» »

Delodajalec je me ogoljufal

Delodajalec je me ogoljufal

1 2
3
»

BigWhale ::

Saj ne, da bi podpiral kakrsnokoli krajo ampak poleg vseh teh zgodbic, ki si jih lahko delodajalec izmisli, si lahko tudi OP izmisli en kup zgodbic.

- prenosnik so mi podarili kot kompenzacijo za placilo
- nihce mi ni rekel, da ga moram vrnit, ko sem vprasal so rekli, da se ne mudi in ga enostavno se nisem vrnil

Nekdo, ki takole nateguje ljudi in jih sili, da delajo na crno in mimo zaposlitve se verjetno ne bo ukvarjal s klicanjem policije zaradi enega starega prenosnika. S tem bi si verjetno nakopal se vec tezav.

Jaz bi celo stvar pozrl in in raskiral nekaj in zadevo prijavil vsem inspekcijam. Taksni firme obstajajo zato ker imajo neko pozicijo moci in racunajo na to, da jih nihce ne bo prijavil, ker bo tudi sam v tezavah.

NikolormousB ::

V jebenem zakoniku je. Ko si prilastis zaupano stvar tvegas pol leta zapora ali denarno kazen.


Saj prenosnika si ni prilastil, delodajalec mu ga je izročil. Na poziv delodajalca, naj mu prenosnik vrne, mu ga lahko brez problema vrne. Samo naj bo poziv pisen. Še boljša varjanta bi bila, če bi ga delodajalec prijavil za krajo. Policija bi prišla do njega, on bi razložil, da prenosnika ni ukradel ampak, ga je dobil v uporabo, policija bi prenosnik vrnila, policijski zapisnik pa bi bil dokaz, da je OP dejansko imel prenosnik pri sebi.

Verjetno ima shranjene tudi kakšne maile, ki potrjujejo, da sta op in delodajalec v razmerju in ne gre kar tako za nekoga z ulice.

Jaz bi celo stvar pozrl in in raskiral nekaj in zadevo prijavil vsem inspekcijam. Taksni firme obstajajo zato ker imajo neko pozicijo moci in racunajo na to, da jih nihce ne bo prijavil, ker bo tudi sam v tezavah.


This.

shintaro ::

niso kazni za d.o.o. za delo na črno like do 10.000 EUR ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

Gogyto ::

Hehe.
Delodajalec bo lagano prijavil krajo. Policija bo stvar raziskala in po določenih 'namigih' prišla do zaključka, da je PC bil odtujen s strani OP.. Case closed. Posledica? OP dobi po prstih še za krajo tuje lastnine.

Edina rešitev je prijava inšpekciji, vendar bo posledica tudi za OP, razen, če dobi imuniteto, ki jo oblast tako propagira za naznanitev dela na črno in raznih podkupnin... V vsakem primeru bo pa OP popušil tudi kako vračilo denarnega nadomestila v znesku, ki je presegel zakonsko določen znesek, ki ga nezaposleni še lahko ima, da ne izgubi nadomestila..


Je pa res, k sreči je OP pošten državljan in delo na črno ne spada med kriminal.

Nauk basni? Ne jejte dreka, če je burek na miklošičevi 1,80 EUR.

NikolormousB ::

Delodajalec bo lagano prijavil krajo. Policija bo stvar raziskala in po določenih 'namigih' prišla do zaključka, da je PC bil odtujen s strani OP.. Case closed. Posledica? OP dobi po prstih še za krajo tuje lastnine.


Neumnost. Zakaj bi policija prišla do tega zaključka? Po kakšnem ključu?

Mare2 ::

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

NikolormousB ::

Ja? Saj OP si ni želel prilastiti stvari. Delodajalec mu pa tudi ni rekel, naj mu laptop vrne. Očitno je bil dopis v isti kuverti kot pogodba o zaposlitvi in se je oboje hkrati izgubilo.

kotanyi ::

Gogyto ::

https: www. zakonodaja po Konfuciju - nauk 36

''kdor je tako neumen, da gre delat na črno na lepe oči, naj nosi posledice in se nauči kaj iz tega''

kotanyi ::

Gogyto je izjavil:

https: www. zakonodaja po Konfuciju - nauk 36

''kdor je tako neumen, da gre delat na črno na lepe oči, naj nosi posledice in se nauči kaj iz tega''


Zaenkrat je neumen predvsem delodajalec. Za par 100EUR se igra s potencialnim delovnim razmerjem in kaznijo, kar ga bo koštalo par let plač in regresov ter denarne kazni. OP je tule precej šibkejša stranka, zaradi česar so zakoni napisani njemu v korist. Je dal že Hexx lep link na to temo.

Vsi, ki pravijo naj OP zadevo lepo poje, pa držijo štango kršenju zakonov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kotanyi ()

solatko ::

Delo krepa človeka

Gogyto ::

Se strinjam, da bi OP moral odreagirat.
Ne strinjam pa se, da si roke maže z banalnostjo, kot je prilastitev usranega compa. Sem mnenja, da takoj, ko naredi to, se njegove boljše opcije zelo zmanjšajo in poveča možnost uspeha prevarantskemu delodajalcu.

Delodajalec neumen?? :)
heh. Kaj ti misliš, da je OP prvi, ki ga je TA delodajalec scat peljal? Kar je jasen znak, da tudi sam ve, kaj dela in zakaj tako dela...

kotanyi ::

Gogyto je izjavil:

Ne strinjam pa se, da si roke maže z banalnostjo, kot je prilastitev usranega compa. Sem mnenja, da takoj, ko naredi to, se njegove boljše opcije zelo zmanjšajo in poveča možnost uspeha prevarantskemu delodajalcu.


Nihče (več) ne govori o prilastitvi. Če ga delodajalec hoče nazaj, ga lahko ima - ko poda pisno zahtevo o vračilu delovnega sredstva, naprimer.

nurmaln ::

Pa sej OP menda lahko napiše delodajalcu mail, da ima pri sebi še vedno računalnik, katerega je uporabljal pri delu, in da ga želi vrnit in ga zanima komu in kdaj.
Če delodajalec ne odgovori, OPja sigurno ne more obtožit kraje ali zatajitve, saj je jasno, da je OP želel računalnik vrniti.
Če delodajalec odgovori kako in kdaj naj vrne računalnik, je seveda priznal da mu je računalnik res dal za delo.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

kotanyi ::

Tudi to je OK. V vsakem primeru je laptop samo en dokaj nepomemben vzvod več.

Precej bolj bistveno je, da OP da delodajalcu jasno vedeti, da naj ga izplača ali pa bo šel OP v uveljavljanje delovnega razmerja. In da ima časa par dni.

solatko ::

Gogyto - Potem pa povej legalen način, kako to storiti, če ne želi vpletati inšpekcije,....

NoUse4Name - A to pa ni izsiljevanje, ki ravno tako lahko škodi OP?
Delo krepa človeka

kotanyi ::

solatko je izjavil:

NoUse4Name - A to pa ni izsiljevanje, ki ravno tako lahko škodi OP?


Seveda je, neke vrste. Vendar bo OPa težko kdo zaprl zato, ker nekomu "grozi", da bo uveljavljal svoje zakonsko priznane pravice.

Gogyto ::

solatko je izjavil:

Gogyto - Potem pa povej legalen način, kako to storiti, če ne želi vpletati inšpekcije,....

NoUse4Name - A to pa ni izsiljevanje, ki ravno tako lahko škodi OP?


Saj sem napisal. Edini legalen način je, da poda prijavo inšpekciji. In tudi sam nosi del posledic, ki vsekakor bojo prisotne. Kot rečeno - vlada ponuja imuniteto glede storitve kaznivega dejanja dela na črno prijavitelju in to je ok. Bo pa verjetno imel kake finančne posledice v smislu vračila dela denarnega nadomestila in podobno.

Karkoli drugega je zapletanje zadev, ki jih bo spreten in connectan delodajalec izkoristil sebi v prid..

kotanyi ::

Gogyto je izjavil:

solatko je izjavil:

Gogyto - Potem pa povej legalen način, kako to storiti, če ne želi vpletati inšpekcije,....

NoUse4Name - A to pa ni izsiljevanje, ki ravno tako lahko škodi OP?


Saj sem napisal. Edini legalen način je, da poda prijavo inšpekciji. In tudi sam nosi del posledic, ki vsekakor bojo prisotne. Kot rečeno - vlada ponuja imuniteto glede storitve kaznivega dejanja dela na črno prijavitelju in to je ok. Bo pa verjetno imel kake finančne posledice v smislu vračila dela denarnega nadomestila in podobno.

Karkoli drugega je zapletanje zadev, ki jih bo spreten in connectan delodajalec izkoristil sebi v prid..


Se v večini strinjam - vendar OPu ni v interesu prijavljat zadeve, če lahko zrihta zadevo pod mizo in izsili plačilo. Laptop je korenček, prijava je palica.

Gogyto ::

kotanyi je izjavil:

Gogyto je izjavil:

Ne strinjam pa se, da si roke maže z banalnostjo, kot je prilastitev usranega compa. Sem mnenja, da takoj, ko naredi to, se njegove boljše opcije zelo zmanjšajo in poveča možnost uspeha prevarantskemu delodajalcu.


Nihče (več) ne govori o prilastitvi. Če ga delodajalec hoče nazaj, ga lahko ima - ko poda pisno zahtevo o vračilu delovnega sredstva, naprimer.


Khm, o čem pa govorimo?

V prvem postu je model pisal, kako bi vzel skrivaj PC...
Šele kasneje je nekdo drug pisal o laptopu in zdaj se cel čas ploza o prenosniku, KI NAJ BI ga OP že kar imel pri sebi....? Nekaj ne štima. :) Glede na prvi post jaz vztrajam, da se prilastitev ne splača.

Magic1 ::

Sploh ne vem zakaj se govori o enem klinčevem laptopu, če lahko OP iztrži mnogo več od delodajalca. Pokliče naj anonimno na delovno inšpekcijo in povpraša kakšni so postopki in kaj je potrebno, da se zadeva uredi. Potem je pa na njemu, ali gre z dokazi do delodajalca in si izbori dobro uradno pogodbo, ali pa gre na išpekcijo in bo dobil že za nazaj in pogodbo(vendar le minimalca in še vrnit bo treba socialno, ki jo bo pa itak dobil od delodajalca povrnjeno).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

koyotee ::

Ma o kaki socialni trobiš? Gre za nadomestilo za brezposelne. In ja, naj naredi samoprijavo potem pa bi ga rad videl kako bo delal v tem podjetju, kjer ga noben ne bo hotel videt.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

darksamurai ::

koyotee je izjavil:

Ma o kaki socialni trobiš? Gre za nadomestilo za brezposelne. In ja, naj naredi samoprijavo potem pa bi ga rad videl kako bo delal v tem podjetju, kjer ga noben ne bo hotel videt.

In to naj bi bilo slabše od neplačanega dela na črno?

BigWhale ::

koyotee je izjavil:

Ma o kaki socialni trobiš? Gre za nadomestilo za brezposelne. In ja, naj naredi samoprijavo potem pa bi ga rad videl kako bo delal v tem podjetju, kjer ga noben ne bo hotel videt.


V podjetju, kjer te silijo v taksno prakso tako ali tako noces delati. Prav je, da se jih prijavi.

Zlate ::

Koliko neke nepotrebne solate in pametovanja in tu in tam kak dober nasvet, ki pa se izgubi med vsem ostalim nakladanjem.
Še najboljši pa so mi tisti pametnjakoviči, ki bluzijo o tem, da OP krade nam - neprecenjivo! Sklepam, da ti isti vsak dan protestirajo pred parlamentom in marširajo s transparenti o vseh milijonskih "legalnih" krajah, ki se vsakodnevno dogajajo na lokalni in državni ravni, ko pa pridejo domov, pa pišejo prijave zoper storilce. :P

Kotanyi je dal OP-ju dober nasvet, jaz pa bi mu predlagal še tole. Pojde naj na inšpekcijo in pove kaj se mu je zgodilo, vendar naj reče, da mu je delodajalec obljubil pogodbo, npr. "v nekaj dneh". Ko se to ni zgodilo cel mesec, ga je nekajkrat opozoril, vendar je delodajalec zavlačeval, nakar se je sam odločil, da ima vsega zadosti in ga je zato prišel prijaviti.

Glede na to, da mora OP tudi živeti, je seveda prejemal nadomestilo, vendar bi ga po mojem vedenju delodajalec moral prijaviti v delovno razmerje in s tem bi mu prenehalo nadomestilo. Ker delodajalec navkljub dogovoru tega ni storil, OP ni mogel prijaviti delovnega razmerja; pogodbe ni imel, če pa bi to storil, bi ostal brez edinega dohodka - seveda mu delodajalec ni plačal ničesar, da se razumemo :)
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Zlate ::

Messiah je včeraj ob 12:30:55 izjavil:

Zatajitev DDVja ni kraja?



https://zakonodaja.com/zakon/kz-1/249-c...

V mojem primeru ne :)


Koyotee, kolikor jaz berem v tem tvojem linku, je zatajitev DDV-ja kraja:
Enako se kaznuje, kdor z namenom iz prejšnjega odstavka enkrat ali večkrat ne prijavi pridobljenega dohodka ali drugih okoliščin, ki vplivajo na ugotovitev davkov, prispevkov ali drugih predpisanih obveznosti fizičnih ali pravnih oseb...
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

bbbbbb2015 ::

Zlate je izjavil:

Koliko neke nepotrebne solate in pametovanja in tu in tam kak dober nasvet, ki pa se izgubi med vsem ostalim nakladanjem.


Kot nekdo, ki sem bil v službi s svojimi 24 leti (in imam 25+ let delovne dobe) in kot nekdo, kjer sem na strani delodajalca podpisal več kot 20 pogodb o delu in kot nekdo, kjer sem kot študent delal, včasih na lepe oči (so mi potrjeno napotnico "vračali" mesece)... Pa še posebej, ker sem imel čast spoznati človeka, ki je nategun svoje celo življenje (ves čas nekaj obljublja, delo na črno, drugi delajo zanj na črno, si sposoja denar, si drugi sposojajo denar zanj, se gre p osle, kjer drugi zalagajo denar, nema da nema), bi svetoval naslednje:

a) Zajebavanje z nateguni se nikoli ne izplača. Ker tudi če ga kaj iztožiš, "mora" kaj plačati - pač ne plača. Tudi če je obsojen na zapor, prosi za alternativno prestajanje, ni da ni. Denarja pa ne OP ne kdo drug ne bo videl - ker ga ta človek nima. Taki ljudje preprosto nimajo denarja.

b) Obstajajo ljudje, ki niso nateguni, so pa vedno nekje na robu - keš, delo na črno, laptop za delo. Tudi taki imajo denarja - malo ali nič. Vse papirje lahko v luft vržeš, denarja ne bo.

c) Obstajajo ljudje, ki so pogojno nateguni. Nekaj se dogovoriš, to ni nič dovolj dobro za njih. Nič ne plačajo, vse je v riti. Vidiš pa, da se vozijo v dobrem avtu (pazi, lahko je lizing). Za take ljudi je značilno, da ko se gre za njih - bogatstvo, orgije, vse najboljše. Ko se gre za druge - pa pravila, najboljša kvaliteta, ko bo vse narejeno, bo plačilo. Tu pogojno plačilo bo, če boš vztrajal. Vprašanje je, če je to smiselno. Taki ljudje dosti dajo na "imidž", od enega takega kekca sem dobil denar tako, da sem vstopil v njegovo trgovino in dokaj glasno vprašal, kako je zdaj s plačilom.

d) Obstajajo nesramneži. V naprej vedo, da ti ne boš dobro naredil, plačila itak ne bo. lahko pa vseeno kakšna korist bo. Tudi tu bo težko, ker taki ljudje bodo rekli, da ti niso dali nobenega dela, da si spraševal, pa so se te usmilili, pa take. Tudi tu boš zelo zelo težko dobil denar. Lahko pa se boš zapletel v težko dokazovanje. Moraš razumeti, da inšpektor za delo ima najraje - sebe. Ti si mu prinesel delo, on bo nabrisal državo za plačo, naredil bo uradni zaznamek, napisal globo. In to je to.

So še kakšni drugi patološki primeri - ampak realno boš denar zelo zelo težko videl. Pa še nekaj.

Tudi če boš dobil brezplačno pravno pomoč, boš tega kekca tožil, potem pa boš kratek na dokazih (pogodbe ni, rezultati dela vprašljivi) - boš lahko celo tožbo izgubil.

Brezplačna pravna pomoč krije samo *začetne* stroške pravdanja. Če nisi obložen z denarjem, boš po 2+ letih ostal sam, nihče te ne bo povohal.

Če pa pravdo izgubiš, si pa v resni p*zdi.

Moj predlog bi bil, globoko vdihni, najdi si delo, zasluži nekaj in to ti je opomin, da je treba biti previden. Na te čudne predloge (doplačilo do nečesa, minimalca, nekaj, karkoli) - pozabi.

Bodisi delaš na belo, pogodba v nulo. Bodisi delaš na črno, keš dnevno na roko in čao.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

bbbbbb2015 - Določene stvari si lepo napisal, večino pa ne drži - napaka je namreč, da nimajo denarja. Imajo ga, samo tako lepo skritega, da ni šans, da bi ga država našla. Pri vseh teh lumpih pomaga, če se pohvališ, da poznaš kakega hudega razbijača. V nekaj minutah se najde denar, saj vsi te nateguni, dobro vedo, da z določenimi se pa ni za igrat, vsak od njih se je vsaj enkrat netegnil, ko je nategnil napačnega.

Seveda je predpogoj, da res poznaš kakega hudega fajterja, saj je nekaj možnosti, da ga pozna tudi on.

Sploh ni treba grozit, dovolj je, da v pogovoru omeniš, da imaš njegovo telefonsko in, da ti je ponudil pomoč, zaradi neke usluge, ki si mu jo naredil daleč nazaj.

Pokeraši pač blefirajo.
Delo krepa človeka

bbbbbb2015 ::

solatko je izjavil:

bbbbbb2015 - Določene stvari si lepo napisal, večino pa ne drži - napaka je namreč, da nimajo denarja. Imajo ga, samo tako lepo skritega, da ni šans, da bi ga država našla. Pri vseh teh lumpih pomaga, če se pohvališ, da poznaš kakega hudega razbijača. V nekaj minutah se najde denar, saj vsi te nateguni, dobro vedo, da z določenimi se pa ni za igrat, vsak od njih se je vsaj enkrat netegnil, ko je nategnil napačnega.


Mislim, da pretepačev poznam tudi kar nekaj. Čisto iz prakse ti bom rekel, da če pretepač ne sluti, da je nekdo res na poštru polnem denarja - ne bo šel nikamor.

Da ne govorim, da so nekateri (bivši) pretepači "tajni policijski sodelavci", ki samo lovijo na limanice zblojence, ki bi dali koga pretepsti in potem s prijavami futrajo kriminal policaje.

Nateguni so kronično brez denarja. Sicer ne bi nategovali.

Enb tak profesionalni nategun je nategnil eno starejšo odvetnico. Baba polna denarja, neka vdova ali kaj. Odvakaturo je še imela, delala sama ni nič. Skratka, nategun ji je požrl življenske prihranke, to bo več kot 125 tisočakov. Kupila mu je nek lokal, ki ga je nategun takoj prodal, ker je bil na njegovo ime. Spiz*il je, se fino mel leto, dve. Neko 20 letnico si je nabasal, pa sta spala po najboljših hotelih, neke Benetke. Za dve leti ga srečam na bencinski pumpi. Glih toliko, da je imel za kavo plačati, ter zopet v "bizisu".

Gimme a break.

To je preprosto izguba časa in denarja. Rekel sem: delo na belo, pogodba in mesečno plačilo na trr ali pa na črno, keš na roko pa čao. Čim keša ni - greš.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

drekodovce je izjavil:

Odgovor bi bil enostaven. "kakšen računalnik?" + pogodbo so mu pa kako dali? skupaj z računalnikom na lepe oči? Preko emaila? preko pošte? + delodajalec reče "ta oseba mi je ukradla računalnik" velja ravno toliko kot nič...

Tisti računalnik, katerega serijsko imamo zavedeno v osnovnih sredstvih in potrdilo o nakupu.

Ja, naredili smo napako, ko smo mu dali računalnik in pogodbo da jo prebere in podpiše. Oboje je vzel, pa nič vrnil. Res, bili smo naivne žrtve, ampak naivnost ni kazniva. Zatajitev pa je.

Ali pa:

Baraba je bil na razgovoru za službo in ko je odšel smo ugotovili, da je izginil laptop. Potem ga je naš direktor obiskal na domu s pretvezo, da bi mu ponudili zaposlitev in zagledal pri njem naš prenosnik.


Resno - kako se bo človek branil pred takimi zgodbicami?
sudo poweroff

facepalm ::

Zrihtas kupca in sele nato odtujis prenosnik. Tako, da ni v tvojih rokah vec kot en dan.
Ce prenosnik ne doseze vsaj 150% vrednosti dolga, odtujis dva. Tako si poplacan za svoje delo. Kako bo kasneje ukrepal prevarant pa te ne briga. Tebe tam ni bilo. Najverjetneje bo pa pozrl drek.

Sicer ne vem, kaj je OP delal tam 2 meseca. Takoj, ko ni dogovorjene cifre na racunu ali v roki, bi moral oditi.

drekodovce ::

solatko je izjavil:

bbbbbb2015 - Določene stvari si lepo napisal, večino pa ne drži - napaka je namreč, da nimajo denarja. Imajo ga, samo tako lepo skritega, da ni šans, da bi ga država našla. Pri vseh teh lumpih pomaga, če se pohvališ, da poznaš kakega hudega razbijača. V nekaj minutah se najde denar, saj vsi te nateguni, dobro vedo, da z določenimi se pa ni za igrat, vsak od njih se je vsaj enkrat netegnil, ko je nategnil napačnega.

Seveda je predpogoj, da res poznaš kakega hudega fajterja, saj je nekaj možnosti, da ga pozna tudi on.

Sploh ni treba grozit, dovolj je, da v pogovoru omeniš, da imaš njegovo telefonsko in, da ti je ponudil pomoč, zaradi neke usluge, ki si mu jo naredil daleč nazaj.

Pokeraši pač blefirajo.


Solatko spet govori bedarije... Ker so takšne grožnje nekaj iz vsakdana mi prosim povej koliko teh pretepačev poznaš, da bodo šli pref*** neko osebo katera jih bo na koncu iztožila po dolgem in počez, ker se je frajer OP pohvalil kdo je naročil pretep in kdo ga izvedel... Kazni za take stvari niso majhne in tudi policija jih jemlje resno, vsaj če so poškodbe hujše!

drekodovce ::

poweroff je izjavil:

drekodovce je izjavil:

Odgovor bi bil enostaven. "kakšen računalnik?" + pogodbo so mu pa kako dali? skupaj z računalnikom na lepe oči? Preko emaila? preko pošte? + delodajalec reče "ta oseba mi je ukradla računalnik" velja ravno toliko kot nič...

Tisti računalnik, katerega serijsko imamo zavedeno v osnovnih sredstvih in potrdilo o nakupu.

Ja, naredili smo napako, ko smo mu dali računalnik in pogodbo da jo prebere in podpiše. Oboje je vzel, pa nič vrnil. Res, bili smo naivne žrtve, ampak naivnost ni kazniva. Zatajitev pa je.

Ali pa:

Baraba je bil na razgovoru za službo in ko je odšel smo ugotovili, da je izginil laptop. Potem ga je naš direktor obiskal na domu s pretvezo, da bi mu ponudili zaposlitev in zagledal pri njem naš prenosnik.


Resno - kako se bo človek branil pred takimi zgodbicami?


- Nekje na youtubu sem videl neko oddajo podobno kot jermanovo oko. Ne spomnim se točno. V glavnem soseda je ukradla sosedi kolo in ga pospravila v lopo. Soseda je to videla, prijavila policiji, kolo se je skozi okno videlo, policija pa ni naredila nič, ker ni imela naloga. Niti ni imela želje ali moči ukrepati čeprav je bilo vse črno na belem. Potem pa misliš, da bodo policisti dobili nalog zaradi prenosnika, ker lastnik brez dokaza sumi kje je + o tej osebi v firmi ni nobenega dokaza. Druga stvar pa je ali je OP tako neumen, da bo imel prenosnik doma, čeprav teoretično lahko pridejo policisti z nalogom in naredijo preiskavo hiše.

- Dali smo mu pogodbo in računalnik, ker pogodbe ni vrnil je še 2 meseca delal pri nas, čeprav je vedel da zato ne bo dobil plačila.

- na policiji tudi niso retardirani, da bodo vsaki zgodbici vrjeli, sploh pri takih za lase privlečenih. V realnem življenu pri takih stvareh hitro prepoznaš lažnivca. Malo detajlov in zgodba je neizvirna. Stvari so običajno bolj zakomplicirane.

solatko ::

drekodovce - Če bi prebral lepo počasi, sem napisal, da tako barabo omeniš v vsakdanjem pogovoru, ne da mu začneš groziti. Poznam dva modela, ki sta delala v neki ljubljanski piceriji, katere lastnik je bil dolžen na vse konce in strani, tema dvema niti centa, ker sta poznala nekaj ljubljanskih goril, z enim je imel neprijetno izkušnjo.
Bila sta edina, katerima ni ostal dolžen niti centa, pa če prav je to omenil vsaj dve leti prej, preden je šla firma cugrunt. Ostalim je ostal dolžen po nekaj kDEM.
14 dni pred zaprtjem, jima je povedal, da naj ne hodita več v službo, ker ju ne bo mogel izplačati.

Nobene grožnje, samo ti Janez (lastnik), a si zadnje čase kaj videl tega in tega, uf smo ga leta nazaj presral po celem Balkanu, zdej je pa nekam zginu, ga moram enkrat mal poklicat, kako kaj,..... ali kaj podobnega.
Verjemi nateguni te ljudi poznajo ali pa so slišali za njih, če prav je kdorkoli od njih le redko koga obdelal za kakšno vračilo dolga, se ne splača, država preveč ščiti lopove.

Matthai - Seveda mora bit to vse zabeleženo in duplikat pogodbe (pošilja se s priporočeno pošto, drugače ne velja, tako kot pri izbrisanih, če bi bila pošta s povratnico, primera izbrisani nebi bilo) in seveda predno je delavec podpisal pogodbo, smo mu dali 1k€ vreden računalnik, brez, da bi ga preverili, če sploh zna delat nanj, halo.
Baraba je bil na razgovoru,...... je pa lažna prijava, he, he, da ga vidim pol, kako bi opravičeval službene meile v računalniku.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

bambam20 ::

sci3nc3 je izjavil:



Kako je v mojem primeru? Če me hoče delodajalec prijaviti na policiji zaradi kraje, bo neizogibno moral priznati zaposlitev na črno.


Zakaj? Pač si bil pri njemu na obisku, razgovoru.. to sploh nima veze. Če se ti dokaže, da si kradel boš šel sedet. Otrošje razmišljanje, da bi kradel. Že to, da si šel delat na črno , ker si prišakoval polno plačo je nepošteno od tebe.

Magic1 je izjavil:

Sploh ne vem zakaj se govori o enem klinčevem laptopu, če lahko OP iztrži mnogo več od delodajalca. Pokliče naj anonimno na delovno inšpekcijo in povpraša kakšni so postopki in kaj je potrebno, da se zadeva uredi. Potem je pa na njemu, ali gre z dokazi do delodajalca in si izbori dobro uradno pogodbo, ali pa gre na išpekcijo in bo dobil že za nazaj in pogodbo(vendar le minimalca in še vrnit bo treba socialno, ki jo bo pa itak dobil od delodajalca povrnjeno).



Ni anonimnih prijav. Če se odločiš za prijavo je ta uradna. ta delodajalce bo seved azanikal , da je OP sploh delal pri njemu. OP bo moral dejansko dokazati namesto inšpektorja. Sploh pa se inšpektorju s tem ne bo dalo ukvarjati, ker je preveč dela za premalo plačila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

bambam20 ::

je pa žalostno videt kako so ljudje nepošteni in se ne držijo dogovorjenega.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nisem dobil plačila za delo, ki sem ga opravil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15137306 (19535) Furbo
»

Odpoved in socialna pomoč

Oddelek: Loža
4818616 (16284) St235
»

Delal in ostal brez denarja

Oddelek: Loža
446645 (3886) jalovec09
»

odpoved

Oddelek: Loža
369511 (6648) bozicek

Več podobnih tem