» »

Apple predstavil čip M1

««
19 / 23
»»

Mike_Rotch ::

glede ostalega, konfiguracija 8/256 je osnovna, kljub sposobnemu procesorju je to pač nivo tablice


Ne se hecat no. 10 chrome tabov in par messaging appov mora delat tekoče na kalkulatorju.

Več kot očitno je nakej narobe, sploh glede na to, da se težave pojavijo le ob priklopu zunanjega zaslona.

Berem, da imajo nekateri probleme z bluetooth miškami in tipkovnicami: https://discussions.apple.com/thread/25...

T-Majo ::

Težave presegajo Windows. Zaslon še vedno občasno utripa.
Danes ga odkopim iz eksternega zaslon preko USB Type C in mi resolucijo na macu nastavi na večjo od zaslona, tako, da 1/3 zaslona sploh ne vidim, priklop nazaj enako.
Magnet app ugasnem. Enako.

Bom zdaj restartal. Katastrofa.

Še vedno pa:
- Xerox WorkCentre 3025 ne dela vedno ok, obojestransko ročno tiskanje ne dela
- Viber, samo pri viberju miška šteka znotraj aplikacije (MX Master)
- Ne najdem rešitve za preview odprti dokumentov znotraj aplikacije, npr Mail ali Excel (motoče mi je preklaplaji z desnim klikom miške na ikoni)
- MX Keys + Master - enkrat dela bližnjica za lunch control, enkrat ne dela, pa bi mi to zelo prav prišlo, kadar ne uporabljam touchpada (posodobljen gonilnik, reset to defults itd)
- V Chrome in Safari swipe back na prejšnjo stran - touch pad, enkrat dela, enkrat ne dela bljižnica.
- iMasseges - delajo samo z Apple userji, z ostalimi ne, ko ročno syncam pa jih izpiše, ženi ob enakih nastavitvah vse dela ...

Prav ne morem ga naštudirat. Pa se trudim

Mike_Rotch ::

Težave presegajo Windows. Zaslon še vedno občasno utripa.


Kako utripa? Misliš vgrajen zaslon ali externi? Kako imaš priklopljenega?

- Ne najdem rešitve za preview odprti dokumentov znotraj aplikacije, npr Mail ali Excel (motoče mi je preklaplaji z desnim klikom miške na ikoni)


Preview narediš s tipko space, praktično povsod v sistemu.

- MX Keys + Master - enkrat dela bližnjica za lunch control, enkrat ne dela, pa bi mi to zelo prav prišlo, kadar ne uporabljam touchpada (posodobljen gonilnik, reset to defults itd)


Imaš naložen Logi Options?

- V Chrome in Safari swipe back na prejšnjo stran - touch pad, enkrat dela, enkrat ne dela bljižnica.


Žal ne znam pomagati. Jaz imam nastavljeno na 3 finger swipe pa dela brezhibno že 10+ let. Back button na miški dela?

- iMasseges - delajo samo z Apple userji, z ostalimi ne, ko ročno syncam pa jih izpiše, ženi ob enakih nastavitvah vse dela ...


Moraš nastaviti sms forwarding na iphonu: https://support.apple.com/en-gb/HT208386

T-Majo ::

Vgrajen. Zdaj po restartu je nehal utripati pa tudi resolucija je nazaj ok.


SPACE - super hvala, v Finderju je top. Ampak na docku bi rad imel preview vseh PAZI odprti fajlnov znotraj Excela (imam vedno 3-5 fajlov), preview za odprte appe je itak lunch control, to mi je jasno.

Imam logi options.

Thanks za SMS-je DELA!!!!

no comment ::

T-Majo je izjavil:


- Ne najdem rešitve za preview odprti dokumentov znotraj aplikacije, npr Mail ali Excel (motoče mi je preklaplaji z desnim klikom miške na ikoni)

Mission Control - nastaviš tipko oz. nastaviš 'Hot Corner' za 'Application windows'. Preview vseh dokumentov oz. oken neke aplikacije je potem velik kolikor ti omogoča ekran in ne tak, da si z njim ne moreš nič pomagat.

Mike_Rotch ::

Glede miške žal ne znam pomagati. Jaz uporabljam MX Anywhere pa zaenkrat nisem opazil težav.

Ampak na docku bi rad imel preview vseh PAZI odprti fajlnov znotraj Excela (imam vedno 3-5 fajlov), preview za odprte appe je itak lunch control, to mi je jasno.


Poglej mission control (Jabka zgoraj levo - System Preferences - Mission control).

Imaš 3 opcije.

- Mission control ti pokaže vsa odprta okna + virtual displaye.

- Application windows ti pokaže vsa odprta okna v trenutni aplikaciji.

- Show desktop

Jaz imam zmapirano 4 finger swipe up in srednji gumb na miški na mission control. 3 finger swipe na application windows, spodnji desni corner pa na show desktop.

Geho ::

nejcek74 je izjavil:

T-Majo je izjavil:

Mogoče kdo ve, zakaj iz zunanje diska na Mac-a lahko kopiram fajle, obratno pa ne, torej da bi jih iz MAC-a na disk?

Z Disk Utility poglej ali je v trenutno ntfs (ki ga osx bere, ne more pa nanj pisat)
potem prekopiraj fajle in sformatiraj disk:
APFS ce si izključno v Apple sistemu
ExFAT ce bos disk priklapljat tudi na računalnike z Windows
glede ostalega, konfiguracija 8/256 je osnovna, kljub sposobnemu procesorju je to pač nivo tablice, 16/512 bi bil za zmerno rabo, ni pa ravno future proof. Pac to je zadeva, ki jo z veseljem vlačiš na vlak, letalo ali pa na faks, ni pa delovna postaja za doma. Lahko direkt na Apple vprašaš kaj priporočajo, če meni ne verjameš.

Največji problem je v tem, da trenutno nimajo ničesar pametnega za ponudit v "home workstation" segmentu. Če greš zdle kupit Intla si idiot, ker je M1 itak hitrejši, ampak trenutnim modelom manjka več RAM-a in podpora za več monitorjev. Tele modele so pomoje dal zato ven, da so mal reklamo naredli in en public testing, da vidijo kako se držijo. Naslednja iteracija pa upam, da dobimo kak spodoben desktop, ker če ne bom pa tud jz počas mal znoru zraven.

T-Majo ::

Mike_Rotch je izjavil:

Glede miške žal ne znam pomagati. Jaz uporabljam MX Anywhere pa zaenkrat nisem opazil težav.

Ampak na docku bi rad imel preview vseh PAZI odprti fajlnov znotraj Excela (imam vedno 3-5 fajlov), preview za odprte appe je itak lunch control, to mi je jasno.


Poglej mission control (Jabka zgoraj levo - System Preferences - Mission control).

Imaš 3 opcije.

- Mission control ti pokaže vsa odprta okna + virtual displaye.

- Application windows ti pokaže vsa odprta okna v trenutni aplikaciji.

- Show desktop

Jaz imam zmapirano 4 finger swipe up in srednji gumb na miški na mission control. 3 finger swipe na application windows, spodnji desni corner pa na show desktop.


Tole sem zdaj ugasnil, da je vsak zaslon posebaj kar se tiče namizij oz. lunch controla.

Oz. tole dvoje sem ugasnil:
- Automatically rearrange Spaces based on most recent use
- Displays have separate Spaces

Zdaj pa miška in tipkovnica bližnjice za Mission control delajo ok.

PS: skozi sem pisal narobe - z Mission control bližnicami sem imel težave z Logithom.
PS2: po updatu dela zdaj ok in zelo hitro, tudi utripanje zaslona in resolucija je zdaj ok. Ram je uporabljen pri delu pod 6GB.

nejcek74 ::

Geho je izjavil:

Največji problem je v tem, da trenutno nimajo ničesar pametnega za ponudit v "home workstation" segmentu. Če greš zdle kupit Intla si idiot, ker je M1 itak hitrejši, ampak trenutnim modelom manjka več RAM-a in podpora za več monitorjev. Tele modele so pomoje dal zato ven, da so mal reklamo naredli in en public testing, da vidijo kako se držijo. Naslednja iteracija pa upam, da dobimo kak spodoben desktop, ker če ne bom pa tud jz počas mal znoru zraven.

Vem, imamo biro popolnoma v Apple okolju, in dobro poznam stroške "prehodnih" obdobij, ko Apple menja procesorje, softwear pa periferja postajajo in ostajajo nekompatibilni etc. Hkrati pa skrivajo roadmap (logično), da ohranijo cene zalog. Samo v službi ni moj denar in se manj sekiram. Razen, ko so nam pred leti hoteli uturit iMac-a s 8Gb rama in fusion diskom pa sem jim reku da se naj nehajo zajebavat. Osnovnim konfiguracijam se je načeloma za izogibat, razen če ti je res jasno kaj boš na njih gnal.

T-Majo ::

Še mogoče ve kdo sledeče, zakaj mi skoz spreminja barve na zunanjem zaslonu iz normalni na tople. Tudi če Night shift ugasnem oz ga nastavim za kasneje? Motoče je ...
Zaslon je LG 27UL850 IPS 4K, preko Type-C pozen, uporabljam ga tudi za polnjenje prenosnika in za USB HUB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

opeter ::

Bo hecno, če bodo v nekaterih državah/regijah (karkoli to pomeni) res onemogočili namestitev Rosette 2. Baj-baj poganjanje Intel/x86 programov.
https://www.macrumors.com/2021/03/02/ro...

@T-Majo:
poskusi izklopiti True Tone ... to je na voljo od Cataline naprej, če se dobro spomnim.
https://support.apple.com/en-us/HT208909
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

T-Majo ::

opeter je izjavil:

Bo hecno, če bodo v nekaterih državah/regijah (karkoli to pomeni) res onemogočili namestitev Rosette 2. Baj-baj poganjanje Intel/x86 programov.
https://www.macrumors.com/2021/03/02/ro...

@T-Majo:
poskusi izklopiti True Tone ... to je na voljo od Cataline naprej, če se dobro spomnim.
https://support.apple.com/en-us/HT208909


Poskusim hvala. A je možno, da TrueTone spreminja barve med delom?

Mike_Rotch ::

Ja. True tone sproti prilagaja barve glede na okolico. Če ti v sobo npr. posije sonce se barve spremenijo. Nadležna zadeva, pa po defaultu je vklopljena tudi na zunanjih monitorjih.

Greš v System preferences, Displays in odkljukaš.

Meizu ::

Zanimivo, da se folk pištoli, da ker razpredamo o neuporabnosti macov, ker to je tema o izključno procesorju, da smo offtopic in naj gremo nakladat drugam. Zdaj vsi ti narodni heroji v taisti temi o M1 ugotavljajo, kako se naštima viber in whatsapp. :))

T-Majo ::

Po resnici sem vrgel stran 5 let starega ThinkPada i5-5300/12gb/256gb/FHD na W10PRO, ki je bil za moje delo skoraj tako hiter kot M1, ker sem ne vem - 7x odstrani prokelte Teamse in pri vsakem ponovnem zagonu prenosnika so se pojavili nazaj. Pika na i.

driver_x ::

opeter je izjavil:

Bo hecno, če bodo v nekaterih državah/regijah (karkoli to pomeni) res onemogočili namestitev Rosette 2. Baj-baj poganjanje Intel/x86 programov.
https://www.macrumors.com/2021/03/02/ro...


Glede tega ni uradno še ničesar znanega, le v kodi so našli to sporočilo. Lahko pa to pomeni, da z Rosetto kršijo kakšne patente in jo v določenih državah ne bodo smeli uporabljati, lahko je to zaradi embarga na izvoz določenih tehnologij izven ZDA ali v kakšne tretje države na njihovi črni listi ali pa kaj tretjega. M1 Mac brez Rosette postane precej manj uporaben, če ne celo neuporaben kos aluminija, ki poleg vsega, nima več lastnosti, ki so bile oglaševane.

opeter ::

@sammy73: ja, to je res.
A Rosetta privzeto, kolikor vem, ni naložena v sistem. Ampak se naloži v primeru, če želi uporabnik zagnati Intel aplikacijo.
https://support.apple.com/en-us/HT211861

Apple se lahko izgovarja na to, da je to samo opcija ... Res pa je, da ga v preteklosti večkrat izpostavljali. No, ne vem.

Po zadnjih novicah sodeč se zna zgoditi, da bodo Rosetto umaknili v macOS 11.3:
https://appleinsider.com/articles/21/03...

To bi znalo biti hud udarec za Apple ARM sisteme, če res ne bodo rešili problem s patenti (v kolikor je res to v ozadju).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

driver_x ::

Kar sem preverjal, imam že kar precej nameščenega softwera prevedenega za arm64, še zdaleč pa ne vsega, od tega imam nekaj kritičnih aplikacij, brez katerih je Mac neuporaben, še vedno z x86 ukazi. Mislim, da bi generalni umik Rosette povzročil zelo veliko (preveč!) slabe volje.

codeMonkey ::

Kaj uporabljate kot Keepass alternativo za M1, pa da dela tudi na iPhonu? Ce je le mozno brez narocnine (raje placam takoj nekoliko vec).

T-Majo ::

Kako pa je z iOS in iPadOS Appi na M1? A ni bilo nekaj govora, da bo vse postalo kot ena platforma?

Mike_Rotch ::

V app stopu niso na voljo vse aplikacije, samo tiste, ki jih developerji požegnajo. Greš v app store in v searchu klikšne "ipad and ios apps".

Vem, da je obstajala opcija za sideloading s katero si lahko naložil vse appe iz stora, ampak ne vem, če še dela (googlaj M1 iOS sideload).

Zimonem ::

T-Majo ::

A bi bila odzivnost večja, če ne bi imel prenosnika v iCloudu (backup namizja in dokumentov)?

LP

driver_x ::

Najbrž ne. Poizkusi ugotoviti, kaj ti slabša odzivnost.

damirj79 ::

Zimonem je izjavil:

https://9to5mac.com/2021/02/09/apple-on...


Vedno slabse. Najprej konec z Rosetto, zdaj se iOS appi. Kmalu bo Air M1 ostal samo se bolj slab podstavek za vrata.

opeter ::

Hja, ker hočejo dvojno zaslužiti: isti program se prodaja v prenosni različi za iOS, potem pa še v namizni varianti za macOS. Obenem rabiš tudi ločeni napravi za poganjanje teh različic programov. ;)

A ni to dober biznis? Tako za Apple kot za razvijalca ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mike_Rotch ::

iOS aplikacije so uradno podprte in bodo ostale podprte. Ampak mora developer obkljukati, da želi podporo za Mac. Zadeva je praktično enaka kot pri iPhone / iPad aplikacijah, niso vse na voljo za obe napravi. Razlog je običajno v optimizaciji za določen sistem.

Tale članek govori o sideloadingu, torej, nalaganju aplikacij, ki sicer niso uradno podprte.

damirj79 ::

Pa jasno da gre samo za cuzanje $ od uporabnikov. Sicer za Apple pričakovano, tudi od developerjev, nekako pa ne razumem, da bodo to uporabniki mirno sprejeli. Si ne predstavljam, da bi se MS odločil za to isto finto :D

Mike_Rotch ::

Isto finto? Misliš to, da na arm windowsih ne laufajo aplikacije za x86 sisteme? Ali to, da PCji niso poganjali Windows Phone aplikacij?

Ne se hecat. To kar trenutno ponuja Apple je daleč pred konkurenco. Pokaži mi kak drug kjer lahko native poganjaš mobilne aplikacije na tak način.

damirj79 ::

Ampak niso v meglo zakrito načrtovali s tem cuzanje $ od uporabnikov. Drugače pa ja, MS je že pred sedaj že mnogo leti omogočal še več, nativno poganjanje Android aplikacij na Win mobile. Win marketplace pa tudi ni izbiral razlike med obema platformama, namestil si z enim nakupom lahko obe verziji, v končni fazi je bil tudi namen da bi to bila le ena aplikacija. Seveda mentaliteta Windows uporabnikov je drugačna kot Applovih, tako da se je marketplace rahlo (precej) izrodil, ampak vseeno.

VaeVictis ::

damirj79 je izjavil:

Zimonem je izjavil:

https://9to5mac.com/2021/02/09/apple-on...


Vedno slabse. Najprej konec z Rosetto, zdaj se iOS appi. Kmalu bo Air M1 ostal samo se bolj slab podstavek za vrata.


Bomo videli...

V teh zadnjih novicah, ki jih tukaj pišete, je zelo veliko ugibanj, govoric, predvidevanj itd.

Osebno samo še čakam, da tukaj nekdo napiše znani stavek haterjev: "Apple is doomed!"
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

Mike_Rotch ::

Ampak niso v meglo zakrito načrtovali s tem cuzanje $ od uporabnikov.


Ne vem kako točno je to cuzanje $ od uporabnikov, če aplikacije sploh ne moreš kupiti. Aplikacijo kupiš enkrat, uporabljaš jo lahko na vseh združljivih napravah.

Cuzanje bi bilo, če bi moral iPhone aplikacijo kupiti še enkrat na iPadu in potem še enkrat na Macu.

Drugače pa ja, MS je že pred sedaj že mnogo leti omogočal še več, nativno poganjanje Android aplikacij na Win mobile.


Tega se pa ne spomnim, lahko prosim kak link? Za Blackberry vem, da je to omogočal, ampak tudi tam nisi mogel poganjati vseh appov.

Win marketplace pa tudi ni izbiral razlike med obema platformama, namestil si z enim nakupom lahko obe verziji, v končni fazi je bil tudi namen da bi to bila le ena aplikacija.


To seveda ni res. Desktop verziza Win ni nikoli imela polne podpore za mobilne aplikacije, niti približno.

Aplikacije niso niti v teoriji mogle teči native, ker je šlo za dve povsem različni arhitekturi.

Pri Applu lahko na deksktopu dejansko poganjaš mobilne aplikacije native. Vse kar mora developer narediti je, da obkljuka možnost in njegova aplikacija je dostopna v app storu na macu.

Trenutno ni problem v Applu, ki to opcijo ponuja ampak v developerjih, ki se zanjo ne odločajo. Oz. predvsem v dejstvu, da niso vse aplikacije enako primerne za poganjanje na 13" laptopih, 10" tablicah in 6" telefonih.

damirj79 ::

Poguglaj, npr za Android appe Project Astoria. Deloval je tako zelo dobro, da sem npr lahko tudi bankanet app odprl in plačeval normalno, tudi skeniranje položnic s kamero je delovalo BP. Google appi so tudi vsi delovali BP. Enako je obstajal tudi project centenial za iOS appe in pa še tretji project za nativne Win appe (ali pa ravno obratno, pač poguglaj). Blackberry pa je takrat, ko že ravno omenajš, ravno prešel iz svojega OS na android platformo, ampak brez gapps. Podobna fora kot Huaweii zdaj.

Mike_Rotch ::

Nisem vedel, da je bila Astoria kdaj namenjena širši javnosti, sem mislil, da je ostalo pri beti.

Super, ampak še vedno zadeva nima dosti veze z iOS aplikacijami na M1.

Blackberry pa je takrat, ko že ravno omenajš, ravno prešel iz svojega OS na android platformo, ampak brez gapps. Podobna fora kot Huaweii zdaj.


Ne, Blackberry je leta pre prehodom na android na BBOS 10 poganjal android appe.

dild0idis ::

damirj79 je izjavil:

Poguglaj, npr za Android appe Project Astoria. Deloval je tako zelo dobro, da sem npr lahko tudi bankanet app odprl in plačeval normalno, tudi skeniranje položnic s kamero je delovalo BP. Google appi so tudi vsi delovali BP. Enako je obstajal tudi project centenial za iOS appe in pa še tretji project za nativne Win appe (ali pa ravno obratno, pač poguglaj). Blackberry pa je takrat, ko že ravno omenajš, ravno prešel iz svojega OS na android platformo, ampak brez gapps. Podobna fora kot Huaweii zdaj.


In kateri od teh sploh še deluje?
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

damirj79 ::

Kje?

Lonsarg ::

Zadeva je preprosta, obstajajo tehnicne prepreke ter obstajajo umetne prepreke. Omejitev da ne delajo vsi iOS appi na M1 spada pod umetne.

In fuj umetne omejitve, thats all.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Bor H ::

Enako umetne kot Android aplikacije na Android TV ali DEX na mid range Samsungih.

damirj79 ::

dild0idis je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Poguglaj, npr za Android appe Project Astoria. Deloval je tako zelo dobro, da sem npr lahko tudi bankanet app odprl in plačeval normalno, tudi skeniranje položnic s kamero je delovalo BP. Google appi so tudi vsi delovali BP. Enako je obstajal tudi project centenial za iOS appe in pa še tretji project za nativne Win appe (ali pa ravno obratno, pač poguglaj). Blackberry pa je takrat, ko že ravno omenajš, ravno prešel iz svojega OS na android platformo, ampak brez gapps. Podobna fora kot Huaweii zdaj.


In kateri od teh sploh še deluje?


Smo offtopic:
https://thewincentral.com/project-astor...

Invictus ::

Bor H je izjavil:

Enako umetne kot Android aplikacije na Android TV ali DEX na mid range Samsungih.

Točno to.

Tudi ni nobene omejitve, da bi Android aplikacije delale na Windows 10 brez nekega emulatorja... Sam nihče tega ne integrira...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dild0idis ::

damirj79 je izjavil:

dild0idis je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Poguglaj, npr za Android appe Project Astoria. Deloval je tako zelo dobro, da sem npr lahko tudi bankanet app odprl in plačeval normalno, tudi skeniranje položnic s kamero je delovalo BP. Google appi so tudi vsi delovali BP. Enako je obstajal tudi project centenial za iOS appe in pa še tretji project za nativne Win appe (ali pa ravno obratno, pač poguglaj). Blackberry pa je takrat, ko že ravno omenajš, ravno prešel iz svojega OS na android platformo, ampak brez gapps. Podobna fora kot Huaweii zdaj.


In kateri od teh sploh še deluje?


Smo offtopic:
https://thewincentral.com/project-astor...


Da offtopic, samo tole je spet rumor.

Enako kakor je rumor, da Rosetta 2 ne bo več na voljo.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

T-Majo ::

Zopet se na macbookovem zaslonu resulucijo uniči. Tudi če ga izklopim iz eksternega zaslona. Resolucija je večja od zaslona, tako da ne vidim vse vsebine. Zaslon pa če občasno utripa. Sem včeraj naredil update. Ko ga izklopim iz eksternega zaslona je enako. Verjetno zopet restart. Neverjetno .........

T-Majo ::

Sem tako rešil, da sem vklopil mirror displays pa nazaj izklopil.

driver_x ::

Si poizkusil še kakšen USB-C => HDMI adapter?

T-Majo ::

driver_x je izjavil:

Si poizkusil še kakšen USB-C => HDMI adapter?


Imam USB-C-type zaslon (LG UL850), preko katerega polnim mac-a, ter prenašam sliko.

TheBlueOne ::

Ravno gledam, ce bi bil OK menjava za mojo. Ker sem totalni MAC noob, bi prosil, ce kdo malo orise kaj dela na teh Macih. Vem za MS office, si mislim, da tudi OneDrive ipd.

Ne vem pa kako je z recimo OpenSourse zadevami itn.

c3p0 ::

Več ali manj vse, sploh glede O.Source, ker je MacOS spodaj v bistvu UNIX.

TheBlueOne ::

Koliko se kvarijo te Apple masine? Sem opazil, da je samo eno leto garancije ... Gledam MacBook air. OneDrive je lepo integriran? Morda samo se vprasanje glede Blenderja. Berem, da se ni 100% postiman za M1, me pa zanima kako je deloval do sedaj.

Zgodovina sprememb…

Mike_Rotch ::

T-Majo je izjavil:

Zopet se na macbookovem zaslonu resulucijo uniči. Tudi če ga izklopim iz eksternega zaslona. Resolucija je večja od zaslona, tako da ne vidim vse vsebine. Zaslon pa če občasno utripa. Sem včeraj naredil update. Ko ga izklopim iz eksternega zaslona je enako. Verjetno zopet restart. Neverjetno .........


Poskusi vseeno kje dobiti dongle in sprobaj. Jaz imam doma sicer 2 MBP M1 in 3 različne dongle pa z nobenim ni težav, ampak kolikor berem imajo določeni monitorji in dongli probleme.

Probleme dela samo kot je vklopljen monitor?

TheBlueOne je izjavil:

Koliko se kvarijo te Apple masine? Sem opazil, da je samo eno leto garancije ... Gledam MacBook air. OneDrive je lepo integriran? Morda samo se vprasanje glede Blenderja. Berem, da se ni 100% postiman za M1, me pa zanima kako je deloval do sedaj.


Kvarijo se približno toliko kot ostal masovno štancana elektronika. Načeloma se ne, razen, če imaš smolo.

Zgodovina sprememb…

nejcek74 ::

TheBlueOne je izjavil:

Koliko se kvarijo te Apple masine? Sem opazil, da je samo eno leto garancije ... Gledam MacBook air. OneDrive je lepo integriran? Morda samo se vprasanje glede Blenderja. Berem, da se ni 100% postiman za M1, me pa zanima kako je deloval do sedaj.

- po mojih izkusnjah se kvarijo precej malo (v officu imamo ca 16 naprav, 0 okvar v zadnjih 7 letih, odkar smo prenovili, prenovili pa smo ker je ckrnil kabel med serverjeme in disk arrayem in je bilo najceneje zamenjat vse)
- Onedrive deluje preko app, meni osebno dovolj dobro, da ne opažam nekih hudih razlik
- btw slaba stran Appla je da brez milosti spreminja funkcionalnosti v svojem ekosistemu, in ce si odvisen od česarkoli, pa to ni več podprto imaš samo dve možnosti: ostaneš zamrznjen v času ali pa pozreš stroške in kupuuješ nov harware/sofrtware. Winsi so superiorni glede tega. Tudi ce najdeš obvoz, ga bodo verjetno kmalu zaprli. Jaz bi, ce si od tega poklicno odvisen, vsekakor počakal da M1 sistem malo dozori, recimo vsaj do nove itineracija OSX.-a, bo pa itak kmalu, ker Apple vedno porine stvari do konca.
««
19 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel predstavil nove procesorje 8. generacije: Amber Lake, Whiskey Lake

Oddelek: Novice / Procesorji
187118 (5108) pegasus
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390118502 (96195) opeter
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629788 (25737) PrimozR
»

Nazaj k Macom, Macbook Air (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
16529984 (26740) antonija
»

MacBook Air (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Diski
27133334 (15715) poweroff

Več podobnih tem