» »

Android box [Poceni, brez Android TV]

Android box [Poceni, brez Android TV]

Temo vidijo: vsi
««
9 / 16
»»

Yossarian ::

Imam Xiaomi Mi Box S. Zaenkrat odlična zadeva. Me pa zanima sledeče. Gledam TV, nato pa vklopim Mi Box. Se da kako nastavit, da bi se avtomatsko prestavilo na HDMI izhod in bi torej lahko gledal Mi Box, ne pa da moram najprej na TV stisnit "Source", poiskat HDMI in potrdit izbiro. Televizija je sicer stara več kot 10 let, Samsung C652.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

errhec ::

Kolega išče dober P/P android box.
Glavno mu je da bi delovala aplikacija Tacx Training.
Trenutni box zmrzne, in ga je potrebno resetirati. Delovalo je samo prvič.

Specifikacije boxa sporočim, ko ga dobim v roke.
dd

_IKE_ ::

Zdravo!

Iščem media player, ki bo:

torent snel in shranil na zunanji disk priklopljen na player preko usb 3.0 oziroma na večji notranji disk playerja
predvajal snete torente (serije in filmi kakovosti 1080 oziroma 2160)
sočasno snemal torente in predvajal prej snete(ni pogoj)

Igre, Netflx, Disney, NEO, EON niso potrebni....

Prosim za predloge!

Hvala!

polde66 ::

Kar meni pride na pamet je samo to da se box ne greje preveč. Torej nekaj kot je Ugoos ali Beelink. Videl sem tole kodo BGba8caf za tole zadevo: https://www.banggood.com/Beelink-GT-KIN...
Če kaj bi to moralo it
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

_IKE_ ::

A ni imela ta varianta probleme zaradi pregravanja in je zato prišla ven pro?

Še postransko vprašnje, ali pa tudi ne: AV1 ne bo imel vpliva na torenete ali pač ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

MaticKregar ::

https://www.mimovrste.com/predvajalniki...
A je tole ok, predvajalo bi se YT, plex UHD in kakšen popcorn varianta, twitch in kakšen neo...

polde66 ::

@MaticKregar tistle je več kot dovolj za tvoje potrebe in je odličen stick z vso najmodernejšo podporo AV01, dolby vision, atmos... Primerljiv, če ne celo boljši od Fire tv sticka 4k ali 4k max. Soliden procesor, hiter ram, odličen wifi, bluetooth 5, ni da ni. Priporočam.
polde

bbobst ::

V poplavi kitajskih boxov, ali je kakšen ki podpira Doldy Vision ?

kow ::

_IKE_ je izjavil:

A ni imela ta varianta probleme zaradi pregravanja in je zato prišla ven pro?

Še postransko vprašnje, ali pa tudi ne: AV1 ne bo imel vpliva na torenete ali pač ?


Videi na torrentih so tipicno v kodeku, ki je primeren za mase ljudi. Torej naj bi delovali na starih napravah.
Razen seveda, ce bos enkodiral video, ki je namenjen za najnovejso opremo, npr. 8K video. Da pa bi kmalu videl vecino 4k videov v AV1, dvomim.
Drugace je pri streamingu, kjer je v interesu streznika (netflixa, youtubea ipd.) da ti streama cim manjsi bitrate. Streznik tudi lahko preveri kaksen hw ima sam klijent.
Mimogrede, vse nove GPU kartice (Intel, Nvidia, Amd) imajo sedaj hw encoder za AV1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

polde66 ::

@bbobst
https://www.geekbuying.com/item/TOX3-Li...
Tole je najnovejši x4 box z sicer 2 gb rama in 16 gb prostora, vendar je razlika med 4 gb ramom tako zanemarljiva da ni omembe vredno. Torej benchmark preko 100000 točk, dolby vision, atmos, AV1 kodek, 1 gb lan vhod in malo manjše preglevanje kot na ostalih boxih zaradi boljšega hladilnega rebra. Zadeva ni švoh in vse podpira. Edina slaba lastnost je da HBO max deluje samo z aplikacijo za android tv, ki jo moraš pa pognat iz nastavitev in aplikacij. Pač klasišni android 11. Imam 2 od tega se en prodaja na bolhi. Drugače pa za dolby vision in atmos če ne potrebuješ usb vhodov in lan vhoda še vedno xiaomi mi tv stick 4k ali fire tv stick 4k ali 4k max.
polde

bbobst ::

polde66 je izjavil:

@bbobst
https://www.geekbuying.com/item/TOX3-Li...
Tole je najnovejši x4 box z sicer 2 gb rama in 16 gb prostora, vendar je razlika med 4 gb ramom tako zanemarljiva da ni omembe vredno. Torej benchmark preko 100000 točk, dolby vision, atmos, AV1 kodek, 1 gb lan vhod in malo manjše preglevanje kot na ostalih boxih zaradi boljšega hladilnega rebra. Zadeva ni švoh in vse podpira. Edina slaba lastnost je da HBO max deluje samo z aplikacijo za android tv, ki jo moraš pa pognat iz nastavitev in aplikacij. Pač klasišni android 11. Imam 2 od tega se en prodaja na bolhi. Drugače pa za dolby vision in atmos če ne potrebuješ usb vhodov in lan vhoda še vedno xiaomi mi tv stick 4k ali fire tv stick 4k ali 4k max.

Rabim samo en usb, kamor priklopim zunanji disk in gledam preko kodija iz coreeleca. Niti ene druge funkcije v bistvu ne rabim. Imam 2 boxa, ki ne podpirata DV, kar pa rabim , ker imam nov TV.

Dimnik ::

Polde, misliš, imel si dva boxa...

polde66 ::

@Dimnik ja hvala imel sem 2 boxa, popravek. Si že dobil?
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Dimnik ::

Ne, če bi, bi ti javil

polde66 ::

evo celoten opis: https://tvboxstop.com/latest-android-tv...
Dolby vision predvaja kodi brez problema. Tudi HBO max predvaja vse njihove datoteke z dolby atmos in dolby visionom. Tako da načeloma dolby vision ne bi smel biti problem.

Pa celo update preko ota sem pravkar prejel zanj.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

@bobbst čemu pa potebuješ box, če imaš tv, ki ti podpira vse in dolby vision in atmos?
polde

bbobst ::

polde66 je izjavil:

@bobbst čemu pa potebuješ box, če imaš tv, ki ti podpira vse in dolby vision in atmos?

Dobro vprašanje, še sam nevem točno. Sem imel 5 let nazaj Samsunga ,ki je imel težave pri predvajanju preko usb in sem takrat kupil svoj prvi TV-box.
In kar vztrajam pri njem.

Pro ::

Ali mi lahko pomagate, kateri box ali stick naj kupim po ugodni ceni, da bom nanj naložil android aplikacijo T-2 TV, ga vklopil v TV in gledal tudi vsebine za nazaj.

Pogoje je, da ima daljinski upravljalec možnost tudi vnosa številk (direktna izbira poljubnega TV programa). In še - WIFI ima prednost pred LAN.

matrudon20 ::

It might be different now but I remember buying a Google TV because the apps on my TV were all outdated. Some apps couldn't do 4K because they weren't supported. Some features were missing. I found the dongle apps were updated long before the apps on my TV. I never looked back.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: gregyk ()

urkrajnc ::

Če koga zanima Xiaomi Mi TV box S

beni ::

Živjo,
kako naj aktiviram Bluetooth na A95XF2 boxu.

Nikakor ne morem spariti slušalk, sploh ne najde nobene BT naprave.
Pojavlja pa se popup "Aplikacija Bluetooth se stalno ustavlja" ...

Pozna kdo rešitev?
Pojma nimam ...

polde66 ::

Jp, odpri wifi povezavo
polde

beni ::

Je ves čas odprta.
Pojma nimam ...

polde66 ::

Čudn, ok poglej če maš zadnji firmware oz če gre kaka posodobitev. Več pa nebi vedu. A to se ti pojavlja obestilo o bluetooth padcu, ko se želiš povezati ali skozi ves čas?
Tole sem najdu če bi kaj pomagalo:
bluetooth disconnection issues solved ... a95x max stock firmware under developer's options choose bluetooth audio LDAC codec : playback quality select balanced audio and connection quality (660kbs/606kbps)./.. no bluetooth disconnection issue anymore after selectiong this option
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

NejcSSD ::

Če koga zanima, sem ravno vzel za 90evrov, sicer 120evrov

The time has come--you can now get a Lifetime Plex Pass membership for just $90 with coupon code FANFRIDAY22.
That's a deep 25% discount on the usual price of $120. (If you're already paying for an annual plan, you'll score an extra discount based on your remaining balance.)

Note: This sale ends November 27th at 11:59 PM PT.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

xgeorgex ::

Kaj je trenutno price/performance buy (NEO, KODI, filmi)?

ZveeZ ::

xgeorgex je izjavil:

Kaj je trenutno price/performance buy (NEO, KODI, filmi)?

Jaz bi ugibal fire tv stick.
Trenutno so od 20 do 38€ odvisno od verzije.

polde66 ::

Ja so če imaš teto ali koga v Italiji Avstriji ali nemčiji da ti pošlješ tja, v SLO pa ne pošiljajo oz pošiljajo po drugačni ceni, ki je večja kot če nabaviš v SLO pri uradnem prodajalcu.
Za aplikacije je pa treba bit malce bolj specifičen, Neo imaš za android tv in navaden android torej? Kodi deluje povsod
Na fire tv lahko spraviš neo za navaden android na ostale android tv naprave pa ne oz ne na take, ki imajo android 11. Drugače je pa xiaomijev mi 4k tv stick zakon.Sticki pa nimajo usb vhodov toej filmi na klasičen način preko usb ne bo šlo, razen seveda če si nabaviš en micro usb hub kjer bo pa šlo. Potem se pojavi spet polno čejev in variant. Torej vprašanje je kaj bolj specifično iščeš?
polde

polde66 ::

@xgeorgex Odličen android box je tole: https://www.bolha.com/digitalni-predvaj...
Za ta denar seveda. predvaja vse, podpira vse, dolby vision tudi tako pravi aida64 in HBOmax, res je 2 gb verzija vendar iz testov ni nič slabši od 4gb verzije, katere pa do sedaj še ni bilo za dobit. V benchmarku pa znese 105000 točk kar je ogromno. Ima 1gb lan vhod a če bi se gledala tv iz preventive svetujem en manjši ventilator usb.
neo, voyo hbomax, kodi.... vse deluje ok. Ni pa netflixa v 4k ker nima licence. 1 posodobitev preko OTA je pa tudi že bila
polde

KTr1sk ::

Tiger je izjavil:

Fora je, da niso vsi certificirani pri Googlu. Kar je kasneje lahko težava, da npr. aplikacije za pretočne storitve Netflix, HBO MAx prenehajo delovati.

Do 100 EUR je dobra rešitev NOKIA TV 8000 Streaming Box.

Jaz sem potem kupil box "Nokia TV 8000 Streaming Box" deluje super pa še daljinec je takšen "normalen" ni tisti mini in tanek kot imajo nekateri
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Pro ::

KTr1sk je izjavil:

Tiger je izjavil:

Fora je, da niso vsi certificirani pri Googlu. Kar je kasneje lahko težava, da npr. aplikacije za pretočne storitve Netflix, HBO MAx prenehajo delovati.

Do 100 EUR je dobra rešitev NOKIA TV 8000 Streaming Box.

Jaz sem potem kupil box "Nokia TV 8000 Streaming Box" deluje super pa še daljinec je takšen "normalen" ni tisti mini in tanek kot imajo nekateri


Je možno nanj inštalirati T2 TV za smart TV aplikacijo?

KTr1sk ::

@Pro: ja tudi T2 aplikacija je gor

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

xgeorgex ::

Ok, kupil TOX 3 (4/32) iz AliExpress za 65EUR. Imam pa problem, da nikakor ne morem dodat Google account ( couldn't sign in there was a problem communicating with google servers ). Zato tudi ne morem dostopat do apps iz Google play-a. NEO mi je uspelo naložit iz USB ključa. Določene app pa tudi iz ključa ne gre ( utorrent, speed test, kodi, itd).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xgeorgex ()

polde66 ::

Ne vem v čem je tvoj problem, imam Tox3 2/16 in mi vse deluje super. Tako vpis v google kot trgovina, nastavitev aplikacij iz ključka, skratka vse.
eno glupo vprašanje: ali si konektan na internet?
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

Če še ne bo šlo potem zamenjaj napajalni kabel, verjetno imaš še kje kakega 5V 2A. Se mi zdi da so tile napajalniki zelo nekvalitetni. Se mi je že zgodilo parkrat da je bila vsa finta v napajalniku.
polde

xgeorgex ::

Konektan prek UTP kabla, nato WiFi, plus še dostopna točka mobitela (drugo omrežje), to sem probal in je vedno isto - couldn't sign in there was a problem communicating with google servers
Zbrisal cache in data za google services, itd. Factory reset boxa. Moram še cache Androida pobrisat, to še nisem. Bom probal še z napajalnikom. Ali pa če še kakšen drug ROM najdem in ga instaliram.
Nimam pojma kaj bi lahko še bilo.

polde66 ::

Najprej probej kabel.
polde

polde66 ::

xgeorgex je izjavil:

Konektan prek UTP kabla, nato WiFi, plus še dostopna točka mobitela (drugo omrežje), to sem probal in je vedno isto - couldn't sign in there was a problem communicating with google servers
Zbrisal cache in data za google services, itd. Factory reset boxa. Moram še cache Androida pobrisat, to še nisem. Bom probal še z napajalnikom. Ali pa če še kakšen drug ROM najdem in ga instaliram.
Nimam pojma kaj bi lahko še bilo.


A je ratal kaj al nič?
polde

tin01 ::

xgeorgex je izjavil:

Ok, kupil TOX 3 (4/32) iz AliExpress za 65EUR. Imam pa problem, da nikakor ne morem dodat Google account ( couldn't sign in there was a problem communicating with google servers ). Zato tudi ne morem dostopat do apps iz Google play-a. NEO mi je uspelo naložit iz USB ključa. Določene app pa tudi iz ključa ne gre ( utorrent, speed test, kodi, itd).


Kaj ti kaze mrezni naslov ? DHCP pravilno nastavljen ?
Meni se tudi zdi, da je to bolj mrezni problem.
Probaj se s prijavo na Wifi.

T

polde66 ::

Samo povem, danes Nvidia shield tv pro na amazonu 184 eur
polde

polde66 ::

Nabavil sem si shilda. Vem da ne paše tema v ta okvir, bo pa pasala primerjava shielda z ostalimi boxi, sticki...
Glede na cene, ki spremljajo trg je shield med dragimi izdelki dobra izbira, dobil sem ga za 190 eur nov. Ugoos AM6b plus se je podražil iz 143 eur na 220 plus. Zadevi sta si po zmogljivosti in nudenju primerljivi (dolby vision, atmos...) nekje plusi na eni strani nekje minusi.
Igranja igric nimam v planu in me to ne zanima. Torej je velik plus shieldu za nekoga, ki to počne. Če pa se osredotočim na to kar vsi počnemo pa lahko mirne vesti trdim da to vse kar počne nvidia shield počne tudi Xiaomi mi 4k tv stick ali pa Fire tv 4k (in 4k max). Torej filmi, serije youtube, tv aplikacije je isto. Ne govorim napamet ali iz gledanja youtuba in branja testov ampak iz preprosto osebne izkušnje. Lastim si vse tako da to lahko primerjam kadarkoli in karkoli. Vse zadeve z dolby visionom in atmosom ter kodeki počnejo v istih aplikacijah čisto enako. Kodi podpira kar podpira, Just player dela z vsemi aplikacijami na vseh napravah enako, vlc prav tako, in MX player pro prav tako. Kar pa je velik plus pri shieldu je USB vhod, ki ga stick nima oz se mu lahko doda z micro usb razdelilcem ampak kje je tu fora da imaš potem eno stvar kot novoletna smrekca razpršeno naokoli. Cenovno pa je seveda precej ugodneje.
Če se potrebuje stream naprava za dodatne diske in predvajanje iz virov preko usb potem... sticki to niso.
Lahko se pa seveda uporabi kak android box recimo z x4 procesorjem, doda malce hlajenja in seveda deluje. Dolby vision ne bo deloval točno tako kot na shieldu, stickih, ugoosu ampak za gledanje hbo max bo vse ok. HBO max je postala precej zahtevna aplikacija z določenimi vsebinami z dolby vision in atmosom. AMpak če to deluje potem tu ni frke. Torej v segmentu naprav z android TV z licencami netflixa in googlovim žegnom se lahko mirne vesti obrnemo na kak mecool km2 ali KM 2 plus kar je še bolje močneje in seveda tudi novejše ter recimo zadnja pogruntavščina na mojem testu Hakomini, ki ima vse kar imajo veliki le da se uporablja y4 procesor, takega uporablja xiaomi mi 4k tv stick in ima 4 gb rama in 32 gb prostora. Negativno je samo 2x usb 2.0. Zmogljiva zadeva podprta z googlovim žegnom in netflix certifikatom.

Torej če potegnem pod črto je za navadnega uporabnika čisto dovolj vse tole spodaj brez dragih naprav. Za igre pa seveda Ugoos AM6b+ ali Nvidia shield.
polde

mrData ::

polde66 je izjavil:

Če pa se osredotočim na to kar vsi počnemo pa lahko mirne vesti trdim da to vse kar počne nvidia shield počne tudi Xiaomi mi 4k tv stick ali pa Fire tv 4k (in 4k max). Torej filmi, serije youtube, tv aplikacije je isto. Ne govorim napamet ali iz gledanja youtuba in branja testov ampak iz preprosto osebne izkušnje. Lastim si vse tako da to lahko primerjam kadarkoli in karkoli. Vse zadeve z dolby visionom in atmosom ter kodeki počnejo v istih aplikacijah čisto enako. Kodi podpira kar podpira, Just player dela z vsemi aplikacijami na vseh napravah enako, vlc prav tako, in MX player pro prav tako. Kar pa je velik plus pri shieldu je USB vhod, ki ga stick nima oz se mu lahko doda z micro usb razdelilcem ampak kje je tu fora da imaš potem eno stvar kot novoletna smrekca razpršeno naokoli. Cenovno pa je seveda precej ugodneje.
Če se potrebuje stream naprava za dodatne diske in predvajanje iz virov preko usb potem... sticki to niso.


Še nekaj omogoča Shield, vsi ti cenejši "sticki" pa ne: lossles audio (DTS-HD, Dolby TRUE HD,...), ter veliko bolj napreden upscaling.
Oboje je dobil z zadnjim updejtom menda tudi novi Fire TV Cube (https://www.aftvnews.com/fire-tv-cube-g...

Aramis ::

Ali še je gt king vedno top, ali je kaj druga boljšega? do 150€?

OK.d ::

mrData je izjavil:

polde66 je izjavil:

Če pa se osredotočim na to kar vsi počnemo pa lahko mirne vesti trdim da to vse kar počne nvidia shield počne tudi Xiaomi mi 4k tv stick ali pa Fire tv 4k (in 4k max). Torej filmi, serije youtube, tv aplikacije je isto. Ne govorim napamet ali iz gledanja youtuba in branja testov ampak iz preprosto osebne izkušnje. Lastim si vse tako da to lahko primerjam kadarkoli in karkoli. Vse zadeve z dolby visionom in atmosom ter kodeki počnejo v istih aplikacijah čisto enako. Kodi podpira kar podpira, Just player dela z vsemi aplikacijami na vseh napravah enako, vlc prav tako, in MX player pro prav tako. Kar pa je velik plus pri shieldu je USB vhod, ki ga stick nima oz se mu lahko doda z micro usb razdelilcem ampak kje je tu fora da imaš potem eno stvar kot novoletna smrekca razpršeno naokoli. Cenovno pa je seveda precej ugodneje.
Če se potrebuje stream naprava za dodatne diske in predvajanje iz virov preko usb potem... sticki to niso.


Še nekaj omogoča Shield, vsi ti cenejši "sticki" pa ne: lossles audio (DTS-HD, Dolby TRUE HD,...), ter veliko bolj napreden upscaling.
Oboje je dobil z zadnjim updejtom menda tudi novi Fire TV Cube (https://www.aftvnews.com/fire-tv-cube-g...

Pa seveda update softwearja in firmwareja, katerih druge naprave vidijo samo enkrat v življenju, npr.Shield iz leta 2015 še kar posodabljajo;)
LPOK.d

Alfonso ::

Upscale je na Shieldu res odličen. Že zaradi tega se splača.

Robert ::

polde66 je izjavil:

Samo povem, danes Nvidia shield tv pro na amazonu 184 eur


Nič več, nova cena je že 219 €.

polde66 ::

Sem bil dovolj zgodaj z obvestilom pa trajalo je tudi več kot teden.
polde

Robert ::

polde66 je izjavil:

Sem bil dovolj zgodaj z obvestilom pa trajalo je tudi več kot teden.


Ja imaš prav, sem zamudil, če slučajno opaziš po tej ceni (184€) javi, bom pa gledal tudi jaz......

BlaY0 ::

Imam Fire TV Stick 4k približno leto in dela sicer OK, samo ena stvar me moti. A je kakšna varianta, da zadeva dela brez internetne povezave? Namreč še Kodi, ki je praktično offline ima problem predvajati, če ni internetne povezave... še iz file managerja z veliko zakasnitvijo (pol minute) predvaja vsebine s SMB povezave na router kamor je priklopljen disk. Source za SMB povezavo je na IP tako da ni problem v DNS razreševanju. In jasno Kodi moram v tem primeru poganjati iz menija nastavitev, ker home aplikacija ne dovoli ničesar.

polde66 ::

Hm mogoče če bi nastavil v nastavitvah brez posodabljanja aplikacij, video predogleda, pa zvok isto brez, pa še kaj bi se našlo. Sprobaj.
polde
««
9 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138546 (10337) zitrus
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828144757 (9086) ruski76
»

Xiaomi Mi TV Stick

Oddelek: Zvok in slika
153675 (2250) rejven

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561088417 (348424) Mavrik

Več podobnih tem