» »

Uprasanja o programiranju avto racunalnika

Uprasanja o programiranju avto racunalnika

Fappish ::

zivijo nov uporabnik foruma. Pred kratkim sem kupil nov avto in sicer kio stonic. Sem zelo zadovoljen z njim vendar sta dve stvari, ki sta mi zelo moteci.

Na avtu imam elektricni pomik ogledal. Vendar so na gumb in bi zelel da bi se to nekako sprogramiralo da ko se avto odklene in zaklene bi sistem to avtomatsko naredil.

Ter drugo uprasanje ali se da sprogramirati, da ko drzim gumb za odklenit avto se okna spustijo?

Hvala vnapdej za vse informacije in lp.

hojnikb ::

ce to ni ficer, ki ga lahko dokupis iz fabrike, se tut sprogramirat nebo dal.
#brezpodpisa

fikus_ ::

+ dvomim, da to znajo naredit na uradnem servisu.

TheBlueOne ::

Koliko vem gre vse skozi ECU. Naceloma imas podjetja, ki delajo predelane ECUje, ki jih lahko zamenjas, oni imajo moznosti sprogramirati kar hoces. So pa to drage zadeve, verjetno hitro presezes 10k€.

Kolikor vem se pri vecini ECUjev, ki so originalni ne da kaj dosti programirat. Morda spremenis kaksno vrednost. Je pa odvisno od avto, se bos moral pozanimat za tocno kar imas.

Seveda se moras zavedati, da ce ti uspe reprogramirat ECU in kaj kiksnes lahko popolnoma unicis najmanj motor.

DePalmo ::

Imam Kio in sem že spraševal o nadgradnji. Sicer serijski kot naprimer vgradnja avtomatskih brisalcev. So mi rekli da ne bo šlo oz. bo predrago in da je avto kakršen pač je. Tako da če nisi dobil teh stvari ki jih hočeš z avtom, potem to odpade.

Verjetno se bi dalo dodati sistem da ti spusti okna, ampak bi bil aftermarket in bi dobil še ločen daljinec.

Če hočeš več opcij, potem slišim da se da marsikaj narediti na VW in Škodah, Kia odpade.

shadeX ::

hojnikb je izjavil:

ce to ni ficer, ki ga lahko dokupis iz fabrike, se tut sprogramirat nebo dal.


A to zato, ker podjetja to "namensko" zaklepajo ali je kakšna druga ovira?

TheBlueOne ::

Seveda namensko zaklenejo, drugace bi vsak mulc delal remaping na fotrovem avtu. :)

shadeX ::

TheBlueOne je izjavil:

Seveda namensko zaklenejo, drugace bi vsak mulc delal remaping na fotrovem avtu. :)


Verjetno je bolj problem v tem, da bi ljudje kupili "basic" avto in ga potem sami doma programiral (at no cost).

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: spenstar ()

eric_cartman ::

Vem, da za BMW obstaja en stručko, ki se prav s tem ukvarja - torej z odklepom, zaklepom različnih funkcij.

Samo ne dela pa funkcij po naročilu. Ima pač že v naprej določeno kaj lahko in kaj ne in koliko stane:
https://kitehnik.si/storitve/kodiranje-...

Mogoče če vprašaš njega - sigurno pozna koga, ki bi se s tem ukvarjal in ali je kaj takšnega sploh izvedljivo.

fikus_ ::

Če smo že v debati;pred leti, ko so se začeli pojavljati "potovalni račinalniki", si avto kupil z ali brez te opcije. V dosti primerih je bil prikazovalnik isti, razlika je bila samo v SW, ali je bil OFF ali ON in cena nekaj 100 DEM. Znanec na VAG servisu je klikal ON za prijatelje, cena sixpack.

hojnikb ::

eric_cartman je izjavil:

Vem, da za BMW obstaja en stručko, ki se prav s tem ukvarja - torej z odklepom, zaklepom različnih funkcij.

Samo ne dela pa funkcij po naročilu. Ima pač že v naprej določeno kaj lahko in kaj ne in koliko stane:
https://kitehnik.si/storitve/kodiranje-...

Mogoče če vprašaš njega - sigurno pozna koga, ki bi se s tem ukvarjal in ali je kaj takšnega sploh izvedljivo.

pri bmw sploh nerabiš bit štručko, za osnovne fičerje si kupiš carly app in tam vklapljaš :)
Za kaj več pa e-sys pa enet kabl (oboje te stane en sixpack)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Fappish ::

shadeX je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Seveda namensko zaklenejo, drugace bi vsak mulc delal remaping na fotrovem avtu. :)


Verjetno je bolj problem v tem, da bi ljudje kupili "basic" avto in ga potem sami doma programiral (at no cost).



Ne da sm kupil basic opremo skoraj z vso samo gretje volana in sedezev nisem uzel ker mi to nic ne nuca to so samo stvari katera kia nima tudi z vso opremo sem pa navajen tega iz zeninega vozila, ki sem ga vozil pred tem.

SeMiNeSanja ::

fikus_ je izjavil:

Če smo že v debati;pred leti, ko so se začeli pojavljati "potovalni račinalniki", si avto kupil z ali brez te opcije. V dosti primerih je bil prikazovalnik isti, razlika je bila samo v SW, ali je bil OFF ali ON in cena nekaj 100 DEM. Znanec na VAG servisu je klikal ON za prijatelje, cena sixpack.

Tudi če je 'vklopil' potovalni računalnik v softw., ne vem kaj si lahko z njim pomagaš, če nimaš ustreznih gumbov na ročici ob volanu, da bi ga lahko krmilil.

Brez krmiljenja pa je ta 'usluga' vredna bore malo.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

fikus_ ::

Obvolanskih komand res ne, so pa bili neki gumbi na armaturki.

DePalmo ::

Na Peugeotih (306, 307, 206, 406 ... za te vem preverjeno) sploh nisi rabil aktivirat potovalnega računalnika, zamenjal si zaslon in obvolansko ročko in je delalo. Tako da kakor kje.

So pa imeli 206 1.6 HDi na voljo tempomat, ampak če ga nisi kupil tovarniško je bila opcija zaklenjena in je noben ni znal odklenit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36354821 (5498) hojnikb
»

Čipiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9515904 (12446) m0LN4r
»

Avti, ki nimajo potovalnega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5614002 (11636) Spajky
»

Novega bmwja ukradejo v treh minutah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
9829311 (21462) šernk
»

Voznik začetnik brez spremstva?

Oddelek: Loža
102313 (1853) fosil

Več podobnih tem