» »

Android box [Poceni, brez Android TV]

Android box [Poceni, brez Android TV]

Temo vidijo: vsi
««
10 / 16
»»

mrData ::

Lahko pa probas tudi direktno z VLC, da vidiš ali je kriv Kodi ali omrežje ali Fire Tv

polde66 ::

Sem sprobal pa močno dvomim, da je Fire tv srečen brez interneta.
polde

polde66 ::

Tox3, ki si ga lastim je prejel že drugo nadgradnjo preko OTA. Ta box res samo lahko priporočam tistemu ki si želi seveda navaden android.
polde

polde66 ::

Speedtest na moji 500/100 brzini na TOX3 pokaže na lan kablu polnih 500/100, na wifi5 460/100 in na 2.4 wifi neverjetnih 220/100. Ker nisem mogel verjeti zadnjemu rezultatu sem sprobal spreedtest še na drugi isti enoti. V obeh primerih rezultat isti. Aplikacija uporabljena Okla speedtest in analiti. Moj ruter je pa TP-link AX5400. Tak rezultat nisem dobil še na nobeni škatli.
polde

bbobst ::

polde66 ali na TOX3 dela Dolby Vision, HDR10+ in TrueHD pasthrough ?

polde66 ::

Ima dolby vision kodek ki je biden v aplikaciji aida64, predvaja kodeke vendar niso vsi sampli ok, nekateri so zeleno vijolični. Kaj ti to pomeni? Meni to, če dela hbo max potem sem zadovoljen in seveda dela.
tukaj boš med testiranjem zvoka največ videl kaj podpira in kaj ne. Moj reciver ne kaže kater format se vrti.
HDR10+ sem vzel tale video in deluje: https://ff.de/hdr10plus-metadata-test/

Ti imaš android tv, ki podpira vse kar potrebuješ, univerzalnega 100% boxa ni. Edino kar bi mene motilo na tv-ju je kakšen format diskov podpira. Nekateri tv recimo zadnjič sem šlatal en TCL podpira samo ntfs in žal ne tudi exfat.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

RockyS ::

Kje lahko v kodi (balkan addon) spremenim oz odstranim ozadje podnapisov? Hvala.

polde66 ::

sistem-predvajalnik-jezik-motnost ozadja. Motnost ozadja daš iz 99% na 0%. Seveda če misliš balkanrevolution build in transparentnost podnapisov.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

RockyS ::

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

bbobst ::

polde66 je izjavil:

Ti imaš android tv, ki podpira vse kar potrebuješ, univerzalnega 100% boxa ni. Edino kar bi mene motilo na tv-ju je kakšen format diskov podpira. Nekateri tv recimo zadnjič sem šlatal en TCL podpira samo ntfs in žal ne tudi exfat.

Skoraj vse.
Ne podpira TrueHD passthrough in ne da se brisati z diska preko TV ja.
To drugo me najbolj moti.

polde66 ::

A tudi preko total commanderja se ne da brisat datotek?
polde

scythe ::

Rabim en info glede android boxa MXQ pro 4k. Kje lahko najdem zadnjo verzijo programske opreme na internetu za ta box?
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scythe ()

polde66 ::

Kaj dosti ne boš našel ker gre za precej staro zadevo, meni se je sicer odprlo tole: https://www.techowns.com/mxq-pro-4k-fir...
vendar gre za ugoosov firmware za AV2 box, ki po specifikacijah uporablja isti procesor amlogic S905. Ali uporablja iste komponente kot so wifi pa bluetooth pa ne vem. Torej imaš dve možnosti: rata ali pa ne rata.
Da je zadeva še bolj zakomplicirana obstaja isto imenska škatla tudi z amlogic S905w procesorjem: https://www.getdroidtips.com/stock-firm...
Torej kater android teče na tvojem boxu in kateri procesor škatla uporablja.
Glede ne vse pa je zadeva stara, ponošena in si za mal čez 30 eur komot privoščiš kakega novejšega z W2 procesorjem. Ti imajo android 11, av01 kodek, delali bodo načeloma vsi programi. Boljši wifi, boljši bluetooth, boljša izkušnja uporabnika pa sploh. Če daš malce več denarja pa vsekakor dobiš več. Če ti štekajo programi sedaj, ti bodo štekali tudi z novejšim firmwerjem. Enostavno je pač svoje preživel. P.S. to je samo moje mnenje.
polde

scythe ::

Hvala za info, nisem ga kupil. Dobil sem ga od kolega, kupil pred parimi meseci, skoz dela crash na aplikacijah(youtube,nexflix..itd) po parih min uporabe. Če ne zrihtamo, gre v smeti :D

Tole mi izpiše za programsko opremo:

X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scythe ()

polde66 ::

S tega se ne da videti za kater box gre. Ponavadi piše tudi na nalepki na dnu boxa. S tega priloženga vidim samo da gre za precej nov firmware in android 11. Da pride do kreša pa lahko tudi zaradi povišanja temperature.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

Gledam te boxe na Alibabi, Aliexpresu .. in so v teh škatlah vsemogoči procesorji od w2, allwinerja, 905L...
Bejži od tega pa kupi novega takega da vsaj veš kaj približno to je.
polde

scythe ::

Ja res je, sem tudi sam opazil to. Jaz se s tem boxu sploh ne bom ubadal, kolegu bom pa reku naj boljšega kupi. Kateri so trenutno dobri na trgu?
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

polde66 ::

Odvisno kaj potrebuje. Potrebuje USB? če ne potem so sticki ala fire tv stick ali xiaomi mi 4k tv stick odlični (podpora netflixu,prime...). Če ja potem... dolga paleta. Recimo med srednjimi zadnji ki sem ga testiral je TOX3. odličen box v razredu 60 eur. Imaš tudi drigih boxov z x4 procesorji omembe vredni so recimo Ugosoovi ampak je cena že višja čez 100 eur. potem imaš Mecool KM2 plus odličen box z Netfixovo podporo in googlovim požegnanjem. Potem se začne višji nad 150 tam je kaj z procesorjem x922. Potem pa na koncu nvidia shield če se zraven še igra igre ali pa res hoče top box.
V tem segmentu je dobro vedeti kaj hoče človek imeti? dober box z najnovejšim androidom in možnostjo predvajanja večina formatov, hoče imeti za netflix in 4k podporo, hoče imeti odličen wifi, 1gb lan? ako kot sem napisal je tox3 če ne rabi cerifikata za netflix odličen. A95x f4 in ostale podobne zadeve bi se izognil zaradi res premočnega pregrevanja in posledično umrtja boxa od prehude vročine. V spodnjem sklopu boxov pa lahko pride v poštev kakšen Tanix w2. Dela za svoj denar.
polde

bbobst ::

polde66 je izjavil:

A tudi preko total commanderja se ne da brisat datotek?

https://www.sony.co.th/en/electronics/s...
TVs with Android 9 or later
You cannot delete the content of a USB memory device using Media Player, Album, Music, or Video applications of the TV. To delete this content, use another device, such as a computer or a tablet.

errhec ::

polde66 pravi, da si namesti total commander in tam izbriši datoteke.
dd

xgeorgex ::

xgeorgex je izjavil:

Ok, kupil TOX 3 (4/32) iz AliExpress za 65EUR. Imam pa problem, da nikakor ne morem dodat Google account ( couldn't sign in there was a problem communicating with google servers ). Zato tudi ne morem dostopat do apps iz Google play-a. NEO mi je uspelo naložit iz USB ključa. Določene app pa tudi iz ključa ne gre ( utorrent, speed test, kodi, itd).


Zadeva se je rešila z update-om.

16. točka update-a:
Fixed synchronization Google account problem

polde66 ::

To da ne moreš s ključka zaganjat aplikacij nima veze z fixom. Imam istega 2/16 pa je to vse delovalo, razen seveda, če nisi dal pravic programu za nalaganje, potem pa ne gre. Namesto google play stora uporabljam Aurora play store, ki ne zahteva logiranja in je gor vse tako kot v googlovi štacuni. Je pa v zadnji toxovi posodobitvi kup popravkov. Tale box obeta.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

bbobst ::

errhec je izjavil:

polde66 pravi, da si namesti total commander in tam izbriši datoteke.


Jaz pa pravim ,da še enkrat preberi zadnji stavek, kar piše na sony strani: To delete this content, use another device, such as a computer or a tablet.
To pomeni da ni mogoče zbrisati datoteke iz USB naprave ,priklopljene na TV.
Pa ni važno ,kateri program se uporabi.

xgeorgex ::

polde66 je izjavil:

To da ne moreš s ključka zaganjat aplikacij nima veze z fixom. Imam istega 2/16 pa je to vse delovalo, razen seveda, če nisi dal pravic programu za nalaganje, potem pa ne gre. Namesto google play stora uporabljam Aurora play store, ki ne zahteva logiranja in je gor vse tako kot v googlovi štacuni. Je pa v zadnji toxovi posodobitvi kup popravkov. Tale box obeta.
Update je rešil da zdaj lahko dodam Google account, da lahko dostopam do PlayStore, prej to nisem mogel. Nisem jih mogel instal iz ključa (npr. SpeedTest, Kodi), nekatere sem lahko (npr. Neo). Aja, pa instal vseh je bil iz istega programa

Valvoline ::

@polde66, kaj uporabljas na boxu za predvajanje youtube? vanceda ni vec, kiwi browser na telefonu laufa top,blokira vso nesnago, na boxu pa ne.

polde66 ::

Na boxu imam STN smart tube next.
polde

Valvoline ::

polde66 je izjavil:

Na boxu imam STN smart tube next.

Se lahko logiras z racunom? Par teh YT appov sem sprobal, nekateri fajna blokirajo reklame vendar nimajo moznost logiranja na yt. Iscem in iscem, za boxa nisem najsel nic primerljivega mini pcju aka win+chrome+ublock. Ni mi jasno zakaj kiwi ne dela vredu na boxih, na telefonu je res taprava alternativa pokojnemu vanced, saj se v obeh primerih gre za android sistem.

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

Ima možnost logiranja z računom. Vanced je bil samo do 1080p. Tole pa 4k bp.Tega sem že včasih gor dajal, ko je večina govorila, da youtube ne dela v 4k na amlogic s905w boxih ala tanix tx3 max. Tako da mi ta aplikacija že dolgo dolgo uspešno služi. Na telefonu pa ne dela ok ker ga ni mogoče ruknit v lanscape način. Je pač android tv aplikacija. Tudi original youtube je android tv aplikacija vendar na telefonih postavitev dela ok. Je pa res da že nekaj časa STN nisem dajal na telefon in so vmes lahko tudi kaj pošlihtali.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

orreel ::

Zanima me ali je Beelink požegnan z strani googla ?

Na njihovi strani ni več na voljo verzije pro, ali še sploh obstaja ta verzija ?

https://www.bee-link.com/catalog/produc...

https://www.geekbuying.com/item/Beelink...

polde66 ::

Beelink nima googlove licence. Je pa vprašanje kaj potrebuješ od tega. Za casting se lahko uporabljajo tudi druge aplikacije, netflix ti pa pač ne bo delal v 4k kvaliteti. Drug problem je ki tudi mene zanima in to je ali delujejo HBO max filmi in serije z dolby atmos in vision na njem. Moj Ugoos AM6 2/16 ni bil uradno podprt z licenco za vision in filmi v tej kvaliteti niso delovali oz so nepravilno. Kolikor vem za beelink piše da ne podpira dolby atmos in vision ampak vsi boxi z srednjega ranga androidom 9 to brez problema predvajajo. Torej če se strogo drži Beelink predpisov potem ne bodo če pa v ozadju vse deluje je pa čisto ok. Seveda to velja samo za HBO ker na v kodiju deluje vse normalno.
Če obstaja? obstaja seveda vendar se mi zdi da hitro gre po drugi strani pa prihaja nova verzija GT kinga ki pa ima ogromno bugov in je peklensko draga. Ima pa 8 gb rama. Po rewivih ga še odsvetujejo dokler ne popravijo zadev. To bo pa še dolgo verjetno.
polde

spalding008 ::

polde66 je izjavil:

To da ne moreš s ključka zaganjat aplikacij nima veze z fixom. Imam istega 2/16 pa je to vse delovalo, razen seveda, če nisi dal pravic programu za nalaganje, potem pa ne gre. Namesto google play stora uporabljam Aurora play store, ki ne zahteva logiranja in je gor vse tako kot v googlovi štacuni. Je pa v zadnji toxovi posodobitvi kup popravkov. Tale box obeta.


Polde koliko se greje oziroma pregreva tale box?

polde66 ::

Segreje se tudi do 80°, usb ventilator je bolj preventiva ker tam pa deluje če ne ventilator na minimali je okoli 50°. Sam box ima dobro zračnost. Sam box pa ima večje hladilno rebro kot ostali modeli z x4 procesorjem. Zato se tidi shladi verjetno veliko hitreje. Kot pravim je ventilator le preventiva.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

xgeorgex ::

TOX3 pri meni ne gre čez 42°C, pa lahko dela cel dan (NEO, Asphalt9, itd). Je pa res da je na ventilatorju.

stara mama ::

orreel je izjavil:


https://www.bee-link.com/catalog/produc...

A js to prav vidim, GT king 2 z eMMC pomnilnikom in za 200€?
Že midrange telefoni za tak denar dolgo uporabljajo vsaj UFS2, če ne celo UFS3.
Pa taprvi GT king je bil v rangu ~100€ in glede na izkušnje z njihovo podporo več kot to tudi ni vreden. Box sam po sebi (ko rešiš večino problemov) pa deluje super.

polde66 ::

Gt king 2 je zelo ponesrečena zadeva z ogromno bugi ki zelo vplivajo na razpoloženje imetnika.
polde

Bellzmet ::

Samo NE kupit Chromecast with Google TV.

Direktno predvajanje zaslona telefona ne deluje, saj se zatika slika in zvok zaostaja. Poleg tega moraš za predvajanje imeti nujno internet povezavo - tudi, če imaš vsebino shranjeno na telefonu!?? Pa predvajaš lahko samo iz svojega telefona (app Google Home), npr. drug telefon se sploh ne more povezat preko cast screen, ker zgleda to sploh ni mogoče pri Chromecastu.

Mogoče druge zadeve delajo OK, samo predvajanje zaslona direktno iz telefona je pa popolnoma neuporabno.

misek ::

polde66 je izjavil:

Gt king 2 je zelo ponesrečena zadeva z ogromno bugi ki zelo vplivajo na razpoloženje imetnika.
Nekaj časa bo potrebno, da se programska oprema izpili.
Menda pa CoreELEC po drugi strani deluje prav dobro.

polde66 ::

coreellec za 200 eur? Beelink ni ravno znan po hudi podpori uporabnikom. Poleg tega mi še ni jasno ali je podpora dolby atmos in vision. Če tega ni potem hvala.
polde

Kodrnusa ::

Ne razumem zakaj sploh delajo android boxe za 200€ in ker bedak to kupi če pa imaš nvidio shield za 200€, ki je boljša za 10x z vsemi licencami, ter vec letno podporo, se ne pregreva in pac deluje. Android boxi bi se morali prodajati tam do 60€ pa da seveda delujejo in se ne pregrevajo.. Sam si lastim f2x al kva je ze box ze par let in sem zadovoljen, razen da nima cromcasta, pa netflix licence, pa kak format filma ne laufa lepo (redko), za kodi (nba league pass in hbo -kodi plugini) in kak film ter serijo pogledat je pa preko glave. Ampak je tudi cena primerna, ne pa 200€

polde66 ::

Kodrnusa je izjavil:

Ne razumem zakaj sploh delajo android boxe za 200EUR in ker bedak to kupi če pa imaš nvidio shield za 200EUR, ki je boljša za 10x z vsemi licencami, ter vec letno podporo, se ne pregreva in pac deluje. Android boxi bi se morali prodajati tam do 60EUR pa da seveda delujejo in se ne pregrevajo.. Sam si lastim f2x al kva je ze box ze par let in sem zadovoljen, razen da nima cromcasta, pa netflix licence, pa kak format filma ne laufa lepo (redko), za kodi (nba league pass in hbo -kodi plugini) in kak film ter serijo pogledat je pa preko glave. Ampak je tudi cena primerna, ne pa 200EUR

Se čisto strinjam. Za več kot 100 eur bi moral box imeti vse od kodekov do licenc.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Pezdicek ::

Kateri android box pa je res top trenutno? Kot je nvidia shield? Samo da ni android TV! Včasih sem imel minix x8-h plus ampak je šel rakom žvižgat...

Imam android TV, kateri pa mi osebno ne leži. Zato mi tudi nvidia shield odpade :(

polde66 ::

Top je Ugoos AM6b plus samo je cena zrasla na preko 220 eur za kar pa absolutno ni vreden. Ostalo Ugoos familija na x4 procesorjih: https://ugoos.com/ugoos-products
Žal pa ne poznam ugosovih UT8 in UT8 pro.
Drugače pa za okol 60 eur absolutno TOX3.
polde

spalding008 ::

polde66 je izjavil:

Segreje se tudi do 80°, usb ventilator je bolj preventiva ker tam pa deluje če ne ventilator na minimali je okoli 50°. Sam box ima dobro zračnost. Sam box pa ima večje hladilno rebro kot ostali modeli z x4 procesorjem. Zato se tidi shladi verjetno veliko hitreje. Kot pravim je ventilator le preventiva.


Oh pol se segreje toliko kot moj stari Tanix tx 9 pro,ki ga se vedno uporabljam. Evo trenutno gledam film na njemu in je tempperatura 85 stopinj. Mi pa gre na zivce,ker se velikokrat zgodi,ko gledam filme,da mi kar zmrzne se skupaj in moram resetirat box in vse skupaj na novo zalaufat. Probal sem tudi z ventilatorjem ampak je vseeno parkrat zmrznilo in spet reset.

Polde drugace kako se obnese ta Tox3?Je vreden nakupa? x4 procesor??

polde66 ::

Tox3 je najboljši box z navadnim androidom kar sem jih spravil čez roke v zadnjem letu ali pa še malo več. Uporablja x4 procesor in ima neverjeten wifi. Moje mnenje je da je vsekakor vreden nakupa. Da se ti Tanix resetira je verjetno ravno zaradi vročine oz segrevanja, pred tem verjetno pride do kakšnega trzanja pri filmih ali tv ko gledaš. Zato pravim da je preventiva ventilator na usb-ju. To so zelo zmogljive mašine in se temu primerno tudi segrejejo. Jih je pa hitro moč pohladiti.
Skratka box ima dober firmware ki je bil že 2x posodobljen preko ota, dela veliko stvari,je android 11, av01 kodek Tudi kodek za vision pokaže v aidi64. Zanj obstaja tudi android tv rom. Kaj naj rečem. Od navadnih androidov za to ceno top. Obstajajo tudi ugoosovi modeli ala x4 ampak je takoj cena višja za skoraj 50 eur, dvomim pa da je bistveno kaj drugačen od toxa.
polde

Yossarian ::

Bellzmet je izjavil:

Samo NE kupit Chromecast with Google TV.

Direktno predvajanje zaslona telefona ne deluje, saj se zatika slika in zvok zaostaja. Poleg tega moraš za predvajanje imeti nujno internet povezavo - tudi, če imaš vsebino shranjeno na telefonu!?? Pa predvajaš lahko samo iz svojega telefona (app Google Home), npr. drug telefon se sploh ne more povezat preko cast screen, ker zgleda to sploh ni mogoče pri Chromecastu.

Mogoče druge zadeve delajo OK, samo predvajanje zaslona direktno iz telefona je pa popolnoma neuporabno.

Šefe, ne vem, zakaj pri tebi predvajanje zaslona iz telefona na Chromecast ne deluje, ker pri meni tudi ta funkcija deluje brez zatikanja.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Bellzmet ::

Pa predvajaš preko Google Home ali v posamezni aplikaciji?

polde66 ::

A mi lahko kdo da povratno informacijo, kako se obnaša EON skrekani za android na kaki napravi z androidom 11.
Se pravi tale varianta: https://www.mediafire.com/file/uvsa82bz... in navaden android 11 kot je tox3. Če kdo to uporablja pls naj pove mnjenje in izkušnje.
polde

Yossarian ::

V glavnem preko Home, včasih pa tudi direkt iz Eona.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

scipascapa ::

prosim link za tox3 :)

polde66 ::

polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()
««
10 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138009 (9800) zitrus
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828144118 (8447) ruski76
»

Xiaomi Mi TV Stick

Oddelek: Zvok in slika
153653 (2228) rejven

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561085864 (345871) Mavrik

Več podobnih tem