» »

Kovanec za 10 tolarjev L 2003

Kovanec za 10 tolarjev L 2003

«
1
2

Širajzl ::

A je kdo slišal za to: če prineseš kovanec za 10 tolarjev letnik 2003 na pošto ti izplačajo 80.000 SIT. To mi je razlalgal znanec in to tako prepričljivo, da bi mu skoraj začel verjet.

Doman ::

lol:D

Alec999 ::

:D

M-XXXX ::

Men se tut zdi smešno... sm slisou d dobiš 100k, če jih prineseš 10, k jih je samo 600 al kuk u SLO... Pa sm za foro mal pogledou po predalu pa nism z letnico 2003 nobenga najdu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

r5r ::

Imam samo 2000, 2001, 2002, 2004, 2005 - samo 2003 ne :(
And it makes me wonder.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r5r ()

Tic ::

Ze iscem...GORA drobiza...

Sem ze mislu, da sem našel. Pogled od daleč je razkril, da gre za kovanec vreden 20 sit :D

Boeing ::

Sem tudi jaz preiskal svojo goro drobiža in nič... je pa zanimivo, obenem sem preštel še ostale vrednosti in prišel na vsoto dobrih 3500 sit v cca 4 mesecih. Ni slabo... kovance je definitivno treba pobirati :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

KTr1sk ::

....še posebej drugo leto ko bodo euri :P
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Timmah ::

tut jest sm su brskat po svojmu drobizu in rezultat je tak:

l 2000 = 38 kom
l 2001 = 12 kom
l 2002 = 5 kom
l 2003 = 0 kom 8-O
l 2004 = 3 kom
l 2005 = 2 kom

bom su endan zdej se en sparouc obrnt da vidm :D
donde esta francesca

Doman ::

Mi mamo v kuhinji eno ogromno svinjo in vanjo mečemo samo "srebrne" kovance. Ko je prasica polna jo spraznemo in notri je vedno malo več kot 15k! Nafilamo jo pa v 2-3 mesecih. Definitivno se splača.:D

Tear_DR0P ::

oh ja tale scam je tudi sem prišel :)
morm na banko slovenije vprašat kolk kovancev za 10 SIT so izdelal leta 2003 in kolk jih bi naj bilo v obtoku
mam filing da je že pri prvem vprašanju odgovor 0
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

TeraSonic++ ::

A to samo za desetke velja ker jz mam ene dve 20ke z 2003 letnco ?
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Microsoft ::

Ja sej je jasno napisano: ... kovanec za 10 tolarjev ...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

garv ::

Doman: LOL

krneki0001 ::

In kam ga odneseš? Jst jih imam 20 komadov.

zuz3k ::

Jaz nekaj ne štekam napisal si: "A je kdo slišal za to: če prineseš kovanec za 10 tolarjev letnik 2003 na pošto ti izplačajo 80.000 SIT. To mi je razlalgal znanec in to tako prepričljivo, da bi mu skoraj začel verjet. "

Potem ti to ne verjameš? Jaz tega ne verjamem... Zakaj potem tu ostali iščejo kovance? Je to sploh res?

Brez zamere, Lp
Life is a psychological game.

Damjan Jagar ::

Nebivedu, nimaš. :)
http://jagar.si

Zgodovina sprememb…

JerKoJ ::

Zanimivo tole, sem prebrskal svojo zakladnico in tudi nisem uspel najti kovanca L 2003 pa jih je >100 :D

Nejc Pintar ::

Jz sm slišal da dobiš 10k, dobil pa nisem še 0:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

M-XXXX ::

E...moj prejšni sošolc je najdu enga. (al se mi je pa zlagou). Je reku d ga bo čim prej nesu na banko, sam če je to vse sam ena pi*darija k si jo je en zmislu bo pa na banki izpadu kot totalen kreten...

zuz3k ::

@natoxt: na banki boš rez izpadu noob:D Sam pošta pa pomoje to res zbira, k tud znamke pa to.. sam to bi pomoje kšna velika pošta odkupla kovanc. Jz če bi mew 10 sit 2003 letnik bi šu pač prašat, bi pol usaj vedu če je res al ni :D
Life is a psychological game.

Tear_DR0P ::

tud če nimaš lahko prašaš če je res, boš še manj neumen izpadu
če ne bo kdo prej, bom jaz v torek poslal mejl, pa vam pol povem če sm se zmotu al ste vi vsi skup nasedl :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

sinko999 ::

sem še jaz šel prebrskati maj kupček pa nisem našel nobenega iz leta 2003 , leta 200,2001,2002,2004,2005 pa sem jih našel pa sem šel čez 300 kovancev, IMHO to je natega^2
Ni? ni ve?no !

Damjan Jagar ::

Verjetno leta 2003 sploh niso izdali kovancev po 10 SIT.
http://jagar.si

gumby ::

>>k jih je samo 600 al kuk u SLO...

za 600 komadov se ne splača zalaufat štance:D

Tomay ::

Sem bil danes na banki, pa nič ne vedo o tem, zato sem napisal mail na coins@bsi.si, pa bomo videli če bodo odgovorili.
Voodoo 4Ever

strictom ::

Mam cca. 60 komadov. Tako da če je to res si lahko obetam nov comp :-)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

sid911 ::

Hehh...nimam nobenega..sem pa našel za 400 sit kovancev:D Tak da si lahko jutri en velik sednvič za zajtrk obetam:D
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

krneki0001 ::

Pregledal kovancev za 10.000 sit(tok jih je bilo namreč v šparovcu in našel par kovancev z letnico 2003. Niso pa vsi za 10 sit!>:D

r5r ::

Je že kdo našel kovanec za 10 sit letnik 2003 ?

... lahko se zgodi, da pridobite z iskanjem kovancev, toliko kovancev, da so skupaj vredni več kot tisti iz leta 2003. :D
And it makes me wonder.

schurda ::

Ni so vsi? Ali je sploh kakšen?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

bastadu ::

Eno offtopic vprašanje: Na TVju sem videl da naj bi NLB v nekaterih poslovalnicah imela nekakšne avtomate, ki ti avtomatsko (beri: ti jih samo vsuješ na en tak 'pladenj') sortirajo/preštejejo kovance in znesek nakažejo na račun. Mogoče ve, v katerih poslovalnicah lahko najdem to? Sem pa s štajerskega konca...

Poldi112 ::

Vem da je to na trgu republike (glavna banka) in v mercator centru. Samo mislim da ti vrne bankovce.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Damjan Jagar ::

Ne vem, če je čist tako. Jaz poznam samo avtomate, ki štejejo drobiž. Mora pa biti posortiran po 'velikosti'. (po 1, 2, 5, 10, 50, 100, 500).
http://jagar.si

bastadu ::

Meni se zdi da je prav kazalo, ko je nekdo iz vrečke sesul mešan drobiž gor in mu je izpisalo vsoto... To je blo omenjeno kao novost pri banki, kej več pa niso povedal...

Damjan Jagar ::

Če je pa novost, potem pa. Ker tisti strojčki niso ravno nova zadevščina.
http://jagar.si

Goldee ::

Js tud nimam nobenga.. pa mam polnega prasicka kovancev...
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

TRIROG ::

to je ze dalj casa ... recmo una NLB pri hranilnici mestni v ljubljani ma tak avtomat ... pol se pa po klancku dol pelejo kovanci pa padajo u lukne uni ki pa niso tolarski pa se nakoncu izlocijo ...

ful fajn dela ...

cojss ::

Ta avtomat majo celo na banki v ravnah na koroškem. In kako zadeva prepozna šilinge, niti enga ni spregledala.>:D

Kami ::

Ta kovanec sploh nikoli ni bil v obtoku!

http://24ur.com/naslovnica/novice/slove...

klemen22 ::

Naivnost ne pozna meja.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Tic ::

Huh se dobr da nism sel celga boxa gleda... je pa dejstvo da sm jih razvrstil :)

MUSKA ::

Kovanec za 10sit ni bil nikoli izdan. :D bil je izdan samo v setu kovancev ki stane 4000sit če pa hočeš da se kovanci svetijo pa plačaš 7000sit tako da je kovanec za 10sit letnik 2003 vreden 10sit :D tako se gledal po TV

hominis ::

no zadnjic sem bil v enem baru in sem lepo srkal kavo, nakar en mulo tm okoli 17 let placa pijaco in zacne zicat natakarja da ce mu pride pod prste kak kovanec od 10 sit letnik 03, mu da na roko 10 jurjev.

meni takrat ni blo cist nic jasno, zdej pa se tuki to berem ....

CaqKa ::

>>> Eno offtopic vprašanje: Na TVju sem videl da naj bi NLB v nekaterih poslovalnicah imela nekakšne avtomate, ki ti avtomatsko (beri: ti jih samo vsuješ na en tak 'pladenj') sortirajo/preštejejo kovance in znesek nakažejo na račun.
>>> Mogoče ve, v katerih poslovalnicah lahko najdem to? Sem pa s štajerskega konca...

V mariboru, centralna banka na vita kraigherja 6 imajo to.
namečeš noter, se začne rotirat, hkrati šteje. na koncu dobiš listek pa greš na blagajno da ti na račun položijo.
zelo fina stvarca.

;-) ::

zdaj ste pa premlatli tok prazne slame ej!!!

MUSKA ma prav

Stepni Volk ::

Pošta ne bo plačevala za kovanec, ki je v obtoku več, kot je na njem označena nominalna vrednost, t.j. 10 SIT. Prav tako banka.

Numizmatiki, nasprotno so pripravljeni plačevati za redke kovance več, kot so nominalno vredni. A kateri so te kovanci je potrebno vedeti.

Morfejus1 ::

"A je kdo slišal za to: če prineseš kovanec za 10 tolarjev letnik 2003 na pošto ti izplačajo 80.000 SIT. To mi je razlalgal znanec in to tako prepričljivo, da bi mu skoraj začel verjet."

Ja dobiš nagrado: Osel leta!

Brez zamere. hec.

Looney ::

A potem to ne drži?
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Stepni Volk ::

Nobena državna ustanova ne bo plačala za denar več, kot na njem piše. Kvečjemu manj (če boste preveč čakali z menjavo tolarjev v EUR).

Tako, da če že hočete en lep nateg folka, bolje premislite sestavne elemente "hoax-a".

Lahko se seveda zgodi, da bo eden od uradnikov tudi numizmatik in bo v kovancu prepoznal višjo vrednost. Takrat ga bo zamenjal s svojim in redkega uvrstil v svojo zbirko.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ste že kupili začetne evro pakete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
878916 (6186) Manu
»

kovanec za 5sit l.1995

Oddelek: Loža
232935 (2404) kekz
»

tolarski kovanci v praksi (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
748069 (6075) Nejc Pintar
»

Ali zlagate denar (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
554380 (3315) Dr_M
»

50 tolarjev papirnat bankovec

Oddelek: Loža
323544 (2815) Daedalus

Več podobnih tem