» »

Menjalnik

Menjalnik

Milkywayy ::

Zdravo,

Zadnje čase se pojavlja, da avto noče v 1. 3. 5. oziroma včasih ne v 2. 4. vzratno, včasih pa ko da ni nič in prestavlja kot nov..

Mogoče kdo ve kaj bi lahko to bilo

brbr21 ::

Ferrari Testarossa letnik 1984-85? Ja, ja, poznan problem. Ni najcenej, ampak se da rešit. Nekaj nad €25k pride popravilo. Rabiš kontakt serviserja?

Milkywayy ::

Verjetno model avta nima veze ker gre za kako pogosto stvar kot je zajla, mogoče olje, zobniki itd. Kakšen mehanik bo že vedel, drugače je citroen c4 2009, zdaj pa boš verjetno vedel kje je problem?

GupeM ::

Ne vem, ali se zajebavaš ali ne, ampak meni Punto ni hotel v 1. 3. 5. enkrat. Sem odprl pokrov motorja, pa sem videl, da mi je pokrov od luči padel in se zataknil med neko štango, ki je premikala menjalnik oz zobnike v njem. Sem en večer prej menjal žarnico, pa sem pozabil pokriti in je po približno 10 km zadeva padla ravno tam vmes. Se mi je takrat kar oddahnilo, ko sem videl da je samo to problem.

Milkywayy ::

GupeM je izjavil:

Ne vem, ali se zajebavaš ali ne, ampak meni Punto ni hotel v 1. 3. 5. enkrat. Sem odprl pokrov motorja, pa sem videl, da mi je pokrov od luči padel in se zataknil med neko štango, ki je premikala menjalnik oz zobnike v njem. Sem en večer prej menjal žarnico, pa sem pozabil pokriti in je po približno 10 km zadeva padla ravno tam vmes. Se mi je takrat kar oddahnilo, ko sem videl da je samo to problem.


Zadnič sem menjaval filter zraka na motorju in mi je en vijak padel zadaj za motor, samo a ni menjalnik zaprt?

brbr21 ::

Eni imajo zajlo, eni vzvode, eni direktno na menjalniku, eni pnevmatsko, električno... Nima veze, vsi so enaki. :-/
Ampak vseeno.. če bi bil Renault, bi ti dal direktno kodo za nakup sklopa, katerega del crkne (žal cca €180) oz. skico bučke, ki se jo da podrejat iz plastike, zamenjat in dela BP. Pri tvojem gre verjetno za podoben problem (ne poznam direktno), ki je posledica mesarjenja s prestavno ročico, beri prestavljanje brez občutka.

Predvidevam, da bo potrebna menjava celotnega sistema pletenic. Lahko pa so tudi vilice v menjalniku skrivljene (malo verjetno). Drugače pa obisk mehanika je najprimernejša rešitev.

Milkywayy ::

Kolikor berem bi to naj bile zajle in se kar pogosto dogaja, delo par evrov, edino kabli so 100€, dans pelam k kolegu da pogledam pod kanalom

fikus_ ::

Milkiway si pa zelo skrivnosten! Napiši za kateri avto gre, pa boš dobil konkreten nasvet, vse ostalo je ugibanje in škoda časa!

Glede na dane info pojdi na pooblaščen servis, bodo znali popravit in izstavit primeren račun.

mancini ::

fikus_ je izjavil:

Milkiway si pa zelo skrivnosten! Napiši za kateri avto gre, pa boš dobil konkreten nasvet, vse ostalo je ugibanje in škoda časa!

Glede na dane info pojdi na pooblaščen servis, bodo znali popravit in izstavit primeren račun.


Ob 10:27 je napisal model in letnico avta

pirat ::

OP je ob 10.34 tudi napisal, da mu je med menjavo filtra zraka padel en vijak zadaj za motor (pa ni panike, ga je pustil, drugih vijakov je se dovolj).
Ob 10.56 je povedal, da bo avto zapeljal se k kolegu nad kanal... (ni ga cez kolega s kanalom)
What could possibly go wrong oz. komaj cakam naslednje javljanje OP :-)

fikus_ ::

Ok, zgleda da sem prehitro in nepozorno bral.

hojnikb ::

če doubledeclutchaš, je kaj bolje? Mogoče so pa sinhroti adijo :)
#brezpodpisa

WizzardOfOZ ::

Če ima kio, je treba samo podmazat vzvode.

hojnikb ::

citroen c4. avto.net pa po bolj konkreten avto in bo vseh težav konec :)
#brezpodpisa

;-) ::

mancini je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Milkiway si pa zelo skrivnosten! Napiši za kateri avto gre, pa boš dobil konkreten nasvet, vse ostalo je ugibanje in škoda časa!

Glede na dane info pojdi na pooblaščen servis, bodo znali popravit in izstavit primeren račun.

Avtomat?
Ob 10:27 je napisal model in letnico avta


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Karavan do 13.000€ - kaj predlagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8111040 (7959) Utk
»

Opel Corsa ali Renault Clio ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6225592 (24004) žana
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22136414 (24591) SkIDiver
»

Vračilo izdelka v 'klasično' trgovino

Oddelek: Pomoč in nasveti
243899 (3324) Zheegec
»

Zbijanje št. prevoženih km na števcih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20956376 (47183) kixs

Več podobnih tem