» »

Nova mala lesena hiša - katera peč na pelete?

Nova mala lesena hiša - katera peč na pelete?

1
2
»

Buggy ::

Vanich je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Kaj je smešno ?


Smešna je fasada na leseni hiši - ker je ni. :)) ...oziroma je - iz lesa.


Smesen si zgolj ti. Lesena hisa je lahko konstrukccija. Lahko je zunanji obod lesen (brune in je notri izolirana tako toplotno kot zvocno), lahko kot pa klasicna montacna iz obeh strani.

Les kot osnovni gradbeni element je prvic prijazen do okolja in bivanja. Kot drugo je naraven in tudi cenovno sprejemljiv.

Menda se ne pogovarjamo v letu 2020 o betoniranju, mokrih ometih in rocnih tlakih?
Ja pec na pelete, sploh kot je govora pri OP je nek mix centralne in klasicne peci, kjer za vodo temperaturo s spiralam lahko delas odjem iz dimnika, imas pa se vedno v dnevnem prostoru pristen ogenj, ki je nekaj najlepsega. Jaz ogrevam klet s kaminsko pecjo in je nekaj najbolj prakticnega in romanticnega. iz 15 stopinj imam v prostoru cca 50m2 v eni uri 30 stopinj ko je zunaj -15.

floyd1 ::

Ogenj v peletni peči sicer ni čisto tak, ker ventilatorji malo pokvarijo zadevo - ni to tisto "naravno" gorenje.

mikhaair ::

Vanich je izjavil:

trancer01 je izjavil:

Peč vzemi najmanj močno, ki jo je možno dobiti na trgu. Pepela sigurno ne bo treba čisti vsak dan.


Potem bi bilo tole čisto dovolj. (cenejše nisem našel) Vem da ni treba čistiti pepela vsak dan, ampak, tudi to bi zmogel.>:D


Ni ok. Ker kupuješ nekaj, samo da je poceni. Pri trgovcu, ki mu je važno le da ti proda. Saj je tvoj denar in ga bodo z veseljem vzeli.
Zakaj ni ok. Peč kupi z montažo. Tako boš imel garancijo na kompletu, brez možnosti zgovarjanja. Kupi sodobnejšo, z boljšim izkoristkom, mislim da lahko uveljavljas eko sklad. Tako boš prišel ceneje skozi s kvalitetnejšo pečjo. Kaj pa servis in rezervni deli? Linkani se s tem ne obremenjujejo.

mikhaair ::

Pozabil napisat, zakaj z montažo, poleg garancije. Ker imaš 9.5% DDV.

Vanich ::

mikhaair je izjavil:


Ni ok. Ker kupuješ nekaj, samo da je poceni. Pri trgovcu, ki mu je važno le da ti proda. Saj je tvoj denar in ga bodo z veseljem vzeli.
Zakaj ni ok. Peč kupi z montažo. Tako boš imel garancijo na kompletu, brez možnosti zgovarjanja. Kupi sodobnejšo, z boljšim izkoristkom, mislim da lahko uveljavljas eko sklad. Tako boš prišel ceneje skozi s kvalitetnejšo pečjo. Kaj pa servis in rezervni deli? Linkani se s tem ne obremenjujejo.

Pozabil napisat, zakaj z montažo, poleg garancije. Ker imaš 9.5% DDV.


Razumem. Lahko predlagaš kakšne konkretne modele?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

floyd1 ::

Zmontirat je ni problem sam. Rostfrei ploščo na tla, vstaviš nekaj kosov keramike in priklopiš dimnik in zajem zraka. Večji problem je bilo teh slabih 200kg nest v stanovanje in pol v sobo. Težko in precej nerodno. Za garancijo pa so zahtevali, da njihov serviser naredi prvi zagon.

mikhaair ::

Vanich, nisem mojster tega, lahko pa kot sm rekel dam kontakt.
@Floyd, nižji davek in sklad odtehtata vse zajebancije z lastno montažo in prekladanjem.

WizzardOfOZ ::

Zidan kamin z dvojno steno vmes pa bakrene cevi in nasut kremenčev pesek. Spodaj narediš črpalko in talno gretje. Zakuriš kamin in ti celo hišo greje.

trancer01 ::

Nepotrebno kompliciranje.

Stikalo ::

To je tako majhna hiška in tudi relativno zelo dobro izolirana, da je po mojem mnenju peč na pelete neumnost. Prvič se moraš loviti okoli pelet, kdaj kupiti, kakšne kupiti, kakšna je kvalitera. Potem jih moraš skladiščit, nasuvat v peč. Peč moraš čistiti in vzdrževati. Ne vem.

Lej hišo imaš dobro izolirano, tebe bi če bi hišo grel SAMO na elektriko, bi te prišlo na leto max cca 500€ za elektrko. Peč/kamin bi jst imel nekaj malega na drva, lahko vsaj zakuriš, če ni elektrike. Drugače pa v en štuk vrži kačo (talno gretje) in en monoblok za par k€ pa si rešen. Nobenega dela in poceni ogrevanje. Čeprav po drugi strani tudi elektrika ne pride veliko in je investicija zelo majhna.

Tudi klima za ogrevanje v prehodnem obdoju je super. Glede na tople zime se pa lahko greješ celo zimo.

floyd1 ::

Ne bom napeljeval nobenih rorov za toplo vodo za ogrevanje po bajti in ne bom (verjetno) kuril na drva.
Niti sanja se mi pa ne, kaj vse bi moral izvesti po novem zakonu za spremembo načrta, niti nimam nobene volje kaj takega sploh poizkusiti.

2 razumljiva stavka, povedano že vsaj 2x, argumentirano. Ampak dajmo še malo...

OP očitno noče toplotne, talnega in radiatorjev. Terarijev, kač :))

aborko ::

Dve klimi (verjetno bi tudi že ena bila dovolj), ki delajo po spec. do -20 ali do -25 stopinj imaš tam za ~1,5k EUR zmontirane in je to to. Nobenih instalacij, dimnikov, pepela in drugih investicij, max izkoriščenost prostora. Pa še hlajenje dobiš gratis zraven. Tudi stroški obratovanja bodo minimalni, nobenih servisov (filtre sam opereš) in dimnikarčkov. Če je potrebno se doda en el. grelec v kopalnico, ne komplicirati za tako majhno kvadraturo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

VIP58 ::

Peletno peč nabavi kvalitetno in majhno. Za tako majhno dobro izolirano površino bo dovolj 4-5KW. V podobnem, bistveno slabše izoliranem objektu sem kuril 6KW (Nordica Dorina), je bila v redu pri -10, če je bilo topleje pa čisto preveč. Pokurila je pa vse vrste peletov, Poizkusil sem tudi koruzo;(( brez problema. Razlika med boljšimi in slabšimi peleti je bila v količini pepela. Kaminske peletne peči niso posebno občutljive na kakovost peletov.
Upravljanje z programatorjem, wifijem, al pa enostavno nastaviš temperaturo in jo vzdržuje.
Topel zrak bo šel sam v zgornje nadstropje, ventilator (v) na peči razpihava toploto po prostoru, enakomernejša razporeditev toplote po prostoru.
Priporočam namenski kvaliteten sesalec za pepel.
Too much of everything is just enough.

trancer01 ::

Se mi je zdelo čudno, da ne bi obstajale peletne peči z manj kot 8 kW grelne moči. Tule imaš primer ene 4,8 kW, ki bo za tvojo hišo več kot dovolj močna!

Primer peči z možnostjo montaže. Tudi sam priporočam nakup z montažo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

mikhaair ::

Na pozabi jih vprašat, kdo je pooblaščen serviser in pride npr. popravljat garancijske popravila. Ter kje eventuelno dobiš rezervne dele. Pa ne svečke. Elektroniko npr. Te pozabijo čim si nabavil.

Vanich ::

VIP58 je izjavil:

Peletno peč nabavi kvalitetno in majhno. Za tako majhno dobro izolirano površino bo dovolj 4-5KW. V podobnem, bistveno slabše izoliranem objektu sem kuril 6KW (Nordica Dorina), je bila v redu pri -10, če je bilo topleje pa čisto preveč. Pokurila je pa vse vrste peletov, Poizkusil sem tudi koruzo;(( brez problema. Razlika med boljšimi in slabšimi peleti je bila v količini pepela. Kaminske peletne peči niso posebno občutljive na kakovost peletov.
Upravljanje z programatorjem, wifijem, al pa enostavno nastaviš temperaturo in jo vzdržuje.
Topel zrak bo šel sam v zgornje nadstropje, ventilator (v) na peči razpihava toploto po prostoru, enakomernejša razporeditev toplote po prostoru.
Priporočam namenski kvaliteten sesalec za pepel.


Ja, drži - imam ogledane ene dve male peči cca 4KW - spodnja Luisella je ena, druga je pa.....eh, ni je več v ponudbi pri emundii. Fakit. ;((


trancer01 je izjavil:

Se mi je zdelo čudno, da ne bi obstajale peletne peči z manj kot 8 kW grelne moči. Tule imaš primer ene 4,8 kW, ki bo za tvojo hišo več kot dovolj močna!

Primer peči z možnostjo montaže. Tudi sam priporočam nakup z montažo.


Vsekakor bo komplet z montažo.

Odločil sem se še za električno talno gretje, ni nek velik strošek, recimo tole od My Sun. (...zgleda da sem pa zamudil akcijo, ehhh) Ima kdo kaj izkušenj z podobno grelno folijo?

Montiral bi pa še sanitarno toplotno črpalko & bojler za sanitarno toplo vodo - recimo, tole od Gorenja. 80L

Utk ::

Montiral bi pa še sanitarno toplotno črpalko & bojler za sanitarno toplo vodo - recimo, tole od Gorenja. 80L

Ja, samo pazi kam boš ti to montiral. Sej poleti je super, da ti hladi hišo, pozimi pa not so much.

Vanich ::

Utk je izjavil:

Montiral bi pa še sanitarno toplotno črpalko & bojler za sanitarno toplo vodo - recimo, tole od Gorenja. 80L

Ja, samo pazi kam boš ti to montiral. Sej poleti je super, da ti hladi hišo, pozimi pa not so much.


Ja, montirana bi bila v zgornji kopalnici... Mogoče bi se dalo preusmerjati izpih zraka? Poleti v hišo, pozimi pa ven iz hiše?

Utk ::

Če zrak piha ven, mora tudi nekje not prit, in to verjetno hladen. Tudi če ni hladen, nočeš da ti v kopalnici vleče ko prideš iz tuša. Jaz tega ne bi dal v kopalnico, ampak v kakšno shrambo če že. Pa tudi vprašanje če ima sploh kak smisel, 80 litrov je za 2 človeka, kdaj boš prišparal jurja elektrike proti navadnemu bojlerju.

Vanich ::

Utk je izjavil:

Če zrak piha ven, mora tudi nekje not prit, in to verjetno hladen. Tudi če ni hladen, nočeš da ti v kopalnici vleče ko prideš iz tuša. Jaz tega ne bi dal v kopalnico, ampak v kakšno shrambo če že. Pa tudi vprašanje če ima sploh kak smisel, 80 litrov je za 2 človeka, kdaj boš prišparal jurja elektrike proti navadnemu bojlerju.


Topel zrak naj bi vlekla iz okolice, torej pozimi iz hiše. To bi res moral menjati izhodni in vhodni zrak glede na letni čas.
Hmmmm, ja, res je za premislit, če se sploh splača. Shrambe ali podobnega prostora pa tudi nimam nobenega.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21937610 (14250) fikus_
»

Centralna peč predelava drva-peleti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17241539 (15775) feryz
»

Ogrevanje v neizolirani hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14042852 (34834) kixs
»

Ogrevanje na Elektriko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15960085 (29534) konspirator
»

Pomoč pri izbiri ogrevanja stanovanja

Oddelek: Loža
4017684 (5053) letmein

Več podobnih tem