» »

Delo od doma - stroški na delavcu?

Delo od doma - stroški na delavcu?

«
1
2

oemdzi ::

Glede dela od doma me zanima kaj menite o tem, da v primeru, ko firma praktično od konca februarja prisili zaposlene, da delajo od doma, zaposleni za domov dobijo le svoj službeni laptop. Potnih stroškov ne prejmejo, kar je razumljivo&pravilno. Precej manj pa je razumljivo, da ne dobijo povrnjenega niti centa za elektriko in niti centa za internet, ki ga jasno precej potrebujejo, saj delo zajema ogromno videoklicev ter občutno količino podatkov, ki se pretakajo med službenim in domačim omrežjem.

Na vprašanje zaposlenega, ali se dobi kaj za stroške, ki jih zaposleni imajo pri delu od doma, pa določene vodje odgovorijo, da naj zaposleni na to gledajo kot na privilegij (da lahko delajo od doma namesto iz fizične pisarne). Še enkrat, govorimo o 8 mesecih neprekinjenega dela izključno od doma. Jasno, da marsikdaj zaposleni sprejmejo določene stvari v svojo škodo, če na ostalih področjih stvari štimajo, če pa ljudje delajo po 10 ur zaradi obilice dela in dobijo tak odgovor, pa mislim, da je razumljivo, da jim dol pade.

Bi vi to mirno sprejeli, oz. bi ukrepali in kako?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Machete ::

Eh hja...
Pa imaš kaj zračunane te silne ekstra stroške?

100 ljudi 100 čudi. Med zaposlenimi in delodajalci. Ni univerzalnega prav odgovora.
V dobri firmi se da vse zmenit. Če je overall dober denar, je tistih nekaj 10 ali 100 eur vseen klinac. Če pa pa delo poteka z odporom in slabo plačano in so prošnje za izboljšanje razmer neplodne.. potem menjaš. Če si locked zaradi biločesa že, potem sprjmeš njihov princip igre in delaš slabe volje naprje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

eric_cartman ::

Primer v našem podjetju - povračilo stroškov za delo od doma 25 € za elektriko. Seveda do potnih stroškov nisi upravičen.

Šimpanz ::

Pri nas dobimo cca. 4 eur na dan za delo od doma (kao za elektriko in internet).

SeMiNeSanja ::

oemdzi je izjavil:

Na vprašanje zaposlenega, ali se dobi kaj za stroške, ki jih zaposleni imajo pri delu od doma, pa določene vodje odgovorijo, da naj zaposleni na to gledajo kot na privilegij (da lahko delajo od doma namesto iz fizične pisarne).

Po tej logiki bi lahko tudi rekel, da je 'delo' privilegij, pa da naj zaposleni še kaj plačajo, da lahko uživajo ta privilegij, ne pa da se nekaj repenčijo za svoje mezde...

Skratka, ko neko logiko razpotegneš v ekstremno situacijo, hitro vidiš, kako nesmiselna je.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

LeQuack ::

Nadziranje dela od doma
V drugem valu epidemije veliko ljudi znova dela od doma. Inšpektorji pri preverjanju dovoljenja za vstop v zasebne prostore brez odločbe sodišča nimajo. Delo na domu lahko prepovejo le na podlagi opisa dela, in če gre za pisarniško delo, zadržkov nimajo, je za Radio Slovenija pojasnil direktor Inšpekcije nadzora varnosti in zdravja pri delu Slavko Krištofelc. Ogled domačih delovnih prostorov pa je po mnenju inšpektorja dovoljen delodajalcu, ki je odgovoren za varnost in zdravje delavca.



Se pravi delodajalec lahko kar pride k tebi domov, gleda prostore, se userje na WC-ju, itd.?
Quack !

ZigaPac ::

Seveda si upravičen do nadomestila.
Na splošno v linku

zavajon ::

LeQuack je izjavil:

Nadziranje dela od doma
V drugem valu epidemije veliko ljudi znova dela od doma. Inšpektorji pri preverjanju dovoljenja za vstop v zasebne prostore brez odločbe sodišča nimajo. Delo na domu lahko prepovejo le na podlagi opisa dela, in če gre za pisarniško delo, zadržkov nimajo, je za Radio Slovenija pojasnil direktor Inšpekcije nadzora varnosti in zdravja pri delu Slavko Krištofelc. Ogled domačih delovnih prostorov pa je po mnenju inšpektorja dovoljen delodajalcu, ki je odgovoren za varnost in zdravje delavca.



Se pravi delodajalec lahko kar pride k tebi domov, gleda prostore, se userje na WC-ju, itd.?

Ja, lahko pride. Oziroma tisti, ki ga delodajalec najame, da preveri, če imaš doma ustrezno delovno mesto.
Sem slišal za primere, ko inšpektorji preverjajo ozemljitev, pa merijo svetlobo, pa gasilni aparat moraš imeti doma ;)
Lahko ga pa ne spustiš v stanovanje. V tem primeru se šteje, da nimaš ustreznega delovnega mesta doma in delodajalec ti ne sme odrediti dela na doomu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

buttcrack ::

Naši tudi "častijo" 25€ mesečno, ampak gre žal v bruto. Menim, da bi to moralo biti izplačano kot prevoz/malica...

tomaz_1980 ::

Pozimi bo treba upoštevat še gretje..

enemon ::

Začni uporabljati službeni mobitel kot dostopno točko za internet, pa bo vsaj to šlo na njihove stroške.

Uizi ::

Pa wc papir!

kixs ::

"Morali" bi upostevati ceno najema prostora in tekoce stroske.

Uizi ::

Za avto tudi, ni to saMo bencin, kaj pa registracija,vinjeta,gume, itd. to pa vse suženj časti np...

showsover ::

Jasno, zmenite se, če se delodajalcu splača.

eric_cartman ::

Za OP-a. Z delodajalcem se poskušajte pogovorit, ker so vam ukinili malico in prevoz, če je možno, da vsaj nekaj dobite nazaj z nekim simboličnim zneskom za stroške doma.

Ampak delo od doma je blo vsaj še pred korono želja mnogih in dejansko dodana vrednost, ko si iskal službo. In če bi ti kdo rekel 1 leto nazaj, da lahko delaš od doma, ampak da ti ne bodo plačali prevoza in malice verjetno noben ne bi niti trznil, da mu morajo pa stroške plačat..

Zdaj.. Ja lepo je če ti jih.. In vsaj pokažejo, da jim je mar za delavca.. Ampak mnogi nimajo te sreče, da lahko delajo od doma..

showsover ::

Ja, delo od doma je zagotovo zelo udobno, ima pa desocializacijo za posledico, ker niti ne smeš prav veliko okoli hodit.

Rias Gremory ::

Koliko sem na hitro poguglal:
Seveda, ti je delodajalec dolžan povrniti stroške, ki nastanejo pri uporabi lastne opreme in drugih sredstev.
https://www.ataxint.com/post/2020/04/03...
https://www.cnvos.si/nvo-v-casu-koronav...
oz. v Google vtipkaš: delo od doma povračilo stroškov

Glede višine povračila se mora delavec dogovoriti z delodajalcem.
Zakon o delovnih razmerjih določa, da delodajalec in delavec višino nadomestila za uporabo lastne opreme določita v pogodbi o zaposlitvi. A ker v času koronavirusa odrejajo delo od doma tudi delodajalci, ki tega prej niso predvideli, je ustrezna prilagojena rešitev, to je določitev višine z dogovorom z delavcem (na primer zgolj pisnim preko elektronske pošte) ali v pravilniku oziroma sklepu delodajalca, ki je za delavca obvezen.


V kolikor delodajalec noče o tem slišati, predlagam iskanje nove službe.

mihecz ::

eric_cartman je izjavil:

Za OP-a. Z delodajalcem se poskušajte pogovorit, ker so vam ukinili malico in prevoz, če je možno, da vsaj nekaj dobite nazaj z nekim simboličnim zneskom za stroške doma.

Ampak delo od doma je blo vsaj še pred korono želja mnogih in dejansko dodana vrednost, ko si iskal službo. In če bi ti kdo rekel 1 leto nazaj, da lahko delaš od doma, ampak da ti ne bodo plačali prevoza in malice verjetno noben ne bi niti trznil, da mu morajo pa stroške plačat..

Zdaj.. Ja lepo je če ti jih.. In vsaj pokažejo, da jim je mar za delavca.. Ampak mnogi nimajo te sreče, da lahko delajo od doma..


Malice ne smejo ukinit, saj delaš. Prevoz je pač strošek, ki nastane samo, ko da prevoza dejansko pride. Pri nas so ta mesec začeli velikodušno plačevati 1 EUR na dan za stroške. Sploh ne vem, kam bom z dnarjem.

bakki ::

Stacionarni internet plačaš po količini prenesenega prometa? Zanimivo :)
25€ elektrike??? Imaš električni radiator namesto računalnika? 40W porabe v osmih urah znese 0,32kWh, to je cca 5 centov, v cele mesecu 1,00€!
Aja, kje je še ogrevanje ali hlajenje, poraba vode in papirja na WCju, poraba elektrike ali plina za pripravo malice?!?

showsover ::

Rias Gremory je izjavil:

V kolikor delodajalec noče o tem slišati, predlagam iskanje nove službe.

Odvisno od panoge ampak načeloma zna malo potrajati za novo službo... Ne vem, kako je drugod, ampak v itju itak dobiš laptop kot glavno materialno osnovno sredstvo za delo (pravzaprav je drobni to inventar, ki se amortizira v dveh letih:)), in ga moraš uporabljat, ker s svojim se ne moreš (in ne smeš) vpn-jat v službo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

oemdzi ::

Internet(hitrost) je zaradi lokacije bogi in se ne gre za to,da se plačuje na količino prenesenih podatkov, temveč za to, da v tem času je internet za druge uporabnike neuporaben, ker promet šopa na polno. Poleg tega gre za cel kup prilagajanj s strani zaposlenega, ki so delodajalcu samoumevna.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

showsover ::

Vprašaj delodajalca, če ima kakšno bolj praktično in dolgoročno idejo, če ne pa ti naj plača pač en Hot 200GB paket ali podobnega samo za službeno rabo... Nekoč sem ves dan delal z računalnikom (na baterije, ker so bila neka vzdrževalna dela na elektriki ves dan) in mobilnim internetom z vpn-hopom, je delovalo v redu (mislim, da ni bilo niti 5GB vse porabe tisti dan), ko je mobilec začel pešat, sem ga priklopil na laptop, da ga je parazitiral. Torej, poskusi poiskat neko sprejemljivo rešitev in jo primerno predstavi, moralo bi se dati dopovedati. Odvisno sicer, kakšno vlogo imaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

WhiteAngel ::

OP: Če imaš s tem težave, naštimaš, da se otroci ves čas derejo med sestanki in si neuporaben. Potem imaš mir z njimi ali pa ti zrihtajo in plačajo pisarno nekje v tvoji bližini.

Markus386 ::

LeQuack je izjavil:

Nadziranje dela od doma
V drugem valu epidemije veliko ljudi znova dela od doma. Inšpektorji pri preverjanju dovoljenja za vstop v zasebne prostore brez odločbe sodišča nimajo. Delo na domu lahko prepovejo le na podlagi opisa dela, in če gre za pisarniško delo, zadržkov nimajo, je za Radio Slovenija pojasnil direktor Inšpekcije nadzora varnosti in zdravja pri delu Slavko Krištofelc. Ogled domačih delovnih prostorov pa je po mnenju inšpektorja dovoljen delodajalcu, ki je odgovoren za varnost in zdravje delavca.



Se pravi delodajalec lahko kar pride k tebi domov, gleda prostore, se userje na WC-ju, itd.?



Kolega dela v javnem sektorju.... da dobi odlocbo, da lahko dela od doma, mora spustit "nekoga" (za varstvo pri delu?) domov, ki preveri mizo, stol in osvelitev, ce so primerni, ker v primeru da niso (in si sjebes hrbet zaradi dela), odgovarja delodajalec.

Ker je bila kriza, so sicer zmutili to tako, da so pac poslali sliko mize, in ce je bila kakrsnakoli miza in kolikortolikor pisarniski stol, tam, je slo skozi.

mahoni ::

Vam dam svoj TRR, da mi vsak pezdetek iz te teme, ki pravi da podjetje ne rabi placat omenjenih stroskov, nakaze te porabljene evre.

Bo slo?

GupeM ::

bakki je izjavil:

Aja, kje je še ogrevanje ali hlajenje, poraba vode in papirja na WCju, poraba elektrike ali plina za pripravo malice?!?

Ogrevanje se dejansko ogromno pozna, sploh če si v najemu, kjer izolacija ni najboljša. Vem, ko sta bila žena in otrok pozimi doma zaradi bolezni. Cca 30-40 € več ogrevanja tisti mesec.

Gogyto ::

Ja, tudi sam slišim takšne in drugačne zgodbe, različno od podjetij, kako imajo to urejeno. Enim plačajo nek pavšal, enim dnevno dodajo nek bakšiš za stroške, enim nič...

Nam, na primer, nič. Ampak ni panike.
Moje mnenje je, da če si delavec ne zna sam od doma not prinest tisti strošek štroma,WC papirja in WC račke, pol je bolje, da se drži pisarne. Al pa menja službo. Po možnosti za tako, ki ima za orodje osnovne polavtomatske pripomočke - metla, kladivo, šraufciger in podobno.

GupeM ::

Metla in šrufciger nista polavtomatsko orodje.

kuall ::

Jao kakšna bedna vprašanja. Tako kot ti je šef povedal: bodi vesel, da lahko delaš od doma, ker je to luksuz.

;-) ::

Mi dobimo 2€ dodatka na dan za elektriko, prenosnik, tiskalnik, sim kartico za internet, ki jo nabijam iz principa ker ziher plačajo več kot jaz na Telemahu.

svecka ::

Čudno da se noben ne buni za ogrevanje k ga mora doma plačevat, ko bi lahko bilo ogrevanje 8 ur izklopljeno ko si v službi.

IL_DIAVOLO ::

Kak to misliš? Saj pa ga ne.

Oziroma ga nikoli ne :P

freesty ::

Nam dajo 1eur na dan za stroske, ter 0,5eur na dan za uporabo lastnega telefon oz. lahko ti zrihtajo sluzben telefon.

Glede na to, da mi itak bolj pase delat od doma. Mi je cist ok.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

rawlit ::

Pri nas dobimo 2€ na dan.

kuall ::

Jaz sem vesel, da nam nič ne dajo za delo od doma. Ker če bi tako komplicirali tukaj potem bi tudi komplicirali pri ostalih tvojih obveznostih, npr če greš pol ure prej domov. Naj imajo tiste fičnike, samo da mi dajo mir.

nejc711 ::

Tudi jaz dobim 2€ na dan za elektriko.

poweroff ::

LeQuack je izjavil:

Se pravi delodajalec lahko kar pride k tebi domov, gleda prostore, se userje na WC-ju, itd.?

Ne, userje se ne.

Lahko pa mu zavrneš vstop v prostor, on pa tebi ne odobri dela od doma.
sudo poweroff

Invictus ::

Saj greš pa potem v službo, pa ti mora plačati stroške prihoda na delo :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sunshine403 ::

oemdzi je izjavil:

Precej manj pa je razumljivo, da ne dobijo povrnjenega niti centa za elektriko in niti centa za internet, ki ga jasno precej potrebujejo, saj delo zajema ogromno videoklicev ter občutno količino podatkov, ki se pretakajo med službenim in domačim omrežjem.

Ti to resno? Internet v letu 2020 placujes po prenesenih podatkih? Aja ga ne, torej nimas s tem realno nobenih dodatnih stroskov ce smo posteni. Drugace pa si upravicen do teh stroskov in ti jih delodajalec mora placati. Problem je, ker bo vsega skupaj naneslo verjetno 1.13eur/mesec, tako da ravno prav hudo profitiral ne bos ;)
Realno pa kar se mene tice sem v plusu. Kot prvo dobim skoraj 2 uri zivljenja. Kot drugo prisparam pri voznji (bodimo posteni, denar za prihod na delo niti pod razno ne krije stroskov, ki jih s tem imas, ce se vozis 80km/dan s svojim avtom). Elektrike ne pokurim nic vec, kot bi jo sicer, internet se pa v letu 2020 placuje na pavsal. Priznam pa da imam ogromno izgubo, ker namesto zastonj kave v sluzbi, pijem svojo in pri 35eur/kg kofeta se to kar pozna... se bom kot kaze moral zmeniti da mi firma placa kavo :)) Plus da moram placevati svojo hrano, medtem ko sem v firmi dobival stroske prehrane plus kosilo v bliznji restavraciji. Ampak realno mi tiste 2 dodatni uri zivljenja odtehtata vse te "stroske", tako da mi na misel ne pride da bi se pregovarjal za drobiz. ;)

sniff ::

Ajej kakšne snežinke. Ljudje ostajajo brez šihtov, firme propadajo a eni "pravičneži" majo občutek, da se jim skozi dela krivica, da jim več pripada in da jim skozi nekaj manjka. To, da realno marsikdo ni tako učinkovit kot v službi, da vmes mal na TV pogleda, preverja žarninco v hladilniku in pohendla še osebne opravke seveda ni problem in je korektno do delodajalca.

val46 ::

35€ za kg kafeta? Pa kaj piješ eno kafe ti? :))
Drugače pa ja, po zakonu so ti dolžni plačat vsaj malico, tudi če delaš od doma in tvoje delo dejansko poteka minimalno 4h na dan. Sicer pa nekih hudih dodatnih stroškov glede na to, da delaš od doma, najbrž ravno ni. Če pa sešteješ pluse in minuse delo od doma napram delu v pisarni(službi), boš hitro prišel do tega, da ti je vseeno ceneje delat od doma, kot se vsak dan vozit v službo. Ne glej samo na denar, ampak glej še na svoj čas. In če nimaš službe ravno 5 min peš od doma, si vsekakor na boljšem. Verjemi da nas je ogromno, ki bi tudi za 200 ali 300€ manj na mesec raje delali od doma, kot da se vozimo po eno uro na delo in potem eno uro nazaj domov, pa na žalost nam narava našega dela to ne omogoča.

mahoni ::

sniff je izjavil:

Ajej kakšne snežinke. Ljudje ostajajo brez šihtov, firme propadajo a eni "pravičneži" majo občutek, da se jim skozi dela krivica, da jim več pripada in da jim skozi nekaj manjka. To, da realno marsikdo ni tako učinkovit kot v službi, da vmes mal na TV pogleda, preverja žarninco v hladilniku in pohendla še osebne opravke seveda ni problem in je korektno do delodajalca.

Tiho ofca!

Eni so v tej "krizi" postali se bolj bogati, pa kaj?

Tako da furaj misko.

avtek ::

val46 je izjavil:

35€ za kg kafeta? Pa kaj piješ eno kafe ti? :))
Drugače pa ja, po zakonu so ti dolžni plačat vsaj malico, tudi če delaš od doma in tvoje delo dejansko poteka minimalno 4h na dan. Sicer pa nekih hudih dodatnih stroškov glede na to, da delaš od doma, najbrž ravno ni. Če pa sešteješ pluse in minuse delo od doma napram delu v pisarni(službi), boš hitro prišel do tega, da ti je vseeno ceneje delat od doma, kot se vsak dan vozit v službo. Ne glej samo na denar, ampak glej še na svoj čas. In če nimaš službe ravno 5 min peš od doma, si vsekakor na boljšem. Verjemi da nas je ogromno, ki bi tudi za 200 ali 300€ manj na mesec raje delali od doma, kot da se vozimo po eno uro na delo in potem eno uro nazaj domov, pa na žalost nam narava našega dela to ne omogoča.


Tudi jaz sem eden izmed takšnih, ki bi tole takoj sprejel. Ajde, za pol te cifre, ki si jo omenil - da se "poravna" amortizacija avtomobila.
Jaz pa dejansko imam možnost oz. bi bilo izvedljivo, samo kaj ko firma "ni za stvar". :(

O stroških glede dela od doma pa ne vem kaj nekateri toliko govorite, ali ste pa ekstra šparovni. (Sej vem, nekdo se bo našel, 1.15€ več na dan zapravim, kar je cca 250€ letno. WOW!) Čas je tisti, ki ga prihraniš za moje pojme.

mahoni ::

Stvar se enostavno izracuna.
- poraba elektrike za racunalnik, svetila
- poraba olja za ogrevanje ali pa tudi ogrevanja, namrec nekateri se nemorejo ogrevati na olje
- poraba interneta za potrebe sluzbe v stevilu ur. Ce se placuje 50€/mesec na internet je to za 30x24ur, torej racunas stevilo dni x stevilo ur
- potreben bi bil tudi dodatek za delo v stresnih situacijah (namrec otrok krici, dojencek se joka...in in in)

Tako da, odjebite hlapci, ki vam je za te stroske vseeno.

Pa pejte v stacuno pa recte, nimam 3€. Kolega kar nazaj stvari zlozit.

c3p0 ::

sniff je izjavil:

Ajej kakšne snežinke. Ljudje ostajajo brez šihtov, firme propadajo a eni "pravičneži" majo občutek, da se jim skozi dela krivica, da jim več pripada in da jim skozi nekaj manjka. To, da realno marsikdo ni tako učinkovit kot v službi, da vmes mal na TV pogleda, preverja žarninco v hladilniku in pohendla še osebne opravke seveda ni problem in je korektno do delodajalca.


Vedno moraš stremet k temu, da greš na boljše, razen če ti je življenjski cilj biti fikus nekje v JS/JU - teh aspiracij sicer pri nas ni malo.

Če pri remote delu, delavec lahko vmes gleda TV, pomeni da:
- njegovi nesposobni šefi nimajo blage veze kaj dela, nobene kontrole rezultatov, poročil
- je že prej polovico delovnega časa preživel na FB, kofetkal, kramljal po pisarnah, ipd. in zdaj ni nič drugače

val46 je izjavil:

35€ za kg kafeta? Pa kaj piješ eno kafe ti? :))


Že navaden Illy Classico te pride nekje 8€/250g * 4 = 32€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Valvoline ::

c3p0 je izjavil:

sniff je izjavil:

Ajej kakšne snežinke. Ljudje ostajajo brez šihtov, firme propadajo a eni "pravičneži" majo občutek, da se jim skozi dela krivica, da jim več pripada in da jim skozi nekaj manjka. To, da realno marsikdo ni tako učinkovit kot v službi, da vmes mal na TV pogleda, preverja žarninco v hladilniku in pohendla še osebne opravke seveda ni problem in je korektno do delodajalca.


Vedno moraš stremet k temu, da greš na boljše, razen če ti je življenjski cilj biti fikus nekje v JS/JU - teh aspiracij sicer pri nas ni malo.

Če pri remote delu, delavec lahko vmes gleda TV, pomeni da:
- njegovi nesposobni šefi nimajo blage veze kaj dela, nobene kontrole rezultatov, poročil
- je že prej polovico delovnega časa preživel na FB, kofetkal, kramljal po pisarnah, ipd. in zdaj ni nič drugače

val46 je izjavil:

35€ za kg kafeta? Pa kaj piješ eno kafe ti? :))


Že navaden Illy Classico te pride nekje 8€/250g * 4 = 32€.

Za povprecnega janeza/zemljana tj 99.99% populacije ne obstaja boljsi zadetek kot 40 letni varen dobro placan siht za 0 dela. Dodatne beneficije zraven gratis.

avtek ::

mahoni je izjavil:

Stvar se enostavno izracuna.
- poraba elektrike za racunalnik, svetila
- poraba olja za ogrevanje ali pa tudi ogrevanja, namrec nekateri se nemorejo ogrevati na olje
- poraba interneta za potrebe sluzbe v stevilu ur. Ce se placuje 50€/mesec na internet je to za 30x24ur, torej racunas stevilo dni x stevilo ur
- potreben bi bil tudi dodatek za delo v stresnih situacijah (namrec otrok krici, dojencek se joka...in in in)

Tako da, odjebite hlapci, ki vam je za te stroske vseeno.

Pa pejte v stacuno pa recte, nimam 3€. Kolega kar nazaj stvari zlozit.


Kako bi bil pa merljiv dodatek za delo v stresnih situacijah? Bi štopal koliko časa si bil pod stresom?
Kaj pa ko sosed štema stanovanje je tudi stresno? Pa ko se tovornjak mimo hiše/bloka zapelje in malo bolj ropota je tudi?
Pa ko se otroci na dvorišču žogajo in kričijo tudi?

Pa ne mi rečt da je stresno tudi ko greš srat in ti voda iz sekreta špricne po tvoji škrti pizdi?

mahoni ::

Tele eno!
Dodatek sem rekel, nisem rekel da se ga izmeri. Torej neka pavsalna vsota, kjer bo volk sit, koza cela.

Ocitno se nisi delal pot taksnim stresom. Otrok ti nesme v vrtec, ti moras delat v home office, otrok joka, je lacen. Pa jebem ti mater, vsak dan slisim otroke ozdadaj in se cuti da starsi ne morejo vsega sfolgat.

Pizda me taki packi kot si ti in tebi podobni razjezijo.

avtek ::

In koliko bi bila tebi normalna vsota oz odstotek plače?

Čudno da nekateri sploh preživite iz dneva v dan, ko pa je toliko stresa. A ste vsi na Helexih?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posledice dela od doma za gospodarstvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517687 (5151) bbbbbb2015
»

Delo od doma in nadomestilo za uporabo lastnih sredstev

Oddelek: Loža
322769 (1409) WizzardOfOZ
»

Ljubljanski zrak (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13828405 (24575) Okapi
»

Tudi Hewlett-Packard ukinja delo od doma

Oddelek: Novice / Ostale najave
4711674 (9134) antonija
»

Pilotski projekt O2: Delo od doma povečuje storilnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5324038 (20347) rokj

Več podobnih tem