» »

Podpis pogodbe (OPTIKA) Rune ali Telekom

Podpis pogodbe (OPTIKA) Rune ali Telekom

psillon22 ::

Pozdrav

Imam en problem oziroma sem malo zbegan, pred časom smo podpisali pogodbe z Rune ki naj bi polagali optiko v mojem kraju sicer je tega ze kaksne 3 mesece nazaj doplačilo za priklop oz. optika do hiše pa je 150 eur. danes pa dobim pošto od Telekoma da bodo polagali optiko in ker sem naročnik pri njih ne plačam nič. in naj pri njih sklenem pogodbo, sedaj pa mi ni jasno kaj naj storim Rune projekt mi piše priklop v roku 1 leta ne vem če se kaj premika sploh pri Telekomu pa so mi rekli da bo priklop do konca leta ? Ima kdo isto situacijo ?

Hvala

Gejspodar ::

Kar vzemi pri Telekomu. RUNE itak baje ne dela infrastrukture tam, kjer je planirana Telekomova optika.

psillon22 ::

Kje pa lahko najdem načrt izgradnje optike Telekoma ?

Alexius Heristalski ::

http://investicije.akos-rs.si/namere-po...

Tu lahko pogledaš namere, kjer je investitor Telekom. Poskusi najti svoj kraj, občino, tudi v arhivu namer.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Fsegula62 ::

Telekom igra umazano igro

starfotr ::

Ja, dolgo znana praksa. Telekom ne gradi, potem pa ko se pojavi konkurent, z vso ihto gradijo in postavljajo omrežje ter želijo prehitet konkurenco.

Še veliko nepokritih področij je. Ampak oni se zaletavjo v območja, kjer je že nekdo drug zasadil lopato.

Ti vzemi optiko od telekoma (ker bo najbrž prej, kot RUNE), potem pa naj ti še RUNE potegne svojo. Očitno je podeželje postalo novo mestno središče, kjer ima folk po 2 ali več različnih optik v svojih bivališčih.

psillon22 ::

Pod investicije Akos ko vnesem podatke mi ne najde prav nič o namerah niti v arhivu...čudno

bombicar ::

Ta spletna stran od akos-a je bolj tak tak... Veliko projektov manjka oz. pač niso vsi vpisani.

Kvinta ::

Vsepovsod kjer ma telekom optiko lahko vzameš tud preko T2 oni z telekomom pogodbo nardijo pa rešeno v mojem primeru je tak bolj poceni ne vem zakaj samo tak je.
A.C.A.B

mumbo ::

Kjer je Telekomovo optično omrežje lahko izbereš (zaenkrat) bilokaterega ponudnika. Fora je še da so paketi pri ostalih ponavadi cenejši kot pri Telekomu. Zaenkrat pravim, ker ko Telekom ne bo več mel takšnega tržnega deleža bi znali spremnit pravila in bi blo možno da boš lahko samo Telekom paket vzel..

Pri RUNE pa bodo vedno vsi na voljo..

fikus_ ::

Lahko da se motim, ampak imam občutek, da pri Rune bolj kot na samo mešajo meglo, dobili bi naj neka EU sredstva.

Je tu na forumu kdo, ki bi dejansko imel od Rune optiko?

mumbo ::

Mislim da so na enem območju že zaključili projekt, majo verjetno na spletni strani. Pa na FB majo kar aktivno stran, gor so slike iz Otočca kjer trenutno delajo..

Dvomim da bi bil to cilj, ker če ne bi nič nardili bi morali vrniti dnar oz gz sploh ne bodo dobili

-valvoline- ::

rune ni isp, le omrezje postavljajo ds bi ga poj rental ostalim, tudi telekomu.

starfotr ::

mumbo je izjavil:

Kjer je Telekomovo optično omrežje lahko izbereš (zaenkrat) bilokaterega ponudnika. Fora je še da so paketi pri ostalih ponavadi cenejši kot pri Telekomu. Zaenkrat pravim, ker ko Telekom ne bo več mel takšnega tržnega deleža bi znali spremnit pravila in bi blo možno da boš lahko samo Telekom paket vzel..

Pri RUNE pa bodo vedno vsi na voljo..


Telekomu je v interesu, da prodaja svoje kapacitete. Drugače gre investicija v nič. Dokler jim AKOS ni naložil, da naj odprejo optiko za ostale operaterje, so imeli zelo nezasedeno omrežje.

ToniT ::

starfotr je izjavil:

mumbo je izjavil:

Kjer je Telekomovo optično omrežje lahko izbereš (zaenkrat) bilokaterega ponudnika. Fora je še da so paketi pri ostalih ponavadi cenejši kot pri Telekomu. Zaenkrat pravim, ker ko Telekom ne bo več mel takšnega tržnega deleža bi znali spremnit pravila in bi blo možno da boš lahko samo Telekom paket vzel..

Pri RUNE pa bodo vedno vsi na voljo..


Telekomu je v interesu, da prodaja svoje kapacitete. Drugače gre investicija v nič. Dokler jim AKOS ni naložil, da naj odprejo optiko za ostale operaterje, so imeli zelo nezasedeno omrežje.


Dokler jim ni bilo potrebno odpreti optike, so še polagali optiko, po tistem pa skoraj nič...

starfotr ::

Prenehali so, ker je tudi T-2 prenehal.

Ni konkurence = monopol. Zakaj bi si delal stroške, če ni treba?

Sedaj pa delajo na polno, v roku nekaj let bo kar večina države že na optiki.

psillon22 ::

In zakaj sedaj Telekim dela na.polno na optiki ?

starfotr ::

Ker je optika poceni, ker tudi telemach, t-2 in mali kabelski (lokalni) operaterji ter Vahta (RUNE) delajo optiko.

hojnikb ::

ko bi se še na obrobju celja tkole tepl, kam bo šla optika :)
Ampak mislim da prej k 2050 nebo nič.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

psillon22 ::

A telekom na svojih straneh pa nikjer ne nudi vpogled kje naj bi gradili optiko...nič ne najdem ?

starfotr ::

Včasih je imel. Sedaj nima več.

psillon22 ::

A kdo ve kako je z pogodbo...podpisali smo jo z Rune. Sedaj pa bo kot kaže Telekom prvi zgradil optiko mimo nas in seveda bomo šli na Telekom. torej bi jo moral na Rune odpovedati ?

6151 ::

Dobro je imeti 2 optiki do hiše, tako da jaz na tvojem mestu nebi odpovedal
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

__Devil__ ::

Jaz zem preko enega prijatelja, ki dela na Telemach sprejel alcijsko ponudbo. Da bom prej v sistemu za optiko. 2 tedna nazaj dobim ponudbo/vzorec za optiko, vse super in lepo. Sicer nisem podpisal saj sem skeptiče , dokler še teh 200m ne dokopajo do nas nebomo nič podpisali. Včeraj pa sem dobil sms od Telemacha, da še optika ni tehnično mogoča na našem naslovu. Tako, da še čakamo, upam da ne pozabi na nas Rune.

rusalex12 ::

Pozdravljeni,

v mojem kraju smo še vedno brez optike. V letošnjem letu elektro načrtuje polaganje električnih kablovodov v zemljo in smo se že dogovorili za služnost.
Kako pritegnit ponudnike, ki polagajo optiko, da bi izvedli sopolaganje?

-Prva opcija je Rune, kjer smo načrtovani srednjeročno (3 leta). Težava je, da v širši okolici (regiji) še nič ne delajo. Tudi če bi položili mikrocevi, bo verjetno potrebno počakat na priklop, ko se bo gradila njihova infrastruktura na našem področju.

-V bližnji okolici je nekaj gradil GVO, vendar za naš kraj ni zainteresiran. Dobil sem negativni odziv, ko sem jih kontaktiral.

-Nekateri omenjate Telekom. To gradi Telekom samostojno ali preko GVO? Glede na negativen odziv na GVO je smiselno poskusit še direktno pri Telekom? Koga kontaktirat?

Hvala za predloge.

fikus_ ::

GVO dela za Telekom.

Invictus ::

psillon22 je izjavil:

Pod investicije Akos ko vnesem podatke mi ne najde prav nič o namerah niti v arhivu...čudno

A na Telekom ne znaš poklicati?

rusalex12 je izjavil:

Pozdravljeni,

v mojem kraju smo še vedno brez optike. V letošnjem letu elektro načrtuje polaganje električnih kablovodov v zemljo in smo se že dogovorili za služnost.
Kako pritegnit ponudnike, ki polagajo optiko, da bi izvedli sopolaganje?

Odpovej služnost, če ne bo optike.

rusalex12 je izjavil:

+
-Nekateri omenjate Telekom. To gradi Telekom samostojno ali preko GVO? Glede na negativen odziv na GVO je smiselno poskusit še direktno pri Telekom? Koga kontaktirat?

GVO je telekom...

Če občina noče graditi optike, potem je ne bo. Good luck...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Voluharr ::

Poskusi kontaktirat Tritel http://www.tritel.si/sl/omrezja/shema-o...
Mogoče bodo oni pokazali kak interes.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

rusalex12 ::

Služnosti elektru ne morem odpovedati, ker se je stvar začela na pobudo soseda, postopno smo uspeli v projekt vključiti večji del vasi. Osnova je naš zasebni interes in iz tega izhaja majhna pogajalska moč.

Občina je glede optike povsem neoperativna. Edine optične priključke v občini je gradil Telekom, tam kjer po bakru ni več šlo zaradi preobremenjenosti.

Povezava GVO in Telekom mi je znana. Zanima me predvsem to, če gradi Telekom to avtomatsko pomeni, da na terenu stvari izdela GVO? Na katero službo pri Telekomu se obrnit, da bi bilo kaj efekta? Pri GVO sem že bil neuspešen.

Če prav razumem, se večina omrežja gradi na podlagi zasebnih interesov podjetij? Tisti, ki zgradi je lastnik in z omrežjem razpolaga.

Kaj pa sama tehnologija? Vsi uporabljajo enako ali so razlike (Telekom, Rune, Tritel,..)? Skratka kateri je boljši s tega vidika?

starfotr ::

GVO je Telekomova firma.

https://investicije.akos-rs.si/namere-p...

Tule lahko pogledaš te dokumente in noter so navadno kontaktni podatki o skrbniku omrežja na tvojem koncu pa ga kontaktiraj in se zmeni kaj.

Karkoli je dobro, da je. Ne glede na firmo, naj bo to Tritel ali pa Telekom ali pa RUNE. Opcija je tudi, da konktatiraš A1, oni se tudi nekaj duvajo z omrežji. Kupujejo kabelske operaterje ipd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RUNE Rural optika na vašem naslovu (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Omrežja in internet
1116210569 (2240) starfotr
»

kako se prklopit na optiko ki jo napeljuje givo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
344891 (2397) w0mbat
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30659792 (25851) Lonsarg
»

Telekom omarica v zasebni hiši in udar strele, pomoč! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7811132 (8675) St235
»

Nov priklop - drug ponudnik na Telekomovi optiki

Oddelek: Pomoč in nasveti
277431 (6618) cegu

Več podobnih tem