» »

Spletna trgovina - neresnost ali kaj drugega?

Spletna trgovina - neresnost ali kaj drugega?

1
2
»

nergac ::

Kuallu se opravičujem.
Šlo je za semantično napako z moje strani.
Mislil sem, da je repliciral meni, je pa chortu.

Spremenimo lahko samo sebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

chort ::

nergac je izjavil:

Kuallu se opravičujem.
Šlo je za semantično napako z moje strani.
Mislil sem, da je repliciral meni, je pa chortu.

Spremenimo lahko samo sebe.

Bravo, jaz te pa v svojem imenu pooblaščam za točno tak odziv, kot si ga imel. ;)

Zdej pa dejte še kej on-topic. Recimo, zakaj nihče za nikogar ne naredi nič zastonj? Jaz redno delam zastonj, in prijateljem delam samo še zastonj.

nergac ::

Zato ker so najboljše stvari zastonj.

Recimo seks.

Pa da nag plavaš v morju.

Pa da uživaš v odličnem kosilu z drago. Kuhar si seveda ti. Pa nabavni tudi.

Če narediš dosti zastonj, tudi dobiš dosti zastonj.

Temu se pravi univerzalno temeljno načelo.

Greg91 ::

kuall je izjavil:

Jaz in večina drugih programerjev takih algoritmov ne programira, če pa jih se sproti naučimo, ker nismo zabiti, ne rabimo biti matematiki.
Programira se druge stvari kot pa to kar si naštel zgoraj.
Se pa zavedam, da neprogramerji oziroma neumni ljudje mislijo, da programiramo stalno samo neke napredne algoritme, za katere moraš biti matematični genij.
Saj včasih si na razgovorui dobival naloge it takihle algoritmov, zdej pa so ratali mau bolj pametni in ti dajo na razgovoru probleme, ki jih boš tudi v realnosti reševal.
Da povzamem: se ti vidi, da nimaš pojma o programiranju, ker si naštel nerealistične probleme.


Seveda jih ne... Niti jih nisi sposoben. Ker si “obični fizički radnik”! Tvoje razmišljanje to dokazuje. Res se ne zavedaš svoje kratkomiselnosti kar pridno dokazuješ tudi v drugih temah. In še enkrat za moronkote: računalništvo ni zgolj copy-paste kode po princupu trial and error, dokler ne dosežeš želenega rezulata.

In da, vsaj 90% "programerjev" je "običnih fizičkih radnikov", da slučajno ne boš užaljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Greg91 ()

kuall ::

Greg91 je izjavil:

In da, vsaj 90% "programerjev" je "običnih fizičkih radnikov", da slučajno ne boš užaljen.


Tale stavek sem na slo-techu slišal že velikorat.
Ne gre se pa za nič drugega kot namigovanje na to, kako si ti boljši od 90% ljudi. Večvrednostni kompleks, če povzamemo. Taki se ponavadi izkažejo za najbolj nesposobne. Saj poznaš tisto raziskavo, ko 90% ljudi pravi, da so boljši od drugi. To pa ni možno seveda. Ti spadaš med te, ki se ne zavedajo tega pojava. Jaz zase ne trdim, da sem boljši od drugih, sem tam nekje v povprečju, glede na leta izkušenj sem najbrž res nadpovprečen programer, ni pa nujno, bi moral naredit objektivno raziskavo. Se pa zavedam v katerih stvareh sem dober in v katerih ne, to samozavedanje pa je samo po sebi zelo veliko vredno. Manjka vam to.

kuall ::

nergac je izjavil:

Mislil sem, da je repliciral meni, je pa chortu.

Če programiraš tako površno kot bereš pol me boste kmalu rabil, da popravim za teboj.

nergac ::

Ne programiram več.

Sem pa včasih v nulo.

To ti lahko dokažem s kodo.

Tudi ti lahko dokažem s kodo, zakaj sem površen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Gagatronix ::

Lulcke si vidva merita kje drugje.

nergac ::

16 cm.

Gama ::

Gradbeni materijal in mehanizacija se redko naroca preko spleta. Je pa dobro imet spletno stran in oglasevat ker kupec nakoncu pride fizicno pogledat in kupit.

Mogoce ji je pa spletna stran prinesla ze 10k pa tega sploh ne ve :D

Utk ::

Gradbeni materijal in mehanizacija

Material komot. Zakaj bi stiropor hodil gledat. Naj naložijo in pripeljejo.
Mehanizacija je drugo, ampak tudi hvala bogu, če je videt na netu kaj imaš, in za kolk.

Gama ::

Utk je izjavil:

Gradbeni materijal in mehanizacija

Material komot. Zakaj bi stiropor hodil gledat. Naj naložijo in pripeljejo.
Mehanizacija je drugo, ampak tudi hvala bogu, če je videt na netu kaj imaš, in za kolk.

Ja sigurno ampak odvisno kdo je kupec. Ce je nek mali privatnik on rabi stiropor danes dopoldne in ne jutri ali pojutrisnem. Sploh pa te mali spjevci majstri niso tako vesci spletnega nakupovanja.

Velke firme imajo svoje dobavitelje edino fizicne osebe ki doma nekaj delajo sami ampak teh je bolj malo in ponudbe malo vec.

Sej se da kaj nardit z dobrim oglasevanjem ampak to primerjat s prodajo ocal,obutev,elektronike,.. je kot noc in dan.
Mogoce en manjsi izdelek (set orodij) na znizano ceno pa oglesavat samo ta izdelek bi se slo in bi se zravn se kej prodalo. Tako na splosno oglasevat je pa ze po defaultu samo brand boosting in ne online-sale boost.

Invictus ::

Gradbenega materiala je na zalogi dovolj. Naročanje preko spleta? Kdo bo to vozil okoli. A se vi sploh zavedate koliko ti mali prevozniki kasirajo?

Tam do 10h dopoldne so gradbene trgovine polne privatnikov, ki so prišli po material.

Šebolje pa je, če ga mu kupiš kar sam. Tako ti hitreje in ceneje naredi kaj, ker ne zapravlja cajta po trgovinah.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Greg91 ::

kuall je izjavil:

Greg91 je izjavil:

In da, vsaj 90% "programerjev" je "običnih fizičkih radnikov", da slučajno ne boš užaljen.


Tale stavek sem na slo-techu slišal že velikorat.
Ne gre se pa za nič drugega kot namigovanje na to, kako si ti boljši od 90% ljudi. Večvrednostni kompleks, če povzamemo. Taki se ponavadi izkažejo za najbolj nesposobne. Saj poznaš tisto raziskavo, ko 90% ljudi pravi, da so boljši od drugi. To pa ni možno seveda. Ti spadaš med te, ki se ne zavedajo tega pojava. Jaz zase ne trdim, da sem boljši od drugih, sem tam nekje v povprečju, glede na leta izkušenj sem najbrž res nadpovprečen programer, ni pa nujno, bi moral naredit objektivno raziskavo. Se pa zavedam v katerih stvareh sem dober in v katerih ne, to samozavedanje pa je samo po sebi zelo veliko vredno. Manjka vam to.


Oprosti, nisem programer, niti se ne in se ne želim primerjati s programerji, še najmanj pa s tabo. Tako, da ne skrbet. Jaz se za razliko od tebe zavedam, koliko ne vem. Priznam pa, da so tvoji umotvori, so definitivno vredni globje psihološke analize.

Furbo ::

Invictus je izjavil:

Šebolje pa je, če ga mu kupiš kar sam. Tako ti hitreje in ceneje naredi kaj, ker ne zapravlja cajta po trgovinah.

Morda to ustreza kakemu šalabajzerju, ki je že dolžan vsem trgovinam in se tam ne upa pojaviti.

Ko sem jaz delal v gradbeništvu takim, ki so sami nabavljali material skoraj nisem hodil delati, ker prvič niso imeli pojma kaj kupujejo in brez potrebe plačujejo višji ddv in še višjo ceno, kot jo dobim jaz.
Za tistih 10%, kot obrtnik dobi več popusta, ti vsak rad pripelje material.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kuall ::

Greg91 je izjavil:

Oprosti, nisem programer

Pol pa ne pametuj o temi, o kateri nimaš pojma.

Okapi ::

sci3nc3 je izjavil:

Problem v IT-ju je edino to, da bi zdaj že vsak rad imel svojo spletno stran, čeprav je računalniško polapismen. Zato niti ne ve, kakšno spletno stran pravzaprav potrebuje.
Problem je tudi, da je večina ITjevcev poslovno polpismenih, in ne vedo, kaj bi bilo najbolje za stranko. Tako da krivda je obojestranska.

nergac ::

Kdo pa koga naroča?

Edina krivda je da ne rečeš NE če veš da ni prav ali pa da se ponujaš, razen zastonj.

To dobro vem iz lastnih izkušenj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

kuall ::

Okapi je izjavil:

sci3nc3 je izjavil:

Problem v IT-ju je edino to, da bi zdaj že vsak rad imel svojo spletno stran, čeprav je računalniško polapismen. Zato niti ne ve, kakšno spletno stran pravzaprav potrebuje.
Problem je tudi, da je večina ITjevcev poslovno polpismenih, in ne vedo, kaj bi bilo najbolje za stranko. Tako da krivda je obojestranska.

Zato pa dobre firme delijo delo: programer programira, poslovni tehnolog se dogovarja s strankami oziroma bolje rečeno vodi stranko. Dogovarjanje s strankami, kaj rabijo, ni za vsakega, redki znajo. Vem pa da veliko firm kar programerja poturi stranki, da se zmeni z njo kaj je za naredit. Če pa daš skupaj stranko in programerja, ko sta oba nagnjena v to, da stvari zakomplicirata do amena, lahko hitro pride do preveč komplicirane rešitve. Programerji bi preveč radi programirali neke programe, ki bodo nekoč v prihodnosti še komu prav prišli, stranka pa ker se ne zaveda, kako je težko kaj sprogramirat, naloži preveč pizdarij programerju, ki jih v resnici ne rabi. Keep it simple stupid - tako bo dober poslovni tehnolog znal rešit stvari.

nergac ::

Ja. Na koncu pa si celo izpihovalnik prahu z ventilatorja.

Če bi bilo samo to.

Potem moraš biti še inštruktor.

Tudi vpisovalec podatkov, če je treba.

Poslušajte Kualla, ker vam se kaj kmalu lahko zgodi isto, na vašem področju.

Edino česar sem se rešil, da nisem rihtal mobačev.

Pač sem rekel, da se s tem ne ukvarjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Karierna pot programerja brez računalniškega faksa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
16625902 (21170) 111111111111
»

FRI vs FE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123761 (18552) Invictus
»

Punca -> Tehnik računalništva, Vegova LJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12931127 (24788) x128
»

Ocena strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6315352 (12804) technolog
»

Šolski sistem in IT službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9145790 (44550) Nejc Pintar

Več podobnih tem