» »

Prodaja polovice stanovanja

Prodaja polovice stanovanja

«
1
2

damyan33 ::

S punco sva par ze nekaj casa. Sedaj sva sklenila, da se dokoncno preseli k meni. Preden to stori, bi rada odkupila polovico mojega stanovanja.

Ce prav razumem: Napiseva prodajno pogodbo za 1/2 stanovanja, placam davcni 2% davka, oni potrdijo to in svoj podpis overim pri notarju. nato punca odnese to pogodbo na ZK in naredi vpis. Sem kaj pozabil?

jakanov ::

Če si bil tam prijavljen s stalnim bivališčem, potem 2% davka ni.

Upoštevaj še daveč na dobiček, če bo navedena prodajna cena večja od nabavne.

RockyS ::

@jakanov to ni res. 2% bo vsekakor plačal.
Ni pa davka na dobiček (razliko med nakupno in prodajno) v kolikor si imel v stanovanju 3 leta prijavljeno stalno prebivališče.

P.S. to ni smotrna poteza

DeeJay ::

2% davek je vedno.
Davek na dobiček se zmanjša ali izniči glede na to ali si bil dovolj dolgo stalno prijavljen ali pa na čas trajanja lastništva.

Zakaj bi hotu prodajat 50%? V primeru razhoda si bosta zakomplicirala življenje in nardila ogromne stroške za odvetnike in notarja. Že pri prodaji si jih bosta nardila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

FrRoSt ::

DeeJay je izjavil:

2% davek je vedno.
Davek na dobiček se zmanjša ali izniči glede na to ali si bil dovolj dolgo stalno prijavljen ali pa na čas trajanja lastništva.

Zakaj bi hotu prodajat 50%?

:))

Menda zaradi enakopravnosti, če prav razumem!??

Če bi šlo za biznis, bi ji lahko prodal kar celega! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Ganon ::

DeeJay je izjavil:

Zakaj bi hotu prodajat 50%? V primeru razhoda si bosta zakomplicirala življenje in nardila ogromne stroške za odvetnike in notarja. Že pri prodaji si jih bosta nardila.


Tudi jaz ne razumem te odločitve. Ne njene ne njegove. Zakompliciral si boš življenje.

111111111111 ::

Tudi jaz se pridružujem mnenju, da nima smisla. Če bosta skupaj kupovala novo nepremičnino pa pišeta pol pol. V dani situaciji pa je to nesmiselno, razen če veš kam boš z denarjem, ki ti ga bo plačala.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Samael ::

Če želi biti soudeležena pri "biti na svojem" s svojim deležem oz. kateri koli drugi razlog, pa če za njiju to deluje, ne vem zakaj bi dramatizirali tu. Mogoče je dolgoročno vseeno - če bo enkrat vse to njun skupni budget, vendar lahko razumem, da želi nekdo graditi na enakopravnih skupnih temeljih, ne pa biti zgolj priseljen v lastniško stanovanje druge osebe, pa četudi je to partner.
To kar vidite eni kot komplikacijo, jaz vidim kot malo ceno za to, da je odnos postavljen na zdravih temeljih brez manevrskega prostora za kakršne koli poznejše očitke in res ne vem zakaj bi problematizirali. Naj uredita, kot se jima zdi - ona dva že vesta zakaj.

Saj v kakšni drugi temi vas bo pa polovica jamrala, kako vas izkoriščajo, pa kako financirate, pa bla bla bla ... Kot, da vam je kdaj kaj prav.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Neon87 ::

Kaj, če kupita še eno stanovanje in ga dasta v najem? Pa naj bo tisto novo "pisano na njo".. če je recimo dovolj denarja za polovico, pa naj bo ostalo kredit, ki ga pokrijeta z najemnino.
Tako bi v primeru razhoda imela kam iti in imela občutek varnosti..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Neon87 ()

perpetum ::

Mogoce bo pa poplacal kredit

fuck_it_ ::

damyan33 je izjavil:

S punco sva par ze nekaj casa. Sedaj sva sklenila, da se dokoncno preseli k meni. Preden to stori, bi rada odkupila polovico mojega stanovanja.

Ce prav razumem: Napiseva prodajno pogodbo za 1/2 stanovanja, placam davcni 2% davka, oni potrdijo to in svoj podpis overim pri notarju. nato punca odnese to pogodbo na ZK in naredi vpis. Sem kaj pozabil?


dokler nista poročena ne serita s takimi bedarijami.
Ti plačuj kredit, ona naj plačuje račune za tekoče stroške in fertik. Karkoli drugega je nesmisel ki vama bo prineslo samo sranje.

perpetum je izjavil:

Mogoce bo pa poplacal kredit


če nista poročena mu nima kaj punca plačevat kredita.


Poroka ali nič.
Če si tako nezrel da si pripravljen od nje vzeti na deset tisoče (mogoče celo 100 tisoč) EUR brez da bi jo poročil (poroka je zastonj), je bolje da se ta debata čimprej zaključi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

damyan33 ::

Samael je izjavil:

Če želi biti soudeležena pri "biti na svojem" s svojim deležem oz. kateri koli drugi razlog, pa če za njiju to deluje, ne vem zakaj bi dramatizirali tu. Mogoče je dolgoročno vseeno - če bo enkrat vse to njun skupni budget, vendar lahko razumem, da želi nekdo graditi na enakopravnih skupnih temeljih, ne pa biti zgolj priseljen v lastniško stanovanje druge osebe, pa četudi je to partner.
To kar vidite eni kot komplikacijo, jaz vidim kot malo ceno za to, da je odnos postavljen na zdravih temeljih brez manevrskega prostora za kakršne koli poznejše očitke in res ne vem zakaj bi problematizirali. Naj uredita, kot se jima zdi - ona dva že vesta zakaj.

Saj v kakšni drugi temi vas bo pa polovica jamrala, kako vas izkoriščajo, pa kako financirate, pa bla bla bla ... Kot, da vam je kdaj kaj prav.


V tej smeri razmisljava. Hvala vsem za vse dobronamerne nasvete. Stalni naslov imam tukaj ze vec kot 36 mesecev, tako da bi bil v primeru dobicka oproscen placila davka od njega. Dogovorila sva se, pa bo dala za 1/2 toliko, kot sem jaz takrat dal. Dobicka torej ne bo. Naceloma bi lahko ze takrat kupila 1/2 - 1/2, pa zaradi dolocenih okoliscin nisva. Oba se strinjava, da bova sedaj to popravila.

Kakorkoli, moje vprasanje je bilo sicer bolj misljeno glede tehnicne izvedbe prodaje 1/2 stanovanja. Je potrebno pri tem biti posebej pozoren na karkoli? Hvala.

111111111111 ::

Če imaš kredit, moraš od banke dobiti soglasje za prodajo.

Osebno mislim, da je neumnost, da prodajaš stanovanje po stari ceni, ker v 3+ letih je šla cena gor. Upam da vama rata in da se ti na koncu splača.

@Adventurere: Nikakor pa ni pošteno da ona plačuje stroške, ker bo v primeru razhoda težje dokazovala, kakor lastnik stanovanja.

P.S.: Če imaš kredit naj ti ona plača polovico tistega kar si dal in nase prevzame polovico kredita. Če hočeta imeti res vse razčiščeno.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

perpetum ::

Hja. Tukaj bi se dalo stvar davcno optimizirati, ce je cilj, da sta na koncu oba napisana kot polovicna lastnika.

FURS pribije 2% davek na vrednost kupoprodajne pogodbe. Da se na pogodbe ne napise 1EUR imajo varovalko, da v primeru prenizke cene, odbijejo 2% davek na vrednost po gursu (ali kaksni drugi cenitvi). Ker je v veliko primerih ta vrednost precej nizja, priporocam, da na pogodbo na katero se bo placal davek napiseta najnizjo vrednost, ki jo bo FURS se priznal. Na podlagi tega, bo potem punca prisla do polovicnega lastnistva. Preostanek kupnine, ti lahko preprosto nakaze na tekoci racun.

Neon87 ::

Res ne razumem zakaj se ne poročita (gresta en popoldan na UE in je to to).. kakšne nebuloze so to? :)
Se mi zdi, da resne zveze delujejo, tako da je vse pol-pol oz. kdor pač ima (pri nama si vse deliva oz. niti ne razmišljava kdo kaj plača). Ko bosta imela otroke, bosta dajala stroške za plenice in kup drugih stvari na pol?

111111111111 ::

Tudi če se poročita, bo stanovanje njegovo. In ne bo avtomatsko pol pol.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Neon87 ::

Pa napišeta to v kakšno predporočno pogodbo in to overita..
Ne vem, jaz si ne predstavljam, da bi od žene zahteval ali hotel vzeti ne vem npr. 50000EUR, da bi živela z mano. Naj kupita s tem neko garsonjero in jo oddajata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Neon87 ()

Tavher ::

Če je takšna njena želja in se bo počutila OK vse lepo in prav. Ne vem čemu pridige za nekaj kar sploh ne sprašuje. Kakor komu paše...
Sicer pa tudi če ne prispeva pol bo sčasoma zakonsko pol njenega, pa sta poročena ali ne. Kaj pa delata z denarjem je pa čisto njuna stvar.

jakanov ::

RockyS je izjavil:

@jakanov to ni res. 2% bo vsekakor plačal.
Ni pa davka na dobiček (razliko med nakupno in prodajno) v kolikor si imel v stanovanju 3 leta prijavljeno stalno prebivališče.

P.S. to ni smotrna poteza


Se opravičujem, sem zamenjal:

Izpis iz FURS-a:

Oprostitev dohodnine od dobička iz kapitala
Če posameznik prodaja stanovanje ali stanovanjsko hišo (ki ima največ dve stanovanji, s pripadajočim zemljiščem), kjer je imel stalno prebivališče in ga je imel v lasti ter je tam dejansko bival vsaj zadnja tri leta pred prodajo, je zavezanec samo za davek na promet nepremičnin (2 % davek), ne pa tudi za dohodnino od dobička iz kapitala.

DjJuvan ::

111111111111 je izjavil:

Tudi če se poročita, bo stanovanje njegovo. In ne bo avtomatsko pol pol.


Avtomatsko je po poroki (pa tudi v daljši zvezi, če se partner spravi na sodišče) vse pol-pol, ker ko se razideta si delita premoženje. Vsaj kokr sem nazadnje bral zakonodajo. :)

Utk ::

Sej tist denar, ki ga bo dala njemu, bo itak spet napol njen. Samo da bo potem imela še pol stanovanja :)

buttcrack ::

DjJuvan je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Tudi če se poročita, bo stanovanje njegovo. In ne bo avtomatsko pol pol.


Avtomatsko je po poroki (pa tudi v daljši zvezi, če se partner spravi na sodišče) vse pol-pol, ker ko se razideta si delita premoženje. Vsaj kokr sem nazadnje bral zakonodajo. :)

kar prineseš v zakon je še vedno samo tvoje, kar ustvariš/ta v času zakona (zveze) se deli.

HappyPills ::

Raje punca kupi drugi flat, ki se potem oddaja. Precej bolj smiselna poteza.

DeeJay ::

DjJuvan je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Tudi če se poročita, bo stanovanje njegovo. In ne bo avtomatsko pol pol.


Avtomatsko je po poroki (pa tudi v daljši zvezi, če se partner spravi na sodišče) vse pol-pol, ker ko se razideta si delita premoženje. Vsaj kokr sem nazadnje bral zakonodajo. :)


Slabo si bral.
Na pol se deli samo kar si s svojim delom prinesel v zakon.
Če recimo dobiš dediščino, ko si že poročen, se ne deli pol-pol.

Kvinta ::

Ka pa ko bota šla narazn ? ti boš njej dal še svojo polovico samo da boš mel mir:))

Pametna punca 8-)
A.C.A.B

mr_chai ::

Adijo pamet, punca se želi preseliti k tebi, ti bi ji pa kar prodal pol stanovanja ?? 8-O

Ne vem a je to znak da je punca poštena, ali pa zelo pametna :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

borut_p ::

Notarska pogodba, da ji predajas polovico lastnine. Med zakoncema oz izvenzakonske veze ni davkov. €€ naj ti pa v kovcku da

IL_DIAVOLO ::

Ne bodi nor no. Kaj ce gresta narazen, kako se bos resil pijavke?

Master_Yoda ::

Na pol se deli samo kar si s svojim delom prinesel v zakon.


Samo tekom zakona - ce si si pred zvezo zasluzil in kupil stanovanje se tudi ne deli kolikor vem.
Dovie'andi se tovya sagain.

LitralSM ::

Tudi v izvenzakonski zvezi pride do delitve premoženja.
S tem da bo OP prodajo verjetno izvedel zgolj na papirju, do transferja denarja pa ne bo prišlo.
Tako jo lahko enostavno terja, v kolikor se razideta in ona ostane brez vsega. Win win za OPja.

IL_DIAVOLO ::

Custven nestabilen clovek in hijena? Kaj mislis kaj bo? Hijena ga bo nagnala iz stanovanja, posebej ce je poleg otrok.

LitralSM ::

Kvinta je izjavil:

Ka pa ko bota šla narazn ? ti boš njej dal še svojo polovico samo da boš mel mir:))

Pametna punca 8-)

Ali pa naseli not indijance za minimalno najemnino. Če želite, si imata vedno možnost greniti življenje.

mikhaair ::

Kolega v tujini se je v drugo ozenil z eno hudo bejbiko, ki ga je prepričala, da piše pol hiše na njo. Nerazumljivo vsem. Spočela dete in se kasneje razšla. Sedaj mora plačevati preživnino za otroka prvi ženi, druga ga je nagnala iz hiše, za katero plačuje kredit, ona pa nima obveznosti glede kredita. Drugega otroka ne sme videt. Mislim, da se je še tašča preselila tja. Bajta cca. 500-600k, plača cca. 4k, 1. preživnina 800eur, obrok cca.1.5k. Verjetno je kako tretjo bejbiko nategnil in baba popizdila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mikhaair ()

3p ::

111111111111 je izjavil:

Če imaš kredit, moraš od banke dobiti soglasje za prodajo.


Si prepričan? Banki je "vseeno" (zaradi hipoteke), če je kupec pripravljen kupiti s hipoteko obremenjeno nepremičnino.

FrRoSt ::

3p je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Če imaš kredit, moraš od banke dobiti soglasje za prodajo.


Si prepričan? Banki je "vseeno" (zaradi hipoteke), če je kupec pripravljen kupiti s hipoteko obremenjeno nepremičnino.

Vprašanje je, če lahko banki kredit vrne/izplaca v enkratnem znesku!?
Vsaj vcasis se to ni dalo. Kako je pa sedaj, pa ne vem!!
Če ima to varianto v igri, naj se prvo pozanima!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

damyan33 ::

Na stanovanju ni hipoteke. Sta pa mi starsa nudila 'kredit', ki bi ga sedaj rad vrnil, saj bosta sla v obnovo njune hise. V vmesnem casu je punca nekaj privarcevala in nekaj tudi podedovala, skupaj bo dovolj za njeno 1/2.

RockyS ::

Zmeraj se je dalo kredite poplačati v enkratnem znesku, je pa res koliko se je to izplačalo, namreč marsikatera banka je dala v pogodbo člen, ki je kreditojemalcu naložilo dodatne stroške v primeru da bi želel predčasno poplačati ali poplačati v enkratnem znesku.

Vse kar je ustvarjeno pred poroko je tudi po poroki v lasti posameznika.
Vse kar je ustvarjeno po poroki je v skupni lasti.

Tožarijo se potem, ko so skupaj vlagali in da je nekdo vlagal več nekdo manj. Še zmeraj pa se govori o vložku, ne pa o sami lasti. Zato tudi na sodiščih največkrat pride do izplačila,odkupa ali dogovora.

Ganon ::

RockyS je izjavil:

namreč marsikatera banka je dala v pogodbo člen, ki je kreditojemalcu naložilo dodatne stroške v primeru da bi želel predčasno poplačati ali poplačati v enkratnem znesku.


Samo, če gre za kredit s fiksno obrestno mero.

Višina nadomestil, ki vam jih kreditodajalec sme zaračunati za predčasno odplačilo kredita, je zakonsko omejena. Pri kreditih s spremenljivo obrestno mero je predčasno odplačilo kredita za kreditojemalca brezplačno, pri kreditih s fiksno obrestno mero pa vam lahko dajalec kredita zaračuna nadomestilo. Zakon določa, da slednje ne sme biti večje od enega (1) odstotka vrednosti predčasno odplačane glavnice, če je do načrtovanega odplačila kredita ostalo še več kot eno leto (npr. če je vrednost glavnice, ki ste jo odplačali 10.000 evrov, nadomestilo ne sme presegati 100 evrov) oz. ne več kot 0,5 odstotka, če je do odplačila ostalo leto ali manj.

FrRoSt ::

Ko je kolega kupoval že pred večkot desetletjem, sta s partnerko lepo v pogodbo vnesla, kdo je lastnik kolikšnega dela stanovanja... prodala sta majhno stanovanje, ki je bilo od partnerke in vzela ktedit ter kupila novega, ...ona mislim da je bila lastnica nad 70%, on pa ostalo.

damyan33 je izjavil:

Na stanovanju ni hipoteke. Sta pa mi starsa nudila 'kredit', ki bi ga sedaj rad vrnil, saj bosta sla v obnovo njune hise. V vmesnem casu je punca nekaj privarcevala in nekaj tudi podedovala, skupaj bo dovolj za njeno 1/2.

Odlicna poteza in čisti računi!

V vseh pogledih! Tudi glede zakonov, razvez indedobanja.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

bbbbbb2015 ::

DjJuvan je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Tudi če se poročita, bo stanovanje njegovo. In ne bo avtomatsko pol pol.


Avtomatsko je po poroki (pa tudi v daljši zvezi, če se partner spravi na sodišče) vse pol-pol, ker ko se razideta si delita premoženje. Vsaj kokr sem nazadnje bral zakonodajo. :)


Potem si slabo bral. Premoženje, pridobljeno pred poroko, se ne deli. Tudi če eden od partnerjev/zakoncev dobi darilo večje vrednosti (starši podarijo) med zakonom ali podeduje premoženje, je to premoženje od tega zakonca, če se ločita.

mirator ::

Kar zanimivo vprašanje. Jaz si sicer z ženo vse delim na pol. Ko sva se spoznala tako ona kot jaz nisva imela nič, skupaj pa sva ustvarila kar precej pa tudi do denarnih sredstev enega ali drugega, imava oba neomejen dostop. Nama se je to izšlo, je pa res, da se ne vsem in zato previdnost ni nikoli odveč. Tako tudi punco razumem, da ravno zaradi varnosti, želi biti solastnica stanovanja. V bistvu je to zanjo naložba za varnost, saj bi sicer sredstva, ki jih ima, lahko porabila za kakšne manj pomembne stvari, ob eventualnem razhodu pa bi dejansko ostala pranih rok.

2f4u ::

Koncno zadetek. Varnost za oba. Enakopravnost.

Avtor, nek pisen dogovor o delitvi, o dovoljenju stalnega bivanja, nekako dati zeleno luc in skupno bivanje. Lastnina ni bistvo, vaz o da nikogar nr mores postaviti na cesto.

Morda potem skupaj planirata investicijo naprej, v varno bodocnost.

Zal so alternative slabe. Sam sem bil ze v obeh situavijah... da si nisem mogel privosciti kot ona in da sem imel bistveno vec kot.ona. Torej, tudi ce te izplaca bo ista situacija. Ti bos moral investirati, ona bo zapufana. Ustvarita balans da bosta oba podobno zmozna.

Se veliko bi lahko pisal o tem... samo ne zaletita se. Morda pojdita do kaksnega mediatorja ki mu oba zaupata.

V bistvu je to samo denar - dokler ne zagonta na pijaci, avtomobilih, zenskah, drogah... je to lepa prihodnost.

IL_DIAVOLO ::

Jaz jo tudi razumem. Na lahek nacin z malo denarja do nepremičnine.

To da postavlja pogoj, da bi bila solastnica nepremičnine, da se sploh preseli k tebi, je znak za rdeči alarm.

Ajde, ce bi živela že par let na svojem, v katerega bi dala neki vlozek in bi si zazelela nekega solastnistva. To razumem, situacija zgoraj(OP) pa ni nic drugega, kot izkoriščanje.

Ne delaj tega, moderne zenske znajo biti zelo bitchy.

2f4u ::

bbbbbb2015 je izjavil:

DjJuvan je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Tudi če se poročita, bo stanovanje njegovo. In ne bo avtomatsko pol pol.


Avtomatsko je po poroki (pa tudi v daljši zvezi, če se partner spravi na sodišče) vse pol-pol, ker ko se razideta si delita premoženje. Vsaj kokr sem nazadnje bral zakonodajo. :)


Potem si slabo bral. Premoženje, pridobljeno pred poroko, se ne deli. Tudi če eden od partnerjev/zakoncev dobi darilo večje vrednosti (starši podarijo) med zakonom ali podeduje premoženje, je to premoženje od tega zakonca, če se ločita.

Res je. Pripada tistemu s katere veje so prisla sredstva. Je pa locenec dolzan skrbeti za drugega ce je ta nesposoben tudi po locitvi. Precej je tega.

2f4u ::

Se dodam, lahko je ona tudi vsaj 10%, al 20 al 40% lastnica ce zeli. Tu ni problema - varna sta oba.

Bistvo je, da je varna, ve v kaj vlaga... in ni verjetno preracunjivosti. Ne sme biti pa podrejena njemu. V dobrem in slabem.

Je pa pametno zapisat nacin bodocnosti. Nekkao zapis skupnega zivljenja. Ce gre kaj narobe lahko preberes kaj si zapisal pred X leti
. Men je pomagal.

Invictus ::

Zakaj bi na punco prepisal pol stanovanja? Kljub kešu?

Če si pa že tako nor, da boš to naredil, je pa ceneje, če se poročita in ji podariš pol stanovanja.

Darilna pogodba je vseeno cenejša, kot pa cel proces nakupa...

Drugače pa naj ona raje kupi svojo stanvoanje, ki ga oddajata, pa bosta imela keš... Dolgoročno boljša rešitev...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Lonsarg ::

Se strinjam, raje poroka + darilna pogodba (v darilno pogodbo pa uštuliš še aneks o poplačilu kredita iz njene strani če nujno hočeš to imeti na papirju). In viola, se rešiš 2% davka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

skyline ::

Poroka ni nujna, pri notarju se naredi pogodba med zunajzakonskima partnerjema. Daš ji polovico stanovanja in to je to, denar pa porabita kakor hočeta.

mr_chai ::

mikhaair je izjavil:

Kolega v tujini se je v drugo ozenil z eno hudo bejbiko, ki ga je prepričala, da piše pol hiše na njo. Nerazumljivo vsem. Spočela dete in se kasneje razšla. Sedaj mora plačevati preživnino za otroka prvi ženi, druga ga je nagnala iz hiše, za katero plačuje kredit, ona pa nima obveznosti glede kredita. Drugega otroka ne sme videt. Mislim, da se je še tašča preselila tja. Bajta cca. 500-600k, plača cca. 4k, 1. preživnina 800eur, obrok cca.1.5k. Verjetno je kako tretjo bejbiko nategnil in baba popizdila.


vidš, zdj ma pa eno "dobro" slovensko plačo, čeprav dela v tujini

mikhaair ::

Sej ni Slovenc...pa vseeno ma sedaj slovensko plačo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Loža
2300389316 (1924) D3m

Delitev premoženja v vezi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15020242 (14235) AndrejO
»

Investicija v nepremičnino staršev punce (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15226420 (20494) ProGo
»

Ali imaš hrbtenico če ...? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11415363 (12013) Okapi

Več podobnih tem