» »

Elektronske vinjete- napacna reg.

Elektronske vinjete- napacna reg.

1
2
3 4 5

asdf_jklc ::

Zadeva je jasna: za na avtocesto je treba met vinjeto. Če ne pa plačaš kazen. Basta. Kakeršnokoli popuščanje bo, ga bodo bebavi slovenčki izkoriščal. Zato talat kazni in je to to: ko registriraš avta, ti poteče tehnični, ga zavaruješ kupiš vinjeto. Če se ne spomniš, imaš možnost opomnika, tudi na darsovi strani. Bo pač folk odkril še kakšen drug app kot TikTok na telefonu.

Glede pobiranja kazni, to kar imajo sedaj je inkasanstvo: vedno na istem mestu in po možnosti še v "novicah" piše kje bodo. Policaj bi mogu met radar v roki in hodit po vseh ulicah in naključno merit. Malo tu malo tam, pa bi se hitro nabralo denarja in promet fejst umiril - ne da se ti folk v coni 30, ker se ve da v tem delu policajev ni, vozi 80...

Zgodovina sprememb…

wcpapir ::

Update: do danes se nisem nic dobil, upam, da tako ostane.

GupeM ::

Mato989 je izjavil:


To je razlika ker z prekoracitvijo 10x ogrozas udelezence 10x to da tip nima vinjete ne ogroza nikogar...

To da se nekdo legitimno zmoti in se vozi 30 dni vsak dan in komaj po 30 dneh zve da je napacno napisal registrsko in potem dobi 30 kazni ali 20 je pac samo filanje proracuna darsa

Ce bi dobil kazen 1x in bi veljalo to 45dni bi videl napako in jo popravil brez da bi zato zagonil placo in pol

Ne vem... Glede na višino kazni, bi rekel da je vožnja brez vinjete bolj nevarna kot prehitra vožnja. 300 eur vs 40 eur, če greš do 10 km/h prehitro v coni 30. Tako da je smiselno bolj strogo ali vsaj enako strogo sankcionirati.

GupeM ::

Mare2 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Kaj pa če greš čez stacionarni radar večkrat? Recimo, večkrat v enem dnevu/tednu/mesecu? Če vprašaš mene, si za vsako prekoračitev zaslužiš kazen. Ne glede na to, ali je bilo v roku 10 minut ali 10 let.

30 dni ima prekrškovni organ časa, da sproži postopek zoper kršitelja v takih primerih. Takrat vsaj izveš, kakšen znak stoji ob cesti, ki jo vsakodnevno uporabljaš. :)

To pomeni, da lahko dobiš 30 kazni (ali 60, če te pomerijo ko greš na šiht in ko greš s šihta) + 8 dni da pošto prevzameš + nekaj dni da jo odpreš, pa je lahko 50 kazni ali še več.

Ali naredimo 45 dni cooldowna? Torej če si dobil kazen, naslednjih 45 dni lahko voziš kolikor da avto od sebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Mato989 ::

GupeM je izjavil:

Mare2 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Kaj pa če greš čez stacionarni radar večkrat? Recimo, večkrat v enem dnevu/tednu/mesecu? Če vprašaš mene, si za vsako prekoračitev zaslužiš kazen. Ne glede na to, ali je bilo v roku 10 minut ali 10 let.

30 dni ima prekrškovni organ časa, da sproži postopek zoper kršitelja v takih primerih. Takrat vsaj izveš, kakšen znak stoji ob cesti, ki jo vsakodnevno uporabljaš. :)

To pomeni, da lahko dobiš 30 kazni (ali 60, če te pomerijo ko greš na šiht in ko greš s šihta) + 8 dni da pošto prevzameš + nekaj dni da jo odpreš, pa je lahko 50 kazni ali še več.

Ali naredimo 45 dni cooldowna? Torej če si dobil kazen, naslednjih 45 dni lahko voziš kolikor da avto od sebe.


Ja ampak to je absurd, ker bistvo kazni pri vinjeti je da se ne voziš BREZ vinjete... ampak ti niti ne veš da se voziš brez vinjete kazen se pa akumulira 30-45 dni...

Bistvo kazni pri prehitri vožnji je da ne voziš prehitro to pa lahko ves čas spremljaš na števcu

Ne gre to primerjat.

Kar bi se moralo naredit je to da ko kupiš vinjeto se v bazo da tvoj mobitel cifra... če te slikajo brez dobiš sms in kazen in potem bi večina kupila ki je po nesreči pozabila.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

borut_p ::

Zakaj pa bi sli v tako investicijo za par ljudi ki jo pozabi? Plus kaksna hajka bi bila, da bi moral ob nakupu vinjete vpisati se telefonsko. Kaj pa ce jo vmes zamenjas .. ti ti dars ker ni vedel in je napacnemu poslal sms

Jasno je - za uporabo ac je potrebno imeti vinjeto. Ce je nimas placaj kazen. Teh radarjev za vinjeto je tako malo - jaz sem jih videl 3x pa sem stalno na ac.

A ce bi parkiral in ne placal - dobis kazen redarja za celodnevno parkiranje - to pomeni da imas zdaj cel dan free parkiranje kjer koli po lj?

Zakaj imamo tako trapaste zakone? Zato ker se vedno najde slovenceljn, ki bo razmisljal kako nategniti sistem

starfotr ::

Glupo zakonodajo imamo zaradi glupih politikov. Glupe politike imamo zaradi glupega ljudstva. To je to, kar si zaslužimo.

korenje3 ::

wcpapir je izjavil:

Pozdravljeni,
6 mesecev vozim avto z elektronsko vinjeto ki sem "jo dobil" zraven avta, danes za foro preverim, do kdaj velja in opazim, da nimam vinjete. Prej nisem nikoli preverjal.

Vsakodnevno je avto na AC MB-CE. Ob nakupu nisem preverjal, vmes nikoli. Avto je bil kupljen od vecje slovenske firme in imam screen, kjer pise da je letna vinjeta zraven.


Sedaj sem kupil vinjeto, zanima me kak zamik imajo te kazni in ce lahko fašem za vsak dan kazen?

Torej lahko pripravim denar za kazen in vinjeto za prvo kazen kasneje pa se bo upostevalo kot da sem jo imel?

Bom moral kupiti xy vinjet ki ne
vem kam jih bom dal?


sej so opozarjal, da moraš preverit za vinjeto pri nakupu avta. sedaj pa jokcanje.

podobno kot na avtocesti ko te slika radar, potem pa prec jokcanje na slotech kakšna je kazen bla bla...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

borut_p ::

starfotr je izjavil:

Glupo zakonodajo imamo zaradi glupih politikov. Glupe politike imamo zaradi glupega ljudstva. To je to, kar si zaslužimo.


Zasluzimo si zato, ker smo sami smotani in ne politiki. Politiki samo odreagirajo na gluposti ki jih pocnemo.

GupeM ::

Mato989 je izjavil:


Kar bi se moralo naredit je to da ko kupiš vinjeto se v bazo da tvoj mobitel cifra... če te slikajo brez dobiš sms in kazen in potem bi večina kupila ki je po nesreči pozabila.

Seveda. Potem bi se pa vi pozabljivci še pizdili, da bi DARS moral najprej preveriti, če si res napisal pravo telefonsko številko, da nisi po nesreči od bivše dal.

Pa tudi, če je kupec avtomobila mislil, da je kupil avto z vinjeto, kam točno naj bi mu DARS poslal opozorilo?

Glej, če si nesposoben preveriti in se prepričati, da si vpisal prave podatke, pač plačaj. Verjemi, da se takšni nikoli več ne bojo pozabili ali se "zmotili."

Pa še to: če kupiš vinjeto, potem je vsako obveščanje brezveze, ker vinjeto že imaš. Večina itak kupi letno. Lahko si pa tudi nastaviš, da te nekaj dni pred potekom obvestijo. Če pa potem še vedno ne veš, da je nimaš, ti pa nobeno opozorilo ne pomaga več ...

sonar1 ::

meni poteče januarja 23 letna vinjeta.. A jo lahko predčasno podaljšam oz kako poteka podaljšat oz kupit novo ?

"NaN" ::

GupeM je izjavil:

Kaj pa če greš čez stacionarni radar večkrat? Recimo, večkrat v enem dnevu/tednu/mesecu? Če vprašaš mene, si za vsako prekoračitev zaslužiš kazen. Ne glede na to, ali je bilo v roku 10 minut ali 10 let.


Če narobe vpišeš reg. oznako, to napako storiš enkrat. In potem v dobri veri, da si cestnino poravnal voziš po avtocesti. Ena kazen je dovolj vzgojna, kar je več je rop.

Zgodi se tudi, da enkrat spregledaš znak za omejitev hitrosti in takrat za opomin pač dobiš kazen.

Primer, ko oseba večkrat pelje mimo znaka za omejitev in ga ne opazi/ignorira pa je povsem nekaj drugega.
Ta oseba ne premore osredotočenosti potrebne za na cesto in ji je potrebno odvzeti izpit. Ni pa potrebe po drakonski denarni kazni, ker ta ne pripomore k izboljšanju prometne varnosti.

DeeJay ::

sonar1 je izjavil:

meni poteče januarja 23 letna vinjeta.. A jo lahko predčasno podaljšam oz kako poteka podaljšat oz kupit novo ?


Če jo boš kupil danes, bo veljala do 11.12.2023
https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...
Don't f with me.

delavec44 ::

DeeJay je izjavil:

sonar1 je izjavil:

meni poteče januarja 23 letna vinjeta.. A jo lahko predčasno podaljšam oz kako poteka podaljšat oz kupit novo ?


Če jo boš kupil danes, bo veljala do 11.12.2023
https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...


Ne, 30 dni v naprej jo lahko kupiš in določiš datum kdaj naj začne veljati.

starfotr ::

Kot že neštetokrat videno. Ljudje so leni, nepismeni, nesposobni. Zato jim taka osnovna operacija, kot je nakup vinjete predstavlja ogromen problem.

Kaj šele, da pridemo do tega, da je treba vinjeto kupit preko spleta. Ali pa kupljeno na fizičnem mestu prenesti v spletni portal. To je pa že vesoljska tehnologija. Tudi za nekatere tu.

DeeJay ::

delavec44 je izjavil:

DeeJay je izjavil:

sonar1 je izjavil:

meni poteče januarja 23 letna vinjeta.. A jo lahko predčasno podaljšam oz kako poteka podaljšat oz kupit novo ?


Če jo boš kupil danes, bo veljala do 11.12.2023
https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...


Ne, 30 dni v naprej jo lahko kupiš in določiš datum kdaj naj začne veljati.


Da, vendar moraš nujno določit datum. Če jo kupiš na današnji dan, ti velja od danes eno leto in ni tako kot je bilo včasih.
Don't f with me.

Ahim ::

borut_p je izjavil:

Jasno je - za uporabo ac je potrebno imeti vinjeto. Ce je nimas placaj kazen.

Saj je prav tako, ampak sli smo s sistema, kjer je bilo takoj jasno ali imas veljavno vinjeto ali ne na sistem, kjer to ni jasno, in zgodilo se je:

1: Nekdo je fino zasluzil s poslom za vzpostavitev novega sistema prodaje

2: Nekdo je fino zasluzil s poslom za vzpostavitev novega sistema nadzora

3: Nekdo bo se fino zasluzil z vzdrzevanjem tega sistema (ki je nedvomno bolj kompleksen kot preverjanje nalepk na vetrobranskem steklu)

4: Celotno breme napak so prevalili na uporabnike (med njimi tudi take, ki informacijsko morda niso najbolj izobrazeni), pogosto pa je edini dokaz o tem kaj si sploh nabavil in kdaj tisti termo pildek iz blagajne, ki na vrocini potemni, v temi zbledi ...

V glavnem - sprememba zaradi spremembe same, in da se lahko spet nove svinje pririnejo h koritu, za uporabnike pa nobene koristi.

starfotr ::

Prej bi imel pa druge izgovore.

Kot je na primer da tiskarji služijo, razni steklarji vetrobranskega stekla, pa seveda razne firme, ki zaračunajo odstranitev in namestitev vinjete.

Ja, sistemi stanejo. Vzdrževanje stane. Kontrola stane. Ali je korupcija tu? Najbrž je. Si kaj naredil na tem, da je ne bi bilo?

Uporabniku ni treba nič več, kot prej. Ni treba, da ima v lasti računalnik ali telefon ali da sploh ve kaj je to. Dovolj je, da gre na prodajno mesto z denarjem in da je pismen.

darkolord ::

Prej ni bilo treba, da je pismen. Dobil je nalepko, ki jo je nalepil na steklo.

Bi pa rad videl vse tukaj, ki se ne pri slovenščini ne pri matematiki nikdar niso zmotili, kaj šele na testu, ko veš, da bo nekdo to preverjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

starfotr ::

Kako ni bilo treba? Kaj če mu je prodajalec po pomoti prodal vinjeto za motor in je imel avto. Ali pa vinjeto za avto in je imel kombi.

delavec44 ::

Pa koliko ljudi je ni znalo nalimati. Ali na neustrezno mesto ali tako, da se jim je prikazalo neveljavno. Smo že vse pozabili.

Plus goljufije s prestavljanjem nalepke.

feryz ::

DeeJay je izjavil:

Če jo boš kupil danes, bo veljala do 11.12.2023
https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...
Bem mater, jodlarji so spet na boljšem. Jim velja 14 mesecev. Mi pa res vse ta slabo poberemo.
So jo pa tudi Avstrijci podražili.

kow ::

starfotr je izjavil:

Kako ni bilo treba? Kaj če mu je prodajalec po pomoti prodal vinjeto za motor in je imel avto. Ali pa vinjeto za avto in je imel kombi.


Teoretiziras. Sistem je deloval in ljudje so bili (v veliki meri) zadovoljni. Bil je tudi veliko bolj casovno ucinkovit za uporabnika.

starfotr ::

Glede na to, da tudi ti teoretiziraš, boš lep postregel s podatki ali pa s primeri.

Koliko časa je trajal nakup in lepljenje vinjete ter odstranitev stare? Uporabniki nismo bili zadovoljni, ker je to bilo treba delat, poleg tega je vinjeta kazila vozilo in v nekaterih primerih lahko tudi zastirala pogled skozi šipo. Naša vinjeta je bila pain in the ass za odlepit v primerjavi z avstrijsko ali češko.

In v slučaju menjave vetrobranskega stekla si imel ogromno neke birokracije, da si dobil novo vinjeto. Kar sedaj vse to odpade.

Da ne omenjam visokotehnološke rešitve za kontrolo, ki dela v vseh pogojih 24/7/365. To je gledanje z daljnogledom.

Pa vsako leto je ne vem koliko padalcev pozabilo kupiti novo vinjeto, ne glede na to, da je bilo 2 mesečno okno za nakup. In je bilo prej in potem to po TV in ne vem kje še vse. Celo na vinjeti je pisalo do kdaj velja, pa očitno to ni bilo dovolj za nekatere. Saj eni še vedno po več kot desetletju ali celo dveh obvezne zimske opreme ne zmorejo gum menjat pred 15. 11.

Po novem si kupim novo vinjeto iz domačega naslonjača in to traja točno nekaj minut.

Mare2 ::

starfotr je izjavil:


Po novem si kupim novo vinjeto iz domačega naslonjača in to traja točno nekaj minut.

Precej komot je tole nabavljanje vinjet. Seveda, pazit je treba na pravilen vnos. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

starfotr ::

Dajmo to drugače obrnit. S pravilnim vnosom nekaj znakov, prihranim 4000 € na leto. Če to ni dobra investicija, potem pa ne vem kaj je.

kow ::

starfotr je izjavil:

Glede na to, da tudi ti teoretiziraš, boš lep postregel s podatki ali pa s primeri.

Koliko časa je trajal nakup in lepljenje vinjete ter odstranitev stare? Uporabniki nismo bili zadovoljni, ker je to bilo treba delat, poleg tega je vinjeta kazila vozilo in v nekaterih primerih lahko tudi zastirala pogled skozi šipo. Naša vinjeta je bila pain in the ass za odlepit v primerjavi z avstrijsko ali češko.

In v slučaju menjave vetrobranskega stekla si imel ogromno neke birokracije, da si dobil novo vinjeto. Kar sedaj vse to odpade.

Da ne omenjam visokotehnološke rešitve za kontrolo, ki dela v vseh pogojih 24/7/365. To je gledanje z daljnogledom.

Pa vsako leto je ne vem koliko padalcev pozabilo kupiti novo vinjeto, ne glede na to, da je bilo 2 mesečno okno za nakup. In je bilo prej in potem to po TV in ne vem kje še vse. Celo na vinjeti je pisalo do kdaj velja, pa očitno to ni bilo dovolj za nekatere. Saj eni še vedno po več kot desetletju ali celo dveh obvezne zimske opreme ne zmorejo gum menjat pred 15. 11.

Po novem si kupim novo vinjeto iz domačega naslonjača in to traja točno nekaj minut.


Moja perspektiva:
- nakup vinjete, cirka 10s (ko sem placeval gorivo)
- lepljenje 10s
- odstranjevanje (vsaki 2 leti, kaksna minuta na vinjeto, verjetno manj, opravil takrat, ko sem itak koga cakal v avtu)
- skupaj: 1m30s na leto (pa se to v resnici odstranjevanja ne bi smel steti, ker sem itak cakal in je bilo delo paralelno med poslusanjem radia)
- vinjete nisem nikoli pozabil kupiti

Lani sem zapravil preko 5minut, ko sem nekomu pomagal nakupovati vinjeto online.
Nihce me ne bo preprical, da pri online nakupovanju prihrani cas. Kvecjemu imajo ljudje drugacno percepcijo kako hitro tece cas, ko klikajo ali tapkajo telefon. Iz nekega cudnega razloga, tega ne jemljejo kot izgubo casa.
In ja - vem kaj bos rekel, tudi online nakup lahko opravim med cakanjem. Definitivno pa je bolj komplicirano kot prilepiti nalepko. Da ne omenimo, da moram iti v poslovni odnos z X dodatnimi podjetji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

feryz ::

Daj, daj, daj, jaz jih imam 10 v košarici. Frcneš nakup in je 10 vinjet urejenih. No ja, še plačati je treba.

kow ::

Pravkar testiral. Samo, da mi je odprlo page za kupovanje vinjete, je trajalo 3 sekunde. Res je neverjetno kako vas je vecina patoloskih laznivcev.
Lahko pa mi nekdo prilepi posnetek kupovanja, da vidim "kako enostavno je kupovati".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

starfotr ::

Izvoli mr. efišenci tajm meneđer.

predi ::

starfotr je izjavil:

Da ne omenjam visokotehnološke rešitve za kontrolo, ki dela v vseh pogojih 24/7/365. To je gledanje z daljnogledom.
Mobilne enote še vedno obstajajo tudi dandanes.

Definitivno ima trenutna rešitev prednosti, ima pa tudi slabosti. To, da je lažje pozabiti na nakup, ali pa sploh ne vedeti, ali jo še vedno/sploh imaš, je definitivno ena izmed njih.

kow ::

starfotr je izjavil:

Izvoli mr. efišenci tajm meneđer.


V idealnem scenariju torej skoraj 2 minuti, pa niti kreditne kartice ni vnesel. Pa cudezno je ze startal na pravi strani - sam bi sel prvo googleati nakup vinjete. Imel je tudi pripravljene vse podatke. Da ne omenimo, da ni prebral pogojev uporabe.
Zdaj pa to primerjaj s tiskano vinjeto: "gorivo na pumpi stevilka 3 - plus letno vinjeto prosim. hvala". Je tisto potem hyper efficiency?

Kot je ze omenil Ahim - poanta projekta ni bilo resevanje prakticnega problema, ampak da je nekdo zasluzil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

delavec44 ::

Pa jo na Petrolu kupi.

Da pa trdiš, da je nakup elektronske težji kot odstranitev stare nalepke, je pa tudi sprenevedanje.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Daj ne nakladaj no. Četudi za prvi nakup vinjete porabiš nekaj več časa, vsako naslednje leto opraviš nakup v nekaj sekundah. V profilu imaš shranjene vse avtomobile, ne rabiš nič več vpisovati. Niti preverjati pravilnosti vnosa, če si že prvič pravilno vpisal. Niti brati pogojev uporabe, ker jih tudi na Petrolu nisi bral, ko si sodeloval z njimi.

Pa rad bi te videl, kako v minuti vinjeto odstraniš in očistiš šipo. Ker piše, da je treba vinjeto nalimati na očiščeno steklo.

Invictus ::

GupeM je izjavil:

Pa rad bi te videl, kako v minuti vinjeto odstraniš in očistiš šipo. Ker piše, da je treba vinjeto nalimati na očiščeno steklo.

To bi tudi jaz rad videl... razen ce je zbiralec nalepk, pa ima ze celo sipo polimano z njimi. Videlapr avtov, se vedno.

Vsako leto cel kucking proces s to nalepko, dobro, da so Avstrijci imeli elektronsko ze prej. In tudi app, ki je celo koristen. 1x sem kar med voznjo proti avstrijski meji kupil vinjeto.

Beat that z nalepko... >:D
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

starfotr ::

kow, zakaj nisi javil na protikorupcijsko, da gre za nateg in nesmotrno porabo davkoplačevalskega denarja?

In zakaj nisi izpostavil to na predlagam vladi, da se ohrani sistem z nalepkami?

Aktivno državljansko je pomembna stvar.

In ne štej mi sekund za neko tako stvar. Več si čakal na vseh cestninskih včasih, četudi si imel ABC, kot pa da si zrihtaš elektronsko vinjeto.

darkolord ::

Že če bi lahko DARS preveril, ali tablica obstaja ali ne, bi se velikemu delu težav lahko izognili. Pa dejstvu, da DARS v primeru neobstoječih tablic pobira "davek na nepismenost" in ne cestnine.

Predlog na to temo

kow ::

delavec44 je izjavil:

Pa jo na Petrolu kupi.
.


A tako kot prej? Le, da bom sedaj moral nekomu crkovati svojo tablico? Ter potem preverjati, da se slucajno ni zmotil pri vpisu?
Genijalno!

Invictus ::

darkolord je izjavil:

Že če bi lahko DARS preveril, ali tablica obstaja ali ne, bi se velikemu delu težav lahko izognili. Pa dejstvu, da DARS v primeru neobstoječih tablic pobira "davek na nepismenost" in ne cestnine.

Predlog na to temo

Ja, to bi lahko naredili, ampak potem bi projekt stal 24 milijonov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

joze67 ::

kow je izjavil:

Da ne omenimo, da ni prebral pogojev uporabe.

A če kupiš vinjeto kot nalepko, pogojev uporabe ni? Najmanj kar je, moraš preštudirati navodila na hrbtni strani, napisana z majhnimi črkami, ti pa sediš v mrzlem avtu (ker se vinjete kupuje decembra in januarja). Za razliko od velikega monitorja, potrebnih bralnih prilagoditev in kozarček portovca na mizi. Ne vem...

kow je izjavil:

Kot je ze omenil Ahim - poanta projekta ni bilo resevanje prakticnega problema, ampak da je nekdo zasluzil.
Pred elektronsko vinjeto nisem slišal nikogar, ki bi hvalil nalepke. Vinjetni sistem (kot nasprotje po prevoženih kilomterih) je bil všeč vsem pogostim uporabnikom (ker je bil cenejši), ljubezni do nalepk pa ni bilo. Pa pogoste primerjave z Madžari, ki da imajo to enostavno in učinkovito rešeno. No, vedno se najde kdo, ki zbira nalepke za Corsica Ferries zadaj, pa lahko še vinjete spredaj.

kow ::

GupeM je izjavil:


Pa rad bi te videl, kako v minuti vinjeto odstraniš in očistiš šipo. Ker piše, da je treba vinjeto nalimati na očiščeno steklo.

Nisem cistil sipe. Samo odstranil sem vinjeto, ter nalimal novo. Je delovalo vsako leto. Nobenih tezav, nobenih racunov, nobenih mailov, nobenih notificationov, nobenih kartic, dvojnih avtentikacij ipd.
Analogno in je delovalo. Mimogrede, spletno placilo je postalo izjemno casovno potratna zadeva zaradi multifaktorske avtentikacije. Komu izstavim racun, ker mi drzava onemogoca spletno placevanje brez 2 naprav?

joze67 je izjavil:


A če kupiš vinjeto kot nalepko, pogojev uporabe ni? Najmanj kar je, moraš preštudirati navodila na hrbtni strani, napisana z majhnimi črkami, ti pa sediš v mrzlem avtu (ker se vinjete kupuje decembra in januarja). Za razliko od velikega monitorja, potrebnih bralnih prilagoditev in kozarček portovca na mizi. Ne vem...


Nisem bral pogojev uporabe. Nobenih osebnih podatkov nisem shareal z nikomer. Nobenega poslovnega odnosa z nesteto firmami nisem potreboval...
Kako kupis elektronsko vinjeto, ce nisi uporabnik Googlea ali Apple operacijskeg sistema? (kot npr. jaz)
Hvala za informacije!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

joze67 ::

Drama queen.

kow je izjavil:

Komu izstavim racun, ker mi drzava onemogoca spletno placevanje brez 2 naprav?
Je sedaj spletno poslovanje brez dveh naprav človekova pravica? Sicer pa velja Obligacijski zakonik.

joze67 je izjavil:

Nisem bral pogojev uporabe.
Potem je omenjanje, da oni sploh ni prebral pogojev uporabe, brezpredmetno.

energetik ::

@kow: Lej, če si prvič ustvariš uporabniški račun, imaš notri vpisana vsa svoja vozila. Nakup poteka izredno hitro, dobiš opomnik 3 dni prej, klikneš želeni avto, klik na vinjeto, datum veljavnosti in že vnašaš št. kartice. To je to. Lahko uporabiš tudi Paypal.
Zakaj hudiča bi rabil Googla ali Appla? Svojo sem nabavil na Linux OS v Firefoxu.

Je pa res, da je tak sistem kazni popolnoma neprimeren in nepravičen. Zaradi ene samo zamenjave o z 0, lahko fašeš v parih dneh par k€ kazni. To sigurno pade na kakšnem sodišču. Ne gre za izogibanje kazni, gre za to da je popolnoma nesorazmerna, da v dobri veri kupiš cestnino in se voziš. Nadaljne kazni bi morale slediti šele potem, ko bi DARS prejel potrdilo o prejemu 1. kazni, ti pa bi se še vedno vozil.
Pod nujno bi moralo biti to izvedeno s preverbo v e-upravi, katero vozilo si lastiš in če registrska ustreza.
Nenazadnje pa še večja bedarija, da se vse skupaj računa ločeno, cestnina in potem še vinjeta, popolnoma shizofrenično.
vires in numeris

starfotr ::

Preučite že enkrat zakone.

0 in o sta ista kar se tiče tablic. Že 100x razjasnjeno.

Več vinjet itak ni bilo dovoljeno imeti nalepljenih. Tako, da je bilo mnogo ljudi - zbiralcev, nostalgikov z 10 vinjetami v prekršku.

Prav tako so bila samo 3 mesta za nalepit. Pa še to ne na zasenčenem delu. Mnogokrat videl, da je bila vinjeta komaj vidna. Kar je spet bil prekršek.

bemfa ::

@kow: Če ti online vzame preveč časa, kupi na Petrolu. Namesto praskanja, čiščenja stekla in leplenja, moraš povedat reg. in preverit če se ujema. Tudi nalepko si moral preverit - je prav luknjana, je za pravi razred, ... če se je pri tem prodajalec zmotil, si bil isto v kazni.

@starfotr: kr lepo s členi na dan, ki pravijo da sta o in 0 isto, pa kje piše da ne smeš met več vinjet na šipi.

starfotr ::

nejc_nejc ::

kow je izjavil:

GupeM je izjavil:


Pa rad bi te videl, kako v minuti vinjeto odstraniš in očistiš šipo. Ker piše, da je treba vinjeto nalimati na očiščeno steklo.

Nisem cistil sipe. Samo odstranil sem vinjeto, ter nalimal novo. Je delovalo vsako leto. Nobenih tezav, nobenih racunov, nobenih mailov, nobenih notificationov, nobenih kartic, dvojnih avtentikacij ipd.
Analogno in je delovalo. Mimogrede, spletno placilo je postalo izjemno casovno potratna zadeva zaradi multifaktorske avtentikacije. Komu izstavim racun, ker mi drzava onemogoca spletno placevanje brez 2 naprav?

joze67 je izjavil:


A če kupiš vinjeto kot nalepko, pogojev uporabe ni? Najmanj kar je, moraš preštudirati navodila na hrbtni strani, napisana z majhnimi črkami, ti pa sediš v mrzlem avtu (ker se vinjete kupuje decembra in januarja). Za razliko od velikega monitorja, potrebnih bralnih prilagoditev in kozarček portovca na mizi. Ne vem...


Nisem bral pogojev uporabe. Nobenih osebnih podatkov nisem shareal z nikomer. Nobenega poslovnega odnosa z nesteto firmami nisem potreboval...
Kako kupis elektronsko vinjeto, ce nisi uporabnik Googlea ali Apple operacijskeg sistema? (kot npr. jaz)
Hvala za informacije!


Se cisto strinjam s tvojim mnenjem.
Sem čisto digitalno pismen, že od povojev dalje, samo počasi mi gre že na k....

Ko mi začne app še srat z "obkljukaj" plovila na kolažu slik, mi pa ventili popustijo.

Dons sem hotel preusmerit paket na pikup lokacijo. Super imajo nov app z nujno registracijo....
Haloo.

Ma jih ne šmirglam več, po telefonu klasično pogovorno, pa naj se jebejo. Neki je prijazna gospodična jecljala, dostavili so pa drugam. Brez najnovejšega app.

Aja še to, stara vinjeta_nalepka je pretečen dokument. Meni je všeč, tako kot smeško, z lahkoto je na šipi. Mož postave te lahko zeza samo zaradi vidljivosti, pa še to je verjetno v procentih in ne vem, če je v stanju zračunat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

starfotr ::

Sedaj nobenega več ne brigajo nalepke vinjete.

nejc_nejc ::

Ma vse skupj, ne sam te vinjete,je na tem nivoju:

joze67 ::

starfotr je izjavil:

Sedaj nobenega več ne brigajo nalepke vinjete.

Res. Nam pa tvoja zadnja sporočila dovolj povedo o pravni pismenosti.

starfotr je izjavil:

Preučite že enkrat zakone.

Več vinjet itak ni bilo dovoljeno imeti nalepljenih. Tako, da je bilo mnogo ljudi - zbiralcev, nostalgikov z 10 vinjetami v prekršku.

Prav tako so bila samo 3 mesta za nalepit. Pa še to ne na zasenčenem delu. Mnogokrat videl, da je bila vinjeta komaj vidna. Kar je spet bil prekršek.

Največ, kar si z napačno uporabo vinjete lahko dosegel, je bilo, da je (p)ostala vinjeta neveljavna. To ni bil prekršek. Prekršek je bil, če si brez veljavne vinjete zapeljal na tako cesto, ki zahteva veljavno vinjeto.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dars in vnos registerskih številk za vinjete (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
82391042 (4354) St235
»

Preverjanje vinjet s kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6219479 (1640) mkos2
»

Tehnične težave eVinjet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11118080 (11983) Groot
»

Vinjeta (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22349427 (33024) Mare2

Več podobnih tem