» »

epub to Kindle

epub to Kindle

Pahuljone ::

Kako oz. s čim pretvoriti epub format, da ga bo Kindle sprejel? Sem probal že več online konverterjev a jih je Kindle vse zavrnil.

Groot ::

Pahuljone je izjavil:

Kako oz. s čim pretvoriti epub format, da ga bo Kindle sprejel? Sem probal že več online konverterjev a jih je Kindle vse zavrnil.


Calibre. Edina vredna in ok opcija.

Pahuljone ::

Ko uporabim Calibre in epub konvertiram v AZW3. Mi tega Kindle zavrne (incompatible document type), očitno Kindle nekaterih formatov več ne podpira.

XIIT ::

Za Kindle epube vedno pretvarjam v .mobi in še nisem imel problemov.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

weasel ::

Zakaj bi konvertiral v AZW3? Prikljucis Kindle na racunalnik, odpres Calibre, ki bi ti ga moral avtomatsko prepoznati in kliknes Send to device (oz. nekaj podobnega) na datoteki, ki jo hoces imeti na Kindle-u. Calibre sam poskrbi za konverzijo v ustrezen format.

tikitoki ::

Cool. Sem dobil odgovor na vprašanje o smiselnosti nakupa kindla.

Stripy ::

Še ena možnost je KindlePreviewer. V njem odpreš .epub in ga izvoziš v .mobi.

Ales ::

tikitoki je izjavil:

Cool. Sem dobil odgovor na vprašanje o smiselnosti nakupa kindla.

Zelo dvomim.

M.B. ::

Rabiš poceni bralnik podobn Apple zaprtemu sistemu, kjer ne smeš nič spreminjat in boš bral angleške knjige kupljene na Amazonu izbereš Kindle.

Rabiš bralnik, kjer lahko kaj nastavlaš (pisave, barve luči) in bi rad bral knjige iz slovenskih knjižnic (Biblos) izbereš Kobo. (lahko spreminjaš tudi kar ti paše ker notri teče Linux

Rabiš bralnik, kjer lahko kaj nastavlaš (pisave, barve luči) in imaš lahko knjige razporejene v mape ali v zbirke in bi rad bral knjige iz slovenskih knjižnic (Biblos) izbereš Booken.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Ales ::

Na mojem Kindlu teče linux. Na vseh Kindlih, pravzaprav, teče linux.

Spremenil in namestil sem vse živo (root je na voljo, terminal je čisto uporaben, itd.) in berem na njem marsikaj, sigurno pa nič kupljenega pri Amazonu. :D

Drži pa, da za Biblos ni. Biblosova DRM zaščita preprečuje bolj svobodno uporabo knjig.

Pahuljone ::

weasel je izjavil:

Zakaj bi konvertiral v AZW3? Prikljucis Kindle na racunalnik, odpres Calibre, ki bi ti ga moral avtomatsko prepoznati in kliknes Send to device (oz. nekaj podobnega) na datoteki, ki jo hoces imeti na Kindle-u. Calibre sam poskrbi za konverzijo v ustrezen format.


Super, deluje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon Kindle (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Kaj kupiti
1303330017 (7606) Furbo
»

Kobo Touch 2.0

Oddelek: Kaj kupiti
73198 (2935) yayo
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15144831 (26131) AgiZ
»

V knjižnjici ni možna izposoja s Kindlom

Oddelek: Loža
174049 (3412) estons

Več podobnih tem