» »

Vpliv nestrpnosti uporabnikov na kvaliteto foruma

Vpliv nestrpnosti uporabnikov na kvaliteto foruma

para! ::

Kot se nedvomno spomnite, je do pred kratkim obstajala tema v oddelku Sedem umetnosti, z naslovom "yugo scena v slo?". Zdaj je seveda zaklenjena. Povsem upravičeno in pravilno.

Ampak meni ni jasno, kako so lahko nekateri uporabniki tega foruma tako umsko omejeni in nerazgledani, da takoj, ko dobijo priložnost, smetijo s svojimi veleumnimi izjavami, prav vsako temo, ki je povezana z nečim neslovenskim.

Da bolj natančno opredelim problem, naj povem, da sem opazil nestrpnost uporabnikov prav v temah, v katerih diskutiramo o Hrvatih in ostalih južno-od-nas-ležečih narodih.

Osebno me idiotizmi določenih uporabnikov niti najmanj ne motijo, ker jih v točno določenih temah ignoriram, a njihove izjave znajo pripeljati do zaklepa teme, ki z njihovim verbalnim dokazovanjem umskega stanja, nimajo niti najmanj veze.

Glavni problem je tu, da tako veliko tem ostane v senci oziroma sploh nimajo možnosti, da se razvijejo. In to samo zaradi ljudi, ki ne znajo in nočejo razmišljati drugače, kot jih uči skupnost in družina. Ovce, torej, pa brez zamere, ampak takšno obnašanje ne indicira nič drugega, kot to.

Kot primer sem navedel temo "yugo scena v slo?". Mislim, a je res treba popljuvat vse tujce z juga, ki živijo v Sloveniji? Izgleda, kot da komaj čakate, da nekdo odpre takšno temo, da si lahko date duška in dokaj anonimno poveste kar vam že nekaj časa leži na srcu. Se potem počutite olajšane?

Ker redno spremljam ta forum, bi želel debatirati tudi o temah, ki se tičejo zgoraj omenjenih stvari, pa ne morem. Če se tema že ne zaklene, pa se moram prvo prebiti mimo nešteto neumnih in nesmiselnih odgovorov, iz katerih prav sije sovraštvo in nestrpnost in se prav vidi namen teh postov. Popolnoma nekonstruktivno, fantje.

Če kdo želi primere nekonstruktivnih, nepovezanih in neumnih postov, z besedo na dan, bom takoj citiral.

LP
Death before dishonor!

para! ::

Da o nerazumevanju glasbe, oziroma poznavanju samo določene zvrsti in posledičnemu zaničevanju drugih, nekomu neljubih, zvrsti sploh ne omenjam.
Death before dishonor!

frenk ::

sej vem da to name leti:D...jest sm reku da tist velja izključno za hrvate in še to ne za vse...poleg tega bi bil pa moj odgovor lahko brisan in ni bilo treba zaklepati teme

pa še tole...da ne boste misll da sm sam jest nacionalno nestrpen do NEKATERIH hrvatov...nas je istega mnenja kar precej in med tem zelo veliko ljudi ki so bosanske ali pa srbske narodnosti

Popeye ::

Jazz: se popolnoma strinjam s tabo. Sam problem je da mene ravno to razjezi, da so nekateri osebki taksni.......

lp

OwcA ::

as je istega mnenja kar precej in med tem zelo veliko ljudi ki so bosanske ali pa srbske narodnosti

Če malo poiščeš najdeš tudi veliko cepcev, ki mislijo, da so recimo črnci manjvredni, je zato takšno mišlenje upravičeno? :\
Čredna morala do bridkega konca.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

madmitch ::

OK, naj še jaz pristavim svoje.

Glede na to, da delam v francoski firmi s sedežem v Franciji in zasedbo z vseh koncev sveta (ladjar). Večina evropejcev (EU) ima nas slovence za neke ex YU kretene, tako da se marsikdaj počutim enako kot vsi, ki ste jih določeni omejenci v zgoraj omenjeni temi popljuvali do konca. Verjemite, ni prijetno. Ne vem od kod vam tako nore ideje, da se upate postavljati nad nekoga, celo nad neko celo nacijo. Morda bi bilo pametno razmisliti o Eugeniki. Nemcem, skandinavcem in američanom ni uspela, morda pa nam bo. Imeli bomo čisto slovenijo in bili srečni sami s seboj.

Fantje, predem pišete tako nizkotna skrpucala, pomislite, kako bi bilo vam, pomaga. Sicer bi po pisanji marsikaterega teh mlečnezobih petelinčkov predvideval, da so to mladoletni nedonošenčki, brez lastnega mišljenja in z zelo malo znanja (tudi o sloveniji in slovenščini). Bodite vzor vsem ostalim, manj slovencem, in pišite kot se spodobi.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

undefined ::

Kaj je že enkrat en napisal... bodite strpni do nestrpnežev. >:D

DoloresJane ::

Da dodam še besedo z moderatorske strani: tema je prejela že pred zaklepom opozorilo, da diskusija ne sledi naslovu in je povsem na meji okusnega (in če ne drugega: na meji, da prekrši pravila). Ni bil samo frenk-ov post kriv, da je prišlo do zaklepa. Ob natančnem branju (mislim, da ti, Jazz, to ni ušlo) se da videti, da bo mnogi posti etnično nestrpni, kopičenje takih postov in izrazit odmik od naslova teme pa so klicali po takem ukrepu.

Ni mi v interesu, da bi brisala posamezne poste. Morda tudi ni prav - ko pa se jih nakopiči več, je potreben ukrep in vsaj z moje strani je bil podkrepljen s pojasnilom, ki je povsem transparentno.

iskra ::

IceMan ima prav ... priznam da sem tudi sam zabil žebelj v yugo muziko ampak nekateri pa so resnično šli Offfffftopic.

To sem u bistvu nekako pričakoval, ker se mi dozdeva, da je na tem forumu precej Slovencev po poreklu in verjamem, da imajo neke strašne izkušnje z ex-yugi in je bila ta tema samo odskočna deska za hudodelstvo oskrunjanja foruma.

Mercier ::

Ma, ja, škoda. Šele turbofolk sem obdelal.

ABX ::

Imeli bomo čisto slovenijo in bili srečni sami s seboj

... ah to pa ne, sigurno je kdo kriv za moje bedno življenje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

undefined ::

> sigurno je kdo kriv za moje bedno življenje.

Ja, jest. Ampak mi še vseen nič ne morš. >:D

frenk ::

ja sej pravm...zbrište moj post, pa če je še kšn tak pa odklente temo:)...mormo bit strpni do NESTRPNEŽEV>:D...ampak men to ne rata...to rata sam debilom...ups smet sm šu predelč...bom pa drugič raj lagal in ne govoril tistega kar mislim, če vam je tako všeč...pomoje je zlo težko ne sovražt enga ki te sovraš...in nej povem še enkrat da tle ne gre za jugo...pri prvem postu lahko vidte da sm reku da mi je kšn komad clo dobr...naprimer bjelo dugme al pa alen islamovič(odličn glas), zdej k niso več skupej(bjelo dugme)...vzrok za mojo nestrpnost je tud to da je šu moj kolega(po narodnosti bosanc) na hrvašk na morje in poj ga eni luzerski hrvatje prašajo če je slovenc in k jim je reku da je, so ga hotl razbit...mam tud kolege k so hrvati pa so čist ql:)...je pa res da me včasih zanese in pač napišem kar mislm...upam da se nism kermu preveč zameru:8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

frenk ::

se bom probal brzdat:)

para! ::

frenk, ni vprašanje "kdo je bil?", ampak moraš gledat bolj splošno. Ker se ne gre za eno samo temo, ampak za večino tem, kjer se diskutira ali samo bežno omeni sosede z juga, ali npr., ko kakšen nadobuden hard rocker sodeluje v temi o elektronski glasbi.

Tudi pri temah o glasbi, mi ni jasno kako nekateri ne razumejo odločitve in okuse drugih. Ampak to vse manj opažam. Pohvalno.

"jest sm reku da tist velja izključno za hrvate in še to ne za vse..."

Že, ampak, če udrihaš samo čez Hrvate, nisi nič bolj strpen, kot če zraven udrihaš še po ostalih, veš?

"nas je istega mnenja kar precej in med tem zelo veliko ljudi ki so bosanske ali pa srbske narodnosti"

Kot ti je odgovoril OwcA, če torej poznaš nekaj nestrpnih somišljenikov, še ne pomeni, da je vse v redu, in da s tvojim pogledom ni nič narobe.

"pomoje je zlo težko ne sovražt enga ki te sovraš..."

Sploh ne. Ti to še vedno ni jasno?

"vzrok za mojo nestrpnost je tud to da je šu moj kolega(po narodnosti bosanc) na hrvašk na morje in poj ga eni luzerski hrvatje prašajo če je slovenc in k jim je reku da je, so ga hotl razbit..."

In ti, če bi imel možnost, bi jih razbil nazaj, ne? Hehe, neverending story, IMO.

Poleg tega si gotovo slišal, da so tudi Slovenci kdaj "razbili" kakšnega Hrvata, Srba, Bosanca. Povsod po svetu imaš takšne ljudi. Niso samo nekateri Hrvati nestrpni, nestrpen si tudi ti.

Iskra,

"To sem u bistvu nekako pričakoval, ker se mi dozdeva, da je na tem forumu precej Slovencev po poreklu in verjamem, da imajo neke strašne izkušnje z ex-yugi..."

Precej Slovencev po poreklu? Če nadaljujem tvojo tezo, je potem precej Slovencev nestrpnih do drugih. In to ti da občutek, da je nestrpnost pač OK?

Zaradi strašnih izkušenj z ex-yugi? Kakšne strašne izkušnje pa so to, lepo te prosim?

"...in je bila ta tema samo odskočna deska za hudodelstvo oskrunjanja foruma. "

Odskočna deska zate in tvoje somišljenike, ja. Ampak tema ni mišljena kot "odskočna deska za hudodelstvo oskrunjanja foruma".

Lp

:\
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

para! ::

Nadezhda, res je, v temo o yu glasbi so smetili že ob samem začetku le-te.

In ne, nisem želel izpostaviti Frenka, niti teme, ampak sem dal temo kot primer. Podobnih izpadov je ogromno. V eni sami temi me ne bi motili, ampak nasmejali.

Brisanje posameznih postov je logična posledica v temi, kjer prevladujejo topic-related odogovori, kar pa v primeru zaklenjene teme res ni tako.

Lp
Death before dishonor!

undefined ::

Nestrpneži so bili in nestrpneži bodo, pa če se eni ultra-moralisti na glavo postavte. Vse kar lahko storite je to, da ste le vi strpni do nestrpnežev in da se tako nestrpneži od vas lahko kaj naučijo. Po tej poti, ki jo zganjate sedaj, pa se učijo le tega, kar že precej dobro obvladajo. :)

frenk ::

ja res je...če pravte da je treba bit strpen do nestrpnežev, zakaj potem vi niste strpni do nestrpnežev(mene:D)...no ja sej jest dobr vem kva je prou ampak mi ne ustreza da bi delou prou...mam cajte k sm čist proti nestrpnosti in mam cajte k bi kšn folk sam pobil...to pa zato ker sm mel destkrat probleme na planini in se je že zgodil da sm enmu nož pod vrat postavu ampak potegnt pa nism upal>:D...no ja upam da bo šlo na bolje:D

btw...a je tema že odklenjena??

madmitch ::

Pri vsem skupaj me najbolj skrbi to, da po mojem mnenju večina teh, ki so tako hudo nastrojeni proti narodom in narodnostim nekdanje juge verjetno niti ne poznajo tega dela sveta tako hudo dobro, da bi si lahko ustvarili kakršno koli resno mnenje o njem, so pač premladi. Svoje mnenje so si ustvarili na osnovi nekaj izrodkov, ki se šopirijo in ki bi jih še lastna mati zatajila, če bi lahko. Bivšo jugo sem nekajkrat prekolovratil po dolgem in počez in vedno naletel na ljudi, ki jim ni para. Kot ste lahko že v mojem prejšnem postu razbrali, sem pomorec in zatorej imam možnost primerjati ljudi od vse povsod.

Dradi moji, preden napišete tako zelo odkritosrčno in tako kot čutite, razmislite. Ja frenk, včasih je bolje lagati, kot povedati po pravici. Vsaj zate to velja, pa še za koga, morda ti bo tako laže, ker vas bo več.

Naslednjič, ko boste šli v avstrijo in bo kdo za vašim hrbtom rekel svojemu avstrijskemu otroku da ste vi windisch (upam da sem prav napisal) vedite, da je to nekako enako neprijetno, kakor za koga, ki ga imenujete ... kakorkoli že.

Sicer je pa glasba bivše juge še vedno zelo zelo dobra. Turbofolk ima z njo toliko kot nič.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

frenk ::

madmitch: ah ne sej jest ne sovražm tistih hrvatov k se slovencem smejijo in jih jebej* o dank*...ravno nasprotno...jest jih mam zlo rad...


...no sej mi gre:D

pa kr nej pokradejo cel morje ,sej mene čist nč ne mot to...zakva jim ne damo cele slovenije...sam da se mamo radi:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

undefined ::

Nakladate in se pretvarjate glede kupa stvari. Vsakega le skrbi za svojo rit in za svoja čustva, da jih ne bi kdo ranil, ne pa za nekoga drugega. Prav vsakega tukaj pa boli k*, če v new yorku na ulici zmerjajo enga črnca za niggerja. Dajte vsaj toliko resnice priznat, boste vidl kolk bo lažje po tem in kolk lažje boste spal. :)

madmitch ::

frenk: bilateralna politika ni in ne sme postati stvar ulice in medrasnih zamer. Če pa si zaradi tega tako hudo nastrojen, naj te pomirim, na koncu bo tako, da bo za slovenijo vredu. Sigurno bi bilo pa takšne stvari veliko laže reševati brez tako "zavednih" ljudi, kot si ti, na obeh straneh.

IceMan:
Prav vsakega tukaj pa boli k*, če v new yorku na ulici zmerjajo enga črnca za niggerja.


Ni res, nekaterim ni vseeno vsekakor pa ne bom zato ker me to ne bi prizadelo, mirneje spal. Res pa je, da je tako najlaže, vsekakor.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

undefined ::

> Ni res, nekaterim ni vseeno vsekakor pa ne bom zato ker me to ne bi prizadelo, mirneje spal. Res pa je, da je tako najlaže, vsekakor.

Madmitch, priznaj le to, da tukaj tarnaš zdaj le zato, ker je tebe enkrat nekdo rasistično prizadel. Podzavest ti daje mislit, da boš s takšnimi koraki ubežal pred nadaljnim podobnim konfrontacijam. Vse ostalo je le eno nakladanje, kolk se ti srce trga za nekoga, katerega obraz še videl nisi. Sicer si to že sam priznal v prvem postu te teme, le potem si na vrh naložil še kup peska, ki naj bi druge prepričal v tvoje globoko sočutje. Po vsem tem bi te bil nekdo čisto upravičen vprašat, koliko doniraš rdečemu križu, kolikokrat si že dal kri in koliko od svojih prispevkov si prispeval revežem, ki dnevno umirajo od lakote, kajnede? ;)

frenk ::

Naslednjič, ko boste šli v avstrijo in bo kdo za vašim hrbtom rekel svojemu avstrijskemu otroku da ste vi windisch (upam da sem prav napisal) vedite, da je to nekako enako neprijetno, kakor za koga, ki ga imenujete ... kakorkoli že.



hm...to pa še jest ne poznam moje reakcije...ampak mirno tega nebi poslušal>:D

undefined ::

> ...ampak mirno tega nebi poslušal

No, s tem je frenk vse povedal. Če nečesa nočete poslušat, tega ne boste slišal. Če pa si hočete nekaj jemat k srcu, pa boste slišali še tisto, kar ni blo izrečeno (psiha deluje tudi tako).

Še en preprost primer... imate sabo dobro bejbo, oh-in-sploh dobra v vseh pogledih in vi to dobro veste. No, potem pa se za vašim hrbtom najde nekdo, ki reče kakšno grdo prasico vozite naokoli in da vas ni sram... kako bi reagirali? Ne vem kako bi VI reagirali, lahko pa vam povem svojo reakcijo. Obrnil bi se okoli in se tipu narežal v glavo, kot da je pravkar povedal največji vic stoletja in s tem bi mi zelo verjetno celo polepšal dan. Nauk zgodbe? Vse je stvar percepcije, kako hočemo nekaj vzet in koliko resno. Seveda samozavest tukaj igra največjo vlogo. :)

madmitch ::

IceMan: Po vsem tem bi te bil nekdo čisto upravičen vprašat, koliko doniraš rdečemu križu, kolikokrat si že dal kri in koliko od svojih prispevkov si prispeval revežem, ki dnevno umirajo od lakote, kajnede? ;)

Naj te potolažim, približno eno letno povprečno bruto plačo v sloveniji. To je, kar gre od mojih plač po obdavčitvi. Kolikor vem, gre še približno četrtino tega pred obdavčitvijo. Za del, ki ga sam plačujem, gre velik del za bolnišnico in šolo v Lobitu v Angoli. Firma kjer delam namenja del za razminiranje Angole. Verjetno niti veš ne, koliko ljudi tam umre zaradi tega, ker te to ne zanima. Upam, da ne boš v primeru, če bo slučajno tako naneslo, pričakoval pomoči drugih. To bi bilo skrajno hinavsko, se ti ne zdi.

Ice; ne tarnam, sicer me je pa z rasističnimi izpadi nemogoče prizadeti, verjamem, pa, da bi se dalo tebe zelo lahko.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

undefined ::

> Ice; ne tarnam, sicer me je pa z rasističnimi izpadi nemogoče prizadeti, verjamem, pa, da bi se dalo tebe zelo lahko.

Pravzaprav zelo težko. Verjameš ali ne, ne verjamem v patriotizem. Torej, če mi kdo kaj reče v smislu nacije, se mu samo nasmejim nazaj kolko je človek omejen. Mislim pa, da si tudi v tem zadnjem postu kar dosti naložil. Aja, pomoči pa ne pričakujem od nikogar, ker vem, da če si ne bom pomagal sam, mi tud noben drug ne bo. :)

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

sem zato slab clovek, ce ne sprejemam drugacnega?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

undefined ::

> sem zato slab clovek, ce ne sprejemam drugacnega?

Dokler mu daš mir in mu ne škoduješ, nisi. IMHO. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Joško Joras z argumenti na hrvaškem forumu

Oddelek: Problemi človeštva
402884 (1833) Tear_DR0P
»

Smo Slovenci nestrpni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
554533 (3587) Poldi112
»

Nestrpnost v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1017714 (6356) jype

yugo scena v slo?

Oddelek: Sedem umetnosti
373288 (2796) DoloresJane
»

Hrvati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
564582 (3427) BigWhale

Več podobnih tem