» »

OMV dizel vs. OMV MaxxMotion dizel

OMV dizel vs. OMV MaxxMotion dizel

pirx ::

Razlika v ceni je kar precejšnja. Obljube se tudi dobro slišijo (višja moč, manj porabe, čistejši izpuh, zaščita motorja,...).

Mislite, da je dejansko velika razlika?

Jaz sicer vedno natočim MaxxMotion gorivo, ker imam občutek, da je avto bolj živahen. :) Ne vem, ali je to samo subjektiven občutek, ali pa je dejansko res. Sem pa že pred leti bral, da je razlika občutna pri močnejših motorjih, pri šibkejših pa ne toliko.

Ko natakate gorivo, se raje odločite za te "performance" verzije, ki jih imajo bolj ali manj vsi ponudniki, ali pa ostajate pri standardnih verzijah?

starfotr ::

Vedno standardno.

Horas ::

cenejšega, se pravi 95.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Vetrolov ::

Ponavad tankam na hofer pumpi

Ganon ::

pirx je izjavil:

Jaz sicer vedno natočim MaxxMotion gorivo, ker imam občutek, da je avto bolj živahen. :)


Deset točk marketinški ekipi.

Nazz ::

Dizel kot dizel. Če motor laufa, je dizel dober. Ne sanjat o zaščitah in čistejših izpuhih.
Če želiš živahnejši avto, naredi remap motorja.

buttcrack ::

Vetrolov je izjavil:

Ponavad tankam na hofer pumpi

Isto

hojnikb ::

razlike med gorivi so, "premium" dizl ima lahko drugacno centansko stevilo (ekvivalent oktanom) in kaksne extra aditive. Koliko se to pozna, je pa seveda druga stvar.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Dag ::

Odkar mi je OMV-jeva nafta zmrznila pri malo pod 0°C, njihova PR služba pa me je hladno odslovila, ne zavijem več na njihovo pumpo in jim tudi ne verjamem niti besede več.

pirx ::

Ganon je izjavil:

pirx je izjavil:

Jaz sicer vedno natočim MaxxMotion gorivo, ker imam občutek, da je avto bolj živahen. :)


Deset točk marketinški ekipi.


Ko sem še imel 105 konjski avto, sem tudi točil premium, ampak ni bilo občutka, da je kaj več moči. Pri 280 konjskem pa je občutek, da je motor bolj živahen. Še posebej v športnem načinu.

Dag je izjavil:

Odkar mi je OMV-jeva nafta zmrznila pri malo pod 0°C, njihova PR služba pa me je hladno odslovila, ne zavijem več na njihovo pumpo in jim tudi ne verjamem niti besede več.


Zanimivo. Včasih je vse drugo zmrzovalo, samo OMV ne. Petrol je bil vedno najslabši, še na Preverjeno so potrdili, da je Petrol zanič. Ampak, to je bilo ene 5-10 let nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

pirx ::

Hm, imam slabo navado, da včasih prej vprašam, preden začnem raziskovat. :)



Še veliko podobnega je. V bistvu je razlika, kar velika.

šernk ::

Ko sem še imel 105 konjski avto, sem tudi točil premium, ampak ni bilo občutka, da je kaj več moči. Pri 280 konjskem pa je občutek, da je motor bolj živahen. Še posebej v športnem načinu.


seveda občutiš da imaš 290KM takrat :))

če ni avto posebej nastavljen na boljše gorivo (kar jih velika večina ni) ne bo razlike. Proizvajalci vlagajo miljarde eur v razvoj pol jih pa aditivi povozijo ? :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

IL_DIAVOLO ::

Ko tankam na molu dizla, VEDNO naredim 50-100 vec kilometrov.

Ganon ::

pirx je izjavil:

Ko sem še imel 105 konjski avto, sem tudi točil premium, ampak ni bilo občutka, da je kaj več moči. Pri 280 konjskem pa je občutek, da je motor bolj živahen. Še posebej v športnem načinu.


Ne dvomim. Če bi bil liter še za par deset centov dražji, bi bila razlika v poskočnosti še večja.

KAVINSKY ::

šernk je izjavil:

če ni avto posebej nastavljen na boljše gorivo (kar jih velika večina ni) ne bo razlike. Proizvajalci vlagajo miljarde eur v razvoj pol jih pa aditivi povozijo ? :D


Vsi moderni avti imajo kup senzorike, katera zaznava izgorevanje goriva. Posledično lahko ECU nastavlja parametre zamika vžiga iskre. Je pa res, da se na večini vozil ne pozna nič. Ne najdem zdaj, ampak po testih z WRX STI je bila razlika med 95 in 100 oktani dobre 5 konjev.


Proizvajalci pa ponavadi zaokrožijo na najmnajši skupni imenovlec pri kvaliteti goriva zaradi pokrivanja trgov. Na Japonskem je standard bencin 90 oktanski. Po nekod se turbo motorji slabo prodajajo, ker zahtevajo dražje več oktansko gorivo, kot je državni standard za navadni bencin...

-valvoline- ::

Pri bencinu so razlike, normalno ce tankas 98,100 ali vec oktanskega. Pri dizlu pa ne. Se najboljse za dizla je ce na tank goriva dodas 1/4 litra mineralnega dvotaktola, al pa dodas biodizel v razmerju 10-20% v obeh primerih za boljse podmazovanje ker je sodobno dizelsko gorivo *suho* brez sulfatov. Dodajanje biodizla preverjeno zmanjsuje emisij crnega dima iz izpuha.

user-pass ::

Tankam vsaj 8 let izkljucno Shell V-Power Diesel, s tremi razlicnimi avti in se mi zdi super :) Avto potegne, kot se spodobi, filter goriva je vedno kristalen in nimam nikoli nobenih tezav z DPF ali cemu podobnim. Imam pa Shell kartico in placam 100€ na leto in potem tankam V-Power za ceno navadnega dizla. Je pa res, da ce bi vozil kaksna jajca, potem se ne bi sekiral pri gorivu.

-valvoline- ::

user-pass je izjavil:

Tankam vsaj 8 let izkljucno Shell V-Power Diesel, s tremi razlicnimi avti in se mi zdi super :) Avto potegne, kot se spodobi, filter goriva je vedno kristalen in nimam nikoli nobenih tezav z DPF ali cemu podobnim. Imam pa Shell kartico in placam 100EUR na leto in potem tankam V-Power za ceno navadnega dizla. Je pa res, da ce bi vozil kaksna jajca, potem se ne bi sekiral pri gorivu.

Jaz pa vcasih vedno tankal cvicka, avti kot novi tudi po 100k prevozenih pr men. Audi po 200k. Placebo nateg.

Zgodovina sprememb…

user-pass ::

Nateg ni, vprasanje je edino, komu je vredno dati razliko v ceni. Danasnji dizli ne bi sli na cvicek.

buttcrack ::

A ni cviček samo obarvan dizel?
Vsaj včasih je bila samo to razlika...

-valvoline- ::

user-pass je izjavil:

Nateg ni, vprasanje je edino, komu je vredno dati razliko v ceni. Danasnji dizli ne bi sli na cvicek.

Lol. Ker vsebuje vec zvepla ki podmazuje, sem preprican da je cvicek celo boljsi za motorja kot pa low sulfur dizel. Gre vsak dizel na cvicek brez skrbi, tudi nov iz salona. Ponavadi je poraba za cca 10% visja.

buttcrack je izjavil:

A ni cviček samo obarvan dizel?
Vsaj včasih je bila samo to razlika...

Naceloma ja, vendar je cvicek *drugorazredni* dizel, vsebuje vec razlicnih petrokemijskih ostankov, ni tako natancno rafiniran kot je euro dizel.

Zgodovina sprememb…

b3D_950 ::

da dobijo 100 oktanca, k 95 oktancu dodaj nekakšn octane booster, to mešanco pa shranjujejo potem v manjši cisterni?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

fuck_it_ ::

Pri avtih pod 300 konji se bo razlika poznala samo na bančni kartici. Pri motorju opazne razlike ne bo, razen če ima bencinska črpalka poškodovano cisterno za slabše gorivo in je zato zmešan z deževnico.

Edini relevanten podatek pri delovanju motorja je poraba. če z nekim gorivom naredite vsaj 50 km več na poln tank goriva se mogoče splača zanj plačati malenkost vče. Če ne, pa si najdite kak drug placebo ki vas bo navduševal.

pirx je izjavil:

Mislite, da je dejansko velika razlika?


zagotovo je razlika ogromna, vendar le na avtih kjer se to pozna....torej hudo performančnih strojih, ki jih najdeš na rally progi.

Pri Clio 16V se bo še najbolj poznalo če boš natočil vodo za čiščenje šipe ali pa boš imel raje prazen tank da bo avto 2 kili lažji. Pa ne pozabit ugasnit luči in klime, da bo:

pirx je izjavil:

avto bolj živahen. :)









ps.: ja, jaz sem tudi idiot in ravno tako včasih tankam 100 oktanca. In potem ko speljem z bencinske mi avto dviguje kot Dom Torretiju v Fast and Furious.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

fuck_it_ ::

user-pass je izjavil:

filter goriva je vedno kristalen


to nima veze s "kvaliteto dizla" ampak pomeni smao da je dizel v normalni cisterni usran. Reason unknown. Slaba črpalka mogoče?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bencinske črpalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6312881 (10514) primozzzz
»

Kje tankati benz? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16335940 (31063) Pithlit
»

Ali je v Avstriji boljši (kvalitetnejši) bencin? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9424384 (21820) krneki0001
»

Petrol ultimax (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42358497 (36806) Matev
»

MOL, Petrol, OMW, INA...

Oddelek: Loža
4810968 (6990) Super Sonic

Več podobnih tem