» »

zavarovanje vikenda Sava ali Grawe dom

zavarovanje vikenda Sava ali Grawe dom

«
1
2

slemo ::

Prvič zavarujem nepremičnino, pa me zanima imate kakšne izkušnje z premoženjskim zavarovanjem pri zavarovalnici sava ali grawe? Dobil sem informativna izračuna in se moram odločiti zdaj, v premiji je 7 eur razlike.

HappyPills ::

Triglav

Goran's Blog ::

Generali

solatko ::

slemo - Važno je, da imaš zavarovanje za vse možne primere in na novo vrednost, vse ostalo je brez veze.
Delo krepa človeka

slemo ::

ok hvala za info

mojsterleo ::

Grawe odsvetujem. Imamo slabe izkušnje z njimi. Triglav je ok.

rimljan ::

Merkur..... za ponudbo mi lahko napises na pm
rimljan

;-) ::

Sem zaposlen pri enih od teh ki jih omenjaš, predlagal pa bi ti Triglav v temle primeru.

Aja še razložim zakaj.

Ker gledaš na ceno -7€ razlike pomeni da so ti važne male škode, če bi gledal kdo ti je dal večjo ZV bi še te razumel.

Tako da vzami Triglav ne komplicira pri malih škodah :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

slemo ::

tule sem slikal dva info izračuna.

Mislil sem vzeti kar Savo.

https://ibb.co/th5tkxK
https://ibb.co/mhFHLdS

solatko ::

MojsterLeo - Bi malo več opisal to težavo ali si referent Triglava?

Sin je dobil po vlomu v stanovanje za veliko noč, čez en teden izplačano vso škodo, za katero je imel račun.

slemo - Zavarovalna vsota je pri Grawe konkretno višja, za nekaj € višjo premijo.
Delo krepa človeka

solatko ::

Zavarovalna vsota pri Grawe je okroglo 66k€ + 225k za škodo, ki jo povzročiš drugim, pri Savi je ZV - cca 33k€ in 100k€ odgovornost, zneska premije pa se razlikujeta za 3€.
Delo krepa človeka

;-) ::

Grawe polno kritje ti tule zmaga pa se dobrega zastopnika imaš dal ti je 35% popusta, to še sam dam redko.

koyotee ::

;-) je izjavil:

Grawe polno kritje ti tule zmaga pa se dobrega zastopnika imaš dal ti je 35% popusta, to še sam dam redko.


Dobro, da vemo h komu ne it xD

Evolve ::

Zavaruj pri tisti zavarovalnici kjer imaš vse ostalo (avto, dodatno zdrav...)

c3p0 ::

Pozanimaj se v okolici, kako je bilo ob izplačilih. Nekatere komplicirajo tudi ob očitnem primeru in so morali v tožbo. Kaj ti pomaga poceni premija, če nato nočejo izplačati...

solatko ::

c3p0 - Praviloma zavarovalnice nekaj izplačajo na videno, vendar bi vsak želel več, kar pa je težje doseči.
Najenostavnejše stvari so tam, kjer naročiš firmo, da zrihta, zavarovalnica pa plača račun ali še bolje, da mojstre pošlje kar zavarovalnica sama in še z iskanjem nimaš dela.

Prvo pravilo zavarovalništva ob ustanovitvi je bilo, da naj te škoda nebi nič stala, ne pa, da je to možnost, da boš kaj extra zaslužil.
Ko je sosedu v očetovem rojstnem kraju, veter razbil dve šipi, je Triglav dal toliko, da bi lahko zamenjali pol oken na hiši, ko pa je čez nekaj let strela treščila v hlev, pa je dobil cca 30%-ov dejanske škode, odračunali so vsak cm neožganega trama in vse cele cegle, če prav zaradi pregretja niso bili več uporabni.
Če bi bil takrat zavarovan pri Primi (Grawe), bi mu postavili nov objek in dva nova traktorja, pa še kakšno malenkost od orodij.

Seveda je bil po prvem škodnem primeru nad Triglavom navdušen, ko je za malo škodo, dobil veliko več denarja, ko pa je šlo vse v maloro pa je navdušenje splahnelo.

Grawe ima (vsaj imel je, ne vem, če se še držijo tega), da ob uničenju nepremičnine, dobiš novo na istem mestu ali v istem kraju, če gre za etažno lastnino, če pa se odločiš, da ne boš imel tam več nepremičnine pa dobiš tržno vrednost v denarju.
Tako politiko imajo zaradi preprečevanja zavarovalniških goljufij, saj so ljudje dediščine na nezanimivih področjih, sami zažigal, da bi dobili zavarovalno vsoto, ki je bila veliko višja, kot tržna vrednost.
Delo krepa človeka

;-) ::

To je res Grawe ne odšteva ožganih stebrov itd. Pri velikih škodah zmaga, ampak kot sem rekel op gleda drugače na stvar, sem mu predlagal triglav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

solatko ::

;-) - Pri manjših škodah pač nič ne zaslužiš, ker pokrijejo račun, pri Triglavu ti pa dajo ocenjeno vrednost in lahko nekaj zaslužiš, do takrat, ko se zgodi kaj večjega.

Če bi šlo samo za male škode, jaz nebi imel nič zavarovano, ker pa pri nepremičnini lahko nastane škoda, ki krepko presega rezerve družinskega proračuna, pa je strošek za to, zanemarljiv, tudi, če se nič ne zgodi.
Delo krepa človeka

Likalnik ::

mogoče kdo ve kako je pri kopalnicah katere ti spustijo vodo....zgodilo se je, da je počila cev (svinčena) in je v spodnje nadstropje prišla voda.
glede na to, da je hiša zavarovana tudi za izliv vode me zanima ali je pomembno ali gre za svinčeno ali plastično cev?

nekje sem zasledil, da samo zavarovalnica Sava glede tega komplicira in, da če je svinčena cev potem nisi upravičen do povrnitve stroškov...če je to res, grem takoj stran od njih....ker bi recimo, ko smo zavarovali lahko agent omenil, da če imaš svinčene cevi pa ne dobiš nič pri izlivu vode...

Mateja88 ::

Nikjer v pogojih ni določeno kakšne morajo biti cevi. Gledajo le, če je do izliva prišlo zaradi korozije, ker v tem primeru lahko zavrnejo ali izplačajo le do določene zavarovalne vsote - odvisno od določil v pogojih. Konkretno sava ne krije nastale škode zaradi korozije.

solatko ::

Mateja88 - Nobeno zavarovanje ne krije škode zaradi stoječe vode (sifon, kanalizacija, odtočne cevi,...) pri plačniku premije, zavarovana pa je škoda, ki jo narediš drugim. Zavarovanje krije samo vodo pod pritiskom.
Delo krepa človeka

BCSman ::

Torej ta zavarovanja so bolj tako tako. Poplavi hiso, zavrnejo izplacilo ker so bile izrabljene cevi. Zgori hisa, zavrnejo izplacilo, ker nimas dokaza da je bila elektricna instalacija strokovno polozena. Zgori hisa, izplacilo zavrnjeno, ker si sam ocistil dimnik namesto dimnikarja. Potekajo tako te stvari?

starfotr ::

Zadeve glede dimnika in glede električne inštalacije so jasne. Če ni predpisanih pregledov, se lahko obrišeš pod nosom.

Inštalacija ima tudi svojo živ. dobo. Če ti spusti 50 let stara cev, je to povsem normalno.

kriptobog ::

BCSman je izjavil:

Torej ta zavarovanja so bolj tako tako. Poplavi hiso, zavrnejo izplacilo ker so bile izrabljene cevi. Zgori hisa, zavrnejo izplacilo, ker nimas dokaza da je bila elektricna instalacija strokovno polozena. Zgori hisa, izplacilo zavrnjeno, ker si sam ocistil dimnik namesto dimnikarja. Potekajo tako te stvari?


Hja, ce ti je elektricar delal instalacije imas dokazilo da je po propisu, saj mora podpisati, da vse stima. KAr se tice izrabe cevi, ja treba pac vzdrzevati hiso.

fikus_ ::

Za zasebne hiše starejšega datuma ni nikjer predvideno, da se morajo opravljati kakršni koli pregledi el. inšt..
Za čiščenje dimnika, pa mora najmanj 1x / leto priti dimnikar.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

starfotr ::

http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa...

13. člen

(redna in izredna preverjanja)

(1) Redna in izredna preverjanja električnih inštalacij spadajo med vzdrževanje objekta.

(2) Redna preverjanja zahtevnih električnih inštalacij v stavbah je treba izvajati v rokih, ki niso daljši od osmih let, redna preverjanja električnih inštalacij v stavbah z eksplozijsko ogroženimi prostori ali v tistih delih stavbe in tokokrogih, ki jih določa elaborat eksplozijske ogroženosti je treba izvajati v rokih, ki niso daljši od treh let, redna preverjanja električnih inštalacij v prostorih s korozivno agresivno in potencialno eksplozivno atmosfero je treba izvajati v rokih, ki niso daljši od dveh let, redna preverjanja električnih inštalacij v stavbah za proizvodnjo in hranjenje eksploziva je treba izvajati v roku, ki ni daljši od enega leta.

(3) V stavbah, kjer se skladiščijo eksplozivi oziroma imajo prostore s potencialno eksplozivno atmosfero, je treba najmanj enkrat letno izvesti vizualni pregled, v stavbah za proizvodnjo in hranjenje eksploziva je treba izvesti vizualni pregled najmanj na vsakih šest mesecev.

(4) V stavbah ali električno zaključenih celotah v stavbah z vgrajeno osnovno zaščito pred električnim udarom s samodejnim odklopom napajanja, v dvožilni izvedbi z ničenjem, je treba izvajati preverjanja električnih inštalacij v rokih, ki niso daljši od osmih let.

(5) Redno preverjanje manj zahtevnih električnih inštalacij je treba izvajati v roku, ki ni daljši od 16 let.

(6) Izredno preverjanje se opravi po poškodbah, popravilih ali posegih, vključno z obnovo električnih inštalacij ter po priključitvi novih vgrajenih naprav za proizvodnjo in hranjenje električne energije, ki vplivajo na varnost. Opravi se na električno zaključnih celotah električnih inštalacij, na katerih je bil poseg izveden.

fikus_ ::

To si pa pozabil:
" Ta pravilnik se uporablja za projektiranje in gradnjo novih stavb ter rekonstrukcijo, vzdrževanje, vzdrževalna dela v javno korist ter spremembo namembnosti obstoječih stavb."

Nisem bral naprej, ali mora oseba, ki dela pregled po "boldanem" členu, dati kakšno pisno izjavo o stanju?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

BCSman ::

Ima kdo dejansko izkušnje s tem da mu je pogorela hiša, ali potres naredil totalko, da lahko govorimo kako izgledajo izplačila? Dosti je zadovoljnih strank, ker so dobili nov TV ob udaru strele, ampak v kaj se vse vpičijo zavarovalnice ko bi morale izplačati 100k, 200k+...?

starfotr ::

fikus_ je izjavil:

To si pa pozabil:
" Ta pravilnik se uporablja za projektiranje in gradnjo novih stavb ter rekonstrukcijo, vzdrževanje, vzdrževalna dela v javno korist ter spremembo namembnosti obstoječih stavb."

Nisem bral naprej, ali mora oseba, ki dela pregled po "boldanem" členu, dati kakšno pisno izjavo o stanju?


Ti pa
"(3) Zahteve tega pravilnika se smiselno uporabijo tudi za gradbene inženirske objekte in druge gradbene posege."

Po pregledu seveda dobiš poročilo. In če je v poročilu napisano, da je treba uredit stanje in ti še naprej uporabljaš inštalacijo, si gladko oplel, ko pride do požara.

fikus_ ::

Dokler ne "tikaš" kaj, potem ni potrebe po pregledih.
Ni eksplicitno napisano, ampak raztegljivo, kakršen interes pač ima kdo.


PS Da ne berem celega zakona, kdo pa lahko dela preglede oz. potrebna usposobljenost osebe, ki opravlja pregled?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

starfotr ::

fikus_ ::

Hvala.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

tomlin ::

Izkušnje, praviš?

Moje, Triglav-je še vedno kapitalsko daleč najmočnejša. Izliv vode-samo poslikal, poslal- praktično isti teden odgovor in fer odškodnina nakazane takoj!

Pri Generali sem jih moral skoraj tožiti za škodo ko se mi je nek bizgec zaletel v avto. So razlike!
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

solatko ::

BCSman - Niso kar tako, ne pokrivajo pa škode, ki pri plačniku nastane zaradi slabega vzdrževanja nepremičnine in gnil odtok je ravno to. Pokriva škodo nastalo zaradi višje sile in dogodkov, katerih ne moreš predvidit, gnil sifon, ki ga nisi zamenjal 40 let, to ni. Imam osebno izkušnjo s hišo, ki je pogorela do tal in so bili stanovalci do izgradnje nove, gostje hotela. Niso dobili denarja, temveč se je na stroške zavarovalnice postavila skoraj identična nepremičnina na istem mestu. Če hočeš denarno nadomestilo, se upošteva prodajna vrednost objekta in to zna bit precej manj, če je neprimičnina na kakšni nezanimivi lokaciji, s tem se zavarovalnice izognejo namernim požigom v odročnih krajih, kjer je vrednost hiše morda samo 50%-ov gradbene vrednosti. Zavarovalnice niso zato, da bi oškodovanci na račun škode, neupravičeno obogateli.

tomlin - Je velikanska razlika med premoženjskim in avtomobilskim zavarovanjem. Tudi sin je ob vlomu, dobil izplačano škodo za vse stvari, za katere je imel račun v 14.-ih dneh. Problem je predvsem v tem, da pri avtomobilskem zavarovanju ne moreš v nobenem primeru dobit toliko, da bi si kupil enak avtomobil na našem trgu, ker so odškodnine po EVTOTAX-u, kar je pa veliko manj, od cen avtomobilov v realnem svetu.
Delo krepa človeka

tomlin ::

solatko-v obeh primerih je šlo za relativno manjše zneske, ranga 500 eur. Pa razlika med zavarovalnicam night&day.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

wcpapir ::

BCSman je izjavil:

Torej ta zavarovanja so bolj tako tako. Poplavi hiso, zavrnejo izplacilo ker so bile izrabljene cevi. Zgori hisa, zavrnejo izplacilo, ker nimas dokaza da je bila elektricna instalacija strokovno polozena. Zgori hisa, izplacilo zavrnjeno, ker si sam ocistil dimnik namesto dimnikarja. Potekajo tako te stvari?

Ne za instalacije ne za dimnikarja ne drži in še novena škoda ni bila zavrnjena zaradi tega. Gotilniške debate prenesejo marsikaj.

netopypy ::

če oddajate prijavo preko spleta, saj ne pozabite preveriti med emaili ali pri zavarovalnici, da je prijava škode dejansko uspela?

kajtimara ::

''...ker so odškodnine po EVTOTAX-u...'' Ni problema, saj je uničen stra avto. Vendar je osnova zavarovanja NOV! avto. :)
Tudi zavarujejo se 50-let stare cevi. Ugotavlja se šele pi izplačilu.

lahko pa se motim!

Gregor P ::

Kašne so pa kaj izkušnje z zavarovalnicami sedaj po poplavah? Komplicirajo in se zapičijo v vsak detajl in poskušajo zbijati zavarovalno vsoto, ali se vam zdi, da obravnavajo škodne primere zadovoljivo? Katera zavarovalnica izstopa v dobrem in slabem?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

svecka ::

ZELO DOBRO si preberite pogoje zavarovanja. Da ne boste presenečeni, ko so notri take nebuloze, kot je pri zavarovalnici Triglav, kjer si hišo zavaruješ za primer potresa, a v splošnih pogojih se pa izkjučuje zavarovanje za primer terrorizma, vojne,..in potresa. Norca se delajo.

Utk ::

Jaz nisem imel poplave, nekaj drugega, ampak Sava se ne drži niti zakona niti svojih lastnih pogojev.

wcpapir ::

Potem je delo enostavno, na sodisce. Ampak vrjetno trolas.

kriptobog ::

JAz sem imel nekaj skode zaradi toce in vetra. Niti pogledat niso prisli, sem poslal slike, e-prijava, sem zbral predracune in so samo nakazali. Generali.

Utk ::

wcpapir je izjavil:

Potem je delo enostavno, na sodisce. Ampak vrjetno trolas.

Sodišče je enostavno? Se tebi zdi prav, da je treba za vsako stvar tožit, da nekaj dosežeš? Sej nazadnje dajo (kolk je drugo vprašanje), ampak za par 100 evrov zamudnih obresti se nikomur ne da na sodišče. In to oni vejo. Jaz grem pa raje kam drugam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Gregor P ::

Ne, to je v bistvu nesprejemljivo. Razno za to naj bi se tudi zavaroval, da se tebi ni treba vlačiti po sodiščih.

In tukaj je ena zanimiva primerjava med Triglavom in Generali, vsaj po besedah njunih agentov. Pri zavarovanju odgovornosti, ko se poškoduje tretja oseba, mi je agent Triglava dejal, da me oškodovanec ne rabi tožiti, ker mu zavarovalnica povrne nastalo škodo tudi brez tožbe, pri Generali pa so rekli, da me mora tretji tožiti in mu šele potem to povrnejo. Ne vem, kaj je res oz. kako bi to potem zares bilo pri dejanskem škodnem primeru.:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

solatko ::

Gregor P - Kako pa zavarovalnica ve, da ne gre za dogovorjen "dogodek"? Tožba je vsekakor potrditev resničnega škodnega primera.
Delo krepa človeka

Utk ::

Če je prometna nesreča in nekdo poškodovan, itak mora prit policija. Tudi za vsako drugo poškodbo, za katero je kriv nekdo drug, je policija vsaj obveščena. Da ne govorimo o zdravniku.

BCSman ::

Naivno je širit pozitivne poglede na zavarovalništvo, ker se je dobilo nov tv zaradi udarca strele.
Šele ko pride do resnih in dragih škod se pokaže realnost.

solatko ::

BCSman - Vse je odvisno od tega pri kateri zavarovalnici in kako imaš zavarovano. Vem za primere, ko so dobili novo hišo, namesto pogorišča, pa tudi za primere, ko so se vračali procenti od napol uničenih stvari.
Delo krepa človeka

Kalibri ::

solatko je izjavil:

Gregor P - Kako pa zavarovalnica ve, da ne gre za dogovorjen "dogodek"? Tožba je vsekakor potrditev resničnega škodnega primera.

Drži se prometa in PH.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poplave in izplačila zavarovalnic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12511043 (4466) chucki
»

Kako skleniti zavarovanje da smo čim manj nategnjeni?

Oddelek: Loža
382640 (1592) bemfa

bankrot zavarovalnic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
696455 (3105) starfotr
»

Zavarovanje nepremičnine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6112183 (5280) wcpapir
»

Ciganija sklepanja zavarovanj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12215868 (12166) solatko

Več podobnih tem