» »

Konec Sveta 2012

Konec Sveta 2012

Blinder ::

Koliko sem jaz uspel izluščiti je, da bi naj leta 2012 mimo našega planeta švignil planet Nibiru. Nibiru bi naj po nekakšnih izračunih obkrožil sonce vsakih 3600 let.Anunaki.


Ko sem to prebral, sem bil malce zaskrbljen.

Na tem planetu bi naj živela nekakšna civilizacija -


Samo ze v naslednjem stavku sem se potolazil da je vse izmisljeno:D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

kitewing ::

Če bi bil planet resničen, bi ga verjetno astronomi aktivno spremljali.

Highlag ::

En je napisal, da najbolje da pusti študij in najde delo za nekaj evrov na uro in prične uživati življenje. Uživati življenje z plačo nekaj evrov na uro? Ne me smejat.

Planet pa verjetno šiba s takšno hitrostjo in ravno natančno proti nam, tako da se ne vidi da se premika. ;)
Ko ga bomo zagledali bo že prepozno. Sej ste gledal 4 Julij. :D

Vsaj ne bomo mogli reči, da smo planet sami zašuštrali...
Sicer pa če bi bilo to res, a nebi ti uber alieni poizkušali z nami vzpostaviti kakšen stik? Če so bili na prvem obisku kot bogovi, bi bilo fino, da bi jih ob vrnitvi pričakali kot se spodobi? Ali bi nam vsaj poblendali, če smo ravno napoto. Pa še eno vprašanje, če ta planet res obstaja bi rekel, da bližino našega sončka precej hitro zapusti. Vesolje ni ravno hudo prijazno za življenje - mraz, tema pa to. Od česa živijo? Mogoče hibernirajo? Potem pa za tisti mesec ali dva odmrznejo se razplodijo in nazaj spat?
Never trust a computer you can't throw out a window

McMallar ::

Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

world ::

sh4rk ::

Nebo konec sveta :=) Ampak nov zacetek :=) Anyway ce koga kj zanima bom postov par linkov pa prebrskejte k kure.

http://saviorsofearth.ning.com/
http://2012evolution.com/
http://10-14-08.blogspot.com/
http://lightworkers.org/
http://www.treeofthegoldenlight.com/Fir...

L&L
By Jure

Ktj ::

Jest sm pa 100% prepričan da takrat izšov Duke forevah!

Saladin ::

A si kdo upa stavit svoj avto, hišo in morebitne milijone na ta dogodek?

Če da - se lahko kar hitro nekje najdemo, podpišemo pogodbo, jo damo overit, pa se slišimo čez 3 leta (ko bom bodisi mrtev bodisi bogat).

Če ste tako globoko prepričani v svoj prav - potem riskirajte malo več kot zgolj vaš slab glas - saj nimate nič za izgubit!

Če pa dvomite - potem "Jog off".

Ali pa za pisce knjig - hočem odškodnino za vsak dan duševne bolečine, odkar ste me LAŽNO preplašili z napovedmi o koncu sveta (ki ni nikoli prišel).
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

T_F_7 ::

Še ena stvar, dokazali so namreĨ, da se je del gore Etne (vulkan v italiji) nekoĨ zvrnil v morje, kar je povzroĨilo visok val in "vesoljni" potop. Tako da je takrat par ljudi preŞivelo, veĨina, ki so Şiveli ob morju v tem delu evrope in bliŞnjega vzhoda ter afrike je pa res utonila. Tako da razne zgodbice z noetom in njegovo barko niso Ĩisto izmiťljene, ker je ta visok val zalil cel izrael in tisti nizek puťĨavski del.

a ni bla bolj priznana teorija o vesoljnem potopu po izbruhu ognjenika Thira (današnji Santorini)??
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

ABX ::

A si kdo upa stavit svoj avto, hišo in morebitne milijone na ta dogodek?

Če da - se lahko kar hitro nekje najdemo, podpišemo pogodbo, jo damo overit, pa se slišimo čez 3 leta (ko bom bodisi mrtev bodisi bogat).

Če ste tako globoko prepričani v svoj prav - potem riskirajte malo več kot zgolj vaš slab glas - saj nimate nič za izgubit!

Če pa dvomite - potem "Jog off".

Ali pa za pisce knjig - hočem odškodnino za vsak dan duševne bolečine, odkar ste me LAŽNO preplašili z napovedmi o koncu sveta (ki ni nikoli prišel).


Jaz ne verjamem v noben konec, ampak če bi, zakaj bi stavil na zmago? Tudi če zmagam zgubim vse.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Saladin ::

Ups, prav imaš.

Ampak to me razjari, da nekdo napove konec sveta, napiše ducat knjig na to temo jih proda in zasluži bajne denarce, preplaši ogromno folka na svetu, na koncu pa se ne zgodi absolutno nič.

In avtor reče "narobe ste me razumeli", pa napiše novo knjigo o koncu sveta, itd....

Če ima tvoja izjava tako velik finančen in socialen učinek, pa se izjava na koncu izkaže za lažno, bi zaradi tega moral nekako odgovarjat.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

Ktj ::

Takrat bo Duke Nukem Forever izšu. :P

Buggy ::

Saladin: saj se s teboj cisto strinjam...samo daj prosim poglej malo okoli sebe in povej ce kdo danes odgovarja za stvari ki niso tako imaginarne temvec dokazane?

V Sloveniji danes kronicno primanjkuje kaksna malha z carobno palico, ki bi tiste ki so tega vredni tepla tako dolgo, da bi jim bilo res zal za vsako pizd....., ki so jo naredili.

Kar pa se tice raznih napovedi pa priznam, da sem na trenutke sam tudi malce vrazeveren tako v pozitivnem kot negativnem smislu :(

Alexius Heristalski ::

Nebo konec sveta :=) Ampak nov zacetek :=) Anyway ce koga kj zanima bom postov par linkov pa prebrskejte k kure.

http://saviorsofearth.ning.com/
http://2012evolution.com/
http://10-14-08.blogspot.com/
http://lightworkers.org/
http://www.treeofthegoldenlight.com/Fir...

L&L
By Jure

Te strani obstajajo zato, da bi se zaslužilo na butljih, ki verjamejo v te bulšit napovedi o koncih sveta.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

333333 ::

Kaj tocno naj bi to blo?

Spiritual

Okapi ::

ampak če bi, zakaj bi stavil na zmago?

Stavo bi moral zastavit malo drugače. Danes mi prodaj hišo za 10.000 €, ključe mi boš pa dal leta 2012. Tako boš na lahek način prišel do denarja sedaj, ko ga še lahko zapravljaš, ko bo konec sveta, ti bo pa itak vseeno, kaj se zgodi s hišo.
Je kje kakšen junak, ki bi si to upal?:P

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

mtosev ::

leta 2012 bojo napovedali konec sveta leta 2019 :D in tak naprej do onemoglosti.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Crimson_Shadow ::

Mah, to je Nostradamus verjetno videl, kako se mu je kar naenkrat popolnoma stemnilo, ko je pogledal proti koncu leta 2012.

To je verjetno zato, ker mu je izginil "analogni signal" (digitalizacija pa to).

Starodavni Maji so videli isto. "Analogen" je mrknil, digitalno pa niso znali gledat. :D

Zaključek si pa sami "izmislite"
We create worlds

Zgodovina sprememb…

__Devil__ ::

ql.. komaj čakam :))

sprasujem ::

Najnovejša teorija, kaj bi se pravzaprav lahko dogajalo.

The sun is giving birth to a new planet?

bluefish ::

Ja, in Rdeča Kapica obstaja in ravnokar Zlobnemu Volku brez pomoči leze iz črevja.

Ziga Dolhar ::

Povezava na enovrstične razprave na nek forum z mnogo smajliji in še več linki ...

... ni argumentirana debata. Še manj pa "teorija".
https://dolhar.si/

;-) ::

Jaz se že zadolžujem in jemljem kredite. Vsaj zadnje dni bom preživel lepo.

Saladin ::

Kdorkoli želi pred svojo smrtjo leta 2012 podariti svoje premoženje v dobrodelne namene, mu rade volje zaupam št. mojega TRR.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Okapi ::

Jaz pa kupujem njihove nepremičnine in jim pustim v njih živeti do konca 2012.:P

O.

sprasujem ::

Kaj vas zanima datum ali ideja?
Mene bolj ideja. (Sem jo postavil v provokativen čas?)

Zgodovina sprememb…

hamax ::

Kaj vas moti datum ali ideja?

Torej, kupim tvoje stanovanje za 1000EUR in ti pustim, da v njem zivis do 1.1.2013(celo par dni po koncu sveta, a nism prijazen), potem pa se stanovanje prepise name.
Si za? Aha, se mi je zdelo.

Kaj nas moti... Podatki, izracuni, peer reviewed clanki in se kaj.

sprasujem ::

Nič od tega nimam; niti podatkov, izračunov, peer reviewed članki, tud stanovanja ne.

Vam ta ideja ni všeč? Vam je bolj všeč "resnica", da so planeti nastali iz prahu. (kje je dokaz?).

hamax ::

Vam ta ideja ni všeč?

To kaj je komu vsec nima veze. Naj spisejo znanstven clanek in ga poskusijo objaviti v kaki znanstveni reviji, pa bomo videli ce lahko prezivi peer review.

Vam je bolj všeč "resnica", da so planeti nastali iz prahu.

Iz prahu? No ja, lahko bi tudi tako rekli.

(kje je dokaz?).

Znanost si še ni enotna glede natančnih mehanizmov pri nastajanju planetov. Glede zadnjih dognanj si lahko prebereš verjetno na stotine znanstvenih člankov, za grobo idejo pa bo tale wiki link dovolj(sploh če prebereš še reference).

bluefish ::

Vam ta ideja ni všeč? Vam je bolj všeč "resnica", da so planeti nastali iz prahu. (kje je dokaz?).
Vsekakor mi je bolj všeč trenutno priznana teorija, kot pa forumsko nakladanje o rojevanju planetov skozi sonce.

sprasujem ::

Najbolj očiten problem nebularne hipoteze:

http://creationwiki.org/Sun_has_most_of...

Sicer pa najbolj nazorna (zavajajoča) predstava protoplanetarne
hipoteze:

http://abyss.uoregon.edu/~js/ast221/lec...

Zgodovina sprememb…

hamax ::

creationwiki? Ok, kje so reference, zunanji linki, kaksni bolj kredibilni clanki?
Tega bluzenja se mi sploh ne ljubi komentirati, pa ce se slisi se tako grdo.

sprasujem ::

Boš rekel da problem pri razlagi konstantne vrtilne količine solarnega sistema in sonca ne obstaja pri protoplanetarni hipotezi? Ponudili ste mi link zgoraj: wikipedijo.

Zgodovina sprememb…

hamax ::

Boš rekel da problem pri razlagi konstantne vrtilne količine solarnega sistema in sonca ne obstaja pri protoplanetarni hipotezi?

Ja.

Ponudili ste mi link zgoraj: wikipedijo.

Ne wikipedie ampak cca 10 referenc na katere je linkan omenjen clanek. Za razliko od tvojega.

sprasujem ::

Bom počakal drugega, da mi bolj razloži ta problem, ker očitno zavračaš paradoks.

Zgodovina sprememb…

sprasujem ::

Zelo sem razočaran. Nihče na brani nebularne - protoplanetarne hipoteze.
Potem bom šel še naprej. Morda vas bom zdaj iz tira spravil. Nebesnega:)

Zaradi zakona o ohranitvi vrtilne količine, torej ker naj bi skoraj vsa masa solarnega sistema šla v nastanek Sonca (analogija z rotirajočim se drsalcem, ki je pokrčil roke) bi morala biti vrtilna hitrost Sonca pri svojem nastanku bistveno večja in bi se morala poznati tudi danes.

Dejstvo je, da nam tega Sonce ne dokazuje. Vrtilna hitrost Sonca danes je zelo majhna (25,38 Zemljinih dnevov). Na razlago magnetnega zaviranja ne pristajam, ker je npr.: pri nevtronski zvezdi ni (zanemarljivo majhna vrednost ("zmanjšanje" 10 na -10 oz 10 na -21 sekunde/ na rotacijo). Omenjajo celo obratno: tudi pospeševanje (spin up)

https://secure.wikimedia.org/wikipedia/...

Zakaj omenjam možnost "rojevanja" planetov iz Sonca.
Naj vam podam analogijo med Zemljo in Luno.

http://www2.arnes.si/~gljsentvid10/pli_...

Dejtvo je, da se Luna oddaljuje od Zemlje. V sistemu Zemlja - Luna velja:
Za koliko se zmanjša vrtilna količina vrtenja Zemlje, za toliko se poveča vrtilna količina Lune.

Iz tega sledi, da lahko posledico zmanjšanja vrtilne količine Sonca razložimo tudi s tem da so planeti nekdaj vsaj morali biti bližje Soncu in se mu zdaj oddaljujejo.

Končna faza sklepov je da so planeti in Sonce bili nekdaj eno, in so sčasoma
eden po eden se ločili. Menim da zaporedoma. Od zunanjih planetov pa do notranjih. O nekaterih planetih se da razpravljati o njihovem izvoru.


Po domače rečeno: Drsalec frca frnikole, medtem ko se vrti okoli svoje osi

Zgodovina sprememb…

innerspace ::

Torej so po tej ideji planeti nekaksni soncevi 'kakci'?

Malo dvomim v to idejo, saj ce bi bilo tako pravilo nastajanja planetov, bi to lahko tudi videli pri exoplanetih in nekako nebi bilo potrebe po protoplanetarnih diskih, ki se jih tako lepo vidi v mnogih meglicah, ki obkrozajo mnoge mlade zvezde v njih.
Edino kar morda stoji na strani ideje o solarnih izmeckih, so 'hot Jupiters', ki se nahajajo v blizini nekaterih zvezd.

Kako bi recimo po tej ideji razlozil tako razlicne lastnosti med 'nasimi' planeti, recimo da so eni kamniti(!), drugi pa plinasti?

Morda bi za tak mehanizem nastanka planetov potreboval se soncevo spremljevalko?

...ne vem, zame ta ideja ni sprejemljiva, mi deluje za lase privlecena...
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

sprasujem ::

Kaj bi lahko videli pri exoplanetih?
Zakaj ni potrebe po disku? Disk kaze pot prenosa prahu k središču zbiranja mase, to je k sončevi tvorbi. Kot na primer vodni vrtinec.

Kako bi recimo po tej ideji razlozil tako razlicne lastnosti med 'nasimi' planeti, recimo da so eni kamniti(!), drugi pa plinasti?



Zdej te bo pa pobralo! Samo je vredna ura ogleda.
http://www.youtube.com/user/OneoffPubli...

Po moje zavisi od mase, velikosti "kakca""frnikole". Ker od tega je odvisna stopnja procesa razvoja v trdne pa morda naprej plinaste v planete

Zgodovina sprememb…

innerspace ::

Protoplanetarni disk je zametek nastajajocega sistema, katerega zvezda(ali dvojni/mnogo sistem) predstavlja koncentracijo mase in gravitacije.

Proplyd @ Wikipedia
Planetary formation @ Wikipedia

Glede na to, da pravis, da je maybe sonce 'noseca mati' planetov, bi bilo zanimivo pomislit na kaksen nacin bi tak planet lahko nastal, recimo ze, kaksen 'notranji vzgib' v soncevi prebavi vodika privede do nastanka kakca velikosti planeta. Ce tu najdes kak pomenljiv mehanizem, se lahko teoretizira dalje...
Nocem rect, da je ideja o kakcih definitivno napacna, a imo nima nobene osnove za obstoj, razen morda bujne domisljije in napacne interpreetacije.
But I can't be sure of that...

Une videe, ki si jih nalimal pa sem ze prechekiral...in takoj pozabil.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

sprasujem ::

Ekspresna razlaga bistva, ki sem ga predlagal



Ali se ne strinjaš, da je lahko tudi disk brez planetov? Nobene slike protoplanetarnega diska ni (dokaza da obstaja hkratno nastajanje zvezde in ostalih planetov)

Ne razumem kako vsaj nočete poskusiti razumeti to, da so procesi bolj povezani, ponavljajoči. Pa sej že sama narava nakazuje fraktalne procese.
In samo zato ker si čisto pojasniti zadeve procesa, ne znamo (nakazuje pa vse empirično na to), še ne pomeni da je treba vse zavreči.

Današnja znanost je zašla v temo. Iskanje približkov v matematiki, iskanje ukrivljenosti prostora-časa. Halo! Ukrivljenost prostora, ukrivljenost časa!
To je metafizika.

Matev ::

sprašujem dej ne bluzi

sprasujem ::

Lep znanstevni odgovor.

innerspace ::

To je metafizika.

If you are a flatlander:)
Resno, v tem videu je toliko pomanjkljivosti, da pece glava...zdaj vem zakaj sem ga na hitro pozabil/izbrisal.

Fraktalne procese pusti stat, saj so fraktali en tak poligon potencialnega misunderstandinga, da je hudo.
Raje se malo sprasuj o lastnostih snovi in interakcij, energije ter o cisto osnovnem principu vzroka in posledice.
Apliciraj to na podatke, ki jih imamo in ustvari si sliko obstoja vesolja.
Pa morda ugotovis, zakaj ne bo vec prostora za tisto razlago;)

No, morda se pa zelo motim, a se ne sekiram prevec...vse se da dognat, prej al slej.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

sprasujem ::

If you are a flatlander:)

not, but radical scepticist.

Moraš priznati, da se danes stvari secirajo, analizirajo, razdvajajo. Za vse se najde ime. Sami konstrukti. Namesto da se iščejo stvari, ki združujejo. Vsi smo posamezniki in ne ljudje, tako trdijo.


Družbeni vidik:


Fraktalne procese pusti stat

Kako če so del narave? Kaj je to, če ne nek opis vzroka in posledice.

Pomisli na kvarke in kakšna imena jim dajejo, pa lastnosti... katastrofa

Resno, v tem videu je toliko pomanjkljivosti, da pece glava...zdaj vem zakaj sem ga na hitro pozabil/izbrisal.


Niti ene pomanjkljivosti nisi omenil.

No, morda se pa zelo motim, a se ne sekiram prevec

No sej s takim pristopom.

innerspace ::

No sej s takim pristopom.

Kaksen je pa tvoj pristop? Da reces...mislim, pa to je metafizika? Bravo:)
Ok, ti povem, da nisem nic konkretnega napisal, ker ni blo casa...trenutno ne morem pogledati filmckov, ker je svoh povezava, se jutri kaj oglasim in povem kar mislim o teh 'napihovanjih'.

Glede kvarkov in vseh moznih imenovanj, bi rekel, da se gre za locevanje po lastnostih in posledicah pri interakcijah.
A nisem fizik, zato tole...morda se pa zelo motim, a se ne sekiram prevec.

Res se ne, raje porabim cas za kaj bolj zanimivega.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

innerspace ::

Ok, pogledal filmcek...skoraj dozivel infarkt...;((

Bom komentiral, ko pridem k sebi...ce pridem k sebi!
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

sprasujem ::

Priznam. Silit ne morem nikogar. Kdor hoče naj bere, kdor noče, noče. Brez zamere.

Da nadaljujem s koncem sveta:
https://encrypted.google.com/#hl=en&sou...

http://www.ndbc.noaa.gov/station_page.p...

Zgodovina sprememb…

i386 ::

sprasujem... in leta 2000 je bilo tudi konec sveta, ne? aja... zmotili so se pri izračunih :D tale 2012 konec sveta temelji na majevsem koledarju, ne? Torej, konec majevskega koledarja napoveduje konec sveta... zakaj pa konec našega koledarja (vsakih 365 dni) ne pomeni konca sveta? Vsaj preberite si na wikipediji malo o majevskem koledarju... ta konec koledarja ni noben bavbav.

sprasujem ::

Točno tako.

Zgodovina sprememb…

Matev ::

ne morem verjeti da je leta 2010 še tako mišljenje pri določenih posameznikih


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

atlantida (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19140052 (34269) Mipe

Konec sveta 2012 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21134020 (29117) bluefish

Leto 2012 .. velika katastrofa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6911494 (5319) bluefish
»

So našli ATLANTIDO ali ne? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26617131 (14091) GaPe

Več podobnih tem