» »

Apple predstavil čip M1

««
22 / 23
»»

Mike_Rotch ::

Dej Majk, ne seri. M1 cpu je kvecjemu primerljiv s 5600x, namesto 5800x komot tja vstavis 5600x in imas sproscen budget za vse stvari ki si jih nastel, pa se plato lahko boljso vtaknes noter.


Lahko vtakneš not 5600x pa še vedno ne prideš skozi s ceno. Tole je primerljiva konfiguracija, ki vključuje vse kar dobiš pri iMacu. S tem, da manjka monitor, ker pri Funtechu nimajo nič primerljivega na zalogi. Slabši Dell za 450 eur ni na zalogi. Če izbereš tistega, si na 1800, kar je 150 eur več od iMaca.

Dalo bi se debatirat o podrobnostih. Lahko vzameš cenejše ohišje in izpustiš CPU cooler, pa prideš nekje na podobno številko, če se ti zdi fino poslušat žvižganje ventilatorjev. Lahko vzameš dražjo matično s thunderboltom za dodatnih 100 eur. Skoraj nujno bi bilo na PCju vzeti 16gb rama, da bi bil vsaj primerljiv z 8gb na macu itd.

Ampak pod črto s ceno ne prideš skozi.



Aja, pa grafičnmo sem vtaknil not eno random za 100 eur.. M1 je v testih primerljiv z gtx 1650, ki trenutno stane 250, 300 eur, tako, da tole tudi ni povsem primerljivo.

Tak procesor (5600x) dela na 10% ko odpres devtools od kaksne kompleksne strani.. Tako da nevem o kaksni hitrosti browsanja ti bluziš


Verjetno govori o browser benchmarkih, kjer M1 poje konkurenco. Glede na to, da ogromno ljudi večino dela opravi v browser appih, je to precej pomemben benchmark.

Kar se tiče dev benchmarkov pa tole: https://tech.ssut.me/apple-m1-chip-benc...

blackbfm ::

In glede na to, da je pri obeh response time enak (če odpiramo isto spletno stran), se tale tvoja spremenljivka lepo izloči. Pa ko je stran naloadana, response time strežnika nima več nobene veze, ampak samo hitrost procesiranja spletne strani, kjer je hitrost procesiranja javascripta verjetno najpomembnejša spremenljivka.


V praksi čakaš 500-1000ms zaradi latence networka, potem pa ti prodajajo da m1 pa res ful hitreje odpira strani ker sprocesira javascript recimo 5-10ms prej.


Verjetno govori o browser benchmarkih, kjer M1 poje konkurenco. Glede na to, da ogromno ljudi večino dela opravi v browser appih, je to precej pomemben benchmark.


Kul, ampak ves ta časovni ali kao denarni prihranek bo šel v nič takoj ko bo z macom kaj narobe ker si v popolni odvisnosti od enega proizvajalca

hamez66 ::

blackbfm je izjavil:

In glede na to, da je pri obeh response time enak (če odpiramo isto spletno stran), se tale tvoja spremenljivka lepo izloči. Pa ko je stran naloadana, response time strežnika nima več nobene veze, ampak samo hitrost procesiranja spletne strani, kjer je hitrost procesiranja javascripta verjetno najpomembnejša spremenljivka.


V praksi čakaš 500-1000ms zaradi latence networka, potem pa ti prodajajo da m1 pa res ful hitreje odpira strani ker sprocesira javascript recimo 5-10ms prej.


Verjetno govori o browser benchmarkih, kjer M1 poje konkurenco. Glede na to, da ogromno ljudi večino dela opravi v browser appih, je to precej pomemben benchmark.


Kul, ampak ves ta časovni ali kao denarni prihranek bo šel v nič takoj ko bo z macom kaj narobe ker si v popolni odvisnosti od enega proizvajalca



Jah, če se moraš lagati za svoj prav, se pa daj ane. Drugače javascript lavfa ves čas, pa se zgleda potem pozna teh 5ms za vsak klik, čeprav je v resnici precej več razlike, odvisno seveda od tega, katere spletne strani uporabljaš.

Mike_Rotch ::

Kul, ampak ves ta časovni ali kao denarni prihranek bo šel v nič takoj ko bo z macom kaj narobe ker si v popolni odvisnosti od enega proizvajalca


Ne gre toliko za absolutni časovni prihranek. Hitrejšega računalnika v tem razredu običajno ne kupiš zato, da bi prihranil x ur časa na mesec ampak zato, ker je tekoče, gledko delo brez prekinitev manj stresno in bolj produktivno.

Če je tvoje delo odvisno od računalnika in šteje vsaka sekunda uptima pa iMac tako ali tako ni zate.

Mato989 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Kul, ampak ves ta časovni ali kao denarni prihranek bo šel v nič takoj ko bo z macom kaj narobe ker si v popolni odvisnosti od enega proizvajalca


Ne gre toliko za absolutni časovni prihranek. Hitrejšega računalnika v tem razredu običajno ne kupiš zato, da bi prihranil x ur časa na mesec ampak zato, ker je tekoče, gledko delo brez prekinitev manj stresno in bolj produktivno.

Če je tvoje delo odvisno od računalnika in šteje vsaka sekunda uptima pa iMac tako ali tako ni zate.


Če je tvoje delo odvisno od računalnika imaš dovolj denarja da skeširaš tudi boljšo desktop mašino e ti ne zdi? =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hamez66 ::

Lahko kupiš Mac M1, da ti potem browsanje deluje bolje kot na teh 3k vrednih mašinah.

Slučajno vse svoje "delo" opravljam preko browserja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

Meizu ::

Mike_Rotch je izjavil:

Dej Majk, ne seri. M1 cpu je kvecjemu primerljiv s 5600x, namesto 5800x komot tja vstavis 5600x in imas sproscen budget za vse stvari ki si jih nastel, pa se plato lahko boljso vtaknes noter.


Lahko vtakneš not 5600x pa še vedno ne prideš skozi s ceno. Tole je primerljiva konfiguracija, ki vključuje vse kar dobiš pri iMacu. S tem, da manjka monitor, ker pri Funtechu nimajo nič primerljivega na zalogi. Slabši Dell za 450 eur ni na zalogi. Če izbereš tistega, si na 1800, kar je 150 eur več od iMaca.

Dalo bi se debatirat o podrobnostih. Lahko vzameš cenejše ohišje in izpustiš CPU cooler, pa prideš nekje na podobno številko, če se ti zdi fino poslušat žvižganje ventilatorjev. Lahko vzameš dražjo matično s thunderboltom za dodatnih 100 eur. Skoraj nujno bi bilo na PCju vzeti 16gb rama, da bi bil vsaj primerljiv z 8gb na macu itd.

Ampak pod črto s ceno ne prideš skozi.



Aja, pa grafičnmo sem vtaknil not eno random za 100 eur.. M1 je v testih primerljiv z gtx 1650, ki trenutno stane 250, 300 eur, tako, da tole tudi ni povsem primerljivo.

Tak procesor (5600x) dela na 10% ko odpres devtools od kaksne kompleksne strani.. Tako da nevem o kaksni hitrosti browsanja ti bluziš


Verjetno govori o browser benchmarkih, kjer M1 poje konkurenco. Glede na to, da ogromno ljudi večino dela opravi v browser appih, je to precej pomemben benchmark.

Kar se tiče dev benchmarkov pa tole: https://tech.ssut.me/apple-m1-chip-benc...


:))

In da noter edifier zvocnike in Sata2.5 ssd :D Koga imas ti za norca :D

Mato989 ::

Kdorkoli misli da so macbook zvočniki pa top shit hifi je tudi delusional
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mike_Rotch ::

Ups, mislil sem dati 970, ne 870. No, saj ni bistvene razlike, še dodatnih 20 eur zraven.

Kdorkoli misli da so macbook zvočniki pa top shit hifi je tudi delusional


Govorimo o iMacu ne macbooku. Sicer se strinjam, da bo treba počakati na teste. Ampak glede na to kaj spravijo ven iz Homepoda in iMac Proja ne dvomim, da bodo tudi v novem iMacu zvočniki odlični.

Sicer pa vidiš, da za primerjavo nisem dal hifi zvočnikov, ampak low end edifier zvočnike.

Kot rečeno, lahko pregovarjate in iščete kjer se da prihraniti 20, 30 eur. Pod črto je rezultat še vedno enak.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ups, mislil sem dati 970, ne 870. No, saj ni bistvene razlike, še dodatnih 20 eur zraven.

Kdorkoli misli da so macbook zvočniki pa top shit hifi je tudi delusional


Govorimo o iMacu ne macbooku. Sicer se strinjam, da bo treba počakati na teste. Ampak glede na to kaj spravijo ven iz Homepoda in iMac Proja ne dvomim, da bodo tudi v novem iMacu zvočniki odlični.

Sicer pa vidiš, da za primerjavo nisem dal hifi zvočnikov, ampak low end edifier zvočnike.

Kot rečeno, lahko pregovarjate in iščete kjer se da prihraniti 20, 30 eur. Pod črto je rezultat še vedno enak.



Ja rezultat je enak, če jaz ki imam danes doma kišto in vso periferijo in ti ki imaš Imaca greva kupit nove kompe, daš ti več kot jaz oz. dobim jaz več kot ti, ker jaz NE RABIM menjat lcdja itd... to je osnovna razlika
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hamez66 ::

Če že imaš monitor, kupiš Mac M1 Mini. Ta za razliko od Airbooka podpira 2 monitorja.

Mato989 ::

hamez66 je izjavil:

Če že imaš monitor, kupiš Mac M1 Mini. Ta za razliko od Airbooka podpira 2 monitorja.


Zakaj če ne morem igrat windows iger na njem? Jaz rabim uporabno MULTI mašino ne pa ozko zadevo

Jaz mam doma kišto s katero lahko počnem "vse"... in to mi omogoča samo WIndows kišta
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Mike_Rotch ::

Jaz mam doma kišto s katero lahko počnem "vse"... in to mi omogoča samo WIndows kišta


Na windows mašini igraš Apple Arcade igre in poganjaš iPad aplikacije?

Meizu ::

Ce imas hackintosh lahko ja. Apple ti pa niti boot campa ne pusti vec :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

hamez66 ::

Mato989 je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Če že imaš monitor, kupiš Mac M1 Mini. Ta za razliko od Airbooka podpira 2 monitorja.


Zakaj če ne morem igrat windows iger na njem? Jaz rabim uporabno MULTI mašino ne pa ozko zadevo

Jaz mam doma kišto s katero lahko počnem "vse"... in to mi omogoča samo WIndows kišta



Ja sej nihče ni rekel, da moraš ti kupit.

Mike_Rotch ::

Ce imas hackintosh lahko ja.


Ne, ne moreš.

A110 ::

M1 je super in vrjetno najboljsa izbira za laptop (tudi sam imam nagledanega) ampak iMac je pa žalost za svoj denar. Totalno ne praktičen in drag za to kar ponuja. V bistu mi ni jasno kaj je sploh smisel iMaca ce imaš lahko macbook proja povezanega na nek external monitor in dobiš enako hitro stvar ki je še prenosna za približno enak denar. Itak za skoraj vsako resnejšo stvar že potrebuješ skoraj 2 monitorja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

Meizu ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ce imas hackintosh lahko ja.


Ne, ne moreš.


Pa tudi ce je ze karkoli, me zanima ce vam uspe najt en mobile app, ki pocne stvari, ki jih desktop verzija ne more. Pa ne zanima me candy crush saga, dejansko nekaj, kar lahko clovek nuca.

nejcek74 ::

A110 je izjavil:

M1 je super in vrjetno najboljsa izbira za laptop (tudi sam imam nagledanega) ampak iMac je pa žalost za svoj denar. Totalno ne praktičen in drag za to kar ponuja. V bistu mi ni jasno kaj je sploh smisel iMaca ce imaš lahko macbook proja povezanega na nek external monitor in dobiš enako hitro stvar ki je še prenosna za približno enak denar. Itak za skoraj vsako resnejšo stvar že potrebuješ skoraj 2 monitorja

zato ker je ena bistvenih prednosti iMaca ravno to da imas na mizi eno samo skatlo, ki je hkrati tudi monitor. Ker je mnogim ljudem to zelo pomembno. Ta svoboda pa pride s precejšnjimi omejitvami: slaba nadgradljivost, slaba popravljivost in netrajnostni pristop.
Tisti print screen komponent, ki jih M.R. prilepil zgoraj kaze ves blisc in tudi bedo iMacov. Vso ono elektronsko šaro dobiš lepo zapakirano, da se je ne sramuješ postavit na mizo. Hkrati pa ko ti crkne en element ob nekoliko starejsem iMacu, samo še vrzes vse skupaj na smetišče.

Meizu ::

Ce pa govoris o nekih arm native appih... Jebiga, tudi playstation iger ne mores lavfat ne na pcju ne na m1... Ne vem kaj zelis s tem povedat.

Dosti mobile appov ima sicer tudi svoje desktop counterparte.

ker je ena bistvenih prednosti iMaca ravno to da imas na mizi eno samo skatlo, ki je hkrati tudi monitor


Ahem... Laptop? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

dild0idis ::

Ej Meizu ti povem eno skrivnost.

iMac ni mišljen zate!
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Mike_Rotch ::

Ce pa govoris o nekih arm native appih... Jebiga, tudi playstation iger ne mores lavfat ne na pcju ne na m1... Ne vem kaj zelis s tem povedat.


To je bil moj ogrovor na "Jaz mam doma kišto s katero lahko počnem "vse"... in to mi omogoča samo WIndows kišta"

Res je. Playstation iger ne moreš igrati na PCju, PC iger ne na Macu (razen parih izjem), M1 native appov ne na PCju...

Skratka, kot sem že prej napisal. Nisem še videl, da bi kak apple fan uletaval v PCMR temo in težil ljudem naj si kupijo maca za gaming. Obratno se dogaja precej pogosto.

Ahem... Laptop? :)


Laptop je kul, ampak jaz razmišljam, da bi v dnevno sobo dal enega iMaca za "družinski" računalnik. Kolikor sem gledal menjava profilov s Touch ID dela super, pa se lahko vsak vsede za računalnik in na hitro kaj naredi, da ne nosimo vsi laptopov po stanovanju.

Mato989 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ce pa govoris o nekih arm native appih... Jebiga, tudi playstation iger ne mores lavfat ne na pcju ne na m1... Ne vem kaj zelis s tem povedat.


To je bil moj ogrovor na "Jaz mam doma kišto s katero lahko počnem "vse"... in to mi omogoča samo WIndows kišta"

Res je. Playstation iger ne moreš igrati na PCju, PC iger ne na Macu (razen parih izjem), M1 native appov ne na PCju...

Skratka, kot sem že prej napisal. Nisem še videl, da bi kak apple fan uletaval v PCMR temo in težil ljudem naj si kupijo maca za gaming. Obratno se dogaja precej pogosto.

Ahem... Laptop? :)


Laptop je kul, ampak jaz razmišljam, da bi v dnevno sobo dal enega iMaca za "družinski" računalnik. Kolikor sem gledal menjava profilov s Touch ID dela super, pa se lahko vsak vsede za računalnik in na hitro kaj naredi, da ne nosimo vsi laptopov po stanovanju.


Glej s kišto lahko programiraš, lahko surfam, lahko igram igre... hkrati ima okolje WIndows NAJVEČJI izbor aplikacij na Svetu... praktično še nisem imel primera ko bi moral doktorirat da kaj naložim na Windows, ker je pač laufalo, na drugi strani takoj ko primem v roko Maca in rabim nekaj ki ni nareto za njih imam težavo... da niti ne omenjam ko hočem odšpilat kak špil ki ni naret za Apple za WIndows pač je...

Skratka tale TOuch ID porivate čisto preveč visoko, je lep gadget ni pa vreden 1.700€...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mike_Rotch ::

Glej s kišto lahko programiraš, lahko surfam, lahko igram igre...


Vse to lahko delaš z macom.

hkrati ima okolje WIndows NAJVEČJI izbor aplikacij na Svetu


Link?

Skratka tale TOuch ID porivate čisto preveč visoko, je lep gadget ni pa vreden 1.700€...


Se strinjam, da ni vreden 1700 eur. Tako kot tisti slabši PC ni vreden 1800 eur. Ampak take cene so trenutno žal realnost.

Meizu ::

Tisto ni slabši PC, sori. Tisto je daaaleč od slabšega PCja.

Link?


Really? Za link boš vprašal? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

nejcek74 ::

Meizu je izjavil:

Ahem... Laptop? :)

rabiš dodaten ekran pa tipkovnico, jaz opisujem svoj scenarij (CAD), mi je popolnoma jasno da nekdo drug rabi druge zadeve.
Zato mi gre ta pristop, da je iPad Pro z M1 pa 48 kilobajtov rama (ker OSX tok dobr handla porabo ram-a), odgovor na vse, nadvse na živce.

Meizu ::

Se strinjam, sam MacOS je pogruntal črno luknjo, kako stisnit 50gb shita v 8gb rama. Ja seveda.

Ampak s temi kabli pa ne razumem situacije - imaš stacionarca. Imaš mizo. Je kdo kdaj sploh slišal za "cable management"? Imaš miljon fotk na netu kako neat si folk zloži mašine po mizah, ne vidiš enega kabla. Zdej če si len ko fuks, potem ti niti mac ne pomaga, še bolj bi se pa vprašal o urejenosti takega človeka, kateremu moraš vse k riti prinest, da človek sploh izgleda lično.

dild0idis ::

Meizu je izjavil:

Se strinjam, sam MacOS je pogruntal črno luknjo, kako stisnit 50gb shita v 8gb rama. Ja seveda.

Ampak s temi kabli pa ne razumem situacije - imaš stacionarca. Imaš mizo. Je kdo kdaj sploh slišal za "cable management"? Imaš miljon fotk na netu kako neat si folk zloži mašine po mizah, ne vidiš enega kabla. Zdej če si len ko fuks, potem ti niti mac ne pomaga, še bolj bi se pa vprašal o urejenosti takega človeka, kateremu moraš vse k riti prinest, da človek sploh izgleda lično.


Zakaj mislis, da bos s temi svojimi zapisi karkoli dodal k tej temi?

Mislis, da se nismo razumeli, da ti Apple ni vsec?

Povej raje zakaj te Apple tako moti, ce pa imas raje PC in Windowse in ti tam vse dela, zakaj se sploh ukvarjas z Applom in njegovimi uporabniki v tej temi.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Meizu ::

Ker je vse kar se gre Apple več ali manj prljava igra. Od wipanja podatkov na servisih, do namernega hujskanja potrošnikov do menjave celotnega laptopa namesto popravila enega SSDja in podobne neumnosti. Da sploh ne omenjam teh budalaštin o tem, kako je 8GB dovolj. Ne mi jokat naslednje leto, ko bo zunaj nov distro in boste nabijali po temah kako pricinit na cpu še en ekstra ram čip.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Mike_Rotch ::

Tisto ni slabši PC, sori. Tisto je daaaleč od slabšega PCja.


Se opravičujem, "slabši" je res preveč ohlapen pojem.

Dobiš počasnejši, glasnejši in bolj požrešen PC s slabšim zaslonom.

Meizu ::

Dobiš počasnejši, glasnejši in bolj požrešen PC s slabšim zaslonom.


Pojma nimaš. Tvoj pojem nima pojma.

Še manj imaš pojma, če kot primerjave podajaš 2.5 sata diske in edifier zvočnike. Pejdi spat.

Mato989 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Glej s kišto lahko programiraš, lahko surfam, lahko igram igre...


Vse to lahko delaš z macom.

hkrati ima okolje WIndows NAJVEČJI izbor aplikacij na Svetu


Link?

Skratka tale TOuch ID porivate čisto preveč visoko, je lep gadget ni pa vreden 1.700€...


Se strinjam, da ni vreden 1700 eur. Tako kot tisti slabši PC ni vreden 1800 eur. Ampak take cene so trenutno žal realnost.



Če lahko vse to delam z Macom potem pa pridem z mojo kolekcijo iger do tebe in bova vse inštalirala da vidiva koliko jih deluje...

Za link do več appov za windows pa je potrebno sploh iskat? WINDOWS je daleč najbolj uporabljen OS in ima daleč največ aplikacij naretih za uporabo na WINSIH...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mike_Rotch ::

V čem točno se motim?

Še manj imaš pojma, če kot primerjave podajaš 2.5 sata diske in edifier zvočnike. Pejdi spat.


Saj sem ti napisal, da je 870 priletel v konfigurator po pomoti, želel sem klikniti 970, ki po zmogljivostih parira diskom v M1 macih. Ni bistvene razlike, le, da je PC še dodatnih 20 eur dražji od hitrejšega in tišjega iMaca.

Glede edifier zvočnikov boš moral pa kaj več povedati. Verjamem, da so tisti v iMacu bistveno boljši, ampak nisem želel umetno navijati cene PCju. Bistveno je, da je dražji, za koliko točno je pa vseeno, 200, 300, 400 eur...

Meizu ::

Verjamem, da so tisti v iMacu bistveno boljši,


:))

Oba sta za kurac, to je bolj to.

Mike_Rotch ::

Za link do več appov za windows pa je potrebno sploh iskat? WINDOWS je daleč najbolj uporabljen OS in ima daleč največ aplikacij naretih za uporabo na WINSIH...


Kaj pa vem, nekako ti ne verjamem. Meni google pravi, da ima Android skoraj 2x toliko aktivnih naprav kot Windows.

Oba sta za kurac, to je bolj to.


No evo, potem je primerjava na mestu, a ne?

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

da ima Android skoraj 2x toliko aktivnih naprav kot Windows.


Sem samo čakal, da boš to omenil. In Apple je na drugem mestu kajne. A pol od teh appov so neke raznorazne free to play beležnice polne oglasov, ostala tretjina pa miljon iteracij candy crush sage.

Mike_Rotch ::

Ja, za razliko od Windows appov, ki so izključno resni programi za resno delo za resne ljudi :)

codeMonkey ::

Jaz imam malo mesane obcutke glede M1. Kupil sem ga za zeno, ki ima ze iPad in iPhone, in cip res zgleda top. Sem pa nekako pricakoval, da se mi tudi z njenim MacBook Airom ne bo treba ukvarjati, ker se toliko govori kako vse dela na Applu. Sicer je verjetno res problem v tem, da je stvar se relativno nova, ampak je malo bedno, ko se bluetooth v povezavi z originalno misko sesuva (ali slusalkami, hm). Potem ji ne prepoznava zunanjih diskov z NTFS. Lahko se kupi app, subscription valda. Sicer je baje neka moznost urediti stvari s hekanjem po terminalu, nisem se pogledal, ampak zdaj je to moj problem (od tu mesani obcutki) :)

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ja, za razliko od Windows appov, ki so izključno resni programi za resno delo za resne ljudi :)


Števila appov za Windows niti ne moreš izmerit, ker ne obstaja unified app store kot to velja za Apple ali Android trg. To pa ne pomeni, da appi niso tam. Mislit karkoli drugače, da ima kdorkoli drug kot windows na tem področju primat je naravnost butaljasto.

nejcek74 ::

codeMonkey je izjavil:

Jaz imam malo mesane obcutke glede M1. Kupil sem ga za zeno, ki ima ze iPad in iPhone, in cip res zgleda top. Sem pa nekako pricakoval, da se mi tudi z njenim MacBook Airom ne bo treba ukvarjati, ker se toliko govori kako vse dela na Applu. Sicer je verjetno res problem v tem, da je stvar se relativno nova, ampak je malo bedno, ko se bluetooth v povezavi z originalno misko sesuva (ali slusalkami, hm). Potem ji ne prepoznava zunanjih diskov z NTFS. Lahko se kupi app, subscription valda. Sicer je baje neka moznost urediti stvari s hekanjem po terminalu, nisem se pogledal, ampak zdaj je to moj problem (od tu mesani obcutki) :)

problem hekanja stvari po terminalu je to, da jih moraš potem ob raznih nadgradnjah ponovno hekat. Pa da sčasoma izginejo. Apple je zelo intenziven pri krpanju lukenj, ki jih uporabniki najdejo da si prilagodijo OSX svojim potrebam. Združljivost za nazaj pri Applu ne obstaja kot filozofija. Od tu tudi pridejo uspešni preskoko na nove tehnologije (recimo ARM), ki jih MS z Winsi ni sposoben. Vse ima svojo ceno.

dild0idis ::

Meizu je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Ja, za razliko od Windows appov, ki so izključno resni programi za resno delo za resne ljudi :)


Števila appov za Windows niti ne moreš izmerit, ker ne obstaja unified app store kot to velja za Apple ali Android trg. To pa ne pomeni, da appi niso tam. Mislit karkoli drugače, da ima kdorkoli drug kot windows na tem področju primat je naravnost butaljasto.


Vbistvu je veliko težje vprašanje in niti ni tako siguren odgovor, kakor si morda misliš.


Če vzameš Android kot Linux ima verjetno celo Linux največ programov in appov.

Če vzameš vso zgodovino Windowsev od začetka jih imajo tudi Windowsi ogromno, morda celo več kot Linux z Androidom.

Če vzameš samo unified app store, potem jih ima verjetno Apple največ.


Plus spet se vprašanje, kako definiraš app.

Itak je pa samo vprašanje bolj akademske narave.


Če rabiš specifično Logic Pro ali pa Xcode ti nič ne pomaga ogromno število programov na Linuxu ali Windowsih, enako velja za nek specifičen Linux ali Windows program.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

c3p0 ::

Število programov res pove bolj malo. Npr. za terminalsko delo uporabljam iTerm2, na Win še zdaleč nisem našel primerljivo dobrega, jih je pa gotovo vsaj 5x več. Pa tu gre za OS program.

Zimonem ::

Terminal multiplekserjev je kolikor hočeš.

driver_x ::

Če 25% od tistega, kar so pokazali včeraj drži, bodo ostali še bolj tanko piskali.

c3p0 ::

Zimonem je izjavil:

Terminal multiplekserjev je kolikor hočeš.


Nekam moraš "priklopit" multipleksan terminal.

Geho ::

driver_x je izjavil:

Če 25% od tistega, kar so pokazali včeraj drži, bodo ostali še bolj tanko piskali.

O drži že, samo Apple ima še par zadev, ki jih bo moral prej rešit: premalo portov/razširljivosti in premalo podpore za programje. Zdaj so se zaklenili na svoj Apple Silicon programje in jim ne pomaga kaj veliko zelo hud HW, če nimajo tudi SW.

ripmork ::

Zanimivo pri novem procu, da so šli v izboljševanje samega core-a, namesto v samo množenje le-teh (kot se je nekako govorilo, da bodo). Ampak je tudi single core precej pomembna stvar, tako da povsem smiselno. Izgleda beštija (drago pa tudi... ). Kar pogumno, da so šli reklamo za RedShift (GPU renderer) na eventu delat, grafična moč tam je ključna. Do sedaj je bila to jako šibka plat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

kow ::

Kaj pa je tocno izboljsava pri single core-u?

ripmork ::

Hm, pardon, očitno sem mal narobe razumel zadevo :)
Core-i so enaki, število core-ov pri M1 in M1 Pro je isto, le da je razmerje performance VS efficiency core-ov drugačno (v dražjih izvedenki in v Max pa še dodatni performance core-i).



Ima kdo kak komentar na zaslonski notch? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

dild0idis ::

Notch se vidi grozno na rendrih in promocijskem gradivu.

V praksi pa imaš tam menu in na sredini običajno čisto nič, torej je zadeva v praksi neopazna in ne moti večine ljudi, sploh pri dark mode, plus v prihodnje bodo tam dodali še Face ID in bo imel celo neko logiko, zakaj taka velikost tega notcha, plus delno spominja na iPhone, kjer pa večino ljudi ne moti pri redni uporabi.

Drugače pa glede same zmogljivosti, bo treba počakati na benchmarke oz. uporabo v praksi.

Sam M1 je hiter čip, če ima M1 Pro oz. Max tak napredek, kakor trdijo, bosta počasi tudi AMD in Nvidia v težavah, če ne še sedaj pa čez kako leto ali dve.

Geho je izjavil:

driver_x je izjavil:

Če 25% od tistega, kar so pokazali včeraj drži, bodo ostali še bolj tanko piskali.

O drži že, samo Apple ima še par zadev, ki jih bo moral prej rešit: premalo portov/razširljivosti in premalo podpore za programje. Zdaj so se zaklenili na svoj Apple Silicon programje in jim ne pomaga kaj veliko zelo hud HW, če nimajo tudi SW.


Čedalje več programja je native za Apple Silicone, za večino ostalih zadev pa Rosseta 2 odlično dela.

Me pa prav zanima, kdaj bomo resno videli ARM procesorje tudi na PC sceni.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Zgodovina sprememb…

««
22 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel predstavil nove procesorje 8. generacije: Amber Lake, Whiskey Lake

Oddelek: Novice / Procesorji
187115 (5105) pegasus
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390118479 (96172) opeter
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629785 (25734) PrimozR
»

Nazaj k Macom, Macbook Air (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
16529979 (26735) antonija
»

MacBook Air (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Diski
27133334 (15715) poweroff

Več podobnih tem