» »

Vdrli v amazon račun

Vdrli v amazon račun

Alien123 ::

Kot naslov že pove so mi vdrli račun. Spremenili so mi mail, zdaj pa nikakor ne vem kako naj pridem v svoj račun. Kot zgleda amazon nima live chata al kaj. Popizdiš do amena..
  • zaklenilo: zee ()

kow ::

Zakaj pa rabis svoj racun? Menda nimas shranjene kartice?

Alien123 ::

sem imel kartico shranjeno od ene druge banke, katera pa več ni veljavna, ker sem banko menjal.. samo vseeno bi rad nazaj imel svoj acc

TadejPer ::

Saj imaš live chat.

techfreak :) ::

Chat support je, ampak kolikor vidim moras biti prijavljen.

kow ::

Pisi jim na email. Zdaj razumes zakaj je Bezos naredil tak imperij.

SeMiNeSanja ::

Alien123 je izjavil:

sem imel kartico shranjeno od ene druge banke, katera pa več ni veljavna, ker sem banko menjal.. samo vseeno bi rad nazaj imel svoj acc

Ni problem samo ta... lahko so ti speljali account, da bi ga uporabljali za goljufije - prodajo blaga, ki ga kupec nikoli ne bo videl. Policija bo pa najprej potrkala na tvoja vrata, ko bo kakšen prevaran kupec prijavil prevaro.

Zato se kar podvizaj, da zadevo čim prej urediš!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Alien123 ::

sem jim zdaj preko drugega accounta pisal. Me bo ekspert kontaktiral v dveh dneh na mail kako naprej. Mislim svaka jim čast, da bi vsaj blokirali account tačas.

techfreak :) ::

Kaj so ti tudi v email vdrli, ali Amazon sploh ne poslje potrditvenega emaila na star naslov?

Samael ::

kow je izjavil:

Zakaj pa rabis svoj racun? Menda nimas shranjene kartice?

A plačuješ še kako drugače, kot preko dodane kartice ali pa vedno znova in znova vtipkavaš cifre in nato odstranjuješ? Kaj pa preko aliexpressa, kjer postopek odstranjevanja kartice zahteva še kakšen dodatni korak, zahteva logiranje v samostojen alipay account, a tam tudi po vsaki mini bedariji, ki jo kupiš odstraniš kartico? Pa iz paypala jo tudi po vsakem nakupu odstraniš in potem na novo verificiraš?
V 21. stoletju smo, takšen je sistem in če gredo stvari v kakšnem mejnem primeru res res narobe, je temu namenjen chargeback. Nadležno, ampak niti slučajno tako nadležno in dolgoročno časovno zahtevno kot redni ping pong vsa leta spletnih nakupov z dodajanjem in odstranjevanjem.

Pa ne me razumeti narobe, če tu pa ta kaj enkrat na vsake kvatre kaj kupiš pa nato res odstraniš kartico ok, ne se pa zdaj pretvarjati kot da je nekaj grozno nenormalnega da jo imaš v računu dodano.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

darkolord ::

Kaj pa preko aliexpressa, kjer postopek odstranjevanja kartice zahteva še kakšen dodatni korak, zahteva logiranje v samostojen alipay account, a tam tudi po vsaki mini bedariji, ki jo kupiš odstraniš kartico?
Jaz pri aliexpressu vedno izberem, da mi kartice ne shrani, in mi je nikoli ni.

Samael ::

darkolord je izjavil:

Kaj pa preko aliexpressa, kjer postopek odstranjevanja kartice zahteva še kakšen dodatni korak, zahteva logiranje v samostojen alipay account, a tam tudi po vsaki mini bedariji, ki jo kupiš odstraniš kartico?
Jaz pri aliexpressu vedno izberem, da mi kartice ne shrani, in mi je nikoli ni.

Ok, opcija, če te ne moti vedno znova vtipkavati cifre. Kaj narediš pa v tem kontekstu pri paypalu? Res nikjer, prav v nobenem računu ne ostane tvoja kartica shranjena? Meni, iskreno, dandanes to ni nekaj nenavadnega - razumem pa da kdo mogoče glede na svoje želje, potrebe, prakticira drugače.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Alien123 ::

techfreak :) je izjavil:

Kaj so ti tudi v email vdrli, ali Amazon sploh ne poslje potrditvenega emaila na star naslov?


V mail mi niso vdrli. Nič.
10 junija se mi je jezik spremenil v "english" v amazonu. Lol
20. In 26. Junija se je vpisal preko vpn-a v nigeriji, vietnamu in južni koreji :D
8. Julija pa mi je spremenil email

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

Vuli ::

gesla zamenjaj, še posebej tam, kjer imaš isto kot na amazonu...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Alien123 ::

Sem vse zamenjal, zdaj pa samo čakam, da me kontaktirajo.

https://jeffreyfritz.com/2018/01/my-ama...

Tale lepo opiše situacijo, ki je ista kot moja.

DePalmo ::

Samael je izjavil:

kow je izjavil:

Zakaj pa rabis svoj racun? Menda nimas shranjene kartice?

A plačuješ še kako drugače, kot preko dodane kartice ali pa vedno znova in znova vtipkavaš cifre in nato odstranjuješ? Kaj pa preko aliexpressa, kjer postopek odstranjevanja kartice zahteva še kakšen dodatni korak, zahteva logiranje v samostojen alipay account, a tam tudi po vsaki mini bedariji, ki jo kupiš odstraniš kartico? Pa iz paypala jo tudi po vsakem nakupu odstraniš in potem na novo verificiraš?
V 21. stoletju smo, takšen je sistem in če gredo stvari v kakšnem mejnem primeru res res narobe, je temu namenjen chargeback. Nadležno, ampak niti slučajno tako nadležno in dolgoročno časovno zahtevno kot redni ping pong vsa leta spletnih nakupov z dodajanjem in odstranjevanjem.

Pa ne me razumeti narobe, če tu pa ta kaj enkrat na vsake kvatre kaj kupiš pa nato res odstraniš kartico ok, ne se pa zdaj pretvarjati kot da je nekaj grozno nenormalnega da jo imaš v računu dodano.


Osebno imam dodan N26 v PayPal skozi, Amazona ravno zaradi te njihove bedarije ne uporabljam pa čeprav imam račun, AliExpress pa ne pustim da jo shrani. Res je, smo v letu 2020 in ne mislim pustit da si bo kar vsaka spletna trgovina shranila mojo kartico, zna biti preveč sranja in se ne mislim s tem ukvarjat.
Je pa res da imam preventivno N26 kartico vedno onemogočeno.

Samael ::

DePalmo je izjavil:

Res je, smo v letu 2020 in ne mislim pustit da si bo kar vsaka spletna trgovina shranila mojo kartico

Jaz tudi ne, da kar vsaka, samo tista, kjer presodim, da mi to ustreza, ampak to ni še nič. Moraš ti spoznati mojega fotra, kakšen N26, kakšen paypal ... tip sploh preko neta nikoli ne kupuje, morš mislt! :)
Pač, vsakdo presodi zase, kje bo obrnil ključ enkrat, kje dvakrat in kje preventivno sploh iz bajte ne bo šel.
Samael != Samuel

showsover ::

Men se zdi, da imamo vse to revolut virtualno kartico, po defaultu deaktivirano in z zelo nizkim stanjem, ki ga pred vsakim nakupom dopolnimo. Težav pa nekih ni. Menda...?

zee ::

Alien123 je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Kaj so ti tudi v email vdrli, ali Amazon sploh ne poslje potrditvenega emaila na star naslov?


V mail mi niso vdrli. Nič.
10 junija se mi je jezik spremenil v "english" v amazonu. Lol
20. In 26. Junija se je vpisal preko vpn-a v nigeriji, vietnamu in južni koreji :D
8. Julija pa mi je spremenil email


20. in 26. junija se ti zacno dogajati cudne reci na racunu in ti potem cakas mesec in pol, da ukrepas? Bravo.

Lekcija za naslednjic. Uporabljaj zapleteno geslo v kombinaciji z dvostopenjsko avtentikacijo tako z authenticator aplikacijami kot z SMS-om in USB kljucki. Zastonj.

Zaklepam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4186 187 188 189 )

Oddelek: Loža
94401552519 (915) Ajnstajn`
»

Echo Dot 3rd gen. - nakup (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16325796 (12933) Reaper
»

NKBM - virtualna predplačniška Visa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10329677 (6402) FoxKnox
»

Aliexpress je nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7723975 (15965) MIHAc27
»

Sony zavoljo varnosti primoran izključiti tudi SOE, ukradene nadaljnje številke kredi

Oddelek: Novice / Varnost
228226 (7026) 3furious

Več podobnih tem