» »

bankrot zavarovalnic

bankrot zavarovalnic

1
2
»

Lonsarg ::

Zavarovanje se vedno sklepa tako da se sam pozanimas in sam vnaprej odlocis kaj bos vzel in sele nato kontaktiras zavarovalnico/ce za ponudbo. In vztrajas na tem kar si se sam odlocil, nic naknadnega spreminjanja mnenja pred agentom.

starfotr ::

Sam se brez neodvisnega svetovanja težko odločiš, saj ne poznaš vseh fint.

Poleg tega je treba naredit lastno analizo, kaj se je v preteklosti že dogajalo na nekem območju.

Od strel, poplav, potresov, prometnih nesreč, požarov, vlomov itd.

Lonsarg ::

Ja odvisno kako dobro znas googlat, definitivno pa agent ni pravi za svetovat :)

dronyx ::

Lonsarg je izjavil:

Ja odvisno kako dobro znas googlat, definitivno pa agent ni pravi za svetovat :)

To greš lahko sedaj razlagat tisočim. ;)

Furbo ::

dronyx je izjavil:

Zavarovalničarji so zelo premeteni. Najboljši zavarovalniški agenti so za zavarovalnice kot NBA zvezdniki. Zavarovalnici seveda ni v interesu, da bo izplačevala visoke odškodnine, v interesu so pobrane visoke premije in dobiček. Kot dober agent boš seveda z veseljem ponudil nekomu zavarovanje za poplavo, če živi na področju, kjer je verjetnost poplav zanemarljiva. Če pa je ta verjetnost precejšnja, mu te opcije niti ne omeniš, ...

Ni ravno tako, agenti so plačani od provizij, ne pa od uspešnosti zavarovalnice. Več kot zavaruješ, bolj je srečen.
Če ti jutri odnese dobro zavarovano hišo, na agenta ne vpliva.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

m0LN4r ::

dronyx je izjavil:

Utk je izjavil:

Vsaka firma lahko bankrotira, ampak za Triglav ne more bit vzrok ene take poplave. Ima mislim da 4 milijarde kapitala, pozavarovano je naprej itd.

To sicer drži, se bo pa krepko poznalo pri premijah, ki se bodo sigurno močno zvišale. Poleg tega so sedaj zavarovalničarji sigurno osvežili svoje karte poplavne ogroženosti, tako da marsikomu ne bodo želeli več zavarovat, ker je ogroženost prevelika, ali pa bo plačal zelo visoko premijo. Zavarovalnice so kot odvetniki. Na koncu one vedno poberejo profit.

Edino pametno. Skoda da teh kart niso imeli, ko so podelili gradbena dovoljenja.




Trend se bo moral obrnit. Tam kjer so zdaj poplavljene hise bodo njive, tam kjer so nepoplavljene njive pa bodo hise.
Hitr njive kupit.

Koncno bo nekomu kapnilo, da je vecja skoda, ce poplavi tisto jebeno njivo, kot pa 1x na 50 let celo vas.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

dronyx ::

Ljudje radi gradijo ob vodah. Tudi če pogledaš večja mesta, jih je večina zrastla ob večjih rekah. Kaj točno je razlog pa ne vem. Morda se je včasih reke uporabljalo za prevoz blaga.

LeQuack ::

Anney je izjavil:

https://siol.net/novice/slovenija/popla...

Ekola, pa smo tam.


Lol zavarovalnice so res dobre v zavajanju z drobnim tiskom, že večkrat videno pri avto zavarovanjih.
Sicer pa iz zgornje povezave:
"Glede na običajne splošne pogoje zavarovanja se "vremenski dogodek", ki je v petek, soboto in tudi nedeljo prizadel Slovenijo, ne more jemati kot "vihar", kjer bi bila zavarovalna vsota enaka npr. uničenju objekta zaradi požara. Šlo je namreč za "poplavljanje stalnih voda – potokov in rek" oz. poplavljanje "zaradi utrganega oblaka" ali "naključno poplavljanje voda, ki zaradi izredno močnih padavin derejo po pobočjih, cestah in poteh (hudourniki)". To pa je posebna postavka v zavarovalnih policah."
Quack !

LeQuack ::

(LETUŠ) Rozmari Petek in @bizjaksaso
v Letušu pred hišo, ki se podira. "V drobnem tisku zavarovanja za hišo piše, da zavarovanje na poplavnem območju ne šteje," razlaga naša novinarka.

https://twitter.com/vecer/status/168850...
Quack !

s7nf ::

starfotr je izjavil:

99,9 % ljudi ne ve kaj podpisuje. Še če preberejo, ne razumejo kaj so prebrali in podpisali.

Agenti ne razlagajo ampak jim ljudje verjamejo. In potem, ko pride do škode, je ta folk vesel, ker je agent kao "po težkih mukah", preko "res hudih vez zrihtal", da so dobili izplačilo.

Ali pa tudi ne bodo dobili nič.

Obstajajo firme, ki ti proti plačilu svetujejo kaj izbrati, da se ne nategneš. Pa naj bo to kredit ali pa zavarovanje. Skratka finančni produkti. Ljudem je škoda dat par 100 eur za tako svetovanje. Isto kot jim je škoda dat 50 eur za dimnikarja.

Osnovna zavarovanj je, da je izbrana prava vrednost. In ne podzavarovano ali nadzavarovano.

Dobro je tudi, da je zavarovano na novo vrednost. Ker drugače ti za stara jajca ne dajo nič.

Če si pa v bloku, mora biti zavarovanje stavbe tako dobro, da kot lastnik stanovanja zavaruješ samo še premičnine. Ne pa da so stene 2x zavarovane.

In s tem je že rešeno 95 %+ vseh težav.

Ja ja ja, ti vse veš in ... Lej če te zavarovalni agent hoče nategnit, te pač bo. Ok tebe ne, mene ne, naju bo pa kdo drug. Niso (smo) v stanju brati drobnega tiska. Ampak bmk, to bi se dalo malo bolj sistemsko rešit. Ponudiš ene par univerzalnih tipov zavarovanja in to je to. Nobenih dolgih pogodb in ne vem česa.
Fakof, ne maram prodajalcev in agentev. In influencerjev.

sejneves ::

Pozdravljeni,
Jaz že 5 let premozenje sklepam samo na Generaliju, ker je cenovno konkurenčen, in ima tudi najboljše cenilce,ter kapital in kritja ki niso balast, evo Vam državni triglav...50% his ni zavarovanih v sloveniji, od tega jih ima mogoče 5% poplavo,pa še to na obmocjih kjer to skoraj ni potrebno,preklical sem preko 120 mojih strank, dohodnih klicev sem imel tudi preko 250 od četrtka do danes, 15% ljudi ima problem s zavarovalnimi kritji, ostale imam tako kot je potrebno, se ne bojim nobemega klica in osebnega obiska....
posteno delo,ter argumentirane premije,tudi po 1500eur na hiso sedaj pokaze kako se svetuje stranki oziroma vprasa kar moram vedeti jaz da določim smisel, stranka ki mi rece max placam toliko,super imate se 10.000agentov,ki se vam ne bodo javili ko bo problem.
Jaz prodam znanje ne pa premijo.

srečno,upam da imate ostali vredu vsebino, želim Vam srečo in vprašajte agente ko prodajajo po postavkah,da boste vi vedeli kaj oni sploh vejo,na koncu manj kot stranka!!! žalost

čim manj zapletov

celje je izjavil:

je mozen scenarij? npr. triglav.
kaj storiti v takem primeru? imas skodo prijavljeno, nihce se ni pogledal, cakas na cenilca?
vmes pa bankrot


kak bankrot,pol ljudi ni treba izplacati,ker ni tega vzroka notri,za posledico ki se vam je zgodila

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sejneves ()

LeQuack ::

Fantje, Golob pravi da ne rabiš zavarovanja proti poplavam. Tako da ne bo bankrota zavarovalnic:
"Razmišljamo, da bi za tiste, ki so izgubili streho nad glavo, organizirali gradnjo novih hiš, občina bi zagotovila zemljišča, jih komunalno opremila, potem pa bi država postavila objekte, tam kjer so ljudje izgubili streho nad glavo," je pojasnil.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/1...
Quack !

wcpapir ::

Zaradi taksnih zadev sem jaz odsel iz Grawe. Ker na papirju je bilo vse lepo...

Pri drugi firmi sem sklepal le take police kjer stranka ne komplicira s ceno in ne izkljucuje kritij zaradi cene. Ta vikend je bilo noro, pravtako danes in vrjetno se bo 14 dni pomoci pri prijavljanju skod. Do sedaj brez enega problema s kritji, niti dvoma da bi komurkoli ne vedel na pamet reci ce je poplava krita ali ne.

Vcasih ne ves kaj je prav kaj narobe. Pride stranka za avtomobilsko zavarovanje in mimogrede vprasa se za hiso. Pove da bi dala 200-300EUR. Poves da za tak denar ni hise ki bi jo lahko dobro zavaroval, pa bi imela vsaj nekaj... razmisljas zdaj lahko gre domov in dozivi pozar naredi mu vsaj nekaj...

Sem kar vesel da sem ta ...vsaj nekaj odpikal iz seznama polic in te dni se kaze da imam lazje delo kot nekateri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

gaoZjQP ::

wcpapir je izjavil:

Zaradi taksnih zadev sem jaz odsel iz Grawe. Ker na papirju je bilo vse lepo...

Menda je še ne tako dolgo - morda manj kot leto - spletno oddajanje primera škode ni delovalo pri Grawe, če je bilo dodana več kot ena priloga, kar bi bil zavarovalniški in tehnični škandal. Še obvestilo je menda bilo, da je v redu oddano. Zato je dobro menda biti bolj previden in še po telefonu preveriti, če je bila vloga dejansko sprejeta in je v obdelavi...

MadMen ::

LeQuack je izjavil:

Fantje, Golob pravi da ne rabiš zavarovanja proti poplavam. Tako da ne bo bankrota zavarovalnic:
"Razmišljamo, da bi za tiste, ki so izgubili streho nad glavo, organizirali gradnjo novih hiš, občina bi zagotovila zemljišča, jih komunalno opremila, potem pa bi država postavila objekte, tam kjer so ljudje izgubili streho nad glavo," je pojasnil.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/1...

In spet je naša mantra "kolektivizirajmo izgube in privatiziramo dobičke"(ne leti na zavarovalnice).

Lonsarg ::

No celotna hisa podrta vs poplavljena ni ista stvar. Nobeno zavarovanje proti poplavam ti ne krije zneska da celo hiso odnese...

Se pa strinjam da nekako ni fer da senkamo celotne novogradenje, ce ne drugega ne bo fer do tistega ki mu je recimo naredilo "samo" 50k skode. Ampak parcele pa naj se le da tistim ki jim je odneslo (ce ne drugega kot odskodnini da se je tam odobrilo gradnjo desetletja nazaj), pa oprostitev davka za izgradnjo. Pac neka normalna pomoc, ne pa ekstremi.

m0LN4r ::

Zato je boljse ziveti v najemnini, tako vsaj ne dobis hise, ampak se preselis.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Furbo ::

LeQuack je izjavil:

Fantje, Golob pravi da ne rabiš zavarovanja proti poplavam. Tako da ne bo bankrota zavarovalnic:
"Razmišljamo, da bi za tiste, ki so izgubili streho nad glavo, organizirali gradnjo novih hiš, občina bi zagotovila zemljišča, jih komunalno opremila, potem pa bi država postavila objekte, tam kjer so ljudje izgubili streho nad glavo," je pojasnil.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/1...

Klasika, komunisti vedno nagrajujejo neodgovorne in nesposobne.

Ampak to je samo govorjenje, govorilo se bo veliko, naredilo nič.

Ker če se zdaj kar naredijo nove hiše, lahko vsi ukinemo zavarovanja. :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Colt1911 ::

Brez panike ! Prihaja baba z kolači.
Denarja bo kot toče!8-)
https://insajder.com/slovenija/koliko-m...

starfotr ::

Saj bomo dobili kako hudo obdavčitev pa bomo vse vračali. Z mastnimi obrestmi. Ni zastonj kosila.

Koliko so se v zadnjih letih podražile zadeve? Zgornje meje ni. To bo vse zletelo v nebo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Denar za prizadete v neurjih

Oddelek: Loža
492754 (1832) kuglvinkl
»

Zavarovanje nepremičnine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6112184 (5281) wcpapir
»

Čiščenje vodotokov - rešitev za poplave (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14421530 (17800) dronyx
»

Etična banka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6511706 (10235) Okapi

Več podobnih tem