» »

Echo Dot 3rd gen. - nakup

Echo Dot 3rd gen. - nakup

«
1
2 3 4

akulp ::

Živjo,

zna kdo povedati, kako bi pri nas prišel do novega Echo-ta. Brez kakih posrediških servisov itd.?
BigBang vidim, da prodaja samo drugo gen.


Oz, ima mogoče kdo namen naročati?

Hala.
Lukcc

hafo123 ::

Najlažje in najceneje prideš do novega Echota, da ga naročiš preko amazon.de v paketni center v bližini avstrijske meje in ga greš potem tam iskat - seveda če ne stanuješ preveč južno od meje.
Tako sem jaz kupil že 3 Echo naprave - sicer ne 3rd. gen

_pobesneli_ ::

Če imaš kakšnega kolega ki hodi po nemčiji, naj gre v tehnične trgovine in jih imajo na kupe. v berlinu sem jih videl na kupe v vsaki trgovini
Gregor

akulp ::

Ne bo držalo. Videl si, če si, drugo gen. in Google home. To oboje dobiš tudi pri nas

Tretje gen ni, preveril od Berlina, Dunaja do Bratislave. :) Vsaj za zdaj.

Sicer pa, dobil kontakt ki mi bo prevzel in dostavil, tako da hvala.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

Apple ::

3ka dot ima zdaj zvočnike?
LP, Apple

hafo123 ::

Vsak dot ga ima.

akulp ::

Apple je izjavil:

3ka dot ima zdaj zvočnike?


https://www.digitaltrends.com/home/amaz...
Lukcc

morosito ::

Jaz mislim da amazon alexa je prva naprava v svetu ki lahko povezuje vse te pametne resitve po hisi ki rastejo ko gobe..in vsako podjetje ima svojo aplikacijo.
Ne razumem to imas ventilacijo, pametna stikala, dimerje, termostati...in vsaka naprava svojo aplikacijo. Kaj ce mi to ce ne morejo delat skupaj?

Amazon je to dobro resil in dodal moznost nastavitev razlicnih "skin"-nov...zdaj vse te naprave imam vse v enem na echo dot 3rd

Mi je vsec ki lezim na kavcu in povem alexi: dej v prostoru 24 stopinj, on komunicira s toplotno crpalko.

Alexa dej svetlobo v dnevno na 40%, on naredi.

Alexa ugasni balkonske luci...on ugasne.

Alexa igraj mi playlisto na racunalniku..on zacne igrat.

Mislim...res huda zadeva. Prej tega nisem mogu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

morosito ::

Pametna stikala imam te od itead ki gredo v dozo od tem catez 3m in so fenomenalni....

 Itead

Itead



 Itead

Itead



Alexa jih podpira v polno.

Ce ti racunas pokrov, 3 stikala in okrasni pokrov od tem catez iz stekla si tam ze 25EUR/na 1 dozo, medtem pa pametno stikalo iz stekla na 3 stikala wifi za vgraditev pa na ebay je 14EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

hafo123 ::

Alexa Echo Dot (3. Gen.) je sedaj -50% (29.90€)!

https://www.amazon.de/gp/product/B0792H...

d4vid ::

hafo123 je izjavil:

Alexa Echo Dot (3. Gen.) je sedaj -50% (29.90€)!

https://www.amazon.de/gp/product/B0792H...


In kako jo naj dobim v Slovenijo?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hafo123 ::

Ker sem doma iz bližine Kranja sem ga naročil v paketshop v bližini Borovelj - prideš tja z osebnim dokumentom in ga prevzameš:

Wunsch-Hermes PaketShop Red Zac Wieser
Sparkassenplatz 3
Ferlach, 9170
Austria

Teh točk za prevzem je kar precej ob meji.

d4vid ::

Sem bolj na dolenjskem koncu, ni ravno opcija, da bi za 30€ rinil v avstrijo :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

forplan ::

@hafo123: Lahko poveš kaj več o teh prevzemih oz. stran kje si lahko to pogledam
da se strinjam

hafo123 ::

Jaz imam v amazon.de nastavljen jezik angleščino. Ko imaš izdelek v košarici in si na strani ko izbiraš naslov za dostavo je spodaj desno sekcija z "Search for a Pickup Location
Find an Amazon Locker or a Pickup point near you". Tam izbereš Avstrijo in tisto lokacijo, ki ti najbolj ustreza.

forplan ::

aha nisem imel v mislil ravno amazon. Iščem nekaj za ostale trgovine ko ne pošiljajo v SLO
da se strinjam

hafo123 ::

Verjetno tja lahko pošlješ paket iz katerekoli trgovine.

https://www.myhermes.de/empfangen/wunsc...

gendale2018 ::

kdaj se bo dalo te naprave naučit dodatnih jezikov
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

OK.d ::

morosito je izjavil:

Pametna stikala imam te od itead ki gredo v dozo od tem catez 3m in so fenomenalni....

 Itead

Itead



 Itead

Itead



Alexa jih podpira v polno.

Ce ti racunas pokrov, 3 stikala in okrasni pokrov od tem catez iz stekla si tam ze 25EUR/na 1 dozo, medtem pa pametno stikalo iz stekla na 3 stikala wifi za vgraditev pa na ebay je 14EUR.

Dokler deluje je vse super, ko pa server dol pade si pa v riti oziroma v temi:D
LPOK.d

hafo123 ::

OK.d je izjavil:

morosito je izjavil:

Pametna stikala imam te od itead ki gredo v dozo od tem catez 3m in so fenomenalni....

 Itead

Itead



 Itead

Itead



Alexa jih podpira v polno.

Ce ti racunas pokrov, 3 stikala in okrasni pokrov od tem catez iz stekla si tam ze 25EUR/na 1 dozo, medtem pa pametno stikalo iz stekla na 3 stikala wifi za vgraditev pa na ebay je 14EUR.

Dokler deluje je vse super, ko pa server dol pade si pa v riti oziroma v temi:D


Ni res - stikalo deluje samo stikal ne moreš upravljati preko aplikacije.

d4vid ::

hafo123 je izjavil:

OK.d je izjavil:

morosito je izjavil:

Pametna stikala imam te od itead ki gredo v dozo od tem catez 3m in so fenomenalni....

 Itead

Itead



 Itead

Itead



Alexa jih podpira v polno.

Ce ti racunas pokrov, 3 stikala in okrasni pokrov od tem catez iz stekla si tam ze 25EUR/na 1 dozo, medtem pa pametno stikalo iz stekla na 3 stikala wifi za vgraditev pa na ebay je 14EUR.

Dokler deluje je vse super, ko pa server dol pade si pa v riti oziroma v temi:D


Ni res - stikalo deluje samo stikal ne moreš upravljati preko aplikacije.


Sej te od itead stikala lahko flešaš na drug firmware. Recimo tasmota, openmqttgateway, espeasy...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

morosito ::

To stikalo dela s aplikacijo ewelink in obstaja skin za amazon echo

Drugace jaz sem iz kopra, imamo pa v trstu cca 36 prevzemnih mest kamor lahko dvignes paket iz amazon-a...smeh mi je to ki karkoli narocam mi pride v roku 1-3 dni. Iz amazon.de s prime mi pride paket v 48h v trstu. Pa se postnina zastonj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

morosito ::

OK.d je izjavil:

morosito je izjavil:

Pametna stikala imam te od itead ki gredo v dozo od tem catez 3m in so fenomenalni....

 Itead

Itead



 Itead

Itead



Alexa jih podpira v polno.

Ce ti racunas pokrov, 3 stikala in okrasni pokrov od tem catez iz stekla si tam ze 25EUR/na 1 dozo, medtem pa pametno stikalo iz stekla na 3 stikala wifi za vgraditev pa na ebay je 14EUR.

Dokler deluje je vse super, ko pa server dol pade si pa v riti oziroma v temi:D


Server ce je padu enkrat zaradi update....
Drugace pa tudi ko server ni delal....si lahko rocno prizigal jer stikalo dela normalno na dotik.

OK.d ::

Ja ok stikala se da tudi na roke prižigat, samo če nimaš TEM Čatež doz ti preostane štemanje ali sonoff switchi.
Glede tasmota in podobnih firm. se seveda da naložiti, ampak če nisi vešč tega potem raje to pozabi in uporabljaš njihov server, kateri vsake toliko časa dol pade, ravno takrat ko je zunaj noč.
LPOK.d

BladE_ ::

In kaj če server pade dol? A navadno stikalo lahko pa kadarkoli na daljavo izklopiš, ko doma pozabiš luč prižgano?

Sem že omenil drugi temi... Glede na to, da gre za SMART zadevo je polpismeni ljudje ne bodo kupovali! Tisti, ki pa smo sposobni tasmota naložiti(pač slediš YT tutorialu, če drugače ne gre) pa se ne sekiramo, če server "dol pade".

In povedano ti je bilo tudi, da stikalo dela brez WiFi ali serverjev, fizično se ga dotakneš, tako kot vsako navadno stikalo! Lahko ga imaš tudi samo kot lepotni dodatek namesto analognega stikala in ga niti nikoli ne poveže v www.
Akcija - Reakcija

makomako ::

Mogoče butasto vprašanje, ne sledim preveč, samo mi je všeč zvočnik. Ali je možno na tem zvočniku nastavit, da ti recimo predvaja radio stream, val202 recimo?
Ali pa da ti predvaja mp3-je iz računalnika. Ali ma vgrajeno kako zaščito za avtorske pravice? Ali je boljše kaj dugega kupit, da ma podporo za streame, mini hifi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: makomako ()

hafo123 ::

Predvaja radijske postaje (Tunein) ne predvaja pa ti mp3 iz računalnika. Kupiš tako kot jaz na ebayu Spotify račun (7€ za eno leto) pa imaš vso muziko (več kot 40 mil. skladb) na ukaz.

OK.d ::

Alexo ne poznam ali omogoča ali ne pri google home mini, lahko castaš svoje glasbene playliste z google music
tudi iz računalnika.
LPOK.d

Pobes ::

hafo123 je izjavil:

Predvaja radijske postaje (Tunein) ne predvaja pa ti mp3 iz računalnika. Kupiš tako kot jaz na ebayu Spotify račun (7€ za eno leto) pa imaš vso muziko (več kot 40 mil. skladb) na ukaz.


Kaj je potrebno pazit pri nakupu, oziroma a je potrebno karkoli potem “čarat” da to deluje? A je potrebno potem vsako leto opraviti nov nakup?

hafo123 ::

Ko kupuješ napravo Echo ne smeš kupiti International Version , ki jo pošiljajo v Slovenijo. Jaz imam na amazon.co.uk odprt račun in tam potem registriran Echo. Kar pa se tiče Spotify računa pa sem jaz najprej kupoval račun na ebayu za 3€ (za dva meseca) sedaj pa imam pol leta račun, ki naj bi bil veljaven eno leto.

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R...

BeerBelly ::

Zakaj pa ne International Version? Spotify ne deluje gor?

hafo123 ::

BeerBelly je izjavil:

Zakaj pa ne International Version? Spotify ne deluje gor?


Baje ne - vsaj tako piše na strani Amazona. Tako ali tako pa 3 generacije še ni v International verziji.

Pobes ::

Nimam pojma ali imam internatinonal verzijo. Obe napravi sem kupil v nemčiji, registrirane na amazon.uk zaradi določenih skillov

d4vid ::

Čez vikend grem v nabavo in se nikakor ne morem odločit: Google Home mini ali Echo Dot (2nd gen)?
Echo dot ma sicer aux, drugih prednost/slabosti enega in drugega pa ne poznam...
Bi pa raje mel 3rd gen echo dot, pa ne najdem nikjer ugodne ponudbe :/
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hafo123 ::

d4vid je izjavil:

Čez vikend grem v nabavo in se nikakor ne morem odločit: Google Home mini ali Echo Dot (2nd gen)?
Echo dot ma sicer aux, drugih prednost/slabosti enega in drugega pa ne poznam...
Bi pa raje mel 3rd gen echo dot, pa ne najdem nikjer ugodne ponudbe :/


Tudi jaz bom jutri naročil dva 3rd gen echo dot (to bosta že moja 4 in 5 naprava echo). Žal je na amazon.de omejitev max 2kom, drugače bi ga lahko vzel tudi zate.
Cena je več kot ugodna - 30€. Ima pa Amazon Echo zaenkrat ne primerno več možnosti - "skill" kot Google Home.

d4vid ::

Na amazon.de je že ugodna cena... Pri nas pa x2 :(

Osebno pa ne morem skočit v avstrijo iskat, ker se pa za 30€ ne splača.

Bo kdo drug kaj naročeval iz amazon.de, pa bi mi naročil še echo dot?
Plačam poštnino+pivo/kavo ;)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

akulp ::

Evo, ravnokar razpakiral Dot 3rd. Kupljen na amazon.de, pa prevzet preko kolegice v BadRadkesburgu.

Zdaj se pa hecam z glavno stvarjo, za katero sem kupil Dot-a. Spotify.

Imam account (free), prijavim se vanj preko VPN, če kdaj zahteva LogIN, sicer pa ga uporabljam na PCju, na telefonu bp.

Rečeno je bilo, da ti tudi Echo pusti dodati Spotify servis brez problema, samo nastaviti moraš državo, ki podpira Spotify znotraj Echo naprav preko browserja/Amazon app. Nastavil, vendar je Spotify opcija onemogočena. Dviginil tudi VPN na PCju, in se prijavil v Amazon account ... prav tako neuspešno, Spotify onemogočen.

Nekdo tukaj je rekel, da mu to deluje. Lahko prosim za bolj natančen postopek.
Lahko tudi na ZS.

Najlepša hvala!
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

hafo123 ::

Jaz imam račun amazon.co.uk in sem na internetni strani https://alexa.amazon.co.uk/spa/index.ht... brez težav dodal Spotify račun - brez VPN.

akulp ::

Hmm, kako pa veš, kje imaš Amazon račun? TO pa ne vem, kje sem si ga odprl ...

Prijavljam se preko: https://alexa.amazon.com oz. tudi če grem preko co.uk, me potem, po prijavi, vrže sem.

Kaj imaš pa vnešen kot Alexin naslov?

Takole izgleda.

https://imgur.com/a/da7m9W4
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

TRIROG ::

poskusi si zamenjati country na amazon računu - namesto slovenija na US al UK... vem da sem to enkrat nastavljal mislim da ravno za spotify.
AMpak nisem ziher ce spotify free dela z Alexo?

akulp ::

Hvala, uspel!

Pišuka, prepričan sem bil, da ta account nima nobene direktne povezave z Amazon accountom ... Pa tam najti, kje spremeniš državo za "digital content" je tudi misija nemogoče, če ne uporabiš googla. :)

In ja, očtino si moram Premium acc. kupiti. Kupil si ga na ebayu. So kake nategancije s tem? Moram vzeti US account verjetno, če sem zdaj prestavil na US, ane?
Lukcc

hafo123 ::

Kje kupiš premium account nima veze mislim,da so vsi Worldwide...
Jaz jih uporabljam že več kot eno leto brez težav.

akulp ::

A pa si kar vzel enega ...tko na blef. Al maš kakega "dobavitelja"? Ker tega je noro ...
Lukcc

hafo123 ::

Da, jaz sem vedno vzel kar enega - random. Pa najbolje, da vzameš enega takega z 12 mesečno naročnino.

akulp ::

Hvala ti za pomoč.
Lukcc

akulp ::

Ok, sem si nabavil enega.

Bi pa rad upgrejdal svoj obstoječ account. A je varno jim dajati mail/pass? Ker sicer ti ga ne upgrejdajo, pa ti dajo novega ...
Lukcc

akulp ::

morosito je izjavil:

Pametna stikala imam te od itead ki gredo v dozo od tem catez 3m in so fenomenalni....

 Itead

Itead



 Itead

Itead



Alexa jih podpira v polno.

Ce ti racunas pokrov, 3 stikala in okrasni pokrov od tem catez iz stekla si tam ze 25EUR/na 1 dozo, medtem pa pametno stikalo iz stekla na 3 stikala wifi za vgraditev pa na ebay je 14EUR.


Tole je to?

https://www.itead.cc/smart-home/sonoff-...

Sam imam od TEM-a doze, pa razmišljam, da bi res vzel enega za test, pa bi te prosil za nekaj odgovorov.

1.Praviš, da pašejo v 3M doze torej? Vidim, da ima sicer oznako "US/AU". Kak trik teh oznak? Imaš sam enakega ali "EU" različico? Ker na spletni strani sploh ne vidim, da bi bila, za manjše, 2M


2. Tega imaš tudi kakega?
https://www.itead.cc/smart-home/sonoff-...

Predvidevam, da ta pa paše v standardni, okrogli 2M? Ker ta pa ima oznako EU, obstaja pa tudi UK.

3. Ti to deluje z LED dimmer lučmi? Ker sam sem moral za temovo stikalo nabaviti posebej "trafo-elektroniko", ki gre v dozo, da zna lepo delati dimmanje z Eglo lučjo.

4. Je pa vse kar rabiš, stikalo? Mislim, glede na napisano izgleda da ja. Ni kaka fora, da mora imeti nekje nek "server" modulček?

Hvala.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

hafo123 ::

Tudi sam imam kar nekaj Sonoff stikal (eno in dvopolna) vendar moraš vedeti, da morajo ta stikala imeti tudi kabel z nulo.
Kupoval pa sem jih na Aliexpress, kjer so cenejši.

akulp ::

hafo123 je izjavil:

Tudi sam imam kar nekaj Sonoff stikal (eno in dvopolna) vendar moraš vedeti, da morajo ta stikala imeti tudi kabel z nulo.
Kupoval pa sem jih na Aliexpress, kjer so cenejši.


Ja, inštalacija je nova, tako da nule so. :)

Torej stikala pašejo v klasične 2/3M doze? Tiste oznake EU/US potem niso nekaj pomembne?

Mi daš link, točno preko koga si nabavljal?


Hvala.
Lukcc

hafo123 ::

Za eno in dvopolno stikalo moraš vzeti EU verzija - za tropolno pa žal ne vem, ker nobenega nimam.

https://www.aliexpress.com/item/Sonoff-...
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon Echo Dot v Sloveniji

Oddelek: Pomoč in nasveti
224164 (1077) mihas1919
»

Amazon Music Unlimited

Oddelek: Loža
357495 (1464) Robert
»

Kako najlažje naročiti iz Amazon.com?

Oddelek: Kaj kupiti
102238 (1856) akulp
»

Alexa - kaj in katero je potrebno kupiti, da dela v Sloveniji

Oddelek: Kaj kupiti
168810 (8006) Reaper

Več podobnih tem