» »

Slike vasih otroških vozičkov in obvezna oprema

Slike vasih otroških vozičkov in obvezna oprema

«
1
2

m0LN4r ::

Torej, kmalu bo cas za narascaj. Smo leta 2020 in zivimo v casih, ko je treba avto prilagoditi otroskemu vozicku in nujnim potrebam.

Sam imam s tem le malo izkusenj oz. samo svoje otrostvo, baje po maminih besedah taksnega vozicka kot to dandanes furas naokoli ona nikol ni imela niti rabila. Anyway, getting to the point.

Vprasanje ena:
Kaksne otroske vozicke imate, kaksna je bila cena in mogoce celo povezava do trgovine, da si zadevo lahko sam prestudiram oz. mogoce se kratek opis, ce imate voljo.

Drugo vprasanje, ko greste k babici na popoldansko kosilo, kaj vse vlecete s sabo oz. kaj je nujno in kaj je tisto, kaj bi lahko pustili doma?

Lp
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Anney ::

Mi smo imeli voziček Hauck twister, nama se je obnesel odlično, praktičen in majhen plus vrtljiv, je prišlo še kako prav. Res so lepi tisti poljski, samo kdo bo to tovoril zraven tiste ''bane'' in ogrodja, ti nese cel prtljažnjik na karavanu, sploh fino je za na morje. :) Jajčko smo imeli od maxicosi je pasala gor z nastavki.



Na kosilo neseš voziček (jajčka (do 6m) ali košara) in torbo z nujnimi stvarmi za otroka.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

toro69 ::

UPPAbaby Otroški voziček Vista 2v1

Priporočam, pa še na TS ga lahko na 24 obrokov vzameš.

Odlično se zlaga in je zelo trpežen. Pred tem imeli Joolz in je prava karjola.

m0LN4r ::

Kdaj boste prodali te vozicke kot rabljene?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Glodko ::

Mi smo vzeli Joolz Day 3. Cena v SI okol 1k eur. Jaz sem ga sicer naročil iz UK za cca. 700 eur. Mora pa imeti voziček tako košaro (za prve pol leta) kot športni del (ko je otrok večji). Zaenkrat smo z njim zelo zadovoljni.

Zdraven rabiš še lupino. Mi imamo eno od BeSafe cca. 250 eur. Opcijsko lahko dokupiš še bazo, se pravi da gre lupinca v avto na klik klik. V nasprotnem primeru jo je potrebno pripeti z varnostnim pasom. Mi baze nimamo. Za našo pripet prek pasa, potrebujem točno 10 sekund (dobro prej malo potrenirat brez otroka). Je pa baza za naš model ranga 200 eur.

Mi imamo potem v obveznem naboru opreme še previjalno torbo in v njej dejansko vse kar rabiš za otroka. Prve pol leta se, če imate srečo, doji. Tako da rabiš praktično samo za preoblečt in kako plenico za rezervo in pol torbe hrane za mamico :)

Anney ::

m0LN4r je izjavil:

Kdaj boste prodali te vozicke kot rabljene?


Trenutno še ne, mogoče bom še streljal. :D
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

416c6573a ::

Bebetto Bresso 3v1 (cca 700eur), malo bolj robusten vozicek z napihljivimi gumami, ker 90% vozickanja je v naravi izven asfalta.

Avtosedez 1: maxi cosi axissfix plus (cca 450eur)
Avtosedez 2: britax romer advansafix iv (cca 270eur)

Videiin opisi so na internetu.

Skupaj avtosedeza pokrivata starosti otrok od 0 do 12let, tako da bo dovolj za nacrtovanih 2-3 otrok, preden prodamo.

K babici vzamemo torbo s plenicami, zirafa stolcek od ikee da lahko za mizo je, ce je lepo vreme se vozicek da dedi in babi lahko greta z njim malo ven. Aja pa se kaksno slikanico, ker zelo rad gleda zivali, ce se ne zamoti druge na obisku.
Lastnorocno.

Scorpy84 ::

Sam imam valco baby, ker je najlajzi in tudi lepo se skupaj zloži. Sem imel celo dva, enega samo pol leta. Takoj ko sta shodila in malo bolj obvladala hojo, sem oba spravil na poganjalca, zdaj pa sta že na kolesu, brez pomožnih koles (2 in 4 leta).

Vazelin ::

Kmalu čestitke tovariš Molnar.:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

mahoni ::

@Anney
Dobr zgleda, sam ni vec v prodaji. Je kaj podobnega?

Anney ::

Mislim, da ne, so samo fancy smency (Mima in podobni za denar čez okn metat) in poljaki, osebno mi je bil top vozek, majhen in praktičen, dete je preživelo in nič ji ne manjka.
Aja, pa vozeki z napihljivimi kolesi so lahko resen problem, si na sprehodu okoli bleda in spusti, kaj boš? (sem videl že dosti primerov, pottepa naslednja avantura iskanje primerne zračnice). Naj ima trda kolesa in brez skrbi lahko greš na makedam, otrok se nebo razbil od tresljajev. :)

mahoni je izjavil:

@Anney
Dobr zgleda, sam ni vec v prodaji. Je kaj podobnega?



Evo ga. ;)

https://www.mali-vragci.si/otroski-vozi...

Sam sem takrat dal v baby centru mislim da 300EUR brez jajčke, smo imeli maxicosi, zgleda cena z leti raste. :D

Edino spodnja košara je na momente malo majhna.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

mahoni ::

300€ je dobra cena, tole je pa cez vse meje. Se mi zdi, da je dosti boljsih za ta kes, pa ne recem, da je tale slab ali kaj.

Anney ::

Spomni se na denar, ko boš kupoval posteljnino za otroka za kinderpet, pač na otrocih služijo, prav tako na otroških sedežih, kup plastike malo stiropora, pa železa pa cene v nebo. Do treh let smo uporabljali Concord reverso plus, zdaj pa sem nabavil Britax Römer advansafix IV R, pa mislim, da bo mir do nadaljnega.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

MIHAc27 ::

Jaz o znamkah ne bi. Pač najprej (prve pol leta) rabiš globok voziček, potem pa športnega. Za v avto so pa super 'marele' saj zasedejo še manj kot običajno športni. Ampak to pride v poštev šele nekje 6-9. mesec.

Dobiš seveda 3v1 vozičke. Globokega bi sam priporočal kar kaj rabljenega. Rabiš samo 6 mesecev, pa lupinico tudi. Športni bo v uporabi dlje časa. Lahko tudi do 5 let. Za po asfaltu so vsi v redu, prec ko greš na makedam se pa po moje večja kolesa bolje odnesejo.

Rabljenim vozičkom tudi blazno pade cena. Še zastonj se jih včasih komaj losaš.

Glede obiskov in to kaj z sabo... imamo eno torbo, ki je vedno pripravljena za na pot. Notri je: 1 komplet oblačil za letni čas (pač bodi, majčka, hlače, nogavičke). 5 pleničk, mokri robčki, navadni robčki, krema za ritko, tetra plenička ali dve in ena podloga za previjanje.
Fino je dodat še slinček in žličko, ko otrok že je gosto hrano. To bi moralo biti dovolj za 1 dan.

Horas ::

midva z mojo dma leta 2015 kupla rablenga peg perego 3v1 za 120eur in st se v njem vozla dva otroka potem pa prodala za 50€. medtem ko od moje sestra pa voziček za 500€. wow za enga otroka, prodala komaj za 200€. zdaj ko je rodila še drugega pa spet en voziček za 500€. adijo pamet. pa niso premožni, oba delata za minimalca.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Jure14 ::

Mi smo imeli joolza.
Zdržal je 2 otroka, pa naprej smo ga prodali zelo lepo ohranjenega.

Za prvega pol leta rabiš košaro z ravnim dnom, da dojenček leži na ravnem.
Za kasneje rabiš sedeči (športni) del. "Marela" ni primerna za to.

Kolesa z zračnicami so zelo dobra za vožnjo po "ne-asfaltu".

Če si višje rasti, bodi pozorna na to, da je ročaj vozička dovolj visok.
Pred 10-imi leti, ko smo kupovali, je bil tak le joolz pa tisti ta dragi (stoke al kaj so že)

Razne disk zavore na ročko (kot bicikel) so neumnost (z vozičkom NE boš zraven rolala).

Dodatki: senčnik, torba. Potem se pa že neha.

Za v avto:
lupinica, naj bo na isofix podstavku. Enostavno montiranje.
Imaš tudi podstavke, ki so vrtljivi, da lupinico proti sebi obrneš, ko jo ven jemlješ. Neuporabno in nepotrebno.
Podstavek naj ima nogo spredaj, ki se v tla avta upre. Če imaš kakega scenika, ki ima predale spodaj pod nogami, ne bo šlo s to nogo, ker pokrov predala poči.

Na isti podstavek potem montiraš sedežek za 1-2 letnega otroka.

Dodatki za lupinico: frotir prevleka. Enostavno pranje in zmanjšuje švicanje otroka.

mahoni ::

Anney je izjavil:

Spomni se na denar, ko boš kupoval posteljnino za otroka za kinderpet, pač na otrocih služijo, prav tako na otroških sedežih, kup plastike malo stiropora, pa železa pa cene v nebo. Do treh let smo uporabljali Concord reverso plus, zdaj pa sem nabavil Britax Römer advansafix IV R, pa mislim, da bo mir do nadaljnega.

Otroški avtosedež CONCORD REVERSO PLUS vas bo prepričal s spektrom svojih zmožnosti. Zahvaljujoč dodatno obloženem vstavku za novorojenčke, je otroški avtosedež ekvivalent otroški lupinici, ki je primerna za dojenčke od 3. do 5.meseca starosti.

Ja kako ste pa potem prevazali od 0-3.meseca?

Anney ::

Do 6.ga meseca smo imeli lupinico, maxi cosi pebble.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

mahoni ::

Anney je izjavil:

Do 6.ga meseca smo imeli lupinico, maxi cosi pebble.

Ste kupovali za maxi cosi posebej isofix ali ste ga dali na tega od Conrad Reverso?

Anney ::

V avtu smo imeli isofix podstavek za lupinico, na vozičku pa dokupljene adapterje za maxicosi lupinico (cca 20€).
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Alayne ::

Malo rabljen Peg Perego Fiat edition. Partner ima pac rad fiate. 450 eur. Nov pride vec kot 1000 eur. Vsi deli, jajcka, lupina, sportni del, torba... ni da ni. Tamala pride cez kak mesec. Potem ostane znotraj druzine, ce ne pri nama pa pri svaku...

Tudi partner se je pred vec kot 30 leti vozil v Peg Peregu in je zdrzal generacijo. Meni je dokaj vseeno kaj potiskam naokoli...

https://www.ideo.si/vozicki/otroski_voz...

buttcrack ::

Scorpy84 je izjavil:

Sam imam valco baby, ker je najlajzi in tudi lepo se skupaj zloži. Sem imel celo dva, enega samo pol leta. Takoj ko sta shodila in malo bolj obvladala hojo, sem oba spravil na poganjalca, zdaj pa sta že na kolesu, brez pomožnih koles (2 in 4 leta).

Dvoletnik ti že kolesari? Vsa čast!

sinko999 ::

Rabljen voziček od Hauck, miami 4 košara, športni , jajčka stolček za hranjenje pegperrego , vse skupaj 240 , še zdaj je v uporabi za drugega otroka , prvi je fant zdaj punčka in se vseeno vozi v modri barvi ... ne kompliciraj preveč. Za starejšega avtosedež pač en z isofix ... mislim da so danes vsi taki ...
Voziček se zloži v palačinko gre, imam pick-upa ga nisem nikoli zlagal ...
Na obiske vlažni robčki za rit , krema za rit , plenice 5min , set obleke 2x, tetra plenica 4x pa če je na umetni hrani: hrana prekuhana voda flaška 2x, ko je starejši flaška za piti , gosti sok oz kar rad-a pije ...
Ni? ni ve?no !

WizzardOfOZ ::

Anney je izjavil:

Spomni se na denar, ko boš kupoval posteljnino za otroka za kinderpet, pač na otrocih služijo, prav tako na otroških sedežih, kup plastike malo stiropora, pa železa pa cene v nebo. Do treh let smo uporabljali Concord reverso plus, zdaj pa sem nabavil Britax Römer advansafix IV R, pa mislim, da bo mir do nadaljnega.

Jaz bom vlekel s sedežem dokler se bo dalo, ker sem v nesreči videl, da je otrok res zaščiten v sedežu, ko je v desni bok(kjer je bil otrok v sedežu) priletel en z avtom.
Sedež je pa recaro Monza Nova z zvočniki v zaščiti glave in napihljivim vratnim delom, če otrok zaspi, da mu glava ne skače okoli. Cena za rabljenega v Avstriji je bila okol 40€.

dexterboy ::

dražji, ko je voziček in več krame ko pelješ babici, večji si đek
on topic;
voziček; ne kupuj tricikla, ker se ti lahko prekucne. vzemi takšnega z večjimi kolesi, ki so snemljiva. prvi voziček naj bo takšne, da bo skupaj z lupinco, ker dojenčka lahko daš iz avta direktno na voziček, samo klik naredi ;)
krama; če je to tvoja babica, pustiš nekaj krame pri njej, da ne vlačiš vsega s seboj. nima smisla...

off topic; prali ti bodo možgane, kaj vse moraš imeti in kupiti. NE pusti se temu toku owac! Ko boš imel ogledane vozičke, prilepi linke pa ti bomo svetovali. In NE pozabi; otroku je pomemben SAMO čas, ko si z njim. Pa čeprav se samo držita za roke in sprehajata ob reki...

pa srečno!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

borisk ::

Sam sem rekel, ne bom dal veliko za vozek, rajši več za avto sedež. kupila sva poljaka 3v1, za 380€, zdržal bo še enega, če bo treba :)
za avto sedež sva kupila RECARO ZERO.1 i-Size. po priporočilu kolegice. najboljša svar ever. Kolk je kamot da ga naštimaš ko je obrnjen proti vratom, opaziš šele ko tega nimaš :)
sedaj ko je večji sva za v drug avtop sma kupla MONZA NOVA IS, in sva tut zadovoljna, se pa sedaj še fura z mizico.

Horas ::

jao še kr razpredate, pogleda se na bolho ka je na voljo in se vzame neki za en mali dnar jezus marija delate doktorate iz vsega.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

avani ::

Midva imava bonavi 1, 2v1, čisto fajn zadeva. Novi so 800€, a ava dobila rabljenega za 250€

energetik ::

Imeli smo poljski TAKO 3v1. Nekih 400€, se ne spomnim več dobro. Z napihljivimi gumami, robusten, ker smo vsak vikend hodili na konkretne makadam izlete, tudi Krim, Kum, dolina Krme itd. Zdržal je 2 komada, zdj je na podstrešju za kakega nečaka mogoče :D
VElika slabost - ogromen je in precej težek. Zasede konkretno prtljažnik.
Neki takega: https://www.mali-vragci.si/otroski-vozi...

Za k babici ne rabiš kaj dosti, ker imajo ponavadi že babice vse tam na zalogi, vsaj naše so imele. Tako da običajne zadeve, ki jih itak imaš vedno s sabo, previjalna podloga, par plenic, mokre krpice, razkužilni robčki, za preoblečt body, hlače, majčko, slinček. To smo imeli itak vedno v torbi, ki je prišla zraven vozička.

max00slo ::

Jure14 je izjavil:


Za v avto:
lupinica, naj bo na isofix podstavku. Enostavno montiranje.
Imaš tudi podstavke, ki so vrtljivi, da lupinico proti sebi obrneš, ko jo ven jemlješ. Neuporabno in nepotrebno.
.


Zakaj meniš da je neuporabno? Pri nas se tole super obnese. Avto ni velik in otroka je vse težje zanest v sedež... odkar imamo Joie i-Spin 360 je precej lažje zame, še posebaj pa za mojo, ki ima težave s hrbtom.
Si non confectus, non reficiat.

Jure14 ::

Ko smo mi to gledali pred 10imi leti so bile te zadeve glomazne, težke in okorne.
Ko pa ti otrok postane pretežak za not polagat, pa itak že sam lahko not zleze in pasove nastavi.
Ti samo še zategneš.

max00slo ::

Možno... mi smo primerjali z lupinico brez isofix, drugih izkušenj nisva imela. Sestra od moje omenila, da so gledali tole ampak da je bilo precej dražje. Sedaj je, kot omenjeno, lažje. Daš ga naravnost noter, zgleda udobno, je zelo fiksiran tako da ob dinamični vožji čez ovinke mu ni hudega. Prideš domov, obrneš sedež, odpasaš in lažje ven :)
Si non confectus, non reficiat.

m0LN4r ::

Zanimivo v tej temi je, kako eni pridete skozi z 200 evri, drugi pa spet rabijo isto stvar za jurja.

Moj sodelavec je predlani tudi imel novorojencka pa ga nisem nikoli videl v vozicku, ga nosi na sebi v nekem takem rukzaku in v neki cunji oviti okol vratu... Mozno pa da je imel vozicek, sam ga ni uporabljal, ampak tudi ko sem bil na obisku, vozicka ni bilo nikjer za videt.

So bolj hipi druzina.

Je to izvedljivo?

dexterboy je izjavil:

dražji, ko je voziček in več krame ko pelješ babici, večji si đek
on topic;
voziček; ne kupuj tricikla, ker se ti lahko prekucne. vzemi takšnega z večjimi kolesi, ki so snemljiva. prvi voziček naj bo takšne, da bo skupaj z lupinco, ker dojenčka lahko daš iz avta direktno na voziček, samo klik naredi ;)
krama; če je to tvoja babica, pustiš nekaj krame pri njej, da ne vlačiš vsega s seboj. nima smisla...

off topic; prali ti bodo možgane, kaj vse moraš imeti in kupiti. NE pusti se temu toku owac! Ko boš imel ogledane vozičke, prilepi linke pa ti bomo svetovali. In NE pozabi; otroku je pomemben SAMO čas, ko si z njim. Pa čeprav se samo držita za roke in sprehajata ob reki...

pa srečno!

Ja sej meni se tudi zdi, da je to en velik biznis, kjer se naserava naivne starse, ki imajo malo "friske" mozgane kaj vse je treba in pozabijo kako enostavno je bilo njihovo otrostvo, brez vsega tega.

Zato pa sprasujem, da vidim kje je tista zdrava meja. Ampak kot receno, zanimivo, da je razpon gromozanski.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Utk ::

V tistem ga ne smeš nosit več kot npr. pol ure. Potem pa ti povej, če je to izvedljivo...če si stalno doma, ne rabiš vozička, logično.

energetik ::

Utk je izjavil:

V tistem ga ne smeš nosit več kot npr. pol ure. Potem pa ti povej, če je to izvedljivo...če si stalno doma, ne rabiš vozička, logično.
Točno tako, začetne mesece mora imeti popolnoma ravno košarico, kjer lahko spi. Razni kengurujčki niso ravno priporočljivi na začetku.
Sploh pa ti prav pride voziček, ko ti končno zaspi v košari in se za kakšno uro, dve usedeš na klopco, prebereš kakšno knjigo in imaš vsaj malo miru. Naša tamala je praktično 6h/dan, vsak dan, preživela v takem vozičku, saj je takrat najlepše spala. Oziroma ti zaspi na sprehodu, zapelješ na teraso in greš kuhat kosilo. Oziroma na morju sta obadva prvo leto tudi ponoči spala v vozičku, tako ni bilo treba s sabo tovorit pojstlice. Zvečer smo ju zapeljali malo naokoli, da sta zaspala, nato pa kar v spalnico z vozičkom in je bilo to to.

Z nosilko tako ne gre, ker se froc ponavadi zbudi, ko ga preložiš v pojstlico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

GupeM ::

Nisem bral, če je kdo to že omenil, ampak če imaš plan veliko po makadamu vozit, naj bodo kolesa tudi široka, ne samo velika.

Pri nas imamo PegPerego Book Cross (3 kolesa), pa je kar v redu. Težava je edino, da ena stvar ves čas ropota ko se voziček trese. In pa za po makadamu bi bilo res fajn, da bi imel širša kolesa. Pri bratu imajo neko poceni zadevo, ki je sicer obupna za vozit, ampak po makadamu pa s tistimi širokimi kolesi gre kot tank.

Se pa ta mau, odkar je shodil, praktično ne vozi več v vozičku. Ali gremo skupaj peš, ali pa je na poganjalčku ali skiroju (računam, da bo do konca poletja osvojil vožnjo s kolesom brez pomožnih koleščkov).

m0LN4r ::

V moji okolici je makadam tako utrjen, da se lahko z cestnim kolesom po njem vozim. To je najmanjsi problem.

Ja sej, prinas tudi ni plan ga v vozicku razvajati, ampak cimprej postaviti na noge oz. karkoli.

energetik je izjavil:

Utk je izjavil:

V tistem ga ne smeš nosit več kot npr. pol ure. Potem pa ti povej, če je to izvedljivo...če si stalno doma, ne rabiš vozička, logično.
Točno tako, začetne mesece mora imeti popolnoma ravno košarico, kjer lahko spi. Razni kengurujčki niso ravno priporočljivi na začetku.
Sploh pa ti prav pride voziček, ko ti končno zaspi v košari in se za kakšno uro, dve usedeš na klopco, prebereš kakšno knjigo in imaš vsaj malo miru. Naša tamala je praktično 6h/dan, vsak dan, preživela v takem vozičku, saj je takrat najlepše spala. Oziroma ti zaspi na sprehodu, zapelješ na teraso in greš kuhat kosilo. Oziroma na morju sta obadva prvo leto tudi ponoči spala v vozičku, tako ni bilo treba s sabo tovorit pojstlice. Zvečer smo ju zapeljali malo naokoli, da sta zaspala, nato pa kar v spalnico z vozičkom in je bilo to to.

Z nosilko tako ne gre, ker se froc ponavadi zbudi, ko ga preložiš v pojstlico.
Pol ga pa ocitno nista prvih nekaj mesecev furala naokoli. Sicer mu nic ne manjka, je nadpovprecno razvit, robusten in trdoziv otrok, zdaj bo pocasi 3 leta star in je kot nekateri 5 letniki.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

PINki ::

V teh kengurujckih je bilo meni vedno vroce in verjetno tudi otroku. Raje vozicek kot to.

WizzardOfOZ ::

Horas je izjavil:

jao še kr razpredate, pogleda se na bolho ka je na voljo in se vzame neki za en mali dnar jezus marija delate doktorate iz vsega.


Če boš imel nesrečo z avtom, boš dojel zakaj avto sedež z bolhe za mali denar ni dober.

m0LN4r je izjavil:

Zanimivo v tej temi je, kako eni pridete skozi z 200 evri, drugi pa spet rabijo isto stvar za jurja.

Moj sodelavec je predlani tudi imel novorojencka pa ga nisem nikoli videl v vozicku, ga nosi na sebi v nekem takem rukzaku in v neki cunji oviti okol vratu... Mozno pa da je imel vozicek, sam ga ni uporabljal, ampak tudi ko sem bil na obisku, vozicka ni bilo nikjer za videt.

So bolj hipi druzina.


Temu se reče kengurujček. Dokler sam glave ne drži je dober, potem je pa bolj zanimivo "štuporamo".

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Ko greš na daljši sprehod, je nosilka oz kengurujček lahko škodljiv za male otroke. Na daljših sprehodih mora otrok ležati, dokler ne sedi samostojno. To se uporablja za kratke sprehode, ali če moraš na hitro v trgovino recimo.

Ko pa otrok enkrat sam sedi, je pa za daljše sprehode vseeno bolj priporočljiv nahrbtnik za nošenje otroka: http://outdooraktivnosti.si/najboljsi-n...

Sicer je zadeva precej bolj bulky kot nosilka, ampak v tem otrok res lepo sedi, pa tudi za starša je precej bolj udobno kot kengurujček. Če greš pa samo po poteh kjer se da z vozičkom, pa je seveda voziček še bolj primeren. Razen, če rabiš proste roke.

mahoni ::

Jaz sem vceraj kupil rabljenega. Ne zato, ker ne bi imel kesa, ampak zato, ker rajsi tist kes zagonim v kaj druzga npr. v maksikozija z dobrim isofixom.

mahoni ::

Katero ISOFIX bazo je najbolje kupiti za maksikozija? Tako, da menjam samo sedez.

kuglvinkl ::

Mutsy: dva otroka je dal čez, dela kot prvi dan, toplo priporočam. Takrat je bil enih 50-100e manj, mogoč je bila akcija.

https://www.mali-vragci.si/otroski-vozi...

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

WizzardOfOZ ::

mahoni je izjavil:

Katero ISOFIX bazo je najbolje kupiti za maksikozija? Tako, da menjam samo sedez.


Po moje je to brez veze. Vzameš dober isofix sedež, ki nima baze, ko ga otrok preraste, kupiš večjega in tega prodaš.
Midva imava v vsakem avtu svoj otroški sedež stalno pripet, da ne rabiš nič prestavljat.

Zgodovina sprememb…

PINki ::

Z maxicosi 2wayfix bazo je otrok do 4. leta lahko obrnjen v vzrvratno smer voznje, kar se je pri trkih izkazalo za bolj varno. Saj se sila bolj enakomerno razporedi po celotni hrbtni povrsini otroka in ne zvije vrata kot ce je obrnjen v smer voznje, kjer vecino impacta prede skozi pas in otroku sune glavo naprej.

mahoni ::

WizzardOfOZ je izjavil:

mahoni je izjavil:

Katero ISOFIX bazo je najbolje kupiti za maksikozija? Tako, da menjam samo sedez.


Po moje je to brez veze. Vzameš dober isofix sedež, ki nima baze, ko ga otrok preraste, kupiš večjega in tega prodaš.
Midva imava v vsakem avtu svoj otroški sedež stalno pripet, da ne rabiš nič prestavljat.

Men to ni prakticno, ker rabim sedez, ce zelim otroka premesit, pa se v tem sedezu ga lahko furam na vozicku. Pa isofix mi je nekako bolj varnejsi, to s pasom mi je tko tko.

DeeJay ::

Pri prvem otroku smo mel Baby Design Husky... top voziček za moje pojme. Takrat je bil okol 400EUR v akciji (2017), zdej so mal dražji, mislm da okol 600EUR. Ker nisva nameravala met drugega otroka sva ga na žalost prodala, tako kot tud lupinco in bazo.
No pol se je "zgodu" drug otrok :) in sva kupla Baby Boom (https://www.baby-boom.si/sl/izdelek/otr.... Slovenski proizvajalec.
Kompakten, ugoden (300EUR) in trpežen. Ma določene pomankljivosti glede na Baby Design, ma pa tud velik plusov. En velik plus je da je res kompakten in je all in one. Košara se spremeni v športni del s parimi kliki.

Ena stvar k sva se naučila je, da je dobra marela velik bl pomembna kot sam voziček, ker ti pride kasnej velik bl prov in je tud velik bl uporabna. To mava Babyzen YoYo+ in se mi zdi, da nima konkurence. Mogoče je še najbližje marela od Recarota.

Lupinco sva mela obakrat Maxicosi zadnji model z isofixom. Kle se ne špara, ker gre za varnost.

Prvi otrok ma zdej 3 leta in se vozi v Recaro otroškem sedežu, ki se ga lahko obrača za 360 in je bil takrat, ko sem kupoval (2018) edini tak na tržišču. Zdej ma to že skor vsak in bi se verjetno tud odločil za kej drugega, zato ker mu v tem sedežu med spanjem glava vedno pada naprej.

Tolk iz moje strani, pa vso srečo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

WizzardOfOZ ::

mahoni je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

mahoni je izjavil:

Katero ISOFIX bazo je najbolje kupiti za maksikozija? Tako, da menjam samo sedez.


Po moje je to brez veze. Vzameš dober isofix sedež, ki nima baze, ko ga otrok preraste, kupiš večjega in tega prodaš.
Midva imava v vsakem avtu svoj otroški sedež stalno pripet, da ne rabiš nič prestavljat.

Men to ni prakticno, ker rabim sedez, ce zelim otroka premesit, pa se v tem sedezu ga lahko furam na vozicku. Pa isofix mi je nekako bolj varnejsi, to s pasom mi je tko tko.


Si prebral kaj sem napisal? Jaz imam isofix sedež. Samo ne te s podstavkom. Isofix je v sedež vdelan.

mahoni ::

WizzardOfOZ je izjavil:

mahoni je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

mahoni je izjavil:

Katero ISOFIX bazo je najbolje kupiti za maksikozija? Tako, da menjam samo sedez.


Po moje je to brez veze. Vzameš dober isofix sedež, ki nima baze, ko ga otrok preraste, kupiš večjega in tega prodaš.
Midva imava v vsakem avtu svoj otroški sedež stalno pripet, da ne rabiš nič prestavljat.

Men to ni prakticno, ker rabim sedez, ce zelim otroka premesit, pa se v tem sedezu ga lahko furam na vozicku. Pa isofix mi je nekako bolj varnejsi, to s pasom mi je tko tko.


Si prebral kaj sem napisal? Jaz imam isofix sedež. Samo ne te s podstavkom. Isofix je v sedež vdelan.

Daj primer, ker si ne predstavljam. Dejansko je vseeno. Dokler ga moram jaz pripenjati, je to no go.

BladE_ ::

Verjetno misli takole...




Sicer je že vse napisano... Da malo dodam... Midva sva prvi voziček vzela nov ~500EUR(3v1), nek srednji rang(joj no, ni bil Peg Perego, ki je nekako ocenjen z vrednostjo zlata :D ) - dela bp... No drugi voziček pa je bil premišljen nakup in imava rabljenega, namesto ~1kEUR je zadeva dejansko prišla smešnih 150EUR, eden mi je isti rabljen model prodajal(le malo bolj nama je bila barva všeč) za 750EUR :)). Je ravno tako ohranjen kot najin "nov", sledi vožnje na kolesih(dddd) in nekaj drobtin sem pa tja, preprala sva vse in je že v uporabi.

Tudi to že omenjeno, voziček je za ~eno leto potem pa kaj? Spraviš 1kEUR v klet, da propade ali pa prodaš za drobiž pa tako drag je bil in pazili smo nanj? Če imaš "zimskega" otroka ti prav točno 0 in spet 3-4 mesece zadeva stoji... Ta voziček, ki sva ga vzela je bil v garaži zabasan in pozabljen, to se zgodi... Žal pa tega na začetku ne veš.

Poslušam razno razna mnenja in redko kdo se pri prvem otroku odloči za rabljeno, kar pa je po moje velika napaka! Tisti denar bi lahko npr. za ene počitnice dodal ali pa za posteljo/jogi, ki bo v uporabi še leta...
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Otroški avtosedež

Oddelek: Loža
4811373 (1113) Sebastian_H
»

Kateri avtosedez za otroka od 8 mesecev dalje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6923067 (4650) TheBlueOne
»

Avto za 3 otroške sedeže (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12425293 (14758) bauci
»

Kateri nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25743027 (25686) GR2
»

Mali avto in otrok/dojenček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29035963 (29495) Super Sonic

Več podobnih tem