» »

KRAJA: Sumljivi plačljivi sms klub brez potrditve uporabnika?!

KRAJA: Sumljivi plačljivi sms klub brez potrditve uporabnika?!

Temo vidijo: vsi
««
3 / 14
»»

Erik39 ::

BorutK-73 je izjavil:

Sem danes naredil račun za moj telemach za očetovo številko in seveda so kasiral dvakrat po 2,49EUR. Seveda na TM se delajo francoze in da je oče to sam vklopu (yeah right). Edino kar sem dosegu, da so izklopili komercialne klice in sms-e, za 5EUR pa naj pošljem reklamacijo onim ki so poslal sporočila.
Jutri gre mama na TM:))

Tako da ne ignorirat sporočil, takoj pošljite stop sms.


Sporoči kaj bo rezultat tega ko bo šla mama na Telemach. Meni se zdi da so Telemachu uzpel vdret v sistem nekako in ponaredit loge. Ostali: kaj so vam rekli na Telemachu?

Mislim to je res una vrjanta: sej ni res, pa je! Zadevi bomo prišli do dna, tako ali drugače!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

BorutK-73 ::

Rečeno je da naj počaka na račun in da potem pride nazaj.

Erik39 ::

Aha, torej klasično zavlačevanje s strani Telemacha..Si poslal pritožbo na Telemach in Nth AG d.o.o ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

Big_PaPa ::

Kolk to berem... ne vem tocno ve cem je catch.... na moji tel katera je v MAXCOM telefunu... ta ni vezan na kak smart phone je dumb... oz vsaj naj bi bil... :)
Kaj mi ni jasno kako je bil sms poslan z moje tel nazaj na 6655 brez moje interakcije... Mogoce ma telemach tukaj kaj polek oz zraven? Al pa se exploita kak dumb security leak...
Al ENO AL DRUGO! JAz ziher nisem potrdil te neumnosti z besedo DA!

Big_PaPa ::

Telemach pa ima zavedeno mojo potrditev... kot send sms... na to telefonsko kljub temu da ga jaz nisem poslal... tak da je to malo tak cudno... kolk jaz to vidim sta samo 2 opciji. 1. Da Telemach Sodeluje z temi Scamerji!
In 2ga... da je neka embeded koda v tel... ki lahko da reply sms... with secret sms send na isto tel stevilko.... samo ker ne vidim secret sms... ne vem al je priso al ni... ce ni nekaj je moglo aktivirat odgovor DA kot je v telemachu zaveden ce je resnicen...

meni to zgleda weird as fuck za 1x... bom pa pogledal se globje v to... ker tu se ne gre za pofukanih 5 eur ko so jih vzeli od mene.... 5x50k... nanese nek znesek... tud dost... da bi kdo na telemachu sodeloval v tem scamu.
Tako da mislim da bo tukaj tozba najbolj primeren eliksir tega stranja...

My bad je se 3ja opcija... some security hole in gsm operating systems... that allows them to send DA sms back...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Big_PaPa ()

Big_PaPa ::

One more thing.. Da Telemach Sodeluje z Scamerji ali kak osebek znotraj telemacha ki je na poziciji da senda reply smse... brez vednosti uporabnikov! ZA EUR... Nas nateguje vse po vrsti.... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Big_PaPa ()

FrRoSt ::

Dober biznis, ni kaj! :))

Odpre komercialno številko in vas malo lupi! :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

FoxKnox ::

A je kdo to že prijavil policiji, ker je to očitna goljufija " pod okriljem " operaterja . Če ne bo prijave bodo stvar prikrili in se izvlekli s povrnitvijo vaših stroškov in opravičilom.

Furbo ::

Za tak drobiž se bodo policaji samo smejali.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

DePalmo ::

Ampak vas je veliko, če bi vsi prijavili, bi morali kaj ukrepat. Drugače pa pišite na AKOS z vsemi dokazi in naj oni posredujejo.

Jaz zaenkrat še nisem bil deležen te zlorabe, sem jim pa ravnokar preventivno poslal email za blokado teh SMS klubov. In plačljivih telefonskih številk.

FoxKnox ::

Ne gre za drobiž, gre za to , da se razišče vzrok in prepreči nadaljnje goljufanje. Ponudnik mobilnega omrežja bo drugače vse naprtil naročnikom ali pa se opravičil zaradi tehničnih težav in ponudil kakšen bombonček ter bo vse tiho naprej. Predstavljajte si pa novico na 24 ur kako policisti preizkujejo zlorabo sms sporočil pri določenem ponudniku mobilnih storitev. Stala za njih.
Drugače pa ima operater v vsakem primeru podpisano pogodbo za ponujanje komercialnih iger ali klubov s ponudniki in tudi dobiček se deli 50:50 tko da....

Dimnik ::

Da jim jebem....moja pride iz službe in mi pove, da je dobila neke sms-e....sem vedel, alarm....kličem na telemach center in odgovor, ja gospa je potrdula z DA, povem da ni ona potrdila, ampak se je avtomatsko, ja naj naredimo odjavo z sms. Zanimivo na xiaomiju piše zraven z rdečo,ko naj bi poslala DA, (ni bilo poslano, dotaknite se za nov poskus). Ko sem poslal STOP pa je bilo normalno poslano. Ker ni bilo odgovora z DA, se je pojavil še en sms z enako številko ampak je spredaj +, tam pa je samo kao potrditev DA, brez kakega drugega sporočila, se pravi, telefon ni odposlal na 3838 in se je pojavilo sporočilo z odgovorom DA na številki+3838,
Je pa dobila iz 3838 in 6655

Sem sedaj dal vsem trem mobilnim blokado komercialnih oglasov...uuuh sem našpičen sedaj...

Utk ::

Reklamacija, AKOS in Tednik. To več ni slučajno, in to ne more it brez telemachovega blagoslova. Nemogoče.

Ales ::

Utk je izjavil:

Reklamacija, AKOS in Tednik. To več ni slučajno, in to ne more it brez telemachovega blagoslova. Nemogoče.

To plus dejansko prijava na policijo. Bodo ukrepali, ne mislit da ne bodo. Gre se za množičen pojav, ne par EUR.

MrStein ::

Izgovor "gre za mali denar" uporabiš tudi, ko kdo krade davkoplačevalski denar? Saj če razdeliš na vse davkoplačevalce, je zgolj nekaj centov...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Utk je izjavil:

Reklamacija, AKOS in Tednik.

Ter še:
ZPS.si
UVP: po novem tule: https://www.gov.si/teme/varstvo-potrosn...
Pa policija.

Več prijav, večjo prioriteto ima.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Erik39 ::

Furbo je izjavil:

Za tak drobiž se bodo policaji samo smejali.


Gre se za princip!! Kraja je kraja. In nihče ne bo kradel mojega denarja, pa tud en cent ne! Drobiž gor ali dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

Erik39 ::

Sicer je pa strošek 2 x 2,49 € TEDENSKO, to pomeni v primeru da tega ne opaziš 20 € na mesec, kar je 240 € na leto. To ni majhen denar!

c3p0 ::

Na to ravno upajo, da se nikomur ne bo dalo jajcat za par €. Prove them wrong!

BorutK-73 ::

https://imgur.com/a/eF9sACJ
Takole zgledajo ta sporočila na moj telemach. Tel. številka je pa 3838.

Zgodovina sprememb…

Erik39 ::

Torej do sedaj smo ugotovili naslednje praktično identične primere (skupaj z mojim 7 primerov):

1.Uporabnik hator:

Jaz sem isto dobil 11.9 iz številke 6655. Nazaj nisem nič poslal. Dobil se zaračunano 2 x 2,49 eur. Kličem na Telemach, da zablokirajo komercialne SMS. 18.9 so ponovno zaračunali 2 x 2,49 eur . 19.9 sem poslal STOP na 6655.
Ali lahko zaračunajo, če ne pošljem potrdilnesa SMS ?Sam sem mislil, da moraš potrdit SMS.
Nisem delal nobenih IQ kvizu, itd.


A lahko kdo od vas prizadetih pogledat v Moj telemach portal? Meni se vidi odhodni SMS. Prisežem pri bogu, da ga nisem poslal.


2. Uporabnik Dimnik:

Da jim jebem....moja pride iz službe in mi pove, da je dobila neke sms-e....sem vedel, alarm....kličem na telemach center in odgovor, ja gospa je potrdula z DA, povem da ni ona potrdila, ampak se je avtomatsko, ja naj naredimo odjavo z sms. Zanimivo na xiaomiju piše zraven z rdečo,ko naj bi poslala DA, (ni bilo poslano, dotaknite se za nov poskus). Ko sem poslal STOP pa je bilo normalno poslano. Ker ni bilo odgovora z DA, se je pojavil še en sms z enako številko ampak je spredaj +, tam pa je samo kao potrditev DA, brez kakega drugega sporočila, se pravi, telefon ni odposlal na 3838 in se je pojavilo sporočilo z odgovorom DA na številki+3838,
Je pa dobila iz 3838 in 6655

Sem sedaj dal vsem trem mobilnim blokado komercialnih oglasov...uuuh sem našpičen sedaj...


3. Uporabnik BorutK-73:

To je moj fotr dobu isto, ima pa navadni flip phone. Sem danes gledal telefon in ima dva sporočila v "poslano" na to številko brez vsebine, plus tri sms v prejeto z isto vsebino kot op.


Sem danes naredil račun za moj telemach za očetovo številko in seveda so kasiral dvakrat po 2,49EUR. Seveda na TM se delajo francoze in da je oče to sam vklopu (yeah right). Edino kar sem dosegu, da so izklopili komercialne klice in sms-e, za 5EUR pa naj pošljem reklamacijo onim ki so poslal sporočila.
Jutri gre mama na TM:))

Tako da ne ignorirat sporočil, takoj pošljite stop sms.


4.Uporabnik sass628 v temi sms prevara 6655:


sms prevara 6655


1.Kako so prišli do moje telefonske številke, ker jo ne dajam kar tako okol(ne nakupujem prek spleta, socialnih omrežij ne uporabljam, imam samo gmail account in uporabniški račun na slotech, ne nakupujem preko spleta in ne sodelujem v raznih nagradnih igrah oz. klikam po reklamah in spam sporočilih...itd)

2.Kako the fuck jim je uspelo v mojem imenu poslati sms z odgovorom DA, da je operaterju to vidno, meni pa nič?


Zadeva me malo skrbi, zdle je lahko 2x2.49 EUR drugič bo pa 2x250 EUR ali več. Kar se operaterja samega tiče ga itak ne zanima in moram poravnat stroške, ker imajo oni tako zabeleženo da sem opravil nakup jaz, kar pa seveda ni res.


5. Uporabnik akcijamb :

https://med.over.net/forum5/viewtopic.p...

6. Pisec tega bloga:

https://publishwall.si/teal/post/105913...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

Dimnik ::

V portalu moj telemach so zabeležena sporočila, da si jih kao poslaltako tudi vidijo na telemachu. Kot sem prej napisal,zanimivo... na xiaomiju ni avtomatsko poslal nazaj oz je blokiral( piše zraven potrditvenega DA, da sporočilo ni poslano in naj poskusim ponovno)ker niso dobili v nekaj sekundah odgovora,se je pojavilo novo sms sporočilo namesto3838, +3838 kjer je samo odgovor DA, nobenega dohodnega sporočila ni....

IL_DIAVOLO ::

Bo treba biti bolj dosleden, kaj pritiskate. Ne pa kar vse obvestila pritiskat, da lahko pošiljajo.

Vse blokirat in ne bo tezav. Pamet v roke!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BorutK-73 ()

Erik39 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Bo treba biti bolj dosleden, kaj pritiskate. Ne pa kar vse obvestila pritiskat, da lahko pošiljajo.

Vse blokirat in ne bo tezav. Pamet v roke!


Če bi spremljal temo, bi vedel, da od verzije 5.0 Androida naprej, aplikacije ne morejo pošiljati sms-jev mimo stock aplikacije za sporočila. Android je 7.0 in telefon ni rootan, tako da krivda aplikacij je izključena.

Na loldroidu mora biti od 5.0 dalje vsaka aplikacija, ki želi dostop do SMS (tudi pošiljanje) nastavljena kot default messaging app. Če tega nisi nastavil, ter če nimaš root dostop (ki ga je zlorabila druga aplikacija), ti noben app nebi pošiljal mimo messaging appa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

Furbo ::

Erik39 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Za tak drobiž se bodo policaji samo smejali.


Gre se za princip!! Kraja je kraja. In nihče ne bo kradel mojega denarja, pa tud en cent ne! Drobiž gor ali dol.

Mene tudi moti kraja.
Eno so principi, drugo je pa realnost.
Pri nas se policaji menda sploh ne zganejo, ko kmetje kličejo, da nekdo krade drva. Premajhna vsota. Potem naj bi pa za 2€ zagnali preiskavo?
Pač pojdite k operaterjem, ki obvladajo svoj posel.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Erik39 ::

Furbo je izjavil:

Erik39 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Za tak drobiž se bodo policaji samo smejali.


Gre se za princip!! Kraja je kraja. In nihče ne bo kradel mojega denarja, pa tud en cent ne! Drobiž gor ali dol.

Mene tudi moti kraja.
Eno so principi, drugo je pa realnost.
Pri nas se policaji menda sploh ne zganejo, ko kmetje kličejo, da nekdo krade drva. Premajhna vsota. Potem naj bi pa za 2EUR zagnali preiskavo?
Pač pojdite k operaterjem, ki obvladajo svoj posel.


Tukaj gre lahko tudi za več kot sto tisoč evrov škode ali več na dolgi rok (povprečni znesek kraje x število uporabnikov, upoštevaj da marsikdo ne pogrnta takoj), tako definitivno zadeva je resna (za ene 1000 krat bolj kot kraja drv pri kmetu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

bluefish ::

Pordečeli, kultura.

Erik39 ::

Hator, Dimnik, BorutK-73, sass628, ali ste poslali pritožbe na Telemach (in morda še kam drugam)?

c3p0 je izjavil:

Na to ravno upajo, da se nikomur ne bo dalo jajcat za par €. Prove them wrong!


Ja se strinjam, ravno na to računajo. Ne vejo pa na koga so naleteli..bomo! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

Dimnik ::

Prijave bom poslal jutri, akos,zps, itd..., Telemachu bom pa reklamiral račun

Vanadium ::

Big_PaPa je izjavil:

Kolk to berem... ne vem tocno ve cem je catch.... na moji tel katera je v MAXCOM telefunu... ta ni vezan na kak smart phone je dumb... oz vsaj naj bi bil... :)
Kaj mi ni jasno kako je bil sms poslan z moje tel nazaj na 6655 brez moje interakcije... Mogoce ma telemach tukaj kaj polek oz zraven? Al pa se exploita kak dumb security leak...
Al ENO AL DRUGO! JAz ziher nisem potrdil te neumnosti z besedo DA!


Ali je možno, da so nekak skopiral sim kartice oziroma nekako sklonirali ter na tak način poslali kode? Mogoče je imel telemach vdor v sistem ipd...? Pač razmišljam na glas kaj bi lahko bilo nisem pa podkovan v tej smeri da bi vedel če jw to možno...

kunigunda ::

Erik39 je izjavil:

Danes sem zapored prejel 3 SMS sporočila (vsa tri v isti sekundi) iz številke 3838. Nikjer nisem kadarkoli vpisal svoje telefonske številke ali odgovarjal na SMS sporočila iz te številke, saj je splošno znano da gre za zavajanje uporabnikov da bi se včlanili v plačljive SMS klube. Vendar tukaj ne gre za zavajanje v tem primeru, tukaj gre za čisto krajo!



Kličem gor na Telemach prvič, vprašam svetovalko ali sem včlanjen na kakšno plačjivo komercialno številko. Pravi da ja. Ko vprašam kako je to mogoče, glede na to da nisem nikoli nič pošiljal, ne ve odgovora. Odjaviva se iz sms kluba in blokirava vse komercialne številke. Čez 10 minut pokličem drugič, dobim drugo svetovalko, kjer gospa trdi (po 2 minutni vmesni pavzi na liniji, da se pozanima), da sem 23 sekund za prvim SMS-jem poslal sms na 3838 z besedo "DA", kar je seveda čista laž. V njenih besedah je zaznati nesigurnost, kot da laže. Pogovor imam posnet.


Povem da lahko pošljem posnetek zaslona, vendar gospa trdi da se sms lahko izbrisal. Kako bi lahko dokazal da danes iz telefona nisem poslal nobenega sms-ja iz katerekoli številke? (še več: že več kot en teden nisem poslal nobenega sms-ja komerkoli). Ali obstaja kakšna aplikacija nedavno poslanih sms-jev ali kaj takega?

Primer kot zgleda ni edini:

DIMOCO 6655 nategovanje in kako si manejo roke operaterji
https://publishwall.si/teal/post/105913...

https://www.slovenskenovice.si/novice/b...

Kaj se da storiti (poleg Tržnega inšpektorata in zveze potrošnikov Slovenije)? Ali ima kdo podobno izkušnjo?
.


Iz "srednjega" sms-a je razvidno, da si na prvega poslal "DA" in so ti aktivirali vsebine. Zdej govoriti da ti to nisi je brezpredmetno, saj ima operater zabelezeno da je s tvojega telefona. Mogoce je cas da se z domacimi pogovoris, al mas pa tko dobre frende :) Probaj najti, kaj moras poslati za "stop".

darkolord ::

še en ki ne zna brat ...

kunigunda ::

darkolord je izjavil:

še en ki ne zna brat ...

Se en k verjame vsemu kar kdo napise.
Isto je kot radar. Ko dobis doov slikco, ce nisi ti vozu, bos pac dokazoval kdo je, sicer je krivda na tebi.
Policija si radarjev ne zmisljuje zato da zasluz, tko tud operater ne, niti content provider.

atubbuta ::

p6842820 SMS-ja nisem poslal. Ženska gor na Telemachu na imformacijah trdi da sem ga. Kako lahko dokažem da ga nisem pošlal (sigurno je nek način)?[/st.citat naj bi izjavil:



Kaj pa, če so ti naložili Trojanca? Ta ti bi lahko poslal sms brez tvoje vednosti in ga tudi izbrisal iz seznama poslanih sporočil.

Za kateri fitn


Kaj pa, če so ti naložili Trojanca? Ta ti bi lahko poslal sms brez tvoje vednosti in ga tudi izbrisal iz seznama poslanih sporočil.

Za kateri fitness to gre?
:)

UganiKdo ::

Erik39 je izjavil:

Hator, Dimnik, BorutK-73, sass628, ali ste poslali pritožbe na Telemach (in morda še kam drugam)?

c3p0 je izjavil:

Na to ravno upajo, da se nikomur ne bo dalo jajcat za par €. Prove them wrong!


Ja se strinjam, ravno na to računajo. Ne vejo pa na koga so naleteli..bomo! :)


Očitno povsem upravičeno računajo na neumnost uporabnikov, saj v enem tednu še nisi niti pridobil izpiska niti vložil nobene pritožbe.

atubbuta ::

IL_DIAVOLO je izjavil:



Potem si nekje pač pustil svojo telefonsko...nagradna igra, igre na sreco etc.

Krivda je na tvoji strani. Plačaj, predvsem pa ne dela kaznivih stvari. Dokazal bos edino to, da te bo operater se tozil, ker snemas pogovore brez opozorila.


Že lahko, da je bil kje kak drobni tekst. Prevaranti in lopovi se znajo zaščititi, da prav za nič ne odgovarjajo.

Ampak to, da govoriš, da je njegova krivda, je pa milo rečeno zelo površno. Če je nekdo nekaj sestavil z namenom, da nekoga zavede, potem je tisti, ki je to sestavil lopov, ne glede ali mu to lahko dokažeš ali ne. Pa pustimo, kar je uradno. Dejansko je lopov, ki mu je poleg kraje uspelo narediti še krivico.

Krivica je namreč razhajanje med uradnim (dokazljivim) in dejanskim.
:)

UganiKdo ::

Ja, ker sedem naključnih uporabnikov foruma (ali jih je res sedem bi se dalo diskutirat, ker ni ravno umetnost odpred 3-4 račune in jokat), ki so domnevno oškodovani seveda govori samo sveto resnico. Med tem ko je popolnoma normalno, da par 100 zaposlenih pri telemachu in drugih operaterjih sistemsko zlorablja in oškoduje uporabnike.

Ali je možno, da gre za sistemsko zlorabo Telemacha? malo verjetno. Ali gre za zlonamerno programsko opremo ali zlorabo ranljivosti v sistemu? Že bolj možno. Ali gre za crap, ki si ga je uporabnik naložil za svoj telefon? Ja, kar pogosto pojav. ali gre za neumnost uporabnika in je sam poslal sms oziroma je to zanj storil otrok/ata/cimer? Žal, je to najpogostejša krivda.

Tako, da bolj kot si na spektru teorij zarot in korporativnih sistemskih zlorab boljše dokaze je treba imet, da te ljudje nimajo za neumnega. Tako nekako kot bebci ki trdijo, da 400.000 ljudi, ki so povezani s pristankom na luni že 60 let laže.

Meni predvsem veliko pove, da pri vseh velikih borcih proti zlorabam so vsi omejeni samo na prodajanje megle po forumih. Eden od njih še ni pridobil razčlenjenega računa, kjer bi bilo razvidno ali je odhodni SMS zaveden v sistemu ravno tako pa niti eden od njih še ni vložil pritožbe na AKOS.

Namreč implikacije, da operater posega v prometne podatke so bistveno bolj resne kot par 10 ali 1000 EUR. Gre za podatke, ki jih je operater dolžen hraniti in zbirati skladno z zakonom in se uporabljajo tudi v bistveno bolj resnih zadevah. Si predtavljaš kaj bi za recimo kazenske postopke pomenilo, če bi se pokazalo, da lahko operater po milji volji spreminja podatke?

Pod črto, pa je bilo že vse povedano. Če je res prišlo do zlorabe imamo zato pristojne inštitucije. Vse se začne z reklamacijo in potem naprej prijavo na TIRS in AKOS. Glede na to, da pa oškodovanci predvsem jokajo po forumih, pa to precej pove o razlogu zakaj je do zlorabe prišlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

atubbuta ::

Zelo prav je, da povedo, kaj se dogaja. Treba je osveščat in opozarjat.

Prav je, da se vsak posameznik lopovščini postavi po robu z vsemi sredstvi, ki so na voljo.
:)

Utk ::

lede na to, da pa oškodovanci predvsem jokajo po forumih

Kaj pa misliš, da se zgodi ko AKOS odloči, da mora telemach vrnit teh 5 evrov? Misliš, da to velja avtomatsko za vse, ki so dobili te smse? Zakaj bi nekdo to obešal na velik zvon? To se dogaja, dnevno. Kolk tega gre čez, ko se uporabnik ne pritoži v 8ih dneh pa najbrž nihče ne ve. Očitno tolk da se splača. Sej ni nobene kazni zarad tega. Ups, zajebali smo, evo 5 evrov nazaj...ostalih 50 pri 10ih drugih pa lahko obdržijo. Ostali operaterji take sumljive ponudnike hitro odpikajo, telemach očitno ne...
Poznam od blizu primer iz še tušmobila, ki je zdaj pod telemachom, par mesecov je prihajalo do neke napake pri položnici, in če imaš ti 200,000 strank, sigurno ni napaka samo pri eni. AKOS je nazadnje odločil, da je napaka pri operaterju, so vrnili, ampak kolk denarja so obdržali? Misliš, da je v katerem mediju pisalo, da naj vsi pri tušmobilu dobro pogledajo položnice? Ne, samo par jih je jokalo po forumih, kaj pa bi drugega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Jimp ::

Tudi nam se je to zgodilo in smo podali prijavo pristojnim inštitucijam.
Erik39, sem ti poslal zasebno sporočilo.

UganiKdo ::

Kaj pa misliš, da se zgodi ko AKOS odloči, da mora telemach vrnit teh 5 evrov?


Vprašaj se kaj se zgodi, če AKOS ugotovi, da Tlemeach sistemsko ponareja prometne podatke in podtika SMSje ljudem?

To se dogaja, dnevno.

niti približno to ni tako pogosto, kot so forumske pravljice.

in če imaš ti 200,000 strank, sigurno ni napaka samo pri eni.

žal nimam tako dobre kristalne krogle kot ti, da bi lahko to presodil.

AKOS je nazadnje odločil, da je napaka pri operaterju

Če bi prebral temo bi videl, da tukaj ni več govora o napakah ampak o naklepnih hudih kaznivih dejanjih.

Ne, samo par jih je jokalo po forumih, kaj pa bi drugega...

Očitno niso samo jokali po forumih, ampak se je nekdo pritožil. In očitno tudi dobil denar nazaj. Za razliko od tistih, ki so samo jokali po forumih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

tjasa10101 ::

Isto se je naredilo meni, TM valda nič ne morejo, lahko le blokirajo vse komercialne številke, za reklamacijo se pa sam meni z NTH Media... Sem pa 3 dni prej prejela sumljivo sporočilo - geslo - od TM za aktivacijo telefonske številke na neki spletni strani... Še kdo?

Utk ::

Vprašaj se kaj se zgodi, če AKOS ugotovi, da Tlemeach sistemsko ponareja prometne podatke in podtika SMSje ljudem?

Nič se ne zgodi, AKOS se ne spušča tako podrobno v to. Telemach prizna, da je prišlo do napake. V najslabšem primeru telemach namoči tistega providerja in reče, da je pošiljal smse brez soglasja uporabnikov. V tem primeru provider drug dan odpre novo firmo in fura posel dalje.

Če bi prebral temo bi videl, da tukaj ni več govora o napakah ampak o naklepnih hudih kaznivih dejanjih.

Če si ti to ponavlja leta in leta, so težko samo napake, ampak nekdo mora to začet preganjat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Jimp ::

tjasa10101 je izjavil:

... Sem pa 3 dni prej prejela sumljivo sporočilo - geslo - od TM za aktivacijo telefonske številke na neki spletni strani... Še kdo?


Ja, isto.

UganiKdo ::

Utk je izjavil:

Vprašaj se kaj se zgodi, če AKOS ugotovi, da Tlemeach sistemsko ponareja prometne podatke in podtika SMSje ljudem?

Nič se ne zgodi, AKOS se ne spušča tako podrobno v to. Telemach prizna, da je prišlo do napake. V najslabšem primeru telemach namoči tistega providerja in reče, da je pošiljal smse brez soglasja uporabnikov. V tem primeru provider drug dan odpre novo firmo in fura posel dalje.

Če bi prebral temo bi videl, da tukaj ni več govora o napakah ampak o naklepnih hudih kaznivih dejanjih.

Če si ti to ponavlja leta in leta, so težko samo napake, ampak nekdo mora to začet preganjat...


Torej če prav razumem, ne samo da znotraj operaterjev delujejo kriminalne združbe s par 100 udeleženci. V bistvu je še AKOS zraven, pa policija, tožilstvo in cel sodni aparat? In medijo o tem molčijo in edina sveta resnica, ki je na voljo so posamezni fanatiki na forumu? In to zato, da skubijo naključne uporabnike za 10EUR na mesec?

sure...

tjasa10101 ::

Banda -_- sem brskala malo in vidim, da to za TM ni nič novega. Izgleda da bo treba menjava operaterja in telefonske.

Utk ::

Torej če prav razumem, ne samo da znotraj operaterjev delujejo kriminalne združbe s par 100 udeleženci. V bistvu je še AKOS zraven, pa policija, tožilstvo in cel sodni aparat? In medijo o tem molčijo in edina sveta resnica, ki je na voljo so posamezni fanatiki na forumu? In to zato, da skubijo naključne uporabnike za 10EUR na mesec?

To si ti napletel, ne jaz. AKOS-a to ne zanima. Če operater ugodi reklamaciji, je stvar za njih zaključena. Ne bojo se spuščali v tehnične podrobnosti. AKOS se niti ne bo spuščal v to, če operater prizna reklamacijo, šele če ji ne, ali pa ne v roku, šele potem se vmeša. Ni pa nihče tako neumen, da bo spustil v bajto AKOS, če ve, da nima stvari porihtanih.

UganiKdo ::

AKOSA ne zanima, če operater na skrivaj posega v prometne podatke, ki jih je dolžan zakonsko zbirat in se uprabljajo med drugim tudi v sodnih postopkih?

Nov dan, nova neumnost.

Utk ::

UganiKdo je izjavil:

AKOSA ne zanima, če operater na skrivaj posega v prometne podatke, ki jih je dolžan zakonsko zbirat in se uprabljajo med drugim tudi v sodnih postopkih?

Nov dan, nova neumnost.

Kako bo pa AKOS ugotovil, da kaj ne štima s prometnimi podatki? Kaj misliš, da grejo zarad vsake reklemacije pregledat vse loge od vseh oddajnikov? In da, jaz sem tudi imel enkrat na računu od simobila eno postavko, ki je ne bi smel, simobil je priznal, da je napaka, pa kaj misliš, da je zato AKOS premetal vse loge simobila?

Hate to break it to you, ampak VSI ti podatki imajo not tudi napake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

UganiKdo ::

Hmm, a ti beres o cem je govora? Eric tocno to trdi, da znotraj telemacha deluje kriminalna zdruzba ki ponareja prometne podatke.
««
3 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
574472581 (325) predi
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632167132 (23340) neosonic
»

sms prevara 6655

Oddelek: Mobilne tehnologije
163629 (2544) klinker
»

SMS spam +386 70 387 970

Oddelek: Loža
318433 (6954) gusto

Več podobnih tem