» »

E-vinjete za 2022

E-vinjete za 2022

Temo vidijo: vsi
««
9 / 10
»»

kow ::

Zdaj cakamo, da ti nekdo razlozi kako si nesposoben...

MrStein ::

Saj dosti drugega na forumu ni za pričakovati...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

Ne razumem, da pričakujete 100 % delovanje. Pač to ni mogoče, vsak sistem lahko pade dol.

kow ::

distribucija fizicnih vinjet bolj redko "pade dol".

Matevz96 ::

kow je izjavil:

distribucija fizicnih vinjet bolj redko "pade dol".


Na Češkem se mi je pred parimi leti zgodilo da je padla dol. Nobene vinjete niso imeli ne na prvi črpalki, ne njihov "DARS" kombi niti druga črpalka. Redko ampak se zgodi.
#hooldthedoor

Invictus ::

kow je izjavil:

distribucija fizicnih vinjet bolj redko "pade dol".

Leplenje pa.

Je kar nekaj folka plačalo kazen, ker je nadzor ugotovil, da nalepka ni pravilno nalepljena...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bemfa ::

Nalepiš na zatemnjen del šipe - kazen
Strgaš nalepko med limanjem - reklamacija (strošek par eur), če ne veš da lahko reklamiraš, tudi cela nova vinjeta
Pumpnštelar ti za kombi proda vinjeto 2A - kazen
Pumpnštelar ti napačno luknja tedensko vinjeto (recimo prejšnji mesec) - kazen
Pozabiš nalepit (ja tudi taki so vozili po cestah) - kazen
Počena šipa, neustrezno postopaš (recimo ne kupiš nove in za staro zahtevaš denar, ampak se pač voziš s papirji iz servisa) - zopet kazen
Na pumpi sfali vinjet - ne moreš kupit
Na pumpi sfali štroma - ne moreš kupit
Tud analogni sistemi majo napake, običajno še več napak kot digitalni.

MrStein ::

starfotr je izjavil:

Ne razumem, da pričakujete 100 % delovanje. Pač to ni mogoče, vsak sistem lahko pade dol.

Seveda. In potem se pojavi napis: Oprostite, trenutno imamo težave.

Bonus točke, če napiše workaround.

Gre za "globalni" plačilni sistem. Ni nekaj, kar je v produkciji komaj kaki mesec.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kow ::

Invictus je izjavil:

kow je izjavil:

distribucija fizicnih vinjet bolj redko "pade dol".

Leplenje pa.

Je kar nekaj folka plačalo kazen, ker je nadzor ugotovil, da nalepka ni pravilno nalepljena...


Anekdoticno sicer, ampak.. ne poznam nobenega. Poznam pa ljudi, ki so placali kazen, ker so pozabili kupiti evinjeto.

bemfa je izjavil:

Nalepiš na zatemnjen del šipe - kazen
Strgaš nalepko med limanjem - reklamacija (strošek par eur), če ne veš da lahko reklamiraš, tudi cela nova vinjeta
Pumpnštelar ti za kombi proda vinjeto 2A - kazen
Pumpnštelar ti napačno luknja tedensko vinjeto (recimo prejšnji mesec) - kazen
Pozabiš nalepit (ja tudi taki so vozili po cestah) - kazen
Počena šipa, neustrezno postopaš (recimo ne kupiš nove in za staro zahtevaš denar, ampak se pač voziš s papirji iz servisa) - zopet kazen
Na pumpi sfali vinjet - ne moreš kupit
Na pumpi sfali štroma - ne moreš kupit
Tud analogni sistemi majo napake, običajno še več napak kot digitalni.


Lahko tudi dozivis srcni napad vmes. Mozno. Ampak precej malo verjetno. Za razliko od nakupa evinjeta, kjer so moznosti napake veliko vecje.
Saj pravim. DARS bi lahko objavil statistiko, pa bi videli ali je sedaj manj, ali vec napak/kazni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

bemfa ::

Vsako leto je več prodanih vinjet, več napisanih kazni in več prometa. Težko je podat zanesljivo analizo, ker je preveč spremenljivk. Tud nalepko so eni pozabili kupit zadnjega januarja.

Tidule ::

kow je izjavil:

Invictus je izjavil:

kow je izjavil:

distribucija fizicnih vinjet bolj redko "pade dol".

Leplenje pa.

Je kar nekaj folka plačalo kazen, ker je nadzor ugotovil, da nalepka ni pravilno nalepljena...


Anekdoticno sicer, ampak.. ne poznam nobenega. Poznam pa ljudi, ki so placali kazen, ker so pozabili kupiti evinjeto.


A res delas tako velikega bedaka iz sebe da trdis, da so kazni zaradi narobe prilepljene vinjete samo anekdoticne? In ta iditiozem podpres se s tem, da ta bizarna ugotovitev temelji na tvojem osebnem opazanju?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

kow ::

Vidim, da si funkcionalno nepismen. Ne more bit vsak brihten, to je jasno.

starfotr ::

Približno 1 % je neplačane cestnine. Lahko seveda več ali manj. Vendar tu nekje se giblje cifra. Koliko od tega procenta jih polovijo in kaznujejo je pa drugo vprašanje.

kow ::

bemfa je izjavil:

Vsako leto je več prodanih vinjet, več napisanih kazni in več prometa. Težko je podat zanesljivo analizo, ker je preveč spremenljivk. Tud nalepko so eni pozabili kupit zadnjega januarja.


Nakladas. Pac stevilke das ven. Pa jih bomo interpretirali, nobenega problema.

starfotr ::

Jih imaš v letnem poročilu.

Tidule ::

kow je izjavil:

Vidim, da si funkcionalno nepismen. Ne more bit vsak brihten, to je jasno.

Ko to izjavi bedak, ki verjame da, so kazni za napacno nalepljeno vinjeto "anekdoticne" se samo se smejes.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

jernejl ::

kow je izjavil:

distribucija fizicnih vinjet bolj redko "pade dol".
Trenutno to drži, ker jih več ni. Včasih, ko so se prodajale, pa so tudi "padale dol", ponavadi tedaj, ko so jih ljudje najbolj rabili.
Minuli vikend je v vseh obalnih krajih zmanjkalo enoletnih vinjet. Na bencinskih servisih so kupcem sporočili, da bodo letne vinjete dobili šele v torek.

Plačilo s kartico zna povzročati težave tudi pri nakupu fizičnih dobrin, ne samo evinjet, kot se je zgodilo uporabniku v tej temi. Jaz sem nekoč na Petrolu poskusil plačati s kartico, pa jo je terminal iz neznanega razloga zavračal.

delavec44 ::

Tudi sam sem že iskal nalepko na 3 pumpah, pa je nikjer niso imeli.

Glede kartice sem imel zanimivo izkušnjo na Petrolu kjer je zavračalo nakup 2€. Po klicu na pomoč so ugotovili, da imajo določen minimalni znesek za plačilo s kartico. Kar mi je čudno, ker potem ne morem iti na kavo? Res pa da z zneski nad 5€ nisem imel nikoli težav.

kow ::

Ko ti prilepijo link iz leta 2009 :))
Hvala za potrditev kako izredno redko "pade fizicna distribucija".

MrStein ::

"Obvestilo o poteku veljavnosti e-vinjete"

Poslano na dan poteka. Ti so geniji.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

IgorCardanof ::

Geniji so tudi s tem, da ti posljejo ta mail tudi če imaš že podaljšano. Najbrž manj kot 1 ura dela, da to popraviš.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

nokken ::

MrStein je izjavil:

"Obvestilo o poteku veljavnosti e-vinjete"

Poslano na dan poteka. Ti so geniji.

Obvestilo na mail dobis nekaj dni pred potekom. Ce ne beres mailov to ni problem DARSa ampak tvoj.

kow ::

Itak. Sedaj bom moral brati maile, fizicne maile, sms, pa se whatsappe... ker ce ne berem - je to moj problem. Naj uganem, si birokrat?

delavec44 ::

Saj jih ne rabiš brati. Ti si tako pameten, da imaš te stvari vse v glavi.

ReRMh ::

IgorCardanof je izjavil:

Geniji so tudi s tem, da ti posljejo ta mail tudi če imaš že podaljšano. Najbrž manj kot 1 ura dela, da to popraviš.

Mene ne moti, da sem dobil obvestilo o poteku stare evinjete, čeprav je že bila nastavljena nova. Pravzaprav, če sem označil, da hočem obvestilo o poteku, ravnajo edino pravilno in predvidljivo, da ga pošljejo. Stikala o neki optimizaciji sporočil ob kontinuirani zapadlosti stare in aktivaciji nove nisem zasledil in če se je vmes pojavilo, bi bilo smiselno, da ga upoštevajo. Vprašanje torej je - ali uporabniški vmesnik nudi to možnost optimizacij obvestil?

Obvestila lahko, kot vsako drugo pošto, prebereš tudi na mobilnem telefonu in ga takoj arhiviraš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ReRMh ()

MrStein ::

nokken je izjavil:

MrStein je izjavil:

"Obvestilo o poteku veljavnosti e-vinjete"

Poslano na dan poteka. Ti so geniji.

Obvestilo na mail dobis nekaj dni pred potekom. Ce ne beres mailov to ni problem DARSa ampak tvoj.

Od kod ti ideja, da ne berem? Trol much?

Sicer pa:

from: evinjeta@dars.si
to: xxxxxxx
date: 18 Feb 2024, 04:14
subject: Obvestilo o poteku veljavnosti e-vinjete / E-vignette expiration notification

obveščamo vas, da elektronskim vinjetam, ki ste jih kupili 18.02.2023, za vozila z naslednjimi registrskimi označbami: XXXXXX poteče veljavnost 18.02.2024.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nokken ::

kow je izjavil:

Itak. Sedaj bom moral brati maile, fizicne maile, sms, pa se whatsappe... ker ce ne berem - je to moj problem. Naj uganem, si birokrat?

Ne niti pod razno ti jih ni treba. Lahko si preprosto das v koledar ali pa se boljse, zapomnis si datum ko moras podaljsati vinjeto. Problem zakljucen. DARSov opomnik po mailu je zgolj za tiste od nas, ki se jim ne da zapomniti cisto vsake malenkosti. Ce si prezivel prej brez opomnikov, lahko tudi danes. Sicer pa, ko jo kupis, ne obkljukas da naj te spomnijo pred potekom pa ne bos dobil nobenega maila. Samo potem bos jokal, kako te nihce ne spomni da moras kupiti novo.

MrStein je izjavil:

nokken je izjavil:

MrStein je izjavil:

"Obvestilo o poteku veljavnosti e-vinjete"

Poslano na dan poteka. Ti so geniji.

Obvestilo na mail dobis nekaj dni pred potekom. Ce ne beres mailov to ni problem DARSa ampak tvoj.

Od kod ti ideja, da ne berem? Trol much?

Sicer pa:

from: evinjeta@dars.si
to: xxxxxxx
date: 18 Feb 2024, 04:14
subject: Obvestilo o poteku veljavnosti e-vinjete / E-vignette expiration notification

obveščamo vas, da elektronskim vinjetam, ki ste jih kupili 18.02.2023, za vozila z naslednjimi registrskimi označbami: XXXXXX poteče veljavnost 18.02.2024.


Dobis tudi na dan poteka ja, pa se enega vsaj 3 dni pred tem. Tako da ce kdo tukaj trola si to ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nokken ()

Tidule ::

MrStein je izjavil:

"Obvestilo o poteku veljavnosti e-vinjete"

Poslano na dan poteka. Ti so geniji.


ker nesposobnim bedakom je potrebno pošiljat email vsaj pol leta prej, najmanj trikrat na dan. Če ne drugega zato ,da lahko po forumih jamrajo kako je bilo bolj enostavno, ko so lahko praskal nalepke po šipi.

bi mora DARS uvest darilni paket in ti za doplačilo ob nakupu evinjete pošljejo še 50x50 nalepko za na šipo, da lahko potem onaniraš medtem ko jo dol praskaš.

kow je izjavil:

Itak. Sedaj bom moral brati maile, fizicne maile, sms, pa se whatsappe... ker ce ne berem - je to moj problem. Naj uganem, si birokrat?


cel kup nepotrbnih aktivnosti, ki te ovirajo pri obrednem čohanju nalpek iz vetrobranskega stekla. bogi revček.

kow je izjavil:

Ko ti prilepijo link iz leta 2009 :))
Hvala za potrditev kako izredno redko "pade fizicna distribucija".


Skoraj tako pogosto kot online prodaja. Enkrat na vsake 10 let, ampak še vedno dovolj pogosto, da bedaki nabijate v tri dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

kow ::

Eni so pac klosarji, drugi pa stisnejo mulcu 10e, pa jim spraska nalepko dol. Tretji tapkajo po telefonu in to enacijo z naprednostjo in intelektom. :))

delavec44 ::

V čem je problem, če dobiš obvestilo zgodaj zjutraj na dan poteka, ko ti vinjeta velja do konca dneva do 24:00?

kow ::

Vecina ljudi ne bere osebnih mailov vsak dan. Veliko mailov se tudi spregleda. Samo tipicen programer na Darsu (Tidule?) je prezabit, da bi to razumel.
Tipicen programer je tudi premalo izobrazen, da bi razumel demografsko sliko Slovenije:

Demografija Slovenije @ Wikipedia

Ima pa financni interes v "digitalizaciji".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

delavec44 ::

Večina ljudi osebne maile dobi takoj na telefon. Ne poznam nobenega, ki jih ne bi gledal dnevno.

Starejši, ki pa tega mogoče nimajo si pa niti ne bodo naročili opomnika na mail ampak s svinčnikom zacahnali na stenski koledar.

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

kow je izjavil:

Vecina ljudi ne bere osebnih mailov vsak dan. Veliko mailov se tudi spregleda. Samo tipicen programer na Darsu (Tidule?) je prezabit, da bi to razumel.
Tipicen programer je tudi premalo izobrazen, da bi razumel demografsko sliko Slovenije:

Demografija Slovenije @ Wikipedia

Ima pa financni interes v "digitalizaciji".


A ni zabavno, ko se morajo intelektualno zaostali osebki posluževat takih idiotskih podtikanj, namesto da bi se sprijaznili s tem, da nimajo nič pametnega povedat in so pač izpadli bedaki? Kaj točno bi pa rad povedal s to piramido (razen tega, da je še 80 letni čiča bolj sposoben od tebe)?

delavec44 je izjavil:

Večina ljudi osebne maile dobi takoj na telefon. Ne poznam nobenega, ki jih ne bi gledal dnevno.

Starejši, ki pa tega mogoče nimajo si pa niti ne bodo naročili opomnika na mail ampak s svinčnikom zacahnali na stenski koledar.


A ne vidiš, da revež grabi za najbolj idiotske slamice, da bi se obdržal nad vodo, potem ko je s svojimi fetiši po praskanju vinjet izpadel totalen bedak?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

kow ::

Saj pravim, tipicen code monkey, ne more razumeti. Premalo izobrazen.

Tidule ::

Res je, za razumevanje duševnih bolnikom, ki se jim dvigne, ko praskajo nalepke iz šipe, je moja izobrazba povsem neprimerna.

kow ::

Vidim, da jemljes prevec osebno. Ni vsak za vse. Nekateri pac nikoli ne bodo znali spraskati nalepke. Ne se prevec sekirati. Nekateri pa nikoli ne bodo sposobni urejati svojih mailov. Taka je pac realnost.

Invictus ::

kow je izjavil:

Vecina ljudi ne bere osebnih mailov vsak dan. Veliko mailov se tudi spregleda. Samo tipicen programer na Darsu (Tidule?) je prezabit, da bi to razumel.

SMS pogleda takoj vsak. Zdaj, če nisi vpisal telefonske, si si pač sam kriv...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nokken ::

kow je izjavil:

Vecina ljudi ne bere osebnih mailov vsak dan. Veliko mailov se tudi spregleda. Samo tipicen programer na Darsu (Tidule?) je prezabit, da bi to razumel.
Tipicen programer je tudi premalo izobrazen, da bi razumel demografsko sliko Slovenije:

Demografija Slovenije @ Wikipedia

Ima pa financni interes v "digitalizaciji".

Saj zares ti nihce ne brani da delas enako kot pred uvedbo elektronskih vinjet. Na dan, ki si ga zapomnis se zapeljes na najblizjo crpalko in tam kupis vinjeto. Vse enako kot pred tem. Edino praskati ti jo ne bo treba s sipe, vse ostalo pa povsem enako. Ne vem kaj se pritozujes.

kow ::

nokken je izjavil:


Saj zares ti nihce ne brani da delas enako kot pred uvedbo elektronskih vinjet. Na dan, ki si ga zapomnis se zapeljes na najblizjo crpalko in tam kupis vinjeto. Vse enako kot pred tem. Edino praskati ti jo ne bo treba s sipe, vse ostalo pa povsem enako. Ne vem kaj se pritozujes.


Pritozujem se nad patoloskimi laznivci. Izgleda, da si tudi ti en takih - pretvarjas se, da 'fizicni' nakup poteka enako kot je potekal prej. Od kod izvira potreba po izmisljevanju?

Bom se petic ponovil. Neelektronsko vinjeto sem vedno kupil, ko sem tankal avto v decembru. Dan nakupa je bil popolnoma nakljucen - ko je bil pac tank dovolj prazen. Rekel sem: "bencin na stirici, pa se letno vinjeto, prosim". Nato sem placal, se vsedel v avto, prilepil vinjeto ter odpeljal.

Sedaj pa me ze 3 leta prepricujejo, da je bilo to blazno komplicirano, da je sedaj vse veliko hitreje ipd.
Pac, pacienti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

nokken ::

Ja precej jebeno podobno poteka... s to razliko da moras povedati se registrsko in ne samo "eno vinjeto prosim". Full razlike. Ce je za nekoga to prevec, pac ni sposoben niti upravljanja vozila, tako da vinjete niti ne potrebuje.
PS: Tudi sedaj lahko vinjeto kupis kadarkoli v decembru, pac das zacetek veljavnosti 1.1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nokken ()

Tidule ::

kow je izjavil:

nokken je izjavil:


Saj zares ti nihce ne brani da delas enako kot pred uvedbo elektronskih vinjet. Na dan, ki si ga zapomnis se zapeljes na najblizjo crpalko in tam kupis vinjeto. Vse enako kot pred tem. Edino praskati ti jo ne bo treba s sipe, vse ostalo pa povsem enako. Ne vem kaj se pritozujes.


Pritozujem se nad patoloskimi laznivci. Izgleda, da si tudi ti en takih - pretvarjas se, da 'fizicni' nakup poteka enako kot je potekal prej. Od kod izvira potreba po izmisljevanju?

Bom se petic ponovil. Neelektronsko vinjeto sem vedno kupil, ko sem tankal avto v decembru. Dan nakupa je bil popolnoma nakljucen - ko je bil pac tank dovolj prazen. Rekel sem: "bencin na stirici, pa se letno vinjeto, prosim". Nato sem placal, se vsedel v avto, prilepil vinjeto ter odpeljal.

Sedaj pa me ze 3 leta prepricujejo, da je bilo to blazno komplicirano, da je sedaj vse veliko hitreje ipd.
Pac, pacienti.


ROFL, to nima nič ne z fizičnimi ne z elektronskimi vinjetami, ampak s tem, da smo pač uvedli veljavnost vinjete od dneva nakupa. Kar je tudi najbolj smiselno. Ker drugače so pacienti s sorodnimi duševnimi motnjami kot jih imaš ti, doživljali božjastne napade ker ni pošteno, jim vinjeta ne velja 12 mesecev, če jo kupijo marca. Samo kaj ko si spet pokazal, da si prezabit da bi sploh sledil temi. Pač, pacient.

kow ::

Lepo, da si sedaj priznal, da si kvasil neumnosti. Hvala, veliko mi pomeni.

Invictus ::

kow je izjavil:

Dan nakupa je bil popolnoma nakljucen - ko je bil pac tank dovolj prazen.

Tudi pri e-vinjeti je dan nakupa čisto naključen.

Decembra 1x se prijaviš, ko slučajno delaš kaj drugega, klikneš na avto, podaljšaš vinjeto in narejeno.

Se mi zdi, da nekateri, ki se imajo za hude informatike, ne obvladujejo osnovnih procesov, kot je klikanje...

Ne bi o pacientih, je eden tu dovolj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kow ::

Razen, ce se ti krogec vrti v prazno? Kot Gospodu Kamnu?

Bodite ze malo razumni ljudje, pa lepo priznajte, da ima sistem sedaj kar nekaj slabosti, ne samo prednosti. Pa zakljucimo.

Invictus ::

Naročil 3 vinjete za 3 avte v 3 minutah.

Beat that...

V 3 minutah ti komaj na pumpi izda račun in aktivira POS...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

nokken ::

kow je izjavil:

Razen, ce se ti krogec vrti v prazno? Kot Gospodu Kamnu?

Bodite ze malo razumni ljudje, pa lepo priznajte, da ima sistem sedaj kar nekaj slabosti, ne samo prednosti. Pa zakljucimo.

Absolutno ima slabosti. Ga ni sistema, ki bi bil 100% dober in brez napak. Ampak vseeno ima precej manj slabosti kot prejsni. Oz. ce zelis drugace, ima precej vec prednosti kot prejsni, tako da le te odtehtajo kaksen obcasen mrk kaksnega serverja.

Tidule ::

kow je izjavil:

Razen, ce se ti krogec vrti v prazno? Kot Gospodu Kamnu?

Bodite ze malo razumni ljudje, pa lepo priznajte, da ima sistem sedaj kar nekaj slabosti, ne samo prednosti. Pa zakljucimo.


"Zakaj lažeš? Nikogar ga ne poznam, ki se mu je to zgodilo. Torej je to brezzvezen anekdotičen primer." Povzeto po kretenu, ki sliši na ime kow.

Drugače pa nihče ni trdil, da je sistem popoln, je pa svetlobna leta pred limanjem nalepk na steklo. Razen kar ti že dve leti hodiš z mehkim po svetu, kjer ti je zmanjkalo nalepk za praskat.

kow ::

Tablete, Tidule. Morda bo treba tudi stisniti kaksen update. Da se bos pocutil se bolj intelektualnega.

Tidule ::

Ravno sem predale praznil, pa sem našel dve hologramske nalepke, take ki se lepo cefrajo ko jih probaš dobit dol. Javi, ko boš rabil erekcijo, pa ti pošljem.

kow ::

Zanimiva psiholoska potreba po omenjanju erekcije.. Projeciras, a :)
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dars in vnos registerskih številk za vinjete (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
82391812 (5124) St235
»

Elektronske vinjete- napacna reg. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21525781 (4008) Tidule
»

Tehnične težave eVinjet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11118175 (12078) Groot
»

Elektronsko cestninjenje - od 1. jan 2022 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
636448 (4539) Lonsarg

Več podobnih tem