» »

Vračilo izdelka v 'klasično' trgovino

Vračilo izdelka v 'klasično' trgovino

Grega_K ::

Pozdravljeni!

Danes sem v Big Bang-u kupil Linksys Dual-Band Wireless-N USB Adapter.

Vse je bilo lepo in prav, dokler nisem opazil (od Windowsov sem dobil sporočilo, da ne najde gonilnikov za ta izdelek na Windows Update), da adapter dela le v primeru, če se predhodno namesti kup napotrebne programske opreme (Linksys Wireless manager itd.) s priloženega CD-ja.

Rad bi izvedel, ali lahko izdelek vrnem (ali je kakšen zakonsko določeni rok za vračilo izdelka), ali pa sem izgubil 40€?

EDIT: Adapter 'zazna' le 2 črtici, medtem ko pa prenosnik 'zazna' 4 črtice.
Lp
  • spremenilo: Grega_K ()

fosil ::

Ne, ni nobenega takega zakona.
Samo njihova dobra volja.
Tako je!

Tilen ::

2 črtici od 300 Mbit bi vseeno znala biti celo višja prepustnost, kot pa 4 črtice pri 54 Mbit lokalni povezavi?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

St235 ::

Zakona, ki bi dovoljeval da izdelek kar tako vrneš ni. Je pa v praksi tako, da če se greš prijazno pogovorit s prodajalcem, včasih zamenjajo izdelek za kaj drugega.

Invictus ::

Reklamiraj izdelek.

Do pol leta od nakupa mora prodajalec zagotoviti (in plačati) nekega sodnega cenilca, ki bo ocenil ali je izdelek res pade pod reklamacijo ali ne. Vse nad pol leta kriješ sam.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Reklamiraj izdelek, ker je narobe kaj? V sloveniji poznamo stvarno napako in garancijo, kam zate paše reklamacija? Kje si ta veleum o pol leta in ekspertih našel?

BTW, si probal uninstalirat vso tisto navlako? Driverji dostikrat potem ostanejo in windowsi brez težav naprej uporalbjajo napravo.

Invictus ::

To so mi rekli na zvezi potrošnikov enih 3,4 leta nazaj ko sem čevlje reklamiral. Kregaj se z njimi, če si bolj pameten od njih.

S tem sem prišel skozi. Fora je pa tudi da ponavadi trgovci nič ne vedo o tem in ti lepo dajo denar ali pa zamenjajo. Ceneje kot slaba reklama ali možna tožba.

LP I.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

A si čevlje "reklamiral", ker je bilo kaj narobe z njimi al zato, ker se ti barva ni dopadla?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

technolog ::

Kaj te pa ovira ta dodatna programska oprema? Če se ti ne štarta ob zagonu te nič ne moti, razen par dodatnih MB ti zasede.

Drugače pa ta dongle normalno deluje na linuxu ( http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=... ), tako da se nehaj pritoževat. Noben prodajalec ti ne bo šel menjat odprte škatle iz dobre volje, ker si ti naredil neumnost in se nisi pozanimal, kako je s kompatibilinostjo.

Grega_K ::

technolog je izjavil:

Kaj te pa ovira ta dodatna programska oprema? Če se ti ne štarta ob zagonu te nič ne moti, razen par dodatnih MB ti zasede.

Drugače pa ta dongle normalno deluje na linuxu ( http://ubuntuforums.org/showpost.php?p=... ), tako da se nehaj pritoževat. Noben prodajalec ti ne bo šel menjat odprte škatle iz dobre volje, ker si ti naredil neumnost in se nisi pozanimal, kako je s kompatibilinostjo.


Programska oprema se samodejno zažene ob zagonu in aktivno spremlja ter izboljšuje8-O povezavo.

Glede moje neumnosti ... pa se moram kar strinjati.
Zadnjič sem v 'klasični' računalniški trgovini kupoval pred tremi leti in takrat so me nategnili.
Zdaj so me zopet nategnili.
Naj še omenim, da nikjer na embalaži ni pisalo, da je treba inštalirati kup nepotrebnega programja. Celo prodajalec mi je svetoval ta izdelek.

Drugače pa bi se sprijaznil tudi s tem Linksys Wireless Manager-om, če bi le adapter 'zaznal' kaj več črtic (ne vem, kako bi to drugače poimenoval), saj menda: "ojača in ujame oslabljene signale in z odboji od sten izniči mrtve kote. Tako naprava ponuja resničo velik doseg in z oddaljenostjo pridobiva na hitrosti v primerjavi s standardno Wirless-G opremo".
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega_K ()

telen ::

Nategnili so te, ker ne deluje tako kot si si ti zamislil?

Grega_K ::

telen je izjavil:

Nategnili so te, ker ne deluje tako kot si si ti zamislil?

Ja, točno tako.

Vi, telen, pa se lahko zamišljate kolikor se hočete.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega_K ()

T-h-o-r ::

če izdelek ne počne tega, kar si pričakoval, ga vrni
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

kmetek ::

Invictus je izjavil:

Reklamiraj izdelek.

Do pol leta od nakupa mora prodajalec zagotoviti (in plačati) nekega sodnega cenilca, ki bo ocenil ali je izdelek res pade pod reklamacijo ali ne. Vse nad pol leta kriješ sam.


ROFL ;)

kmetek ::

si tega vzel morda?

AE1000 - Brezžični dual-band N USB adapter

St235 ::

T-h-o-r je izjavil:

če izdelek ne počne tega, kar si pričakoval, ga vrni


Vedno, ko se odpre takšna tema uletijo padalci s svojimi idejami. in potem se čudimo, da so prodajalci alergični na vsake zahtevke za svtrano napako ali garancijo, če se morajo z takimi nebulozami ukvarjat.

knesz ::

Se pravi če povzamemo:
- niso te nategnili ampak si se nategnil sam
- izdelka ti niso dolžni vzeti nazaj, ampak če je nepoškodovana embalaža in če ne boš že takoj na vratih grozil z inšpekcijami, ti ga verjetno bodo.

Če bi bil jaz prodajalec in če bi me pri vračilu samo grdo pogledal, bi vzel izdelek, naredil zapisnik ter vse skupaj poslal na pooblaščen servis da ga pregledajo in ugotovijo če je dejansko kaj narobe. In če ni, bi ti ga lepo vrnil, če bi pa še kaj težil, pa raje ne povem kam bi ti ga ...

gruntfürmich ::

Grega_K je izjavil:

Naj še omenim, da nikjer na embalaži ni pisalo, da je treba inštalirati kup nepotrebnega programja.

a smo že v ameriki?8-O

btw, jst skoraj z vsakim kosom hardwera dobim polno cd-jev zraven. in nekaj ga je potrebno inštalirati, nekaj pa ne.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

St235 ::

knesz je izjavil:

Se pravi če povzamemo:
- niso te nategnili ampak si se nategnil sam
- izdelka ti niso dolžni vzeti nazaj, ampak če je nepoškodovana embalaža in če ne boš že takoj na vratih grozil z inšpekcijami, ti ga verjetno bodo.

Če bi bil jaz prodajalec in če bi me pri vračilu samo grdo pogledal, bi vzel izdelek, naredil zapisnik ter vse skupaj poslal na pooblaščen servis da ga pregledajo in ugotovijo če je dejansko kaj narobe. In če ni, bi ti ga lepo vrnil, če bi pa še kaj težil, pa raje ne povem kam bi ti ga ...


manjka samo še: in izstavil račun za servisni pregled.

kmetek ::

a serviser za avto ne izstavi za vsak kurac račun? tudi neupravičene garancije recimo? to gratis šenkajo?
banke tudi vse storitve so gratis? posplošujem.....
danes se vse plača in kaj bi bilo v računalništvu kaj drugače? ;)

technolog ::

gruntfürmich je izjavil:

Grega_K je izjavil:

Naj še omenim, da nikjer na embalaži ni pisalo, da je treba inštalirati kup nepotrebnega programja.

a smo že v ameriki?8-O

btw, jst skoraj z vsakim kosom hardwera dobim polno cd-jev zraven. in nekaj ga je potrebno inštalirati, nekaj pa ne.


To sm mu tud jst reku. Če pa hoče "neobdavčene" gonilnike, potem nej prešalta na linux. :)

knesz ::

St235 je izjavil:

knesz je izjavil:

Se pravi če povzamemo:
- niso te nategnili ampak si se nategnil sam
- izdelka ti niso dolžni vzeti nazaj, ampak če je nepoškodovana embalaža in če ne boš že takoj na vratih grozil z inšpekcijami, ti ga verjetno bodo.

Če bi bil jaz prodajalec in če bi me pri vračilu samo grdo pogledal, bi vzel izdelek, naredil zapisnik ter vse skupaj poslal na pooblaščen servis da ga pregledajo in ugotovijo če je dejansko kaj narobe. In če ni, bi ti ga lepo vrnil, če bi pa še kaj težil, pa raje ne povem kam bi ti ga ...


manjka samo še: in izstavil račun za servisni pregled.

Sem pač prijazen in ustrežljiv :)

Grega_K ::

Pozdravljeni!

Vsem se zahvaljujem za prijazne odgovore, še posebej pa vam, D3m. Uživajte v svojem poslanstvu.
Lp

fosil ::

Če windows sam ne najde driverjev to še ne pomeni, da se ne da inštalirat samo driverjev in da je zato treba namestit cel komplet programov.
V navodilih zelo lepo piše kako uporabljaš tale adapter brez linksysove programske opreme, stran 13 - klik
Tukaj pa najdeš tudi samo driverje za namestitev - klik
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Zheegec ::

me je fosil prehitel :)
Ja, lahko namestiš striktno samo driverje.
Mi je pa všeč, da misliš da so te nategnili, brez da bi šel vsaj vprašat če lahko stvar vrneŠ :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pa saj smo že vedeli: Amazon preplavljen z lažnimi ocenami

Oddelek: Novice / Ostale najave
427855 (5181) AgiZ
»

Powerbank na ebayu

Oddelek: Strojna oprema
202817 (2394) 69charger
»

Zavrnjena garancija v Big Bangu (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7615230 (11988) St235

Več podobnih tem