» »

KRAJA: Sumljivi plačljivi sms klub brez potrditve uporabnika?!

KRAJA: Sumljivi plačljivi sms klub brez potrditve uporabnika?!

Temo vidijo: vsi
««
7 / 14
»»

Jimp ::

Ta SMS sem dobil pri prenosu telefonske številke, zato ga dobro poznam.
Če sta vedoželjna, lahko gresta na stran 5 te teme in prebereta še kaj več. Priporočljivo - kar od začetka.

Trenutno še čakamo na odgovore!
Tema bo updejtana, ko pride njen čas.

Hvala, ker temo bumpate in ji dajete pozornost. Upam, da se bo zaradi tega javilo še več oškodovancev.
Ponavljam - ne gre se za SMS klub, gre se za sistemsko zlorabo naših osebnih podatkov.

Utk ::

Tu ne gre za prenos številke, ampak kopiranje. Skopirajo tvojo številko in se nekam prijavijo.

Jimp ::

Tako, in SMS klub je najmanjša nadloga, ki ti jo lahko povzroči.

Big_PaPa ::

Update.

Od Kekcev sem dobil reply mail kateri je sledec.


"Spoštovani ,

najlepše se Vam zahvaljujemo za Vaše povpraševanje.



Po posvetu s pristojnim ponudnikom Vas pononvo obveščam, da je le-ta pripravljen, da Vam povrne dobropis nastalih plačil v višini 4.98 EUR , saj storitev očitno ni bila koriščena.


MPSC - Mobile Payments Service Center"

V primeru da bo temu tako in da na racune ne bo tega zneska je zadeva za mene zakljucena.

Bi pa se dodal tole. Jaz sem vse moje acc prestavil iz te telefonske na drugo... ker tukaj je ocitno nek security hole/leak/abuse Znotraj Telamacha... ki se hitro lahko nadgradi na to da ti poberejo trading acc, wallet ali se kaj hujsega na tak nacin. Keep that in mind guys ;)

Jimp ::

Hvala, ker si delil.

Če si dal povpraševanje po svojih osebnih podatkih potem so pravkar kršili GDPR in se lahko takoj obrneš na informacijskega pooblaščenca.

Informacijski pooblaščenec: https://www.ip-rs.si/
Ponudnik: mobileinfo.cc/gdprDetails/gdpr_detail_en.html

Kopija njihove GDPR izjave je shranjena v arhiv, če stran slučajno odstranijo oz. modificirajo.
Arhiv: https://web.archive.org/web/20200928140...

Step by step.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jimp ()

kunigunda ::

Jimp je izjavil:

Ta SMS sem dobil pri prenosu telefonske številke, zato ga dobro poznam.
Če sta vedoželjna, lahko gresta na stran 5 te teme in prebereta še kaj več. Priporočljivo - kar od začetka.

Trenutno še čakamo na odgovore!
Tema bo updejtana, ko pride njen čas.

Hvala, ker temo bumpate in ji dajete pozornost. Upam, da se bo zaradi tega javilo še več oškodovancev.
Ponavljam - ne gre se za SMS klub, gre se za sistemsko zlorabo naših osebnih podatkov.

Ce si prenesel stevilko, sms poslje tisti operater, od kogar prihajas. Se prav ce si sel na telemach, ti to telemach ni poslal. Razen, ce si to dobil potem, ko si ze bil migriran na telemach.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()

Jimp ::

Imaš prav!

Številka je bila prenesena na drugo SIM, ker sem menjal SIM kartico - iz Telemach na Telemach. (SIM swap)
Zdaj je nisem. Niti je ni nobeden izmed nas. To je storil nekdo drug brez našega pooblastila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jimp ()

kunigunda ::

Jimp je izjavil:

Imaš prav!

Številka je bila prenesena na drugo SIM, ker sem menjal SIM kartico - iz Telemach na Telemach. (SIM swap)
Zdaj je nisem. Niti je ni nobeden izmed nas. To je storil nekdo drug brez našega pooblastila.

Pomoje ne gre za noben sim swap, ampak nekdo spema na neko stran (operaterjevo) s tvojo stevilko in potem tak sms pride.

Jimp ::

Dejstvo je, da SMS poznamo, vemo za kaj gre in v katerem primeru se ga dobi.
Še dobro, da si me spomnil, za kaj točno se je šlo. Za "official sim swap" v bistvu. Menjava SIM kartice pri istem operaterju (Telemach) nekaj let nazaj.

Kaj se je dogajalo v trenutnih primerih pa bo morala obrazložiti družba Telemach d.o.o.
Odgovore čakamo.

Če še kdo ni poslal povpraševanja, naj to stori takoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jimp ()

sass628 ::

Evo krajši update..tudi sam sem prejel identičen email kot ostali. Mi deluje kot da so si shranili template za copy paste pri reševanju reklamacij:))

Vse lepo in prav, ampak zelo zanimivo je to da so prav vsakemu od nas(tisti ki smo poslali pritožbo) ponudili dobropis in se na veliko izmikajo podati odgovore na naša vprašanja,ki so vezana na naše osebne podatke.

Prav tako sem podal pritožbo podjetju Telemach in dokazila, da so mi že zdavnaj blokirali komercialna sporočila na mojo zahtevo,(svet je majhen>:D ) čeprav so mi to negirali v kontaktnem centru in mi trdili da tega nikoli nisem imel vključeno. Zdaj čakam na njihov "strokovni" odgovor pa da vidim kako se bo to odvilo dalje.


še email ki srm ga prrjel s strani MPSC

"Spoštovani,

najlepše se Vam zahvaljujemo za Vaše povpraševanje.



Po posvetu s pristojnim ponudnikom Vas obveščam, da je le-ta pripravljen, da Vam povrne dobropis nastalih plačil v višini 4.98 EUR, saj storitev očitno ni bila koriščena.

MPSC - Mobile Payments Service Center je specializiran za profesionalni razvoj uporabnikovih vprašanj na temo mobilnih plačilnih ponudb. Kot je že samoumevno Vaši podatki ne bodo posredovani naprej, vendar uporabljeni zgolj z namenom posredovanja dobropisa.

Da lahko poskrbimo za Vaš dobropis, Vas prosimo za posredovanje naslednjih podatkov:

imetnik računa
naslov imetnika računa
ime banke
IBAN
BIC
Upamo, da smo Vam s tem pomagali in smo Vam na razpolago za nadaljnja vprašanja.

Z najlepšimi pozdravi,"

Jimp ::

MPSC-ju reply-jaj, da so ti pozabili odgovoriti glede preostalih stvari in v email vključi informacijskega pooblaščenca, da bodo še tam seznanjeni z zadevo.
Imajo 20 dni.

Očitno nismo sami.
Tukaj je še nekdo z isto zadevo (plus njegova prijateljica): https://med.over.net/forum5/viewtopic.p...
Če je kdo tam registriran, naj ga prosim povabi na ta forum.

Erik39 ::

Zanimivo da jaz tega maila z vračilom denarja od njih nisem prejel..

sass628 ::

Erik39 je izjavil:

Zanimivo da jaz tega maila z vračilom denarja od njih nisem prejel..


Sicer neumno vprašanje z moje strani ampak si se v pritožbi skliceval na varstvo osebnih podatkov in zahteval odkod jim osebni podatki?

hmm..verjetno še prideš na vrsto in imajo na voljo omejeno število copy paste texta za dobropis.

kunigunda ::

Zopet ne stekam, kaj ima MPSC karkoli s slo operaterji. Provider NIKOLI ne vraca denarja, ampak se preko operaterja zmeni za dobropis. Pa .cc majo uradno domeno ? In pol se folk cudi, zakaj jim kradejo podatke...

MrStein ::

Zanimivost od drugega operaterja:

Auf der Privatkundenseite von Vodafone klaffte wochenlang eine kleine Sicherheitslücke mit fataler Wirkung: Angreifer konnten Kundendaten einsehen, Rechnungen in die Höhe treiben und mehr...


https://www.heise.de/news/c-t-deckt-auf...

(hiter prevod: na spletni strani Vodafone - verjetno vodafone.de - za stranke je bila več tednov varnostna luknja s katero se je dalo dostopati do osebnih podatkov strank, nabijati račune in še več...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Za omenjeno luknjo bi sicer žrtev morala obiskati URL, ki mu ga nekako posreduje napadalec (recimo kot email "bla bla ... klikni tukaj..." , pogosto zamaskirano kot uradno sporočilo od operaterja ali drugo verodostojno sporočilo).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

sass628 ::

kunigunda je izjavil:

Zopet ne stekam, kaj ima MPSC karkoli s slo operaterji. Provider NIKOLI ne vraca denarja, ampak se preko operaterja zmeni za dobropis. Pa .cc majo uradno domeno ? In pol se folk cudi, zakaj jim kradejo podatke...


Sem tudi sam skeptičen glede tega zato tudi čakam odgovor s strani Telemacha da obrazložijo kako poteka pri njih način stornacije glede na to da imam "razrešen" spor med posrednikom plačil in imam ponujen dobropis.

Glede podatkov, ki jih zahteva MSPC so pa osnova za izvedbo transakcije iz tujine. Kar se tiče same varnosti lahko iz prve roke povem da možnosti vdora za brenitev osebnega TRR so ničelne.

Erik39 ::

sass628 je izjavil:

Erik39 je izjavil:

Zanimivo da jaz tega maila z vračilom denarja od njih nisem prejel..


Sicer neumno vprašanje z moje strani ampak si se v pritožbi skliceval na varstvo osebnih podatkov in zahteval odkod jim osebni podatki?

hmm..verjetno še prideš na vrsto in imajo na voljo omejeno število copy paste texta za dobropis.


To sem omenil v telefonskem klicu, v mailu pa tega nisem vključil. Bom poslal še en mail z pritožbo kjer bom ključil še to (sem imel namen že čez vikend, pa se še nisem lotil zaradi drugega dela).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

kunigunda ::

sass628 je izjavil:

kunigunda je izjavil:

Zopet ne stekam, kaj ima MPSC karkoli s slo operaterji. Provider NIKOLI ne vraca denarja, ampak se preko operaterja zmeni za dobropis. Pa .cc majo uradno domeno ? In pol se folk cudi, zakaj jim kradejo podatke...


Sem tudi sam skeptičen glede tega zato tudi čakam odgovor s strani Telemacha da obrazložijo kako poteka pri njih način stornacije glede na to da imam "razrešen" spor med posrednikom plačil in imam ponujen dobropis.

Glede podatkov, ki jih zahteva MSPC so pa osnova za izvedbo transakcije iz tujine. Kar se tiče same varnosti lahko iz prve roke povem da možnosti vdora za brenitev osebnega TRR so ničelne.

Ce si racun ze dobil, bo operater naslednji mesec ti pac to razliko uposteval kot dobropis in bo manjsi racun. Ce si predplacnik ti pa dnar nazaj gor dajo.
Sej tko je povsod, elektro, plin ipd..

sass628 ::

Erik39 je izjavil:

sass628 je izjavil:

Erik39 je izjavil:

Zanimivo da jaz tega maila z vračilom denarja od njih nisem prejel..


Sicer neumno vprašanje z moje strani ampak si se v pritožbi skliceval na varstvo osebnih podatkov in zahteval odkod jim osebni podatki?

hmm..verjetno še prideš na vrsto in imajo na voljo omejeno število copy paste texta za dobropis.


To sem omenil v telefonskem klicu, v mailu pa tega nisem vključil. Bom poslal še en mail z pritožbo kjer bom ključil še to.


Obvezno napiši še email da imaš črno na belem. Se mi zdi da ko to omeniš še najhitreje reagirajo.

sass628 ::

kunigunda je izjavil:

sass628 je izjavil:

kunigunda je izjavil:

Zopet ne stekam, kaj ima MPSC karkoli s slo operaterji. Provider NIKOLI ne vraca denarja, ampak se preko operaterja zmeni za dobropis. Pa .cc majo uradno domeno ? In pol se folk cudi, zakaj jim kradejo podatke...


Sem tudi sam skeptičen glede tega zato tudi čakam odgovor s strani Telemacha da obrazložijo kako poteka pri njih način stornacije glede na to da imam "razrešen" spor med posrednikom plačil in imam ponujen dobropis.

Glede podatkov, ki jih zahteva MSPC so pa osnova za izvedbo transakcije iz tujine. Kar se tiče same varnosti lahko iz prve roke povem da možnosti vdora za brenitev osebnega TRR so ničelne.

Ce si racun ze dobil, bo operater naslednji mesec ti pac to razliko uposteval kot dobropis in bo manjsi racun. Ce si predplacnik ti pa dnar nazaj gor dajo.
Sej tko je povsod, elektro, plin ipd..



Hehe račun pride šele čez teden dni, poanta je rešit zadevo še predno se izda račun. Če se v katerikoli sistem vpiše bremenitev, mora obstajati, poudarjam mora obstajati tudi možnost vnosa preklica za to bremenitev še preden se izda račun. Predstavljaj si da te opcije nimaš v sistemu v igri pa je človeški faktor da gre kaj narobe( npr.se zatipkaš). To je osnova na področju plačil vseh vrst od gotovinskega do direktnih bremenitev.

kunigunda ::

Sej tko bo verjetno operater tudi naredil ce si jim javil in bojo videli, da gre za nateg. Pa verjetno tudi za vse ostale, kateri niti niso opazili :)

Utk ::

Pa verjetno tudi za vse ostale, kateri niti niso opazili :)

Haha, to pa kar pozabi. Se spomneš Pezdirja, ki je imel neko akcijo zarad preplačane elektrike. Naredili so celo štalo, zmagali povsod, ampak še zmeraj so potrebovali podpis od vsakega posebej, drugače ni dobil nič nazaj. Pa jih je bilo čez 50,000. Tu ni avtomatike, nikoli.
Zato se pa taki scami splačajo...nekaterim vrneš, kazni ni, večino obdržiš.

c3p0 ::

MrStein je izjavil:


(hiter prevod: na spletni strani Vodafone - verjetno vodafone.de - za stranke je bila več tednov varnostna luknja s katero se je dalo dostopati do osebnih podatkov strank, nabijati račune in še več...)


Saj tudi Telesmeh je imel veliko luknjo, morda jo je le delno zakrpal, ali pa je še kaka druga. Glede na njihov track record, nič ni nemogoče, dobro da nimam ničesar pri njih.

Spomnimo: https://slo-tech.com/novice/t685525

Big_PaPa je izjavil:


V primeru da bo temu tako in da na racune ne bo tega zneska je zadeva za mene zakljucena.


Tako zlahka se boš predal? Za par € so kupili tvojo tišino?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

kunigunda ::

Utk je izjavil:

Pa verjetno tudi za vse ostale, kateri niti niso opazili :)

Haha, to pa kar pozabi. Se spomneš Pezdirja, ki je imel neko akcijo zarad preplačane elektrike. Naredili so celo štalo, zmagali povsod, ampak še zmeraj so potrebovali podpis od vsakega posebej, drugače ni dobil nič nazaj. Pa jih je bilo čez 50,000. Tu ni avtomatike, nikoli.
Zato se pa taki scami splačajo...nekaterim vrneš, kazni ni, večino obdržiš.

Verjetno jim ni v interesu da dobijo tisoce reklamacij ko bodo racuni vn sli za napako ki ni njihova. Teh 2.5eur je z davkom, ce majo 30% od tega, je to 60centov. Ni neki da bi se ne vem kok okoristili na ta racun.

Utk ::

Za reklamacije imajo študenta ali dva. Je čisto vseeno ali jih je 10 ali 1000.

Erik39 ::

kunigunda je izjavil:

Utk je izjavil:

Pa verjetno tudi za vse ostale, kateri niti niso opazili :)

Haha, to pa kar pozabi. Se spomneš Pezdirja, ki je imel neko akcijo zarad preplačane elektrike. Naredili so celo štalo, zmagali povsod, ampak še zmeraj so potrebovali podpis od vsakega posebej, drugače ni dobil nič nazaj. Pa jih je bilo čez 50,000. Tu ni avtomatike, nikoli.
Zato se pa taki scami splačajo...nekaterim vrneš, kazni ni, večino obdržiš.

Verjetno jim ni v interesu da dobijo tisoce reklamacij ko bodo racuni vn sli za napako ki ni njihova. Teh 2.5eur je z davkom, ce majo 30% od tega, je to 60centov. Ni neki da bi se ne vem kok okoristili na ta racun.


Le manjši delež ljudi se bo pritožilo, morda 10 %. Tem bodo vrnili, ostalo pa obdržali. Zato se ta scam splača. Če bi imeli interes urediti zadevo in preprečiti goljufije, bi to že storili, tako kot je to storil nekdanji Simobil. Pa niso nič preprečili! Torej je Telemach soodgovren, saj imamo z njim pogodbo in on opravi transakcijo in vsekakor ne sme gledati stran in mižati, ko se pred nejgovimi očmi odvijajo goljufije in zlorabe. Lahko pa da gre krivda še dlje in je za nastalo situacijo kriva kakšna varnostna luknja na operaterjevi strani. Vsekakor zadevi bomo prišli do dna in razščistili točno kaj se je zgodilo. 2,5 EUR bi bilo če bi ljude to opazili ob prvem plačjivem SMS-ju, na forumu (MedOver.net) so zapisi, da je uporabnica plačala 100 EUR preden je opazila. Če vzamemo recimo povprečni znesek 20 EUR in pomnožimo z 20.000 uporabniki čez vsa ta leta, dobimo 400.000 EUR, kar je ogromen znesek (lih kontra kokr si rekel da ni veliko. Narobe si rekel. Je veliko. Ful veliko). Tudi če bi vzel manjše predpostavke, se še vedno pri veliko uporabnikih nabere veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

Jimp ::

Tako, ne bodo se vsi pritožili, ker marsikdo sploh ne bo opazil ali pa jim enostavno ne bo dalo s tem ukvarjati. Pa tudi, če se pritožijo, dobijo refund in zadevo pozabijo.

Moram pa ponoviti določene zadeve, da se ne izgubi nit.

Naši osebni podatki so bili zlorabljeni in ker družba Telemach ni storila nič, da bi nas zaščitila, je minimalno soodgovorna za vse situacije od prve prijave naprej. Zaradi njene malomarnosti in proaktivnega odklanjanja odgovornosti, omogoča, da se naši osebni podatki zlorabljajo še naprej. Po vseh zbranih informacijah, se te zadeve dogajajo že vsaj 5 let!

Po vsem tem se porodi vprašanje, ali Telemach za zlorabe ve in jih sistemsko omogoča?
Vse kar storijo je skoraj avtomatični refund. To ni dovolj.

Ne bomo obupali. Zadevi bomo prišli do dna.

kunigunda ::

Jimp, keri podatki tocno so bili zlorabljeni ?

sass628 ::

kunigunda je izjavil:

Jimp, keri podatki tocno so bili zlorabljeni ?


...je kateri koli podatek, ki se nanaša na posameznika, ne glede na obliko, v kateri je izražen. Tudi naslov e-pošte je lahko osebni podatek, če se z njim da določiti posameznika. Telefonska številka je osebni podatek saj se z njo točno identificira lastnika le te.

kunigunda ::

sass628 je izjavil:

kunigunda je izjavil:

Jimp, keri podatki tocno so bili zlorabljeni ?


...je kateri koli podatek, ki se nanaša na posameznika, ne glede na obliko, v kateri je izražen. Tudi naslov e-pošte je lahko osebni podatek, če se z njim da določiti posameznika. Telefonska številka je osebni podatek saj se z njo točno identificira lastnika le te.

Ce jo ne mores povezati na osebo ni osebni podatek.

UganiKdo ::

Erik39 je izjavil:

kunigunda je izjavil:

Utk je izjavil:

Pa verjetno tudi za vse ostale, kateri niti niso opazili :)

Haha, to pa kar pozabi. Se spomneš Pezdirja, ki je imel neko akcijo zarad preplačane elektrike. Naredili so celo štalo, zmagali povsod, ampak še zmeraj so potrebovali podpis od vsakega posebej, drugače ni dobil nič nazaj. Pa jih je bilo čez 50,000. Tu ni avtomatike, nikoli.
Zato se pa taki scami splačajo...nekaterim vrneš, kazni ni, večino obdržiš.

Verjetno jim ni v interesu da dobijo tisoce reklamacij ko bodo racuni vn sli za napako ki ni njihova. Teh 2.5eur je z davkom, ce majo 30% od tega, je to 60centov. Ni neki da bi se ne vem kok okoristili na ta racun.


Le manjši delež ljudi se bo pritožilo, morda 10 %. Tem bodo vrnili, ostalo pa obdržali. Zato se ta scam splača. Če bi imeli interes urediti zadevo in preprečiti goljufije, bi to že storili, tako kot je to storil nekdanji Simobil. Pa niso nič preprečili! Torej je Telemach soodgovren, saj imamo z njim pogodbo in on opravi transakcijo in vsekakor ne sme gledati stran in mižati, ko se pred nejgovimi očmi odvijajo goljufije in zlorabe. Lahko pa da gre krivda še dlje in je za nastalo situacijo kriva kakšna varnostna luknja na operaterjevi strani. Vsekakor zadevi bomo prišli do dna in razščistili točno kaj se je zgodilo. 2,5 EUR bi bilo če bi ljude to opazili ob prvem plačjivem SMS-ju, na forumu (MedOver.net) so zapisi, da je uporabnica plačala 100 EUR preden je opazila. Če vzamemo recimo povprečni znesek 20 EUR in pomnožimo z 20.000 uporabniki čez vsa ta leta, dobimo 400.000 EUR, kar je ogromen znesek (lih kontra kokr si rekel da ni veliko. Narobe si rekel. Je veliko. Ful veliko). Tudi če bi vzel manjše predpostavke, se še vedno pri veliko uporabnikih nabere veliko.


400.000k v kaj, 10 letih? torej 40k na leto? Pa še to moraj pol vrnit zaradi pritožb? in to naj bi bil ogromen znesek za firmo kot je Telemach? Daj ne se smešit. Že to vse pove o tem, da zadeva niti pod razno nima razsežnosti mednarodne zarote.

sass628 je izjavil:

kunigunda je izjavil:

Jimp, keri podatki tocno so bili zlorabljeni ?


...je kateri koli podatek, ki se nanaša na posameznika, ne glede na obliko, v kateri je izražen. Tudi naslov e-pošte je lahko osebni podatek, če se z njim da določiti posameznika. Telefonska številka je osebni podatek saj se z njo točno identificira lastnika le te.


super in kaj ima to z zlorabo? kaj konkretno je bilo zlorabljeno? To da pošljem SMS na naključno zaporedje številk, za katere se izkaže da tvoja telefonska, ni samo po sebi zloraba osebnih podatkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

sass628 ::

kunigunda je izjavil:

sass628 je izjavil:

kunigunda je izjavil:

Jimp, keri podatki tocno so bili zlorabljeni ?


...je kateri koli podatek, ki se nanaša na posameznika, ne glede na obliko, v kateri je izražen. Tudi naslov e-pošte je lahko osebni podatek, če se z njim da določiti posameznika. Telefonska številka je osebni podatek saj se z njo točno identificira lastnika le te.

Ce jo ne mores povezati na osebo ni osebni podatek.


Seveda je saj je osebna številka vezana na tebe. Stvar je samo v temu kako prideš do ostalih podatkov. Govorimo o moralno spornih poteh da smo na jasnem.

Primer:

če si uporabnik telemacha mi napiši svojo številko. samo kontaktiram svojega kolega ki dela v podjetju in mu povem tvojo številko..ta jo bo vkucal v sistem in mi bo spročil vse tvoje podatke ki si jih dal pri sklenitvi pogodbe(Ime, priimek, naslov,davčna..)

Na podlagi samo enega podatka(tel. številke) mi je uspelo pridobiti vse ostale.

Seveda tega ne bom naredil ampak vidiš v katero smer ciljam?

Jimp ::

Nekako se na vse kremplje trudita zmesti oškodovance, pa vama ne uspeva. Niti vama ne bo.
Obstajajo dodatne okoliščine, ki na forumu NISO objavljene. Ključno pa je, da so o dejstvih seznanjeni pristojni organi, ki zadevo že obravnavajo.

Absolutno pa nobenemu izmed oškodovancev ni potrebno VAMA pojasnjevati okoliščin in se braniti.

Edino pojasnjevanje je zdaj na strani družbe Telemach d.o.o.!

Drugače pa če koga zanima več o osebnih podatkih, naj prebere Kaj so osebni podatki in kdaj se lahko obdelujejo?

UganiKdo ::

sass628 je izjavil:

kunigunda je izjavil:

sass628 je izjavil:

kunigunda je izjavil:

Jimp, keri podatki tocno so bili zlorabljeni ?


...je kateri koli podatek, ki se nanaša na posameznika, ne glede na obliko, v kateri je izražen. Tudi naslov e-pošte je lahko osebni podatek, če se z njim da določiti posameznika. Telefonska številka je osebni podatek saj se z njo točno identificira lastnika le te.

Ce jo ne mores povezati na osebo ni osebni podatek.


Seveda je saj je osebna številka vezana na tebe. Stvar je samo v temu kako prideš do ostalih podatkov. Govorimo o moralno spornih poteh da smo na jasnem.

Primer:

če si uporabnik telemacha mi napiši svojo številko. samo kontaktiram svojega kolega ki dela v podjetju in mu povem tvojo številko..ta jo bo vkucal v sistem in mi bo spročil vse tvoje podatke ki si jih dal pri sklenitvi pogodbe(Ime, priimek, naslov,davčna..)

Na podlagi samo enega podatka(tel. številke) mi je uspelo pridobiti vse ostale.

Seveda tega ne bom naredil ampak vidiš v katero smer ciljam?


ja, v napačno.

Zloraba se namreč ni zgodila v trenutku, ko je nekdo imel tvojo številko, ampak je do zlorabe prišlo šele takrat, ko je nekdo v telemachu iz te številke pridobil vse naštete podatke. BTW. v resnične msvetu se vsi vpogledi v osebne poratke pri operaterju beležijo. V pravljici, ki jo poslušamo, pa seveda vse te zabeležke izginejo, AKOS nič ne NAJDE, IP pa podkupijo z ostankom vseh milijonov, ki so tako ukradeni.

Nekako se na vse kremplje trudita zmesti oškodovance, pa vama ne uspeva. Niti vama ne bo.
Obstajajo dodatne okoliščine, ki na forumu NISO objavljene. Ključno pa je, da so o dejstvih seznanjeni pristojni organi, ki zadevo že obravnavajo.


Pozabljaš, da je Utk. tako ali tako prebral v svoji kristalni krogli, da je to brezpredmetno, ker so vsi onboard z prevaro in ne bo nihče našel nič. Vidiš to je problem vseh teh blaznih teorij zarot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Jimp ::

Kdo pravi, da se nič ne najde? Vsi še vedno čakamo odgovore.
Si že dobil feedback pred vsemi nami? Čudno.

UganiKdo ::

Jimp je izjavil:

Kdo pravi, da se nič ne najde? Vsi še vedno čakamo odgovore.
Si že dobil feedback pred vsemi nami? Čudno.


A ne bereš teme?

Eden vaši borcev: Utk. Tako, da moraš njega vprašat od kje mu informacije. Jaz sem že v prvem postu napisal ,da vsak, ki ocenjuje, da mu je zadeva neupravičeno zaračunana lahko poda pritožbo tak ooepraterju kot pristojnim organom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Jimp ::

Kakorkoli že, ne sklepaj prehitro. Feedback in podatke še čakamo.
Utk je zelo v pomoč.

Ta tema bo redno posodobljena, zato jo le spremljajte.

UganiKdo ::

Kakorkoli že, ne sklepaj prehitro.

zakaj mi podtikaš izjave tvojih soborcev?

kunigunda ::

sass628 je izjavil:

kunigunda je izjavil:

sass628 je izjavil:

kunigunda je izjavil:

Jimp, keri podatki tocno so bili zlorabljeni ?


...je kateri koli podatek, ki se nanaša na posameznika, ne glede na obliko, v kateri je izražen. Tudi naslov e-pošte je lahko osebni podatek, če se z njim da določiti posameznika. Telefonska številka je osebni podatek saj se z njo točno identificira lastnika le te.

Ce jo ne mores povezati na osebo ni osebni podatek.


Seveda je saj je osebna številka vezana na tebe. Stvar je samo v temu kako prideš do ostalih podatkov. Govorimo o moralno spornih poteh da smo na jasnem.

Primer:

če si uporabnik telemacha mi napiši svojo številko. samo kontaktiram svojega kolega ki dela v podjetju in mu povem tvojo številko..ta jo bo vkucal v sistem in mi bo spročil vse tvoje podatke ki si jih dal pri sklenitvi pogodbe(Ime, priimek, naslov,davčna..)

Na podlagi samo enega podatka(tel. številke) mi je uspelo pridobiti vse ostale.

Seveda tega ne bom naredil ampak vidiš v katero smer ciljam?

Ne bluzi kaj se da.
Govora je o kraji osebnih podatkov. Ce na webu naredim stran, kjer bo z veliko napisana tvoja stevlika, ali je to osebni podatek ? NI !. Ker noben ne ve kaj ta stevilka je oz. cigava je.
Se enkrat sprasujem, kateri osebni podatek je torej bil zlorabljen ? To, da si ti dobil sms, ni zloraba osebnega podatka.

mn ::

Če telefonska številka ni osebni podatek, kako potem razložite tole:

https://e-uprava.gov.si/podrocja/osebni...

Določljiva fizična oseba pa je tista, ki se jo lahko neposredno ali posredno identificira s pomočjo njenih identifikacijskih številk (npr. EMŠO, davčna številka, številka zdravstvenega zavarovanja, telefonska številka, registrska številka vozila), ali s sklicevanjem na dejavnike,


Pa še:
https://www.ip-rs.si/varstvo-osebnih-po...

Telefonska številka je torej ob upoštevanju zgoraj zapisane definicije prav gotovo eden od identifikacijskih znakov, saj nakazuje na naslov posameznika, GSM številka pa celo neposredno na posameznika. Zato se šteje kot varovan osebni podatek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

kunigunda ::

mn je izjavil:

Če telefonska številka ni osebni podatek, kako potem razložite tole:

https://e-uprava.gov.si/podrocja/osebni...

Določljiva fizična oseba pa je tista, ki se jo lahko neposredno ali posredno identificira s pomočjo njenih identifikacijskih številk (npr. EMŠO, davčna številka, številka zdravstvenega zavarovanja, telefonska številka, registrska številka vozila), ali s sklicevanjem na dejavnike,

Ker lepo pise (dolocljiva), sama telefonska stevilka, ce ne ves cigava je, pa je zgolj podatek.

Jimp ::

kunigunda, ne ustvarjaj fiktivnih primerov za namene primerjanja z dejanskim stanjem in uveljavljanja svojega prepričanja.

Nekdo je potvoril SMS z vsebino "DA". Ali gre za klonirano telefonsko številka ali pa vdor v informacijski sistem se še točno ne ve. Ne bom izključil nobene možnosti, zato pa postavljamo vprašanja. Dejstvo pa je, da neka zloraba se je zgodila.

Vemo pa, da smo oškodovanci nekaj dni pred nepooblaščeno prijavo v SMS klub prejeli SMS od družbe Telemach z nenavadno in nepričakovano vsebino.

Če vama še kaj ni jasno prosim preberita nekaj strani za nazaj, ker smo že vse obrazložili.

Ponavljam:
Absolutno pa nobenemu izmed oškodovancev ni potrebno VAMA pojasnjevati okoliščin in se braniti.
Edino pojasnjevanje je zdaj na strani družbe Telemach d.o.o.!

mn ::

kunigunda je izjavil:

mn je izjavil:

Če telefonska številka ni osebni podatek, kako potem razložite tole:

https://e-uprava.gov.si/podrocja/osebni...

Določljiva fizična oseba pa je tista, ki se jo lahko neposredno ali posredno identificira s pomočjo njenih identifikacijskih številk (npr. EMŠO, davčna številka, številka zdravstvenega zavarovanja, telefonska številka, registrska številka vozila), ali s sklicevanjem na dejavnike,

Ker lepo pise (dolocljiva), sama telefonska stevilka, ce ne ves cigava je, pa je zgolj podatek.


Dobro preberi, najbolje celoten tekst na obeh straneh ki sem ju podal. Oseba je posredno določljiva zgolj preko telefonske številke, posledično je telefonska številka sama po sebi osebni podatek. Vsaj tako jaz razumem sestavek.

kunigunda ::

Jimp je izjavil:

kunigunda, ne ustvarjaj fiktivnih primerov za namene primerjanja z dejanskim stanjem in uveljavljanja svojega prepričanja.

Nekdo je potvoril SMS z vsebino "DA". Ali gre za klonirano telefonsko številka ali pa vdor v informacijski sistem se še točno ne ve. Ne bom izključil nobene možnosti, zato pa postavljamo vprašanja. Dejstvo pa je, da neka zloraba se je zgodila.

Vemo pa, da smo oškodovanci nekaj dni pred nepooblaščeno prijavo v SMS klub prejeli SMS od družbe Telemach z nenavadno in nepričakovano vsebino.

Če vama še kaj ni jasno prosim preberita nekaj strani za nazaj, ker smo že vse obrazložili.

Ponavljam:
Absolutno pa nobenemu izmed oškodovancev ni potrebno VAMA pojasnjevati okoliščin in se braniti.
Edino pojasnjevanje je zdaj na strani družbe Telemach d.o.o.!

Pa saj ti lahko pofejka tvoj DA tud tisti ki ti je poslal SMS (provider). To se ne pomeni da gre za zlorabo osebnega podatka. On ma sam tvojo cifro, pojma nima kdo je na drugi strani. Zloraba je se vedno, samo ne osebnega podatka, ampak da je tvoj SMS pofejkal.

Jimp ::

Torej ti sumiš, da je "DA" poslal Dimoco? Zakaj je potem SMS zaveden v sistemu družbe Telemach, kot, da so ga poslale naše telefonske številke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jimp ()

kunigunda ::

Jimp je izjavil:

Torej ti sumiš, da je "DA" poslal Dimoco? Zakaj je potem SMS zaveden v sistemu družbe Telemach, kot, da so ga poslale naše telefonske številke?

Ker obstajajo nacini, da tko nardis, in to pride do operaterja kot pravi sms (in potem operater normalno zabelezi kot da si ti poslal).
To operater lahko vidi potem, ce se poglobi v to (verjetno ce je velik reklamacij se tud bojo).

kunigunda je izjavil:

Jimp je izjavil:

Torej ti sumiš, da je "DA" poslal Dimoco? Zakaj je potem SMS zaveden v sistemu družbe Telemach, kot, da so ga poslale naše telefonske številke?

Ker obstajajo nacini, da tko nardis, in to pride do operaterja kot pravi sms (in potem operater normalno zabelezi kot da si ti poslal).
To operater lahko vidi potem, ce se poglobi v to (verjetno ce je velik reklamacij se tud bojo).

Dvomim pa da bi dimoco to delal, ker bi zgubil miljonski posel. Verjetno content providerji ki so za njim, on je konckoncev spet sam posrednik. Mogoce un fitnes k je sms prisel ma kej zravn

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kunigunda ()

Jimp ::

Super, potem se strinjamo, da gre za zlorabo.

Zato od Dimoco želimo vedeti, kdo nas je prijavil v njihov sistem in katere podatke o nas obdelujejo.
Zato od Telemach želimo vedeti, kdo je potrdil SMS in nas prijavil in kako je to tega prišlo.
Zato od Telemach želimo vedeti, zakaj so nam poslali SMS o prenosu številke.

Erik39 ::

UganiKdo je izjavil:

Erik39 je izjavil:

kunigunda je izjavil:

Utk je izjavil:

Pa verjetno tudi za vse ostale, kateri niti niso opazili :)

Haha, to pa kar pozabi. Se spomneš Pezdirja, ki je imel neko akcijo zarad preplačane elektrike. Naredili so celo štalo, zmagali povsod, ampak še zmeraj so potrebovali podpis od vsakega posebej, drugače ni dobil nič nazaj. Pa jih je bilo čez 50,000. Tu ni avtomatike, nikoli.
Zato se pa taki scami splačajo...nekaterim vrneš, kazni ni, večino obdržiš.

Verjetno jim ni v interesu da dobijo tisoce reklamacij ko bodo racuni vn sli za napako ki ni njihova. Teh 2.5eur je z davkom, ce majo 30% od tega, je to 60centov. Ni neki da bi se ne vem kok okoristili na ta racun.


Le manjši delež ljudi se bo pritožilo, morda 10 %. Tem bodo vrnili, ostalo pa obdržali. Zato se ta scam splača. Če bi imeli interes urediti zadevo in preprečiti goljufije, bi to že storili, tako kot je to storil nekdanji Simobil. Pa niso nič preprečili! Torej je Telemach soodgovren, saj imamo z njim pogodbo in on opravi transakcijo in vsekakor ne sme gledati stran in mižati, ko se pred nejgovimi očmi odvijajo goljufije in zlorabe. Lahko pa da gre krivda še dlje in je za nastalo situacijo kriva kakšna varnostna luknja na operaterjevi strani. Vsekakor zadevi bomo prišli do dna in razščistili točno kaj se je zgodilo. 2,5 EUR bi bilo če bi ljude to opazili ob prvem plačjivem SMS-ju, na forumu (MedOver.net) so zapisi, da je uporabnica plačala 100 EUR preden je opazila. Če vzamemo recimo povprečni znesek 20 EUR in pomnožimo z 20.000 uporabniki čez vsa ta leta, dobimo 400.000 EUR, kar je ogromen znesek (lih kontra kokr si rekel da ni veliko. Narobe si rekel. Je veliko. Ful veliko). Tudi če bi vzel manjše predpostavke, se še vedno pri veliko uporabnikih nabere veliko.


400.000k v kaj, 10 letih? torej 40k na leto? Pa še to moraj pol vrnit zaradi pritožb? in to naj bi bil ogromen znesek za firmo kot je Telemach? Daj ne se smešit. Že to vse pove o tem, da zadeva niti pod razno nima razsežnosti mednarodne zarote.

sass628 je izjavil:

kunigunda je izjavil:

Jimp, keri podatki tocno so bili zlorabljeni ?


...je kateri koli podatek, ki se nanaša na posameznika, ne glede na obliko, v kateri je izražen. Tudi naslov e-pošte je lahko osebni podatek, če se z njim da določiti posameznika. Telefonska številka je osebni podatek saj se z njo točno identificira lastnika le te.


super in kaj ima to z zlorabo? kaj konkretno je bilo zlorabljeno? To da pošljem SMS na naključno zaporedje številk, za katere se izkaže da tvoja telefonska, ni samo po sebi zloraba osebnih podatkov.


Vztrajno trolaš. Se sprašujem zakaj..to je pri 20 tisoč uporabnikih, to je 2000 uporabnikov na leto (gledano na obdobje 10 let, katerega dobo si sam zapisal). Zelo možno je da je uporabnikov 5x več, recimo 100k, kar pomeni 200.000 EUR na leto, kar tudi za Telemach ni manjhna cifra. Noben jih ne obtožuje teorije zarote (razen tebe), pravim pa da lahko zadevo aktivno preprečili in tega niso storili. S tem so soodgovorni. Dejstvo je da Telemach dobi velik delež znezka od pogodbe z podjetji, ki ponujajo sms klube. Če bi imeli željo preprečiti zlorabe, bi to storili tako kot je to naredil Simobil. Pa niso. Torej ni vse v najlepšem redu ane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Erik39 ()

Jimp ::

Še citiram, da ne gre v pozabo.
Nekdo nekoga pozna, ki lahko od nekoga vpiše telefonsko in jo prevzame da zgleda, kot, da je njegova. S tem tudi dobi dostop do ostalih osebnih podatkov.
Kaj še lahko počne?

Erik39 je izjavil:




Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jimp ()
««
7 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
576480953 (4876) GupeM
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632168215 (24423) neosonic
»

sms prevara 6655

Oddelek: Mobilne tehnologije
163667 (2582) klinker
»

SMS spam +386 70 387 970

Oddelek: Loža
318467 (6988) gusto

Več podobnih tem