» »

Outlook: prišlo je do neznane napake

Outlook: prišlo je do neznane napake

poweroff ::

Office365 račun pri Microsoftu ter Outlook 2016... rečem, da želim dodati nov račun, sam "ugane" naslov, me niti ne vpraša za geslo, ampak javi "Prišlo je do neznane napake. Prišlo je do težave, zato Outlook ni mogel nastaviti vašega računa."

V čem bi bil problem?

Na računalniku (v tem userju) je bil dotični e-naslov že aktiven, vendar sem ga odstranil. Sta pa na mašini (v tem userju) aktivna že druga dva Office365 računa. Tako da network problem gotovo ni.
sudo poweroff

Zimonem ::

Nekaj jih dossajo. Možno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

poweroff ::

Ne, ker ostala dva Office365 accounta v istem Outlooku delata nromalno.
sudo poweroff

jukoz ::

V nastavitev email računa pojdi preko nadzorne plošče. Tam v iskalnik vpiši "mail32" in potem boš lahko nastavil račun tako kot včasih. Po updajtu ene 2 leti nazaj je Outlook ratal še bolj pameten kot običajno in sploh ne javlja več nekih normalnih napak.

poweroff ::

Windows 10, slovenski.
Iskanje v Nadzorni plošči vrne: Vašemu iskanju ne ustreza noben element.

Aha, našel pod "mail"... ampak je bilo treba nastaviti IMAP...

A to je drugače standard pri Microsoftu, da leta 2020 nastavljanje mailov ne dela?

Samo vprašam. >:D
sudo poweroff

jukoz ::

Ja, da nastavitev maila ne deluje v outlook je standard. Od outlook 97, ko njihov testni mail, ob nastavitvi mail accounta pošlje zborkan testni mail (brez obveznih headerjev) in jih pravilno nastavljeni poštni strežnik zavrne. Še enkrat - od leta 1996!

Stranki sem dal testiratin windows 10 default mail klient. Bomo videli kako bo šlo, definitivno je boljši od outlooka, katerekoli verzije =)

poweroff ::

Resno?

Leta 2020, megakorporacija Microsoft, pa ne znajo tako osnovnih stvari zrihtati?

Pri čemer je e-pošta osnova poslovne komunikacije...
sudo poweroff

Han ::

Preveč so poenostavili, izpustili nekaj korakov in zadeva posledično ne deluje. Pot prek MAIL ikone (Outlook konzole) v Nadzorni plošči je v tem primeru edina rešitev, ker imaš le tu na voljo vse nastavitve...

poweroff ::

Zanimivo, v Linuxu teh težav nimam...
sudo poweroff

darkolord ::

Na moji kosilnici prav tako ni teh težav ...

poweroff ::

Pa s kosilnico lahko dostopaš do poštnega strežnika? ;)
sudo poweroff

Ales ::

Kosilnice so v bistvu email plugin za shreddanje mailov, samo sprintaš jih prej. :D

Striktno tehnično gledano, email dostopa do kosilnice in ne kosilnica do emaila, ampak pustimo semantiko...

borisk ::

kaj pa drugi mail odjemalci? pri nas uporabljamo thunderbird, v firmi kjer sem delal prakso smo uporabljali lotus notes... Pri nas smo prešli po priporočilu našega "računalničarja" na thunderbird pred leti in sicer iz outlook express, ker smo imeli težave z ogromnimi datotekami, kamor shranjuje vso pošto (mislim da je vsa pošta v enem fajlu.

poweroff ::

Jaz uporabljam Thunderbird, mailov imam 10Gb in več, pa dela brez težav. Tudi Office365 account dela brez težav. Sicer na Linuxu, samo ne vem zakaj bi bilo na drugih OSih drugače...
sudo poweroff

borisk ::

no sej, tunderbird shanjuje kompleten račun v eno datoteko. pri thunderbirdu imaš pa za vsako mapo en fajl.

poweroff ::

Emm... si se zatipkal?
sudo poweroff

MrStein ::

Ni softvera brez napake...

Ročno nastavitev si probal? ("Let me setup the account manually" pod Advanced options)

Sicer so te dni imeli neki izpad auth services ali kaj že, mogoče to heca.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Ja, ročna nastavitev je šla. Ampak IMAP.

Saj pravim... neverjetno, da se to dogaja v 21. stoletju. Za najbolj osnovno poslovno komunikacijsko sredstvo.
sudo poweroff

MrStein ::

Hja, prešaltaj na open source rešitev. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ales ::

MrStein je izjavil:

Hja, prešaltaj na open source rešitev. ;)

Par postov višje maš:

poweroff je izjavil:

Jaz uporabljam Thunderbird ...

MrStein ::

Zakaj ima potem težave z outlook? Malo sledi temi, prosim.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ales ::

Sledim toliko da vidim, do kdaj se ti bo dalo trolati. Še pomagam ti pri tem, prosim, ni za kaj. :)

poweroff ::

Če že rabite razlago - gre za podjetje, ostali imajo Outlook, jaz Thunderbird. Meni zadeve delujejo, pri nekaterih od ostalih (ne vseh!) so pa težave.

Sem sicer pred časom našel nek plačljiv program, ki bere tudi PST datoteke, ampak se potem niso odločili za nabavo.

V glavnem, sem rešil, pa mislim, da se strinjamo, da problem je realen (da ne bo tako kot v Apple temah, kjer te obtožijo, da problem ne obstaja).
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375266182 (11113) Matko
»

Pretvorba Thunderbird v Outlook

Oddelek: Pomoč in nasveti
161859 (1097) markhenry
»

KONEC za windows live mail?

Oddelek: Loža
437648 (3675) jype
»

Outlook 365 stalno sprašuje za IMAP geslo

Oddelek: Omrežja in internet
486978 (5683) tony1
»

Izvoz e-pošte iz Apple Mail

Oddelek: Programska oprema
192315 (260) MrStein

Več podobnih tem