» »

KRAJA: Sumljivi plačljivi sms klub brez potrditve uporabnika?!

KRAJA: Sumljivi plačljivi sms klub brez potrditve uporabnika?!

Temo vidijo: vsi
««
6 / 14
»»

kunigunda ::

Lol.Polcija ma pa sploh kle najmanj zraven.
drgac branim vse operaterje ker je povsod enak princip. tud simobil ima (se vedno) podobne pritozbe.
Me res zanima kaj bo na koncu. sporocte ce vam ne bo izpod casti :)

Jimp ::

Kazniva dejanja povezana s krajo identitete in nepooblaščenim vstopom (oz. zlorabo privilegiranega položaja) na škodo stranke (oz. z namenom, da bi se okoristil) obravnava policija.
V kolikor gre za več povezanih oseb, je to že hudodelsko združevanje.

Bomo pa najprej dali priložnost inšpektoratu in počakali na njih.
V vsakem primeru bomo na koncu še podali prijavo na policijo.

Zadeva ne bo ostala neraziskana.

darkolord ::

Meni se sicer zdi to, da bi hudodelska združba kradla identitete in klonirala SIM kartice in imela trojance v jedru omrežja zdi precej malo verjetno. Sicer bi raje sprožili samo billing brez pošiljanja sporočil.

Zadeva sicer smrdi, ampak če je že kdo kaj naredil, je bolj verjetno, da je samo zunanji ponudnik storitev kaj pofejkal. Včasih sem bil v tem poslu in vsaj ko je bil še Tušmobil, so nekatere zadeve glede teh premijskih sporočil bile narejene precej "po rusko". Pa vidim, da še vedno isti ljudje tam delajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Jimp ::

Lahko bi marsikaj še napisal pa mislim, da bi jim s tem samo dal še več idej za izgovore.

Ključno je, da je družba Telemach d.o.o. razposlala verifikacijska sporočila o prenosu telefonskih številk. Takšno sporočilo dobiš samo, če pisno (in podpisano) zahtevaš prenos telefonske številke na drugo sim kartico. Nobeden izmed nas ni zahteval prenosa in zato je potrebno razčistiti ali dejanje sovpada s tistim, ki smo ga videli na prejšnji strani.

Zagotovo gre za zlorabo, ker drugače SMS z "DA" kot potrditev naročila na plačljive SMS-e ne bi bil mogoč.
To potrjuje družba sama s tem, ko trdi, da smo se sami prijavili, ker je tako razvidno iz njihove evidence. Te evidence na telefonu ni in tudi vprašanje, če je na bazni postaji. To bomo še izvedeli kmalu.

Utk ::

Se pravi, da je nekdo začasno prenesel številko na drugo kartico, in potem takoj nazaj, ne? Ali jo pa samo začasno skopiral.
This should be good...ko se razčisti. Kar se ti grejo že 10, 15 let, je zadnji čas da nekdo pristane v zaporu.
Ali je inside job ali so pa totalno nesposobni (no, to itak), v vsakem primeru pa...kriminal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

FrRoSt ::

Utk je izjavil:

Se pravi, da je nekdo začasno prenesel številko na drugo kartico, in potem takoj nazaj, ne? Ali jo pa samo začasno skopiral.
This should be good...ko se razčisti. Kar se ti grejo že 10, 15 let, je zadnji čas da nekdo pristane v zaporu.
Ali je inside job ali so pa totalno nesposobni (no, to itak), v vsakem primeru pa...kriminal.

NE!
Oni ti pošljejo (že) plačljivi sms, ... ali pa kodo, ki iz tvojega telefona/številke odgovori/pošlje da, da se prijavlja na plačljive vsebine; .... se pravi da dovoljenje oz. potrditev.... Potem se pa ZAČNE ;) VESELICA! :))

Je pa fascinantno to, da zadeve ne morejo zrihtati in raziskati, navkljub pritožbam..... 8-) Saj to ni nekaj tako kompliciranega.... Samo komercialno št. bi morali vzeti pod drobnogled... ;) ... in bi izsledili celotno zadevo.... :))

AHA! Na kanček volje sem pozabil.... :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Jimp ()

Big_PaPa ::

Sem dobil reply od teh kekcev....
Reply od njih je sledec!


"Spoštovani ,

najlepše se Vam zahvaljujemo za Vaše povpraševanje.



Po posvetu s pristojnim ponudnikom Vas obveščam, da je le-ta pripravljen, da Vam povrne dobropis nastalih plačil v višini 4.98 EUR, saj storitev očitno ni bila koriščena.

MPSC - Mobile Payments Service Center je specializiran za profesionalni razvoj uporabnikovih vprašanj na temo mobilnih plačilnih ponudb. Kot je že samoumevno Vaši podatki ne bodo posredovani naprej, vendar uporabljeni zgolj z namenom posredovanja dobropisa.



Da lahko poskrbimo za Vaš dobropis, Vas prosimo za posredovanje naslednjih podatkov:

imetnik računa
naslov imetnika računa
ime banke
IBAN
BIC
Upamo, da smo Vam s tem pomagali in smo Vam na razpolago za nadaljnja vprašanja."


Da mi dajo 5 eur nazaj... hocejo moje podatke... zanimivo
In za tiste ki govorijo da 5 eur ni dost... res da ni... ampak 5x50k(userjev na 1x) pa nanese na 250k profita.... tako da tukaj se ni konec tega.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

hator ::

Jaz sem dobil enak mail. Bom videl, če bom dobil nakazano.
Sicer sem nekaj časa razmišljalj če jim posredujem podatke.... sem prišel do zaključka, da jih itak imajo od poštenjakov na ....8-O Gre pa tudi za mednarodno nakazilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hator ()

kunigunda ::

Kaksn mpsc, ze slovnica v mailu je tipicni scam. Od smsov se dobi denar edinole od operaterja, pa se to kot dobropis (vkolikor se on dogovori s ponudnikom za stornacijo)

Utk ::

Kot sem napisal, vrnili bojo tistim, ki se bojo pritožili, ostalim ne, niti se noben AKOS ne bo vtaknil v to, če ne vem kdo ne naredi ne vem kaj. Samo od sebe ne bo prišlo do nobene preiskave ali česa takega, od kod tist potrditveni sms in podobno.

Big_PaPa ::

Se ena stvar me zanima... Glede na to da je telemach posrednik... zakaj ne stornirajo telemachu zakaj hocejo meni osebno? Jaz nimam nic z njimi tud se nisem prijavil na njihovo storitev... niti nisem vedel kdo so dokler nisem bil prijavljen na njihovo storitev. In pol kr na 1x jim morm placat da dobim dnar nazaj? WTF
Delajo bazo userjev katerim ne poslal smsov v prihodnje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Big_PaPa ()

Utk ::

Vrnite jim trr telemacha in sklic na svojo položnico :)

Big_PaPa ::

Meni je to isto kot da placam eno firmo da mi zgradi hiso... po tem nekaj ne stima recimo vrata niso vredu in pol mi ta firma da navodila naj se obrnem na podizvajalca... da mi povrne stroske oz naj uveljavljam reklamacijo pri njih?
Je to sploh zakonito?

Utk ::

Če bi telemach to vrnil, bi priznal, da tudi pri njih nekaj ne štima. Če bi nardili 100 vračil, bi se morda celo res AKOS vtaknil v to. Tako si pa operejo roke. Madžari so zajebali. Pa ja de...

kunigunda ::

Nobenmu operaterju ni vseeno pomoje za zadovoljstvo uporabnikov, drgac tud call centra ne bi imeli. Pac vsako stvar pregledajo in ce pri njih vse stima je to to. Nobenga CSI-ja se ne bojo sli, pa tud ce jih apek poklice. Drgac bi lohk sam se to delali za vsako reklamacijo. Facebook k je res velika firma se tega nima, da cloveka dobis na drugi strani...

Jimp ::

...saj storitev očitno ni bila koriščena...

Seveda ni bila. Niti prijava v njihov sistem z naše strani ni bila izvedena!
Z vračilom denarja potrjujejo, da je šlo za zlorabo. Na kateri točki pa je zaškripalo pa ne povedo.

Zato imamo v središču krajo oz. zloraba osebnih podatkov.
Plačljivi SMS-i so v resnici sekundarnega pomena in seveda bodo denar primorani povrniti vsem. To je najmanjša stvar s katero želijo, da se ukvarjamo.

Ne bomo jim nasedli!
In tokrat se ne bodo rešili zgolj z vračilom ukradenega denarja in opravičilom.

Ne pozabite: Nekdo je domnevno upravljal z našo telefonsko številko in nas prijavil na plačljive SMS-e. Telemach pa gleda vstran.

1. Morali bodo opraviti interni nadzor nad uporabo lastnih storitev (kot je npr. prenos telefonske številke).
2. Morali bodo oškodovancem obrazložiti KAKO je prišlo do verifikacije.

Želimo odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jimp ()

Jimp ::

Big_PaPa je izjavil:

Se ena stvar me zanima... Glede na to da je telemach posrednik... zakaj ne stornirajo telemachu zakaj hocejo meni osebno? Jaz nimam nic z njimi tud se nisem prijavil na njihovo storitev... niti nisem vedel kdo so dokler nisem bil prijavljen na njihovo storitev. In pol kr na 1x jim morm placat da dobim dnar nazaj? WTF
Delajo bazo userjev katerim ne poslal smsov v prihodnje?


Vračilo oz. stornacijo računa mora opraviti družba Telemach d.o.o.

Namesto osebnih podatkov pa jim lahko pošlješ nekaj vprašanj:
- Zakaj obdelujejo tvoje osebne podatke?
- Kje je prijava na storitev bila izvedena?
- Kdo je izvedel prijavo na storitev?
- Kje oz. od koga so pridobili tvoje podatke? (torej pred potrditvijo - kje so dobili prvotno telefonsko številko)
- Naj pošljejo vse relevantne podatke in informacije, ki so vezane na tvojo telefonsko številko.

destroyer2k ::

Jimp je izjavil:

Vračilo oz. stornacijo računa mora opraviti družba Telemach d.o.o.

Namesto osebnih podatkov pa jim lahko pošlješ nekaj vprašanj:
- Zakaj obdelujejo tvoje osebne podatke?
- Kje je prijava na storitev bila izvedena?
- Kdo je izvedel prijavo na storitev?
- Kje oz. od koga so pridobili tvoje podatke? (torej pred potrditvijo - kje so dobili prvotno telefonsko številko)
- Naj pošljejo vse relevantne podatke in informacije, ki so vezane na tvojo telefonsko številko.


Če kupiš nekaj preko spletne trgovine in se odločiš da boš vrnil v roku 14 dni, ali boš težil dostavni službi za vračilo denarja?

Zgodovina sprememb…

Jimp ::

Citirana vprašanja so za 3rd party service providerja. Telemach bo morala odgovoriti na malce drugače zastavljena vprašanja.

Je pa žal tvoje vprašanje postavljeno napačno.
Saj če nekdo drug kupi nekaj iz trgovine z ukradeno kreditno kartico (tvojo) in ti ta trgovina to dostavi (na tvoj naslov), pomeni, da si ti kupil? Nisi.
Šlo je za zlorabo. Zdaj pa je potrebno raziskati in se razjasniti kako je prišlo do tega. Kreditna kartica je namreč doma in številke nisi vpisoval nikamor, ima jo zgolj banka.
No, pred tem pa si še dobil po pošti domov sporočilo, da so ti izdelali novo kartico - da pa ta številka ostane enaka.

In kaj potem?
Potem zahtevaš vse možne izpiske in podaš prijavo.

kunigunda ::

Kaksna pa so ta druga ze zastavljena vprasanja? Odgovore smo ze napisal.

Jimp ::

Npr. kdo je zahteval prenos telefonske številke?
Če imaš odgovor na to vprašanje pa ga kar prosto deli z nami.

UganiKdo ::

Prenos telefonske stevilke?????

Big_PaPa ::

destroyer2k je izjavil:

Jimp je izjavil:

Vračilo oz. stornacijo računa mora opraviti družba Telemach d.o.o.


- Naj pošljejo vse relevantne podatke in informacije, ki so vezane na tvojo telefonsko številko.


Če kupiš nekaj preko spletne trgovine in se odločiš da boš vrnil v roku 14 dni, ali boš težil dostavni službi za vračilo denarja?



So mi dolzni posredovati te podatke?

Jimp ::

Absolutno so dolžni posredovat vse kar se te tiče.
Če si dobil email z mobileinfo.biz, imajo na spletni strani objavljen ToS in GDPR in se javno ter zavestno zavezujejo, da bodo temu sledili.
V nasprotnem primeru nastopi informacijski pooblaščenec. V Sloveniji imajo 20 dni časa, da na zahtevek odgovorijo. Za druge države pa ne vem.

Utk ::

UganiKdo je izjavil:

Prenos telefonske stevilke?????

Poskusi sledit.

fikus_ ::

Malo spremljam temo.

Vprasanja, ki jih je napisal Jimp, so na mestu, pošljite jih lastniku "plačljivega SMS"

"Namesto osebnih podatkov pa jim lahko pošlješ nekaj vprašanj:
- Zakaj obdelujejo tvoje osebne podatke?
- Kje je prijava na storitev bila izvedena?
- Kdo je izvedel prijavo na storitev?
- Kje oz. od koga so pridobili tvoje podatke? (torej pred potrditvijo - kje so dobili prvotno telefonsko številko)
- Naj pošljejo vse relevantne podatke in informacije, ki so vezane na tvojo telefonsko številko."


In vprašanje TM:

"Npr. kdo je zahteval prenos telefonske številke?"

Ta vprašanja pošljite vsi oškodovani, vas nič ne stane.

UganiKdo ::

Utk je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Prenos telefonske stevilke?????

Poskusi sledit.


Poskusam,, pa mi ta del mi jasen zato vprasam, ampak tebo bo prej pobralo kot bos kaj uporabnega napisal.

hator ::

Za včlanitev v SMS klub morajo dobiti povratni SMS "DA". Oni so prenesli SIM(številko)- naredili SIM swap poslali DA in nazaj prenesli SIM(številko).
https://slo-tech.com/forum/t771690/p685...
Upam, da se tisti ko je to naredil zaveda, kaj je naredil. :))
Kot je razvidno, so to počeli od 3:19 zjutraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hator ()

Jimp ::

Super ura. Voda na naš mlin.

FrRoSt ::

hator je izjavil:

Za včlanitev v SMS klub morajo dobiti povratni SMS "DA". Oni so prenesli SIM(številko)- naredili SIM swap poslali DA in nazaj prenesli SIM(številko).
https://slo-tech.com/forum/t771690/p685...
Upam, da se tisti ko je to naredil zaveda, kaj je naredil. :))
Kot je razvidno, so to počeli od 3:19 zjutraj.

:)):)):))

Ker menda TM se tega ni potrebno ZAVEDATI!? 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

UganiKdo ::

hator je izjavil:

Za včlanitev v SMS klub morajo dobiti povratni SMS "DA". Oni so prenesli SIM(številko)- naredili SIM swap poslali DA in nazaj prenesli SIM(številko).
https://slo-tech.com/forum/t771690/p685...
Upam, da se tisti ko je to naredil zaveda, kaj je naredil. :))
Kot je razvidno, so to počeli od 3:19 zjutraj.


In seveda zbridal vse loge in ponaredili prometne podatke, da se to nikjer ne vidi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Utk ::

Seveda se vidi, samo zakaj bi kar tako telemach to priznal, da jim nekdo simke ponareja?
Lažje je vrnit denar in rečt, da je prišlo do pomote. Ja kakšne, je prišel nazaj DA ali ne, in kako da ne, če je, in zakaj ni, če je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

MrStein ::

Big_PaPa je izjavil:


Da lahko poskrbimo za Vaš dobropis, Vas prosimo za posredovanje naslednjih podatkov:

imetnik računa
naslov imetnika računa
ime banke
IBAN
BIC
Upamo, da smo Vam s tem pomagali in smo Vam na razpolago za nadaljnja vprašanja."


Da mi dajo 5 eur nazaj... hocejo moje podatke... zanimivo

Ti podatki so potrebni za nakazilo.
Je pa zanimivo, da rečejo "dobropis" namesto "povrnitev". Mogoče, ker so tujci in ne znajo prav slovensko...

Big_PaPa je izjavil:

Meni je to isto kot da placam eno firmo da mi zgradi hiso... po tem nekaj ne stima recimo vrata niso vredu in pol mi ta firma da navodila naj se obrnem na podizvajalca... da mi povrne stroske oz naj uveljavljam reklamacijo pri njih?
Je to sploh zakonito?

To moraš vprašati nekoga, ki se pozna (resno, ne pa po forumsko) na relevantne zakone. Kot rečeno: ZPS, UVP...

(ali pa odvetnika, samo tisti ponavadi niso zastonj)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Jimp ::

No, pogodbo imaš z družbo Telemach. Račune plačuješ njim.
Telemach torej mora stornirati tvoj račun in narediti novega. Razliko pa nakazati nazaj.

Vsaj logično bi bilo, da refundacijo opravi tisti subjekt, ki ti je denar pobral. Se vam ne zdi?
Verjetno bi računovodja znal bolje razložiti kako se to sploh računovodsko izide, da ti denar pobere slovenska družba, "dobropis" pa uredi neka tuja firma.

Whois podatki domene od 3rd party firme so skriti. Zakaj bi skrivali, če so vsi "podatki" o firmi že itak javni?

darkolord ::

Telemach torej mora stornirati tvoj račun in narediti novega. Razliko pa nakazati nazaj.
Storno bi naredili, če bi račun zavrnil v celoti.

MadMen ::

Jimp je izjavil:

No, pogodbo imaš z družbo Telemach. Račune plačuješ njim.
Telemach torej mora stornirati tvoj račun in narediti novega. Razliko pa nakazati nazaj.

Vsaj logično bi bilo, da refundacijo opravi tisti subjekt, ki ti je denar pobral. Se vam ne zdi?
Verjetno bi računovodja znal bolje razložiti kako se to sploh računovodsko izide, da ti denar pobere slovenska družba, "dobropis" pa uredi neka tuja firma.

Whois podatki domene od 3rd party firme so skriti. Zakaj bi skrivali, če so vsi "podatki" o firmi že itak javni?

Če kupiš nekaj preko spletne štacune po imenu Amazon in izdelek kasneje vrneš, kdo ti vrne denar, banka ali Amazon?

Še popravek: Seveda pa če se dokaže da je prišlo do zlorabe, potem je prav da Telemach vrača denar sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MadMen ()

Jimp ::

Je zgolj stvar interpretacije. Nekateri oškodovanci so že dobili neposredno povračilo.
Vir #1 in Vir #2 in verjetno je dobil še kdo.

Mislim, da v kolikor bi se Telemach uporabil kot plačilno sredstvo, potem bi držalo, da odgovornost za sprejemanje in reševanje reklamacij prevzame 3rd party ponudnik.
Tu ni odnosa kupec - prodajalec. Gre se za nedovoljeno in nepooblaščeno uporabo telefonske številke. Ni prišlo samo do kraje denarja, ampak, kot kaže, tudi do kraje in zlorabe osebnih podatkov.

Oškodovanec ni sklenil pogodbe in niti se ni strinjal s pogoji uporabe 3rd party storitev. Ni poslal potrditvenega SMS-a ali pa avtoriziral plačila na kakršenkoli drug način.

No, konec koncev je vračilo denarja v tem trenutku sekundarnega pomena.
Dajmo si pomagat, da nam fokus ne uide drugam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jimp ()

kunigunda ::

Jimp je izjavil:

Npr. kdo je zahteval prenos telefonske številke?
Če imaš odgovor na to vprašanje pa ga kar prosto deli z nami.

Ne razumem, kaj ima prenos stevilke s tem.

UganiKdo ::

ne sprašuj, ker te bodo razni pametnjakoviči Utk tipa nahrulili, da nisi sposoben sledit temi.

V grobem trenutna teorija zarote, ki so jo naklepali glede te zadeve vključuje to, da operater tvojo številko za par sekund prenese na drugo SIM kartico, pošlje potrditev na plačljivo vsebino in potem prenese številko nazaj. Vse to se zgodi brez tvoje vednosti in zapis o tem ne obstaja v nobenem logu.

MrStein ::

Seveda obstaja zapis. Aja, govorim z enim od zanikalcev...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

UganiKdo ::

MrStein je izjavil:

Seveda obstaja zapis. Aja, govorim z enim od zanikalcev...


Se opravičujem. Obstaja zapis, ampak je v celotno zgodbo vključen tudi AKOS in TIRS tako, da niti logov ne rabijo brisat.

Seveda pa vse temelji na verovanju in ne na dejstvih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

kunigunda ::

UganiKdo je izjavil:

ne sprašuj, ker te bodo razni pametnjakoviči Utk tipa nahrulili, da nisi sposoben sledit temi.

V grobem trenutna teorija zarote, ki so jo naklepali glede te zadeve vključuje to, da operater tvojo številko za par sekund prenese na drugo SIM kartico, pošlje potrditev na plačljivo vsebino in potem prenese številko nazaj. Vse to se zgodi brez tvoje vednosti in zapis o tem ne obstaja v nobenem logu.

Ne razumem zakaj bi operater (ce bi to hotel delati) rabil karkoli prenasati. Poslje sms, prijavi, poslje sms, zaracuna. Simple as that.
No za vse tiste, ki verjamejo v okroglo zemljo, operaterji tega ne delajo niti zaposleni znotraj tega, ker je nemogoce ponarediti log-e povsod.
Glede na to (kot pravi Erik), da je dobil tudi na nepametni telefon tak sms, pomeni da telefon tudi ne dela sam od sebe to.
Se pravi, edini ki to lahko naredi je provider. Ker so te veliki (nth dimocco) ze dolgo na sceni, pomeni da bi ze zdavnaj bili blokirani ce bi sami to delali.
Poleg tega so ti providerji zopet samo posredniki, saj imajo za seboj dejanske firme, ki kaj takega lahko naredijo.
V vsakem primeru operater nima s temi zlorabi vec kot to, da se bo z njimi pogovoril, oni se bojo s svojimi (in jih verjetno tudi blokirali), preko medsebojne komunikacije pa
odobrili dobropise. Operater se ne rabi opravicevati (zgolj zaradi dobrih odnosov lahko to naredi), se manj pa razlagati kako je do tega prislo (konc koncev uporabnik verjetno niti razumel ne bi).
APEK in druge institucije lahko tu posredujejo zgolj, da bo operater hitreje reseval te scame.

hator ::

Še enkrat objavljav video. Se ga splača pogledat za lažje razumevanje.

Jaz sem dobil npr. ob 3 h zjutraj SMS od Telemacha za prenos številke. ;((

Jimp ::

Če nista oškodovanca in nista pripravljena pri zadevi pomagati, bi vaju spoštljivo prosil, da ne smetita teme.

Kot omenjeno že večkrat. Dejstvo je, da smo vsi oškodovanci nekaj dni pred prijavo v SMS klub prejeli SMS sporočilo za prenos telefonske številke.
Nič od tega nismo zahtevali. Ne prenosa številke in ne prijav v SMS klub. To je potencialno storil nekdo, ki ima dostop do naših številk oz. si jih lahko začasno prenese nase in izvede prijavo ter zlorabi osebne podatke na 100 in 1 način.

To je potrebno razjasniti. Kako je do tega prišlo.
Ko bo to razjasnjeno, potem gremo naprej.

kunigunda ::

Kaksno je ta sporocilo o prenosu stevilke ? Lahko prilepis tekst ?

Jimp ::

kunigunda je izjavil:

Kaksno je ta sporocilo o prenosu stevilke ? Lahko prilepis tekst ?


Vase geslo za identifikacijo telefonske stevilke je ABCDEF. Za nadaljevanje postopka vnesite geslo v spletni obrazec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jimp ()

kunigunda ::

Meni to ne zgleda sporocilo o prenosu stevilke, ampak verjetno, da preko weba nekam prides, in ti poslje kodo za login.
Prenos stevilke je ponavadi opremljen z datumom, kdaj bo stevilka prenesena ipd (ker ni takoj)

UganiKdo ::

hmmm, do sedaj sem 2x prenašal številko in še nikoli nisem takega SMS dobil. Niti ne razumem kako je to povezano s prenosm SIM. Da ne bomo sedaj ugotovili, da ste kam sami vpisovali podatke? tole mi bolj deluje SMS, ki ga dobiš ko se na spletu nekam prijaviš in vneseš telefonsko, potem pa ti pošljejo geslo s katerim verificiraš, da je to res tvoja številka. In s tem se povsem legitimno tudi včlaniš v XY klub, saj si potrdil to s tem ko si vpisal kodo, ki si jo dobil na SMS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Utk ::

UganiKdo je izjavil:

ne sprašuj, ker te bodo razni pametnjakoviči Utk tipa nahrulili, da nisi sposoben sledit temi.

V grobem trenutna teorija zarote, ki so jo naklepali glede te zadeve vključuje to, da operater tvojo številko za par sekund prenese na drugo SIM kartico, pošlje potrditev na plačljivo vsebino in potem prenese številko nazaj. Vse to se zgodi brez tvoje vednosti in zapis o tem ne obstaja v nobenem logu.

Če ne razumeš, bodi raje tiho. Zakaj bi operater prenašal številko? Nekdo drug je, verjetno zaposlen pri operaterju, ki pozna varnostno luknjo. Zapisi seveda obstajajo, samo telemach ne loči tega od pravih smsov. Bi pa bilo zanimivo pojasnilo kako je lahko prišlo do pomote, oz. zakaj vračajo denar. Če so poslali sms, ni razloga, da jim vrnejo. Če niso poslalo smsa, ni bilo razloga da zaračunajo. Moraš bit epski butelj, da ne vidiš, da je tu nekdo zelo malomaren, milo rečeno.

hator ::

kunigunda je izjavil:

Meni to ne zgleda sporocilo o prenosu stevilke, ampak verjetno, da preko weba nekam prides, in ti poslje kodo za login.
Prenos stevilke je ponavadi opremljen z datumom, kdaj bo stevilka prenesena ipd (ker ni takoj)

Zakaj je pošiljatelj tega SMS Telemach?
««
6 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
577484711 (2155) Robert73
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632168754 (24962) neosonic
»

sms prevara 6655

Oddelek: Mobilne tehnologije
163679 (2594) klinker
»

SMS spam +386 70 387 970

Oddelek: Loža
318509 (7030) gusto

Več podobnih tem