» »

Kateri macbook ?

Kateri macbook ?

1
2
»

A110 ::

Za veterino je že tablica dovolj. Kupi iPada pa tipkovnico in ima vse kar rabi in želi + tebi ostane nekaj

Sicer pa brucka, veterina in ŠD. Hmm, enih par je bilo letos do zaprtja na domskih v ŠD in veterinarskih zurih v barjancu kar divjih >:D

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: clip ()

slotech5 ::

flameir je izjavil:

@Clip

Potem je zanjo dovolj Air, pa še avtonomija baterije bo daljša. Prav tako bo dovolj tudi na dolgi rok. Če se odločaš, a doplačat za PROja, potem raje doplačaj pri AIRu za 16GB rama.


Se ne strinjam, osnovni Macbook pro z 8GB Rama je boljša izbira kot Macbook air 2020 s 16GB Rama - razlog je ustrezno hlajenje v pro modelu. Več si lahko preberete na netu oz. youtube videih.

mojca ::

AppleCare lahko kupis samo v tujini, velja pa "povsod", tudi pri nas. Zares je pogosto dosti lazje uveljavljati garancijo z AppleCare-om tudi pri nas kot z nekimi lokalnimi zavarovanji, kjer zavarovalnica komplicira v tri krasne, da ti popravilo ne pripada, da si sam unicil stvar, ... Z AppleCare-om poklices "Indijce" (pac na objavljeno stevilko), dajo ti Case Number, in potem ti morajo v Sloveniji popraviti, pa ce so prej se tako postavljali na glavo. Dvakrat sem kupila prenosnik v tujini skupaj z AppleCare-om, enkrat so mi ga poslali zastonj, pa sem sla po AppleCare v Trst in ga enostavno registrirala preko spleta.

Primer: zguncan napajalni kabel. Apple slovi po zelo slabih napajalnih kablih, ki se trzejo kot za stavo. Ce ne poves, da imas AppleCare, ti razlozijo, da grdo delas z opremo in da si jo sam strgal / unicil / zgrizel. Ce imas AppleCare, se ne sekirajo in ti zamenjajo. Enkrat sem dobila "Free replacement" prenosnik (tri leta starega belega plasticnega so mi zamenjali za glanc novega unibody aluminijastega pro-ja, ker se je nabralo toliko popravil). Z lokalno zavarovalnico bi se lahko obrisala pod nosom za kaj takega.

alkor ::

pa predlagam nakup pri electronics4you, avstrija. lahko tudi online. Zakaj? Zato ker so cenejsi inimajo garancijo 2 leti. Pri nas le eno leto.
LP, a

clip ::

alkor je izjavil:

pa predlagam nakup pri electronics4you, avstrija. lahko tudi online. Zakaj? Zato ker so cenejsi inimajo garancijo 2 leti. Pri nas le eno leto.

Hvala za info.
Pozdrav od Clipa

          ::

alkor je izjavil:

pa predlagam nakup pri electronics4you, avstrija. lahko tudi online. Zakaj? Zato ker so cenejsi inimajo garancijo 2 leti. Pri nas le eno leto.


Ali si lahko osebno dogovoriš še kakšen popust?

clip ::

mojca je izjavil:

AppleCare lahko kupis samo v tujini, velja pa "povsod", tudi pri nas. Zares je pogosto dosti lazje uveljavljati garancijo z AppleCare-om tudi pri nas kot z nekimi lokalnimi zavarovanji, kjer zavarovalnica komplicira v tri krasne, da ti popravilo ne pripada, da si sam unicil stvar, ... Z AppleCare-om poklices "Indijce" (pac na objavljeno stevilko), dajo ti Case Number, in potem ti morajo v Sloveniji popraviti, pa ce so prej se tako postavljali na glavo. Dvakrat sem kupila prenosnik v tujini skupaj z AppleCare-om, enkrat so mi ga poslali zastonj, pa sem sla po AppleCare v Trst in ga enostavno registrirala preko spleta.

Primer: zguncan napajalni kabel. Apple slovi po zelo slabih napajalnih kablih, ki se trzejo kot za stavo. Ce ne poves, da imas AppleCare, ti razlozijo, da grdo delas z opremo in da si jo sam strgal / unicil / zgrizel. Ce imas AppleCare, se ne sekirajo in ti zamenjajo. Enkrat sem dobila "Free replacement" prenosnik (tri leta starega belega plasticnega so mi zamenjali za glanc novega unibody aluminijastega pro-ja, ker se je nabralo toliko popravil). Z lokalno zavarovalnico bi se lahko obrisala pod nosom za kaj takega.


Torej, če prav razumem je lahko prenosnik kupljen pri nas Apple care pa pač v tujini preko spleta in ti mora naš servis priznat garancijo oz popravilo.
Koliko pa to kaj stane, recimo za Macbooka vrednega 1500 € ?
Hvala

Ve mogoče kdo je dobavitelj za apple v slo ?
Pozdrav od Clipa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: clip ()

mojca ::

Pardon, spregledala sem vprasanje. Verjetno ni vec relevantno, pa vseeno.

Informacija ni nujno vec up-to-date, pred casom sta bila uradna dva:
- epl.si na Kongresnem trgu
- iSTYLE, kristalna palaca, BTC
pri cemer lahko dandanes jabolka kupis "skoraj na vsaki trznici" :D, in morda je danes ze vec uradnih.

Med zgornjima dvema so bili vsaj pred casom na EPL-ju precej bolj kompetentni (ko mi iSTYLE ni znal ali hotel popraviti znotraj AppleCare-a, sem se brez problema dogovorila na EPL-ju, pa prvi so imeli precej manj pojma).

Med ostalimi trgovci in serviserji pa bi rada posebej izpostavila se hruska.si. Za razliko od EPL-ja/iSTYLE-a, kjer imajo toliko dela, da si na koncu stevilka, s katero se jim ni treba ukvarjati vec, kot je nujno potrebno, je Hruska nek buticni one-man-band, ki se bo blazno potrudil za stranke. Enkrat mi je zrihtal nov "free replacement" prenosnik (ko so ostali servisi govorili, da ne znajo reproducirati gray-screen-of-death, si je tam tip res vzel cas, potrdil napako in mi zrihtal nov laptop od Appla), na drugem prenosniku pa mi je dvakrat ali trikrat menjal kabel na 7+ let starem macu z third-party kosom, za kar ni sans, da bi se karkoli dogovorila na uradnem servisu, ali pa bi bilo vsaj drago ko zafran.

Za nakup se sicer pocutim vsaj malo krivo, da ne podpiram lokalne ekonomije, ampak jbg, ce sem v Ameriki dobila isti model za 57% lokalne cene.

          ::

mojca je izjavil:


Za nakup se sicer pocutim vsaj malo krivo, da ne podpiram lokalne ekonomije, ampak jbg, ce sem v Ameriki dobila isti model za 57% lokalne cene.


Jaz si pod lokalno ekonomijo ne predstavljam trgovčičev, ki za velike marže preprodajajo tuje izdelke in pri tem nudijo zanikrno poprodajno podporo.

T-Majo ::

Tudi sam bom ''migriral'' iz WIN10PRO na OSX, ker enostavno ne zdržim več na Windowsih.

Kakorkoli, za poslovno rabo uporabljam Excel (povprečno 3-5 odprtih fajlov), Viber, Whatsup, Skype, PDF reader (3-5 fajlov), Chrome 10-20 tabov, potem pa še kakšen Tidal v ozadju.

Sprva sem mislil, da bom rabil PRO-ja, žena ima Air-a, mi je bolj všeč vizualno. Zdaj pa so mi tudi drugi rekli, da bo Air dovolj.

- verjetno je boljše v vzet M1 model? Ne ločim jih pa med sabo po zmogljivosti
- bo dovolj 8GB/256GB? Verjetno OSX ni tako požrešen z RAM, kot Windows?
- Retina imajo vsi M1, kolikor razumem na Applovi strani
- samo eno aplikacijo imam, ki jo moram rešit, ker ni za OSX okolje -eSpremnica pošte Slovenije - je kakšna rešitev?

Pa še nekaj, uporabljam 3 externe zaslone na Thinkpadu (2 preko docka, 1x direktn v prenosnik, drugače ne podpira), pri Apple pa vidim, da samo Macbook PRO v 16'' različi podpira 3 externe, medtem ko Air in PRO13 pa samo 2. Verjetno ni neke pametne rešitve?

LP

bajsibajsi ::

opeter je izjavil:

poweroff je izjavil:

Ja, pa še tole... ena moja stranka je kupila Mac minije, takrat mislim da s 4 (ali pa "celo") 8 Gb RAMa in i3 procesorjem... katastrofa. Po par posodobitvah se skoraj ni dalo normalno delat.
Je pa res, da potem Onyx postane tvoj prijatelj. Samo tudi ne pomaga prav dosti...

Predvsem ne šparat z RAM-om.


i3 v 2018/2020 modelih je spodoben štirijednik (8100B, 3600 MHz/64 W TDP).

Verjetno misliš na stari model (2014), ki je imel zalepljen RAM, le tega ni bilo mogoče nagraditi. Tisto so bili prenosniški procesorji, osnovni model je imel dvojedrniki Core i5 (4260U) z 1400 MHz, 4 GB RAMa in 500 GB trdega diska z 5400 obrati.

Primerjava teh CPU-jev:

Intel Core i5-4260U @ 1.40GHz -> 2484
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cp...

Intel Core i3-8100B @ 3.60GHz -> 6829
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cp...

Saj sam 1.4 GHz-ni procesor ni slab, problem je, da je 4 GB RAMa enostavno premalo.

flameir je izjavil:

p.s. Vseeno pa ji vsaj pokaži tale ultrabook: https://www.amazon.de/HUAWEI-MateBook-3...

Sam sem nanj nedavno menjal iz MacBook Proja po 5ih letih (sicer sem vzel močnejši model, vendar bi bil tale z linka za njo povsem dovolj) in sem nad njim res navdušen. Točno ta kombinacija lastnosti Windowsov in Appla, ki sem si jo vedno želel. Estetsko je pa prav tako lep kot MacBook. Definitivno priporočam pred Macom, sicer pa kot sem zgoraj rekel, Air bo super.


Ekrani v teh Huaweijevih prenosnikih so solidni, problem je edino, da so bolj kot ne nenadgradljivi (ajd, SSD lahko zamenjaš). Za dolgi rok je 8 GB odločno premalo.


Ne se hecat no https://slo-tech.com/forum/t170766/p691...

Primerji se ta CPU z zgoraj omenjenimi. ;)

edit/
Ti bom pomagal. Novi Apple MacBook Air (2020), Core i3-1000NG4, 16GB RAM, 512GB SSD stane v tujini nekje 1500 eur ali vec. Huawei Matebook 14 (2020)Ryzen 5 4600H, 16GB RAM, 512GB SSD stane okoli 900 eur.
https://gadgetversus.com/processor/amd-...
https://www.cpu-monkey.com/en/compare_c...
https://technical.city/en/cpu/Ryzen-5-4...

Zgodovina sprememb…

opeter ::

@bajsibajsi:
1. kot prvo je odgovor izpred treh mesecev ...
2. prvi del sem pisal Matthaiju o Mac miniju, takrat M1 Mac minija še sploh ni bilo
3. pravtako glede tistega omenjenega Huawei prenosnika (MateBook X Pro 2019): na nemškem Amazonu (pa še kje) si lahko v tistem času dobil samo 8-mo in morda 9-to generacijo Intelovih Core procesorjev, če si imel srečo.

Šlo je za točno ta model:


O kakšnih Ryzenih 4xxx si lahko sanjal. Saj lahko sanjaš tudi sedaj, trgovine jih nimajo v ponudbi, ali pa, če že imajo, je zaloga izredno majhna.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

bajsibajsi ::

Imas prav v vseh treh tockah. No skoraj, v tretji nimas saj je, tudi tri mesece nazaj, "navaden" Matebook D14 R3500u za cca. 600 eur peljal sc** zgoraj omenjene drazje mace.

Tvoj post sem izbral, ker je bil primeren za malo podraziti, pa vedel sem, da bos odgovoril brez napihovanja oz. primerno.

Pa vseeno, ne se hecat folk no, i3 8/128 maci po jurja...

BTW, pri nas doma je Macbook air in Matebook 14.

opeter ::

Ja, ampak pogovarjali smo se samo o seriji MateBook X Pro 2019, ki se je ravno zaradi Intelovih procesorjev dalo direktno primerjati s takratnimi Macbooki.
Huawei MateBook series @ Wikipedia

Drugače pa imaš seveda prav, že tretja generacija Ryzenja je bila hitrejša.

Tudi glede cene Mac minija se ne motiš.
Ampak takšne cene so samo pri nas, v tujini je praviloma cenejši, vsaj za kakšen stotak, morda dva.

Sicer pa je zdaj vseeno, ko gre počasi na smetišče računalniške zgodovine zaradi M1 Mac minija.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mike_Rotch ::

T-Majo je izjavil:

Tudi sam bom ''migriral'' iz WIN10PRO na OSX, ker enostavno ne zdržim več na Windowsih.

Kakorkoli, za poslovno rabo uporabljam Excel (povprečno 3-5 odprtih fajlov), Viber, Whatsup, Skype, PDF reader (3-5 fajlov), Chrome 10-20 tabov, potem pa še kakšen Tidal v ozadju.

Sprva sem mislil, da bom rabil PRO-ja, žena ima Air-a, mi je bolj všeč vizualno. Zdaj pa so mi tudi drugi rekli, da bo Air dovolj.

- verjetno je boljše v vzet M1 model? Ne ločim jih pa med sabo po zmogljivosti
- bo dovolj 8GB/256GB? Verjetno OSX ni tako požrešen z RAM, kot Windows?
- Retina imajo vsi M1, kolikor razumem na Applovi strani
- samo eno aplikacijo imam, ki jo moram rešit, ker ni za OSX okolje -eSpremnica pošte Slovenije - je kakšna rešitev?

Pa še nekaj, uporabljam 3 externe zaslone na Thinkpadu (2 preko docka, 1x direktn v prenosnik, drugače ne podpira), pri Apple pa vidim, da samo Macbook PRO v 16'' različi podpira 3 externe, medtem ko Air in PRO13 pa samo 2. Verjetno ni neke pametne rešitve?

LP


Novi M1 macbooki podpirajo samo 1 zunanji monitor. Tudi eSpremnice po vsej verjetnosti ne boš mogel poganjati.

Intela se trenutno niti slučajno ne splača kupiti.

poweroff ::

Mike_Rotch je izjavil:

Novi M1 macbooki podpirajo samo 1 zunanji monitor.

Kaj res?
Katastrofa, saj še celo Raspberry Pi 400 podpira kar dva zunanja monitorja (pa še tretjega - mini OLED preko GPIO)... :))
sudo poweroff

Zimonem ::

T-Majo je izjavil:

Tudi sam bom ''migriral'' iz WIN10PRO na OSX, ker enostavno ne zdržim več na Windowsih.

Kakorkoli, za poslovno rabo uporabljam Excel (povprečno 3-5 odprtih fajlov), Viber, Whatsup, Skype, PDF reader (3-5 fajlov), Chrome 10-20 tabov, potem pa še kakšen Tidal v ozadju.

Sprva sem mislil, da bom rabil PRO-ja, žena ima Air-a, mi je bolj všeč vizualno. Zdaj pa so mi tudi drugi rekli, da bo Air dovolj.

- verjetno je boljše v vzet M1 model? Ne ločim jih pa med sabo po zmogljivosti
- bo dovolj 8GB/256GB? Verjetno OSX ni tako požrešen z RAM, kot Windows?
- Retina imajo vsi M1, kolikor razumem na Applovi strani
- samo eno aplikacijo imam, ki jo moram rešit, ker ni za OSX okolje -eSpremnica pošte Slovenije - je kakšna rešitev?

Pa še nekaj, uporabljam 3 externe zaslone na Thinkpadu (2 preko docka, 1x direktn v prenosnik, drugače ne podpira), pri Apple pa vidim, da samo Macbook PRO v 16'' različi podpira 3 externe, medtem ko Air in PRO13 pa samo 2. Verjetno ni neke pametne rešitve?

LP

Če v excelu uporabljaš makre. V arm različici officov VBA ne bo več podprt. Zgolj js. Samo v opozorilo.

Mike_Rotch ::

poweroff je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Novi M1 macbooki podpirajo samo 1 zunanji monitor.

Kaj res?
Katastrofa, saj še celo Raspberry Pi 400 podpira kar dva zunanja monitorja (pa še tretjega - mini OLED preko GPIO)... :))


Ja. Samo en thunderbolt kontroler imajo, zato tudi samo 2 thunderbolt porta. Mac mini podpira 2 zaslona, enega preko TB drugega preko HDMI.

M1 je sicer revolucionaren, ampak uporabniki prvih generacij apple izdelkov smo vedno beta testerji.

jozef67 ::

So novi Macbooki še vendo brez hdmi, navadnega usb 2.0/3.0, in čitalca kartic?

Huge deal breaker! Če že mora bit mac, bo za veterino povsem dovolj stareši model z več porti.

Mike_Rotch ::

Macbooki že kar nekaj let nimajo drugega kot USB-C portov. Zadnji model z USB-A porti in SD card readerjem je Macbook Air 2017 (brez retine). HDMIja pa, kolikor pomnim, macbooki nikoli niso imeli.

Če rabiš porte in ti je odveč uporabljati thunderbolt hub je škoda sploh razmišljati o macu. Obstaja precej alternativ.

T-Majo ::

Apple kupujemo zaradi OSX oz iOS. Primerjave z PC / Huawei niso na mestu.

Kvinta ::

Kakorkoli, za poslovno rabo uporabljam Excel (povprečno 3-5 odprtih fajlov), Viber, Whatsup, Skype, PDF reader (3-5 fajlov), Chrome 10-20 tabov, potem pa še kakšen Tidal v ozadju.


To vse jaz delam z 10 let starim računalnikom:O
A.C.A.B

tomaz- ::

smo veseli zate, kar tako naprej

flameir ::

OP, jaz bi vzel Huaweiija z Ryzen 4+. Prej preveri glede podpore eksternih monitorjev.

jozef67 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Macbooki že kar nekaj let nimajo drugega kot USB-C portov. Zadnji model z USB-A porti in SD card readerjem je Macbook Air 2017 (brez retine). HDMIja pa, kolikor pomnim, macbooki nikoli niso imeli.

Če rabiš porte in ti je odveč uporabljati thunderbolt hub je škoda sploh razmišljati o macu. Obstaja precej alternativ.


Apple kupiš zaradi iOS, ne zaradi thunderbolt hub in USB-C portov! Sicer kupiš cenejše alternative z boljšimi specifikacijami. Žal ga v Applu biksajo s temi thunderbolt porti in dongli ter so 2015 modeli macbookov z retino zadnji, ki so uporabni brez odvečnega kablovja in imajo vse omenje porte, plus zelo pomemben port za slušalke!

Z retino screen, haswell proc in osnovnimi modeli okoli 400-500e iz druge roke...za študenta medicine več kot dovolj in za 95% uporabnikov bojši P/P nakup, kot nov.

Mike_Rotch ::

Verjetno si mislil Mac OS, ne iOS.

Pri Applu sicer niso edini, ki ga biksajo s porti. Žal sta danes 2 USB-C porta že kar nekako standard pri ultrabookih. 3.5mm jack za slušalke imajo, kolikor vem, vsi macbooki.

5 let starega macbooka za 500 eur pa jaz osebno ne bi upal priporočati. Za par eur več dobiš odličen nov prenosnik z neprimerno boljšimi zmogljivostmi, baterijo in garancijo.

jozef67 ::

Drži! Ne priporočam, le trdim, da je 5 let star mac za precenjenih 400-500e npr., še vedno boljši nakup kot nov za skoraj 3x toliko.

Problem teh zmogljivosti na papirju je, da jih večina uporabnikov ne pogreša in potrebuje. Vsaj še nadaljnjih 5 let bo Haswell procesor in 16 gb rama najbrž več kot uporabno za potrebe večine uporabnikov, ki na računalu poganjajo word, web, filme in mogoče kak photoshop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jozef67 ()

Mike_Rotch ::

Načeloma vsak zase ve kaj potrebuje. Pogrešaš nekaj težko, če s tem nimaš izkušenj. Definitivno pa hitrost in predvsem daljša avtonomija prideta prav.

Koliko je pa ekonomske računice v nakupu 5 let starega računalnika je pa tudi vprašanje. Tveganje, da kaj crkne je veliko večje, v 10 letih je sigurno treba vsaj enkrat menjati baterijo in skoraj sigurno polnilec. Pa po 5 letih bo tak računalnik vreden 0 eur. Pri novem imaš garancijo in po 5 letih še vedno dobiš za njega 400-500 eur.

jozef67 ::

Se strinjam, a ne pozabi več kot očitne razlike v ceni. Za ceno novega lahko kupiš nov Windows/Linux/Hackingtosh prenosnik in starejši model macbooka, ki je pač gamble kar se tiče garancije. Ni proporočilo, le rant čez apple, ker njihovi prenosniki že več let zagotovo niso vredni svojega denarja!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jozef67 ()

LunKi ::

No ja. M1 pade kar na vrh price/performance. Kot prejšnji lastnik Apple in zdajšnji Huawei matebook lahko rečem, da je zadovoljstvo z uporabo pri Apple-u boljša.
M1 je vreden nakupa EDINA stvar potrebna so delujoči Parallelsi za vsak slučaj (nekaj specific programov) kar pa je najbolje počakati.

          ::

Moj M1 MBA je na poti.

Invictus ::

jozef67 je izjavil:

Se strinjam, a ne pozabi več kot očitne razlike v ceni. Za ceno novega lahko kupiš nov Windows/Linux/Hackingtosh prenosnik in starejši model macbooka, ki je pač gamble kar se tiče garancije. Ni proporočilo, le rant čez apple, ker njihovi prenosniki že več let zagotovo niso vredni svojega denarja!

Ne moreš primerjati cheap shit Windows lapotpa za 500 EUR z macbookom, ki je praktično business level notebooka.

MacBook stane primerljivo enako podobnemu Windows notebooku.

Apple postane drag, ko hočeš milijavžent TB SSD ali GB RAMa. Tam pa res pretiravajo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jozef67 ::

LunKi je izjavil:

No ja. M1 pade kar na vrh price/performance. Kot prejšnji lastnik Apple in zdajšnji Huawei matebook lahko rečem, da je zadovoljstvo z uporabo pri Apple-u boljša.
M1 je vreden nakupa EDINA stvar potrebna so delujoči Parallelsi za vsak slučaj (nekaj specific programov) kar pa je najbolje počakati.


Če na vrh price performance prištevaš tudi kak Bugatti Chiron super dirkalnik. :) Sicer pa najbrž nisi brez razloga bivši lastnik Apple prenosnika in tudi mene mikajo alternative, če bi le obstajal primerljiv hackingtosh. Trackpadu Appla konkurenca ne pride blizu. Huawei matebook ali kak Lenovo načeloma odlične alternative, a v slednjih LCD paneli iz prejšnjega stoletja, z Matebook pa si obsojen na wifi dongle, v primeru hackingtosha.

Kot prejšnji lastnik Apple in zdajšnji Huawei matebook lahko rečem, da je zadovoljstvo z uporabo pri Apple-u boljša.


Sklepam, da je večji del zadovoljstva uporabe predvsem vezan na OS? Z M1 bi osebno malo počakal, ja.

Ne moreš primerjati cheap shit Windows lapotpa za 500 EUR z macbookom, ki je praktično business level notebooka.


Sj ne! Bi pa za ceno novega lahko dobil rabljen Macbook + nov Matebook npr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jozef67 ()

Mike_Rotch ::

Huawei matebook ali kak Lenovo načeloma odlične alternative, a v slednjih LCD paneli iz prejšnjega stoletja,


Matebook x pro ima 450 nit 13.9" 3:2 ekran (3000x2000), 100% sRGB. Težko najdeš boljši ekran v tem razredu.

Navadnega Matebooka pa v živo še nisem videl, ampak na testih ga pohvalijo.

          ::

jozef67 je izjavil:

Sj ne! Bi pa za ceno novega lahko dobil rabljen Macbook + nov Matebook npr.


Jaz raje kupim en prenosnik in tistega top model.

jozef67 ::

Matebook x pro ima 450 nit 13.9" 3:2 ekran (3000x2000), 100% sRGB. Težko najdeš boljši ekran v tem razredu.


Torej se strinjava, da ni čeap shit windows laptop. Žal menjava wifi kartice, ki je pogoj za hackingtosh (brez usb modula) ni možna - to je zame osebno tudi glavni minus tega laptopa kot alternativa macbookom. Z LCD paneli, ki sem jih omenil, sem imel v mislih Lenovo poslovne modele.

Jaz raje kupim en prenosnik in tistega top model.


Kaj priporočaš? Z veseljem bi kupil en 13-14" prenosnik, na katerega je možno namestit popolnoma delujoč OSX (brez uporabe wifi usb ključkov) z solidno ergonomijo baterije, dobrim trackpadom in tipkovnico, ter lcd panelom na nivoju retine ali Matebooka. Pogoj je izbira legacy portov, da v primeru, ko potrebuješ USB-A (ali manj pomembno: HDMI, slušalke in recimo card reader) ni potrebno kupovati in prenašati donglov. Žal že par let ni več na tržišču oz. imaš na izbiro Dell XPS ali HP (slabi reviewi glede zanesljivosti) in Lenovo (slaba izbira lcd).

Mike_Rotch ::

Dell XPS nima USB-A portov. Headphone jack imajo praktično vsi prenosniki.

jozef67 ::

Ravno to je neumnost o kateri govorim. Ne obstaja! Mogoče sem prestar, a trg prenosnikov, zarad f.. 1-2 mm debeline?, počasi postaja kot trg električnih vozil. Kupiš e-vozilo, pa ga nimaš kje polnit oz. si prisiljen porabit kup dodatnih sredstev, da si doma montiraš...

This! Izum novodobnih inženirjev:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jozef67 ()

opeter ::

Zato pa glasuj z denarnico in ne kupuj stvari, ki hitro zastarajo ali pa rabijo dodatke, ker korporacija meni, da lahko tako še bolj ožema kupce.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

          ::

jozef67 je izjavil:

Kaj priporočaš? Z veseljem bi kupil en 13-14" prenosnik, na katerega je možno namestit popolnoma delujoč OSX (brez uporabe wifi usb ključkov) z solidno ergonomijo baterije, dobrim trackpadom in tipkovnico, ter lcd panelom na nivoju retine ali Matebooka.


Tebi (in ostalim) glede prenosnika ne morem svetovati, ker ne poznam vaših zahtev in potreb. Zame in za mojo uporabo je že 10 let daleč najboljša izbira Macbook Air (poleg zmogljivega stacionarca z Linuxom).

jozef67 ::

- 13-14" form faktor
- 8-12 ur baterije
- retina screen ali višja resolucija, minimalno 400 nit
- trackpad primerljiv z Macbook trackpad
- 16 gb rama
- 250-500 Gb SSD
- Broadcom wifi card
- quad core i5 proc
- USB-A port
- USB-C port (Thunderbolt)
- HDMI port
- card reader port
- headphones 3.5mm port


Kje kupim?

Zato pa glasuj z denarnico in ne kupuj stvari, ki hitro zastarajo ali pa rabijo dodatke, ker korporacija meni, da lahko tako še bolj ožema kupce.


Se strinjam! Žal je za nekatere to vrh price/performance.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jozef67 ()

A110 ::

če je 1920x1080 dovolj potem t14. V vsakem primeru pa ne 4 jedernega i5 ampak ryzen 4xxx

bajsibajsi ::

LunKi je izjavil:

No ja. M1 pade kar na vrh price/performance. Kot prejšnji lastnik Apple in zdajšnji Huawei matebook lahko rečem, da je zadovoljstvo z uporabo pri Apple-u boljša.
M1 je vreden nakupa EDINA stvar potrebna so delujoči Parallelsi za vsak slučaj (nekaj specific programov) kar pa je najbolje počakati.


Ne bi rekel, da je na vrhu P/P. Predvsem prvi P je previsok. 200 oz. 500 eur je ogromna razlika v budgetu.
Apple MacBook Air M1, 8/256, 1015 eur, https://geizhals.eu/apple-macbook-air-s...
Huawei MateBook 14, 8/256, 799 eur, https://geizhals.eu/huawei-matebook-14-...

Apple MacBook Air M1, 16/512, 1474 eur, https://geizhals.eu/apple-macbook-air-s...
Huawei MateBook 14, 16/512, 899 eur, https://geizhals.eu/huawei-matebook-14-...

Zaenkrat je na netu bolj malo dobrih clankov, ampak deluje pa Apple M1 CPU izredno obetavno.

jozef67 ::

A110 je izjavil:

če je 1920x1080 dovolj potem t14. V vsakem primeru pa ne 4 jedernega i5 ampak ryzen 4xxx


Thinkpad je zagotovo odlična alternativa macbookom, za boljši P/P npr. kak starejši model. Če te ne moti, da narediš korak nazaj (trackpad in zaslon).

Ryzen žal ne omogoča inštalacije OS X.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jozef67 ()

Invictus ::

jozef67 je izjavil:


Kaj priporočaš? Z veseljem bi kupil en 13-14" prenosnik, na katerega je možno namestit popolnoma delujoč OSX (brez uporabe wifi usb ključkov) z solidno ergonomijo baterije, dobrim trackpadom in tipkovnico, ter lcd panelom na nivoju retine ali Matebooka.

Tega ni, razen od Appla ;).

Če ga boš imel za delo, in rabiš OSX, boš pač požrl višjo ceno.

Sam sem izgubil toliko časa (in nekaj denarja) s hackintoshom, da bi lahko najbrž kupil nabildanega Mac Proja :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jozef67 ::

Invictus je izjavil:

jozef67 je izjavil:


Kaj priporočaš? Z veseljem bi kupil en 13-14" prenosnik, na katerega je možno namestit popolnoma delujoč OSX (brez uporabe wifi usb ključkov) z solidno ergonomijo baterije, dobrim trackpadom in tipkovnico, ter lcd panelom na nivoju retine ali Matebooka.

Tega ni, razen od Appla ;).

Če ga boš imel za delo, in rabiš OSX, boš pač požrl višjo ceno.

Sam sem izgubil toliko časa (in nekaj denarja) s hackintoshom, da bi lahko najbrž kupil nabildanega Mac Proja :)).


Ni tiste prave alternative. Problem pa ni v 200-500euro višji ceni, temveč v tem, za to ceno od 2015 dalje Apple, ko potrebuješ USB-A (standard vsakega računala) ali HDMI ali recimo osnovni čitalec kartic (kar je zanimivo, saj so fotografi/Adobe uporabniki od nekdaj del ciljne skupine) - ne ponudi porta... Ker korporacija ve, da lahko tako še bolj ožema kupce!

jozef67 ::

Btw., sem dolgoletni uporabnik Windows (in Linuxa), a OSX/iOS osebno ne menjam več za Windows! To je pa poleg trackpada tudi vse, kar je vredno nakupa Apple izdelka. Vse ostalo, vključno z dobrim zaslonom, solidno baterijo in legacy porti konkurena ponuja ceneje. Najbrž bo M1 malo nagnil tehtnico, a dokler ne rešijo uporabnosti portov... Ali se prilagodi celotno tržišče/standard... To pač ni dober P/P... Ta fanatizem (ali idiotizem) Apple fanov je več kot očiten, ko primerjaš cene po katerih se prodajajo pokvarjeni Apple izdelki, npr. 4-6 let stari Macbook s počenim zaslonom in razmisliš kaj za 300-500 eurov kupiš pri konkurenci.

          ::

Cene rabljenih ali pokvarjenih izdelkov ne določa proizvajalec. V omari imam še enega 15" Macbook Proja, mislim da iz 2011, ki ima pokvarjeno ploščo. Ko sem jih poleti gledal na eBayu, so bile med 300 in 400 €!!!! Mogoče pa ugodno prodam samo ohišje z zaslonom ...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook Pro - iStyle (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7010189 (7822) Meizu
»

Macbook?

Oddelek: Kaj kupiti
265080 (3555) Uporabnix
»

Je Apple res kisknil z novimi MacBook Proji? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34276083 (61069) c3p0
»

Ali MacBook Pro 13 Retina ali ASUS? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
27052066 (41887) Nummy
»

macbook pro 13 inch za grafično oblikovanje

Oddelek: Kaj kupiti
222476 (1776) klinker

Več podobnih tem