» »

Kje oglaševati, ko zapreš večino socialnih omrežij?

Kje oglaševati, ko zapreš večino socialnih omrežij?

«
1
2

hendriks ::

Pravkar sem zaprl osebne račune na Facebook, Twitter, Snapchat in Instagram. Zaradi službenih obveznosti sem obdržal LinkedIn. Zaenkrat imam Androidni telefon povezan z Googlom, upam da kmalu najdem kaj boljšega (mislim zamenjati celoten Gmail, Drive in vse kar se Googla tiče). Zanima me, kaj ostali uporabljate za oglaševanje svojih produktov izven teh socialnih omrežij. Prosim za konkretne predloge.

Cveto ::

Bolha? Salomonov oglasnik? Fake FB account samo za te namene?

BuDi79 ::

hendriks je izjavil:

Pravkar sem zaprl osebne račune na Facebook, Twitter, Snapchat in Instagram. Zaradi službenih obveznosti sem obdržal LinkedIn. Zaenkrat imam Androidni telefon povezan z Googlom, upam da kmalu najdem kaj boljšega (mislim zamenjati celoten Gmail, Drive in vse kar se Googla tiče). Zanima me, kaj ostali uporabljate za oglaševanje svojih produktov izven teh socialnih omrežij. Prosim za konkretne predloge.


Glede na tvoj stil lahko oglašuješ na kočijah. Ali pa oglas v Delo / Salamonovem oglasniku.

pegasus ::

Odgovor na "kje oglaševati" je v celoti odvisen od odgovora na "komu oglaševati", torej kdo je tvoja ciljna publika. Če tega odgovora nimaš, potem prosim sploh ne oglašuj.

737 ::

Držiš se pregovora: "Dober glas seže v deveto vas."

Gagatronix ::

737 je izjavil:

Držiš se pregovora: "Dober glas seže v deveto vas."


Slab pa se dlje!

Shegevara ::

Predlagam kako lastno spletno stran, oglaševanje preko ads.google.com (toplo priporočam) in pa seveda SEO.

Odvisno pač kaj prodajaš in komu. Za oglasna sporočila na facebooku, youtubu, gmailu in podobnih rečeh ne rabiš lastnega računa ampak samo svojemu biznisu namenjeno spletno stran in seveda druge kontaktne podatke.

DeeJay ::

abyssus ::

DuckDuckGo.

Jarno ::

Alo! Preko poštnih storitev. ;)
#65W!

suzej ::

Shegevara je izjavil:

Predlagam kako lastno spletno stran, oglaševanje preko ads.google.com (toplo priporočam) in pa seveda SEO.

Odvisno pač kaj prodajaš in komu. Za oglasna sporočila na facebooku, youtubu, gmailu in podobnih rečeh ne rabiš lastnega računa ampak samo svojemu biznisu namenjeno spletno stran in seveda druge kontaktne podatke.

Če pravi da se hoče rešit googla verjetno ne bo oglaševal na ads.google.com

JanBrezov ::

hendriks je izjavil:

Pravkar sem zaprl osebne račune...

Odpri poslovne taiste račune samo za oglaševanje.

mailer ::

hendriks je izjavil:

Pravkar sem zaprl osebne račune na Facebook, Twitter, Snapchat in Instagram. Zaradi službenih obveznosti sem obdržal LinkedIn. Zaenkrat imam Androidni telefon povezan z Googlom, upam da kmalu najdem kaj boljšega (mislim zamenjati celoten Gmail, Drive in vse kar se Googla tiče). Zanima me, kaj ostali uporabljate za oglaševanje svojih produktov izven teh socialnih omrežij. Prosim za konkretne predloge.
Na tvoje mestu bi si kupil domeno in naredil spletno stran v kolikor imajo produkti, ki jih tržiš potencial.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

shadeX ::

737 je izjavil:

Držiš se pregovora: "Dober glas seže v deveto vas."


Jordan Peterson, ima dober video o tem kako SAMO dober produkt ne pomeni skorajda nič (oz. je zmotno misliti, da bo prodaja magično stekla, ko boš na trg dal dober produkt). Če dodaš v enačbo še 21 stoletje, kjer obstaja poplava dobrih produktov in storitev, potem veš da ta pregovor ne pije več vode.


Zanima me, kaj ostali uporabljate za oglaševanje svojih produktov izven teh socialnih omrežij.


Težka bo - Google in Facebook sta tukaj vodilna (in že več let navijam za kakšnega konkurenta, ampak noben še ni bil sposoben razviti takega ekosistema kot jih imata ta dva).

Se pa drugače da ampak je proces veliko počasnejši. Prvo ugotovi, kje se zbirajo ljudje, ki se zanimajo za tvoj produkt (npr na slo-techu lahko bp prodajaš tečaje kako ga namočit (kot to dela Nejc), medtem ko slo-techu boš težko prodal informacije kako uspeti na Amazonu (kot to dela Žan).

Torej, forumi, razne aplikacije, itd.. ampak bo zahtevalo veliko časovnega vložka, pa tudi prefinjen marketinški sistem oz. strategijo (ljudje znajo toliko razmišljati, da ugotovijo kaj nekdo direktno prodaja (turn off) in kaj nekdo "ne prodaja", ampak je samo povedal dobro izkušnjo s produktom ki ga ima. )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

HotBurek ::

Prvo ugotovi, kje se zbirajo ljudje, ki se zanimajo za tvoj produkt (npr na slo-techu lahko bp prodajaš tečaje kako ga namočit (kot to dela Nejc), medtem ko slo-techu boš težko prodal informacije kako uspeti na Amazonu (kot to dela Žan).

Jst pa gledam tako, da ravno prvo stvar nobene ne bo kupil. Ta drugi, kako uspet na Amazonu, pa je zelo iskana. Je pa res, da je dobro imet tudi neke rezultate, s katerimi podkrepiš neko metodo, za katero praviš, da je uspešna.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

stara mama ::

Pogledaš si (fitnes) prehranske dodatke. Oni imajo zelo dobro naštudirano, kako prodajati meglo (praške,tablete, itd itd) in komu, ter kje in tudi kdaj se oglaševat.
Zakaj misliš, da se med tednom dopoldan na vseh TV kanalih vrti samo top-shop

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Jst pa gledam tako, da ravno prvo stvar nobene ne bo kupil.


To gledaš vse subjektivno, ti pa objektivno lahko povem da se motiš. Kako ga namočit je problem za veliko moških svetovne populacije, medtem ko se za prodajo na Amazonu niti približno ne zanima toliko ljudi. V prvem primeru je vključenih tudi veliko emocij, zato je potreba po takem produktu oz. storitvah veliko večja.

Je pa res, da je dobro imet tudi neke rezultate, s katerimi podkrepiš neko metodo, za katero praviš, da je uspešna.


Absolutno. In to je tudi kritičen podatek, da se stranka odloči za nakup storitve oz. produkta. Konec koncev tvoj produkt obstaja zato da nekomu DRUGEMU olajša življenje in on je za to tebi pripravljen plačat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

hendriks ::

Ekipa, hvala za odgovore. Osebne račune sem imel namen že nekaj časa nazaj zapreti, danes pa sem po ogledu dokumentarca The Social Dilemma, to tudi naredil. Ja, lahko odprem poslovne FB račune in potem oglašujem preko tega, ampak potem bi se počutil kot ozdravljeni alkoholik, ki prodaja pijačo alkoholikom :) Bom še malo razmisil in probal najti kakšne forume ipd. Hvala!

stara mama ::

hendriks je izjavil:

kot ozdravljeni alkoholik, ki prodaja pijačo alkoholikom

To ni tako napačno, kot se sliši.

Dag ::

Dokler ne poveš, kaj prodajaš in kdo je tvoja ciljna skupina, je težko karkoli svetovati.

shadeX ::

Raje ne, ker bo deležen nekonstruktivnih kritik s strani dežurnih sloteh trolov. Na OP-ju je da sedaj razišče kje se potencialni kupci zadržujejo.

@OP Vso srečo!

hendriks ::

Fantje, ni problema, lahko povem kaj nameravam prodajati oz. poskusiti prodajati.
Gre za zeliščni namaz, ki ga je zdaj že drugič naredila žena. Zadeva je (meni in kolegom) tako dobra, da bi poskusil to prodajati. Pač nek minimalni vložek, lean startup oz. side project če hočete. Žena se noče s tem ukvarjati, mi je pa zaupala recept :) Lahko ga namažemo na kruh, damo na pico, zraven hrenovk, ma ni da ni. Je pa gluten free, lactose free, brez jajc, torej primeren tudi za celiakaše. Na slovenskem trgu nisem zasledil ničesar podobnega, pa sem prečesal doberšen del trgovin.

HotBurek ::

Zadnjih nekaj tednov sem prečesal nekaj (3000) spletnih trgovin, predvsem živilskih.

Čisto po lastnem filingu bi ti svetoval, da naredi nek standarden, "staromoden", klasičen dizanj pakunge. Ter, da se razgledaš po obstoječih pakungih namazov, ki se uspešno prodajajo oz. so prepoznavni.

Zasledil sem nekaj novejših, modernih dizajnov. Npr. Barcaffe spodaj. Za ta nov dizajn je potrebno nekaj časa, da se ga navadiš. Pa tudi, meni moderni dizajn (minimalizem) ne zgleda profesionalno.

Mogče zanimivo za pogledat so triki v tej industriji. Recimo na YT: ZDF besseresser

Nrp:




Dizajn staro/novo:



root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

mirancar ::

hendriks je izjavil:

Fantje, ni problema, lahko povem kaj nameravam prodajati oz. poskusiti prodajati.
Gre za zeliščni namaz, ki ga je zdaj že drugič naredila žena. Zadeva je (meni in kolegom) tako dobra, da bi poskusil to prodajati. Pač nek minimalni vložek, lean startup oz. side project če hočete. Žena se noče s tem ukvarjati, mi je pa zaupala recept :) Lahko ga namažemo na kruh, damo na pico, zraven hrenovk, ma ni da ni. Je pa gluten free, lactose free, brez jajc, torej primeren tudi za celiakaše. Na slovenskem trgu nisem zasledil ničesar podobnega, pa sem prečesal doberšen del trgovin.

nared spletno štacuno in nekak oglašuj po forumih, kjer se dejansko za to zanimajo. velik pomaga če nardiš kake mamljive primere receptov in jih objaviš
al pa pejt na štartaj slovenija / klepet ob kavi

facebook bi bil dost bolj primeren... je ogromno ljudi po fb skupinah ki so se odločil za omejeno prehrano

showsover ::

Buri, ti, če še ne, bi moral nekaj blogirat, tole s 3000 je impresivno.

ripmork ::

So nekateri že zgoraj dobro povedali v bistvu; lahko imaš top produkt, a če se zanašaš le na organsko rast in srečo/dober glas, je to kar igra na srečo.
Če si izven socialnih omrežij si praktično mrtev. Spletne strani - ja, 10 let nazaj, danes se ne bi zanašal zgolj nanje. Sploh, če imaš produkt, s katerim ciljaš na širši trg. Socialna omrežja imajo izjemno moč, ki jo lahko super izkoristiš, sploh za to, da lahko gor tudi optimiziraš reklame (A/B testing) in jih serviraš publiki, ki jih to res zanima (s pomočjo algoritmov).

PS: sem tudi sam pogledal "The Social dillema". Ni slab. Je pa mal demonizirano vse skupaj, v končni fazi je še vedno uporabnik odgovoren za svoje življenje. Za katerokoli obliko odvisnosti so drugi, globlji problemi, čeravno današnji digitalni "instant gratification" je zaradi lahkote dostopnosti večji izziv, kot smo jih bili prej vajeni. "Unfollow" je super opcija na vseh omrežjih, mimogrede. Nov profil (FB, Instagram, TikTok) in Izkoristi vse pluse ki jih ponujajo (trženje, marketing), hkrati pa minimaliziraj njihov negativen vpliv (npr. timer koliko minut na dan si lahko na njih, da negativnih komentarjev na izdelek ne jemlješ preveč osebno, ipd)...

my 5 cents

dunda ::

hendriks je izjavil:

Fantje, ni problema, lahko povem kaj nameravam prodajati oz. poskusiti prodajati.
Gre za zeliščni namaz, ki ga je zdaj že drugič naredila žena. Zadeva je (meni in kolegom) tako dobra, da bi poskusil to prodajati. Pač nek minimalni vložek, lean startup oz. side project če hočete. Žena se noče s tem ukvarjati, mi je pa zaupala recept :) Lahko ga namažemo na kruh, damo na pico, zraven hrenovk, ma ni da ni. Je pa gluten free, lactose free, brez jajc, torej primeren tudi za celiakaše. Na slovenskem trgu nisem zasledil ničesar podobnega, pa sem prečesal doberšen del trgovin.


Zanimivo.
Roko na srce, za takšne stvari bi verjetno največ dosegel na FB.
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

Zimonem ::

TV, televizija , Google.

hr_natakar ::

Ce oglasujete po sloveniji. Vcasih se je oglasevalo tako, da si naprintal ogromno reklamnih letakov in potem to potalal po postnih nabiralnikih. Recimo stanovanjski bloki, kaslci se hitro zapolnijo. Ce delas sam lahko ogromno stroskov prihranis. Ce nimas casa pa najames pocen dijake ali studente, ki jim zaupas. Ali pa obcasno preveris, kako ucinkoviti so. Vprasas znance iz dolocenih blokov ce so dobili letak.

Druga moznost so specializirani forumi. Ali pa spletne strani z doloceno tematiko, kjer so bralci potencialni kupci.

tretja moznost tv, to je predvsem za starejse, kaksne upokojence, ki imajo denar ampak niso vesci surfanja po internetu in kupovanja online.

Cetrta moznost so revije, casopisi.

Peta moznost strani, ki so specializirane za oglasevanje.

sesta moznost reklamni letaki na ulici, tiste fore, ko napises telefonske stevilke in razrezes, da si lahko vsak odtrga listek s telefonsko ali spletnim naslovom

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

hendriks je izjavil:

Fantje, ni problema, lahko povem kaj nameravam prodajati oz. poskusiti prodajati.
Gre za zeliščni namaz, ki ga je zdaj že drugič naredila žena. Zadeva je (meni in kolegom) tako dobra, da bi poskusil to prodajati. Pač nek minimalni vložek, lean startup oz. side project če hočete. Žena se noče s tem ukvarjati, mi je pa zaupala recept :) Lahko ga namažemo na kruh, damo na pico, zraven hrenovk, ma ni da ni. Je pa gluten free, lactose free, brez jajc, torej primeren tudi za celiakaše. Na slovenskem trgu nisem zasledil ničesar podobnega, pa sem prečesal doberšen del trgovin.


Minimalni vlozek? Cim je proizvodnja hrane, lahko pozabus na minimalni vlozek in obstranski projekt.

Dag ::

Preden se lotiš oglaševanja, se najprej pozanimaj, kakšne pogoje moraš izpolnjevati za proizvodnjo prehrambenih izdelkov te vrste. Vsaj HACCAP-u se verjetno ne boš izognil.

Glede oglaševanja - obstaja en kup spletnih portalov z eko-bio tematiko. Pri manjših portalih se da dogovoriti, da jim ti pripravljaš vsebino (npr. recepte), oni pa te v zameno oglašujejo zraven teh vsebin.

Potem imaš kar nekaj eko-bio-organic trgovin. Lahko se dogovoriš za degustacije, mogoče promocijske vzorce, letake, izpostavitev na policah ... Dober poligon za promocijo so lahko tudi tržnice in dogodki, kjer se promovira eko-bio hrana. Recimo v Lj imaš 1x letno veganski festival.

Če uporabljaš lokalne sestavine, značilne za tvoj kraj/regijo, se lako priključiš kakšni promocijski akciji lokalne skupnosti.

Možnosti je ogromno. Za prehrambene izdelke bi osebno bolj ciljal na promocijo, kjer lahko ljudje stvar poskusijo. Sploh če je nekaj unikatnega, česar še ni na trgu. Večina ljudi bo želela prej poskusiti, preden kupi.

Zimonem ::

Glede oglaševanja - obstaja en kup spletnih portalov z eko-bio tematiko. Pri manjših portalih se da dogovoriti, da jim ti pripravljaš vsebino (npr. recepte), oni pa te v zameno oglašujejo zraven teh vsebin.

Potem imaš kar nekaj eko-bio-organic trgovin. Lahko se dogovoriš za degustacije, mogoče promocijske vzorce, letake, izpostavitev na policah ... Dober poligon za promocijo so lahko tudi tržnice in dogodki, kjer se promovira eko-bio hrana. Recimo v Lj imaš 1x letno veganski festival.


Tu se nikoli ni veliko prodalo. To je podobno ko čili festival. Prodajajo 3 firme, ostali pa hodijo tja na pir.

zobnik ::

Še domače kmetijske pridelke se težje proda, razen če delaš sebi v zgubo s cenam.
Kar se tiče namazov, hrane in vsega podobnega Lidl, Hofer ima to pocen...in folk bo tam kupoval. Majo več izbire, vedno kake nove proizvode.

Pr nas je recimo šlo največ v promet drva in les....vse prodal.

Plohov smo mel ene 4 kupe 2m v višine in širine tam 1.5 metra. Drva 100m+, vse je šlo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Machete ::

Domače kmetijske pridelke se proda, tudi z velikim oz. zadovoljivim dobičkom. Poznam ducat priemrov, ki prodajo do zadnje kapljice ali grama.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Sparkxl ::

Glede na tvoj tip produkta, nevem koliko bi tega prodal preko fb ali gugla. Ta tip jaz bolj vidim v trgovinah namenjenim domačim zadevam. Nevem kdo bi kupil namaz preko interneta

shadeX ::

Nevem kdo bi kupil namaz preko interneta


I laughed my ass off.

hendriks ::

Sparkxl je izjavil:

Nevem kdo bi kupil namaz preko interneta


https://tinmustard.com/
Očitno se tudi to da. 1000$ / per month.

Magic1 ::

Seveda se da nekje v tujini. Samo Slovenija ni tujina... 1000$ na mesec??? A je to šala?
Magic

hendriks ::

Magic1 je izjavil:

Seveda se da nekje v tujini. Samo Slovenija ni tujina... 1000$ na mesec??? A je to šala?


Zakaj bi bila šala? In zakaj misliš da nekega namaza ne bi mogel prodati v tujino?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hendriks ()

zobnik ::

Machete je izjavil:

Domače kmetijske pridelke se proda, tudi z velikim oz. zadovoljivim dobičkom. Poznam ducat priemrov, ki prodajo do zadnje kapljice ali grama.


Proda se že samo za kako ceno, to da se prodaja krompir po 40 centov al pa paradižnik po 1.5 evrov delaš sebi škodo. Zelje in ostalo.

hendriks ::

 Evo, domači namaz. Ki ga je že zmanjkalo btw :)

Evo, domači namaz. Ki ga je že zmanjkalo btw :)

shadeX ::

Zgleda fenomenalno. Iz česa je ta namaz?

HotBurek ::

Dodelaj še pakungo.

Naj bo ta nalepka bolj unikatna, s kakšni logotipom. "Home sweet home" in rdeče-bel vzorec je preveč generičen.

Pa drugo barvo pokrova gor. Pri zlati je filing, da gre za domač (domač kot manj vreden) produkt.

Zraven lahko dodaš še kak "100% domače in naravno" napis.

Evo sample:

root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

hendriks ::

shadeX je izjavil:

Zgleda fenomenalno. Iz česa je ta namaz?


You made me feel special ;) Slika ni tako "apetitlih", kot je sam okus. Ali je samo meni tako dober, ne vem, lahko mi na ZS sporočiš naslov, pa ti pošljem sample (najbrž bom naredil nov batch za vikend). Glavna sestavina je drobnjak. O ostalih sestavinah ne smem, me lahko žena ubije ;)

HotBurek je izjavil:

Dodelaj še pakungo.


Hvala za nasvet. Se bom malo poigral s kakšnim Photoshopom pa objavim tule kaj mi bo ratalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hendriks ()

WhiteAngel ::

Nice, to bi tudi jaz probal. Koliko časa pa zdrži?

hendriks ::

WhiteAngel je izjavil:

Nice, to bi tudi jaz probal. Koliko časa pa zdrži?


Imeli smo v shrambi 14 dni, po prvem odprtju pa v hladilniku. Ampak samo 1 dan, ker smo vse pojedli :)

Vice ::

Pogoje za proizvodnjo živil poznaš?

Machete ::

pomoje pozna..
1. pogoj: izogibaj se in ne vabi domov tipe ala Vice.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

Glede na to, da gre za živilo, je zadeva podvržena standardom, ki jih moraš dokazati.

Ne moreš kar vsakega sranje, ki ga spacaš doma, uradno prodajati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hendriks ::

Brez skrbi, če bom šel v uradno prodajo, se bom še orng pozanimal o standardih. Pri hrani in pijači ni heca.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Okus nutelle (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32659504 (20161) Zvezdica27
»

Digitalno oglaševanje obeta rekordne prihodke

Oddelek: Novice / Rezultati
308459 (6090) MrStein
»

Kje dobim 100% marmelado brez dodanega sladkorja?

Oddelek: Loža
4510307 (9312) Shadowstorm
»

Razvijanje blagovne znamke

Oddelek: Loža
233168 (2273) Vikking

Več podobnih tem