» »

Ocena strani

Ocena strani

«
1
2

Dr.S ::

Prijatelju sem postavil stran locking.si.
Moje delo:
- namestitev wp in predelava teme
- idejna zasnova
- grafika, tekst in povezava do katalogov in linkov
- povezava z googl analytics

Ne mislim mu računat,
zanima pa me kakšna bi bila okvirna cena za tako stran?

Goran's Blog ::

Dr.S je izjavil:

Prijatelju sem postavil stran locking.si.
Moje delo:
- namestitev wp in predelava teme
- idejna zasnova
- grafika, tekst in povezava do katalogov in linkov
- povezava z googl analytics

Ne mislim mu računat,
zanima pa me kakšna bi bila okvirna cena za tako stran?


Recimo od 50-150 eur nekaj takega bi rekel jaz.

Lp

martincek1 ::

250€ minimalno. Lahko tudi precej več, odvisno od stranke, statusa obeh oseb...

MasterKiD ::

Rekel bi, da okrog 80€, glede na to, da si samo inštaliral temo, pa še SEO optimizacijo je boga.

Dr.S ::

MasterKiD kako to misliš oz. veš, da je SEO optimizacija boga.
Kako si to preveril?

Uporabljam vtičnik WordPress SEO, ki naj bi bil med boljšimi za te zadeve.

LJ4L ::

Tole stran http://www.locking.si/reference/ poštimajta, da nebo 20x Hypo bank
LP from LJ

DeeJay ::

V FireFoxu šumniki čudno zgledajo.
na http://www.locking.si/storitve/ v desnem menuju manjka ena slika... dobim broken image simbol.

urosz ::

Pod 300€ se jaz ne bi pogovarjal, že iz principa, pa tudi če gre le za namestitev WP in predelavo teme.

Če hoče za 100€, naj se gre je*at z Indijci.

alexa-lol ::

DeeJay je izjavil:

V FireFoxu šumniki čudno zgledajo.
na http://www.locking.si/storitve/ v desnem menuju manjka ena slika... dobim broken image simbol.


nima veze FF, izbran primarni font (Bitter) nima šumnikov in potem je fallback na serif (style.css: line 179 body tag)

shadeX ::

Če hoče za 100€, naj se gre je*at z Indijci.


Indijec mu bo wp postavil zastonj :)

DeeJay ::

alexa-lol je izjavil:

DeeJay je izjavil:

V FireFoxu šumniki čudno zgledajo.
na http://www.locking.si/storitve/ v desnem menuju manjka ena slika... dobim broken image simbol.


nima veze FF, izbran primarni font (Bitter) nima šumnikov in potem je fallback na serif (style.css: line 179 body tag)


no pač grdo je.

omnimint ::

http://www.locking.si/o-nas/

Na desni strani ni zadnje slike.

manaay ::

'Kontakt' v meniju mi vrže v novo vrstico. 'Storitve za stranke' bi lahko bile samo 'Storitve' in bi bilo vse v eni vrstici.

Marino88 ::

martincek1 je izjavil:

250€ minimalno. Lahko tudi precej več, odvisno od stranke, statusa obeh oseb...

250€ za WP stran?! Ti si kot naši politiki...
Maloprodajna cena za WP stran nebi smela biti več od 80€.

Goran's Blog ::

Marino88 je izjavil:

martincek1 je izjavil:

250€ minimalno. Lahko tudi precej več, odvisno od stranke, statusa obeh oseb...

250€ za WP stran?! Ti si kot naši politiki...
Maloprodajna cena za WP stran nebi smela biti več od 80€.


Spet odvisno koliko posegaš v kodo, kakšne modifikacije si naredil itd...
Je pa res da osnovna spletna stran ni vredna več kot 80 eur.

keworkian ::

Stran je toliko vredna kot si jo sposoben prodat, če si newp kot večina v tej temi je stran vredna 80€, če si pa iznadljiv kot nihče tukaj je pa stran vredna 250€. Nima veze ali si samo inštaliral ali spisal vse, znanje je potrebno v obeh primerih.
Obscenities in B-Flat

schumi3 ::

keworkian je izjavil:

Nima veze ali si samo inštaliral ali spisal vse, znanje je potrebno v obeh primerih.



Se strinjam.

No, jaz bi takšno stran naredil že za 40-50€ recimo.
<a href="http://www.locking.si">locking.si</a>

HardFu ::

Marino88 je izjavil:

martincek1 je izjavil:

250€ minimalno. Lahko tudi precej več, odvisno od stranke, statusa obeh oseb...

250€ za WP stran?! Ti si kot naši politiki...
Maloprodajna cena za WP stran nebi smela biti več od 80€.


Ti pa si kot tipicen slovenec, pustil bi se cenovno nategnit tako nizko, da boli. Moj dan je vreden 300-600€ (odvisno od kompleksnosti dela), in ce mi rata v parih urah spedenat zadevo, je to najman 150€, za najbolj simpl click-through proces.
http://codeable.io

Marino88 ::

HardFu je izjavil:

Marino88 je izjavil:

martincek1 je izjavil:

250€ minimalno. Lahko tudi precej več, odvisno od stranke, statusa obeh oseb...

250€ za WP stran?! Ti si kot naši politiki...
Maloprodajna cena za WP stran nebi smela biti več od 80€.


Ti pa si kot tipicen slovenec, pustil bi se cenovno nategnit tako nizko, da boli. Moj dan je vreden 300-600€ (odvisno od kompleksnosti dela), in ce mi rata v parih urah spedenat zadevo, je to najman 150€, za najbolj simpl click-through proces.


Ne, ti si tipični slovenec, ki bi dobesedno okradel človeka. 600€ za WP stran? To je povsem neetično in oderuško.
In medtem ko hodiš po ulici in nekdo stopi na tvojo senco menda zahtevaš pravno poravnavo v višini 200.000€.
Ajej, zgrešil si poklic, moral bi postat komik s takimi forami ali pa še boljše, politik. :D
Kakorkoli ne želim se spuščati v debate o etiki in čem koli drugem ampak 80€ je za enostavno WP stran pošteno, v nasprotju z tvojimi številkami.

Invictus ::

Pismo ste poceni ...

Kdo bo pa delal 1 dan za 80 EUR ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluefish ::

Torej moraš mesečno narediti več kot 10 takih strani po 80EUR (bruto), da sploh lahko preživiš? Svašta.

Ni kaj, zato pa se dandanes vsak lolek ukvarja z izdelavo spletnih strani, obiskovalci pa se prebijamo skozi smetje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Mipe ::

Ogibaj se pikslastih slik.

black ice ::

Kolikor vem imamo prosti trg. Ali pač?

hellboy123 ::

80€ na stran?
Pa to še ti indijci nebi delali...
Žalostno kam smo prišli...

zlobcek ::

Imamo, vendar CMS page pod 300€ delat je ironija. Pa tudi, če teče zadaj WP.

80 eur je mogoče vnaprej narjen html template, kateremu spremeniš tekst (ki ti ga pošlje naročnik) in daš notri dve podstrani in mogoče kakšno sliko in uploadaš. 2 uri dela tops.

Marino88 ::

bluefish je izjavil:

Torej moraš mesečno narediti več kot 10 takih strani po 80EUR (bruto), da sploh lahko preživiš? Svašta.

Ni kaj, zato pa se dandanes vsak lolek ukvarja z izdelavo spletnih strani, obiskovalci pa se prebijamo skozi smetje.


Tukaj ti pa je uspelo premagat travmo, asocialnosti. Pohvalno.
Kdo pa je tako neumen, da se gre ukvarjat oz. ponujat kot dejansko storitev, izdelavo WP strani? o.O
Popolnoma se strinjam, da se vsak ukvarja z izdelavo spletnih strani in, da se je potrebno prebijati skozi spletno smetje.
Upam, da bodo že kmalu zakonsko uredili to dilemo, da nebo vsak tretji samooklican programer in se bo trg ponudnikov drastično zmanjšal zgolj na tiste kateri so dejansko šolani zato.
P.S. veliko komentiranja na forumu te ne naredi programerja...

zlobcek ::

Zakaj ne? Če stranka pride do tebe in ti reče, da potrebuje page za firmo in hoče urejati strani do neke mere sama?

Najlažje in najhitreje je postavit wp, kupit kakšno profi temo in plug_in, prlimat logo, nardit menuje pa kasirat 400 eur + dolgoročni support za par 10 eur na uro.

Pa še lepo zna zgledat, ker večino časa posvetiš customiziranju teme in ne šarjenju po kodi.

;D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

HardFu ::

Marino, 600EUR/dan ni cisto nic oderuskega, ker ta denar ne racunam zaradi porabljenega casa za delo, pac pa v obzir vzamem 10000 ur, ki sem jih moral "naredit" da sem prisel do strokovnega znanja, ki stranki (katero po tvojem mnenju odiram) pomaga z spletno stranjo bistveno povecat prodajo, in ji 600EUR ne pomeni nekega velikega stroska.

Programerji bi morali prodajat znanje, ne cas, zal pa zaradi tvoje miselnosti ni vedno tako, zato je dumping v igri, ki skoduje celotni stroki.

EDIT: Spet se lahko navezujem na svoj startup (glej podpis): pri nas je najmanjsa postavka $50 dolarjev na uro, in na mesec trenutno naredimo za $100.000 jobov (pri cemer je vredno omembe, da cena ni skoraj nikoli problem), s tem da rastemo 20% vsak mesec. Cel zahodni svet dokazuje, da se motis.
http://codeable.io

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HardFu ()

Goran's Blog ::

Jaz bi rekel, da je cena odvisna od tistega kar naročnik želi.
Za lokalno krajevno skupnost nam je eno podjetje ocenilo, da bo prišla spletna stran pri njih 3000 eur za tisto kar smo si želeli (ocena je bila realna), kar je za eno krajevno skupnost vsekakor preveč, nato smo dobili študenta za diplomsko nalogo in jo je naredil, zanjo mu dali 100 eur čeprav ni nič želel.
Hočem povedati le to, da je odvisno od primera do primera za kaj potrebuješ spletno stran, kaj si želiš od nje, komu je potem namenjena in seveda na konci je pomembno koliko želiš zanjo dati.

martincek1 ::

Marino88 je izjavil:


Upam, da bodo že kmalu zakonsko uredili to dilemo, da nebo vsak tretji samooklican programer in se bo trg ponudnikov drastično zmanjšal zgolj na tiste kateri so dejansko šolani zato.


Kdor pri 18-19 letih vidi, da je dober v programiranju, nikoli ne bo šel na FRI z namenom da se nauči programirati. Tisti bodo šli na druge fakse / ustanovili podjetje in začeli delati. Večina najboljših programerjev, ki jih poznam je samoukov / matematikov / fizikov / & ljudi iz drugih tehničnih faksov. Saj ne potrebuješ nikakršne selekcije, selekcija je že narejena.

bluefish ::

FRI itak ni namenjen temu, da boš kucal HTML/CSS/...

Mavrik ::

martincek1 je izjavil:



Kdor pri 18-19 letih vidi, da je dober v programiranju, nikoli ne bo šel na FRI z namenom da se nauči programirati. Tisti bodo šli na druge fakse / ustanovili podjetje in začeli delati. Večina najboljših programerjev, ki jih poznam je samoukov / matematikov / fizikov / & ljudi iz drugih tehničnih faksov. Saj ne potrebuješ nikakršne selekcije, selekcija je že narejena.


1.) Poznaš premalo ljudi.
2.) Na FRIju te ne učijo osnov programiranja ampak CS, ki je še vedno bistven za kakršno koli delo na resnejših tehnologijah - CV, ML, Text Mining, paralelizacija, arhitektura. Veš une stvari ki nosijo na stotine milijonov USD firmam in rasejo. Večino CSa namreč drugi faksi niti ne povohajo.
3.) Za 80EUR se ti ne splača dvigniti telefona, ker lahko v tistem času narediš bistveno več vrednosti - tudi če ga porabiš za osebni projekt na Githubu, ki ni prenašanje kapric s.p.jev.

Načeloma če se hočeš s tem preživljati si nikakor ne moreš privoščiti zaračunati manj kot 50EUR na uro (in to je res osnova), ker ti take strani hitro odžirajo čas, ki ni samo kucanje HTMLja. In to velja za WP strani - če boš programiral sam moraš tej postavki dodati celoštevilčni večkratnik.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Phantomeye ::

Zase vem, da nimam nobenega specifičnega znanja, ampak mogoce bi pa res moral zacet racunat postavljanje wp-jev in ne racunat samo 20€, da nekomu formatiram racunalnik ...

111111111111 ::

Vsaj nekaj je še pametnih slovencev in ne prodanih hlapcev. Če se sami ne cenite vas ne bo nobeden. Računajte znanje, ne ure. Jaz sem eni firmi štimal exchange strežnik, porabil sem 3 ure za nastavitve in računal 300EUR + DDV. Pa mi reče njihov šef, da ni slaba urna postavka, jaz pa sem mu rekel da je ravnokar kupil znanje in ne meni plačal ure. Za ta denar bi lahko dobil študenta, ki bi mu s pomočjo googla cel teden "šraufal" strežnik, da bi mogoče delal. Hotel je imeti takoj, prišel sem ob 22h in končal ob 1h in si primerno času in uslugi zaračunal.

Premisli koliko kilometrine imaš za seboj, da si tako stvar sposoben speljati in jo temu primerno računaj. Če narediš v 5 min in si računaš 500EUR, je pač zadaj znanje, ki je zahtevalo svoj čas. Da si prišel do 5 min, si porabil več 1000 ur in to treba plačat.

Popravek: Formatiranje računalnika je od 40-50EUR na roko, drugače se ne splača. 60EUR pa če so kaka stara jajca.

Zgodovina sprememb…

Tydek ::

Ne prodajaj se poceni. 400 € minimalno ++ ...

Invictus ::

Tydek je izjavil:

Ne prodajaj se poceni. 400 € minimalno ++ ...

Ne budali. To so čisto normalne cene za znalca ...

Sam sem tud enkrat kasiral precej, ampak sem pač rešil tedenski problem v 2 urah. 200 EUR na roke.

Če veš kaj je narobe že vnaprej, še toliko bolje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MasterKiD ::

Jaz sem rekel npr. da je okvirna cena za tako stran 80€. Logotip bi moral zamenjat, saj se meni osebno zdi precej brezvezen. Če bi naredil zgolj dobro SEO optimizacijo spletne strani in izbral kakšno modernejšo temo, ter malo prilagodil barve ter izbrisal copyright od teme iz footer-ja potem bi bila cena lahko vsaj 200€ oz. več oz. pač toliko, kolikor bi ti uspelo iztržiti za spletno stran. Iztrži tolikor kot je mogoče je pravilo pri tem poslu.

urosz ::

Folk se žal ne zaveda, da s tem ko dela spletne strani za 80€, dela škodo celemu IKT trgu.

111111111111 ::

urosz je izjavil:

Folk se žal ne zaveda, da s tem ko dela spletne strani za 80€, dela škodo celemu IKT trgu.


Nimam težav, da mi nekdo prevzame posel, samo da mi ga ne minira. Če jaz ponudim 500€ in me prehiti nekdo, ki je pripravljen narediti za 450€ ni nobene panike. Problem je, ker pridejo cepci, ki ne cenijo dela in znanja in se prodajo za 80€, ker pač trenutno nimajo drugega dela.

Vice ::

111111111111 je izjavil:

urosz je izjavil:

Folk se žal ne zaveda, da s tem ko dela spletne strani za 80€, dela škodo celemu IKT trgu.


Nimam težav, da mi nekdo prevzame posel, samo da mi ga ne minira. Če jaz ponudim 500€ in me prehiti nekdo, ki je pripravljen narediti za 450€ ni nobene panike. Problem je, ker pridejo cepci, ki ne cenijo dela in znanja in se prodajo za 80€, ker pač trenutno nimajo drugega dela.


Jest pa nimam problema če nekdo dela stran za 500€ ker se jest pod 600€ sploh ne pogovarjam. Zaradi mene je lahko toča takih, ki ti jo naredijo za 80€. Hvala bogu. Jest ne "prodajam" spletnih strani, ker to je životarjenje, temveč projekt kjer stranki garantiram obisk in povrnitev investicije. Če stranka v tak projekt ni pripravljena investirati potem ne rabi spletne strani.

GALINTECH ::

Dajte še to ocenit če se vam da
http://www.galintech.si/
LP

shadeX ::

Phantomeye je izjavil:

Zase vem, da nimam nobenega specifičnega znanja, ampak mogoce bi pa res moral zacet racunat postavljanje wp-jev in ne racunat samo 20€, da nekomu formatiram racunalnik ...



What? A pol to samo jaz delam zastonj? Ok, sam kolegom najbrž ne moreš računat.

111111111111 ::

shadeX je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Zase vem, da nimam nobenega specifičnega znanja, ampak mogoce bi pa res moral zacet racunat postavljanje wp-jev in ne racunat samo 20€, da nekomu formatiram racunalnik ...



What? A pol to samo jaz delam zastonj? Ok, sam kolegom najbrž ne moreš računat.


Tudi kolegom se računa, ampak se lahko drugače pomeniš, menjava storitev za storitev. Če delaš nekaj za preživetje, ne moreš kolegu pa zastonj 1 mesec delat, doma pa kruh in voda. :)

Goran's Blog ::

GALINTECH je izjavil:

Dajte še to ocenit če se vam da
http://www.galintech.si/
LP


Kot sem ti rekel, stran bi bila primerna 15 let nazaj sedaj pa ne.
Nasploh izdelave CMS spletnih strani, s tako stranjo ne moreš prodajati!
Poglej druge izdelovalce spletnih strani kakšne majo oni.
Priporočam ti totalno spremembo spletne strani, če rabiš pomoč sem na voljo!

MasterKiD ::

GALINTECH je izjavil:

Dajte še to ocenit če se vam da
http://www.galintech.si/
LP


Model zresni se. Ti kao ponujaš izdelavo spletne strani, a lastna spletna stran čisto zanič? Raje se res nauči izdelovati spletne strani, vendar kakovostne in nato prodajaj... Staro kramo noben ne kupuje, razen za kakih 30EUR.

Zgodovina sprememb…

misek ::

Pa mimogrede: ime podjetja galintech ni ravno posrečeno glede na to, da obstaja podjetje Galin Tech.

GALINTECH ::

@MasterKiD - če že za sebe naredim takšno potem to avtomatsko pomeni da za ostale tudi delam enako?
@misek - bi imel z veseljem če bi slovenska zakonodaja dopuščala

shadeX ::

če že za sebe naredim takšno potem to avtomatsko pomeni da za ostale tudi delam enako?


No ja. Stranke moraš ponavadi impresionirat kar se da. To pa narediš tako da svojo stran narediš ubijalsko dobro. Da bo stranka samo gledala in hotela takoj imeti tako dobro spletno stran..

GALINTECH ::

shadeX je izjavil:

če že za sebe naredim takšno potem to avtomatsko pomeni da za ostale tudi delam enako?


No ja. Stranke moraš ponavadi impresionirat kar se da. To pa narediš tako da svojo stran narediš ubijalsko dobro. Da bo stranka samo gledala in hotela takoj imeti tako dobro spletno stran..

Kakorkoli že ... obstajajo še slabše strani od moje tak da se ne pritožujem, če pa ne bom zadovoljen jo bom pa zamenjal.
zaenkrat mi ugovarja

bluefish ::

Vsekakor je pomembno, da je tebi stran všeč. Še bolj pa, da prepriča tudi potencialne stranke. Konkretna stran dvomim, da kogarkoli.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko bi stala taksna sletna stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
508627 (5919) TheBlueOne
»

Spletna stran - cena (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
597300 (5153) GrX
»

Wordpress in gostovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
337897 (3714) BigWhale
»

Opcije izdelave spletne strani za podjetje (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
9915586 (12063) BigWhale
»

Kako izboljšati mesto v iskalnikih?

Oddelek: Izdelava spletišč
83029 (2705) Matek

Več podobnih tem