» »

Izračun mešanje tople in hladne vode

Izračun mešanje tople in hladne vode

;-) ::

Rad bi izračunal nasledno stvar.

Imam 80l vode zagrete na 75°C

koliko litrov vode s 15 stopinjami moram dodati da bo celotna kolicina imela 35 stopinj.

In potem skupna kolicina vode.

Zanima me zato ker imamo v bati 80l bojler ki smo ga namestili med gradno kar tako za hec, da si nismo umivali rok z mrzlo vodo sedaj pa zivimo dve leti v hisi in je tako ostalo. Zadošča nam za 3 zaporedna tuširanja in nam vode ne zmanjka.

Na vikendu imamo 280l bojler grejemo na 40 stopinj in nam zmanjka pri treh zaporednih tuširanjih. Predvidevam da iz 80l bojlerja potem dobimo več tople vode pri 40 stopinjah ampak neznam priti do izracuna.
  • poskusil klonirati: ;-) ()

Facebook dev ::

Ker nimaš nobenih faznih sprememb, je to kar klasična naloga.

Doliti moraš X litrov vode in na koncu mora biti povprečje temperature 35 stopinj.

[80L * 75 + X L * 15] / (80L + X L) = 35

Rešiš na X. X = 160. Torej 160 litrov.

Izgleda, da bi 280l bojler pri 40ih stopinjah moral biti več kot dovolj, a zgleda ni. Mogoče bojler dejansko ni celoten segret na 40 stopinj, mogoče višja mogoča temperatura voda vpliva, da se posameznik prej stušira. To boš moral pa sam raziskat.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Hvala.

Zgleda je problem v tem da imamo pri manjsem bojlerju dejansko 160l vode za tusiranje na voljo, pri velikem pa se prej ohladi in nam rata "neuporabna"...ja nekako dobro razmislanje. Hvala.

feryz ::

Ni čisto tako, klasično. Bojler takoj začne ogrevati, ko se začneš tuširati. Torej je hint tudi v grelcu, poziciji grelca, poziciji tipala, pretoku vode, temperaturi iztočene vode... Ima toga puno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ogrevanje sanitarne vode (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9029118 (15828) energetik
»

Kdaj bojler požre več štroma? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21238527 (32691) K0l1br1
»

TOPLOTNA ČRPALKA 300L ali električni bojler?

Oddelek: Loža
3210807 (10099) krisspace
»

Pralni stroj Hoover(Candy)- DO NOT BUY

Oddelek: Loža
4725433 (22255) STU-III
»

Toplotna črpalka za vodo (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7318872 (16649) mn

Več podobnih tem