» »

Kako skleniti zavarovanje da smo čim manj nategnjeni?

Kako skleniti zavarovanje da smo čim manj nategnjeni?

Netrunner ::

Pozna kdo kakšen način, kako skleniti bilokakšno zavarovanje, da nas zavoravalnica čim manj nategne? Dejstvo je, da ko pride do izplačil zavarovalnice iščejo vse možne načine da te ne izplačajo. Preberi si drobni tisk ni odgovor, saj ni vse 100% določeno v drobnem tisku in marsikdaj pride do dvoumnosti ki si jo vsak po svoje interpretira.

Po moje je najboljši način, da ti agent obrazloži vse kar pokrije in kaj ne pokrije, nato doma narediš seznam "vseh" možnih scenarjev in storiš zavarovalnici da ti za vsako postavko v drobnem tisku pokaže kje je to navedeno in če je tvoje vprašanje krito ali ne... seveda vse v pisni obliki prek emaila.

Pa seveda nič ne podpisovati na hitro :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

darkolord ::

Večinoma je zelo jasno in nedvoumno napisano, kaj polica krije in kaj ne.

Problem je, če tega ne prebereš. Agent ti na pamet tudi ne more vseh stvari povedati, lahko ti pa - kot pri notarju - sicer zdrdra/prebere celo polico, ampak si spet itak ne boš nič zapomnil, tako da je to brezveze.

V veliki večini pa ni težava v temu, da bi te agent ali zavarovalnica hotel nategniti, ampak ker ljudje enostavno šparajo in izberejo nek bolj osnovni ali vmesni paket zavarovanja, kjer določenih kritij pač ni ali so zelo omejena. Je pa vse to jasno napisano.

Rešitev je, da primerjaš police, narediš iz njih seznam, kaj bi rad imel zavarovano, in poiščeš (ali daš narediti) polico, ki ustreza tvojim željam.

Pa mogoče ne škodi, če pogledaš še z višine: npr. zavarovanje za star avto (kjer hitro pride do totalke in dobiš prst v rit) pride hitro 500+ eur letno, za hišo se pa to zdi že ogromno, pa nekako pričakuješ, da ti bodo za ta denar zgradili celo novo hišo, če se ta poruši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

PINki ::

Lahko se obrneš na neodvisne zavarovalne svetovalce, ki ti bodo svetovali kaj dejansko potrebuješ oziroma je pametno imeti zavarovano.

Netrunner ::

@darkolord => "Jasno in nedvoumno" => o tem bi lahko razpravljali. Vsekakor si je treba vse prebrati in verjamem, da je načeloma skoraj vse zapisano vendar zadeva v praksi ni razumljiva za povprečnega človeka. Recimo ni takoj jasno, da če imaš zavarovano proti vodi to velja samo če pipa spušča, ne velja za poplave in ne velja če streha pušča in ti voda posledično nekaj v hiši uniči. Ni jasno, da zavarovalnica ne krije škode ki jo povzroči iztek preko roba umivalnika, če nimaš varnostnega odtoka v nejem. Tudi marsikdo ne ve, da mu zavarovalnica ne bo krila izdeka vode če mu poči cev, če ni zapru vode ko je šel 3 dni od doma. Zanimv primer sem tudi zasledil ko je bil manjši potres, posledica katerega je bil ta, da je padlo goreče poleno iz kamina in požgalo hišo. Četudi je bila hiša zavarovana proti požaru zavarovalnica ni krila nič ker je bil vzrok potres proti kateremu pa ni bila zavarovana ... mogoče je bilo obratno zavarovano .. nima veze ..

Kakorkoli, lepo se izpostavljajo glavne točke in potem v drobnem tisku je malo morje variacij ki so dostikrat dvoumne.

@PINki => Ja, se strinjam, vendar vprašanje je če je potem dejansko zavarovano tisto kar potrebuješ :) po tovji logiki je, ko pride do škode pa vidiš da ni :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

fikus_ ::

Lahko narediš doktorat iz zavarovalništva, na koncu boš ugotovil, da imajo vse zav. zelo podobne pogoje in cene.

Nasvet, da prebereš tudi drobni tisk preden podpišeš, je pa kar pravi.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

darkolord ::

Netrunner je izjavil:

@darkolord => "Jasno in nedvoumno" => o tem bi lahko razpravljali. Vsekakor si je treba vse prebrati in verjamem, da je načeloma skoraj vse zapisano vendar zadeva v praksi ni razumljiva za povprečnega človeka. Recimo ni takoj jasno, da če imaš zavarovano proti vodi to velja samo če pipa spušča, ne velja za poplave in ne velja če streha pušča in ti voda posledično nekaj v hiši uniči.
To govoriš na pamet, kajne?

Ker nikoli ne zavaruješ "proti vodi", ampak je lepo ločeno za:

- izliv vode iz cevi in naprav, priključenih na cevovodno omrežje
- izliv vode iz akvarija
- iztek tekočin iz nepremičnih posod in cevovodov
- poplave (narasle stalne vode, utrgan oblak, hudournik)

In NIHČE, ki to vsaj enkrat prebere, ne more zamešati, da bi mislil, da "izliv vode" krije npr. tudi škodo zaradi poplavljene reke:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Kosek1 ::

Netrunner je izjavil:

Pozna kdo kakšen način, kako skleniti bilokakšno zavarovanje, da nas zavoravalnica čim manj nategne? Dejstvo je, da ko pride do izplačil zavarovalnice iščejo vse možne načine da te ne izplačajo. Preberi si drobni tisk ni odgovor, saj ni vse 100% določeno v drobnem tisku in marsikdaj pride do dvoumnosti ki si jo vsak po svoje interpretira.

Po moje je najboljši način, da ti agent obrazloži vse kar pokrije in kaj ne pokrije, nato doma narediš seznam "vseh" možnih scenarjev in storiš zavarovalnici da ti za vsako postavko v drobnem tisku pokaže kje je to navedeno in če je tvoje vprašanje krito ali ne... seveda vse v pisni obliki prek emaila.

Pa seveda nič ne podpisovati na hitro :)



Samo primer pri zavarovanju hiše: Na koncu splošnih pogojev je razpredelnica. Pogledaš Poplave in talne vode in vidiš, kje je poprava kriza na celo zavarovalno vsoto, pri cenejšem paketu pa samo do 1.000 EUR. In potem pogledaš še splošne pogoje, kjer je ponavadi opisan vsak primer posebej.

Po novem se za te rizike ne zavaruje več, ker itak država krije oz. vsi državljani.

Netrunner ::

darkolord je izjavil:


Ker nikoli ne zavaruješ "proti vodi", ampak je lepo ločeno za:

Nisem mislil zavarovanje proti vodi na splošno, kar sem hotel povedati je to, da pod enostavnimi izrazi se skrivajo podrobnosti ki so dostikrat ne ravno jasne in razumljive. Pa dajmo en banalen primer, v hišo ti priteče ena motena oseba z vedrom vode katero zlije na TV in ti jo uniči. Seveda ta oseba pobegne in ne veš kdo je. Iz katerega zavarovanja bo krita škoda? Porti polavi in izlivu vode sigurno ne, mogoče iz vandalizma ali kaj tretjega... Pa dajmo še en bolj realen primer. Recimo da si omisliš tisti napihljiv jakuzzi v dnevni sobi, kateri spušča in ti uniči pohištvo. Večina si misli, da ni panike ker itak da imajo zavaorvano pred poplavo, izlivom vode in 100 drugim stvarem .. pa ko grejo na zavarovalnico dobijo mrzel tuš ker dozični primer pa ni pokrit :)

Na kratko kar hočem povedat je to, da kljub "jasno" napisanim policam zadeve niso vedno jasne.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

nosiyo ::

Zadeve so precej jasne. Kar piše da krije, krije. Ostalega ne krije. Zdaj če tebi ni jasno da norec z vedrom ne spada med izlitje ali poplave, potem boš velikokrat v življenju presenečen (ali nategnjen kot praviš). Tudi v 'bolj realnem' primeru si kriv sam in nobena polica ne bo krila. Napihljivi jackuziji so za zunanjo uporabo, ne moreš ga met v dnevni sobi. Če se boš z avtom po hiši vozil, boš parket tud menjaval na lastne stroške.

wcpapir ::

Načeloma te pri zavarovanju prav nihče ne nateguje. Kritja so napisana na polici jasno kot tudi morajo biti, saj nad delom zavarovalničarjev ždi agencija za zavarovalni nadzor in zavarovalno združenje.

Če si prebereš polico je to to. Če ne razumeš, da kritja niso brezpogojna in da vseeno so neke logične omejitve prebereš še splošne pogoje to pa je to.

Neumno je že splošne pogoje imenovati drobni tisk, ker ti ga lahko natisnemo tudi v pisavi 24 če si tega želiš.

Tody ::

Natega je mal zavarovanje na novo vrednost. Hisa ki je bila pred 10 leti 250k eur je danes se vedno 250 k čeprav vemo da ni. O odbitni franšiza tudi ni kaj dosti govora, da o amortizaciji ne govorimo. Zavarovana vrednost je samo znesek cez katerega sigurno ne bodo šli.

feryz ::

Točno tako. Noben nobenega ne nategne.
Kar si plačal, to dobiš. Piše na polici in v splošnih pogojih, vezanih na to polico.

wcpapir ::

Imas prav hisa pred 10 leti je bila 250k in danes imaš takšno ZV samo če nisi obnavljal police in jo imaš na avtomatski obnovi, če bi jo redno obnavljal bi imel višjo ZV.

Amortizacija je lepo opredeljena v splošnih pogojih, večina se uporablja le za elektronske naprave to je menda logično, da za 10 let star TV pač ne moreš dobiti izplavilo za novega. Pri strehi a dobiš in pri vsem ostalem če je le hiša vzdrževana.

Zavarpvana vrednost je najvišja vsota, ki jo bo zavarovalnica izplačala. Pri totalnem uničenju se ji zelo približaš, čisto pa se ne moreš ker ni primera, da bi bilo vse uničeno. Z zavarovanjem premoženja pač ne smeš obogateti tako pravi nek zakon..lahko dobiš le povrnjeno škodo...komot pa obogatiš z življenskim zavarovanjem, še več, lahko jih imaš 10, kar za hiso ne mores imeti.

Utk ::

Jaz sem za nek primer pri zavarovalnici prišel iz ponudbe 10 jurjev na 15. Za 50 procentov. Brez da bi dokazoval kakšno dodatno škodo ali karkoli takega. Samo tečen sem bil, da morajo plačat vso škodo in nisem dal miru dokler niso pristali.

Zdaj mi pa vi znalci razložit kako je to možno, če je vse jasno iz police in pogojev. Očitno NI, če imamo 50% gor dol.

Magic1 ::

Jasno je koliko max dobiš (kar ni mogoče, ker bi nepremičnina morala izginit). Vse ostalo je pa seveda stvar nadalnih pogajanj.
Magic

darkolord ::

Netrunner je izjavil:

Nisem mislil zavarovanje proti vodi na splošno, kar sem hotel povedati je to, da pod enostavnimi izrazi se skrivajo podrobnosti ki so dostikrat ne ravno jasne in razumljive. Pa dajmo en banalen primer, v hišo ti priteče ena motena oseba z vedrom vode katero zlije na TV in ti jo uniči. Seveda ta oseba pobegne in ne veš kdo je. Iz katerega zavarovanja bo krita škoda? Porti polavi in izlivu vode sigurno ne, mogoče iz vandalizma ali kaj tretjega... Pa dajmo še en bolj realen primer. Recimo da si omisliš tisti napihljiv jakuzzi v dnevni sobi, kateri spušča in ti uniči pohištvo. Večina si misli, da ni panike ker itak da imajo zavaorvano pred poplavo, izlivom vode in 100 drugim stvarem .. pa ko grejo na zavarovalnico dobijo mrzel tuš ker dozični primer pa ni pokrit :)

Na kratko kar hočem povedat je to, da kljub "jasno" napisanim policam zadeve niso vedno jasne.
Dal sem ti primer, kako je izliv vode kristalno jasen, sedaj si pa izmišljuješ neke druge primere, ki so prav tako jasni.

Skratka, nisi prebral police, pa se že "za rezervo" počutiš nategnjen.

feryz ::

Utk je izjavil:

Jaz sem za nek primer pri zavarovalnici prišel iz ponudbe 10 jurjev na 15. Za 50 procentov. Brez da bi dokazoval kakšno dodatno škodo ali karkoli takega. Samo tečen sem bil, da morajo plačat vso škodo in nisem dal miru dokler niso pristali.

Zdaj mi pa vi znalci razložit kako je to možno, če je vse jasno iz police in pogojev. Očitno NI, če imamo 50% gor dol.
Še vedno sem se pogajal z zavarovalnico, kaj ti pa tukaj ni jasno?
Tisti, ki jim je bajto poplavilo, se kregajo ali bodo 2500 evrov ali 2450 evrov.
Ne morejo pa se kregati ali bodo dobili 250 jurjev, če na polici piše max 2500.

Utk ::

Če je vse jasno, potem se ne bi mogel pogajat za 30% gor dol. Pri isti škodi, ne da karkoli dokazujem.

Likalnik ::

ja to s poplavami in zavarovanjem je res noro...sam plačujem za zavarovanje hiše 585€ na leto...tu notri je vse zavarovano (vsaj mislil sem tako) SE, TČ, potres, požar, indirektni/direktni udar strele...poplave.
in sem šel bolj točno pogledati kaj pomeni zavarovanje poplave...in sem ugotovil, da imam zavarovano v primeru poplav samo v višini 2500€...če bi hotel več sploh ni problema....naj povem na kakšen znesek bi zavaroval pa mi bo povedal koliko bom moral premije doplačati.....letna premija se zviša za še enkrat toliko...

Tody ::

Jasno je da ti več od zavarovalne vrednosti ne bodo plačal. Jasno pa je tudi da ti bodo dal čim manj bodo lahko. Niso dobrodelna ustanova ampak ena bogatejših organizaciji.

feryz ::

Utk je izjavil:

Če je vse jasno, potem se ne bi mogel pogajat za 30% gor dol. Pri isti škodi, ne da karkoli dokazujem.
Vse je jasno, samo ti se ne boš strinjal s tem.
Zato se pogajaš.
Lahko pa sprejmeš ponujeno in greš z dolgim nosom domov.

Kar je hišnih zadev, se mi je še vedno režalo na ves gobec. Ko sem imel opravka z zavarovalnico.
Če popravljaš zadeve sam, dobi izplačilo zavarovanja popolnoma druge dimenzije. En vikend malo prčkaš po ceveh in imaš dve povprečni plači v žepu.

Utk ::

Normalno, zavarovalnica mora plačat vso škodo, z delom, novim materialom, itd. Če narediš sam, imaš od prej neke late itd.,boš kar nekaj ceneje čez prišel.

Netrunner ::

nosiyo je izjavil:

Zadeve so precej jasne. Kar piše da krije, krije. Ostalega ne krije. Zdaj če tebi ni jasno da norec z vedrom ne spada med izlitje ali poplave, potem boš velikokrat v življenju presenečen (ali nategnjen kot praviš). Tudi v 'bolj realnem' primeru si kriv sam in nobena polica ne bo krila. Napihljivi jackuziji so za zunanjo uporabo, ne moreš ga met v dnevni sobi. Če se boš z avtom po hiši vozil, boš parket tud menjaval na lastne stroške.

Pa kaj jemlješ dobesedno napisano, bistvo kar sem hotel povedati je to, da so primeri ki so lahko nejasni in skriti med vrsticami povprečnemu uporabniku.

wcpapir je izjavil:

Načeloma te pri zavarovanju prav nihče ne nateguje. Kritja so napisana na polici jasno kot tudi morajo biti, saj nad delom zavarovalničarjev ždi agencija za zavarovalni nadzor in zavarovalno združenje.

Če si prebereš polico je to to. Če ne razumeš, da kritja niso brezpogojna in da vseeno so neke logične omejitve prebereš še splošne pogoje to pa je to.

Neumno je že splošne pogoje imenovati drobni tisk, ker ti ga lahko natisnemo tudi v pisavi 24 če si tega želiš.

Kot "nateguje" ni mišljeno dobesedno. Če bi bile vse police tako jasne ne bi bilo toliko težav kot jih je zadnej čase zaradi teh poplavi ipd. Polico si že prebereš vendar ni tako enostavno razumet kot navajaš.

feryz je izjavil:

Točno tako. Noben nobenega ne nategne.
Kar si plačal, to dobiš. Piše na polici in v splošnih pogojih, vezanih na to polico.

Malo se pozanimaj okoli pri ljudjeh ki so imeli nekaj zavarovano, kaj so mislili da so podpisali po tem ko so prebrali polico in kaj dejansko se je zgodilo ko so hoteli kaj uveljavljat.

Ne mislim se kregat in spuščat v neke podrobne primere ipd, vse kar sem hotel dobiti kakšen nasvet kako se lotiti sklenitve nekega zavarovanja na način da 100% veš kaj dobiš in ne nekaj površno. Odgovor da natančo preberi polico je samoumneven vendar vse razumeti ni tako enostavno. Nismo vsi high IQ kot je očitno večina tukaj, saj če bi bilo tako simple ne bi bilo toliko člankov in kritik čez zavarovalnice.

Jaz osebno ne sklepam nobenega zavarovanja, je pa zanimiva tema ko govoriš z posamezniki ki so se ušteli pri zavarovanju četudi jim je bilo vse jasno ob podpisu. Nima veze čigava krivda je, ampak kako pristopiti k zavarovanju da ne boli kasneje.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

BCSman ::

Saj tudi ce das 5k eur za zavarovanje bodo lahko nasli nek razlog, da ne bos upravicen do izplacila. Morda da nimas racuna od elektricista da je strokovno bil zamenjan stekar.

wcpapir ::

To z racuni je cisto izmišljena neumnost. Pa tudi v teh poplavah se je dogajalo kot bom sedaj povedal. Zavarovalnice so iskale moznosti izplacila, in kako imajo temelj ga izplavilo rade volje izplacajo. Nič koliko hiš ni imelo zavarovane poplave na stavbi za vec kot 1000eur pa so jim izplacali totalno skodo na opremi...po nepotrebnem ker vemo da je zgornji stuk ostal oprema cela.

A res kdo misli, da se splaca zavarovalnici blamirat za par 10k eur, in da zavarovalnice živijo od vplačanih premij :)?

Mal seštejte dobičke pa preračunajte koliko bi moral vsak slovenec vplacati da bi bili taksni dobicki.

darkolord ::

Netrunner je izjavil:

Pa kaj jemlješ dobesedno napisano, bistvo kar sem hotel povedati je to, da so primeri ki so lahko nejasni in skriti med vrsticami povprečnemu uporabniku.
Ampak poznaš pa ne takega primera ...

feryz ::

BCSman je izjavil:

Saj tudi ce das 5k eur za zavarovanje bodo lahko nasli nek razlog, da ne bos upravicen do izplacila. Morda da nimas racuna od elektricista da je strokovno bil zamenjan stekar.
Zavarovalnice so vesele, če nimaš računov.
Plačajo vseeno, pride pa bistveno ceneje, kot zlagani računi za storitve, na katerih se napihuje cene kot balon, ker itak nikogar ne boli.

Bellzmet ::

Edina opcija, da te ne nategnejo pri zavarovanju je, da ga sploh ne skleniš.

Pa zavarovalnice v Sloveniji imajo "monopol" oz dogovor glede cene/storitev. Boli jih če greš k drugi zavarovalnici, ker od druge tudi k njim hodijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

starfotr ::

Najboljši način je, da ne skleneš zavarovanja. In prevzameš nase odgovornost.

Pri prisilnih zadevah pa nimaš šans. Pokojnino plačuješ in veš, da je nateg. Prav tako zdravstvo itd.

Netrunner ::

darkolord je izjavil:

Ampak poznaš pa ne takega primera ...

Ne osebno ne in je nerelevantno, malo pobrskaj po netu koliko se kaj piše o zavarovanjih zadnje čase in kakšne izkušnje imajo ljudje s tem.

Bellzmet je izjavil:

Edina opcija, da te ne nategnejo pri zavarovanju je, da ga sploh ne skleniš.

starfotr je izjavil:

Najboljši način je, da ne skleneš zavarovanja.

Seveda, vendar vprašanje ni bilo kako se izogniti nategu ampak kako se zavarovati, da te čim manj nategnejo :)

starfotr je izjavil:

In prevzameš nase odgovornost.

Žal velika večina nima par sto tisočakov na banki, da bi si lahko to privoščila, tako da je zavarovanje nujno zlo za marsikatero stvar.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

darkolord ::

Netrunner je izjavil:

Ne osebno ne in je nerelevantno, malo pobrskaj po netu koliko se kaj piše o zavarovanjih zadnje čase in kakšne izkušnje imajo ljudje s tem.
Nerelevantni so tvoji hipotetični scenariji, ki ne obstajajo.

Kot sem napisal v prvem sporočilu, folk NITI ENKRAT ne prebere police in še škrtari zraven; ko pride nesreča, se pa čudijo. Tukaj niso zavarovalnice nič krive.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

detroit ::

TLDR; vse zavarovalnice vas poskušajo nategnit, koliko se dovolite nategnit je pa vprašanje koliko volje vložite. Nategnjeni smo vedno, bottom line
Skero

Netrunner ::

@darkolord => Hipotetični scenariji :) Če bi se mi dalo zgubljat čas bi ti šel poiskat par novic o tej tematiki vendar nima smisla. Ne moreš tako posploševati in trditi da "folk NITI ENKRAT ne prebere police".

darkolord je izjavil:

Tukaj niso zavarovalnice nič krive.

Seveda niso, enako kot banke niso nič krive da imajo oderuške kredite :)

Nekdo ki zagovarja zavarovalnice je lahko samo njihov agent ali pa nekdo ki še ni imel opravka z zavarovalnicami :) Zavarovalnice in banke so legalna kriminalna podjetja. Še mafija ima boljše pogoje kot zavarovalnica :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

velikBrokoli ::

starfotr je izjavil:

Pri prisilnih zadevah pa nimaš šans. Pokojnino plačuješ in veš, da je nateg. Prav tako zdravstvo itd.


Tisto itak ni zavarovalnica, ampak zavod :) ti vse pove..

starfotr ::

Zavod za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije

Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije

Ne glede na to ali gre za zavarovalnico ali za zavod, je še vedno zavarovanje v igri.

darkolord ::

Netrunner je izjavil:

@darkolord => Hipotetični scenariji :) Če bi se mi dalo zgubljat čas bi ti šel poiskat par novic o tej tematiki vendar nima smisla. Ne moreš tako posploševati in trditi da "folk NITI ENKRAT ne prebere police".
Velika večina negodovanja v zadnjem času se nanaša na to, da so ljudje presenečeni/šokirani/whatever, da:
- sploh nimajo zavarovano proti poplavam, ali
- imajo zavarovano proti poplavam z zelo nizkim kritjem

Edina razlaga, ki vzdrži tehtno presojo, je ta, da police NISO prebrali, ker je v vsaki polici zelo jasno napisano:
- kaj kritje poplave obsega
- ali je škoda zaradi poplave krita v tej polici
- kakšna je višina kritja

Torej, ljudje so:
- zahtevali ponudbo od zavarovalnice
- dobili ponudbo z vsemi pogoji
- sprejeli ponudbo

In sedaj se počutijo nategnjene, ker se zavarovalnice držijo ponudbe z zelo jasnimi pogoji.

In tukaj ne gre izmišljene scenarije tipa "v umivalniku sem imel natočeno vodo in je skozi okno priletel ptič in se kopal v umivalniku in je voda špricnila na sod litijevega eksploziva, ki je stal sredi kopalnice, sedaj pa zavarovalnica noče kriti škode zaradi izliva vode ali zaradi požara", ampak čisto enostavne "reka mi je odplaknila hišo, zavarovalnica mi noče kupiti nove, ker nisem imel zavarovano proti poplavam"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Netrunner ::

@darklord => Prosim obrazloži zadnjo novico na 24 ur => klik

Da citiram:
...na račune so dobili bistveno manj, tudi po le četrtino zavarovalne vsote. Še več - takšne odločitve zavarovalnic so pogosto brez kakršnih koli obrazložitev...


Članki na 24 so sicer napihnjeni in vprašljive strokovnosti vendar point obstaja. Vse je jasno dokler ni :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

darkolord ::

Ja, pri izplačilih velikokrat poskusijo z nekimi "lowball" ponudbami.

Tu pomaga diplomacija, teženje, več detajlov v zahtevku itd. Verjetno ni univerzalnega pristopa, teženje verjetno najbolje deluje.

Ampak težave pri izplačilih so druga tema kot sklenitev zavarovanja. Če imaš sklenjeno kritje za 5k in škode za 10k, ti ne bo nič pomagalo. Če imaš kritje za 10k in škode za 10k, dobiš pa izplačano 5k, se pa da kaj storiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

bemfa ::

Tudi izplačila so jasna. Majstri popravijo, izdajo račun, račun daš zavarovalnici, zavarovalnica pokrije. Pogajanja so pogosto, ko bi ljudje samo radi dobili denar, pa popravili nekaj na črno in zaslužili. Ali pa ko popravilo presega kritje in se iščejo mahinacije, kako čim bolje priti skozi. Ali pa majstru dajo še 5 stvari poleg za delat, pa so na računu postavke ki z škodo nimajo veze.
Edino kjer se lahko zakomplicira je pri oceni stanja pred poškodbo. Tam zavarovalnice rade rečejo, da si imel zavarovano 20 let staro streho in bodo priznali samo delež nove strehe. Tam se je treba pogajat, da dvignejo delež. Običajno palijo argumenti v stilu: 'kje je znižana premija zaradi stare strehe, ...' in če to nikjer na polici ni razvidno, si lahko vtaknejo argument tja kamor sonce ne posveti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bemfa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poplave in izplačila zavarovalnic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12510893 (4316) chucki
»

zavarovanje vikenda Sava ali Grawe dom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
866873 (1900) Gregor P

bankrot zavarovalnic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
696395 (3045) starfotr
»

Zavarovanje nepremičnine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6112108 (5205) wcpapir

Več podobnih tem