» »

Intel proizvodnjo čipov NAND prodaja Hynixu

Intel proizvodnjo čipov NAND prodaja Hynixu

Slo-Tech - Intel bo svoj oddelek za proizvodnjo čipov NAND prodal južnokorejskemu Hynixu, so sporočili iz podjetja. Korejci bodo za nakup odšteli 10,3 bilijona vonov (7,6 milijarde evrov), izvedli pa ga bodo postopno v naslednjih petih letih. Intel bo prodal enoto, ki proizvaja polprevodniške pogone (SSD), čipe NAND in silicijeve rezine (wafers), prav tako pa tudi proizvodni obrat v kitajskem Dalianu. S tem se bo Intel lahko bolje osredotočil na svojo osnovno dejavnost, Hynix pa bo nenadoma postal resen konkurent Samsungu in Micronu. Delnice Hynixa so ob napovedi prevzema upadle za slaba dva odstotka.

Hynix bo s prevzemom postal drugi največji proizvajalec flasha na svetu, takoj za Samsungom, ki proizvede tretjino. Medtem ko nekateri analitiki svarijo, da utegne biti prevzem velik zalogaj za Hynix, ki bo moral približno tri četrtine plačati takoj, preostanek pa leta 2025 ob prevzemu intelektualne lastnine, drugi poudarjajo, da si je s tem zagotovil stabilen in visok denarni tok. Predvsem pa je to dobra novica tudi za ostale proizvajalce, saj je trenutno na trgu presežek čipov DRAM in NAND, zato so cene nizke. Konsolidacija trga lahko ta trend preobrne.

Ne bo pa Hynix dobil tudi oddelka Optane, ki proizvaja hitrejše čipe, nekakšno konkurenco oz. nadgradnjo NAND-a. Intel sicer že dlje časa dezinvestira, saj je na primer lani Applu prodal oddelek za modemske čipe, letos pa je odprodal še enoto za domačo povezljivost. Julija so prvikrat javno povedali, da se spogledujejo z oddajo vse proizvodnje čipov podizvajalcem, na primer tajvanskemu TSMC.

15 komentarjev

mtosev ::

O intel in ssdji. X25m g2 moj prvi ssd iz 2010 še imam.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

pegasus ::

Intel ssdji so edini, ki res redno crkujejo v datacentru :) Vsi samsungi delajo, vsi microni delajo, vsi optani delajo.

Ta novica me je presenetila v smislu, da pred najavo nismo dobili nobenih govoric. Je pa smiselna, ker mora Intel precej shujšati, da bo postal spet konkurenčen.

filipk ::

pegasus je izjavil:

Intel ssdji so edini, ki res redno crkujejo v datacentru :) Vsi samsungi delajo, vsi microni delajo, vsi optani delajo.


Meni dela na namiznem iz serije Intel 330 že skor 17 tisoč ur od okt. 2012 kot delovni in swap povsem gladko. Je pa res, da ni 24/7. Ni bil ravno poceni takrat (130€+), a performanse imajo običajno svojo ceno.

FireSnake ::


10,3 bilijona vonov (7,6 milijarde evrov),

Razmerje eur usd je nekje 1.2

Edit: aja, vonov, haha. Prehiter sem bil.
Kako gre tole skupaj?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Glugy ::

Slaba novica za zdravje trga. Več proizvajalcev več konkurence.

dexterboy ::

Zakaj slaba novica?
Brez konkurence ni zdrave ponudbe in kvalitetnih izdelkov ter nižjih cen. Ne pravim nizkih, nižjih ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zimonem ::

Trg Nanda je resda precej neprofitnabilen. Na trg silijo še Kitajci z ymtc.
Glede na to da intel misli kupnino najbrž porabiti za lasten odkup delnic. Me pa modus operandi spominja na IBM in GE.

https://investorplace.com/2020/08/intel...

jero_no1 ::

filipk je izjavil:


Meni dela na namiznem iz serije Intel 330 že skor 17 tisoč ur od okt. 2012 kot delovni in swap povsem gladko. Je pa res, da ni 24/7. Ni bil ravno poceni takrat (130€+), a performanse imajo običajno svojo ceno.


Ta se še ogrel ni dobro. :D
Ko bo imel 5x toliko ur, potem pa lahko počasi govorimo o zanesljivosti.

Dr_M ::

filipk je izjavil:

pegasus je izjavil:

Intel ssdji so edini, ki res redno crkujejo v datacentru :) Vsi samsungi delajo, vsi microni delajo, vsi optani delajo.


Meni dela na namiznem iz serije Intel 330 že skor 17 tisoč ur od okt. 2012 kot delovni in swap povsem gladko. Je pa res, da ni 24/7. Ni bil ravno poceni takrat (130€+), a performanse imajo običajno svojo ceno.


In kaj ima tvoj racunalnik veze z datacentri?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Opkow ::

jero_no1 je izjavil:

filipk je izjavil:


Meni dela na namiznem iz serije Intel 330 že skor 17 tisoč ur od okt. 2012 kot delovni in swap povsem gladko. Je pa res, da ni 24/7. Ni bil ravno poceni takrat (130€+), a performanse imajo običajno svojo ceno.


Ta se še ogrel ni dobro. :D
Ko bo imel 5x toliko ur, potem pa lahko počasi govorimo o zanesljivosti.


Imam od leta 2010 Intel X25-M 160 GB, ki ima 80415 ur za sabo. :]

mtosev ::

Vidim, da še nekdo ima Intelov ssd. To maš g2? Moj 80gb je bil 195eur pred 10timi leti
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Opkow ::

G2 ja.
Tega sem dobil za 270 € novega zapakiranega, drugače je bil pri nas 480 €, v Nemčiji pa okoli 400 €. :)

_Hammer_ ::

Tudi jaz sem sem si v začetku 2010 kupil prvi SSD Intel X25-M G2 Postville 160GB in je bil pri nas 405 EUR. Sem ga pa potem takrat konec leta prodal in zamenjal za Crucial SSD C300 256GB, ki je bil 550 EUR v Nemčiji. Crucial je potem crknil, Intel pa zagotovo še deluje :)

feryz ::

Mislim da ima moj 160 Gb okrog 45 000 ur. In se še "vrti". Drugi pa je menda izdihnil nekje pri 35 000 urah. Bi moral preveriti.

filipk ::

Dr_M je izjavil:

filipk je izjavil:

pegasus je izjavil:

Intel ssdji so edini, ki res redno crkujejo v datacentru :) Vsi samsungi delajo, vsi microni delajo, vsi optani delajo.


Meni dela na namiznem iz serije Intel 330 že skor 17 tisoč ur od okt. 2012 kot delovni in swap povsem gladko. Je pa res, da ni 24/7. Ni bil ravno poceni takrat (130€+), a performanse imajo običajno svojo ceno.


In kaj ima tvoj racunalnik veze z datacentri?


Več kot nič. Sicer ne veliko, a gor med drugim laufa tud apache z več domenami in mariadb z več bazami za webdev. Pa stavek in novica omenjata Intel SSD. IIUC I'm on topic.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple potrebuje novega ponudnika flash pomnilnika

Oddelek: Novice / Pomnilnik
4010325 (8035) driver_x
»

Elpida v škripcih, trg pomnilnika se konsolidira

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
95158 (4473) vidz81
»

Hynix je razvil DDR4 čipe

Oddelek: Novice / Pomnilnik
337561 (6365) Bistri007
»

Bliskovni pomnilnik se ceni

Oddelek: Novice / Rezultati
338861 (6764) kogledom
»

IBM in AMD se zbližujeta

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
223667 (2478) 'FireSTORM'

Več podobnih tem