» »

Investiranje 100k

Investiranje 100k

krypton ::

Berem in berem forum pa je bilo tem o investiranju ze nesteto, zal pa vidim da se v vsaki pricnejo prerekanja in na koncu tezko potegnes kaksen uporaben zakljucek.

Torej smo sredi pandemije, svet se malce spreminja. Kako bi vi investirali 100.000 EUR? Zame opcija investiranja v projekt/podjetje odpade, kajti sem popolnoma zaseden s tremi trenutnimi.

Pa fino bi bilo, da obdrzimo nivo debate, da bodo tudi drugi lahko na koncu potegnili kaksen pameten zakljucek.

Scaramouche1 ::

Nepremičnina ali zemlja!

Scaramouche1 ::

bobby ::

Ok, glede na to, da eden navija z nepremičnine oz zemljo, bom jaz za delniški trg.
SILJ
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Scaramouche1 ::

bobby je izjavil:

Ok, glede na to, da eden navija z nepremičnine oz zemljo, bom jaz za delniški trg.
SILJ


podaj primer potem, kam bi ti dal?

bobby ::

sem podal primer,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Scaramouche1 ::

Silj, zakaj prav tega?

Zgodovina sprememb…

bobby ::

Stari, malo boš pa ja naredil domačo nalogo a ne?
Poleg tega, ti tud mnisi podal zakaj ravno tiisto bajtico (kako veš, da nima kakih dolgov v ozadju, skregane lastnike, neurejene papirje, dostopne pravice,...)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Scaramouche1 ::

bobby je izjavil:

Stari, malo boš pa ja naredil domačo nalogo a ne?
Poleg tega, ti tud mnisi podal zakaj ravno tiisto bajtico (kako veš, da nima kakih dolgov v ozadju, skregane lastnike, neurejene papirje, dostopne pravice,...)


Sej to preveriš, saj to vsak naredi, razen če misliš da to ne delamo ko kupujemo nepremičnine?

sklad ni v tvoji državi, nepremičnina je in skozi leta je večja verjetnost da bo!

Bi ti res dolgoročno, recimo 20let plus zaupal skladu?

Skregan lastnik me ne zanima, jaz kupujem da potem prodam...

bobby ::

Drži se nepremičnin,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Scaramouche1 ::

bobby je izjavil:

Drži se nepremičnin,...


Sem že prodajal in preverjal imaš prav...

Drži se svetovati ljudem ko si bil nekdo ki se desetletja s tem ukvarja! In ima zato kaj pokazati!

Scaramouche1 ::

Silj
Inception Date
11/28/12

SILJ is the smallest fund in the segment with only a few million of AUM

V Ameriki obstajajo skladi ki niso zelo profitabilni ampak imajo track record, ki govori sam zase..

American Funds Investment Company of America

The Investment Company of America fund (AIVSX) is an actively managed growth- and income-focused equity fund. Its average annual return since its 1934 inception is 12.01%, soundly outperforming the S&P 500's 9.82% average annual return for the same time period as of January 2020.3 4 The fund has a five-year annualized return of 8.22%, an expense ratio of 0.59%, and a dividend yield of 1.53%.3
https://www.investopedia.com/articles/i...


Nima visokega donosa, samo so safe bet....in niso samo 8 let stari...

Ganon ::

Čas prve prijave 21.10.2020 04:24:55


:))

Smurf ::

krypton je izjavil:

Berem in berem forum pa je bilo tem o investiranju ze nesteto, zal pa vidim da se v vsaki pricnejo prerekanja in na koncu tezko potegnes kaksen uporaben zakljucek.

Torej smo sredi pandemije, svet se malce spreminja. Kako bi vi investirali 100.000 EUR? Zame opcija investiranja v projekt/podjetje odpade, kajti sem popolnoma zaseden s tremi trenutnimi.

Pa fino bi bilo, da obdrzimo nivo debate, da bodo tudi drugi lahko na koncu potegnili kaksen pameten zakljucek.

Jaz bi trenutno dal teh 100k v stumf dokler ne padejo borzni indeksi s to novo krizo. Ko bo cas popustov, pa se zacne kupovati sklade.

Furbo ::

Da mi zdajle pade 100k dam v zlato/srebro 50/50. V nogavico malo cvikam zaradi tiskanja denarja 100 na uro.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

inferno666 ::

Nekateri predlagajo v štumf, ampak je to zgrešeno. Zgodovinsko gledano če vložiš v indeksni sklad in počakaš 10 let, je verjetnost da boš izgubil kaj glavnice manj kot 10%. En plastičen primer tudi če bi vložil naprimer 2008 na najvišji točki pred krizo, bi bil 2012 že nazaj v plusu.

Boolj varno:
ETF ali podobni sklad - cca AYM 8% dolgoročno

Bolj spekulativno v primerjavi z indeksnimi skladi
Mintos.com - p2p lending platforma, če razpršiš je relativno safe, donosi malo boljši kot pri indeksnih
Crypto lending - Nexo- 8% zagotovovljeni donos, bitfinex cca 1%5 ce spises bota, Tokens.net cca 15%

Neon87 ::

Kako kupujete srebro? Plačate DDV?

mahoni ::

Jaz bi investiral v Kitajska podjetja.

jakanov ::

33% QQQ - Nasdaq 100 ETF
33% WCLD - Emerging Cloud ETF
33% EEM - iShares Emerging Markets ETF

dild0idis ::

Geton trading

Različne piramidne igre

Altcoins

Staviš na zeleno ali rdečo na ruleti


Pri vseh teh imaš velik "obljubljen" donos!
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

inferno666 je izjavil:

Nekateri predlagajo v štumf, ampak je to zgrešeno. Zgodovinsko gledano če vložiš v indeksni sklad in počakaš 10 let, je verjetnost da boš izgubil kaj glavnice manj kot 10%. En plastičen primer tudi če bi vložil naprimer 2008 na najvišji točki pred krizo, bi bil 2012 že nazaj v plusu.

Boolj varno:
ETF ali podobni sklad - cca AYM 8% dolgoročno

Bolj spekulativno v primerjavi z indeksnimi skladi
Mintos.com - p2p lending platforma, če razpršiš je relativno safe, donosi malo boljši kot pri indeksnih
Crypto lending - Nexo- 8% zagotovovljeni donos, bitfinex cca 1%5 ce spises bota, Tokens.net cca 15%

S tem bi se skoraj vedno strinjal, razen v redkih izjemah.

Trenutno sem mnenja, da smo pri eni izmed taki redki izjemi. V bistvu historicno se ni bilo tako jasnih kazalcev, da se splaca staviti proti borzi kot so sedaj (hkrati imas historicno precenjene firme in najvecje gospodarske skode zaradi covida).

Avenger ::

Delnice, razpršeno, o vsaki se pozanimat, da podjetje dobro stoji in ima perspektivo. Potem pozabit vse skup in pobiraš dividende.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

jur3 ::

Če bi imel tak denar in čas bi jaz vlagal drugače.
Sledil bi, kdo so veliki donatorji pomembnih ljudi na državnih položajih in gledal njihove delnice, kako trgujejo, ker imajo notranje informacije, do katerih navadni ljudje ne morejo prit.
Dead enemy always smell good

LeQuack ::

Cene nepremičnin so na višku in vi mu svetujete vlaganje v le te? Najbolje da gre kar v kazino potem.
Quack !

mahoni ::

LeQuack je izjavil:

Cene nepremičnin so na višku in vi mu svetujete vlaganje v le te? Najbolje da gre kar v kazino potem.

Rajs potem v kurbe. So poceni, ne tezijo, se kolicinski rabat dobis.

IL_DIAVOLO ::

Pravijo ce nimas dnara, loto in kripto, ce pa imas, pa nepremicnine.

deleted ::

Nepremičnine se v tem trenutku splača prodat, ne pa kupit.

Kupi delnice farmacevtskih podjetij, firm, ki delajo zaščitno opremo ipd. sedaj je/bo nov dip, kot spomladi, ko bo strah izginil pa gremo hitro nazaj gor. Easy money.

bbbbbb2015 ::

krypton je izjavil:

Berem in berem forum pa je bilo tem o investiranju ze nesteto, zal pa vidim da se v vsaki pricnejo prerekanja in na koncu tezko potegnes kaksen uporaben zakljucek.

Torej smo sredi pandemije, svet se malce spreminja. Kako bi vi investirali 100.000 EUR? Zame opcija investiranja v projekt/podjetje odpade, kajti sem popolnoma zaseden s tremi trenutnimi.

Pa fino bi bilo, da obdrzimo nivo debate, da bodo tudi drugi lahko na koncu potegnili kaksen pameten zakljucek.


Večina, če ne vsi nasveti zgrešijo najbolj najbolj bistveno stvar. Če hočeš/želiš investirati, se je na to potrebno spoznati. To če ima nek sklad nek povprečen performance, ti nič ne pove. Če S&P indeks pogledaš, je ves čas rastel. Če se ukvarjaš z nepremičninami, to se lahko, a moraš poznati zakone in potem tudi nekaj s to nepremičnino delati.

Če želiš kaj drugega investirati, lahko, samo ali naštudiraš ali se tega ne lotevaš.

Osebno investiram v poslovne nepremičnine, ki jih dajem v najem (s tem, da mi pomaga družina, ker je kar nekaj dela), deloma pa tudi v vrednostne papirje, preko Degiro platforme, predvsem firme, ki jih poznam (IT) oz. sklade (ETF), katerih portfolio ase mi zdi vredu (tehnološke firme, minus Facebook, minus Tesla).

Ta trenutek držim keš, ter čakam, da bo kakšen padec (dip).

olegq ::

Bi se odpovedali celotnem premozenju, ce bi v naslednjih letih prislo do gospodarskega kolapsa in reseta zarad mutiranega covid? Ce bi uvedli univerzalen prihodek in odpis dolgov s pogojem, da vso premozenje das v skupno upravljanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: olegq ()

Kvinta ::

Kako bi vi investirali 100.000 EUR


V BTC ni druga ko tak lepo skače in pada v enem letu maš lahko x2

Nepremičnine so samo v primeru ,da kupiš in z profitom prodaš tud se da lep zaslužit.

Delnice in vse ostalo v tej juhi so jajc ,če nimaš pojma je podobno ko ,da greš v kazino na ruleto preverjene kombinacije igrat.
A.C.A.B

Glugy ::

Kaj pa če pustiš ležat na računu? Če nisi ravno nek skopušnik lahko do konc življenja lepo živiš s tem denarjem tud če upoštevaš inflacijo. Ko boš pa z tistimi tremi projekti zaključil pa lahko še vedno investiraš v kak nov projekt. Jz na tvojem mestu ne bi investiral samo zato da bi investiral; pač ko bi vedu kaj hočm takrt bi neki naredu z njim ne prej.

Če pa misliš pasivni dohodek si nardit boš pa težko do tega prišel brez da bi ustanovil svoje podjetje ; bil pri tem uspešen do te mere da ti ni treba biti več zaposlen pri svojem podjetju. ( pa pri tem gledat da si ne izplačaš preveč da se podjetje še naprej razvija, pa da niso delavci v slabem ekonomskem stanju ) . Drgač pa je da se marsikej če se res potrudiš. Če pa ne bo pa bolj sreča al pa neki res minimalnega.

Furbo ::

olegq je izjavil:

Bi se odpovedali celotnem premozenju, ce bi v naslednjih letih prislo do gospodarskega kolapsa in reseta zarad mutiranega covid? Ce bi uvedli univerzalen prihodek in odpis dolgov s pogojem, da vso premozenje das v skupno upravljanje?

S tem bi se strinjali samo (pre)zadolženi luzerji.

Kakšno skupno upravljanje, kdo bi pa upravljal? Ti, ki so vse zafurali?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

shubell ::

Kakšen globalen ETF sklad

Sparkxl ::

Moje razmišljanje v teh čudnih časih: balončki se veselo pihajo dalje in denar se printa v neverjetnih količinah. Gospodarstva so v prostem padu. Še nikoli v zgodovini se to ni končalo dobro.
V zgodbe od imf in podobnih, kako se bo naslednje leto gospodarstvo izstrelilo navzgor, lahko pozabiš. To so že govorili za jesen. Pa kje smo? Prosti pad se nadaljuje.
Kaj nas čaka? Nekaj od tega, ali pa kar oboje naenkrat: depresija, inflacija.
In tukaj se jaz v prvi vrsti vprašam ne kaj mi bo nosilo donos, ampak v teh časih kaj mi bo vsaj ohranjalo vrednost.

Delnice jaz nebi diral ni štapičem. Opcije, ki ohranjajo vrednost so surovine in nepremičnine. Surovine se delijo na več kategorij.
Potem pa še pridemo do opcij, na katere sam pred 1 letom še pomislil nebi.

Kripto- sliši se neverjetno, ampak svet se giba v to smer. Spremljaj doganaje.

Kitajska- oni so zaenkrat ven iz covid sranja in kaže jim na boljše. Trump je nekaj najlepšega, kar se jim je lahko zgodilo. Pospešeno se odklapljajo od potapljajoče se barke, kar pomeni da bodo manj občutljivi na šoke, ki izhajajo iz zda. Pospešeno se pripravljajo na digitalni juan.
Največja zanimivost znotraj Kitajske so meni mikročip podjetja. Trump jih hebe na celi črti, da jim prepreči vzpon. V ta sektor so usmerili miljarde, kradejo kader konkurenci, investirane vsote so ogromne. Odločeni so, da do 2025 dohitijo zda. Jaz verjamem da bo jim uspelo. V tem trenutku so delnice SMICa zelo nizko. V prihodnjih letih se bodo pomoje izstrelile v nebo.

Spiko ::

Denar rabiš za prosperity verjetno, torej:
Osebna rast: Osebni svetovalec, trener, izobraževanje.
Rast okolice, ki te podpira: del v bolj dolgoročne naložbe kot je podpora pravilno usmerjenim humanističnim in duhovnim projektom, mogoče lobiranje.
Otroke, partnerja, sorodnike verjetno že imaš? Lahko vlagaš v njih, se verjetno povrne.

drugač pa bitcoin, ja, ampak premišljeno
Take that, dirty Linux hippies! Take that, Thieving Macintosh Republicans! XD

billy ::

LeQuack je izjavil:

Cene nepremičnin so na višku in vi mu svetujete vlaganje v le te? Najbolje da gre kar v kazino potem.


Cene nepremičnim bodo vedno šle gor, če ne bo profita čez 1 leto, bo pač čez 10. D

Da bi ekonomija padla in s tem nepremičnine, pa bi nekaj moralo it hudo narobe, in takrat bo tistih 100k naloženih "kamorkoli" enako vredno en k.

Mogoče bi bilo pametno malo pogledat strateške plane za razvoj slovenije in pokupiti nepremičnine tam.

torej tam, kjer recimo gre tretja razvoja os - za to je sicer prepozno, ampak vlada ima plan tudi drugje.

Recimo obvoznica Ptuj - Ormož, čeprav tu tudi verjetno lastniki že trdno zasidrani.

12B€ nas čaka iz EU, tole bo kar nekaj takih projektov, samo malo je potrebno raziskati.

Potem pa državi drago prodati, po 10x vrednosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

Furbo ::

billy je izjavil:

Recimo obvoznica Ptuj - Ormož, čeprav tu tudi verjetno lastniki že trdno zasidrani.

12B€ nas čaka iz EU, tole bo kar nekaj takih projektov, samo malo je potrebno raziskati.

Potem pa državi drago prodati, po 10x vrednosti.

Kot nekdo, ki je bil prisiljen prodati del parcele za bagatelo državi ti povem, da je tole idiotska ideja.

Seveda je drugače, če imaš prijatelje pri koritu, potem ti bodo plačali odlično.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

krypton ::

Wow guys, ste se pa razpisali. Ful vesel in hvaležen.

Situacija je pa taka, nimam otrok, nimam žene, imam nekaj podjetji, ki mi do zadnje minute zapolnejo vsakdan zato ni dovolj časa za izobraževanje (pa čeprav bi si želel) in redno spremljanje kaj se dogaja na trgih.

Nekaj malega že imam v BTC in ETH (cca 9k). Danes je lep profit, ni kaj :)

Nekaj malega bi poskusil tudi z delnicami, vsekakor. Gledam Degiro, ki se mi zdi za začetnika najbolj prijazen? Target je nakup MSRT delnice, kajti podjetje si lasti skoraj 38.000 BTCjev in bi na ta račun lahko rastla delnica podjetja. To info sem dobil čisto naključno, zato me zanima kje vse spremljate te informacije kaj se trenutno splača (pa da ne vzame sedaj prebiranje celih spisov pol dneva).

Če je pa kakšen finačni svetovalec med nami, ki bi na to temo podebatiral tudi ob kavi se pa z veseljem dobim.

GabrieLeo ::

DIVIDENDNE DELNICE IN NE GLEJ NIČ DRUGEGA.
Če te je strah posamezno potem kakšen ETF kupi ampak s 100k že pri mcdonaldsu dobiš lep letni dohodek in denar ti bo šel samo gor.
Kupuj tam kjer so cene zdajle dol in trenutno je to trg z vrednostnimi papirji. Nepremičnine so napumpane, zemlja je napumpana.

krypton ::

Hvala za info! Kje pa se splača ETF sklade kupovati? Je kje seznam delnic, ki izplačujejo dividende?

bbbbbb2015 ::

krypton je izjavil:

Gledam Degiro, ki se mi zdi za začetnika najbolj prijazen? Target je nakup MSRT delnice, kajti podjetje si lasti skoraj 38.000 BTCjev in bi na ta račun lahko rastla delnica podjetja.

Če je pa kakšen finačni svetovalec med nami, ki bi na to temo podebatiral tudi ob kavi se pa z veseljem dobim.


Tvoj pogled na stvari je nekako... naiven. Torej, do Degiro platforme ti sploh ne moreš priti, razen da imaš davčno številko v jurisdikcijah, ki jih oni podpirajo. Med njimi ni Slovenije.

Degiro je sicer prijazen, a ne podpira algoritemskega trgovanja in nima APIjev. So še druge platforme, toboš domačo nalogo moral narediti sam.

Finančni svetovalci to delajo za denar, ne zastonj. Tarifa je tipično 2-3% kapitala letno in 20% delež pri profitu. To so svetovalci v tujini, pri nas tega ni. Kje se pa informacije dobijo, to je pa tako... Nekih 30-40% od časopisov, 20% od novic na Bloomberg terminalu, 40% pa so razna poročila raznih investicijskih bank. Nekaj zastonj, nekaj plačljivo.

pingme ::

krypton je izjavil:

Je kje seznam delnic, ki izplačujejo dividende?


https://www.dripinvesting.org/tools/too...

Dividend Champions are companies that have increased their dividend every year for the past 25 years. Contenders have increased their dividend for the past 10 years, and Challengers the past five years. For the dividend investor this is an essential source of information.

profii ::

A tukaj kdo uporablja etoro? Priporočate ali odsvetujete?

GabrieLeo ::

Jaz sem na etoro. Sem se poskušal ognit ampak na koncu ugotovil da je še najboljši če se šele spuščaš notri. Interactive brokers je še edini da lahko v Sloveniji kupuješ vse delnice, etoro ima samo preverjene ki se trgujejo na NYSE, NASDAQ pa Evropski trgi.

denabiker ::

kupiš dve garsonjeri in jih oddajaš znancem...kolega je podedoval veliko denarja in je kupil več stanovanj in jih oddaja samo znancem, itak vse na črno, v delnice ni hotel iti, ker je preveč tvegano sploh v teh časih.

ubermensch ::

krypton je izjavil:

Berem in berem forum pa je bilo tem o investiranju ze nesteto, zal pa vidim da se v vsaki pricnejo prerekanja in na koncu tezko potegnes kaksen uporaben zakljucek.

Torej smo sredi pandemije, svet se malce spreminja. Kako bi vi investirali 100.000 EUR? Zame opcija investiranja v projekt/podjetje odpade, kajti sem popolnoma zaseden s tremi trenutnimi.

Pa fino bi bilo, da obdrzimo nivo debate, da bodo tudi drugi lahko na koncu potegnili kaksen pameten zakljucek.


100% v FTSE All-World ETF je edini pravilen odgovor na tvoje vprašanje, če denarja na dolgi rok (15-20 let) ne potrebuješ.

bobby ::

ubermensch je izjavil:

krypton je izjavil:

Berem in berem forum pa je bilo tem o investiranju ze nesteto, zal pa vidim da se v vsaki pricnejo prerekanja in na koncu tezko potegnes kaksen uporaben zakljucek.

Torej smo sredi pandemije, svet se malce spreminja. Kako bi vi investirali 100.000 EUR? Zame opcija investiranja v projekt/podjetje odpade, kajti sem popolnoma zaseden s tremi trenutnimi.

Pa fino bi bilo, da obdrzimo nivo debate, da bodo tudi drugi lahko na koncu potegnili kaksen pameten zakljucek.


100% v FTSE All-World ETF je edini pravilen odgovor na tvoje vprašanje, če denarja na dolgi rok (15-20 let) ne potrebuješ.


:) jap, do that,.. in boš čez 20 let imel točno za toliko kofetov kot danes,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

ubermensch ::

bobby je izjavil:

ubermensch je izjavil:

krypton je izjavil:

Berem in berem forum pa je bilo tem o investiranju ze nesteto, zal pa vidim da se v vsaki pricnejo prerekanja in na koncu tezko potegnes kaksen uporaben zakljucek.

Torej smo sredi pandemije, svet se malce spreminja. Kako bi vi investirali 100.000 EUR? Zame opcija investiranja v projekt/podjetje odpade, kajti sem popolnoma zaseden s tremi trenutnimi.

Pa fino bi bilo, da obdrzimo nivo debate, da bodo tudi drugi lahko na koncu potegnili kaksen pameten zakljucek.


100% v FTSE All-World ETF je edini pravilen odgovor na tvoje vprašanje, če denarja na dolgi rok (15-20 let) ne potrebuješ.


:) jap, do that,.. in boš čez 20 let imel točno za toliko kofetov kot danes,..


What is logic. No ajde bom zagrabil za bait - od kje ti to? Inflacija je 2% na leto, All-World ETF v povprečju naredi 8% na leto, torej si vsako leto 6% nad inflacijo. Obrestno obrestni račun pa seveda tudi naredi svoje. Če se bo inflacija višala, bo tudi rast v delnicah višja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam investirati 50 000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15233813 (4288) redtech
»

Varčevanje denarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9511597 (7231) Sparkxl
»

Vlaganje 1.000€ na mesec (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24061019 (33081) gruntfürmich
»

Kako začeti z investiranjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5520985 (18544) avani
»

Vzajemni skladi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9926054 (16283) Mr_Globus

Več podobnih tem