» »

Slike poškodovanega letala

Slike poškodovanega letala

||_^_|| ::

A ma kdo kakšno idejo kaj se je s tem nrdil?

morphling1 ::

Kaka velika jata ptičev :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Cosmo ::

Toča.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

LoneWolf ::

Exactly, toca.
Easyjet 737 HB-III departed Aug,15 at 09:50 from Geneva, and flew 10 minutes later into a Thunderstorm.
They returned to Geneva for an emergency landing.
http://home.quicknet.nl/qn/prive/f.braaksma/

tratto ::

Po moje je bila najverjetneje toča - kar konkretne velikosti. Toda kolikor je meni znano, se tako veliki delci ledu ustvarjajo ob padanju v nižje plasti zraka. Torej je moralo letalo leteti precej nizko (možno, da je pristajalo).

Ali se morda motim?

Blinky ::

Easyjet 737 HB-III departed Aug,15 at 09:50 from Geneva, and flew 10 minutes later into a Thunderstorm.


Vzletalo.

LoneWolf ::

Niti ni bilo vec tako nizko. Boeing 737 ima obicajni climb rate okoli 2500 ft/min, torej je bilo po 10 min ze blizu potovalne visine. Recimo, da je bilo vsaj na 20.000 feetov QNH.

||_^_|| ::

in pol eni jamrajo k majo eno vboklinco od toče na avtu:))

Popeye ::

Sam men ni jasn zakaj je pol nos aviona tok udrt. To je bla pa bl tezko toca......:\

undefined ::

Kje pa pada tako debela toča? :\

LoneWolf ::

Tole je bilo eno vecje neurje sredi avgusta, tudi pri nas je bilo za cutit. Se spomnim, da sem videl tele slike na netu ene dva dni pozneje. Debela toca ni zelo redek pojav v Cb oblaku, vendar redko pade tako debela na tla.

Popaye - ne pozabi, da je tu govora o avionu v letu, potovalno hitrost ima 737 malo manj kot 500 vozlov (slabih 900 km/h). Toca je res bila malo vecja kot ponavadi, zgleda ene 5 cm, in ja, avion leti z nosom naprej. Ce pogledas skodo bos videl, da so vdrtine povsod tam, kjer je precni presek letala pravokoten na smer leta - sprednji robovi kril, repa, visinskega stabilizatorja in seveda nos. Nos je tu se najvecja in najbolj pravokotna povrsina na smer leta, logicno je, da je tudi prestregel najvec direktnih udarcev toce. En meter bolj stran je bil vpadni kot ze tako majhen, da so se zrna toce samo odbila in je trpela samo barva, oplata pa skoraj nic.

ferdo ::

to je bila toča. še dobro da ni kdo vesoljce omenju:D smo vedno bolj razgledani

Tody ::

Heh lejte kaj je naredila toča z nosom ampak po drugi strani je podoben nos predru 3 zidove utrjenega in armeranega Pentagona >:D :D

Gh0st ::

Tody: to je itak nateg (to s pentagonom).

Zgleda kukr da je jata kondorjev letela nasproti. A tega pa ni Air Traffic Control predvidu? :\ :8)
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

jRk0 ::

aaa

pomoje so bli alieni! so strelali neke proti plehovne zarke. so meli sreco tile v letalu ja:)

:D
You fuck up once, you loose two teeth.

Binji ::

Ehh.. po moje je pa ksno carovnco z metle snelo:D

resno: Sm pa najprej tudi jst pomislu na ptice
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ptice padajo iz neba (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17530517 (26257) Thomas
»

Toča: 08.08.08 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
717790 (5277) JanK
»

in posledice toče so............ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
565925 (4562) bluefish

Toča na štajerskem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
775901 (4395) STASI
»

Waw TOČA (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
525036 (4479) _fim_

Več podobnih tem