» »

KRAJA: Sumljivi plačljivi sms klub brez potrditve uporabnika?!

KRAJA: Sumljivi plačljivi sms klub brez potrditve uporabnika?!

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 14
»»

Erik39 ::

Danes sem zapored prejel 3 SMS sporočila (vsa tri v isti sekundi) iz številke 3838. Nikjer nisem kadarkoli vpisal svoje telefonske številke ali odgovarjal na SMS sporočila iz te številke, saj je splošno znano da gre za zavajanje uporabnikov da bi se včlanili v plačljive SMS klube. Vendar tukaj ne gre za zavajanje v tem primeru, tukaj gre za čisto krajo!



Kličem gor na Telemach prvič, vprašam svetovalko ali sem včlanjen na kakšno plačjivo komercialno številko. Pravi da ja. Ko vprašam kako je to mogoče, glede na to da nisem nikoli nič pošiljal, ne ve odgovora. Odjaviva se iz sms kluba in blokirava vse komercialne številke. Čez 10 minut pokličem drugič, dobim drugo svetovalko, kjer gospa trdi (po 2 minutni vmesni pavzi na liniji, da se pozanima), da sem 23 sekund za prvim SMS-jem poslal sms na 3838 z besedo "DA", kar je seveda čista laž. V njenih besedah je zaznati nesigurnost, kot da laže. Pogovor imam posnet.


Povem da lahko pošljem posnetek zaslona, vendar gospa trdi da se sms lahko izbrisal. Kako bi lahko dokazal da danes iz telefona nisem poslal nobenega sms-ja iz katerekoli številke? (še več: že več kot en teden nisem poslal nobenega sms-ja komerkoli). Ali obstaja kakšna aplikacija nedavno poslanih sms-jev ali kaj takega?

Primer kot zgleda ni edini:

DIMOCO 6655 nategovanje in kako si manejo roke operaterji
https://publishwall.si/teal/post/105913...

https://www.slovenskenovice.si/novice/b...

Kaj se da storiti (poleg Tržnega inšpektorata in zveze potrošnikov Slovenije)? Ali ima kdo podobno izkušnjo?
.

shadeX ::

Kaj se da storiti


Operaterja zamenjaš.

Utk ::

Nič novega za telesmeh.

Wrop ::

Če si SMS res poslal, bi to oni morali videti, čeprav, bi ga ti izbrisal iz telefona.

Erik39 ::

Wrop je izjavil:

Če si SMS res poslal, bi to oni morali videti, čeprav, bi ga ti izbrisal iz telefona.


SMS-ja nisem poslal. Ženska gor na Telemachu na imformacijah trdi da sem ga. Kako lahko dokažem da ga nisem pošlal (sigurno je nek način)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

bluefish ::

Zahtevaš mesečni izpis prometa (klici, SMS-i, podatki,...).

Erik39 ::

Ko sem prvič klical sem se najprej pogovarjal ze no drugo gospo in nato me je prevezala še na tehnično pomoč in obema sem omenil da nisem ničesar pošiljal, odgovarjal na sms-je ali vpisoval številke kamorkoli. Gospod na tehnični pomoči je rekel "da ga oni (sms klubi) mal sračkajo in nategujejo ljudi". Zakaj je šele tretja gospa "nenadoma se spomnila" da sem kao poslal sms z besedo "DA" na 3838. In to se je spomnila po 2-3 minutni pavzi na liniji "da preveri". . Zakaj tega nista omenila prve dva? Prve dva sta rekla da ne vesta kako je to mogoče. Tukaj nekaj smrdi..

bluefish je izjavil:

Zahtevaš mesečni izpis prometa (klici, SMS-i, podatki,...).


Nevem kaj mi to pomaga, glede na to da sumim da je vpleten tudi operater? Gospa trdi da sem poslal sms danes ob 12:06:50. Kar je čista in popolna laž.

Tudi ni možno da bi sms poslal kdo drug iz mojega telefona, ker je telefon bil ob meni v žepu, v sobi pa nikogar razen mene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

Erik39 ::

A obstaja kakšna tehnična verjanta da dokažem da nisem poslal nobenega sms-ja danes?

Wrop ::

Zakaj bi to operater delal ne vem. Praktično nima nič od tega. Ima klic nezadovoljne stranke, njegovim zaposlenim gre več 10 minut za ukvarjanja s stranko, vplete se še kakšna tržna inšpekcija, pa še stranko izgubi, ponavadi pa še vse družinske člane. Za par € na mesec lahko izgubi več 10 €/mesec.

Pri sebi mogoče lahko (nisem preverjal) uporabiš kaj iz te strani, če imaš android telefon.

Še vedno pa lahko zaprosiš operaterja za poslane in prejete SMS podatke.

Erik39 ::

Wrop je izjavil:

Zakaj bi to operater delal ne vem. Praktično nima nič od tega. Ima klic nezadovoljne stranke, njegovim zaposlenim gre več 10 minut za ukvarjanja s stranko, vplete se še kakšna tržna inšpekcija, pa še stranko izgubi, ponavadi pa še vse družinske člane. Za par EUR na mesec lahko izgubi več 10 EUR/mesec.

Pri sebi mogoče lahko (nisem preverjal) uporabiš kaj iz te strani, če imaš android telefon.

Še vedno pa lahko zaprosiš operaterja za poslane in prejete SMS podatke.


Ne vem, tudi mene je presenetilo in nisem mogel verjeti..Lahko da je kaj takšnega na kar namiguje prvi komentar po članku spodaj..drugač pa hvala za link, bom pogledal.

https://publishwall.si/teal/post/105913...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

misek ::

Lahko je SMS poslala kakšna aplikacija?

Nazz ::

Erik39 je izjavil:

A obstaja kakšna tehnična verjanta da dokažem da nisem poslal nobenega sms-ja danes?

Na Moj Telemach imaš pod mobilno in potem pod zgodovino porabe izpis vseh klicev in sms-ov.

Erik39 ::

Nimam nobene sms aplikacije razn stock.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

misek ::

Nazz je izjavil:

Na Moj Telemach imaš pod mobilno in potem pod zgodovino porabe izpis vseh klicev in sms-ov.
In od kje se tam pojavijo podatki? Iz baze ponudnika. Gospa na help desku vidi enake podatke.

Erik39 je izjavil:

Nimam nobene sms aplikacije razn stock.
Saj ne rabi biti samostojna SMS splikacija. Ampak zlonamerna aplikacija, ki zna pošiljati tudi SMS.

Erik39 ::

misek je izjavil:

Nazz je izjavil:

Na Moj Telemach imaš pod mobilno in potem pod zgodovino porabe izpis vseh klicev in sms-ov.
In od kje se tam pojavijo podatki? Iz baze ponudnika. Gospa na help desku vidi enake podatke.

Erik39 je izjavil:

Nimam nobene sms aplikacije razn stock.
Saj ne rabi biti samostojna SMS splikacija. Ampak zlonamerna aplikacija, ki zna pošiljati tudi SMS.


Ni nemogoče, amapak če bi blo to zakaj se pol to ni pojavilo prej? Baze aplikacij nisem spreminjal že skoraj eno leto.

Še to: ko sem gospe na Telemachu rekel, če je možno da je za to kriva kakšna aplikacija, je rekla da ni mogoče. Čudn ampak tk je rekla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

IL_DIAVOLO ::

Eden laze in dvomim, da je to telemach, s katerim nisem imel v 5 letih niti ene težave.

Niso oni krivi, da obiskuješ scam strani. Gor imaš neki malware.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

shadeX ::

Res verjamem v kredibilnost produkta oz storitve ce ga ti priporocas ja.

Erik39 ::

Eden laže, jaz ne, kar bom tudi dokazal. Ne obiskujem scam strani. Malware pa ni gor, je redno pregledano. Sploh pa imaš v prvem linku dva zelo podobna primera, kjer so jim zaračunali in jih prijavili v sms kljub, čeprav se sama nikoli nista prijavila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

TadejPer ::

Mogoče pa je nekdo s tvoje številke res poslal SMS. Naj razložim:
Večina operaterjev ima spletni portal v katerem lahko vidiš porabo mobilnih podatkov, klicev, sms-ev, izdani računi in podobno (npr. T-2 horizont, moj telekom...) Nekateri pa imajo tudi možnost poslati SMS na bilokatero številko prek tega spletnega vmesnika. Prejemnik vidi takšno sporočilo, kot če bi ga nekdo poslal s telefona. Lahko so ti vdrli v spletni portal?

Erik39 ::

Kateri? MojTelekom? Ga nikoli nisem uporabljal (ne pošlje mi sms kode za registracijo).

IL_DIAVOLO ::

Erik39 je izjavil:

Eden laže, jaz ne, kar bom tudi dokazal. Ne obiskujem scam strani. Malware pa ni gor, je redno pregledano. Sploh pa imaš v prvem linku dva zelo podobna primera, kjer so jim zaračunali in jih prijavili v sms kljub, čeprav se sama nikoli nista prijavila.


Potem si nekje pač pustil svojo telefonsko...nagradna igra, igre na sreco etc.

Krivda je na tvoji strani. Plačaj, predvsem pa ne dela kaznivih stvari. Dokazal bos edino to, da te bo operater se tozil, ker snemas pogovore brez opozorila.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Erik39 ::

Kako točno se pride do "Samsung Text Message Logs"?

https://www.magnetforensics.com/blog/an...

Diavolo: Kot je bilo pojasnjeno že v prvem postu: Številke nisem pustil na nobeni nagradni igri ali igri na srečo, ker mi je ta scam z plačljivimi sms klubi znan že od nekdaj. Krivda ni na mogi strani, ker ni moje dejanje krivo da so mi zaračunali.

Tudi sicer če bi kdo drug vpisal mojo številko v kakšno nagradno igro, moram jaz potrditi vztop v sms kljub z besedo "DA" na 3838, česar nisem storil. Sedaj iščem način da dokažem da tega nisem storil.

Erik39 ::

"The absolute path to the sms database is: /data/data/com.android.providers/telephony/databases/mmssms.db This path can not be accessed unless the device is rooted and the application requests superuser permission."

A je kkšna vrjanta da pogledaš text message logs brez da bi mel rootan telefon?

c3p0 ::

Očitno ne. Zahtevaj izpisek od operaterja.

Erik39 ::

To piše na spletni strani, sm nevem če če velja za Android 7.0. (loh da je za prejšnjo verzijo).

Celoten path nej bi bil:

/data/data/com.sec.android.provider.logsprovider/databases/logs.db

Jst sm najdu mapo com.sec.android.provider.logsprovider, sam notr je sam mapa "files" in še ta je prazna.

Horas ::

glede na to d je omenjen nek fitnes program. ko si ga nalođu si vtipkal številko in dal programu dovoljenje. to je to
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

BorutK-73 ::

sms prevara 6655

To je moj fotr dobu isto, pa ima navadni flip phone.
Nisem nič pošiljal STOP sporočil.

Zgodovina sprememb…

Wrop ::

Pojdi na mojtelemach in poglej zgodovino odhodnih sporočil pod mobilni zavihek. Če imaš tam zabeleženo, da si res kaj poslal na tisto številko, se bo videlo. Sporoči rezultat.

Utk ::

Jaz sem pred davnimi časi delal neko aplikacijo za smse. Ki ni bila scam, da ne bo pomote. In stvar je delovala tako, da si lahko poslal sms na katerokoli številko in ga zaračunal. Šele ko se bi ti pritožil, bi šli gledat loge, ali se je tist s tem strinjal itd. Loge se da ponaredit. Operater pa vprašanje, če vidi vsebine poslanih smsov. Tako da gonite svoje do konca, čist lahko je navadna goljufija. Lahko da je zdaj drugače, in lahko da operater nima nič s tem, ampak prav aktivno preprečuje pa tudi ne.

Erik39 ::

Horas je izjavil:

glede na to d je omenjen nek fitnes program. ko si ga nalođu si vtipkal številko in dal programu dovoljenje. to je to


Horas: Nimam nobenega fitnes programa sploh naloženega, še manj da bi vpisoval svojo številko vanj.

BorutK-73: Zna biti da so te prijavili v sms klub, brez da bi ti pošiljal kakšno potrditev "DA" prek smsja. Jst sm bil baje včlanjen in "sms klub" in to so me kar sami samovoljno včlanili. Tako da če ne pošlješ "STOP" zna biti da se ti vsak teden/mesec odšteje 2,49 € ali kolikorkoli pač že..

Wrop:Ne morem se logirati na mojtelemach, ker imam predplačniško številko, kodo za registracijo na mojTelemach portal, pa mi na SMS ne pošlje.

Utk je izjavil:

Jaz sem pred davnimi časi delal neko aplikacijo za smse. Ki ni bila scam, da ne bo pomote. In stvar je delovala tako, da si lahko poslal sms na katerokoli številko in ga zaračunal. Šele ko se bi ti pritožil, bi šli gledat loge, ali se je tist s tem strinjal itd. Loge se da ponaredit. Operater pa vprašanje, če vidi vsebine poslanih smsov. Tako da gonite svoje do konca, čist lahko je navadna goljufija. Lahko da je zdaj drugače, in lahko da operater nima nič s tem, ampak prav aktivno preprečuje pa tudi ne.


Jst bi šel celo še naprej v razmišljanju: ne samo da operaterji tega ne preprečujejo, verjetno imajo še celo sami določen delež od tega zraven po kakšni pogodbi z temi Nth nateguni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

IL_DIAVOLO ::

My fault? Absolutely not.

Conspiracy theory? I am all ears.

misek ::

Erik39 je izjavil:

Jst bi šel celo še naprej v razmišljanju: ne samo da operaterji tega ne preprečujejo, verjetno imajo še celo sami določen delež od tega zraven po kakšni pogodbi z temi Nth nateguni.
Če se prav spomnim imaš za take SMS klube in podobne zadeve pogodbo z operaterjem. In seveda tisti operater s tem služi. Če operaterji ne bi imeli ničesar s temi zadevami bi omogočili enostavno prepoved včlanitve v klube - en gumbek na spletnem vmesniku, tako kot prepoveš mednarodne klice recimo. Ampak seveda jim to ni v interesu.

Erik39 ::

Primer je podoben kot ga je imel uporabnik BorutK-73 in kar je opisano v temi:
sms prevara 6655

Čisti nateg.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

mailer ::

Povežite se med sabo in pojdite v skupinsko tožbo. Posameznikov jih ni strah, ko se tega nabere za par 10 ljudi se pa to pozna tudi pri odpovedih naročnin. Očitno se bo tole fino razpaslo. Ta sms klub ima tudi naslov nekje.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Erik39 ::

Kaj se obrniti za take zadeve?

Tržni inšpektorat?
Akos?
Zveza potrošnikov Slovenije?
Urad za varstvo potrošnikov Slovenije?

Morda Slovenska oglaševalna zbornica?

https://web.archive.org/web/20100613235...

KAM je pravi naslov? Al kar vse našteto?

https://siol.net/digisvet/nasveti/slove...

Diavolo ti ki si tako pameten da ti kar škodi: zakaj nimajo operaterji apriori blokiranih komercialnih številk in jih potencialno odblokirajo če bi uporabnik to želel, ne pa obratno? ..

Kot vidiš je takih primerov kot je moj še kar nekaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

Erik39 ::

Ali se je še komu zgodilo kaj podobnega?

Javite se v temo ali na zs, razmišljam da se združimo in zainteresirani gremo v skupinsko tožbo.

mailer ::

Najprej se pozanimajte na varstvo potrošnikov, naslednja stopnja je AKOS.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Erik39 ::

Mailer: hvala, imam plan, nestrpno čakam ponedeljek. Žal za vikend ne delajo.

Ostali: je imel še kdo takšno izkušnjo?

UganiKdo ::

Zadevo lahko prijaviš na TIRS in AKOS.

Zahtevaj izpis vseh klicev in SMS in boš videl ali je bilo sporočilo res poslano, potem nadaljuj od tam. Če sporočila ni, potem imaš jasno osnovo za reklamacijo. Če sporočilo je, pa začni najprej pri sebi preverjat ali je možno da imaš kako aplikacijo, ali pa da se je sosed igral s telefonom.

Situacija v kateri bi operater posegal v prometne podatke in podtikal neposlane SMS je izjemno za lase privlečena. Tukaj govorimo o kriminalni združbi in resni kaznivih dejanjih. To ne more naredit ena teta na tehnični pomoči v 2-3 minutah, kot opisuješ.

darkolord ::

Z SMS klubi imam veliko izkušenj.

Pri operaterju vloži reklamacijo, to je najbolj efektivno.

Skupinske tožbe pri nas ne obstajajo, poleg tega bi v najboljšem primeru dobil nazaj znesek obračunanih premijskih SMS-ov. Dodatna težava je to, da je to izgleda nemška ali avstrijska firma, tako da je tudi pristojnost raznih inšpekcij tukaj vprašljiva.

Kot je UganiKdo napisal, se je pa res najbolje prej prepričati, da nisi bil "ti" tisti, ki je SMS poslal. Sem videl na stotine reklamacij, ko so se v SMS klube npr. prijavili otroci, staršem so se pa gladko zlagali. Starši pa v luft, ker "naš pa že ni tak" ...

hojnikb ::

Zamenjaj simko v en drug telefon, da izkjucis kaksen malware app
#brezpodpisa

Erik39 ::

UganiKdo je izjavil:

Zadevo lahko prijaviš na TIRS in AKOS.

Zahtevaj izpis vseh klicev in SMS in boš videl ali je bilo sporočilo res poslano, potem nadaljuj od tam. Če sporočila ni, potem imaš jasno osnovo za reklamacijo. Če sporočilo je, pa začni najprej pri sebi preverjat ali je možno da imaš kako aplikacijo, ali pa da se je sosed igral s telefonom.

Situacija v kateri bi operater posegal v prometne podatke in podtikal neposlane SMS je izjemno za lase privlečena. Tukaj govorimo o kriminalni združbi in resni kaznivih dejanjih. To ne more naredit ena teta na tehnični pomoči v 2-3 minutah, kot opisuješ.


Dostop do portala MojTelemach mi je uslužbenka obljubila do ponedeljka (trenutno jim ne dela pošiljanje kode za registracijo).

Alikacije so že skor eno leto iste. Oziroma veliko več kot to, če ne upoštevamo aplikacije M365 Dashboard, ki sploh nima možnosti pošiljanja sms-jev. Tako da po logiki, če bi bile aplikacije, potem bi se to zgodilo že prej po vsej verjetnosti. Plus zakaj je prva gospa trdila da ni mogoče da bi bile aplikacije? Dobesedno tako je rekla.

V sobi sem bil sam, telefon je bil na mizi zraven. POdobno kot opisuje uporabnik v tej temi: sms prevara 6655, pridejo smsji eden za drugim. Pri meni so prišli vsi trije v isti sekundi.

Situacija v kateri bi operater posegal v prometne podatke in podtikal neposlane SMS je izjemno za lase privlečena. Tukaj govorimo o kriminalni združbi in resni kaznivih dejanjih. To ne more naredit ena teta na tehnični pomoči v 2-3 minutah, kot opisuješ.


SMS-ja ni bilo poslanega. Prek kašno uro sem še enkrat klical na Telemach (že četrtič danes), ter povprašal ali so bili danes pošiljani kakšni sms-ji, pa je gospa (vsakič je bila druga, oz. enkrat je bil gospod od tega) rekla da to pa ona ne more pogledati, pa čeprav so prej pa lahko pogledal..Pred tem je omenila "da je bilo to poslano z spleta". Dobesedno tako je rekla, ni omenjala nobenega sms-ja. Za lasi ni privlečeno čisto nič, hranim vse dokaze o vsem.

darkolord je izjavil:

Z SMS klubi imam veliko izkušenj.

Pri operaterju vloži reklamacijo, to je najbolj efektivno.

Skupinske tožbe pri nas ne obstajajo, poleg tega bi v najboljšem primeru dobil nazaj znesek obračunanih premijskih SMS-ov. Dodatna težava je to, da je to izgleda nemška ali avstrijska firma, tako da je tudi pristojnost raznih inšpekcij tukaj vprašljiva.

Kot je UganiKdo napisal, se je pa res najbolje prej prepričati, da nisi bil "ti" tisti, ki je SMS poslal. Sem videl na stotine reklamacij, ko so se v SMS klube npr. prijavili otroci, staršem so se pa gladko zlagali. Starši pa v luft, ker "naš pa že ni tak" ...


Po logiki bi ti sodišče moralo povprniti vso nastalo škodo, kar pa ni samo znesek zaračunanih sms-jev, ampak vsaj še ves čas za reševanje pritožb in klice in sestajanje na sodišču. Čas ni zastonj, hitro lahko znesek časa nanese skoraj tisočaka.

Nimam otrok in nemogoče da bi kdo drug stikal po mojem telefonu, imam zaklenjenega z pin kodo in prstnim odtisom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

UganiKdo ::

Po logiki bi ti sodišče moralo povprniti vso nastalo škodo, kar pa ni samo znesek zaračunanih sms-jev, ampak vsaj še ves čas za reševanje pritožb in klice in sestajanje na sodišču. Čas ni zastonj, hitro lahko znesek časa nanese skoraj tisočaka.

sanja svinja kukuruz.

Alikacije so že skor eno leto iste. Oziroma veliko več kot to, če ne upoštevamo aplikacije M365 Dashboard, ki sploh nima možnosti pošiljanja sms-jev. Tako da po logiki, če bi bile aplikacije, potem bi se to zgodilo že prej po vsej verjetnosti. Plus zakaj je prva gospa trdila da ni mogoče da bi bile aplikacije? Dobesedno tako je rekla.


kaj je kdo komu rekel lahko tukaj samo ugibamo.

Ko boš imel dostop preveri ali je bil res poslan SMS. Če ni bil - reklamacija operaterju. Če ti jo zavrnejo imaš pa AKOS in TIRS.

Nimam otrok in nemogoče da bi kdo drug stikal po mojem telefonu, imam zaklenjenega z pin kodo in prstnim odtisom.

med tem ko je popolnoma normalno, da je par 10 ljudi pri operaterju vključenih v kriminalno združbo in posega v prometne podatke zato, da zaračunavajo SMSje po par eur...

Erik39 ::

sanja svinja kukuruz.


Če to na slovenskih sodiščih je ali ni je drugo vprašanje. Jst sm samo napisal da po logiki bi moralo bit. Čas je vreden. Izguba časa je vredna.

kaj je kdo komu rekel lahko tukaj samo ugibamo.

Ko boš imel dostop preveri ali je bil res poslan SMS. Če ni bil - reklamacija operaterju. Če ti jo zavrnejo imaš pa AKOS in TIRS.
ž

Lahko ugibamo, sam pa imam za navedbe gospe dokaze. Bom pogledal ali je bil poslan SMS. Hvala za omembo TIRS-a, za Akos sem imel pa že prej namen. :)

med tem ko je popolnoma normalno, da je par 10 ljudi pri operaterju vključenih v kriminalno združbo in posega v prometne podatke zato, da zaračunavajo SMSje po par eur...


To si rekel ti, jaz tega nisem nikoli trdil. Gospa je rekla da je bil poslan SMS, za kar imam dokaze. Ali se je zlagala ali ne, bomo preverili.

V tej temi uporabnik pri praktično identičnem primeru navaja (https://slo-tech.com/forum/t7715369):

"1.Kako so prišli do moje telefonske številke, ker jo ne dajam kar tako okol(ne nakupujem prek spleta, socialnih omrežij ne uporabljam, imam samo gmail account in uporabniški račun na slotech, ne nakupujem preko spleta in ne sodelujem v raznih nagradnih igrah oz. klikam po reklamah in spam sporočilih...itd)

2.Kako the fuck jim je uspelo v mojem imenu poslati sms z odgovorom DA, da je operaterju to vidno, meni pa nič?"

Vsekakor stvar ni za delat se norca kar zgleda da hočeš počet ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

FireSnake ::

Erik39 je izjavil:

Eden laže, jaz ne, kar bom tudi dokazal. Ne obiskujem scam strani. Malware pa ni gor, je redno pregledano. Sploh pa imaš v prvem linku dva zelo podobna primera, kjer so jim zaračunali in jih prijavili v sms kljub, čeprav se sama nikoli nista prijavila.


Že omenjeno, pa nisi odgovoril: kaj pravi promet na portalu?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Erik39 ::

FireSnake je izjavil:

Erik39 je izjavil:

Eden laže, jaz ne, kar bom tudi dokazal. Ne obiskujem scam strani. Malware pa ni gor, je redno pregledano. Sploh pa imaš v prvem linku dva zelo podobna primera, kjer so jim zaračunali in jih prijavili v sms kljub, čeprav se sama nikoli nista prijavila.


Že omenjeno, pa nisi odgovoril: kaj pravi promet na portalu?


Sem odgovoril, preberi celo temo (dostop do portala ni mogoč trenutno).

Za Uganikdo pa: zakaj nimajo vsi operaterji zrihtano tako kot ima A1 (preberi na dnu strani)? Zakaj določeni operaterji sploh nimajo pogodb z NTH AG d.o.o in DIMOCO in podobnimi..sam tolk..za razmislek.

https://www.slovenskenovice.si/novice/b...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

UganiKdo ::

Zato ker to stane, saj ves 2-3 ure je pac par 1000e... Pa kolikor vem tudi a1 tega vec nima.

Drugace je pa zadeva simple.

Na prvem mestu je neumnost uporabnika.
Na drugem mestu zloraba ponudnika.
Potem pride napaka operaterja.
Sele potem pa pridejo teorije zarote o kriminalnih zdruzbah.

Ce si prvo opcijo eliminiral potem preveri ali si poslal sms ali ne. Ce nisi potem pac reklamiraj racun in nehaj delat dramo.

Utk ::

Ne gre za zaroto operaterja, ampak za njihovo nesposobnost. Nekje imajo neko lukno, da lahko (vsaj za namene tel plačljivih smsov) scamerji fejkajo poslan sms. Kot da bi ti v emailu zamenjal prejemnika in pošiljatelja. V nekatrih logih operater vidi kot da si res ti poslal sms, v tistem pravem, obračunskem za tvojo sim kartico, pa tega najbrž ne bo. Zato niti sami takoj ne vejo ali si res poslal ali ne, ker imajo eni in drugi logi napake in tam na podpori ne bo takoj ugotovila kaj je res in kaj ne. Se pa da razčistit.

jojw ::

Situacija je sledeča.. Določene aplikacije za uporabo "potrebujejo" dostop do telefonskega imenika. O tem je uporabnik obveščen že pred samo inštalacijo aplikacije. Dejstvo je, da določene evil aplikacije, zlorabljajo podatke iz telefonskega imenika, ter jih prodajajo tretjim osebam (podjetjem).

V resnici je dovolj, da evil aplikacijo namesti tvoj prijatelj, znanec, ljubimec, ter aplikaciji dovoli dostop do telefonskega imenika, kjer se nahaja tvoja telefonska številka.. Upam, da ne potrebujem pisati dalje, kaj se zgodi potem..

Sicer pa.. Sam sem že pred leti nastavil blokade incoming klicev / sporočil in me tako lahko kličejo zgolj osebe, ki jih imam shranjene v imeniku. Funkcijo blokado klicev / sporočil ima že vsak telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jojw ()

Utk ::

In kaj ti pomaga ta blokada? Kar se tiče operaterja, je sms sprejet, ni važno če ga telefon takoj izbriše.
««
«
1 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
574473044 (788) predi
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632167167 (23375) neosonic
»

sms prevara 6655

Oddelek: Mobilne tehnologije
163631 (2546) klinker
»

SMS spam +386 70 387 970

Oddelek: Loža
318434 (6955) gusto

Več podobnih tem