» »

Čipiranje

Čipiranje

«
1
2

crylizz ::

A se splača dat avto na čip? Mam Peugot 308 SW 1.6 HDI, 90kw / 109km, če ga dam čipirat bi naj dobu 124km. Avto je 2008 letnik, pa baje da je tud manjša poraba ko daš na čip, me pa zanimajo vaša mnenja.

hojnikb ::

Go for it. Sam ne pričakuj nižjo porabo, če ga boš tiščal.
#brezpodpisa

crylizz ::

hojnikb je izjavil:

Go for it. Sam ne pričakuj nižjo porabo, če ga boš tiščal.


Gre se mi za to ko je avto nabit ( prtljaga + 4 osebe u avtu ) se mal matra tam pa tam, pričakovano ampak vseeno

hojnikb ::

Potem ti bo čip defenitivno pomagal, dvigne se tudi navor. Sam ne pričakuj da bo takrat manjša poraba kot sedaj. Kvečjemu večja. Moč pač ne pride zastonj.
#brezpodpisa

crylizz ::

Pol se tud deli mal hitreje obrabljajo?

hojnikb ::

Seveda. Najbolj bo na udaru sklopka in turbina.
#brezpodpisa

ziga1990 ::

crylizz je izjavil:

Pol se tud deli mal hitreje obrabljajo?


Če normalno voziš ni opazno, če boš pa tišal pa bojo se malo bolj obrabljali je pa odvisno koliko dodatne moči ti čipiranje da
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

crylizz ::

Mi turbina piska že en cajt zdej, pol verjetno nebi blo pametno jo še bol matrat? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: crylizz ()

Daliborg ::

Pojdi jo obnovit če jo še lahko.
Za čip tuning se pa sam odloči če ti je vredno denarja za tvoj avto, ostalo je že vse povedal hojnikb
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

hojnikb ::

defenitivno obnovit turbino in pomoznosti se kaksno kuplongo menjat, ce je ze slaba, ker to so prve stvari ko gredo.
#brezpodpisa

TOP ::

Če ti turbina žvižga,ne vem kaj čakaš,edino če čakaš da jo bo razneslo in še kaj drugega s sabo vzelo.Čipiranje se ti zdej ne splača,to bi, morel storiti prej,ko je avto bil mlajši,ker sedaj imaš že sklopko in vztrajnik obrabljen in z čipiranjem,bo to šlo kmalu.

Dr_M ::

Jest sem svojega prvega dizla nabavil leta 2008 (avto je bil star 6 let, 75.000km preverjenih kilometrov), cipat sem ga dal pri 80k, zdele ima cca 275.000km in kar se tice pogonskega sklopa (motor, turbina, menjalnik, sklopka in dvomasni vztrajnik) ni bilo nobenih tezav, vse se originalno. Turbina pa zvizga ze odkar sem ga nabavil. Edino zadnjih cca 20.000km rahlo zakadi obcasno, ampak to itak vsak star dizel.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

IL_DIAVOLO ::

Turbine pač žvižgajo in tulijo.

N4m31355 ::

1.6hdi se cipa samo na 124? mislim da je 135 bolj realna stevilka.. ampk kot so ze povedali ostali.. najprej obnova turbine.

https://www.hdi-tuning.co.uk/ecu-remapp...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: N4m31355 ()

crylizz ::

N4m31355 je izjavil:

1.6hdi se cipa samo na 124? mislim da je 135 bolj realna stevilka.. ampk kot so ze povedali ostali.. najprej obnova turbine.

https://www.hdi-tuning.co.uk/ecu-remapp...


ja se opravičujem, sm se zmotu, na 135KM bi ga lahk spravu

crylizz ::

Drugače pa avto normalno potegne, nič ne kadi, je obnova res potrebna?

SambaShare ::

hojnikb je izjavil:

Seveda. Najbolj bo na udaru sklopka in turbina.


Vztrajnik.

facepalm ::

Kaksno priporocilo komu peljat cipirat in kaksne so okvirne cene?
Razmisljal sem o "tuning boxu" katerega lahko odklopis preden peljes na servis (da ostane garancija), vendar ne ponujajo (se) za novega berlingota puretech 110. Baje mapa ni kompatibilna z ostalimi pt110.

Rabil pa bi kaksnih 20% vec navora, saj se cuti podhranjenost na klancih na AC, ko je v vozilu 7 ljudi.
Sicer downshift v 5. drzi hitrost, pospesi pa tezko:)

;-) ::

Tuning box se bullshit. Pelji dobremu tunerju in tudi komponente ni mus da bolj trpijo ce je mapa prava. Vcasih celo manj. Dober tuner ti bo tudi razlozo zakaj. Mas erca mas uros medeot, ostalih ne poznam

facepalm ::

Nimam izkusenj s cipiranjem, pa sem mislil, da je tudi tuning bok ok, ceprav razumem zakaj ne more bit tako "fine tuned" kot proper cipiranje na individualnem avtu.

KAVINSKY ::

Problem tunning boxov je v tem, da jih večina ebay modelov ne deluje. Boljši modeli, pa kvečjemu lažejo ECUju o pretoku zraka ali goriva. Kar se lahko naredi z potenciometrom.

facepalm ::

Konkretno, sem se zanimal za to:
https://www.racechip.eu/chip-tuning/rem...

hojnikb ::

pusti te tuning boxe, ker samo lažejo originalnemu računalniku, da potem daje več boosta in več nafte.
Konkretno narejen tuning more bit remap obstoječega računalnika, narejen na valarjih za točn tvoj motor.
#brezpodpisa

Stikalo ::

Sam bi rekel, da bi bil čass, da začne šparati za nov/novješi avto. Letnik 2008.. Ne vem, da ga imaš še realno 4-6 let, ko ima 15-16 let. Potem se ponavadi (če ne že prej) začnejo stvari pokvarjati serijsko. Slabi kontakti, slabe gume, voda teče v kabino, vedno ne dela kakšno stikalo, luči... ne vem.. sam ne bi več investiral v tak avto.

Ajde, če kupiš do 5 let starega rabljenega.. 11 let star avto čipirat.. verjetno ni vredno.

Dri3r ::

Čip -> Čipanje
Čipir -> Čipiranje
dri3r

facepalm ::

Dri3r je izjavil:

Čip -> Čipanje
Čipir -> Čipiranje

And not a single fck was given.. :)

@hojnikb to pa pomeni tudi, da vozilo ostane brez garancije, right?

hojnikb ::

naceloma ja. Razn ce zna tuner mapo revertat, ko gre kaj narobe, da se ne vidi
#brezpodpisa

kuvanasarma ::

Kdo se pa s tem pri nas ukvarja in je dober, za C4 GP me zanima.

Hvala!

PunkDude ::

gglazar ::

Pozdravljeni,

Je smiselno kupiti avtomobil Seat Leon 1.4 TSI, ki je bil čipiran na uradnem (Seat) servisu in sicer iz 125KM na 150KM?
Koliko sem pogooglal - garancija pri kakšrnem koli čipiranju več NI veljavna.. Avtomobil ima drugače garancijo do leta 2024.

Sem pisal na avtohišo kako je s tem.. čakam na odgovor.

Hvala za odgovore.

Lp,
Grega

bubilak ::

če je čip narejen korektno ni nobenega problema z garancijo . sploh dobri tunerji skrijejo spremembe v mapi in jih ne more noben videt , razen če bi ecu poslali v tovarno na analizo samo noben to ne dela lp

2dark ::

gglazar je izjavil:

Pozdravljeni,

Je smiselno kupiti avtomobil Seat Leon 1.4 TSI, ki je bil čipiran na uradnem (Seat) servisu in sicer iz 125KM na 150KM?
Koliko sem pogooglal - garancija pri kakšrnem koli čipiranju več NI veljavna.. Avtomobil ima drugače garancijo do leta 2024.

Sem pisal na avtohišo kako je s tem.. čakam na odgovor.

Hvala za odgovore.

Lp,
Grega



Če se ta uradni servis imenuje na črko Č raje teci stran.

Buggy ::

Je smiselno kupiti avtomobil Seat Leon 1.4 TSI, ki je bil čipiran na uradnem (Seat) servisu in sicer iz 125KM na 150KM?


To je pa zame nekaj novega, da uradni servis ponuja to storitev. Ce je to uradni servis naredil in ima za to postavko tudi na racunu potem ti garancija vsekakor velja, vendar dvomim da je temu tako.

Od straejsih "normalnih" avtomobilov vem da je pri SAAB-u Hirsch ponujal serijske tuninge, ki niso posegali v garancijo pa svoj cas je imel (v nekaterih drzavah) Polestar isto pri Volvu.

Za VAG grupo pa prvic slisim kaj takega. V praksi nima biti kaj posebnega, ce gre zgolj za drug SW in so motorne/menjalnik komponente iste, ce bi bil pa kdo siten se pa seveda lahko vidi, da je bil narejen poseg v ECU.

IL_DIAVOLO ::

bubilak je izjavil:

če je čip narejen korektno ni nobenega problema z garancijo . sploh dobri tunerji skrijejo spremembe v mapi in jih ne more noben videt , razen če bi ecu poslali v tovarno na analizo samo noben to ne dela lp


Si sploh prebral kaj je napisal al to malo tak na pamet in na splošno.

Prodajalec garantira garancijo na cipiran avto, ki je baje bil delan na uradnem servisu.

Lol

bubilak ::

na uradnem servisu se ne more čiperat avto pod prvo in zato sem napisal kar se sem. delam v vag grupi in vem ,da to ni mozno res pa je ,da se nikoli nismo gledal na servisu al je avto čiperan al ni ker to sploh ni mozno videt .

2dark ::

bubilak je izjavil:

na uradnem servisu se ne more čiperat avto pod prvo in zato sem napisal kar se sem. delam v vag grupi in vem ,da to ni mozno res pa je ,da se nikoli nismo gledal na servisu al je avto čiperan al ni ker to sploh ni mozno videt .


Kako ni možno videt. VSak poseg v računalnik se beleži.

Zelo zagotovo gre za izjemno sposobnega tuning mojstra , ki dela v okviru avtohiše D--v

gglazar je izjavil:

Pozdravljeni,

Je smiselno kupiti avtomobil Seat Leon 1.4 TSI, ki je bil čipiran na uradnem (Seat) servisu in sicer iz 125KM na 150KM?
Koliko sem pogooglal - garancija pri kakšrnem koli čipiranju več NI veljavna.. Avtomobil ima drugače garancijo do leta 2024.

Sem pisal na avtohišo kako je s tem.. čakam na odgovor.

Hvala za odgovore.

Lp,
Grega



Če je govora o "strokovnaku" Dejanu, potem lahko mirno spiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

bubilak ::

beleži se samo če z original testerjem posezeš v ecu prek mreže . če nimaš povezavezave z tovarno ne bo noben vedu ,da je kaj bilo .

Buggy ::

bubilak je izjavil:

beleži se samo če z original testerjem posezeš v ecu prek mreže . če nimaš povezavezave z tovarno ne bo noben vedu ,da je kaj bilo .

a niso novi avti vsi taki, da preverja hash na serverju? Se moja Vectra 2007 2.0T je ze imela to, pa je bilo ze zaradi tega za marsikaterega tunerja malo bolj izziv.

hojnikb ::

swappnes ecu, pa ni problema >:D
#brezpodpisa

gglazar ::

Pozdravljeni,

Sem pri prodajalcu še 1x preveril kako je s tem čipiranjem. Se opravičujem za dezinformacije - avto ni bil čipiran na uradnem Seat servisu ampak na eni Ljubljanski Chip Tunning firmi (CCL Tunning). Tudi sam lastnik zatrjuje, da je to čipiranje "skrito" in da se ne more kar tako videt(kot je napisal bubilak) - čeprav drugi spletni viri pišejo drugače. Verjetno pa ima vsak pooblaščeni servis dostop do tovarniških podatkov.
Avto je letnik 2018 in ima 23000 prevoženih. Avto je že izven 2 letne garancije ima pa še podaljšano jamstvo do leta 2024.

Avto je drugače res v nulo ohranjen in za res ugodno ceno.. Skrbi me le, če se na avtu slučajno kaj večjega okvari in bom zaradi čipiranja moral te stroške kriti sam in ne iz garancije/jamstva.. kar pa pri kakšni večji stvari lahko nanese tudi par jurjev..

Kaj mislite?
Ali ti avtohiša, ki prodaja rabljen avtomobil mora dati kakšno garancijo/jamstvo na prodan avtomobil?

Hvala za odgovore.

Lp,
Grega

ziga1990 ::

Osebno nebi kupil čipiranega avtomobila ker:
-Pomeni da je lastnik ki ga je čipiral avto ga verjetno tudi gonil
-Čipiran motor je ob hitri vožnji bolj obremenjen, kot je bil mišljen

Glej to še ne pomeni, da je motor zanič. Avtohiša lahko da garancijo ni pa nujna saj je rabljen avto. Pomoje ta avto nima več garancije na motor, ker je bil modificiran. Glej skriti čipiranja nemoreš če bojo iskali bojo tudi našli da je čipiran, ker sodobni avti imajo veliko senzorjev in diagnostika lahko pokaže, da motor deluje drugače kot bi moral.

Ali ti res ugodna cena nič ne pove?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

bubilak ::

kar se tiče motorja je v garanciji koliko časa traj garancija . zaradi samega čipa to nima nobene veze. sem imel več avtov tunanih sicer dizle in ni bilo nobenih problemov . kar se tiče ,da bi preteral motor je tudi iz trte zvita ker ponavadi ne gre za exstremno povečanje moči kot vidim je 1.4 tsi iz 125 km povečal tam na 145 km ,kar pomeni da je še zmeraj toliko koliko ma isti motor ze v osnovi 1.4 tsi 150 km . kar se tiče tišanja avta pa ni rečeno ,da ga čiperas zato da boš divjal po cesti ane , ker dandanes tudi nemoraš . kupec naj si pa sam odloči ali bo dal par jurjev več za avto če ga tako skrbi ,lahko se pa enostavno fleša računalnik in čipa ni več . lp igor

ziga1990 ::

pa si uveljavlal garancijo zaradi motorja?

Čipiraš avto zato da bolj leti
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

bubilak ::

mi ni bilo treba ker ni bilo nobenega problema z motorji pa so bili novi in stari avti 15 let plus . in nisem jih tišal , ker bi bil najbrz že 10 let brez izpita ! ni samo čip ,da dirkaš pol ane ? da pa uničiš motor moraš pa res biti konj večinoma napak gre predvsem na dvomasnih vztrajnikih pri dizlu zaradi navora pa še to če je ze prej slab .

ziga1990 ::

samo vseno čipiranje ni dovoljeno in garancije za motor ni več
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

IL_DIAVOLO ::

Motorji ne, z vecjo mocjo povezani bolj obremenjeni deli pa ja.

bubilak ::

ne ni dovoljeno .če bi prebral prejšne poste ,bi vidu da je čip skrit in kakor sem napisu ga na servisu ne vidijo in če ga ne vidijo kaj pol razen ce trobazljas ,da ga imas ! povedu sem tudi ,da delam na audi porshe slovenija servisu in ti iz prve roke povem ,da je tako . in da se mi več pregovarjat tuki glede tega ,kere če bi vse nasvete tukaj poslušal bi se vozu z koleso .lp igor

ziga1990 ::

Dvomim da diagnostika motorja nebi pokazala da nekaj ni ok neglede koliko je čip skrit
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

hojnikb ::

tipicna dianostika ti pac nebo pokazala, da je bil motor tunan...
pa sj to ni fizicni cip, to se spremeni parametre motorne mape...
#brezpodpisa

ziga1990 ::

tipična ne ampak če uveljavlaš garancijo na nov motor in pogonski sklop misliš da jim nebo sumljivo posebi če pokvarjen element kaže znake preobremenitve?

Fizični čip ali ne če motor ki zmore 125KM kaže da je deloval z 145KM a ni to močni pokazatelj?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Audi vs Mercedez nakup (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17830403 (23331) Gambino
»

Chip Tunning VAG konkretno 1.6TDI

Oddelek: Na cesti
195043 (4362) bambam20
»

Prvi avto/tisoč vprašanj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10115849 (14051) krucymucy
»

Poceni in stabilen način za povečanje moči avtomobilskega motorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10819371 (16522) Unknown_001
»

Chip tuning box (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9630899 (28467) Blinder

Več podobnih tem