» »

Lobanje iz Peruja

Lobanje iz Peruja

avom23 ::

Pozdravljeni,

berem o zgodovini posameznih držav Srednje in Južne Amerike in tako sem si na kratko zamislil, da tudi kaj preberem o Peruju.

Našel sem eno od spl strani kjer je kratek opis v slovenščini, govora pa je v tem primeru o njihovih staroselcih Inkih.
http://www2.arnes.si/~sopjslat/kaktusi/...

Kar mi je vzbudilo zanimanje so slike nenavadnih podolgovatih lobanj, ki imajo na pogled večji volumen od običajnih lobanj, 300 naj bi jih našli na območju Paracasa in Nasce.

Artificial cranial deformation @ Wikipedia
https://www.independent.co.uk/news/scie...
https://www.express.co.uk/news/weird/91...
  • spremenilo: avom23 ()

Scaramouche1 ::

Sej govori da so jih sami naredili, od majhnega so jim vezali glavo..

avom23 ::

Volumen lobanje je mnogo vecji pri nekaterih. Prav tako je glava podobne velikosti kot torzo

PacificBlue ::

Brien-a poznam oz spremljam ze dlje casa, najbolj zaradi njegovih posnetkov predinkovskih, egipcanskih in ostalih lokacij iz kvadrokopterja.
Sicer on je kvazi znanstvenik, ima agencijo preko katere turiste spremlja na teh potovanjih..pac to mu je biznis. Piše knjige in tako dalje..
Moraš ga jemat z rezervo..podolgovate lobanje so in se pojavljajo po vsem svetu..kot nek statusni simbol ali zaradi vizualne vsecnosti..Nima to nobene povezave z neko raso, morbit celo iz vesolja..pravljice v glavnem.

https://rationalwiki.org/wiki/Conehead_...

Bolj je recimo zanimivo, kako so se nekatere prehistoricne rase ohranile do par tisoc let nazaj..

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Red_Dee...

avom23 ::

PacificBlue je izjavil:

Brien-a poznam oz spremljam ze dlje casa, najbolj zaradi njegovih posnetkov predinkovskih, egipcanskih in ostalih lokacij iz kvadrokopterja.
Sicer on je kvazi znanstvenik, ima agencijo preko katere turiste spremlja na teh potovanjih..pac to mu je biznis. Piše knjige in tako dalje..
Moraš ga jemat z rezervo..podolgovate lobanje so in se pojavljajo po vsem svetu..kot nek statusni simbol ali zaradi vizualne vsecnosti..Nima to nobene povezave z neko raso, morbit celo iz vesolja..pravljice v glavnem.

https://rationalwiki.org/wiki/Conehead_...

Bolj je recimo zanimivo, kako so se nekatere prehistoricne rase ohranile do par tisoc let nazaj..

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Red_Dee...


Zanimivo res. Kar se meni zdi nenavdno so nenavadno velike glave tudi v pribljiznji velikosti samega trupa

PacificBlue ::

So tudi ekstremni primerki. Recimo v sibirskem mestu Omsk so lobanje umaknili iz muzeja, ker so povzročale nelagodje pri obiskovalcih.

hr_natakar ::



NA robu znanosti, gost Michael Cremo, prepovedana arheologija 1.del



Izpoved srpskega arheologa, izkopal je nekaj kar ne bi smel, 1.del



Ruski dokumentarec o skriti arheologiji, srbohrvaski prevod

avom23 ::

Nekako se mi ne da zaenkrat spuscati v vse mogoce teorije skrito arheologijo idr.
Sam na žalost nimam niti časa niti znanja, da bi res lahko prisel do kaksnih zakljuckov.

Je pa resda, da mainstream zdravniki, znanstveniki po mojem mnenju mnogokrat morajo delovati v ustaljenih okvirih kot so verjetno zastavljeni če si želijo ustvariti uspešno kariero.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: avom23 ()

borut_p ::

Stari nekaj je realnost - torej povijanje glave za bilokoji namen - drugo je pa iskanje medijske pozornosti in s tem ustvarjanje teorije zarote.

hr_natakar ::

Arheoloski dokazi niso teorija ampak materialni dokaz. Se pa skriva marsikaj. Na to temo govori vedno vec posameznikov. Tudi Dr. Semir Osmanagic, ki je sam raziskoval na terenu, tudi po juzni ameriki in skoraj po celem svetu. Zraven opravlja tudi ogromno razlicnih znanstvenih meritev.

Zgodovina sprememb…

hr_natakar ::

Nekaj starejsih zapisov omenja velikane, ki so imeli potomstvo s cloveskimi hcerami, konkretno omenjeno v bibliji. Ceprav je bistven del biblije cez zgodovino umaknjen.

V menihejskih knjigah, 2. stoletje pred novo ero, knjiga o velikanih, ki so prisli z neba. Zaradi svoje velikosti in moci so hitro obvladali planet Zemlja. Tudi omenja, da so si za zene vzemali drugo vrsto, cloveskega rodu in skupaj imeli potomstvo. Potomci naj bi bili kralji na Zemlji.

Potem imamo tudi zgodbe o Goljatu. Boj med Davidom in Goljatom. Nekateri zapisi navajajo, da je bil Goljat visok 3 metre.

Gilgameš, velikan, kralj v mezopotamiji.
Ep o Gilgamešu je najpomembnejši ep babilonsko-asirske književnosti in najstarejša junaško-mitološka pesnitev nasploh
Gilgameš je tudi eden izmed sumerskih velikanov, kralj v mezopotamiji. Potomec "bogov", ki so prisli iz neba in cloveske zene.

.....................................................

NOVEJSA DOBA

cesar Rimskega cesarstva, Maximinus Thrax oziroma Maksimin Tračan
obstajajo zapisi, da je bil visok 2,52 metra in sorazmerno temu telesno grajen. Celo na wikipeidiji omenjajo visino 8 ft.

Francija leta 1456,
cerkvena hronika, zapis, odkrito okostje, dolgo 7 metrov, ki je povzrocila preplah med ljudmi.

Svica, pri Luzernu, leta 1577
po padcu Hrasta so na tem mestu odkrili okostje, dolgo 6 metrov

Francija, leta 1613
odkrili okostje dolgo 7,7 metra.


Potomstvo naj bi imelo podolgovato lobanjo, ki so jo skrivali s faraonskimi kronami, kraljevskimi kronami itd.
Se nekaj drugih primerov s slikami
Vir Milan Vidojevic

hr_natakar ::

 2,6m

2,6m


omenjajo celo 2,6 metra in
da je imel ogromno telesno moc!

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Če imaš dost domišlije, evo še par stvari iz gilgameša:
zapis: nad vrati je gorel večni ogenj
domišlija: poznali so žarnico in baterije so bile take kot so jih našli v iraku

zapis: gilgameš je bil velikan
domišlija: že za to rabiš dost domošlije

zapis: gilgameš je šel čez polje smrti. Ko je prišel čez, je moral obleko zakuriti in orožje očistiti.
domošlija: to se ponavadi počne, ko greš čez radioaktivno ali biološko ali kemijsko uničeno ozemlje (v nekem drugem epu naj bi bilo opisano kako je en narod drugega uničil z enim samim orožjem - atomska bomba, ozemlje je bilo pa kontaminirano in tam se ni dalo živeti)

zapis: gilgameš je ubil varnostnika kraljice. Varnostnik je vsake 7 dni dal oklep s sebe in takrat ga je gilgameš razkosal.
domišlija: varnostnik je bil robot, ki je vsakih 7 dni dal dol oklep zaradi remonta in da se napolnil z elektriko

hr_natakar ::

Pa dobr, a ti ves, da je standardna višina stropa v stanovanjih okoli 2,5 metra. A imas dovolj domisljije, da si predstavljas, da omenjen cesar ne bi mogel stat vzravnano v stanovanju, ker bi bil 10 centimetrov visji od stropa?

hr_natakar ::

Eno je domisljija, drugo pa dokazi, ki se prikrivajo. Obstajajo slike ljudi visokih 2,7 m tako da ne vidim razloga zakaj ne bi obstajal velikan z 3 metri ali vec, pred vec tisoc leti.

avom23 ::

Nekateri so vtisnjeni v puščavska tla že vec kot 2.000 let in naj bi bila ena največjih svetovnih ugank.risbe se najlepše vidijo iz letal.

Geoglifi, Nazcha črte.
https://facebook.com/watch/?v=787697935...
https://www.rtvslo.si/kultura/drugo/v-p...

Uizi ::

Jaz nisem teoretik zarot, a vseeno dajem nekaj % možnosti obisku neke napredne civilizacije iz vesolja, ki je opice malo "posodobila". Nihče ne more reči, da je nemogoče, o naši zgodovini nastanka vemo zelo malo, vse so le teorije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

avom23 ::

2.000 let te črte že obstajajo in nekatere je možno videti kot celoto le npr z letalom.

avom23 ::

Zanimivo se mi zdi kako neponovljive so kulture, na kako edinstven način se razvijajo. Npr Inki, če se ne motim, niso niti poznali pisane besede, sporočila so prenasali preko vrvic z vozli imenovanimi (kipu)

Uizi ::

Teżko ponoviš, če k tebi priplujejo "pionirji" in ti prinesejo genocid ter bolezni.

avom23 ::

Ne vem če je sploh pojasnjeno na kakšen način so te geoglife naredili, da so se ohranili tako dolgo.

Čemu so namen pa so le ugibanja, kot sem prebral in ni povsem jasno.

Uizi ::

Zanimivo je, da so vsi geoliti po postavitvi enaki enemu ozvezdju, mogoče so to (skoraj) večna sporočila, ki jih ne razumemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

avom23 ::

Uizi je izjavil:

Zanimivo je, da so vsi geoliti po postavitvi enaki enemu ozvezdju, mogoče so to (skoraj) večna sporočila, ki jih ne razumemo.


Res fascinantne stvari.

Uizi ::

Škoda, ker nikoli ne bomo zares vedeli, brez časovnega stroja. Civilizacije, ki nikoli niso imele stika med sabo, imajo enake postavitve geolitov po istem ozvezdju in to z fascinantno natančnostjo, da ne omenjamo logistiko in velikost teh projektov.. Kako je to možno, brez zunanjega vpliva nekih "bogov"?

avom23 ::

Jaz bi rekel, da so bile napredne, tudi te iz predkolumbijskih časov, podobno kot je naša, a na svoj izviren edinstven nacin in niso bile zgolj lovsko-nabiralno primitivne kot se jih mnogokrat prikazuje.

avom23 ::

Zamisli si da bi nekdo izpred 50 let napovedal da bomo uporabljali tablicne telefone,internet, skype, samovozeca vozila idr. Preprosto bi rekel da je to nekaj za kar bo rabili pomoč bogov, da bi ustvarili.
Ali ne?

Ali pa rečimo pred 100 ali 150-imi leti.

To bi se zdelo popolnoma nemogoče in nekaj kar ni mozno pojasniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: avom23 ()

avom23 ::

Interneta in tabličnih telefonov niti ni bilo možno napovedati ali predvideti. Zgodili so se nenapovedano kot edinstven in verjetno neponovljiv pojav tega našega časa in ga ne bi bilo možno pojasniti v nekem drugem civilizacijskem času.
Tako se to meno zdi.

Uizi ::

Tega ne bi primerjal, bolj kot se svet poveže in deli znanja več novih stvari izumimo, od izumitve telefona naprej je eksplodiral napredek, industrializacija pa nam je dala možnost delati in razmišljati še o čem drugem kot samo o golem preživetju. Takrat pa te povezave in deljenje znanja ni bilo mogoče, a vseeno so gradili neverjetno podobne stvari in to v izolaciji, misliš, da je to naključje? Sigurno pa niso bili primitivni, daleč od tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

Uizi ::





Misliš, da se je to znanje in prepričanje širilo telepatsko?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

avom23 ::

Jaz mislim, da so lahko ljudje povezani med seboj na načine in preko kanalov, ki so izven trenutnega (današnjega) razumevanja in intepretiranja realnosti.
Kaj več pa ne bi.

Uizi ::

Te podolgovate lobanje so mogoče samo produkt želje biti podoben "stvarniku".
Povej kaj več, zakaj ne bi? Si tega neznam predstavljati, give it a shot. Večkrat, ko sem užival naravne psihadelike sem doživel neko spoznanje, ki ga neznam opisati, neko povezavo vsega na višji ravni kot da bi odprl nekaj kar je zaklenjeno, zanimive izkišnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

avom23 ::

Ja, to zadnje kar si napisal bi bilo po moje še najverjetneje. Duhovni svet.

Ampak današnja civilizacija vsaj v tem trenutku nima razumevanja in posluha za takšne "norosti" tako da pač bi bil previden s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: avom23 ()

mahoni ::

Seveda nima posluha, ce je skupaj vse en bs, tako kot je bs, da so bili ljudje 5-7-n metrov visoki.
Slik iz interneta ne rabim, ker v photoshopu tud sam znam delat.

Ze samo v tej temi, ki je na eni strani imas 20 razlicnih teorij.

w0mbat ::

waw, resno shrljivo.. sm kr šel brat včeraj ponoč pred spanjem to temo... strah pred neznanim

showsover ::

Razen zanimivosti, če drži ali ne drži (ni pomembno), si obetate kaj posebej od razjasnitve tega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

RookY ::

hr_natakar je izjavil:

cesar Rimskega cesarstva, Maximinus Thrax oziroma Maksimin Tračan
obstajajo zapisi, da je bil visok 2,52 metra in sorazmerno temu telesno grajen. Celo na wikipeidiji omenjajo visino 8 ft.



A si ti sploh sposoben kritičnega razmišljanja???
tole piše na wikipedi...

His thumb was said to be so large that he wore his wife's bracelet as a ring for it.

According to Historia Augusta, "he was of such size, so Cordus reports, that men said he was eight foot, one finger (c. 2.4 metres) in height".[44] It is very likely however that this is one of the many exaggerations in the Historia Augusta
Juhu juhu spet bom bruhu

avom23 ::

Kar se teh avtohtonih plemenskih družb ali pa celo imperijev, na obmocju Amerik (Srednja, Južna) tiče, praks kot so žrtvovanja ljudi, ne morem razumeti.
In glede na to kar sem prebral, so se bile te prakse pri nekaterih kulturah kot so npr Azteki posvečene bogu/ovom vojne ipd.
Tudi npr sem prebral, da ko so prisli konkvistadorji in ko so opisovali srečanje npr z nekimi svečeniki so opisovali da so te smrdeli po zveplu, strjeno kri so imeli po laseh ipd.

To množično žrtvovanje ljudi je nekaj meni nerazumnega.

WizzardOfOZ ::

V bistvu je tako "čiščenje" čisto razumno. Vzdrževali so število ljudi. Hrane pač ni bilo dovolj za večje število ljudi.
Danes ste pač razvajeni, ker greste v trgovino pa kupite. Če bi jo moral samo pridelat, bi vas večina obupala zelo hitro.

avom23 ::

Pa se ena zanimivost: t.i. piscalka smrti pri Aztekih:


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: avom23 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Darwin: teorija evolucije (nastanek vrst) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22317942 (13695) Mato989

Konec Sveta 2012 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30236400 (24968) Zheegec
»

Voyager 2 govori klingonščino

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3312852 (10423) Rippy

UFO Area 51 - The Alien interview (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
58441809 (32849) STASI
»

Bizarne najdbine

Oddelek: Loža
51197 (945) Saladin

Več podobnih tem