» »

Neprepisana parcela in uživanje

Neprepisana parcela in uživanje

max00slo ::

Zdravo

Kakšno mnenje, kaj se da tukaj urediti?
Moja hiša stoji na parceli, katera ima zraven še majhen, ozek pas parcele, vse skupaj 230m2, katera pa očitno ni bila prepisana pri odkupu pred mnogimi leti. Vem, da preko 30 let zadevo v družini obdelujemo (košnja) ter tudi kanalizacija je postavljena na tej parceli. Sama parcela je ob vaški cesti in je neuporabna (4 metre dolžine, naklon 70%) ter jo vzdržujemo zaradi izgleda okolice.

Vem, da je včasih se lahko podalo nekakšno zahtevo glede na uživanje več kot 20 let neke parcele?
Kakšna je tukaj rešitev, če sploh obstaja? Lastnik neprepisane parcele je starejši gospod, ki se tako ali tako ne pogovarja skoraj da z nikomer (pokregan) ter se bo težko kaj dogovorilo za nek simboličen odkup.
Si non confectus, non reficiat.

Highlag ::

Vseeno boš moral pokazat nekaj dobre volje in se s človekom pogovorit. Prinesi flašo vina pa gasa...
Never trust a computer you can't throw out a window

max00slo ::

Highlag je izjavil:

Vseeno boš moral pokazat nekaj dobre volje in se s človekom pogovorit. Prinesi flašo vina pa gasa...

Nehal se je alkoholizirati pred nekaj leti. Tako da tole odpade.
Si non confectus, non reficiat.

WhiteAngel ::

max00slo je izjavil:

Highlag je izjavil:

Vseeno boš moral pokazat nekaj dobre volje in se s človekom pogovorit. Prinesi flašo vina pa gasa...

Nehal se je alkoholizirati pred nekaj leti. Tako da tole odpade.


Potem pa pol kile domačih breskev.

Bud_Bundy ::

"simboličen odkup" "neuporabna"

Ja meni najbrž res, ti bi jo pa rabil.
Kaj če bi ponudil nekaj več kot gajbo piva in bi bili vsi veseli?
Ponudiš 500€ pa mirna Bosna.

max00slo ::

Bud_Bundy je izjavil:

"simboličen odkup" "neuporabna"

Ja meni najbrž res, ti bi jo pa rabil.
Kaj če bi ponudil nekaj več kot gajbo piva in bi bili vsi veseli?
Ponudiš 500€ pa mirna Bosna.

Zadeva je bila prodana in plačana pred leti še iz strani mojih starih staršev in njegovih staršev. Kaj sodelali, da prepis ni bil zaveden v zemljiško knjigo - nevem. To potrjuje tudi skupen bratranec (od "lastnika parcele" in mojega pokojnega očeta).

In ja, mi je neuporabna, saj je "griva", je pa res ob hiši. Sem (sebi) že rekel, pač naj sam pride kosit ali pa naj zaraste plevel. Bi bilo pa fajn met vse napisano tako kot treba :)
Si non confectus, non reficiat.

HappyPills ::

Če je bila prodana potem najbrž je kak papir kje da se to do konca uredi. Rekla kazala pač ne bo šlo, če niso takrat znal do konca uredit, boš moral pač še enkrat sam.

BRBR ::

Zadeva je bila prodana in plačana pred leti

Kje je kupoprodajna pogodba ? Če jo imaš lahko upaš da na osnovi tega narediš vpis v zemljiško knjigo.

Utk ::

Če najdeš pogodbo, jo vpiši, če hoče za gajbo jabolk prepisat, prepiši, večji stroškov si pa ne delaj. Kakih 500 evrov, zakaj. Ti boš dal 500 evrov, čez 10 let bo pa občina razširila cesto ali delala pločnik in ti dala 200 evrov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matobeli ::

500eur je po mojem mnenju dost majhen strošek da se stvari uredijo. Glede na to da te malo grize zadeva je to majhen strošek za "duševni mir".

Bolje to kot pa čakat na kakšnega "smotanega" dediča.

Če ima pa bolj malo dnarja pa lahko probaš z 300 ;)

Utk ::

Ja, če ne bi to že nekdo plačal, bi blo 500 malo, tako pa ni spet tako malo. Sej najbrž ni stvar v denarju, tist, ki te hoče zajebavat, te bo za vsako ceno.

tikitoki ::

Kot so ti rekli, najdi kupoprodajno pogodbo in uredi papirologijo. CE ne najdes, potem pa bos moral stopiti do njih in jih prositi, da pripoznajo prodajo.

mirator ::

Težka bo, ampak vsak problem je rešljiv na takšen ali drugačen način. Če lahko dokažete, da ste živeli v prepričanju, da je parcela vaša in ste jo vzdrževali, kot si zapisal 30 let, njen lastnik pa ni imel nič proti, potem lahko uporabite instrument priposestvovaja. Sicer morate lastništvo dokazati s takšno ali drugačno pogodbo, mogoče s pisnim potrdilom o plačilu itd. Vsekakor brez odvetniških uslug verjetno ne bo šlo.
To, da je navidezni lastnik, star in senilen ne pomeni nič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sosedova stavba na moji parceli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16025353 (20058) rekt
»

Priposestovanje nepremičnine

Oddelek: Loža
364466 (3051) SmotaniJanez
»

Pravni nasvet?

Oddelek: Loža
356353 (4846) seba993
»

oglaševanje na stavbah oz. strehi stanovanjske stavbe (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16123997 (20638) Mehmed
»

Zemljiški spori ali slovenska klasika

Oddelek: Problemi človeštva
263471 (2450) Invictus

Več podobnih tem