» »

Macbook Pro - iStyle

Macbook Pro - iStyle

1
2
»

rabelj5 ::

opeter je izjavil:

rabelj5 je izjavil:

za tako cene je 128gb in 8gb sramotno, glej vsaj 512gb in 16gb, raje 1tb in 32gb


Potem bo končna cena krat dva.

Pri Appleu je cene pomnilnika in SSD-ja v višavah. Najboljše je vedno gledat srednje modele, ki imajo nekako najboljše razmerje med zmogljivostjo in Apple davkom.

to rešiš tako da ne kupiš precenjene apple robe

Upoštevajoč vse povedano, se mi cca. 1700€, kolikor je podjetje plačalo za zadnji model (1,6 dual core i5, 16GB, 1TB SSD, retina 13") Macbook Aira ni veliko. Pri računalniku ne gledam zgolj golih specifikacij, ampak to, kako mi deluje kot celota. Tudi mi ni pomembna znamka. Če bi mi enako dobro delovalo kaj drugega, bi uporabljal tisto. Vendar sem se v zadnjih 10 letih vedno, ko sem hotel prihraniti kak €, opekel.

če plača nekdo drug potem cena res ni problem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rabelj5 ()

          ::

Podjetje je v moji lasti ...

l0wc4 ::

m0LN4r je izjavil:

Mac mini je itak BS prve vrste, razen ce brez Apple OSa ne mores zivet...


Zakaj? Imam MacMini Server z 2x 512 GB Samsung SSD, 16 G RAM, Late 2012. Dela kot urica.

Meizu ::

Izvlect performans iz meka je isto kot borba proti orkanu - dobro ves, da bolj kot bos vztrajal, vec dnarja bos mogu zmetat noter, nimas kej. :)

klinker ::

l0wc4 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Mac mini je itak BS prve vrste, razen ce brez Apple OSa ne mores zivet...


Zakaj? Imam MacMini Server z 2x 512 GB Samsung SSD, 16 G RAM, Late 2012. Dela kot urica.


Mini je top zadeva...verjamem pa da ni za froce z rgb big tower ohisjem >:D

m0LN4r ::

l0wc4 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Mac mini je itak BS prve vrste, razen ce brez Apple OSa ne mores zivet...


Zakaj? Imam MacMini Server z 2x 512 GB Samsung SSD, 16 G RAM, Late 2012. Dela kot urica.
Dualcore i5 iz 2012, kje je to danes?? Marsikaj laufa kot urica, ce se zmece notr tolko denarja. Samo brez jabke bo vseskup 1/3 cene in lazje za nadgrajevati, jaz bi sicer zadevo vrgel v 2 Litersko ohisje in semipasivnim freezerjem. Ali pa predelal nekega Mini PCja za 300evrov. Ram in SSD sta itak prepoceni dandanes. Nekaj v ITX formatu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

l0wc4 ::

m0LN4r je izjavil:

l0wc4 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Mac mini je itak BS prve vrste, razen ce brez Apple OSa ne mores zivet...


Zakaj? Imam MacMini Server z 2x 512 GB Samsung SSD, 16 G RAM, Late 2012. Dela kot urica.
Dualcore i5 iz 2012, kje je to danes?? Marsikaj laufa kot urica, ce se zmece notr tolko denarja. Samo brez jabke bo vseskup 1/3 cene in lazje za nadgrajevati, jaz bi sicer zadevo vrgel v 2 Litersko ohisje in semipasivnim freezerjem. Ali pa predelal nekega Mini PCja za 300evrov. Ram in SSD sta itak prepoceni dandanes. Nekaj v ITX formatu.


Odvisno za kaj potrebuješ računalnik.

m0LN4r ::

Ja vem vem, skoda edino da Apple za to ceno leta 2012 ni dal notr vsaj stiri jedrnika. Takrat so bli se bolj skrti in so te dualcore dobeseno basali v vse, razen v najdrazje igracke.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

XS!D3 ::

Invictus je izjavil:

Za trenutni MacBook Pro 16" ja...

Sem se pozanimal... S tem da pri nas dobiš slovensko (hrvaško) tipkovnico...

MBP 16 z 8-core i9, 32GB rama, 1TB SSD in R5500M je na alternate.de več kot 20% ceneje kot pri nas (3269€ vs 3998€). Pa če je vrjeti parim, ki so od tam naročila, naj bi se dalo zmenit tudi glede tipkovnice (na strani sicer lahko izbereš English international ne pa CRO).

louser ::

Meizu je izjavil:

Razlike so ponavadi samo v DDV ;).

Trenutni MAcBook 16" stane pri nas toliko kot v Avstriji in Nemčiji (brez DDV).


No, jaz vem koliko sem dal zanj in koliko je bil takrat sloveniji, pa nimam nobenih vez z apple trgovinami, da bi dobival neke nabavne cene. Bila je cisto obicna cena za frisen model, brez popustov (leto stari 2014 modeli so bili takrat se dosti cenejsi, za 1450 eur je bila varianta 2014 macbook pro retina s 512gb SSD diskom se spomnem).

V Sloveniji je bila takrat cena za taisti model krepko cez 1700eur.

Nisi razumel. Najnižja cena, ki ti jo lahko da prodajalec, je določena s strani Appla. Trgovci ne zmorejo sami določati svoje cene, včasih je pa nočejo spustiti - iStyle.

m0LN4r ::

je določena s strani Appla.
Ni, je samo priporocena. Jaz bi ti lahko na licu mesta dal 50% ampak ker sem trgovec in bi rad zasluzil, bos dobil 3% maksimalno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

fuck_it_ ::

zato pa vsi naročajo vse iz tujine. Slovenski trgovci ne znajo biti konkurenčni.

louser ::

m0LN4r je izjavil:

je določena s strani Appla.
Ni, je samo priporocena. Jaz bi ti lahko na licu mesta dal 50% ampak ker sem trgovec in bi rad zasluzil, bos dobil 3% maksimalno.

Ne, ni. APPLE za svoje artikle ne omogoča tega. Tako kot tudi Sony za Playstation ne.
Izjema je recimo bil Mercator Gold partner, ki je tako mimo Sonyja na lastno škodo zniževala ceno PS4 tudi do 25%.

m0LN4r ::

Nisi razumel kaj sem napisal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

pufimufi ::

m0LN4r je izjavil:

Nisi razumel kaj sem napisal.


Zato ker bi ti kot trgovec rad zaslužil (preveč), ljudje kupujejo v tujini.

zee ::

m0LN4r je izjavil:

je določena s strani Appla.
Ni, je samo priporocena. Jaz bi ti lahko na licu mesta dal 50% ampak ker sem trgovec in bi rad zasluzil, bos dobil 3% maksimalno.


Že parkrat sem takim trgovcem, ki ponujajo 3% popust, rekel, naj se ne zaj* in šel ven iz trgovine.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Meizu ::

zee je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

je določena s strani Appla.
Ni, je samo priporocena. Jaz bi ti lahko na licu mesta dal 50% ampak ker sem trgovec in bi rad zasluzil, bos dobil 3% maksimalno.


Že parkrat sem takim trgovcem, ki ponujajo 3% popust, rekel, naj se ne zaj* in šel ven iz trgovine.


Najbrz bos presenecen, ce ti povem, da imajo trgovci vcasih za marsikateri izdelek manj kot 10% marzo, ce zelijo ostati konkurencni ostalim velikim trgovinam, zaradi cesar je se toliko bolj nemogoce dajat prakticno kakrsnekoli popuste, razen ce ne zeli prodajalec letet iz trgovine ze po prvem obracunu.

Ijus ::

LeQuack je izjavil:

A je sploh dovoljeno hodit okol s starim Apple hardwerom?


:))
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

louser ::

zee je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

je določena s strani Appla.
Ni, je samo priporocena. Jaz bi ti lahko na licu mesta dal 50% ampak ker sem trgovec in bi rad zasluzil, bos dobil 3% maksimalno.


Že parkrat sem takim trgovcem, ki ponujajo 3% popust, rekel, naj se ne zaj* in šel ven iz trgovine.

Pri Applu pod določeno ceno pač ne smeš iti, če želiš po uradni poti prodajati njihove naprave.

zee ::

Meizu je izjavil:

zee je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

je določena s strani Appla.
Ni, je samo priporocena. Jaz bi ti lahko na licu mesta dal 50% ampak ker sem trgovec in bi rad zasluzil, bos dobil 3% maksimalno.


Že parkrat sem takim trgovcem, ki ponujajo 3% popust, rekel, naj se ne zaj* in šel ven iz trgovine.


Najbrz bos presenecen, ce ti povem, da imajo trgovci vcasih za marsikateri izdelek manj kot 10% marzo, ce zelijo ostati konkurencni ostalim velikim trgovinam, zaradi cesar je se toliko bolj nemogoce dajat prakticno kakrsnekoli popuste, razen ce ne zeli prodajalec letet iz trgovine ze po prvem obracunu.


Potem naj ne ponuja popusta. Sploh. Vsaj kupec ne bo imel občutka, da ga *bejo v glavo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Meizu ::

Hja no, 5% je ipak 5%. Ponavadi se v teh primerih stisne popust izrecno na placilo z gotovino zaradi provizijskih razlogov.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehod na MAC

Oddelek: Pomoč in nasveti
436173 (2810) c3p0
»

Prenosnik za na FRI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921337 (10524) galu
»

Macbook?

Oddelek: Kaj kupiti
265064 (3539) Uporabnix
»

Macbook za programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7412103 (6177) Saul Goodman
»

Dell XPS 15 vs. Lenovo X1 Carbon (4th gen) vs. Macbook pro 15

Oddelek: Kaj kupiti
313992 (3309) Invictus

Več podobnih tem