» »

Echo Dot 3rd gen. - nakup

Echo Dot 3rd gen. - nakup

1
2
3 4

akulp ::

Ja saj logično je, da moraš imeti EU, verjetno ne bi bile oznake kar tako ...

Samo hm, a bom to manjše spravil v 3M dozo .. .Mislim, spravil bom že, samo ne vem, če potem paše TEM-ov okvirček nanj ...
Lukcc

OK.d ::

Pa kakšen okvirček bi ti rinil gor, to je samostojno stikalo.
LPOK.d

akulp ::

A bejž?

Dokler je velikosti doze ... zato sprašujem, če 3M veliost stikal obstaja z EU različico. Ker na uradni spletni strani je ni.

Tega pa v veliko dozo menda ne boš dal brez ovkirčka?

https://www.aliexpress.com/item/Sonoff-...
Lukcc

akulp ::

p.s.: Zdaj vidim na spodnji povezavi, da je T1 US 1/2/3 gang prazaprav edini, ki je v velikosti 3M. Mogoče je pa samo to razlika. UK/EU variante so vse samo za 2M doze.
Lukcc

OK.d ::

LPOK.d

akulp ::

Ni pa še nihče povedal, če tale Sonoff stikala znajo dimmati led luči, tako kot se zagre.

Ne da vse piska notri v stikalu in utripa LED, tako kot pri običajnih dimmerjih, ki so namejneni za klasične žarnice.
Lukcc

d4vid ::

Sonoff imajo releje, torej je dimmanje no-go.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Reaper ::

Tudi jaz sem vzel Spotify Premium na Ebay.com za 4€ in dela BP na Echo dot. Imam pa Echo dot iz UK in DE. Zdaj čakam še na 2 komada gen. 3 iz DE, ko so bili po 30 € komad, no so še vedno znižani. Sem vzel zadnjič 4 komade še za sodelavce in jih bom preusmeril k sebi preko mailboxde.

akulp ::

Reaper je izjavil:

Tudi jaz sem vzel Spotify Premium na Ebay.com za 4€ in dela BP na Echo dot. Imam pa Echo dot iz UK in DE. Zdaj čakam še na 2 komada gen. 3 iz DE, ko so bili po 30 € komad, no so še vedno znižani. Sem vzel zadnjič 4 komade še za sodelavce in jih bom preusmeril k sebi preko mailboxde.


Ja, jaz sem tudi nabavil zdaj 12-mesećno naročnino in deluje bp ... bomo videli, če bo res delovalo eno leto. :) Sem vzel tisto varianto, ko te vključijo v "family pack", tako da obdržiš svoj account in ni treba prenašat playlist itd.

Pismo, 14 dni prezgodaj sem DOt nabavil in dal zanj pol več, kot je zdaj. :)

Sem pa opazil, da ga Alexo te Spotify playliste in ukazi precej hecajo. Ne moreš ji dopovedati, naj špila Daily mix-e, discover weekly itd. Edino "release radar" dela. Določene izvajalce prepozna, druge ne, pa potem zavrti čisto xy. Z U2 sem se pošteno namučil, pa ni neka težava za izgovoriti v angleščini. :) Malo je tole še nedodelano vse skupaj.
Lukcc

Pobes ::

Jaz sem tudi vzel spotify na ebayu. Na alexi dela bp, ne vem pa zakaj se ne morem prijavit na njihovo spletno stran. Uporabniško ime ne obstaja. A je kakšna finta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pobes ()

hafo123 ::

akulp je izjavil:

Reaper je izjavil:

Tudi jaz sem vzel Spotify Premium na Ebay.com za 4€ in dela BP na Echo dot. Imam pa Echo dot iz UK in DE. Zdaj čakam še na 2 komada gen. 3 iz DE, ko so bili po 30 € komad, no so še vedno znižani. Sem vzel zadnjič 4 komade še za sodelavce in jih bom preusmeril k sebi preko mailboxde.


Ja, jaz sem tudi nabavil zdaj 12-mesećno naročnino in deluje bp ... bomo videli, če bo res delovalo eno leto. :) Sem vzel tisto varianto, ko te vključijo v "family pack", tako da obdržiš svoj account in ni treba prenašat playlist itd.

Pismo, 14 dni prezgodaj sem DOt nabavil in dal zanj pol več, kot je zdaj. :)

Sem pa opazil, da ga Alexo te Spotify playliste in ukazi precej hecajo. Ne moreš ji dopovedati, naj špila Daily mix-e, discover weekly itd. Edino "release radar" dela. Določene izvajalce prepozna, druge ne, pa potem zavrti čisto xy. Z U2 sem se pošteno namučil, pa ni neka težava za izgovoriti v angleščini. :) Malo je tole še nedodelano vse skupaj.


Mene Alexa uboga v 99%.
Ravno sem poizkusil to kar si ti imel problem - U2 - brez težav je začela predvajati pesmi skupine.
Poizkusi reči tako: "Alexa, play artist U2". Drugače pa preko Spotify app izberi izvajalca/pesem, ki se potem predvaja na Alexi in ji reci "Alexa, what's playing" in ti bo povedala kako se previlno izgovori.

Reaper ::

Jaz še nisem imel časa testirati glasovne ukaze na dotu ampak je fajn ja da v appu na drugi napravi izbereš glasbi, da se ne mučiš, če te slučajno Alexa ne uboga :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

akulp ::

hafo123 je izjavil:

akulp je izjavil:

Reaper je izjavil:

Tudi jaz sem vzel Spotify Premium na Ebay.com za 4EUR in dela BP na Echo dot. Imam pa Echo dot iz UK in DE. Zdaj čakam še na 2 komada gen. 3 iz DE, ko so bili po 30 EUR komad, no so še vedno znižani. Sem vzel zadnjič 4 komade še za sodelavce in jih bom preusmeril k sebi preko mailboxde.


Ja, jaz sem tudi nabavil zdaj 12-mesećno naročnino in deluje bp ... bomo videli, če bo res delovalo eno leto. :) Sem vzel tisto varianto, ko te vključijo v "family pack", tako da obdržiš svoj account in ni treba prenašat playlist itd.

Pismo, 14 dni prezgodaj sem DOt nabavil in dal zanj pol več, kot je zdaj. :)

Sem pa opazil, da ga Alexo te Spotify playliste in ukazi precej hecajo. Ne moreš ji dopovedati, naj špila Daily mix-e, discover weekly itd. Edino "release radar" dela. Določene izvajalce prepozna, druge ne, pa potem zavrti čisto xy. Z U2 sem se pošteno namučil, pa ni neka težava za izgovoriti v angleščini. :) Malo je tole še nedodelano vse skupaj.


Mene Alexa uboga v 99%.
Ravno sem poizkusil to kar si ti imel problem - U2 - brez težav je začela predvajati pesmi skupine.
Poizkusi reči tako: "Alexa, play artist U2". Drugače pa preko Spotify app izberi izvajalca/pesem, ki se potem predvaja na Alexi in ji reci "Alexa, what's playing" in ti bo povedala kako se previlno izgovori.


Ja, danes pa normalno uspel z U2, tudi brez "artist". Zanimivo. Ne uspem pa play "naslov komada" by ta in ta. Oz. uspem v 50%.
Playliste so pa problem, to pa berem zdajle. Ne podpira Spotify ne vem kaj. Amazon Music Prime je precej bolj izpiljen berem zdajle v eni tebelici, kateri servis podpira katere ukaze. Škoda.

Jaz sem bil prepričan, da zadeva deluje tako, kot vi vpisoval v Spotify search okno. Torej, kar rečeš se prenese v search in ti zavrti prvi zadetek.
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

Reaper ::

Bom upam, da probal čez vikend kako gre meni z glasovnimi ukazi.

hafo123 ::

Meni je še vedno zavrtela komad katerega sem izbral.
Kateri ukaz pa podpira Amazon Music Prime in ne Spotify?

akulp ::

Pa ajde, recimo da komade podpira. Čeprav berem malo po spotify forumih, da ma folk kar težave. Oz. ni enotne sheme. Enkrat dela (pa ostanimo pri primeru U2) "alexa play U2", drugič "alexa play U2 artist" ...
Te playliste in daily mixi pa so problem.
Meni je to slednje itak glavna uporabna stvar. Ker ne maram po vsakem komadu narekovati novega.

Kaj kdo podpira? Evo, lepa razpredelnica:

https://www.smartenlight.com/alexa-musi...
Lukcc

OK.d ::

To je pa bolj žalost:P
LPOK.d

OK.d ::

Tudi pri googlu so bogi:)
LPOK.d

hafo123 ::

Mislim, da je tukaj jasno, da ima vsak sistem v ospredju svojo glasbeno knjižnico...

akulp ::

Heh, saj štos je, da SPotify ima kjukico pri "Control your library and playlists". Ampak, zgleda je poudarek na YOUR. :)
Lukcc

OK.d ::

Kaj je bolje pri prijavi na echo dot, uporabljati isti račun kot za amazon ali ustvariti novega - zaradi geolokacije?
LPOK.d

Reaper ::

Jaz uporabljam istega kot za nakupe in mi normalno dela z domačo lokacijo.

hafo123 ::

Reaper je izjavil:

Jaz uporabljam istega kot za nakupe in mi normalno dela z domačo lokacijo.


Tudi jaz istega kot za nakupe.

akulp ::

Jaz tudi istega, saj naslov za dostavo je itak ločen od lokacije računa.
Lukcc

d4vid ::

Živjo, mam echo dot 2. gen, pa me zanima, kako pripravit ta zvočnik, da predvaja lokalno glasbo? Imam inštaliran PLEX in dela vse, začne predvajat filme na TV, pavzira.... Ampak glasbe pa noče predvajat, ker jo imam menda premalo?

Kaka ideja, če se da še kako drugače, pa seveda čim ceneje :))
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

OK.d ::

Ali se še da kako naložiti svojo glasbo na amazon free music.
Ali pa je s 30.4.2018 bilo konec te možnosti za vedno?
LPOK.d

OK.d ::

Očitno je še nekaj upanja, če imaš apple music. https://www.engadget.com/2018/11/30/app...
LPOK.d

akulp ::

Dajte prosim nekaj poskusiti, tisti ki imate Spotify.

"Alexa, play Bryan Adams".

Kolegu da odgovor, da ne more in da je dosegljiv prek Amazon music, meni pa ga začne predvajati na Deezerju (ostalo gre preko SPotify-ja, ker je deafault).

So to kake omejitve izvajalcev?
Lukcc

hafo123 ::

Meni deluje bp "Alexa, play Bryan Adams" na Spotify.

OK.d ::

Ma teli routines so pri amazonu kr nekaj in vse napol deluje.
Na google home mini deluje tako treba.
LPOK.d

akulp ::

Ah, vidim v čem je fora.

Poskusil sem na telefonu, v Alexa appu ... Prvič do zdaj, ker me je kolga prosil za test.

In vidim, da je Spotify povezan samo z DOT-om, ne pa tudi s telefonom.

BTW, se pa strinjam, kar sem sam uspel testirati prek SPotify-ja. Google Mini in njegov search (za zdaj) deluje mnogo bolje, kot na Alexi.
Lukcc

BladE_ ::

Kaj ta zadeva ne more pognati neke tretje zadeve, ki potem vse skupaj predvaja tako kot mora? A ni ravno kontrola drugih naprav glavni feature?
Akcija - Reakcija

hafo123 ::

Da, Amazon Echo - Alexa je trenutno vodilna naprava z katero lahko kontroliraš druge naprave - glasovno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hafo123 ()

levcek77 ::

Sin gre v sredo v Anglijo za par dni in sem mu naročil da mi kupi Amazon echo dot 3. generacijo.
Rabi še kdo? Na ZS prosim.
Pa kje najbolje da kupi? Direkt v trgovini ali preko amazona in si naroči v hotel?

hafo123 ::

Preko Amazona je Dot dobavljiv šele po 22 januarju 2019 v trgovinah pa je verjetno polna cena.

levcek77 ::

bom videl, če bo res cenejša mi bo sporočil in bom kupil

ideep ::

katere skillse uporabljate? in če je kdo pogruntal kako do amazon unlimited music?

Naabo ::

Harmony, Mi Home, Magic Home, Big Sky.
Do Amazon Unlimited Music prideš tako kot do spotify, torej naslov in kartico iz države kjer je na voljo ta storitev, prav tako nastavitev ustrezne države v nastavitvah digitalnih vsebin.

ideep ::

mi pošlješ prosim printscreen.. sicer sem že poskusila z n26 računom tj. nemško banko, katere kartica je veljavna in imaginarnim naslovom, pa ne gre... kako zaobidem ? namreč kartica nima nemške adrese, ampak slovensko

Naabo ::

Imam Curve kartico in angleški naslov, predvidevam da z n26 ne bo šlo če nima ustreznega naslova.
PS: glede na izkušnje uporabnikov z n26 ne bo šlo, gre pa z Revolut ali Curve kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Naabo ()

ideep ::

Po dveh mesecih sem si vzela čas, da si tole naštimam.. in ne gre.. vrže mi ven, da izberem državo..
Wählen Sie das Land Ihres Wohnsitzes aus.

izberem UK (naslov od kar enega hotela), dam Curve kartico in napiše: Payment method does not match country
Pick a different country or add a payment method with a billing addr..

lahko prosim konkretna navodila, kako naštimam, da mi zagrabi s Curve kartico..

Naabo ::

ideep je izjavil:

Po dveh mesecih sem si vzela čas, da si tole naštimam.. in ne gre.. vrže mi ven, da izberem državo..
Wählen Sie das Land Ihres Wohnsitzes aus.

izberem UK (naslov od kar enega hotela), dam Curve kartico in napiše: Payment method does not match country
Pick a different country or add a payment method with a billing addr..

lahko prosim konkretna navodila, kako naštimam, da mi zagrabi s Curve kartico..

Si nastavila tudi državo pri nastavitvah digitalnih vsebin?
https://m.wikihow.tech/Change-Your-Coun...

ideep ::

Uspelo mi je preko Curve kartice :) Alexa je bila registrirana na amazon.com.. membership pa na amazon.co.uk.. treba je vse preusmerit na amazon.co.uk.. da funkcionira. Evo končno, lahko uživam :):)

Lep vikend.

ideep ::

še ena prošnja.. kako naštimat shuffled playlist od enega artista, da ti pokaže playlisto? na desktopu nikjer nič ne piše kaj se predvaja? na mobile amazon alexi appu pa piše..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ideep ()

drzni86 ::

Ima kdo namen naročat sedaj ko je v akciji na amazonu? echo

WaterBoy ::

Jaz verjetno. Do kdaj je akcija?

drzni86 ::

WaterBoy je izjavil:

Jaz verjetno. Do kdaj je akcija?


Mislim, da je do 15.4..

akulp ::

Tud jaz razmišljam, da bi še enega vzel ...
Lukcc

gas2018 ::

Jest sem vzel z fire tv stickom (cisto brez veze) ga moram sedaj prodati.

BOm pa verjetno se 2 vzel...

ps. kako moras izgovoriti da bo nasel slovenske izvajalce na deezerju npr. Nipke, itd

Reaper ::

Težko, jaz sem se nekaj igral na Spotify pa ji ratalo. Vse kar ni English named artist bo zelo težko ratalo. Jaz v teh primerih izberem izvajalca ali komad kar na telefonu v aplikaciji.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon Echo Dot v Sloveniji

Oddelek: Pomoč in nasveti
224164 (1077) mihas1919
»

Amazon Music Unlimited

Oddelek: Loža
357495 (1464) Robert
»

Kako najlažje naročiti iz Amazon.com?

Oddelek: Kaj kupiti
102237 (1855) akulp
»

Alexa - kaj in katero je potrebno kupiti, da dela v Sloveniji

Oddelek: Kaj kupiti
168802 (7998) Reaper

Več podobnih tem