» »

Odskodnina od prometne na delovnem mestu

Odskodnina od prometne na delovnem mestu

franci0 ::

Zaposlen sem v avto soli v izpitni komisiji.
Na izpitni voznji se mi je nekdo zaletel v rit, 100% njegova krivda. Sel sem v bolnico, resnih poskodb ni bilo (knock knock). Sem pa imel bolecine v ledvenem predelu in omejeno gibljivost v bokih zaradi tega, ker me je pas konkretno zategnil.

To je bilo 3 mesece nazaj. Do sedaj sem obcasno bil na bolniski, zaradi bolecin. Recimo 2x na teden sem bil na bolniski, obiskoval sem tudi laserske terapije za ledveni del. Vse skupaj sem bil na bolniski cca 3 tedne. Vso zdravljenje sem sedaj tudi uradno zakljucil.

Avto zavarovanje imam AO+ pri Triglavu, vendar ne vem kje/kako se tega lotit ker je to bila naceloma delovna nesrece saj sem takrat opravljal delo.
Vprasanje:
1. Kaksne so vase izkusnje preko katere odskodninsko poravnavne "agencije" se lahko dobi najvec od zavarovalnice?
2. Ali lahko poizkusim pri vecih teh agencijah in se odlocim za tisto ki bi mi priborila najvec denarja?

Za vsak dodaten info bom hvalezen, hvala.

St235 ::

Če je pozročitelj nesreče znan potem terjaš odškodnino od njega oziroma njegove zavarovalnice, torej ne od svojega delodajalca oziroma ne iz svoje zavarovanja. Seveda bo vsaka zavarovalnica najprej hotela videl ali avropski obrazec ali policijski zapisnik.

1. pač tipični sluzavci, ki za zelo malo dela poberejo 10%, nekako tako kot nepremičninski posredniki. Takoj, ko bo zadeva bolj komplicirana in boš moral na sodišče bodo odstopili. Če se ti ne da ukvarjat z zavarovalnico in je primer črno-bel so najenostavnejša pot.

2. ne, če se boš šel to, bo zavaroavlnica zadevo hitro prijavila kot prevaro. Zahtevat odškodnino večkrat za isti primer je no-go. Tudi posredniki, ti bodo dali v podpis izjavo, da ne uveljavljaš iste nesreče večkrat.

MoRp ::

V zgodbi je nekaj nejasnosti in nekaj nesmislov iz katerih sklepam, da trolaš.
Kje si zaposlen? a) avto šola b) izpitna komisija
Predvidevam, da si zaposlen kot inštruktor vožnje (opcija a). Si bil pri lastniku AŠ in mu povedal kaj se dogaja s tvojim zdravjem? Ste izpolnili obrazec ER8 (poškodba pri delu)? Od tu naprej ti izhajajo pravice iz delovnega razmerja in morebitnih dodatnih zavarovanj...
Poleg tega pa ti pripada odškodnina iz AO+, če si seveda prijavil prometno nesrečo oz če si v bolnišnici povedal, da je bolečina posledica PN...

Dej najprej povej po pravici, kje delaš, v kakšnem razmerju si (samozaposlen, zaposlen...). Potem pa še ali je PP obravnavala PN (zapisnik, odstop...).

janezvalva ::

se mi zdi da že zamujaš. moral bi takoj po nesreči kontaktirati zavarovalnico ter podati zahtevek, nakar bi ti zavarovalnica določila zdravnika kateri bi te pregledal ter podal odškodninsko oceno na podlagi katere bi potem dobil primerno odškodnino

MoRp ::

Eno je odškodnina, ki jo lahko zahteva vsakdo, udeležen v PN. NEkaj drugega pa so pravice in dolžnosti iz ZDR ob !delovni nesreči!

MadMicka ::

Zavarovalnica ni nora, da bi nekaterim odvetnikom ali pa odškodninskim družbam plačevala več kot drugim, pač gledajo primer, tako kot na sodišču.

Greš do najbližjega odvetnika, ta dobi plačano s strani zavarovalnice, če pač priznajo odškodnino, delodajalca pustiš pri miru, imaš pa 100% bolniško. Rok je pa tri leta od dneva nezgode.

franci0 ::

Načeloma sem inštruktor vožnje in delam licenco za izpitnika, nisem hotel komplicirat (pa nima niti to veze).

Sicer pa da, na kraju nesreče je bila tudi policija, imam tudi policijski zapisnik, vse črno na belem.

v (sodni) spor z delodajalcem nimam želje it, tako da bom terjal zavarovalnico (SAVA) povzročitelja prometne nesreče - pod to je verjetno mišljen AO+ ,kajne?

Imam pa tudi dodatno nezgodno zavarovanje (zaradi narave dela) pri TRIGLAVU, tako da sklepam, da lahko tudi iz tega naslova kaj terjam?
Torej lahko terjam tako SAVO kot tudi TRIGLAV ?

sandmat ::

kaj ima AO+ veze s tvojim zahtevkom? mislim, da moraš najprej razčistit kaj si zavaroval ti in kaj je zavaroval povzročitelj. Njegovo osnovno zavarovanje krije škodo tretjim osebam (tebi). AO+ nima veze s tem.

Sem pogooglal lušten primer zate (ki ima vezo samo, ko si ti povzročitelj!): https://www.wiz.si/-/poznate-razliko-me...

GupeM ::

Šit... Si inštruktor, pa rad bi bil izpitnik, pa ne veš, kaj pomeni AO in kaj AO+? Kaj pomeni AO, bi se moral naučiti vsak voznik že na CPP testih.

AO+ krije samo voznika, ki ga navaden AO ne. AO krije škodo pri tretjih osebah.

Mare2 ::

franci0 je izjavil:


v (sodni) spor z delodajalcem nimam želje it, tako da bom terjal zavarovalnico (SAVA) povzročitelja prometne nesreče - pod to je verjetno mišljen AO+ ,kajne?

Imam pa tudi dodatno nezgodno zavarovanje (zaradi narave dela) pri TRIGLAVU, tako da sklepam, da lahko tudi iz tega naslova kaj terjam?
Torej lahko terjam tako SAVO kot tudi TRIGLAV ?


Za tvoje poškodbe, strah, bolečine... bo šlo iz police povzročitelja, torej iz AO police (AO - Avtomobilska Odgovornost)

Seveda lahko uveljavljaš tudi iz nezgodnega zavarovanja, samo poglej postavke, katera kritja imaš. :)

franci0 ::

Mare2 je izjavil:

franci0 je izjavil:


v (sodni) spor z delodajalcem nimam želje it, tako da bom terjal zavarovalnico (SAVA) povzročitelja prometne nesreče - pod to je verjetno mišljen AO+ ,kajne?

Imam pa tudi dodatno nezgodno zavarovanje (zaradi narave dela) pri TRIGLAVU, tako da sklepam, da lahko tudi iz tega naslova kaj terjam?
Torej lahko terjam tako SAVO kot tudi TRIGLAV ?


Za tvoje poškodbe, strah, bolečine... bo šlo iz police povzročitelja, torej iz AO police (AO - Avtomobilska Odgovornost)

Seveda lahko uveljavljaš tudi iz nezgodnega zavarovanja, samo poglej postavke, katera kritja imaš. :)



E to sem hoto vedet, hvala.

fosil ::

Škode zoper življenje lahko uveljavljaš večkrat pri različnih zavarovalnicah in iz različnih kritij in se med sabo ne izključujejo.
Pač kolikor zavarovanj imaš.

Medtem ko premoženjske škode lahko uveljavljaš samo enkrat pri eni zavarovalnici tudi, če imaš večkratno zavarovano.
Tako je!

zk_eu ::

Mogoče si se tole nerodno izrazil. Nekaj je pogodbeni odnos z zavarovalnico, nekaj pa nepogodbeni odnos. Za nepogodbeni odnos z zavarovalnico bo šlo, ko se bo kdo zaletel vate, nastane ti premoženjska in nepremoženjska škoda, ki jo zahtevaš od povzročitelja oziroma od zavarovalnice in jo lahko uveljavljaš samo enkrat.

Nekaj drugega pa je pogodbeni odnos z zavarovalnico, kjer skleneš več zavarovalnih pogodb za posamezne rizične primere oziroma ko nastopi zavarovalni primer (lahko je tudi prometna nesreča oziroma poškodba, ki izhaja iz le-te) na podlagi katerega ti pripada odškodnina (strogo tu niti ne gre za odškodnino, ker je znesek točno pogodbeno določen), pri čemer, če si sklenil zavarovalno pogodbo z več zavarovalnicami za isti rizik (ti nastane nepremoženjska ali premoženjska škoda), lahko uveljavljaš zavarovalni primer pred več zavarovalnicami. Zakaj bi kaznovan, da lahko nekaj uveljavljaš samo enkrat, če si pa pripravljen za nekaj pač več plačevati.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

zk_eu ::

Popravek, se opravičujem za pametovanje. Res ne smeš uveljavljati isti zavarovalni primer pri več zavarovalnicah, če gre za premoženjsko zavarovanje. Misli so me prehitele predenj sem dejansko preveril.

V bistvu ni toliko, da ne moreš zahtevati škode od več zavarovalnic, premoženjska škoda je omejena na znesek dejanske škode.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

franci0 ::

Za terjanje odškodnine sem se odločil za izmed mnogih mrgolečih podjetij, ki se ukvarjajo odškodnina iz prometnih nesreč.

Skratka, itak je vse skupaj trajalo več kot 2 meseca, danes pa sem dobil obvestilo kar direkt od Save (ne od podjetja preko katerega sem vložo terjatev),
da mi ponujajo samo 1500€. Glede na poškodbe, bolečine in št. obisk fizioterapij, se mi zdi to premalo.

Sedaj pa so me klicali iz tega podjetja preko katerega terjam odškodnino in so rekli da od 1500€ si še oni vzamejo 300€ provizije, pa 300€ za odvetnika, ki so ga najeli.

WTF... a reklamirajo pa 10%, kar je 150€ in ne 600€!

Vprašanje 1 : ali jih lahko pošljem v k**** in grem k drugi odškodninski firmi?
Vprašanje 2 : kakšna je stalna praksa, če se na to pritožim, češ da mi je 1500€ oz 900€ premalo?

K0l1br1 ::

Nisi googlal, pa ugotovil, da imaš odvetnike, ki jih plačajo zavarovalnice poleg glavnice?
Če so imeli odvetnika, in je odvetnik vložil zahtevek, bodo dobili tudi ta denar.
Triglav je imel navado ponudbo poslati tudi stranki, da je bilo transparentno, ker so jih razni odvetniki na razne načine nategovali, poravnave itd. pa še 5x bolj.
Lahko pišeš pritožbo, lahko dvignejo, lahko ne. Zgubiti nimaš kaj, razen dodaten nateg od poravnave itd.

Pošlješ jih v qurac odvisno od tega, kaj si podpisal pri njih.

Furbo ::

Zagotovo so se kako zaščitili. Ker to je precej tipično, en ki prej ni znal čisto simpl škode uveljavit pri zavarovalnici, potem seveda ne bi plačal tega dela drugemu.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

K0l1br1 ::

Jp, za uveljavljat škodo na zavarovalnici ne rabiš odvetnika, še manj pa nategunov od poravnava d.o.o.

Mare2 ::

K0l1br1 je izjavil:

Jp, za uveljavljat škodo na zavarovalnici ne rabiš odvetnika, še manj pa nategunov od poravnava d.o.o.


100 % soglašam. :)

fikus_ ::

Poglej kaj si podpisal, drobni tisk! Dvomom, da se boš izognil plačilu posrednika.

Pritožbo na višino odškodnine pa lahko pišeš sam, direktno zavarovalnici. Malo se pozanimaj okrog za dodatne info kako to poteka.

St235 ::

franci0 je izjavil:

Za terjanje odškodnine sem se odločil za izmed mnogih mrgolečih podjetij, ki se ukvarjajo odškodnina iz prometnih nesreč.

Skratka, itak je vse skupaj trajalo več kot 2 meseca, danes pa sem dobil obvestilo kar direkt od Save (ne od podjetja preko katerega sem vložo terjatev),
da mi ponujajo samo 1500€. Glede na poškodbe, bolečine in št. obisk fizioterapij, se mi zdi to premalo.

Sedaj pa so me klicali iz tega podjetja preko katerega terjam odškodnino in so rekli da od 1500€ si še oni vzamejo 300€ provizije, pa 300€ za odvetnika, ki so ga najeli.

WTF... a reklamirajo pa 10%, kar je 150€ in ne 600€!

Vprašanje 1 : ali jih lahko pošljem v k**** in grem k drugi odškodninski firmi?
Vprašanje 2 : kakšna je stalna praksa, če se na to pritožim, češ da mi je 1500€ oz 900€ premalo?


A si sploh prebral kaj si podpisal s tem podjetjem? Ker kristalna krogla je brez baterij in ne moremo vedet, kaj pise v pogodbi. Ce si se strinjal da bos placal 300 plus stroake odvetnika bodo to sterjal.

K0l1br1 je izjavil:

Nisi googlal, pa ugotovil, da imaš odvetnike, ki jih plačajo zavarovalnice poleg glavnice?
Če so imeli odvetnika, in je odvetnik vložil zahtevek, bodo dobili tudi ta denar.


Placilo stroskov odvetnika v predsodnih postopkih ni samoumevno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

franci0 ::

Nisem prebral vsega (kar nekaj strani je bilo).

Bom šel tja zahtevat kopijo podpisanega, da vidim, če sem podpisal tudi za odvetnika.
Če mi ne bodo želeli izročiti kar sem podpisal, bom jim pa zagrozil z tržnim inšpektoratom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: franci0 ()

extr3m3 ::

Očitno je zadnje čase precej populano, da vsak grozi s tržnim inšpektoratom... in ponavadi tudi ti potegneš "ta kratko".
o_O

franci0 ::

extr3m3 je izjavil:

Očitno je zadnje čase precej populano, da vsak grozi s tržnim inšpektoratom... in ponavadi tudi ti potegneš "ta kratko".


Stari, če je omogočitev vpogleda v listino, ki sem jo podpisal, njihova dolžnost in tega ne bodo storili, bom pač ta vpogled dosegel kako drugače.

St235 ::

franci0 je izjavil:

extr3m3 je izjavil:

Očitno je zadnje čase precej populano, da vsak grozi s tržnim inšpektoratom... in ponavadi tudi ti potegneš "ta kratko".


Stari, če je omogočitev vpogleda v listino, ki sem jo podpisal, njihova dolžnost in tega ne bodo storili, bom pač ta vpogled dosegel kako drugače.


Hoces rec, da sploh ne ves kaj si podpisal in nimas kopije papirjev? A ritnice si tudi sam narazen drzal, ko so ti narocil, da se sklonis?

franci0 ::

St235 je izjavil:

franci0 je izjavil:

extr3m3 je izjavil:

Očitno je zadnje čase precej populano, da vsak grozi s tržnim inšpektoratom... in ponavadi tudi ti potegneš "ta kratko".


Stari, če je omogočitev vpogleda v listino, ki sem jo podpisal, njihova dolžnost in tega ne bodo storili, bom pač ta vpogled dosegel kako drugače.


Hoces rec, da sploh ne ves kaj si podpisal in nimas kopije papirjev? A ritnice si tudi sam narazen drzal, ko so ti narocil, da se sklonis?



Sem bil pred dilemo ali že v prvem postu po resnici povedat, da se gre za primer moje punce, ki je sprožila postopek, še preden sva se spoznala.

Ampak ker je to ST, bi ta tema tekla v vse smeri, samo ne v tisto, v katero bi morala,zato tega nisem storil.

Naivno je podpisala, sem že zaradi tega bolj grobo penetriral vanjo, but what is done is done.

St235 ::

Rofl, sam ce bi napisal, da je pes pojedel papirje bi bilo bolj klisejsko.

Furbo ::

Disney rabi pisce pravljic.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

odškodnina za vrat (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6411010 (3522) Slopek
»

Odgovornost iz obveznega zavarovanja in civilna tožba

Oddelek: Na cesti
244457 (3585) MrStein
»

Prometna nesreča in (ne)priznavanje krivde (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13416450 (12309) BRBR
»

Krivec (pešec) v prometni nesreči (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5811754 (10322) Gregor P
»

Odškodnina (AO+,dodatno zavarovanje)

Oddelek: Loža
367154 (5636) Ziga Dolhar

Več podobnih tem