» »

Test Hrane (zakaj ni dobro siliti otroke z dolocenim sadjem, zelenjavo. Katero?

Test Hrane (zakaj ni dobro siliti otroke z dolocenim sadjem, zelenjavo. Katero?

«
1
2 3

Aquafriend ::

Slovenska RTVSLO voditelja, Jože Robežnik - JocoHud in Nik Škrlec (Male sive celice) sta skupaj s papagajem opravila test hrane. Gre se za test sadja in zelenjave, pridelano na nacin intenzivnega poljedeljstva s pesticidi. Na drugi strani pa sadje in zelenjava, ki je pridelana naravi bolj prijazno, na ekoloski ali bio nacin. Papagaj je v vsakem primeru izbral tisto sadje ali zelenjavo, ki je pridelan na naravi prijazen nacin, ki je brez dodanih strupenih snovi. Tisto hrano, ki danes imenujemo normalna hrana, je na zalost za zivali ocitno ne dovolj dobra. Niti en koscek hrane, ki je pridelan na taksen nacin ni zelel pojest.

Pri tem se lahko upraviceno vprasamo, ce je smiselno siliti otroka, da poje doloceno zelenjavo, ki mu ne disi? Starsi pogosto silijo z zelenjavo, ki vsebuje pesticide, nevedoc, da je taksna hrana lahko skodljiva za otroka.

Obstaja pa tudi genetski dejavnik. Vemo, da so doloceni narodi bolj intolerantni recimo na laktozo. Obstaja tudi pomemben dejavnik diete na podlagi krvne skupine, ki jo otrok ima. Zato ima verjetno vsak posameznik kaksno hrano, ki mu ne tekne, ker ni primerna zanj. Obstaja tudi absurd sladkarij korporacij, ki veckrat vsebujejo ojacevalce okusa, ki preslepijo burboncice. Ocitno ne moremo vso zelenjavo in sadje metat v isti kos.

  • predlagal izbris: Ganon ()

Uizi ::

Ni panike, boš ti častil BIO/EKO hrano, ki je 5x dražja, pa bodo naši otroci jedli zdravo. Za certificiranje BIO hrane pa lahko uporabimo kar papagaje, namesto birokratov.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

Aquafriend ::

Ponavad je tam priblizno 2x drazja. Odvisno katera hrana. Ampak ce racunas vitamine, minerale, mikro hranila pa je bio cenej, ce gledas koliko teh zdravih snovi vsebuje na 100 gramov. Tak, da vse je relativno. V bistvu je bio cenejse, ce gledas na taksen nacin. Pri tem pa dobis manj strupov in podpiras poljedeljstvo, ki je naravi bolj prijazno!

Zgodovina sprememb…

Uizi ::

Ko bo povprečna plača ob tem standardu 2k, bomo tudi to podpirali, ni panike.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

Miki N ::

Spet vegespam ...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

Uizi ::

Natakar aka olegq aka Aquafriend :D najdi si en šiht model, đizs...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

Aquafriend ::

Resitev je preprosta. Namest 3 napol umetne jabolke pojes 1 tapravo jabolko, bio in dobis vec vitaminov, mineralov in mikrohranil kot ce pojes tiste 3 ki so nebio.
Drugac pa imas lahko vrt, kjer pridelas zastojn, tako iz hobija. Ali pa gres nabirat v gozd in dobis zastojn kostanj, lesnike, borovnice, gozdne sadeze, koprive, cemaz, dren, zelod, regrat in se marsikaj drugega.

Drugac pa so to samo izgovori. Ljudje kupujejo relativno drage avtomobile, hodijo na pocitnice z letali, kupujejo drage obleke, alkohol, igre na sreco, sparajo pa pri hrani, kar je nesmisel. Tvoje telo ne ve, da imas armani, versace obleke. Ampak dobro ve, kaj pojes in das v svoje telo. Za razmislek.

Zgodovina sprememb…

Uizi ::

Res ne znaš trolat, vsaj spremeni malo način izražanja med različnimi accounti, res si amater. :)) Hipatiya je doktor za tebe, naroči se na inštrukcije.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

FireSnake ::

Enako velja za meso.
Jaz meso kupim pri kmetu, ki ga poznam in vem kako hrani.

Antibiotikov v mesu jaz ne bi jedel.
Kako se tisti, ki skrbijo za varno hrano v to ne obregnejo?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Utk ::

Čeprav je tudi natakar meni malo zoprn in pretirava, ima tokrat pač prav. Tudi pri čokoladi recimo, ne ješ čokolade, ker si lačen ali za zdravje, ampak ker je dobra, zato nima smisla kupovat najcenejše in najslabše, ne glede kolk si reven. Pri sadju je isto, čeprav se gre pri sadju za okus in zdravje. Najcenejše ni nič od tega.

Cruz ::

Jaz se strinjam s tem, da se pri hrani ne špara, razumem pa tudi tiste, ki šparajo. Vsaki ima neko svoje področje, v katerega vloži več od povprečnega človeka. Jaz rad jem dobro in kvalitetno hrano, zato dam več od povprečnoga človeka, tako v trud pri kuhanju, kot nakupu hrane. Raje pojem manj in bolj raznoliko, kot pa mastni gromozanski dunajski zrezek in "krompirček".

Uizi ::

Ja ima prav, ampak te stvari, ki jih razlaga ve vsak 10 letni otrok. :))

Utk ::

Očitno ne. Si v prvem postu napisal, da ne veš.

Cruz je izjavil:

Jaz se strinjam s tem, da se pri hrani ne špara, razumem pa tudi tiste, ki šparajo.

Sej lahko šparaš pri osnovnih stvareh, če nimaš. Moka, makaroni, riž, krompir itd., tu ni nekega profita od bio eko. Tudi pri mesu ne. Pri stvareh, ki jih ješ samo zarad zdravja ali okusa pa nima smisla, ker najslabše (ne rečem najcenejše) ni niti zdravo niti okusno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Uizi ::

Napisal sem, da je veliko ljudi na minimalcih s krediti za stanovanja/avto in pač otroku dajo kar lahko, on pa govori, da otroke silijo jest pesticide, ker si BIO/EKO hrane po 3x ceni ne morejo privoščiti.

strawman ::

Aquafriend je izjavil:

Slovenska RTVSLO voditelja, Jože Robežnik - JocoHud in Nik Škrlec (Male sive celice) sta skupaj s papagajem opravila test hrane. Gre se za test sadja in zelenjave, pridelano na nacin intenzivnega poljedeljstva s pesticidi. Na drugi strani pa sadje in zelenjava, ki je pridelana naravi bolj prijazno, na ekoloski ali bio nacin. Papagaj je v vsakem primeru izbral tisto sadje ali zelenjavo, ki je pridelan na naravi prijazen nacin, ki je brez dodanih strupenih snovi. Tisto hrano, ki danes imenujemo normalna hrana, je na zalost za zivali ocitno ne dovolj dobra. Niti en koscek hrane, ki je pridelan na taksen nacin ni zelel pojest.

Pri tem se lahko upraviceno vprasamo, ce je smiselno siliti otroka, da poje doloceno zelenjavo, ki mu ne disi? Starsi pogosto silijo z zelenjavo, ki vsebuje pesticide, nevedoc, da je taksna hrana lahko skodljiva za otroka.


Se bo treba najprej izobrazit kaj ekološko pridelana hrana sploh pomeni in zakaj zraven vedno piše da ne vsebuje umetnih pesticidov in herbicidov.
Feelgood video, ki igra na ego ljudi, da si upravičijo svojo all natural mantro.

A to trdiš, da ljudje zaznajo vsebnost pesticidov v hrani? Nekaterim otrokom brokoli pač ne diši tudi če ga je kmet božal in se pogovarjal z njim vsak dan.

harvey ::

Uizi je izjavil:

Napisal sem, da je veliko ljudi na minimalcih s krediti za stanovanja/avto in pač otroku dajo kar lahko, on pa govori, da otroke silijo jest pesticide, ker si BIO/EKO hrane po 3x ceni ne morejo privoščiti.


BOB LETA 2012
"Na kraj pameti mi ne pade, da bi pogledala, kaj na izdelku piše; je zdravo, ni zdravo, koliko konzervansov ima, je slovensko ali ni. Zame je pomembna samo cena. Kupujem tisto, kar je v akciji, in temu prilagajam svoj jedilnik."
Jelka Bobonja,
čistilka
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

IL_DIAVOLO ::

Ce bi jedli spricano zelenjavo in sadje, bi se bilo vredu, ampak je sploh ne uzivajo.

Sploh pa vecino pesticidov odpade pod hladno vodo. Sadje z olupkom kot so banane, kaki, kivi, mandarine pa jih sploh nimajo v samem sadezu.

no comment ::

Če nimate papagaja, vam jaz posodim otroka.

Če z njim odkrijete zelenjavo, ki je za jest, vam "najemnino" povrnem...

Cruz ::

no comment je izjavil:

Če nimate papagaja, vam jaz posodim otroka.

Če z njim odkrijete zelenjavo, ki je za jest, vam "najemnino" povrnem...
Rdeča pesa. :)

m0LN4r ::

Damn 100x vec hrane na izbiro, 24ur odprte trgovine na vsakem vogalu, hrana iz celega sveta, pa se eni bunijo da ni dovolj zdravo, drugi pa se preseravajo.

// najlepse je blo pa ja 50 let nazaj, ko se je jedlo zelje z ocvirki oz. to kaj je doma zraslo v hlevu in njivi, pomaranco si pa dobil _mogoce_ za bozic.

Miki N je izjavil:

Spet vegespam ...

Damn, dobra beseda. Vegispam...
10/10 mate

Cruz je izjavil:

Jaz se strinjam s tem, da se pri hrani ne špara, razumem pa tudi tiste, ki šparajo. Vsaki ima neko svoje področje, v katerega vloži več od povprečnega človeka. Jaz rad jem dobro in kvalitetno hrano, zato dam več od povprečnoga človeka, tako v trud pri kuhanju, kot nakupu hrane. Raje pojem manj in bolj raznoliko, kot pa mastni gromozanski dunajski zrezek in "krompirček".

Drago != zdravo.
Zdravo == raznoliko, pa tudi ce je cenejse. Namrec, nekateri osebki mislijo, da ce bodo jedli eno in isto, ampak 3x drazje, da je to avtomaticno bolj zdravo, kot raznoliko hrano z normalno ceno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Hypathia ::

Eko pridelana hrana je definitivno superiorna, zadnjo potrditev za to Etina vložena rdeča pesa, navadna je bila prekuhana, smrdljiva, bio varianta odlična. Dvomi pa, da je to razlog, da večina otrok ne mara zelenjave.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

m0LN4r ::

Ja jaz se spomnim neke bio/eko rdece pese, ki jo je mama iz vrtca prinesla. Je imela okus po blatni vodi, lahko je superiorna in 2x drazja, ampak life is too short, da bi jedel taksno peso. Pol ze rajs kupim, oprano, olupljeno, kuhano in zvakumirano. Sicer rok uporabe je kratek, ampak to je to pa se cenejsa je.

Aquafriend je izjavil:

Ponavad je tam priblizno 2x drazja. Odvisno katera hrana. Ampak ce racunas vitamine, minerale, mikro hranila pa je bio cenej, ce gledas koliko teh zdravih snovi vsebuje na 100 gramov. Tak, da vse je relativno. V bistvu je bio cenejse, ce gledas na taksen nacin. Pri tem pa dobis manj strupov in podpiras poljedeljstvo, ki je naravi bolj prijazno!

Ce ze prisparajo na pesticidih, herbicidih, delovni sili in strojih, pol naj ta prihranek prenesejo v prodajno ceno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PacificBlue ::

m0LN4r je izjavil:

Ja jaz se spomnim neke bio/eko rdece pese, ki jo je mama iz vrtca prinesla. Je imela okus po blatni vodi, lahko je superiorna in 2x drazja, ampak life is too short, da bi jedel taksno peso. Pol ze rajs kupim, oprano, olupljeno, kuhano in zvakumirano. Sicer rok uporabe je kratek, ampak to je to pa se cenejsa je.


Iz prakse vem, da rdeča pesa posajena na njivi ima bolj zemeljski priokus kot tista, ki zraste v vrtu. Ta je tudi bolj sladka in okusna.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

m0LN4r ::

Tudi sorta kokr vem ni ista. Se spomnim babice, k je razlagala, da je tista vecja z njive bolj za svinje, tista manjsa temno rdeca na vrtu pa za vlaganje. Verjamem pa tudi, da recimo na nasi njivi, k je boljkone cista ilovica, se nikoli ne zaliva, bo okus povsem drugacen, kot na vrtu v crnozjomu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Cruz ::

m0LN4r je izjavil:

Drago != zdravo.
Zdravo == raznoliko
V večini primerov velja drago = kvalitetno, kvalitetno = zdravo, torej je drago = zdravo oz. v povprečju bolj zdravo od cenejše verzije. Že recimo testenine/riž, polnozrnato je dražje in bolj zdravo. Je pa raznoliko najboljše ja, se tudi "normalne" špagete kupijo občasno.

PacificBlue je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ja jaz se spomnim neke bio/eko rdece pese, ki jo je mama iz vrtca prinesla. Je imela okus po blatni vodi, lahko je superiorna in 2x drazja, ampak life is too short, da bi jedel taksno peso. Pol ze rajs kupim, oprano, olupljeno, kuhano in zvakumirano. Sicer rok uporabe je kratek, ampak to je to pa se cenejsa je.


Iz prakse vem, da rdeča pesa posajena na njivi ima bolj zemeljski priokus kot tista, ki zraste v vrtu. Ta je tudi bolj sladka in okusna.
Se strinjam, naša pesa je odlična, tako lepo sladka, da je skoraj sladica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

m0LN4r ::

Normalno, da v veliki vecini velja, ampak to se ne pomeni, da se ta osebek prehranjuje raznoliko. Recimo, da nekdo glih ne serje denarja in ima 10 evrov v roki, bo zanj boljse, ce kupi 3 vrste zelenjave za 10eur, kot pa eno zelenjavo za 10eur.

Recimo, da nekdo kupuje drage polnozrnate bio testenine, gor si pa vsipa bio pesto, po drugi strani pa ne je ene vsaj 10 vrst zelenjave in sadja, ker ga nima rad. Pac to je hudo narobe. Pol pa hodi k dohtarju, ker ji primanjkuje tega in onega, na sihtu pa razlaga, da je zdravo, bio, eko...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

pegasus ::

Aquafriend je izjavil:

Papagaj je v vsakem primeru izbral tisto sadje ali zelenjavo,
Vau, huda znanost. Pa si izločil tudi vse ostale dejavnike, ki lahko vplivajo na izbiro papagaja?

Also, "bio" hrana je boljša, ker vsebuje več virusov, bakterij, plesni in gliv kot "industrijska"hrana. Prebavi to in se zamisli.

Ganon ::

Mene bolj šokira dejstvo, da uporabnik slo-techa nasede videu, v katerem papagaj izbira hrano. To je na enakem nivoju kot hobotnica, ki napoveduje izid nogometnih tekem. Kaj berem ... :8)

m0LN4r ::

Koliko papagajev pa je bilo na testu?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

strawman ::

Ganon je izjavil:

Mene bolj šokira dejstvo, da uporabnik slo-techa nasede videu, v katerem papagaj izbira hrano. To je na enakem nivoju kot hobotnica, ki napoveduje izid nogometnih tekem. Kaj berem ... :8)


Se strinjam, ne sprejmemo nič manj kot kontrolni vzorec 1000 genetsko identičnih papagajev, vzgojenih v različnem okolju, v dvojno slepi študiji. :D

Aquafriend ::

Uizi je izjavil:

Napisal sem, da je veliko ljudi na minimalcih s krediti za stanovanja/avto in pač otroku dajo kar lahko, on pa govori, da otroke silijo jest pesticide, ker si BIO/EKO hrane po 3x ceni ne morejo privoščiti.


Celo v enem izmed trgovskih centrov pri nas se je dalo dobit dolocene bio izdelke, ki so bili cenejsi kot tisti, ki niso bili bio. Ker so jih prodajali pod trgovsko znamko in je bilo ceneje. Tako da samo izgovori.

Noben te ne sili najemat kredit za mocno pretirane cene stanovanj v mestih. Stanovanje si lahko dobis za 800 eur po kvadratnem metru. Priblizno trikrat manj kot v Ljubljani. Recimo za 50 kvadratnih metrov lahko dobis za 40.000 eur. V Ljubljani pa za vec kot 100.000. Prisparas 60.000 eur. tako, da je neumnost sparat na hrani, ko lahko bistveno vec prisparas na stanovanju, avtomobilu, pocitnicah, oblekah.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()

Hypathia ::

m0LN4r je izjavil:

Ja jaz se spomnim neke bio/eko rdece pese, ki jo je mama iz vrtca prinesla. Je imela okus po blatni vodi, lahko je superiorna in 2x drazja, ampak life is too short, da bi jedel taksno peso. Pol ze rajs kupim, oprano, olupljeno, kuhano in zvakumirano. Sicer rok uporabe je kratek, ampak to je to pa se cenejsa je.

Ne vem o čem ti govoriš, jaz o tem, da sem 10 dni nazaj pri najboljšem sosedu kupila Etino navadno vloženo peso pa sem jo morala zavreči, potem sem v drugi trgovini kupila bio vloženo peso istega proizvajalca, pa je bila okusna. Ne vem ali je bil problem v surovini ali procesu izdelave, je pa to v skladu z mojimi prejšnjimi opažanji, da je bio hrana enostavno okusnejsa.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

vostok_1 ::

Ko ustrezno zreducirajo prebivalstvo, si bo vsak lahko privoščil bio-hrano. Dokler treba pitat, če uporabim Billyjev besednjak, useless eaterje, potem pač treba izvajat intenzivno kmetijstvo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

m0LN4r ::

Ja ce ni pravilno vlozeno, ponavadi smrdi ja, ampak naceloma bio domaca pesa ima vedno okusa po zemljiin zelezu. Je pa tudi odvisno od tega v kaj se vlozi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IL_DIAVOLO ::

Taki gurmani, pa ne znate surove pese kupit, je skuhat, naribat in vložit? Slabo to.

Bio hrana je ročno delana, to je vsa umetnost. Zato je tudi draga, ker je postopek počasen. Čeprav bio jajca, bio banane, bio jabke? Srsly? Zakaj bi človek to kupoval?

m0LN4r ::

Placaj 2x vec, ker nekdo na roke pobira jabke z tal. Ali pa kupis cenejse od velesadjarja, ki s strojem v enem dnevu pobere nekaj ton.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Aquafriend ::

Ali pa gres babici na kmetijo in jih dobis bio jabolka zastojn? Babice in dedki, ziveli cel lajf na ajdovih zgancih, ki imajo vse esencialne aminokisline, temu se rece popolne beljakovine in so docakal tudi 90 let ali celo cez 100.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Uizi ()

vostok_1 ::

Nek razlog zagotovo mora obstajati, da je na zahodu padla viabilnost semenčic za 50%.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

D3m ::

Uizi je izjavil:

Natakar aka olegq aka Aquafriend :D najdi si en šiht model, đizs...


Če pa pa noben noče na delovnem mestu poslušat od veganstvu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Aquafriend je izjavil:

Ali pa gres babici na kmetijo in jih dobis bio jabolka zastojn? Babice in dedki, ziveli cel lajf na ajdovih zgancih, ki imajo vse esencialne aminokisline, temu se rece popolne beljakovine in so docakal tudi 90 let ali celo cez 100.

Ne lazi, ker so zadnjih 40 let hodil v trgovino, po stvari ki jih doma niso imeli. Niso se pa preseravali z Vegi, Bio in Eko nalepkami.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Uizi ::

Vsak ima babico, z 30 vrstami sadja in zelenjave. :))

Aquafriend ::

m0LN4r je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Ali pa gres babici na kmetijo in jih dobis bio jabolka zastojn? Babice in dedki, ziveli cel lajf na ajdovih zgancih, ki imajo vse esencialne aminokisline, temu se rece popolne beljakovine in so docakal tudi 90 let ali celo cez 100.

Ne lazi, ker so zadnjih 40 let hodil v trgovino, po stvari ki jih doma niso imeli. Niso se pa preseravali z Vegi, Bio in Eko nalepkami.


Na kmetijah ima se zmeraj marsikdo nespricano sadje pa zelenjavo. To je v bistvu bio izdelek. Vcasih, ko pesticidi niso obstajal, so vsi jedli bio hrano. Zalostno, da je navadna hrana postala luksuz. Tista s pesticidi pa je postala normalna hrana. Za ajdo ne rabis nalepko vegan, ampak je tocno to, veganska hrana. Domac jabuk, s pikicami, nesprican je bio, ceprav nima gor nalepke bio. Krava, ki se pase zunaj, ali pa koza, ko ti da mleko, nima go nalepke bio, ampak je bio.
Ne potrebujes veliko razlicnih vrst. Babice so dokaz, da ob skromni prehrani se da prezivet 90 let ali vec. Zivilo mora imet vse esencialne aminokisline, pa sadje in zelenjava mora zagotovit vse vitamine, minerale.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Rad jem nepredelano hrano, ampak včasih pa tudi paše domačo kuhano klobaso, pa gorčico gor. Ali solato iz črne redkvice in fizole in dimljeno panceto zraven. Ali zaseko in česen gor. Ali mrzle rebre in hren poleg, pa še sploh nisem prišel do maščobe,ki nastane ob peki, ko to lepo pomažeš! Vegetarji, ne veste kaj zamujate.

Vse je treba jest jebemoboga!

m0LN4r ::

Pozabil si na domace krvavice, tiste ta prave sveze na kolinah pa jetra z jajci.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Uizi ::

Aquafriend je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Ali pa gres babici na kmetijo in jih dobis bio jabolka zastojn? Babice in dedki, ziveli cel lajf na ajdovih zgancih, ki imajo vse esencialne aminokisline, temu se rece popolne beljakovine in so docakal tudi 90 let ali celo cez 100.

Ne lazi, ker so zadnjih 40 let hodil v trgovino, po stvari ki jih doma niso imeli. Niso se pa preseravali z Vegi, Bio in Eko nalepkami.


Na kmetijah ima se zmeraj marsikdo nespricano sadje pa zelenjavo. To je v bistvu bio izdelek. Vcasih, ko pesticidi niso obstajal, so vsi jedli bio hrano. Zalostno, da je navadna hrana postala luksuz. Tista s pesticidi pa je postala normalna hrana. Za ajdo ne rabis nalepko vegan, ampak je tocno to, veganska hrana. Domac jabuk, s pikicami, nesprican je bio, ceprav nima gor nalepke bio. Krava, ki se pase zunaj, ali pa koza, ko ti da mleko, nima go nalepke bio, ampak je bio.
Ne potrebujes veliko razlicnih vrst. Babice so dokaz, da ob skromni prehrani se da prezivet 90 let ali vec. Zivilo mora imet vse esencialne aminokisline, pa sadje in zelenjava mora zagotovit vse vitamine, minerale.


Včasih, ko pesticidi niso obstajali, so tudi STRADALI na vsake toliko. :)

Aquafriend ::

Slovenci nekoc so bili staroverci in so bili vegetarijanci. Verjeli so v reinkarnacijo in so bili proti ubijanju na sploh. Tudi zivali. Da moras jest meso je indoktrinacija, ki je prisla z novimi vsiljenimi ideologijami. Je le slogan potrosnistva, da je treba vse jest. Kar ni res. Vi ne veste kaj zamujate, tisti, ko jeste napol umetno hrano iz trgovine namest domaco hrano polnega okusa.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Koraaz ::

Težava je večplastna:

- Eko/bio vs. industrijsko pridelana hrana. Je res hrana takšna kot jo oglašujejo? Kakšna je razlika pri pridelavi ene in druge hrane? Obstajajo kakšni mednarodni standardi kako se mora pridelovat eko hrana?

Zavajanja je ogromno in tudi če 100x piše bio/eko, še ne pomeni, da je to res. Prepričan si lahko samo za pridelek, ki ga pridelaš sam, samo te možnosti nimajo vsi.

Lahko povem primer "eko" barilla pesto omake. Brez konzervansov in bla bla dodatkov. V primerjavi z mojo domačo, ki jo pridelujem sam, industrijska zdrži lahko v hladilniku par tednov odprta, medtem ko moja domača oksidira že isti dan. Hm ne vem koliko je potem tale industrijska eko.

Na koncu je potrošnik obsojen na zaupanje proizvajalcu, saj ni prisoten pri sami proizvodnji hrane, da bi vedel ali je hrana res zdrava zanj. Tudi lastnemu lokalnemu kmetu ne moreš 100% zaupat, saj ga ne kontroliraš med hranjenjem živine, da bi vedel, če uporablja kakšne zvarke antibiotikov.

- Ali obstaja kaka raziskava med hranljivostjo eko in industrijske hrane? Je eko res bolj hranilna al je na koncu razlika v hranilnosti število prevoženih km, ko hrana iz drugega konca sveta zaradi vožnje ni več tako hranilna kot je bila na dan žetve.

- potem so tu še sorte sadja/zelenjave. Nekatera vrste so bolj/manj hranljive, zdržijo več/manj časa. Npr. moja sorta jabolk so zelo občutljive in ne zdržijo dolgo in so primerne samo za takojšnjo konzumacijo. Za ozimnico niso primerna. V najboljšem primeru zdržijo 1 mesec preden zgnijejo, medtem ko kakšna zimska sorta lahko brez problema zdrži dlje časa.

- Kako lahko žival ugotovi, katera hrana je boljša zanj? Zakaj smo ljudje tako "glupi", da ne moremo s svojo podzavestijo ugotovit, katera hrana je boljša za nas, da se potem hranimo s "smetmi"?

- Ne bom rekel, da je video BS, bi pa glede na to, da je video ustvaril samooklicani influencer raje jemal z malo rezerve.

- na koncu je najboljši recept za zdravo hrano, da se kupuje lokalno hrano, ki ne prepotuje veliko št. km in je avtohtona za to zemljepisno območje, namesto eksotične hrane iz drugega dela sveta, ki prepotuje večje število km.

Hrana, ki je avtohtona za naše območje bo tudi lažja za pridelat in ne bo potrebovala toliko pesticidov kot npr. hrana, ki ni in je bolj občutljiva, ker ni navajena na naše okolje.

Veliko lažje boš doma pridelal zelje kot kak ananas (banaln primer) za katere nima pogojev in jih boš moral potem umetno uravnavat, da bo lahko uspel.

IL_DIAVOLO ::

Naštel sem ti samo domačo in nešpricano hrano brez konzervansov in ojačevalcev okusa. Kaj bluziš?

dice7 ::

Pa je solata z vrta res eko/bio, ce je nasicena s kemtrejli?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Aquafriend ::

Kako ugotovit, katera hrana je dobra. To je dobro vprasanje. Zivali s tem ocitno nimajo problema, saj so bolj povezani z naravo. V sosednji temi je predavanje gospoda Cok, ki je povedal, da izhaja iz staroverske druzine na Krasu in da so bili staroverci povezani z naravo. Cutili so naravo. Danasnji ljudje pa tega nimajo vec. Odtujili so se od narave in se neprimerno prehranjujejo. Nekdo je napisal, da nas tehnokracija na vsak nacin zeli, da bi se odtujili od povezanosti z naravo. S tem clovek zgubi dolocene sposobnosti, za katere se morda danes zdijo nadnaravne, ampak so v bistvu cisto normalne. Dokaz so zivali, ki tocno vedo katera hrana je dobra in katera ne!

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50042173 (29798) Aston_11
»

Kupovati bio sadje v Ljubljani

Oddelek: Loža
252117 (1405) FormerUser
»

Monsanto mora bolniku z rakom plačati 289 milijonov dolarjev odškodnine zaradi glifos (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12325213 (19524) Markoff
»

Nakup kmetije za samooskrbo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14824059 (18297) otago

Več podobnih tem