» »

Mimovrste zaračuna osebni prevzem

Mimovrste zaračuna osebni prevzem

««
«
1 / 7
»»

Malcolm_Y ::

Danes sem naročil preko spleta in ob naročilu mi zaračunajo 90 centov za osebni prevzem. Huh?

Najboljše, da enako začnejo delati v Sparu in Mercatorju.

KAVINSKY ::

Kaj si pa naročil? Neke tarife imajo za posebna naročila.

BuDi79 ::

Malcolm_Y je izjavil:

Danes sem naročil preko spleta in ob naročilu mi zaračunajo 90 centov za osebni prevzem. Huh?

Najboljše, da enako začnejo delati v Sparu in Mercatorju.
Če bi na licu mesta plačal z gotovino je še 90 centov.

LeQuack ::

To so že uvedli nekaj let nazaj, pa so potem ukinl ker je bil backlash. Zdaj očitno je spet aktualno. Sicer pa Mimovrste bi morali nam plačati za osebni prevzem v BTC, ker so tako počasni, če greš tja prevzet greš lahko še na kosilo vmes preden dobiš artikel.
Quack !

KAVINSKY ::

Povrhu pa MM ni več med najugodnejšimi spletnimi trgovinami. Naročil pa tudi ne gre konsolidirati, če so različni dobavni roki. Pa vsak paket plačaj skoraj 4€.

mojsterleo ::

V ponedeljek sem nekaj naročil in osebno prevzel, pa niso nič dodatno zaračunali.

mamstrok ::

To ti misliš. Plačal si 0.9er za "dostavo" čeprav si sam prevzel in še enkrat 0.9eur za plačilo, pa ni važno ali je kartica ali gotovina. Torej, 2x0.9eur.
Če pa sploh ne pogledaš na račun in če plačaš in greš, potem ti pa res niso nič dodatno računal.

eric_cartman ::

En "rant" imam čez Mimovrste..

Njihova kvaliteta je šla po gobe.. Dostavni roki so nerealni, glede na to, da so skladišča 10 minut stran od mene..

Zdaj sem že štirikrat prejel mail, da se opravičujejo za zamudo pri dobavi naročila, čeprav jim kaže na zalogi v centralnem skladišču..

+ to kar sedaj omenjate v tej temi.. In še bi se našlo.. Skratka res niso več to kar so bili..

Amazon rabi pri dostavi cca 4-5 delovnih dni iz UK ali pa iz DE. Zadnjič sem dal expedited delivery iz Amazon DE in dobil v 2 dneh, sploh nisem mogel verjet.

Mimovrste.. Sem naročil sobni termometer, ki je bil na zalogi, ampak sem ga čakal za osebni prevzem *faking!* 7 dni (ga nisem prevzel, ker sem med čakanjem termometer naročil na Amazonu in ga dobil pred rokom prevzema na Mimovrstah!). V istem šusu sem naročil še gume, kjer jim piše, da je pogodbeni sodelavec firma Bartog v Ljubljani.. Spet 10 km zračne razdalje.. Spet gume na zalogi.. 6 delovnih dni za dostavo gum???!?

Skratka Mimovrste, ravnokar ste -1 stranka, ker sem vas naveličan.. Šiišš

Dri3r ::

Pred par dnevi sem želel naročiti na MM Casio F-105W za sina. Ker je partnerska dostava so mi zraven nabili 5,2€ za poštnino čeprav sem VIP kupec. Osebni prevzem sploh ni mogoč, ker se izdelek nahaja na Češkem. Dostava bi najbrž trajala celo večnost. Ne razumem kaj je potem fora, da kupim preko njih?
dri3r

Malcolm_Y ::

"Pozdravljeni,

zahvaljujemo se vam za poslano sporočilo.

V zadnjem letu se je izkazalo, da je ta strošek potreben za vzdrževanje in razvoj prevzemnih mest, kjer kupci lahko najhitreje pridejo do svojih naročil.

Naši zvesti kupci ste se z omenjenim stroškom lahko srečali že v preteklosti vendar v višji vrednosti, zaradi zgoraj naštetih razlogov pa smo se na Mimovrste odločili, da kljub vsemu zaračunamo le simbolični znesek.

Ker trenutno poteka testno obdobje se storitev zaračuna ob naključnih naročilih in obstaja možnost, da vam storitev ne bo zaračunana ob vsakem oddanem naročilu, saj le ta izbira sistem sam.


Zahvaljujemo se vam za razumevanje ter vas prijazno pozdravljamo,"

mamstrok ::

Naključno diskriminirajo kupce. Neprecenljivo.

Groot ::

mamstrok je izjavil:

To ti misliš. Plačal si 0.9er za "dostavo" čeprav si sam prevzel in še enkrat 0.9eur za plačilo, pa ni važno ali je kartica ali gotovina. Torej, 2x0.9eur.
Če pa sploh ne pogledaš na račun in če plačaš in greš, potem ti pa res niso nič dodatno računal.


Tudi jaz sem pred dobrim tednom nrkan osebno prevzel in ni bilo nobenega stroska. In ja sem pogledal na racun ravno zaradi tega. Tako da ne tako na pamet pametovati ;)

Comandante ::

Ce placas na prevzemnem mestu je 0,90€, ce placas po predracunu ali s kartico je zastonj.

Fer ali ne, to ob narocilu jasno pise. Pac placas z kartico, v cem je problem? Isto traja.

koko7181 ::

Comandante je izjavil:

Ce placas na prevzemnem mestu je 0,90€, ce placas po predracunu ali s kartico je zastonj.

Fer ali ne, to ob narocilu jasno pise. Pac placas z kartico, v cem je problem? Isto traja.


Jaz sem plačal teden dni nazaj s kartico takoj ob nakupu in je bilo 0,90€ že všeto na računu, tako da to ne drži. Niso potem sicer na prevzemnem mestu nič dodatno zaračunavali. Na računu je postavka sicer imenovana: Proviz. za prevzem na prevz. mestu.

Kvinta ::

Jaz sem že zdavnaj zaprl račun .... nimajo nič tak posebnega kar drugi ne bi meli.
A.C.A.B

darkolord ::

eric_cartman je izjavil:

Amazon rabi pri dostavi cca 4-5 delovnih dni iz UK ali pa iz DE. Zadnjič sem dal expedited delivery iz Amazon DE in dobil v 2 dneh, sploh nisem mogel verjet.
Pri Amazonu je isto loterija.

Eno stvar sem naročil 7. oktobra, dobil pa 26. oktobra.
Eno stvar sem naročil 29. oktobra (včeraj), dobil danes.

Oboje je prodajal Amazon.

Aja, en telefon so mi pa izgubili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Comandante ::

koko7181 je izjavil:

Comandante je izjavil:

Ce placas na prevzemnem mestu je 0,90€, ce placas po predracunu ali s kartico je zastonj.

Fer ali ne, to ob narocilu jasno pise. Pac placas z kartico, v cem je problem? Isto traja.


Jaz sem plačal teden dni nazaj s kartico takoj ob nakupu in je bilo 0,90€ že všeto na računu, tako da to ne drži. Niso potem sicer na prevzemnem mestu nič dodatno zaračunavali. Na računu je postavka sicer imenovana: Proviz. za prevzem na prevz. mestu.

Aja, ce je tako se je to spremenilo v zadnjih dveh tednih.

mojsterleo ::

Men tukaj ni vse jasno. Jaz sem v nedeljo 25.10. Naredil naročilo, po robo sem prišel osebno v šiški (Lj) naslednji dan. Plačal sem s kartico na mestu prevzema. Nobene provizije za dvig ni nikjer obračunane, ne v trenutku naročila ne pri računu. Očitno res diskriminirajo kupce, ali pa je kakšen drug razlog da nekaterim obračunavajo provizijo.
Zanimivo pa je, da so začeli 'lupiti' sedaj, ko se jim je promet povečal.

Đekson Đek ::

Fake news

IL_DIAVOLO ::

Saj lahko das 6 evrov za poštnino, ce ti je 90 centov preveč.

LeQuack ::

6 EUR računa Amazon za iz Nemčije.
Quack !

kokos25 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Saj lahko das 6 evrov za poštnino, ce ti je 90 centov preveč.


Dam raje 25€ več pa zastojn prevzamem...Razumeš?
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Gagatronix ::

Mimovrste je sel v kurac takrat ko so ga Cehi prevzeli. Nic novega.

Ales ::

A je res treba še eno temo za Mimovrste odpirat?

Kako bo pa Horas tole našel?? Revež ne bo imal kje trolat če ne vidi nove teme. >:D

tikitoki ::

Pomoje ej to zamesal s tem, kar mu posta zaracuna za placilo po povzetju.

poweroff ::

V zadnjem letu se je izkazalo, da je ta strošek potreben za vzdrževanje in razvoj prevzemnih mest, kjer kupci lahko najhitreje pridejo do svojih naročil.


Me pa res zanima kaj pomeni "razvoj prevzemnih mest". Kaj lahko razvijejo na tisti rampi, kamor se zapelješ prevzet naročilo?

:))
sudo poweroff

#000000 ::

poweroff je izjavil:

V zadnjem letu se je izkazalo, da je ta strošek potreben za vzdrževanje in razvoj prevzemnih mest, kjer kupci lahko najhitreje pridejo do svojih naročil.


Me pa res zanima kaj pomeni "razvoj prevzemnih mest". Kaj lahko razvijejo na tisti rampi, kamor se zapelješ prevzet naročilo?

:))



Razvili so DVA zaslona, kjer se pokažejo TRI številke z Računa ki si ga plačal, in takrat pristopiš in dobiš robo, hec je v tem da na blagajni ženska tega ni omenila, gledal pa tud nisem, zato imajo tako gužvo, pa jim je samoumevno da to ti že veš, če bi ona na blagajni vsakemu povedala, bi bila pa storitev takoj še za 90 centov višja, pač razvoj kušta. Samo molzenje je to in nič drugega, jest sploh nisem porajtu da sem plačal extra 90 centkov

joze67 ::

v resnici se moramo teh stroškov veseliti. Ker to pomeni, da delajo s tako nizko maržo, da jim za razvoj poslovanja ne ostane nič.

Carmack ::

Mimovrste se je od tujega prevzema par let nazaj kar konkretno poslabšal. Resda se je razširil nabor artiklov, je pa kvaliteta predvsem dobave močno padla.
V ponedeljek sem naročil in (zjutraj) plačal monitor, tipkovnico in pasjo hrano. Vse na zalogi. Do danes sploh ni bilo odposlano - vsaj dan sproti dobivam sporočila, da paketa "ni bilo mogoče predati prevozniku".

Not good, kar se mene tiče. Kar se tiče računalniške opreme bo pri meni spet bolj v ospredju Anni in podobni.

Zaračunavanja 0,9EUR za manipulacijo sicer nisem zasledil, niti nisem bil na to pozoren, je pa dodaten euro za plačilo v gotovini praksa večine spletnih trgovcev, tudi v ostalih branžah.

lp,
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Carmack ()

PacificBlue ::

No ja, v ponedeljek popoldan sem narocil in placal na MM napajalnik, pisalo je dostava 29. oktobra. Paket je pa prisel danes. Imam obcutek, da bi lahko slo hitreje.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

IL_DIAVOLO ::

Mimovrste bi lahko brez težav vkljucil provizijo v samo ceno, pa ne bi noben opazil.

Zakaj je temu tako, ne vem.

SambaShare ::

Carmack je izjavil:

Mimovrste se je od tujega prevzema par let nazaj kar konkretno poslabšal. Resda se je razširil nabor artiklov, je pa kvaliteta predvsem dobave močno padla.
V ponedeljek sem naročil in (zjutraj) plačal monitor, tipkovnico in pasjo hrano. Vse na zalogi. Do danes sploh ni bilo odposlano - vsaj dan sproti dobivam sporočila, da paketa "ni bilo mogoče predati prevozniku".
lp,


Tako. Ko pa oddajo dostavni službi (karkoli razen pošte), pa spet lahko traja do tedna.

Amazon pač. Stvar, ki je zares na zalogi, sem dobil iz Anglije v 28h. Me ne moti plačati nekaj več za poštnino, če vem da bo roba prišla. Zadnje naročilo it mimovrste se vleče že 3 tedne, pa še to je za par artiklov prišel dobropis, ker se je paket poškodoval.

Zgodovina sprememb…

JaVonTech ::

Sam sem se tudi še do nedavnega zanašal na Mimovrste za "hitre nakupe", kadar se mi ne gre za nekaj evrov razlike, tudi če je dražje, če imajo Mimovrste na zalogi, vzamem tam, saj bi moral dobiti prej. No, v zadnjih nekaj izkušnjah, sem opazil, da kadar so zadeve iz Amazona DE prej prišle kot iz Mimovrste, tudi, če sem naročil isti dan. Zato bom v prihodnje gledal samo še ceno, saj sem iz Nemčije dobil zadeve zelo hitro in pri dražjih (računalniških komponentah) artiklih tudi precej ceneje. Kot je nekdo že omenil, najbolj pa se neumno počutiš ko izveš, da bo eden izmed tvojih artiklov na voljo šele čez 7 dni, sedaj pa se odloči ali boš čakal še 10 dni, da vse pride in prihraniš, ali pa boš kot budala plačal posebej poštnino za vsak artikel, medtem ko veš, da Amazon sam pokrije (oz. skrije) ta strošek.

Er333 ::

Dost jih mam. Nore dobavne roke majo, pa vedno krivijo dobavitelje.
Kaj mene briga da jim dobavitelj ne dobavi, naj majo pa kakšno stvar kdaj na zalogi.
23 dni se že vleče moje naročilo za 6 litrov antifriza...
Ob naročilu je pisalo čas dostave 3 do 4 dni.

IL_DIAVOLO ::

Očitno imam neverjetno srečo ali pa kupujem stvari, ki se jih načeloma kupuje na netu.

Horas ::

Ales je izjavil:

A je res treba še eno temo za Mimovrste odpirat?

Kako bo pa Horas tole našel?? Revež ne bo imal kje trolat če ne vidi nove teme. >:D


:D se zadržujem zaenkrat, in ne ne trolam.

Er333 je izjavil:

Dost jih mam. Nore dobavne roke majo, pa vedno krivijo dobavitelje.
Kaj mene briga da jim dobavitelj ne dobavi, naj majo pa kakšno stvar kdaj na zalogi.
23 dni se že vleče moje naročilo za 6 litrov antifriza...
Ob naročilu je pisalo čas dostave 3 do 4 dni.


takšno stvar se kupi v avto štacuni, če je pa sila pa tudi v interšparu.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

KAVINSKY ::

joze67 je izjavil:

v resnici se moramo teh stroškov veseliti. Ker to pomeni, da delajo s tako nizko maržo, da jim za razvoj poslovanja ne ostane nič.


Ko bi le, pa ni. Vržeš artikel v ceneje.si pa v večini primerov je konkurenca cenejša. In potem pogledaš še tujino.


Se pa strinjam, da morajo plačevati varnostike z govejim pogledom in hordo rumenih jopičev na čik pavzah.

Highlag ::

Razvoj prevzemnih mest je tisti varnostnik, ki sedaj stoji pred prevzemnim mestom, in skrbi, da v prostorih ni preveč ljudi in da so razkuženi.
Nekak ga je treba plačat...
Never trust a computer you can't throw out a window

TadejPer ::

Mimovrste čakam že 2 tedna, da mi odpremijo izdelek, ki naj bi bil že ves čas na zalogi!? Medtem sem isto stvar za pol manj naročil direkt iz kitajske (v EU je imel samo mimovrste "na zalogi") z dhl poštnino in je prišlo v manj kot 48 urah. Nisem mogel verjeti.
Glavna poanta pa je v tem, da je kljub carini in DDVju prišlo cca. 25% ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TadejPer ()

redtech ::

Provizijo za plačilo z XY karticami ne smeš zaračunati, provizijo za prevzem blaga lahko... zakonsko bo potrebno urediti še to postavko :D. Drugače pa mislim, da mimovrste plača pošti 0.5€ za paket, stranki računa 4€ in to jim predstavlja še dodatni income, več kot dobijo marže od majhnih naročil.

Bellzmet ::

Meni so tudi hoteli zaračunati osebni prevzem, sem potem drugje naročil.

BladE_ ::

Jah seveda smo kar naenkrat vsi začeli z osebnimi prevzemi in so opazli, da imajo s tem samo še več dela od poštnin pa ni dobička... Je pa res, da z vseseljem dam 90 centov, če mi zagotovijo prevzem še isti ali nasednji dan!
Akcija - Reakcija

Đekson Đek ::

Zanima me kje ste dobili "pribitek" 90 centov? Ob samem naročilu preko spletne aplikacije ali naknadno ob prevzemu? 90 centov je dodatno obračunano na računu kot? Ste tudi VIP dobili doplačilo?

ManDriver ::

joze67 je izjavil:

v resnici se moramo teh stroškov veseliti. Ker to pomeni, da delajo s tako nizko maržo, da jim za razvoj poslovanja ne ostane nič.


Kakopak. Normalen trgovec strošek za "razvoj prevzemnih mest" tako ali tako vračuna v marži.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Taip4n ::

Proviz. za prevzem na prevz. mestu: 0,90 €

Že ob naročilu. Če greš pod seznam naročil in enega odpreš, čisto spodaj.

oemdzi ::

Nope, je možno, da VIP nima tega stroška?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

FrEaKmAn ::

Sem VIP in tudi tega ne vidim. Drugače pa nonsense. Zadnjič sem šel iskat neki v Kranj in sem čakal 20 minut s tem da je bilo za mano še cca 20 ljudi. Toliko o tem. Ali ni poanta mimoVRSTE da ni vrste, ne pa da čakaš na prevzemu v VRSTI in še zaračunajo ti :)

Dag ::

S prevzemnimi mesti so falili že v štartu. Namesto da imajo tam ljudi, ki kasirajo in prinašajo robo iz skladišča, bi postavili paketomate na več lokacijah v mestih. Potem bi rabili samo nekoga, ki bi se s kombijem vozil okrog in filal paketomate.

oemdzi ::

Paketi so ogromni, to bi šlo le za manjše stvari, da bi se jim res splačalo iti v to.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Malcolm_Y ::

Evo, + 1,8 EUR:

««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mimovrste (strani: 1 2 3 486 87 88 89 )

Oddelek: Kaj kupiti
4432845153 (649) KiNgKoNgX
»

Mimovrste drazji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14349077 (29899) PoStrah
»

Tekočine za avto, kje najceneje

Oddelek: Na cesti
366875 (5199) B-Stard
»

enaA vs. Mimovrste (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8029162 (20488) technolog
»

Mimovste - osebni prevzem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
368169824 (154654) zoot

Več podobnih tem