» »

Prodaja polovice stanovanja

Prodaja polovice stanovanja

1
2
»

Vice ::

Invictus je izjavil:

Zakaj bi na punco prepisal pol stanovanja? Kljub kešu?


V času zveze sta po sporazumnem dogovoru brez glasov proti se odločila, da on ne nosti več hlač in se je ta vloga prostovoljno zamenjala.

johnnyyy ::

Človeka dobro spoznaš šele takrat, ko z njim živiš. In realno gledano ogromno vez propade po nekaj letih skupnega življenja. In v primeru, da veza razpade, bo za oba bolje, da ima en stanovanje drugi pa denar, kot pa da imata nek miks, kjer sta oba lastnika in noben nima svojega denarja toliko, da bi lahko drugega pošteno izplačal.

Sam sem pristaš minimalnega komuniciranja. In lastništvo zame pomeni tudi to, kdo bdi nad (ne)premičnino. Npr. avto je lastniško moj, čeprav ga voziva oba, je moja odgovornost, da je spraven, zavarovan, da so gume OK, servisi narejeni, vinjeta itd. Če na avtu nekaj crkne in moja to opazi, mi samo sporoči potem pa je moje delo, da to uredim. Tudi stanovanje, kjer živiva je lastniško moje in vse kar je povezano z vzdrževanjem/upravljanjem je na meni (zbori etažnih lastnikov, plačilo položnic, popis/menjava števcev, zavarovanje, menjava opreme itd.). Apartma je od moje in kar se tiče položnic, upravljanja, oddajanja, zavarovanja itd. je odgovornost na njej. Ker apartma oddajava preko mojega s.p.-ja, ona najde goste in zabeleži v namenski koledarček za oddajanje (za kakšno ceno, koliko dni, št. oseb, podatki osebnih dokumentov itd.), jaz pa občasno pogledam če je v koledarčku kaj novega in če vidim nove goste, izdam račun ga pošljem po emailu in njo v CC (moja odgovornost so izdani računi in prejeto plačilo - ostale podrobnosti me ne zanimajo). Zelo velikokrat pride do situacije kjer je pri določenih stvareh nekdo bolj vešč kot drugi in v tem primeru drugi samo prevzame task in odgovornost za task.

Nekako imava način, da sva oba sposobna posameznika, ki bi znala preživeti tudi brez drugega in da sva kot partnerja, ki gresta skupaj naprej (ne da bi en hitro rastel, drugi pa ob njem propadal). S tem pa pridobiiš tudi zaupanje, saj človeka ni potrebno stalno preverjati ali je določene stvari naredil ali ne. S tem, ko delo tako razdeliva, nama ostane precej več časa za naju. Tudi midva imava "družinske" kolege, ki si morajo, kot partnerji vse deliti na pol in potem pride do situacije, ko crkne pralni stroj in se toliko časa dogovarjata in tuhtata, da po mesecu dni pereta na roke.

Sicer ti nočem soliti pameti, ampak hočem pokazati le drug način oz. filozofijo partnerstva. Glede na to, da se še vselila nista skupaj in komplicirata pri lastništvu nepremičnine, si vaju ne predstavljam, kaj bo ko bo treba kupiti npr. pralni stroj in bo en navijal za Boscha drugi pa za Gorenje ...

111111111111 ::

johnnyyy je izjavil:

Človeka dobro spoznaš šele takrat, ko z njim živiš. In realno gledano ogromno vez propade po nekaj letih skupnega življenja. In v primeru, da veza razpade, bo za oba bolje, da ima en stanovanje drugi pa denar, kot pa da imata nek miks, kjer sta oba lastnika in noben nima svojega denarja toliko, da bi lahko drugega pošteno izplačal.

Realno gledano drugi verjetno po nekaj letih veze ne bo imel denarja, ker si bosta tudi kaj privoščila. Glede na to, da bo OP poplačal starše, ki so mu posodili denar, je to za oba win, win situacija. Če sem se kaj naučil v letih zakonskega življenja je to, da pri vsakem paru "palijo" različne stvari. Eni imajo radi ločene račune, drugi imajo skupne, eni imajo vsepovprek, zgodbe pa vsi takšne in drugačne.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

johnnyyy ::

111111111111 je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Človeka dobro spoznaš šele takrat, ko z njim živiš. In realno gledano ogromno vez propade po nekaj letih skupnega življenja. In v primeru, da veza razpade, bo za oba bolje, da ima en stanovanje drugi pa denar, kot pa da imata nek miks, kjer sta oba lastnika in noben nima svojega denarja toliko, da bi lahko drugega pošteno izplačal.

Realno gledano drugi verjetno po nekaj letih veze ne bo imel denarja, ker si bosta tudi kaj privoščila. Glede na to, da bo OP poplačal starše, ki so mu posodili denar, je to za oba win, win situacija. Če sem se kaj naučil v letih zakonskega življenja je to, da pri vsakem paru "palijo" različne stvari. Eni imajo radi ločene račune, drugi imajo skupne, eni imajo vsepovprek, zgodbe pa vsi takšne in drugačne.

Kot je zapisal, je že več kot 3 leta lastnik nepremičnine, katero bi lahko kupila skupaj. Torej sta skupaj sigurno več kot 3 leta. In šele po več kot 3 letih bi se ženska preselila k njemu, pod pogojem, da prej uredita lastništvo oz. popravita "napako" izpred več kot 3 let?!

V vezi kjer kompliciraš s skupnim življenjem več kot 3 leta, je edina win-win situacija, da greš narazen.

111111111111 ::

johnnyyy je izjavil:


Kot je zapisal, je že več kot 3 leta lastnik nepremičnine, katero bi lahko kupila skupaj. Torej sta skupaj sigurno več kot 3 leta. In šele po več kot 3 letih bi se ženska preselila k njemu, pod pogojem, da prej uredita lastništvo oz. popravita "napako" izpred več kot 3 let?!

V vezi kjer kompliciraš s skupnim življenjem več kot 3 leta, je edina win-win situacija, da greš narazen.

Kdo od nas pa ve kaj se babam plete po glavi. :) Jaz v to ne bi šel, OP pa očitno bo. OP bi moral vsaj toliko stisnit, da plača po trenutni tržni ceni.

Se pa strinjam, da je win-win, da gresta narazen, ker res smrdi vse skupaj po težavah. Ampak kaj češ, ljubezen je slepa in butasta. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

damyan33 ::

111111111111 je izjavil:

johnnyyy je izjavil:


Kot je zapisal, je že več kot 3 leta lastnik nepremičnine, katero bi lahko kupila skupaj. Torej sta skupaj sigurno več kot 3 leta. In šele po več kot 3 letih bi se ženska preselila k njemu, pod pogojem, da prej uredita lastništvo oz. popravita "napako" izpred več kot 3 let?!

V vezi kjer kompliciraš s skupnim življenjem več kot 3 leta, je edina win-win situacija, da greš narazen.

Kdo od nas pa ve kaj se babam plete po glavi. :) Jaz v to ne bi šel, OP pa očitno bo. OP bi moral vsaj toliko stisnit, da plača po trenutni tržni ceni.

Se pa strinjam, da je win-win, da gresta narazen, ker res smrdi vse skupaj po težavah. Ampak kaj češ, ljubezen je slepa in butasta. :D


@111111111111: Ful hvala za ta nasvet. Po nekaj dnevnem že skoraj 'pregovarjanju' sva se le pogodila, da mi nakaže tržno ceno, ki velja sedaj. Nenavsezadnje sem stanovanje kar lepo opremenil in bi bilo res malo nepošteno upoštevati takratno ceno. Na koncu se je strinjala. Torej happy ending.

paraboŁa ::

Resno ti predlagam, da sestavi pogodbo skupaj z nepremičninskim odvetnikom. Ne glede na to kako dobro se razumeta sedaj, obstaja možnost, da se zadeva v prihodnosti sfiži, takrat pa nočeš potegniti takratke. Se je zgodilo bližnjemu. Learned my lesson.

111111111111 ::

damyan33 je izjavil:



@111111111111: Ful hvala za ta nasvet. Po nekaj dnevnem že skoraj 'pregovarjanju' sva se le pogodila, da mi nakaže tržno ceno, ki velja sedaj. Nenavsezadnje sem stanovanje kar lepo opremenil in bi bilo res malo nepošteno upoštevati takratno ceno. Na koncu se je strinjala. Torej happy ending.

Če se hočeta it pošteno igro, je to vsekakor prav. Upam da vama rata.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

borut_p ::

jaz tukaj ne vidim nobenega happy endinga - jaz se tega res nebi šel

111111111111 ::

Ljudje so full različni. Enim takšen materialno urejen odnos zelo sede in so zadovoljni. Drugim pač ne.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

2f4u ::

Upam, predvidevam, prav bi bilo da das svoji polovici pokazes tole in das te poste za prebrat. Tukaj je napisano kar nekaj pametnih tez in pomislekov. Potem pa se o tem pogovorita.

borut_p ::

111111111111 je izjavil:

Ljudje so full različni. Enim takšen materialno urejen odnos zelo sede in so zadovoljni. Drugim pač ne.


če jima ne rata ... kakšne super komplikacije sta si zakuhala

111111111111 ::

Če računamo da se 50% parov loči, so njune možnosti čisto OK. Odločila sta se skupaj živeti, zadevo sta uredila tudi pravno formalno z nakupom polovice stanovanja. V ameriki ni to nič nenavadnega, da se sklene takšno ali drugačno obliko preporočne pogodbe.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Miki N ::

borut_p je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Ljudje so full različni. Enim takšen materialno urejen odnos zelo sede in so zadovoljni. Drugim pač ne.


če jima ne rata ... kakšne super komplikacije sta si zakuhala



Kakor za koga. Če se udarita do te mere, da enemu ne bo več živeti z drugim bo eden od njiju komaj čakal, da odide brez iz/odplačila in bo urejal "kasneje". To za drugega ni tako slabo.

Za varno stavo kdo je verjetnejši bi rabil še en post od punce.. da jo psihološko profiliram! :D

Drugače pa ja, ponavadi se v "familiji" skuša še celo zmanjšati število lastnikov ene nepremičnine.. ne obratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

borut_p ::

OP bo ta sredstva lepo pognal za bz zadeve, kot je v SLO navada. Ko se bosta udarla, bo hotla da jo izplača. ker je ne bo mogel, hopla bo ostal brez stanovanja, s tistimi gatami ki jih ima na sebi in €€ ki jih bo ona dala, da ga izplača. Verjetno ne bo ravno tržna cena. In bo pristal v eni luknji.

... vem da je tole worst case scenario - ampak tak smo mi, ki delamo v risk managementu

111111111111 ::

Mislim da bo staršem vrnil kar sta mu posodila.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

borut_p ::

111111111111 je izjavil:

Mislim da bo staršem vrnil kar sta mu posodila.


torej med vrsticami ... sta dala starca komando - če hoče živet pri tebi, naj tudi plača?

111111111111 ::

Mislim, da je bolj ona želela tako. :D Po moje je bolje da celo temo prebereš in si ustvariš pravo sliko.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

borut_p ::

111111111111 je izjavil:

Mislim, da je bolj ona želela tako. :D Po moje je bolje da celo temo prebereš in si ustvariš pravo sliko.


No sej ... ona je sprozila. Ce je kaj golsdiggerja in se bosta sprickala, bo izgubil stanovanje

111111111111 ::

Mislim da bi bilo golddigersko, če bi zahtevala da plača polovico po ceni nakupne vrednosti namesto trenutne.

Očitno punca misli resno. Je pa po eni strani prav, da je lastništvo pol pol.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

damyan33 ::

Mislim, da je korektno, ce povem, kako so se stvari odvile... Kot sem nazadnje napisal, sva se pogodila, da bo odkupila polovico stanovanja po sedanji trzni ceni. Za ta namen sva celo oddala oglas za prodajo in pridobila kar nekaj ogledov in celo ponudb (nisem vzel are). Zapletlo se je pri visini ponudb, saj so bile te kar visoke. Povedala mi je, da je za njo cisto previsoko in da sedanja trzna cena v bistvu niti ni realna. No, long story short, sva se skregala. Se je odselila domov k starsem.

Ganon ::

Zgodba se je srečno končala. Drugič pa pamet v roke. Stanovanje je tvoje in tako naj ostane.

Wrop ::

Lahko bi rekel, da si rojen pod srečno zvezdo.

w0mbat ::

Neon87 je izjavil:

Res ne razumem zakaj se ne poročita (gresta en popoldan na UE in je to to).. kakšne nebuloze so to? :)
Se mi zdi, da resne zveze delujejo, tako da je vse pol-pol oz. kdor pač ima (pri nama si vse deliva oz. niti ne razmišljava kdo kaj plača). Ko bosta imela otroke, bosta dajala stroške za plenice in kup drugih stvari na pol?


se sprašujem kaj bom še tle prebral... Yawn

damyan33 je izjavil:

Mislim, da je korektno, ce povem, kako so se stvari odvile... Kot sem nazadnje napisal, sva se pogodila, da bo odkupila polovico stanovanja po sedanji trzni ceni. Za ta namen sva celo oddala oglas za prodajo in pridobila kar nekaj ogledov in celo ponudb (nisem vzel are). Zapletlo se je pri visini ponudb, saj so bile te kar visoke. Povedala mi je, da je za njo cisto previsoko in da sedanja trzna cena v bistvu niti ni realna. No, long story short, sva se skregala. Se je odselila domov k starsem.

ja na točno to sem razmišljal da se bo zgodilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: w0mbat ()

profii ::

Če prav razumem, je ženska hotela priti do poceni stanovanja?

Ona je hotela odkupit 50% zgleda veliko pod tržno ceno, potem pa čez čas zahtevati ločitev in priti še do ostale polovice? Sedaj, ko plan ni šel čez je pobrala šila in kopita. Sem se kaj zmotil?

Wrop ::

Odšla je tja, kjer je pač lahko zastonj. Marsikdo je glasen in obljublja, ko je pa treba odpreti denarnico, pa marsikdo da rep med noge.

borut_p ::

No lepo, da si prišel zgodbi do dna ... mi je edino žal, da se je razpletlo kot sem predvideval.

111111111111 ::

OP hvala za epilog. Sem vesel, da je pokazala pravi obraz preden si se osmolil.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Invictus ::

No, to je pa novo kako hočejo ženske priti do premoženja...

Da pod ceno odkupijo polovico stanovanja od tipa...

Me veseli, da je OP tukaj pač navijal zase... Bo že dobil drugo kuro...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Avenger ::

damyan33 je izjavil:

Zapletlo se je


Ful ti hvala za ta update, ker je dal malo insighta v tovrstne situacije. A veš k so prej govoril, da so ljudje pač različni in majo eni radi poštimano, no, moj prvi impulz je bil pa, da to ni nekaj... organskega, ampak hladno racionalno, kot posel. In ko to vneseš v odnos.. ni kul. Odnos z mojo je nekak družinski, a veš kaj mislm, najprej sva bla popolna tujca, genetsko nesorodna, potem pa kot družinsko povezana. Mogoče so res različne familije ampak pri naši ne cencamo s tem kaj je moje, kaj je tvoje, če žviš skupi, je pač najino pa tud če samo v besedi. Čeprav razumem zakaj bi lahko punca hotla met polovico, ampak je zelo pomembno kaj točno je bil vzgib za to. Jaz mislim, da se na tvojem mestu ne bi šel tega in bi rekel da ne prodam, lahko pa ona s tem denarjem kupi vikend za oba. Al pa barko.

Si pa vsekakor ravnal pravilno. Najprej, nikol ne veš kaj bo naslednji dan, če si stanovanje kupil za 50 enot, ampak je stanovanje danes vredno 100 enot (ker je toliko nekdo pripravljen plačat) in bi ona prispevala 25, pač ni fer. Če tko gleda na stvari si rešil ogromen prihodnji problem. Pa sta šla dejansko narazen?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

styrian ::

LOL, kakšna zgodba, če je resnična.

Moral bi ji že na začetku reči, da ni naprodaj.

joze67 ::

damyan33 je izjavil:

Zapletlo se je pri visini ponudb, saj so bile te kar visoke.
Koliko pa je to (faktor) v primerjavi z modelom GURSa?

111111111111 ::

styrian je izjavil:

LOL, kakšna zgodba, če je resnična.

Moral bi ji že na začetku reči, da ni naprodaj.

Zakaj? 100 ljudi 100 čudi, eni imajo/imamo vse skupno, drugi imajo strogo ločeno.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

damyan33 ::

joze67 je izjavil:

damyan33 je izjavil:

Zapletlo se je pri visini ponudb, saj so bile te kar visoke.
Koliko pa je to (faktor) v primerjavi z modelom GURSa?


Nakupna cena pred cca. 5-imi leti je bila 85% sedanje ocenjene vrednosti po GURS, najboljša trenutna ponudba je bila 135%. Je pa vmes bilo tudi nekaj vloženo, nekje slabih 10% GURS cenitve. Njeno stališče je bilo, da je 50% od GURS ocene več kot pošteno z njene strani.

joze67 ::

Hvala.

Utk ::

damyan33 je izjavil:

joze67 je izjavil:

damyan33 je izjavil:

Zapletlo se je pri visini ponudb, saj so bile te kar visoke.
Koliko pa je to (faktor) v primerjavi z modelom GURSa?


Nakupna cena pred cca. 5-imi leti je bila 85% sedanje ocenjene vrednosti po GURS, najboljša trenutna ponudba je bila 135%. Je pa vmes bilo tudi nekaj vloženo, nekje slabih 10% GURS cenitve. Njeno stališče je bilo, da je 50% od GURS ocene več kot pošteno z njene strani.

Se strinjam z njo. Itak je vse to bilo zgrešeno, ampak če že, bi se strinjal z njo.

IL_DIAVOLO ::

damyan33 je izjavil:

joze67 je izjavil:

damyan33 je izjavil:

Zapletlo se je pri visini ponudb, saj so bile te kar visoke.
Koliko pa je to (faktor) v primerjavi z modelom GURSa?


Nakupna cena pred cca. 5-imi leti je bila 85% sedanje ocenjene vrednosti po GURS, najboljša trenutna ponudba je bila 135%. Je pa vmes bilo tudi nekaj vloženo, nekje slabih 10% GURS cenitve. Njeno stališče je bilo, da je 50% od GURS ocene več kot pošteno z njene strani.


Sicer je nepomembno, kaj je pošteno. Poanta se skriva nekje drugje.

Da se bos s solastništvom vezal in verjetno reskiral lastništvo nepremičnine.

nergac ::

Točno tako.

Če bi se recimo poročila, in šla potem narazen, bi se morala zmeniti.

Če bi imela otroke, tudi.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Loža
2300388286 (894) D3m

Delitev premoženja v vezi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15020192 (14185) AndrejO
»

Investicija v nepremičnino staršev punce (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15226379 (20453) ProGo
»

Ali imaš hrbtenico če ...? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11415348 (11998) Okapi

Več podobnih tem