» »

Mimovrste zaračuna osebni prevzem

Mimovrste zaračuna osebni prevzem

IL_DIAVOLO ::

Aja, ti bi si delal se vecje stroske z logistiko. Smart af.

Potem raje pošiljajo po pošti.

oemdzi ::

@Malcolm_Y: VIP imaš?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Malcolm_Y ::

@oemdzi: Ne, nimam.

Bekii ::

Eno kratko vprašanje.
Torej nekaj moram poslati nazaj na MM. Izpolnim obrazec ter pošljem jim nazaj. Ze dolgo nisem posiljal paketa. Kako je sedaj s tem. Napisem naslov ter kdo posilja na paket jaz ali to na pošti oni napisejo :|

Gagatronix ::

Ti napises, seveda.

Meizu ::

Manj dela je z osebnim prevzemom kot pa s pošiljanjem po pošti.

mspiller ::

Imam VIP in sem dobil za doplačilo 0.9 za plačilo po povzetju.
Bo treba preveriti pri tržni inšpekciji ali je za gotovinsko plačilo dovoljen kar tako še malo extra feeja.
Za kreditne kartice tak fee EU z PSD2 to ukinil.

Đekson Đek ::

0.9€ je plačilo položnice in to ni nič novega.

Ales ::

Od kje ti to, da gre za plačevanje položnice? Plača se menda pri njih na blagajni, ne?

Malcolm_Y ::

Jaz sem plačal na blagajni z brezstično kartico, gospa je sam dve tipki pritisnila in mi podala odrezek iz POSa.

Bellzmet ::

Ni veze kako plačaš, za stanje v vrsti pred trgovino in 2x v trgovini ti zaračunajo 0,90 EUR.

Meizu ::

a ne gre to mimovrste?

KTr1sk ::

jaz sem samo enkrat imel 0,90€, sem pa VIP

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

m0LN4r ::

Malcolm_Y je izjavil:

"Pozdravljeni,

zahvaljujemo se vam za poslano sporočilo.

V zadnjem letu se je izkazalo, da je ta strošek potreben za vzdrževanje in razvoj prevzemnih mest, kjer kupci lahko najhitreje pridejo do svojih naročil.

Naši zvesti kupci ste se z omenjenim stroškom lahko srečali že v preteklosti vendar v višji vrednosti, zaradi zgoraj naštetih razlogov pa smo se na Mimovrste odločili, da kljub vsemu zaračunamo le simbolični znesek.

Ker trenutno poteka testno obdobje se storitev zaračuna ob naključnih naročilih in obstaja možnost, da vam storitev ne bo zaračunana ob vsakem oddanem naročilu, saj le ta izbira sistem sam.


Zahvaljujemo se vam za razumevanje ter vas prijazno pozdravljamo,"
Nakljucno te naserjejo ali ne. Je to sploh legalno?

PS: Naj se v Sparu, Merkatorju itd. zaracunajo po en evro, ce gres do blagajnicarke, ce pa gre na hitro blagajno pa je gratis. LOL
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mojsterleo ::

Jaz bi rekel, da je to legalno, ker se s prijavo v storitev in z nakupom strinjaš s pogoji njihovega poslovanja. As usual - "če ti kaj ni všeč, lahko greš" velja tudi v tem primeru.
Je pa res, da nisem našel nikjer cenika, kjer bi bil omenjeni strošek izrecno naveden, kot tudi pogoji, pod katerimi se zaračunava. Ne more se "kr random" zaračunavat.
Tko da tole je kandidat za prijavo na kakšno zvezo potrošnikov ali pa tržno inšpekcijo.

Đekson Đek ::

KTr1sk je izjavil:

jaz sem samo enkrat imel 0,90€, sem pa VIP



Je bilo 0.9€ že na spletni strani ob nakupu ali so "dodal" na račun ob prevzemu?

poweroff ::

Zaračunajo vsem, enim na random dajo popust.

Pa je legalno.
sudo poweroff

joze67 ::

poweroff je izjavil:

Zaračunajo vsem, enim na random dajo popust.

Pa je legalno.
Ni izkazano na računih, torej ni legalno.

Sparkxl ::

Aja razvoj prevzemnih mest? No eno tako lepo prevzemno mesto so "razvili" v MB. Parkirnih mest absolutno premalo, avta obrnit ne moreš, nazadnje ko sem bil tam pa je bila zunaj čakajoča vrsta ene 20 ljudi. In seveda famozni maili, da je prišlo do zamude.
Sem jih odhebal in se sploh ne ukvarjam več z njimi. Imam amz prime, živim blizu meje in si dvigujem na pošti. Nikoli čakanja, nikoli zamude, vse pride v 2-3 dni, poštnina zastojn

SaXsIm ::

joze67 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Zaračunajo vsem, enim na random dajo popust.

Pa je legalno.
Ni izkazano na računih, torej ni legalno.


Je izkazano na računu.
 postavka

postavka

SaXsIm

Ales ::

Izkazano je samo kadar zaračunajo, sicer pa ne. Po zgornji predpostavki bi moralo tudi takrat biti izkazano na računu ter zraven upoštevan popust, tako da pride 0,00.

poweroff ::

To je res. Bodo pač popravili to malenkost in bo nateg legalen.
sudo poweroff

floyd1 ::

Sparkxl je izjavil:

Aja razvoj prevzemnih mest? No eno tako lepo prevzemno mesto so "razvili" v MB. Parkirnih mest absolutno premalo, avta obrnit ne moreš, nazadnje ko sem bil tam pa je bila zunaj čakajoča vrsta ene 20 ljudi. In seveda famozni maili, da je prišlo do zamude.

Se popolnoma strinjam. Imajo enih 5 parkirišč. Oni so s tem "novim" prevzemnim mogoče na boljšem, stranka pa precej na slabšem. Ko sem bil okrog novega leta tam, je v totalen kaos vse povprek parkiranih avtov vletel še razmeroma velik tovornjak, ki v neki točki več ni mogel ne naprej ne nazaj (za njim takoj že dva avtomobila, čez nekaj minut pa že cela kolona). 15 minut, da so se zmenili in odpeljali vzvratno, nekdo zunaj je potem malo kazal tovornjakarju, ki je mimo ostalega pleha vozil dobesedno po centi po centi. Katastrofa.

e-marko ::

Isto tukaj. Dam dva izdelka v košarico in plačam. Vsak se znajde na svojem računu in na vsakem dodatnih 0,9 eur. Ni bilo zame in sem plačal.
Sem jim sedaj napisal in se jim zahvalil za sodelovanje. Me ne vidijo več ob takšnem odnosu.

Lp
...somebody, somewhere...

IL_DIAVOLO ::

floyd1 je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Aja razvoj prevzemnih mest? No eno tako lepo prevzemno mesto so "razvili" v MB. Parkirnih mest absolutno premalo, avta obrnit ne moreš, nazadnje ko sem bil tam pa je bila zunaj čakajoča vrsta ene 20 ljudi. In seveda famozni maili, da je prišlo do zamude.

Se popolnoma strinjam. Imajo enih 5 parkirišč. Oni so s tem "novim" prevzemnim mogoče na boljšem, stranka pa precej na slabšem. Ko sem bil okrog novega leta tam, je v totalen kaos vse povprek parkiranih avtov vletel še razmeroma velik tovornjak, ki v neki točki več ni mogel ne naprej ne nazaj (za njim takoj že dva avtomobila, čez nekaj minut pa že cela kolona). 15 minut, da so se zmenili in odpeljali vzvratno, nekdo zunaj je potem malo kazal tovornjakarju, ki je mimo ostalega pleha vozil dobesedno po centi po centi. Katastrofa.


Je hudič, ko je clovek butast in mora se dodatno zabit pot, ko vidi da je ze 10 avtov za tovornjakom.

Pac parknes kje drugje in gres pes. Jebala vas lenoba in slabo opazovanje prometa.

Potem se pa kakšen štor, ki ne zna rikverc vozit.

Ps: V bližini je ogromen parkplac pri tusu in pa cisto zraven mimovrste je tudi en parkpalc. Mas velik paket? Imajo zadaj skladišče. V glavnem zrihtano majo cisto vredu, seveda pa bi lahko bilo boljse.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Sparkxl je izjavil:

Aja razvoj prevzemnih mest? No eno tako lepo prevzemno mesto so "razvili" v MB. Parkirnih mest absolutno premalo, avta obrnit ne moreš, nazadnje ko sem bil tam pa je bila zunaj čakajoča vrsta ene 20 ljudi. In seveda famozni maili, da je prišlo do zamude.
Sem jih odhebal in se sploh ne ukvarjam več z njimi. Imam amz prime, živim blizu meje in si dvigujem na pošti. Nikoli čakanja, nikoli zamude, vse pride v 2-3 dni, poštnina zastojn


Amazon prime je pa zastonj, ne?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Šimpanz ::

Tudi jaz sem danes hotel kupiti brisalca za avto pa sem nakup zanalašč storniral, ker ne bom plačeval za osebni prevzem (plačujem z MC).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Šimpanz ()

Phantomeye ::

Kje so cajti, ko si za uporabo gotovine dobil popust - zdej je pa obratno haha.

Master_Yoda ::

Bankirjem in karticnim operaterjem se smeje sedaj. Ne le da zaracunajo % pri vsakem nakupu, se podatke o njih sedaj lepo prodajajo zraven. Nevem pa kaj imajo trgovine od tega razen tega da se ne rabijo toliko z gotovino ubadati. Glede na to da so karticne stroske vsteli v ceno imajo vecji profit ce folk z gotovino placa.
Dovie'andi se tovya sagain.

Sparkxl ::

FireSnake je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Aja razvoj prevzemnih mest? No eno tako lepo prevzemno mesto so "razvili" v MB. Parkirnih mest absolutno premalo, avta obrnit ne moreš, nazadnje ko sem bil tam pa je bila zunaj čakajoča vrsta ene 20 ljudi. In seveda famozni maili, da je prišlo do zamude.
Sem jih odhebal in se sploh ne ukvarjam več z njimi. Imam amz prime, živim blizu meje in si dvigujem na pošti. Nikoli čakanja, nikoli zamude, vse pride v 2-3 dni, poštnina zastojn


Amazon prime je pa zastonj, ne?


Sem kje napisal da je zastojn?

eric_cartman ::

Sparkxl je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Aja razvoj prevzemnih mest? No eno tako lepo prevzemno mesto so "razvili" v MB. Parkirnih mest absolutno premalo, avta obrnit ne moreš, nazadnje ko sem bil tam pa je bila zunaj čakajoča vrsta ene 20 ljudi. In seveda famozni maili, da je prišlo do zamude.
Sem jih odhebal in se sploh ne ukvarjam več z njimi. Imam amz prime, živim blizu meje in si dvigujem na pošti. Nikoli čakanja, nikoli zamude, vse pride v 2-3 dni, poštnina zastojn


Amazon prime je pa zastonj, ne?


Sem kje napisal da je zastojn?


Saj nima veze ali je zastonj ali ne.. Prime si izbereš ali pa pač ne..

In če ogromno naročaš in živiš blizu meje, potem je Prime no brainer..

Ampak pri Amazonu ni skritih stroškov.. In niso na random.. In dostava je veliko boljša/hitrejša.. In v tem trenutku dejansko primerjamo Amazon z Mimovrste, kar je totalni no-go.

Phantomeye ::

Tole ne bi smelo biti legalno...


Mislim, zakaj pa potem tega stroška ne dajo na račun OB naročanju? Zakaj je randomizer šele na lokaciji :D

Jaz bi recimo rad vnaprej vedel, da bom plačal dorečen strošek.

delavec44 ::

Saj ga dobiš na račun ob naročanju. Tam je zgleda random.

destroyer2k ::

Sem pogledal in imajo napisano na spletni strani pod strošek dostave je postavka.

https://www.mimovrste.com/dostava

mspiller ::

Evo primer za moj naslednji nakup:
https://www.mimovrste.com/diski/samsung...
https://www.enaa.com/ssd-diski/ssd-1tb-...

Razlika 5.69 EUR + 0.9 EUR (prevzem) + 0.9 EUR (plačilo s kartico) = 7.49 EUR razlike pa še VIP nisem na enaa.
Le kam bom šel ... pa kar na kosilo za to razliko :D:D:D

IL_DIAVOLO ::

Tudi brez teh dodatnih plačil bi bil mimovrste drazji. Your point?

mspiller ::

Ko sem v preteklosti kupoval in gledal cene je bila razlika na MM za cca euro dražja od Enaa.
Večino sem vseeno vzel pri mimovrste, ker mi je bližje. To sem se potem razvadil in včasih nisem niti pogledal cene na enaa.

No sedaj pa to ni več sam 1 eur razlike, ampak za celo kosilo.

MM si je s to potezo naredila medvedjo uslugo.
Ker bom(o) sedaj bolj natančno pogledal tudi drugje in
ugotovili da so zgleda postali ful dražji.

Got it?

IL_DIAVOLO ::

Torej postal si modrejši.

Hvala mimovrste?

mspiller ::

Sigurno! Vidim da ima enaa drive in. Mi se riti ni treba iz avta dat.
Mogoče pa to misli mimovrste "razvoj prevzemnih mest". Rabjo dnar da naredijo drive in.
Pa lih so naredil trgovino za pol hale v BTC k pol v teh cajtih eno uro čakaš zuni na mrazu za prevzem.

koyotee ::

MV so postali totalni poden, čakam na en kalkukator že 6 jeb***** dni. Prej bi prišlo kitajske...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Perkowich ::

Izdelek imajo kao na zalogi in poj ti 2 tedna vsak dan pošiljajo smse in maile, da naročilo ni pripravljeno za prevzem.
Je cenejše, hitrejše če naročiš na Amazonu. Tam imaš vsaj brezplačna vračila in ni nobenega sranja kot pri mimovrstah ( pri mimovrstah sem na vračilo denarja čakal skoraj en mesec).

Đekson Đek ::

Sem VIP in mi sedaj vedno napiše osebni prevzem 0.9€ dodatno plačilo ob plačilu z gotovino. SKIP

e-marko ::

Nima veze gotovina ali ne. Sem plačal avansni račun. Torej predračun in so eno naročilo (SSD in RAM za prenosnik, oboje na zalogi) razdelili na dva dela in dvakrat zaračunali 0,90 eur!:| Prevzel kolega v BTC.
Nekaj sedaj mutijo, ko sem jih kontaktiral kaj se grejo...

Lp
...somebody, somewhere...

Blazz ::

mene so zgubili že pri prvem "valu" z 1 eur ceno prevzema. Plačaš, da potem tm na prevzemu čakaš še 10 minut da model najde paket, ne hvala...

Dag ::

MV si lahko privoščijo to, ker pri osebnem prevzemu izven Lj nimajo konkurence. Enaa in Ideo sta jim konkurenca samo v Ljubljani. Pa še to bolj slaba. Enaa bi najprej morala izboljšati odnos do kupcev, ko gre kaj narobe in se znebiti mrkih obrazov za pultom. Ideo pa postaviti nekaj, kar bi vsaj spominjalo na prevzemno mesto. Nazadnje so imeli en pisarniški kontejner znotraj skladiščne hale v Črnučah bogu iza nogu.

Glede na to, da MV te provizije kot kaže ne zaračunava vsem, se sicer najverjetneje gredo A/B testing. Da sprobajo, do kje lahko gredo preden začnejo ljudje zapuščati košarice in kenslati naročila.

floyd1 ::

Je hudič, ko je clovek butast in mora se dodatno zabit pot, ko vidi da je ze 10 avtov za tovornjakom

Načeloma je res, a iz glavne ulice se v tisto uličico vidi zelo slabo. Se pravi, šele ko že zaviješ tja...

Pac parknes kje drugje in gres pes. Jebala vas lenoba in slabo opazovanje prometa.

Jaz grem tja po kako malenkost tudi peš (ca. 40 min v eno smer), še raje s kolesom. Z avtom pa večinoma z razlogom in takrat pač grem na njihov parking. In to je čisto njihov problem, ker so slabo načrtovali prevzemno mesto.

Potem se pa kakšen štor, ki ne zna rikverc vozit.

Tovornjak, šlampasto parkirani avtomobili in ozka cesta. In iz tiste ulice še naprej ni fajn peljat na glavno, kaj šele rikverc. Precej nepregledno je tisto križišče. Glede na hitrost mimo vozečih.

Ps: V bližini je ogromen parkplac pri tusu in pa cisto zraven mimovrste je tudi en parkpalc. Mas velik paket? Imajo zadaj skladišče. V glavnem zrihtano majo cisto vredu, seveda pa bi lahko bilo boljse.

Tisti pri tušu je malo več kot 5 min vstran, večjega paketa tja lih ne bi vlačil. Comtronov parking pa je res zelo blizu. Pa tu niti ne gre za lenobo, ker si kar mislim, kako imajo vsi sosedi radi, da puščaš avto na njihovem parkirišču in potem posledično njihove stranke nimajo kje parkirat.
Za tisto skladišče zadaj pa bi edino že bil čas, da si tablo ali dve ob cesti postavijo. Da folk, ki je prvič tam, ve kje točno zavit. Drugač pa ja, je fajn, a tudi tam sta celi 2 parkirišči, da naložiš robo. Ker te le-ta navadno že čaka zunaj, ko se pripelješ okrog, pa to niti ni nek hud problem. Parkingi spredaj pa definitivno so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

LeQuack ::

Enna naj bi imeli drive-through, vsaj tako piše na spletni strani.
Quack !

Taip4n ::

Dag je izjavil:

MV si lahko privoščijo to, ker pri osebnem prevzemu izven Lj nimajo konkurence. Enaa in Ideo sta jim konkurenca samo v Ljubljani. Pa še to bolj slaba. Enaa bi najprej morala izboljšati odnos do kupcev, ko gre kaj narobe in se znebiti mrkih obrazov za pultom. Ideo pa postaviti nekaj, kar bi vsaj spominjalo na prevzemno mesto. Nazadnje so imeli en pisarniški kontejner znotraj skladiščne hale v Črnučah bogu iza nogu.


Ko bi na enaa izboljšali njihov iskalnik... To je za bruhat. Najde 3x isti izdelek z različnimi cenami itd. Sem pa tudi jaz plačal 0.90 zato, da sem potem ko papak stal 10 min medtem, ko je tip v vrečo zlagal izdelke. A je tok težko, da zjutraj par študentov na en rob skladišča pripravi stvari, ki so za prevzem.

LeQuack ::

Taip4n je izjavil:


Ko bi na enaa izboljšali njihov iskalnik... To je za bruhat. Najde 3x isti izdelek z različnimi cenami itd. .


Kakor mi je uspelo ugotoviti je to zato ker imajo več dobaviteljev za neke izdelke, od tod tudi različne cene in dobavni roki. V teoriji bi morali itak ponuditi najbolj ugodnega ali pa tistega ki je na zalogi vsaj.
Quack !

Taip4n ::

Verjetno bo držalo ja. Enaka fora kot na npr. funtech.si.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste (strani: 1 2 3 486 87 88 89 )

Oddelek: Kaj kupiti
4436850253 (398) gort
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349294 (30116) PoStrah
»

Tekočine za avto, kje najceneje

Oddelek: Na cesti
366912 (5236) B-Stard
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029287 (20613) technolog
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368170262 (155092) zoot

Več podobnih tem