» »

Kartuše.net - nateg

Kartuše.net - nateg

poweroff ::

Doma imam star tiskalnik Lexmark X3550, katerega bi rad "usposobil", se pravi zamenjal toner.

Torej grem na internet, malo brskam, in naletim na kartuše.net. Kjer prodajajo tonerje vseh vrst. Izberem "Lexmark 34 XL Black" (ki se uporablja za več tipov Lexarkovih tiskalnikov). Cena je sicer brez DDV (ampak je to jasno označeno), kar ocenjujem za blag poskus zavajanja, ampak v redu. Ni problem.

Imajo pa navedeno "Dostava v 24h".

Torej izberem izdelek, plačam in čakam... po par dneh pokličem po telefon. In mi rečejo, da izdelek še čakajo, ker ga ni na zalogi.

Ko vprašam kako to, če pa na spletu piše, da je na zalogi oz. da je dostava v 24 urah, pa mi odgovorijo, da "je verjetno bil na zalogi samo en izdelek, ki ga je ravno pred vami kupil nekdo drug".

Yeah, right.

Kot prvo, je printer precej star in dvomim, da se proda kaj dosti kartuš, kar pomeni, da je najbolj verjetno, da sploh nimajo zalog. Kot drugo - do danes še vedno ne duha ne sluha o tonerju, na spletu pa seveda piše "dostava v 24h".

Skratka, imam občutek, da gre za čisto zavajanje kupcev. Po mojem mnenju sploh nimajo vseh izdelkov na zalogi in ko dobijo naročilo, izdelek naročijo pri dobavitelju ter potem samo prepakirajo.

To bi bilo vse OK, če ne bi kupcev grdo zavajali glede roka dostave.

Če bi napisali, da bo izdelek dostavljen v 10 ali več dneh, bi se morda odločil za nakup kje drugje. Pri Amazonu skupaj s poštnino ta toner pride 21,16, na kartuše.net je sicer 26 centov cenejši, ampak Amazon pošteno pove, da je rok dostave 15 - 21 dni, kartuše.net pa zavajajo z dostavo v 24 urah.

Skratka, moti me ta nepošten, skrivaški/zavajajoč odnos do strank. Veliko raje bi imel, da bi odprto napisali kako stvari stojijo, ne pa da zavajajo.

Skratka, v opozorilo ostalim kupcem, kako poslujejo na kartuše.net.
sudo poweroff

Sheteentz ::

Jaz sem pri teh naročil dva tonerja in sta prišla v par dnevih po pošti

https://www.toner123.si/

poweroff ::

S toner123 imam tudi jaz dobre izkušnje, ampak za en drug toner. Evo, zdaj sem preveril pri njih in piše RAZPRODANO ter dobava 3-7 dni.

No, to je pošten odnos do kupcev.
sudo poweroff

poweroff ::

Ha, sem jih zdajle klical na telefon.

Najprej povedo, da izdelka ni na zalogi... potem jim povem, da sem ravno preveril na spletu in piše, da izdelek je na zalogi oz. obljubljajo dostavo v 24 urah.

Pa pravi, da je pa to zato, ker je izdelek ravno danes prišel. In bo danes tudi odposlan.

Right. Ampak sem preverjal tudi vmes in je isto pisalo, da je rok dostave 24 ur.

No, potem je bil pa problem, ker se je en paket menda poškodoval in so morali še enkrat naročiti, itd. itd. Po moje imajo seznam izgovorov katerega potem berejo strankam.

Skratka, svetujem, da se nakupu pri njih izogibate.

Na koncu sem "pop**" in rekel, naj mi pošteno povejo kdaj bo izdelek odposlan, da se odločim ali prekličem naročilo ali počakam. In sledi par trenutkov tišine, kao neko tapkanje po računalniku in "ja, izdelek bo danes zagotovo odposlan".

OK, počakam torej do jutri ali do sobote.

Mimogrede, sem napisal tudi negativno mnenje o izdelku (https://kartuše.net/kartusa-lexmark-34-... in grem stavit, da ga ne bodo objavili (je bilo posredovano v objavo administratorju).

Res skrajno nepošten odnos do strank.
sudo poweroff

RoccoC ::

Ehja, dosti bolj znane trgovine niso nič boljše - oziroma so še slabše. Harvey Norman - kupil printer 4 dni nazaj, ki je bil na zalogi, dobil zgolj avtomatiziran odgovor da ga bodo preposlali v poslovalnico iz skladišča in da me bodo obvestili o prevzemu (klik and collect. In vse tiho je bilo, ne odgovarjajo na mail, na telefon jih je nemogoče dobiti, neprestano so vsi operaterji zasedeni. PODN.

jest10 ::

Torej izberem izdelek, plačam in čakam... po par dneh pokličem po telefon. In mi rečejo, da izdelek še čakajo, ker ga ni na zalogi.


Prvo in edino pravilo je plačilo po povzetju. To v večini primerov pospeši dostavo pri firmah take sorte

poweroff ::

Jaz že nekaj časa nisem plačeval po povzetju, pa me zanima, ali imajo poštarji POS terminale, ali kako se to izvede? Ker da zdaj tam operiram s fizičnim denarjem ali da moram celo fizično na pošto... it is so 1990... ;)
sudo poweroff

darkolord ::

Eni imajo, eni nimajo ...

Kamion ::

poweroff je izjavil:

Jaz že nekaj časa nisem plačeval po povzetju, pa me zanima, ali imajo poštarji POS terminale, ali kako se to izvede? Ker da zdaj tam operiram s fizičnim denarjem ali da moram celo fizično na pošto... it is so 1990... ;)


Večinoma so opremljeni in se lahko plačuje s kartico direktno poštarju.
https://www.posta.si/zasebno/postne-sto...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste (strani: 1 2 3 488 89 90 91 )

Oddelek: Kaj kupiti
4501894657 (3912) DePalmo
»

extreme digital spletna trgovina (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
466187152 (11867) tikitoki
»

Spletna trgovina Oskar Veliki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23475477 (16463) scipascapa
»

Kateri tiskalnik kupit

Oddelek: Kaj kupiti
71210 (990) MStrix
»

Internetna stran kot dokaz

Oddelek: Loža
231554 (1545) MadMax

Več podobnih tem