» »

oglaševanje na stavbah oz. strehi stanovanjske stavbe

oglaševanje na stavbah oz. strehi stanovanjske stavbe

1 2
3
4

mihec87 ::

Enkrat da se o drugih stvareh ni pogajal potem pa so to nijanse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

St235 ::

Mehmed je izjavil:

Ce bi bili ti jumboti tak easy money bi verjetno vsak kmet odprl firmo pa trzil svojih par metrov.
Teh 3k na mesec (investicije in ostalo na stran) ne pomeni nujno sleherni mesec v letu. Samo pri vecini plakatov ne ves, ce mu ni rok ze potekel, novega narocnika niso nasli, vtis da kasirajo pa ostane.
Ce ne drugega so pa politicni dobri vsaj za to. Ker ves, da nobena stranka ne bo sla zakupit dlje od volitev, ker nima potrebe po tem. Ce se ti smehljajo nekje se po enem mesecu, ves kako gre v promet tisti kraj.


Če se smehljajo mesec dni po volitvah dobiš kazen.

Okapi ::

Samo pri vecini plakatov ne ves, ce mu ni rok ze potekel, novega narocnika niso nasli, vtis da kasirajo pa ostane.
Če bi ljudje vedeli, koliko oglasov je v resnici sploh brezplačnih, na račun "medijske izmenjave". Recimo praktično vsi oglasi za radijske postaje v tisku so brezplačni - zamenjani za oglase za revije in časopise na radiu. Tudi praktično vsi oglasi za revije in časopise v tisku so brezplačni. Playboy ima oglas v Stopu, Stop pa v Playboyu. In potem so še različne bolj zapletene vezane trgovine, ki se jih gredo zakupniki oglasnega prostora.

V glavnem, ponudbe oglasnega prostora je veliko več kot povpraševanja po njem. Izjema so prostorsko in časovno omejeni izjemni dogodki in kraji - recimo med prenosom nogometne tekme je pač le določeno število minut na voljo za oglase.

O.

Šimpanz ::

Še ena fora je. A agenciji sploh uspe dobiti stranko, da bi oglaševala na tem panoju. Še pred mesecem dni sem na dolenki na Rudniku gledal reklamo za NSI pa Ljudmilo Novak, pa so bile volitve decembra. Torej na eni od najbolj prometnih vpadnic v Ljubljani kar nekaj mesecev niso našli kupca. Na koncu Rudnika pri semaforju (ko zavijaš na obvoznico) sem vsaj dva meseca gledal tablo, ki mi je sporočala da bi tukaj lahko stal moj oglas (ne vem če je še tam ali so našli zakupnika). To so po moje kar dobre lokacije pa so prazne, kaj je šele z tistimi ki so slabše.

Mehmed ::

St235 je izjavil:



Če se smehljajo mesec dni po volitvah dobiš kazen.


Vem, zato so tok lep primer. Ne le da bi morali sprostiti prostor za nove, se kazen tvegajo, pa se jih se kar najde.

Imas tudi hecno dilemo. Recimo da ima nekdo narocen (nepoliticen) plakat mesec dni, nov interesent je cez mesec in pol. Kaj sedaj? Snet plakat prvega takrat ko potece, da ja ne bo imel kaj vec kot je placal? Pa potem imet prazen pano dva tedna kar je gotovo slabo za biznis?
Ali senkat prvemu dva tedna, prisparat ekipi en izlet na teren pa naj ga snamejo ko namestijo novega? Tacas ko je gor zastonj pa pano ne izgleda neinteresanten ker je prazen?
Ne vem kaj je bolje, ampak druga varianta pomeni, da je prostor stalno zaseden, ne pa nujno tudi placan. Tuki je mogoce en plus tiste pogodbe, pa ne pravim da je dobra, da dobis placano tudi ce njim ne uspe trziti naprej.

Mehmed ::

Šimpanz je izjavil:

To so po moje kar dobre lokacije pa so prazne, kaj je šele z tistimi ki so slabše.


Imas tudi kreativne nacine za resit take zadeve. Sicer hvala vsem, da jih ne uporabljajo.

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Šimpanz je izjavil:

Še ena fora je. A agenciji sploh uspe dobiti stranko, da bi oglaševala na tem panoju. Še pred mesecem dni sem na dolenki na Rudniku gledal reklamo za NSI pa Ljudmilo Novak, pa so bile volitve decembra. Torej na eni od najbolj prometnih vpadnic v Ljubljani kar nekaj mesecev niso našli kupca. Na koncu Rudnika pri semaforju (ko zavijaš na obvoznico) sem vsaj dva meseca gledal tablo, ki mi je sporočala da bi tukaj lahko stal moj oglas (ne vem če je še tam ali so našli zakupnika). To so po moje kar dobre lokacije pa so prazne, kaj je šele z tistimi ki so slabše.

Če bi bile agencije te lokacije pripravljene oddat za 50€ na mesec bi zadevo z gotovo z lahkoto oddale.
Ampak raje kasirajo 0, kot 50 EUR.
Le zakaj?
Agencije to seveda lahko počnejo ker gre za posel, če pa isto počne privatnik ki oddaja prostor, je pa nevoščljivec, pogoltnež in ne vem kaj še.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Okapi ::

Agencije si že preračunajo, za koliko se jim splača oddati (in najeti) prostor, bodi precej brez skrbi. Tiste, ki ne znajo, hitro propadejo.

O.

fosil ::

Okapi je izjavil:

Agencije si že preračunajo, za koliko se jim splača oddati (in najeti) prostor, bodi precej brez skrbi. Tiste, ki ne znajo, hitro propadejo.
O.

A posamezniki pa te računice ne smejo narest?
Če ne sprejmejo prve ponudbe so takoj nevoščljivi in pogoltni?
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Furbo ::

Od nesprejetja prve ponudbe je minilo že leto dni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Če ne sprejmejo prve ponudbe so takoj nevoščljivi in pogoltni?
A sem mogoče kaj takega kje napisal? Pogolten si, če ne zaslužiš nič, kot argument pa napišeš "Ne more firma za teden/mesec kasirat 3k€, meni pa za 10 let ponudi 5k€ . What tha fuck?"

O.

St235 ::

Furbo je izjavil:

Od nesprejetja prve ponudbe je minilo že leto dni.


In? A je kje napisano, da mora imet pano na svoji zemlji?

RockyS ::

Okapi bere in vidi tisto kar njemu paše... Ampak tudi slepa kura zrno najde.

Še enkrat, ja, firma zasluži 3k€/mesec z oddajo takega panoja, meni bi dali samo 50€/mesec in potem bi jim moral še kositi, zrihtat dovozno pot (ne asfalt, ampak omogočit da vsaj kak kombi pride do panoja) in pozimi še sneg odmevat ter pometat s panoja.

Ja, what tha fak. Lahko si delima 50/50 če boš to delal. 25€/mesec za vsakega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Furbo ::

St235 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Od nesprejetja prve ponudbe je minilo že leto dni.


In? A je kje napisano, da mora imet pano na svoji zemlji?


Poizkusi slediti temi, odgovarjal sem na to, da mu ni treba sprejeti kar prve ponudbe.

Glede na to, da je pametoval kako bi on to bolje prodal ali porabil zase, pa mu v letu dni ni uspelo še narediti nič, nima ravno razloga za jamranje.

Taka oseba naj raje pobaše ponujenih 5 jurjev in bo happy.

V bistvu me to ne skrbi zaradi tega, ker bi delal v kaki oglaševalski agenciji ali kaj podobnega, ampak zato, da bo model preskrbljen.
Kdo ve, morda prav zdaj visi na kaki državni dojki, davkoplačevalci pa to sponzorirajo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RockyS ::

Ne, pridno delam, tudi vsa družina.

P.S.
Nikjer nisem pametoval da bi to sam bolje prodal, ampak da bi/bom raje izkoristil zase, ker lahko 10let (upam no) preživimo brez teh 5k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Furbo ::

No če tako pridno delate, da vam 5 jurjev ni dovolj vrednih, da v 10 letih morda 10x spucate sneg iz table, potem kar tako naprej. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

Saj tudi okapiju denar ni dovolj vreden, da bi prišel pucat stanovanje. Al se mogoče ti javiš, da prideš to naredit? Bom fer pa ti ponudim 2€ na mesec. Ali si mogoče na davkoplačevalski dojki, pa se ti ne splača?

In nazadnje, ko sem gledal sneg v Sloveniji pade kaj več kot enkrat letno.

Šimpanz ::

Ma to je ravno tako kot če greš na Prešerca pa začneš spraševati ljudi če pokažejo pimpeka za 15 eur. Od 10 modelov ga bo sigurno vsaj eden pokazal. Ni pa to noben pokazatelj kako pameten je oziroma kako zna dobiti denar.

kalko ::

Še nekaj pozabljate, tisti, ki mislite, da je 5k€ za 10 let ok cena. Inflacija. Če agencija odkarta teh 5k€ takoj na začetku, bo porazdeljeno na mesece, čez 10 let tistih 50€/mesec ravno za peljati drago na ene čevape.

In tukaj sem povsem na strani RockyS-a. Da bi za 50€ na mesec šel urejati dovozno pot, moral redno kositi travo in odmetavati sneg ... a je kdo na glavo padel? In kaj če zbolim ali se poškodujem? Bom moral nekoga najeti, ki bo namesto mene kosil in čistil sneg, tako da bom na koncu še v minusu.

Recimo računica:
- 1k€ za dovozno pot (gramoz, delavci, kamion, bager, soglasja)
- 2,5k€ za moje delo (košnja, vzdrževanje dovozne poti, odmetavanje snega) in amortizacijo orodja (kosilnica, ročno orodje, ...)
- 500€ za plačilo delavcem, kadar sam ne bi mogel kositi / odmetavati snega (dopust, bolezen, poškodba, ...)

Na koncu mi ostane faking 2k€ za to, da 10 let na svoji parceli gledam pano, ki me povrhu vsega še omejuje pri razpolaganju s svojo lastnino. Ali pa sem zaradi spleta okoliščin (dalj časa trajajoča bolezen, poškodba, selitev, ... ) celo v minusu. Super. Aplavdiram tistim, ki se jim to zdi dober posel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kalko ()

Okapi ::

Saj tudi okapiju denar ni dovolj vreden, da bi prišel pucat stanovanje.
In zakaj lažeš? Ponudi mi toliko, za kolikor sedaj delam, in pridem takoj.

O.

Gladi ::

Okapi je izjavil:

Saj tudi okapiju denar ni dovolj vreden, da bi prišel pucat stanovanje.
In zakaj lažeš? Ponudi mi toliko, za kolikor sedaj delam, in pridem takoj.

O.

Ti požrešnež ti

Šimpanz ::

Okapi povej kdaj počivaš, mislim da takrat pač nič ne služiš tako da greš lahko takrat pucat. Sem siguren da se ti bo Lahkotnik Prilagodil.

Okapi ::

Da bi za 50€ na mesec šel urejati dovozno pot, moral redno kositi travo in odmetavati sneg
Me prav zanima, kakšna je bila zares ponudba. Če bi prebral na začetku od nUUba, bi videl, da dobijo 300 evrov na leto, za neizkoriščen konec parcele, s pogodbo za dve leti, in jim ni treba nič delati.
Okapi povej kdaj počivaš,
S kakšnimi idioti se mora človek menit.;(( Sem precej prepričan, da si tarife za moj prosti čas Lakotnik ne more privoščit.

O.

St235 ::

Okapi je izjavil:

Saj tudi okapiju denar ni dovolj vreden, da bi prišel pucat stanovanje.
In zakaj lažeš? Ponudi mi toliko, za kolikor sedaj delam, in pridem takoj.

O.


Požrešnež, a zdaj se boš pa pogajal? A ni dovolj, da popoldan zaslužiš 1€na uro namesto da zabušavaš? Kak pogoltnež nevoščjiv.

Aja, pa ne pozabit, da te na tistih 5000€ useka še dohodnina, ki je verjetno 27%. Kar pomeni kakih 3650€ na 10 let, oziroma 365€na leto, oziroma 1€ na dan. Zdaj mi pa povej kjer boš dobil nekoga da bo za 365€ na leto. 2-3x kosil, urejal dovozno pot, ter 5x plužil/kidal par 10m dovoza.

Če se pa bog ne daj odločiš zemljo prodat je pa po vsej verjetnosti pogodbena kazen v višini hipotetično izgubljenega profita, ko bi oni panel oddajal za 3000€ na leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Okapi ::

Čisto tako, mimogrede, a to veš, koliko je kvadratni meter nezazidljivega zemljišča ob prometni cesti?

O.

BlueRunner ::

Okapi je izjavil:

Čisto tako, mimogrede, a to veš, koliko je kvadratni meter nezazidljivega zemljišča ob prometni cesti?

Odvisno od tega, ce bodo cesto sirili na levo stran ali pa na desno stran in, ce poznas koga na obcini, ki ti lahko spremeni namembnost. Sicer pa je vreden toliko kolikor je vredna celotna parcela. Si ze videl koga, ki je prodajal zemljisce po kvadratnih metrih, tako kot les po kubikih?

Imeti za 50 EUR bistveno omejeno razpolaganje s svojo lastnino in dodatne zahteve za delo. No ja, temu se ne rece "zastonj", temvec je to nek strosek. Ocitno za nekoga in njegov prosti cas dovolj visok, da se ne izenaci z 50 EUR.

Natancno tako, kot tudi tvoj prosti cas ni naprodaj za 1 EUR, ceprav ni videti, da bi takrat pocel kaj proti odplacilu. No, nekateri ga po izracunu lastnih stroskov ne dajo za 50 EUR.

Kapitalizem in ekonomija. Nic osebnega.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Ti bom dal en hiter izračun. Vrt med dvema cestama - ena glavna in ena vaška, parcela je sicer v območju stanovanjske pozidave, vendar je nesposobna za gradnjo, ker je cela preblizu cest. Realna cena je 337m2 x 5€/m2 = 1.685,00€

Evo, da se bom šel naslednji teden pozanimat, če kdo postavi gor pano.>:D

O.

St235 ::

kako vezo ima ta zaplata z dejansko situacijo? A mogoče osebno poznaš Rokyja in veš kje bi panel stal?

In zakaj boš sedaj zastonj zbiral neke ponudbe in bogokletno kradel čas, namesto, da bi zaslužil 1€ s čiščenjem stanovanja? Bogokletno in hinavsko.

Okapi ::

Ta zaplata je več kot dovolj velika za jumbo pano in postavi v perspektivo nerealna pričakovanja ljudi o vrednosti takšnih zadev.

O.

mihec87 ::

Ponavljam v igri so še druge neumne postavke v pogodbi o katerih se ni dalo pogajat..Ker da bom za 50eur na mesec hišnika igral ter imel take pogoje da z zemljo ne morem naslednjih 10 let razpolagat,po možnosti že zagotavljat elektriko za osvetlitev. naj kr spokajo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

RockyS ::

Preden se zaide, elektrike ne potrebujejo.

Mesar ::

RockyS je izjavil:

Preden se zaide, elektrike ne potrebujejo.


Odvino, ene potrebujejo.
Your turn to burn!

RockyS ::

Mislim sem moj specifični primer.

Mesar ::

Aja, nebo osvetlitve? Eni jo dajo tudi zgoraj ne "zadaj". Sicer pa v tem primeru elektriko oni krijejo.
Your turn to burn!

tx-z ::

Js bi klicu na razne firme in jim predstavu možnost, pa če jih zanima supr, če ne pa ne.
Še pred tem bis e pa pozanimu kok stane takšno oglaševanje, da ne bi dal prenizke cene.
tx-z

Mesar ::

Ja najboljše, da malo pokliče okoli pa se dela kao da že ma postavleno pa sprašuje kok bi dali... ko dobi okvrine cene bo tak sam odprt firmo za to :D
Your turn to burn!

BigWhale ::

Okapi je izjavil:


Če se nekdo drug strinja s slabimi pogoji, je to njegov problem. In zaradi tega ne eden, ne drugi nista nič na boljšem ali slabšem.
??? Kaj je s tabo? Tisti, ki sprejme ponudbo, bo na boljšem, oni drugi pa na slabšem.


Pri zgoraj navadenih pogojih je tale 'biti na boljsem' zgolj kratkorocna zadeva. Ce po dveh letih pride nekdo, ki bi odkupil tisti oglasni prostor za 150 EUR na mesec, mu ga ne mores prodati, ker si vezan za deset let.

Okapi ::

Ja, res je, lahko tudi deset let čakaš, da ti bo mogoče kdo ponudil pet jurjev na leto. >:D

O.

Mehmed ::

St235 je izjavil:

Zdaj mi pa povej kjer boš dobil nekoga da bo za 365€ na leto. 2-3x kosil, urejal dovozno pot, ter 5x plužil/kidal par 10m dovoza.


Uf slab primer. Ne vem ce se zavedas, ampak s frezo/kosilnico opisano vzame recimo 8 ur. Kar letno postavko spremeni v 40/uro za samo delo. Kar sploh ni slabo, ce imas bajto blizu, da to vkljucis med redno kosnjo pa sploh.

Hocem reci, da to verjetno ni odlocilno. Tipa je zmotilo nesorazmerje med tem koliko bi oni dobili pa koliko njemu dali. Sej je dost dober razlog, ne rabimo druge iskat.

St235 ::

To je ob predpostavki, da je samo 8 ur dela in temu, da imaš vso opremo (freza/kosilnica) in, da imaš parcelo tik pred nosom. Kakorkoli eden od teh faktrojev pade potem samo sanjaš 40€ na uro. Da o temu, da boš pozimi moral prekinit dopust, da boš lahko prišel skidat ne govorimo.

Pač treba vzet vse faktorje v izračun in Rokcky je očitno ocenil, a se mu to ne splača. Enako kot se okapiju ne splača prit pucat stanovanja za 1€.

Cost benefit, ki ga vsak izračuna zase.

para! ::

Lion
ravno v tem se skriva hakelc.... zakaj pa ne? rauzmes kaj ti hocem povedat?
ce bi ti dobil kar tako gajbo pira na mesec, bi bil z njo zadovoljen? Ocitno pa nisi zadovoljen, ce dobis ti gajbo pira, podjetje pa 3j eur, ne? kako temu pravimo?

Eni ne znate razmišljat, al pa vas življenje v to sili: nekateri ljudje imajo dovolj denarja, da lahko marsikatero ponudbo, ki jim ni všeč, enostavno zavrnejo. Jaz za 50 EUR na mesec ne bi niti odgovoril na njihovo ponudbo, ma če že na kuverti piše ime neke x firme, sploh ne bi odprl.

lp
Death before dishonor!

Furbo ::

Hja nekateri v vsaki stvari vidijo samo probleme, drugi pa priložnost. To še ne pomeni, da je neko razmišljanje napačno.

Če imaš veliko denarja, včasih tudi izgubiš občutek, koliko je denar vreden. Sploh če je pridobljen zlahka. Če se stvari spremenijo, se to naučiš zgrda.

Meni ne gre slabo, ampak sem se naučil ceniti denar in 50€/mesečno se pozna.
Lahko se je delati frajerja, ampak poznam precej ljudi, ki imajo denar in noben od njih ne bo vrgel 50€/mesec stran brez premisleka.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

Jaz pa poznam ljudi, ki ne podpišejo karkoli jim porineš pod nos samo zato, ker dobijo 50€.

para! ::

Govorite pa tako, kot da so mu ponujali denar kar tako, ker so dobre volje. Ne, hoteli so najet del njegove zemlje in če se mu njihova ponudba ne zdi dovolj, potem bi bil zelo neumen, če bi jo sprejel.

Ne moreš kar sprejet nečesa, samo zato, da ne boš ostal brez nekaj evrov. No, lahko, ampak potem imaš druge težave.

lp
Death before dishonor!

Furbo ::

St235 je izjavil:

Jaz pa poznam ljudi, ki ne podpišejo karkoli jim porineš pod nos samo zato, ker dobijo 50€.


Napisal sem, da bi preučil zadevo, ko sem repliciral tepčku, ki kuvert, na katerih je ime kakega podjetja, sploh ne odpira.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

para! ::

Napisal sem, da bi preučil zadevo, ko sem repliciral tepčku, ki kuvert, na katerih je ime kakega podjetja, sploh ne odpira.

Sej, če si kdaj imel kakšno podjetje ti je verjetno jasno kako se kot voluharji napičijo ponudniki svega i svašta od računovodskih storitev, spletnih strani, oglaševanja in podobnih storitev, ki nenehno pošiljajo ponudbe po pošti, ko se na bizi.si pojavi ime novega podjetja? Če bi jih moral vzet resno (kot pričakujejo) in brat debilizme, ki jih pišejo njihove neizobražene tajnice v popolnoma resnem tonu, bi ne mel časa za obveznosti, pa še živci bi bli na slabšem.

Hotel pa sem samo ilustrirat, da take ponudbe za oddajo zemlje niso resne, ker je ponujeno premalo denarja. Vi lahko vriskate kot idioti, da je vseeno koliko dobiš, važno da je več kot nič, pa tudi če podjetje zadevo proda naprej po 100x cene, ampak je potem bolj verjetno, da ti bolj pomeni tisti košček zemlje, ki ga nikoli ne uporabljaš, kot pa tistih 50 EUR / mesečno. Seveda bo nekdo, ki tega petdesetaka rabi, na ponudbo pristal, samo večina ljudi ni v taki krizi (upam).

lp
Death before dishonor!

BigWhale ::

Kaj pa ce ti nekdo poslje racun za neko storitev, ti ga ne placas, potem dobis pa izvrzbo na dom?

Recimo, da ti po pomoti poslje nekaj kar je bilo opravljeno pri sosedu.

St235 ::

Potem si bedak Vaskrsićevega kova, ker si dopustil, da je zadeva prišla tako daleč, da se je izvedla izvršba.

Furbo ::

BigWhale je izjavil:

Kaj pa ce ti nekdo poslje racun za neko storitev, ti ga ne placas, potem dobis pa izvrzbo na dom?

Recimo, da ti po pomoti poslje nekaj kar je bilo opravljeno pri sosedu.


Tak račun moraš pismeno, priporočeno, zavrniti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Ziga Dolhar ::

Ni potrebno.
https://dolhar.si/
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup stanovanja - posrednik pijavka?

Oddelek: Loža
3710357 (7834) Telbanc
»

Reklamni pano

Oddelek: Loža
102614 (2378) Ganon
»

[Jambo pano] - Zunanje oglaševanje

Oddelek: Loža
111564 (1347) M1_Abrams

Več podobnih tem